Laat (I geen zand in de oogen strooien Jk. 6. G. M. GIK i In. EMSER-PASTILLES £Sc\ HOEST, VERKOUDHEID Electro-ïeck S Radio-Bureau v.h. J. H. KRUL Jr Voor slechts 87 ct. p. week P. A. TAMMER NAAIMACHINES L GEÏLVOET. Ooelstraat 31 Haarleo Telefoon 13531 Schoorsteenvegers Het afdoende middel tegen Len alle aandoeningen der slijmvliezen, Ptjjs per aluminium kokertje 60 ofnt PRIMA BRANDSTOFFEN PRIMA tSEPIENING N,V. STEENKOLENHANDEL TEL. 1161/ 1410o. OVERVEEN JUBILEUM. Zondag 5 Maart a.s. zal het 40 jaar geleden zijn dat de heer H. Vis, die sinds 30 jaar het ambt van koster der Ned. Herv. Kerk te Bloe- mendaal vervult en mejuffrouw C. Vasbinder te Alkmaar door den echt verbonden werden. Hun huwelijk mocht steeds als een voorbeeld geluen van echtelijken trouw; huiselijk geluk en rijke zegen viel hun ten deel. J.l. Maandag waren de familieleden, ter ner- denking ''an het hei.g:rk feit, in „Maranatha" feestelijk bijeen. Het was voor het waardige echtpaar een groote voldoening hier naast zusters en broe ders met hun kinderen en kleinkinderen, ook hun drie volwassen zoons en hun dochter te zien met negen kleinen. In het zaaltje van „Maranatha" prijkte een schat van bloemen en planten als welspreken de getuigen van de achting en vriendschap, die het echtpaar Vis worden toegedragen. Daarnaast spraken ook een stapel schriftelijke gelukwenschen en vele geschenken van deze vriendelijke geveelens. Het is ons die het voorrecht hebben hun jarenlang vani nabij te kennen een behoefte den heer Vis en zijne echtgenoote ook onze hartelijke gelukwen schen aan te bieden, en de hoop uit te spre ken, dat beiden nog vele jaren in gezondheid gespaard mogen blijven voor hun gezin en voor den werkkring, dien de heer Vis steeds zoo plichtgetrouw heeft vervuld. JUBILEUM. Woensdag 15 dezer zal het een kwart eeuw geleden zijn, dat de beheerder van ons bijkan toor, Bl.d.weg 42 te Bloemiendaal, de heer P. Tideman Jr. als volontair in dienst trad bij de Redactie van ons Weekblad. Na eenige jaren op de kantoorkruk in ons bureau te heb ben gezeten, en zich als kantoorbediende te hebben ontwikkeld, werd hem de taak vein verslaggever en advertentiecolporteur opge dragen. Dit bracht hem in gestadige en nauwere aanraking met uitgebreide kringen onzer plaatsgenooten. Door zijn ijver, onver stoorbare opgeruimdheid en vriendelijke ma nieren, mocht hij niet alleen op uitnemende wijze de belangen van onze onderneming die nen, doch hij verwierf zich daarnaast ook heel veel vrienden. Sinds een paar jaar zag hij zich de functie van beheerder van ons bij kantoor toevertrouwd, een werkkring, die hij steeds sterk geambieerd heeft en die hij met tact en opgewektheid vervult. UITVOERING BLOEMENDAAL'S TOONEELVEREENIGING. Den vrienden van de B. T. V. en dat zijn er niet weinigen wacht Zaterdag 18 dezer weder een aangename avond. Dan zal in Hotel Vreeburg door haar worden opgevoerd het be kende bijspel van Du Croo: „Vrijgezellen". UITVOERING B. G. V. In verband met de groote belangstelling die het Bloemendaalsch publiek steeds telt in de jaarlijksohe uitvoering der B. V. G., gaf deze j.l. Zaterdag in Hotel Vreeburg een herhaling van haar uitvoering van de vorige week. Ook ditmaal was de zaal geheel gevuld. Na het woord van welkom en opwekking tot toetre ding als werkend- of steunend lid dit eerste speciaal tot de onlangs gevormde veteranen- afdeeling, welke zich van optreden bij uitvoe ringen onthouden zal uitgesproken door den voorzitter, den heer W. Pronk, volgde een Opmarscfa der gezamenlijke leden, klein en groot. Hoewel het podium voor dezen avond extra vergroot was, kon dit nauwelijks de groote schare dames, meisjes, heeren en jon gens bevatten, die aan dien opmarsch deel nam. Het doet goed, te zien hoeveel geest drift er in onze gemeente voor de gezonde, nooit volprezen gymnastiek bestaat! De B. G. V. staat onder leiding van den gymnastiekleeraar, den heer D. Beets, en welke fraaie resultaten deze bij zijn talrijke leerlingen weet te bereiken, toonde een 10-tal oefeningen, die in levendige afwisseling el kander opvolgden. Zoo zagen wij achtereenvol gens vóór de pauze, een nummer Knots- zwaaien der dames, correct en pittig uitge voerd, een serie klasikale toesteloefeningen voor meisjes, springen van jongens, een mooie oefening om durf en vlugheid bij onze knapen aan te kweeken, en verder: vrije oefeningen voor de jongste jongens, die kleine kleuters, die zoo flink huh beste beentje durfden voor zetten, en toen traden de Senioren, de heeren op, met hun prachtige springoefeningen aan de springtafel. Het publiek geraakte in ver voering! De daarop volgende evenwichtsoefe ning gaf de meisjes gelegenheid te laten zien, met hoe groote toewijding zij de lessen ge- voigd hadden, en hun uithoudingsvermogen uaardoor versterkt is. Nummer 8, Tremplin Brug vormde een tegenhanger voor de dames, van het succes nummer springtafel der heeren. Ook hier volg de het opgetogen publiek met spanning de elegante- en van spierkracht getuigende be wegingen aan dit voor vrouwen zou uitnemend geëigend toestel. Een mooie prestatie inderdaad. Nauwelijks hadden de dames het platform verlaten, of een rij allerliefste meisjes, elk met een spring- riet in de handen, nam hunne plaatsen in. Wat al leuke en afwisselende bewegingen zich met het springriet laten uitvoeren, valt b.eter te zien dan te beschrijven. Na de pauze, die niet al te gerekt was, en door een strijkje werd opgevroolijkt, kwamen de heeren met een oefening voor den dag, die maar matige bewondering kon wekken. Hoe geschikt ook het Wandrek moge wezen voor min of meer bejaarde heertjes, die him lichaam lenig en in conditie willen houden voor de kranige gymnasten, die hier demonstreerden, biedt dit werktuig te weinig gelegenheid tot volle ontplooiing hunner, na jarenlange ge stadige oefening, verkregen spierkracht. Bo vendien miste deze oefeningen ten eenemale alle sierlijkheid. Zoowel hierbij, als bij het vol gend nummer stokoefening voor jongens ble ven de toeschouwers vrij onbewogen. Nr. j.2, klassikale toesteloefeningen voor dames bood weer de noodige levendigheid. Het knots- zwaaien voor meisjes verlangt heel wat op lettendheid en het was goed gezien van den heer Beets, de kleine meisjes, van wien velen misschien voor de eerste maal voor het voet licht traden, door persoonlijke vooroefening op den goeden weg te houden. Nr. 14, toestellen voor jongens, bood door het gelijktijdig werken aan verschillende toe stellen, als altijd een opwekkend schouwspel, en het viel daarbij te loven, dat de noodige bescheidenheid bij de keuze dezer oefeningen in het oog gehouden was. Met ongeduld werd nu uitgezien naar het volgend nummer: Vrije oefeningen dames, want de roem was de dames reeds vooruitgesneld. Hoe nuchter stond het er op het programma: „Vrije oefe ningen" en hoe bekoorlijk waren in werkelijk heid deze plastische standen, deze sierlijke rythmische bewegingen, vol bevalligheid, ge ïnspireerd op de wals-melodie uit Faust! Een der werkende leden, de heer H. Meijer, be geleidde op juiste wijze de verschillende bewe gingsoefeningen op de piano. Als pakkend slot van het programma was het optreden gekozen van het keurkorps der heeren met een serie hoog-rek-oefeningen. Op een enkele kleine mislukking na werd keurig en pittig werk geleverd. Fraaie handstanden met doorrol, alsook luchtrol, een keurige ba lans op één hand, waren een lust voor de oogen. Het lang aangehouden applaus bewees, hoe een en ander in den smaak viel. De orga nisatie was voorbeeldig; de nummers volgden elkaar in vlug tempo op. Behoeven we nog te zeggen, dat nu het bal volgde, en hoe gezellig het er was? LEZING MEVROUW HENRIëTTE ROLAND HOLST. Onderwerp: TolstoL Voor een groot- en aandachtig gehoor hield j.l. Woensdagavond in het Jeugdhuis, Mevrouw Henriëtte Roland Holst haar aangekondigde le zing over Tolstoi. Uiteraard kon zü weinig nieuws brengen voor een gehoor dat dezen auteur reeds lang uit zyn werken en tallooze levensbeschrij vingen kent, doch de wijze, waarop spreekster, den mensch Tolstoi schetste stond op het peil dat een dichteres, als Mevr. RolandHolst ver mag te bereiken, dus werd het een schoone avond! LEZING FRED. L. HORVADT IN HET JEUGDHUIS. Uitgaande van de Vereeniging voor Jeugd werk had Donderdag 23 Febr. j.l. een lezing plaats van den heer L. Horvadt, over „Het Communisme en zijn gevolgen in Hongarije". Ds. J. C. van Dgk leidde spreker met een enkel woord in, en wees er op, dat de te be handelen gebeurtenissen reeds eenige jaren achter ons liggen, dus niet meer actueel zijn (men zie in dit nummer het ingezonden stuk van ds. Van Dijk Red.) De heer Horvadt is een echte Hongaar, maar hij heeft eenigen tijd aan een onzer uni versiteiten gestudeerd en is daardoor in staat zich van onze taal te bedienen, zij het ook met eigenaardige woordschikking en stembuiging. De quintessens van zijn rede, was een felle waarschuwing aan het Nederlaadsche Volk, voor de gevaren der sociaal-democratie, om dat deze een verkapt communisme zou zijn, gereed om bij de eerste de beste gelegenheid de ervaring in Hongarije had het hem doen zien het masker af te werpen en gemeene zaak met communisten te maken. Een serie lantaarnplaatjes, meerendeels vrij grof getee- kende naïeve schetsen, afgewisseld door bijbel teksten, had ten doel een en ander te verdui delijken. De rede was een potpourri van brok stukken Hongaarsche binnenlandsche politiek, Hollandsche dito, kanselreden, vergelijkende aardrijkskunde en vele zaken meer; zelfs dr. A. Colijn als „man, die ons in de donkerste dagen der geschiedenis uit den diepsten af grond gered" zou hebben kwam er aan te pas en zijn beeltenis verscheen ook op den witgepleisterden achtermuur van het podium, ter afwisseling van projecties van gemartelde of gehangen burgers, Christusfiguren, onze Koningin enz. Die beeltenis van dr. Colijn, ter lardeering van een voordracht, die zooals spreker constateerde, reeds op 200 verschillende plaatsen door hem is gehouden, gaf hier aan het geval de tint of de Hervormde jeugd en kerk z. i. ook aan partij-politiek moesten gaan doen. De burgemeester, die in den aanvang zelf ook even aanwezig was, had voor een uitge breide bewaking gezorgd van zaal en spreker. Er bestond blijkbaar geen reden voor, maar het maakte het geval nog ongenoegelijker dan het door de loeiende rede van den heer H. en diens wellicht op den Balkan nuttige persoon lijkheid, al was. Voor balkanisatie van onze rustige gemeente bestaat ook na deze Chris tus, de Kerk, de Jeugd, onze Koningin en het Wilhelmus ontwijdende rede o.i. nog geen ge vaar. JEUGDWERK DER GEREF. KERK. Jaarfeest. Onder leiding van ds. J. C. Brussaard, hield bovenstaande vereeniging j.l. Dinsdagavond haar jaarfeest, dat, evenals vorige jaren, met groote opgewektheid gevierd werd. De groote zaal van het Jeugdhuis zag letterlijk geen enkel plaatsje onbezet. Na opening door den voorzitter van het Cen traal Comité, werden de aanwezigen vergast op het zangspel „Zonnekind", dat door de Geref. Meisjesclub zeer verdienstelijk werd opgevoerd. Het fraaie décor, een bosehpartij, de elfjes en kabouters, het Zonnekind, allen in hun schit- teier.de costumes, maakten 'n feeërieken indruk De kleine acteurs waren goed rolvast en speel den en zongen met vuur, zoodat het lang aan gehouden applaus zeker verdiend was. De Ger. Jongensclub gaf daarna een opvoering van „De twee boeven", waarbij de guitenstreken der twee kleine landioopers. die zelfs den veldwachter en den burgemeester te slim af waren, het audito rium in vroolijke stemming brachten en het on bevangen spel der jeugdige artisten luide toe juichingen verwierf. Na de pauze werd als piece de résistante op gediend het bekende blijspel „Vadertje Lang been", naar het werk van Jean Webster. De ver tolking hiervan was in handen van de Chr. Ora torische club en van de Chr. Debatingsclub. Voor de uitvoering niets dan lof! Spel en regie vielen zeer te prijzen en ook hier waren décor- en costumes uitnemend verzorgd. Met een toepasselijk woord door den voorzitter der Centr. Commissie werd dit goed geslaagde feest gesloten. door steeds een STOFZUIGER te huren voor 60 cent per week, wat nooit uw eigendom worden kan. is een PRIMA STOFZUIGER uw EIGENDOM. Vraagt demonstratie en inlich tingen bij het ERKEND INSTALLATEUR G. E. B. KLEVERLAAN 176 HAARLEM TEL. 1475S. FILMAVOND. Nogmaals maken wij onzen lezers attent op den Filmavond van de heeren A. Burdet en Dr. Jac. P. Thysse op Donderdag 9 Maart a.s. Men koope vroegtijdig kaarten aan het Jeugd huis, want de zaal zal zeker vol worden. NIEUWE ZAKEN. Met ingang van den lsten dezer is op den Verbindingsweg no. 19, in het perceel waar tot voor korten tijd een rijwielzaak gedreven werd, gevestigd de Rijwielhandel „Kinhelm". Aan dezen winkel is tevens verbonden een werkplaats voor het zaakkundig herstellen van fietsen, die onder leiding staat van den eigenaar, een gediplo meerd Bo-nds-rijwielhersteller. De nieuwe zaak ziet er keurig uit, en toont een uitgezochte col lectie rijwielen, waaronder vooral opvallen, de sierlijke „De Poort Rijwielen". Deze laatsten vormen een specialiteit van den Rijwielhandel „Kinheim". Zij munten uit door eleganten- en tegelijk krachtigen bouw en worden in verschil lende typen, als de „Special", de „Popular" de „Superior" en de „Katwijk" vervaardigd, die allen uiterst billijk in prijs zijn. Bovendien is er in den winkel geëxposeerd een „Kruisrijwisl", eveneens behcorende tot de serie „De Poort Rijwielen". Dit laatste wijkt van het gewone model fiets af en verheft zich door een bijzon der cachet boven andere rijwielen. Wij wenschen de nieuwe onderneming veel succes en verwijzen voor verdere bijzonderheden gaarne naar haar advertentie in dit nummer. ,,'T KOPJE". Het Bestuur van de Middelbare Meisjes school ,,'t Kopje" bericht ons, tot zijn spijt, dat mejuffrouw H J. M. A. Barger, Directrice dier school, te kennen heeft gegeven dat zij, aan het einde van de thans loopende cursus, wenscht af te treden. Na de gToote vacantie zal de school op den zelfden voet worden voortgezet en in de plaats van mejuffrouw Barger als Directrice optreden mejuffrouw Y. J. M. Steyns, thans als leérares in de Fransche taal aan de school verbonden. CURSUS BIJENTEELT. Door de Vereeniging tot bevordering, der Bijenteelt in Nederland, Afd. Kenniemerland, zal te Haarlem door den heer R. ter Brugge te Heil oo een cursus worden gehouden in Bijenteelt. De cursus zal worden verdeeld over twee jaren. Elk jaar 6 gewone lessen en 2 practische lessen. De kosten bedragen f 2.50 per persoon per cursusjaar. Voor hen die bijen houden of willen houden of voor hen die belang stellen in bijenteelt, wordt deze cursus bijzonder aanbevolen. Opgave kan geschieden bij den Secretaris Afd. Kennemerland, A. M. van Koningsbrug- gen, Tetterodestraat 83, Haarlem. NEDERL. NATUURHIST. VEREENIGING, AFD. HAARLEM EN O. Onlamks de koude waren Zondag 1.1. niet minder dan 50 leden der Natuurhistorische Vereeniging 's morgens 9 uur te Zandvoort bijeengekomen voor een strand-excursie onder leiding- van den bekenden ornitholoog Jan P. Strijbos. Het bevroren strand bood een uitstekend terrein voor een stevige opwekkende winter- wandeling. De eerste vondst betrof nog geen vogel, doch een kwalijk riekende bruinviseh. Vele teer- slacihtoffers werden gevonden en door den leider gedetermineerd, o.a. zeekoeten, alken, meerkoet, zilvermeeuw, zwarte zee-eend, berg eend. Ook de vorst had slachtoffers gemaakt: rotgans, dodaars. Waargenomen .werden voorts: stormmeeuw, lcapmeeuw, drieteenstrandlooper, zee-eenden. Met den trein van 12.59 uit IJmuiden, die nog net op 't nippertje werd gehaald, keerden de excursisten huiswaarts. TUINBOUW EN PLANTKUNDE. De Afdeeling Bloemendaal en Omstreken der K. N. M. v. T. en P. hield dezer dagen haar maandelijksehe bijeenkomst in Café Rusthoek te Bloemendaal. Als spreker trad op de heer J. K. Budde, ex-hortulanus te Utrecht, die aan de hand van lichtbeelden de hoehoorders zou voeren naar de Parels van het Oosten: Java en Sumat-ra. Hij beschreef op onderhoudende wijze zijne reisondervindingen, at Cactusvruohten in Tan- ger, bewonderde de Orchideeën en bamboe stoelen te Colombo, maakte kennis met den be kenden Ficusboom (Waringin) als daglogies voor de vleermuizen. Maakte in Sabang ken nis met de warmte en de fiscus elastica, ko kospalmen en Orchideeën. Zag ik Singapore vele vanda terra's. In het vochtige Buitenzorg bewonderde hij en de lichtbeelden deden mede bewonderen den wereldberoem-den Planten tuin, waar men genieten kon van de grootste colectie Orchideeën, van palmen met een stam- doorsnede van 4 5 M., van varens in dui zenden soorten, van de Aristolochia arbores- cens met kransen van bloemen om den stam, van de schitterende waterpartijen waarin de Victoria Regia met reuze-bladeren, waarin ook onder-water-bloeiende planten onder water vruchtdragend, doordat het stuifmeel onder een luchtblaasje zieh transporteert. Natuur lijk werd de bergtuin Tjibodas ook bezocht, waar men niet alleen coniferen en de cultuur planten koffie, thee en kina aantreft, doch hooger op ook Javaanscb» edelweiss, viooltjes, primula's. Met groote belangstelling werd de causerie gevolgd en hartelijk applaus beloonde den spreker voor het genotene. De inzenders voor het Puntenstelsel hadden weer gezorgd voor een keur van planten en bloemen. De keuringscommissie kende de vol gende punten toe aan: H. Boegschoten: Euphorbia fulgens 10, Veltheimia viritdiflora 10, Amaryllis hybrida 10, gr. Cypripedium 9, Amaryllis kleinbloemig nieuw ras: lof voor cultuur; H. F. Hardeman: Primula malacoïdes superba 9, Primula obconia 8, Azalea indica alba 10; Libonia floribunda 9; W. Beunder: Bloemstuk primula's 10, IJ. G. Mulder: gr. Primula malacoïdes superba 10. Met een woord van dank aan den spreker sloot de voorzitter dezen welgeslaagden avond. OFFICIEELK PLATTEGROND VAN HAARLEM EN OMGEVING. Bij den uitgever G. Eikelenboom, Prof. van Vlotenweg 5 te Bloemendaal, is verschenen de officieele plattegrond van Haarlem en omge ving, vervaardigd door het Bureau van Open bare Werken te Haarlem. Deze kaart, in twee deelen, is geteekend op schaal 1 op 10.000, door welke groote schaal zelfs de kleinste details van den uitnemend uitgevoerden plattegrond duidelijk zichtbaar zijn. De buurtschappen Bloemendaal. Overveen en Aerdenhout komen ei nagenoeg ook geheel op voor (alleen een ge deelte der duinstreek nabij de zeekust on- breekt.) Verder is de kaart in kleurendruk uit gevoerd, waardoor bebouwing, weilanden, bos- schen enz., goed van elkander te onderschei den zijn. De achterzijde geeft een lijst van aan bevolen adressen en advertenties van vooraan staande firma's. De losse omslag van den Plattegrond bevat een complete lijst van de straten, eveneens door het bureau van Open bare Werken te Haarlem samengesteld, waar aan de uitgever een lijst van openbare gebou wen en instellingen heeft toegevoegd. Deze of ficieele Plattegrond, die in een gevoelde be hoefte voorziet, is verkrijgbaar tegen den prijs van f 1. GAS VERSTIKKING ONMOGELIJK. Zoo luidt de aanhef van een advertentie, die in ons vorig- en dit nummer voorkomt. Waar de couranten in den laatsten tijd herhaaldelijk gevallen van gasverstikking vermelden, boe zemde ons bedoelde advertentie belang in, en verzochten wij, den steller ervan, den heer J. D. Flaschwinkel, Mr. Lood- en Sanitairwerker, Wouwermanstraat 36, Haarlem, ons te willen verklaren, op welke wijze het gevaar van gas verstikking door hem wordt opgeheven. De heer Flaschwinkel toonde ons toen een klein veiligheidsapparaatje, dat door hem met stij gend succes in den handel gebracht wordt, en dat eenvoudig dient, om automatisch de ver dere uitstrooming van gas uit den muurkraan af te sluiten, zoodra door de een of andere oorzaak, de slang die het comfoor met den muurkraan verbindt, afvalt of doorbrandt. Dit gepatenteerde toestelletje „Burco" gedoopt, bestaat uit een platte koperen doos, met opge schroefd deksel, beiden van een aangegoten buisje voorzien. We vermoeden dat in de doos een membraan aangebracht is, die bij drukver schil, (Immers dit moet noodwendig optreden, als bij het wegvallen der slang, de wrijving van het gas in het comfoor ophoudt) een zoodanige vormsverandering ondergaat, diat hij een reeks kleine doorvoeropeningen kan afslui ten. Een der aangegoten buisjes nu wordt op den uitlaat van den muurkraan geschoven, ter wijl over het andere buisje de gasslang ge' schoven wordt. Het toestelletje bevindt zich dan tusschen kraan en comfoor. Opent men nu de muurkraan, dan stroomt het gas eenvoudig door het „Burco"-apparaatje naar het com foor. Valt echter de slang van een van beide af, dan sluit „Burco" onmiddellijk den verderen gastoevoer af. De heer Flaschwinkel was zoo welwillend de werking te demonstreeren en het resultaat was inderdaad verbluffend: zoo ras de slang van het comfoor afgetrokken werd, doofde de vlam van het comfoor natuur lijk uit, doch ook terzelfder tijd kwam er "geen spoor van gas meer uit het einde der slang Waar door onachtzaamheid der dienstboden, door spel der kinderen ,door zorgeloosheid van pensiongasten, enz., enz. herhaaldelijk gas uit- stroomingen plaats grijpen door onbemerkt af glijden van de gasslang met alle gevolgen daaraan verbonden, als gasverstfkking, ont ploffing, brand, enz., beschouwen wij dit toestelletje als een werkelijke uitkomst tegen deze gevaren. De geringe aanschaffingsprijs van f 2.50 kan zeker voor niemand een belet sel zijn, dit veiligheidstoestel aan zijn gas kraan te verbinden. DE WARTA SARI FILM IN DE GEREFORMEERDE KERK TE BLOEMENDAAL. Op Woensdag 8 Maart des avonds 8 uur, zal er in de Geiref Kerk te Bloemendaal een be langrijke zendingsfilm vertoond worden, getiteld: De Warta Sari Film. Dit is een van de mooiste zendingsfilmen die er zijn. Men ziet niet alleen den arbeid der Zen ding, maair ook het typische leven der inlanders, benevens enkele schoone natuurtafereelen. Het belooft inderdaad een mooie, leerzame avond te worden waar ongetwijfeld veel belang stelling voor zal zijn, men doe dus verstandig vroegtijdig zich van plaatskaarten te voorzien, welke verkrijgbaar zijn bij Boekhandel Gorter, Bloemendaalscheweg 123 te Bloemendaal en voor zoover er nog kaarten over zijn op den dag der voorstelling aan het kerkgebouw. Rest ons tevens nog te melden dat er op denzelfden dag 's mid- leveren wq de BESTE; ln orde maken wQ dl slechtste voor den minsten prijs. dags om 2 uur een kindemxxrsteMins zal gege ven worden. Zie de in dit nummer voorkomende advertentie. SOEFI BEWEGING. Deze beweging houdt eene openbare voor dracht op Maandag 6 Maart 8.15 in de zaal 't Nut, Lange Veerstr. 16. Spreekster: Miss Lloyd uit London. Onderwerp: Man the master of his fate. (De mensch meester van zijn lot.) Na afloop vertaling in het Nederlandsch. HERMAN HEUFF. In de Koninklijke Kunstzaal Kleykamp groo te zalen te 's Gravenhage, wordt een tentoon stelling gehouden van werken door Herman Heuff. De tentoonstelling blijft geopend tot 15 Maart a.s. H. M. de Koningin heeft een schilderij van den beklagenswaardigen schilder aangekocht. KLEUTERSCHOOL IN DE OPENBARE LAGERE SCHOOL TE AERDENHOUT. Nadat in de ledenvergadering het jaarver slag en de rekening over 1932 waren goedge keurd, heeft de voorzitter tot geruststelling van degenen, wien geruchten ter oore waren gekomen, al3 zoude het einde van (Je school nabij zijn, medegedeeld, dat de kleuterschool zich integendeel in een algemeene belang stelling verheugt, dat het aantal leerlingen in het nieuwe jaar wederom is vergroot en dat nog steeds aanvragen ook voor den loo penden cursus binnenkomen. Zoolang de lokalen in het schoolgebouw aan de Juliana van Stolberglaan niet voor het openbaar lager onderwijs behoeven te worden gebruikt, blijven deze zonnige en ruime loka len ter beschikking der vereeniging. Inschrij vingen van leerlingen voor dezen nieuwen cursus worden gaarne door den secretaris, Dahlialaan 16, Aerdenhout, ingewacht. In het jaarverslag, dat door den secretaris wei;d uitgebracht, werd gewezen op de ge slaagde fusie van de Aerdenhoutsche Kleu terschool en de Commissie voor Voorbereidend Openbaar 'ager onderwijs, welke fusie leidde tot de thans bestaande kleuterschool in de door de Gemeente welwillend beschikbaar ge stelde twee lokalen in de school aan de Ju liana van Stolberglaan. De cursus kon aan vangen 19 September 1932. Op dezen eersten dag werden er ingeschre ven 27 leerlingen. Dit getal groeide aan tot 30. De kinderen bezochten, over het algemeen genomen, de school geregeld. Ook ln de zeej; regenrijke periode in October. De middagles sen werden bezocht door circa 17 kinderen. Van de gelegenheid om tusschen de mor gen- en middaglessen op school over te blij ven wordt door circa 10 kinderen gebruik gemaakt. Het is hier zeer zeker de plaats om er op te wijzen hoe tengevolge van het reeds bestaan van de vereeniging zoo gemakkelijk deze cur sus kon worden gehouden. Een zeer bijzonder woord van hulde en dank moet dan ook ge bracht worden aan onze leidster, mejuffrouw Koenen, die geheel belangeloos het haar be- hoorende meubilair en leermateriaal aan de vereeniging afstond. Met erkentelijkheid wordt geconstateerd dal de vereeniging voorloopig onderdak heeft en daar de onderwijzersinstanties zeer sym pathiek staan tegenover het werk van de ver eeniging en zeer zeker het nut er van inzien, zal deze tijdelijkheid niet van korten duur be hoeven te zijn. Het bestuur kan zelfs mededeelen alhoe wel deze mededeeling niet direct betrekking heeft op dit verslagjaar dat de school ge durende den cursus 1933/34 in de school zal gehuisvest blijven. OPENLUCHTTHEATER TE ZANDVOORT OP ZATERDAGMIDDAGEN. Omtrent het openluchttheater, dat zeil wor den ingericht in het Kostverloren Wandelpark, zq het volgende vermeld: De leiding berust bij den heer Anton Ver- heyen, Keizersgracht 33 te Amsterdam, die op dit gebied zijn sporen heeft verdiend. Hij zal zich te Zandvoort tijdelijk vestigen, om zich geheel toe te kunnen leggen op de nieuwe onderneming. Als alles goed gaat, wordt er gespeeld van 15 Juni tot 31 Augustus. Het plan is heel voorzichtig opgezet en er wordt gecontrac teerd van week tot week. De eerste week is men voornemens aleen op Zaterdagavond ti spelen, later mogelijk op Woensdag en Zatei- dag en wellicht meerdere malen per week Dan wordt ook het aantal zitplaatsen uitge breid. Als artisten van naam zijn onder meer ge ëngageerd: mevr. Fientje de la Mar en mevr. Alida Tartaud Klein en de heeren Jules Ver straete en Nico de Jong. Als nummer één staat op het programma. „Koning Akoka", een Boedistisch-Jav nscii historisch tooneelspel, dat een propag i ia voor den vrede en als kijkspel groote -3K0- ring heeft met wajongspeiers en de gamaiang; verder „Salomé" van Oscar Wilde, „Adam in Ballangschap" (zeer geschikt voor ouden scholieren), „Lanseloet ende Sanderijn" ge volgd door „Elkerlijc", terwijl ook mogelijk „Het teeken des kruises" wordt opgevoerd. De prijzen der plaatsen zijn voorloopig be paald op f 2.50, f 1.50 en f 1. De entrée lig1 zeer gunstig bij een halte van de electrische tram en de trammaatschappij heeft nu reeds alle mogelijke medewerking toegezegd. BADHUIS WtiSTELAAN. In het Badhuis aan de Wüstelaan te Sant poort werden in de afgeloopen maand gebruikt 722 regenbaden, 61 kuipbaden, 94 kinderba- deut totaal 87? baden.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1933 | | pagina 2