TWEEDE BLAD KAPITEIN KLAKKEBOS GAAT NAAR AMERIKA. Lente Brokjes Levenswijsheid. Dag mevrouw, dank U wel! SPORT. De economische toestand, eind Februari 1933. „Lente!" juicht Papaatje, ,,'kTrek m'n tuinbroek aan; 'k Moet m'n rozen snoeien En aan 't spitten gaan. Vlug aan 'twerk!" Maar rs avonds Is h;j minder „fit": Schrammen op z'n handen, In z'n rug het spit! „Lente," zegt Mamaatje, ,,D'at is schoonmaaktijd. Weg met oude rommel Stof en vuiligheid! Boenen, poetsen, luchten... Heel het huis moet frisch! Alles moet weer blinken Als het voorjaar is." „Lente!" roept de bakvisch Wel, dat is voor mij 'n Aardig nieuw costuumpje, 'n Voorjaarshoed er bij. Snoezige modellen Zie je hier en daar Morgen ga 'k eens wink'len, Dan ben ik zóó klaar!" „Lente!" gromt vriend Nurks dan, ,,'kGun je het plezier! Griep en kou en armoe, Dat 's de lente hier! 'kWil je wel vertellen: Had ik centen zat, 'kGing naar de Rivièra Voor een maand of wat!" Zoo zingt op zijn wijze Ieder Lente's lof. D'een doet niets dan prijzen, D'ander vindt 'teen sof! Maar dit mooie voorjaar Is toch wel wat waard, Want we vieren meestal Lente bij den haard! (Nadruk verboden) Ik trad den banketbakkerswinkel binnen, juist toen de bakker een klant uitliet, .Dag mevrouw, dank u wel!" Het is de gewone afscheidsgroet aan de klanten. Men spreekt hem uit, onnadenkend, en onnadenkend hoort men hem aan. „Dank u wel!", 't hoort er zoo bij, ip iederen winkel en ide bediende, die dit woord achterwege zou laten, zou zich aan onbeleefdheid schuldig maken. Onze beleefdheidstermen, ze hooren er zoo bij en men let er eerst op, als iemand ze achterwege laat, Ze zeggen ons niets; ze heb ben niet meer inhoud dan het „hadsji!" van een niesbui. En toch, als men er zich reken schap van geeft, zijn ze vol diepe beteekenis. Zoo verdiepte ik mij plotseling in dat „Dag mevrouw, dank u wel!" Waarvoor moest die bankethakker die me vrouw toch bedanken?! Als het omgekeerd was gegaan, en die mevrouw had tot den bakker gezegd: „Dank u wel!" Dan had deze beleefdheidsvorm zin gehad. Ik stelde me voor, dat die mevrouw thuis een feestje op touw zetten wou. Haar dochter tje was jarig. Daarom moesten er taartjes komen. En bloemen. En. 's middags een lekker stukje vleesch op tafel, En vruchten. Ze zou zelf een pudding koken van een pakje, dat ze bij den grutter gekocht had. En het kind zou speelgoed krijgen. En een nieuw prentenboek. Een heele reeks boodschappen. En alle leve ranciers zouden haar, als ze den winkel uit ging, dat hartelijke woord naroepen: „Dag mevrouw, dank u wel!" De banketbakker, de bloemist, de slager, de fruitman, de grutter, de juffrouw van den speelgoedwinkel en de be diende in den boekhandel. Hadden al die menschen een reden om dank baar te zijn jegens die mevrouw, omdat haar dochtertje jarig was? Maar die verjaardag bezorgde hun toch maar last. De bakker moest er voor bakken, de bloemist moest er voor naar zijn kas loopen, de slager moest hakken en wegen, de fruitman inpakken, de grutter de ladder opklimmen en wat hadden die speelgoedjuffrouw en die boekhandelaars- bediende zich moeten uitsloven, voordat de moeder van 't jarige dochtertje haar keus had gedaan! Ze hadden niets dan werk en last van die dame en toch bedankten ze haar, of zij hun het leven gered had. En die mevrouw dankte niet eens terug! Had zij niet veel meer reden om dankbaar te zijn? Zonder de hulp van al die vriendelijke en werkzame menschen was het verjaarsfeest immers een onmogelijkheid geweest! En toch vond zij het de natuurlijkste zaak van de wereld, dat al die menschen, die haar doch tertje niet eens kenden, zich voor het feest uitsloofden. Ze vond dit zooiets vanzelfspre kends, dat ze vreemd opgehoord zou hebben, als men van haar dankbaarheid had verwacht. Is 't niet de omgekeerde wereld, dat de leveranciers de klanten bedanken en niet de klanten de leveranciers? Wie deze vraag een maal goed tot zijn bewustzijn laat doordringen, komt er niet meer vanaf, Zij laat hem niet meer met rust. Daar heeft me mijn tuinman zich heel den dag in het zweet gewerkt om te zorgen, dat ik van den zomer mooie bloemen en een glanzend grasperk zal hebben, en, als hij naar huis gaat, neemt hij zijn pet af en zegt: „Dag meneer, dank u wel!" „Dank u wel?" Waarvoor?! Ik heb niets ge daan dan een greep naar mijn portemonnaie en deze handgreep heeft me geen twee minuten gekost. En hij heeft zich uiteengesloofa en ge- belang heeft, waarmee hij eigenlijk niets heeft te maken. Heel den dag lang heeft hij mij deze vriendendienst bewezen. En toch is hij m\j dankbaar en ik niet hem? Toen Emile, de jongen uit het bekende boek van Rousseau, eens met zijn leermeester aan tafel zat, maakte deze er zijn leerling opmerk zaam op, hoeveel menschen wel hadden moeten werken en zwoegen, opdat Emile in staat zou zijn, in deze gerieflijke verwarmde kamer in een gemakkelijke stoel van al deze borden en schotels de verschillende spijzen tot zich te nemen. Emile liet zijn eten staan en werd stil. Worden wjj ook niet een oogenblik stil, als we denken aan hetgeen alle mogelijke men schen als een vanzelfsprekende zaak voor ons doen, zonder aanspraak te maken op onze dankbaarheid? Blozen wij niet, als ze, na ons prompt te hebben bediend, ons nog bedanken ook?l H. G. CANNEGIETER VOETBAL. De uitslagen van j.l. Zondag luiden: H.F.C.Baarn SpartaanB. F. C. AlphenHercules VeloxBloemendaal 5—1 6—2 3—2 3—3 H. F. C. kampioen! De eerste etappe van het zware parcours is door de blauw-witten succesvol afgelegd, waarmede we hun van harte geluk wenschen. Ieder voetballer ziet the good old weer gaarne terug in de eerste klas; moge de promotiewedstrijden dus een even vlot verloop hebben! Ongetwijfeld heeft H.F.C. de eereplaacs verdiend. Dat zij na 15 wedstrijden, waaronder heel zware, nog ongeslagen is, spreekt boek- deelen. Dit feit bewijst tevens den constan ten vorm, waarin het elftal speelde, en al hadden v. d. Meulen c.s. onverwachte mede werking (Bloemendaal o.a. veroverde op de mede-candidaten voor de eerste plaats D.W.S. en Velox resp. 4 en 3 punten), zij zelf wisten htm rivalen er ook onder te houden. De wedstrijd H.F.C.Baarn had veel be langstelling getrokken. Het vroolijk gepavoi- seerde terrein, bood een feestelijken aanblik. Een voorproefje van de pret kreeg men al voor den aanvang, toen v. d. Meulen in ver band met zijn gouden jubileum gehuldigd werd door Baarn en de H.F.C.-supporters- vereeniging. Er was pas 5 minuten gespeeld toen Denijs zijn elftal de leiding gaf,, terwijl Hagenaar via een Baarn-hoofd er toen later 20 van maak te. Baarn werkte zich dan wat los en zette een aantal aanvallen op, meestal geleid door haar linksbuiten Gooswilligen. Kort voor de rust hadden de gasten door hun middenvoor succes. Na de rust gooide HF.C. er een schepje op, en binnen een kwartier had Dorsman: den stand op 5—1 gebracht. De aardigheid was er af, en zonder veel noemenswaardig gebeuren kwam het einde, waarbij de gebruikelijke bloemen en speeches. Feest was er ook op het Spartaan-terrein, waar Grobbe in de bloemetjes gezet werd in verband met zijn 20-jarig lidmaatschap van De Spartaan. De populairiteit van den Am sterdammer kwam by deze gelegenheid duide lijk aan het licht. Jammer, dat hij 5 minuten na het begin van den wedstrijd geblesseerd raakte en van verder spelen af moest zien. Het enthousiasme kon echter door dit voor val bij de thuisclub niet gedoofd worden, want al begon B.F.C. goed, en moest de Spartaan zich vooreerst zelfs tot verdedigen bepalen, dank zij eenige snelle, gevaarlijke aanvallen, ging de rust in met 2—1 in het vooraeel der gastheeren. Daarna ging het veel beter. Hilstra en Steur zorgden beurtelings nog voor een viertal goede doelpunten. Kort voor het einde had ook B.F.C. nog eenmaal succes, zoodat Spar taan een even groote als fraaie 62 overwin ning mocht boeken, en zich tevens definitief veilig stelde. Alphen deed, wat we van haar verwachtte, en zond Hercules met leege handen terug naar Utrecht. De Herculanen boden heftigen tegenstand en hadden zelfs tweemaal de lei ding, maar konden tenslotte de vele en hef tige Alphen-attaques niet weerstaan. Het begin was veel belovend voor Hercules, dat zonder W. Buitenweg, spoedig door De Zeeuw de leiding nam. Alphen werd dan ge handicapt, doordat haar goalgetter Ram ver vangen moest worden. Oosterman zorgt, dat met half-time den stand 11 is. Nauwelijks is het spel hervat, of Rijnberk benut een mistrap van den Alphen-back Hes- selingen, en deponeert den bal achter „Muis- sie". Alphen komt verwoed opzetten en Windt- horst en Binnenkamp smaken het genoegen hun elftal in veilige haven te brengen. Een laatste poging van Hercules levert nog wel een doelpunt op, maar dit werd wegens bui- ter spel geannuleerd. Na het debacle tegen het H. V. B.-elftal heeft Bloemendaal zich schitterend gerehabi liteerd door op Velox in Utrecht een punt te veroveren, en dit nog wel zonder Jonkergouw en Parson. Bovendien moest captain Bakker ai spoedig uitvallen, waardoor Kesting (de keeper van het tweede elftal!) als links-half moest fungeeren. Te zijner eere moet worden erkend, dat hij zich dapper van zijn taak kweet, zóó zelfs, dat hij de prima rechtsbuiten van Velox vrijwel tot niets doen noopte. De oplossing van dit succes is eenvoudig: er werd nu eens niet gepraat, maar geve t - bald! En daarbij bleek, dat onze aanval door zijn snel, open en verrassend spel een voor durend gevaar was voor de Velox-achterhoede. Waren wij iets gelukkig geweest met schieten (er werden eenige eenvoudige kansen niet benut), dan was de uitslag voor ons nog voor- deeliger geweest. In den Velox-aarival werd terdege en veel geschoten, maar keeper HuiS' man was in ongenaakbaren vorm en hield er diverse kogels met verbluffend gemak uit. Het was een lust hem zoo weer eens aan het werk te zien. De ster van het veld was zon der twijfel J. Kohier, die eerst als linkshalf en daarna als linksback een prima partij speelde en in tal van moeilijke situaties red ding bracht. Immer was een stevige rechts back: hij vond net juiste tegenspel voor de enthousiaste Velox-aanvallen en stond als óU|i door G. Th. ROTMAN. 93. 't Was gauw* verteld. Ze was indertijd met het bootje naar zee gedreven, en toen door het smokkelschip opgepikt. De hoos wichten hadden de stakker zoomaar het haar afgeknipt, en ze had hard moeten werken en had een slecht leven gehad. „O, 't is zulk geboefte!" riep zij uit, ,,'t heele ruim ligt vol whisky en jenever! O, had ik maar nooit aan jouw fratsen meegedaan!" 94. Kapitein Klakkebos zweeg, schuldbe wust, en Ophelia sloop heen, want als men zag, dat zij met den gevangene praatte, zou er wat voor haar opzitten! Droevig peinsde de kapitein er dien avond over, dat hij er toch eigenlijk ook verkeerd aan gedaan had, een arme, zwakke vrouw mee te nemen... Maar... wat was dat? Daar sloegen opeens dikke rook wolken in z'n gezicht, die van het dek kwa menBrandgeroep weerklonk 95. Steeds verstikkender werden de rook wolken. Een schroeiende hitte sloeg kapitein Klakkebos door de tralie's heen in zijn ge zicht. Hij hoorde het scheepsvolk tieren en een 96. „Gauw, gauw!" gilde Ophelia, „de be manning is wegmet al de booten!" Met een viel de brave vrouw in zwijm. Kapitein Klakkebos nam haar in zijn armen en klom mand aan hèm denken? Ja, tochdaar kwam tante Ophelia half bewusteloos van den rook aanstrompelende kapitein van het schip had bij zijn vlucht gelukkig zijn pjouwd voor mijn tuin, waarbij "hij geen enkel^leutels hgngqa^ goed heenkomen zoeken in de sloepen, die een, twee, drie, weer langs een der touwlad- daarop te water werden gelatenZou nie- ders naar bovenDaar boven in den mast waren ze tenminste voorloopig zoo vér moge lijk van den brand af. Maar waar waren de twee jongens? rots in de branding. De jeudige Róbken debuteerde als midden voor lang niet onverdienstelijk. Hij verdeelde het spel go.d, echter toonde hij voor de gcal nog te weinig zelfvertrouwen en doorzettings vermogen. Tcch dient hem opnieuw een kans gegeven te worden. Het begin was voor Velox veelbelovend, want in de eerste minuten suisden twee pracht- schoten over en langs het Bloemendaal-doel. Toen onze jongens van den eersten schrik be komen waren, togen zij ten aanval. Be(jk pas seerde eenige tegenstanders en loste in goede positie gekomen, een hard schot, dat den Velox-doelman te machtig was. Hij stopte wel, doch sloeg den bal voor de voeten van De Bock, die kalm zijn plicht deed. Nu ont wikkelde zich een snelle, fraaie en faire strijd; vooral onze linkerwing. StrikVan Gelder was actief en bracht mooie voorzetten voor het doel der gastheeren. Tot tweemaal toe schoot De Bock in goede positie hoog over, waaraan het hobbelige, effectvolle veld niet vreemd was. Velox deed bet beter en benutte twee kansen, zoodat de rust inging met 21 voor Velox. Na de thee pakten onze jongens energiek aan. Telkens weer kwamen zij voor doelman Keijzer, die zich eerst gepasseerd zag door Frans Bakker, en daarna met een magnifieken kopbal door Van Gelder. Onmiddellijk hierop kreeg F. Bakker een niet te missen kans. Hij benutte deze echter niet en schoot, haast in het doel staande, nog over. Toen begon de snelheid den scheidsrechter parten te spelen. H(j nam eenige zonderlinge beslissingen en uit een daarvan kwam de gelijkmaker. Velox werd een vrije schop toegekend. De linkshalt plaatste den bal voor het doel. De rechtsbui ten nam een zweefsprong en kopte ontzettend hard en totaal onhoudbaar in. Een pracht-goal! In de laatste minuut kreeg Röbken nog een serieuse kans, hij schoot echter te vroeg en de bal vloog naast. Het einde bracht derhalve een verdeeling der punten, wat wel de juiste verhouding aangeeft. Het was voor beide partijen en voor het publiek een aangename ontmoeting, met snel, open en goed spel. Alleen de scheidsrechter viel wat uit den toon, maar dit we.J nogal ge moedelijk opgevat. Ook een scheidsrechter kan een off-day hebben! Voor Zondag a.s. weer eens een volledig programma: BloemendaalHercules A.F.C.Alphen De SpartaanD.W.S. B.F.C.—H.F.C. Velox—Baarn. Bloemendaal, met nog drie thuiswedstrijden voor den boeg, kan sinds haar tweede-ktosse- schap, een maximum-aantal punten behalen. Daartoe moet begonnen worden door van Hercules te winnen, wat heel goed kan. Als het elftal speelt zooals tegen Velox, blijven beide punten aan den Brederodeweg. De op stelling is: Huisman Jonkergouw C. A. Bakker Immer Beijk Parson Fr. Bakker De Bock Röbken Van Gelder Strik De Spartaan zal de plaatselijke ontmoeting tegen D.W.S. wel vobr een uitverkocht huis spelen. Wij houden het op D.W.S. A.FCAlphen kon wei op een verdeeling der punten uitloopen, vooral nu, zooals we vernemen, Lingen niet meer uit Londen over komt. Wil H.F.C. haar ongeslagen record hand haven, dan dient zjj B.F.C. in Bussum niet te onderschatten. Het wil ons voorkomen, dat H.F.C., in gewonen vorm spelend, de Bussu- mers er wel onder kan houden. Baarn zal zich na Zondag kunnen prepa reeren op de degradatiewedstrijden, want dat zij in Utrecht tegen Velox ook maar eenig. succes zal behalen achten wij onaannemelijk. Boendien moet Velox er prijs op stellen in den eindstand de derde plaats te bezetten, endaar haar na Zondag alleen nog den uitwedstrijd tegen H.F.C. rest, moeten de twee benoodigde punten op Baarn veroverd worden. Dit zal niet veel moeite kosten. Van de lagere Bloemendaal-elftallen speelt: Bloemendaal 2D.W.O. 10 uur Bloemendaal 3Swastika 3 10 uur D.I.O. 3Bloemendaal 4 10 uur Bloemendaal 5Droste 2 12 uur Zeemeeuwen 5Bloemendaal 6 10 uur Junioren: Kennemers cBloemendaal d 10 uur Adspiranten (Zaterdag). Zandvoort a—Bloemendaal a 3 Edo bBloemendaal b 4 R.C.H. dBloemendaal c 3 R.C.H. fBloemendaal d 3 uur uur uur uur KORFBAL. Zondag heeft een aardige wedstrijd plaats op het Kennemers-terrein te Driehuis. Dan toch zullen twee proef-twaalftallen van den H.K.B. elkaar ontmoeten voor een definitief te be noemen H.K.B. 12-tal, welke laatste de strijd zal aanbinden om de Honing Madzena-beker met een 12-tal van den Noord-Holl. Korfbal- bond. Begin 2 uur. Door den gelijken wedstrijd tegen D.S.V. la S.V H 1 punt te kort gekomen voor een be slissingswedstrijd, ondanks hun mooie over winning op de Kennemers, welke ploeg, mede door haar verlies tegen S.S.H., is uitgescha keld. S.V.N kon het tegen Tempo I niet boiwer- ;n. Deze forsche ploeg behoort niet in de 3e afd. thuis. A.s. Zaterdag spelen de adspiranten van V. thuis tegen Oosterkwartier; wordt deze gewonnen, dan kan voor hen de kampioen»s vlag worden geheschen. Door Sport Vereent zullen pogingen in het werk worden gesteld schoolwedstrijden te or- ganiseeren. In verschillende plaatsen van ons land neo* ben dergelijke wedstrijden met groot succes plaats gevonden. De afgeloopen weken gaven voor de ont wikkeling der conjunctuur in Nederland wei nig bijzonders te zien. Sommige indices sche- Eglise Wallonne Begynhof. Dimanche 19 Mars 1933. 9 h. 30: service. 10 h. 30: service collecte spéciale pom* 1'Eglise 11 h. 45: service des enfants. 20 h. service Pasteur Krafft. Vendredi 24 Mars 1933. 20 h. service. L'Eglise est ouverte tous les jours de 1017 heures. Ned Herv. Kerk, Bloemendaal. V.m. 10 uur, Ds. J. C. van Dijk. Jeugddienst in het Jeugdhuis. V.m. 10 uur, de heer W. F. G. Dankbaar. Oveneen. V.m. 10 uur, Ds. H. Smelt, Pred. te Druten. Nederl. Protestantenbond Afd. Bloemendaal. V.m. 10.30 uur, Dr. P. D. Tjalsma, Leiden. Ned. Hervormde Evangelisatie te Santpoort. V.m. 10 uur, Ds. M. J. Punselie, Leiden. Ned. Herv. Gein. Santpoort. V.m. 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Litteekens." (Gal. 6, vrs. 17). Geref. Kerk te Bloemendaal. V.m. 10 uur en n.m. 5 uur, Drs. J. G. Brus- saard. Religieuze kling Aerdenhout. V.m. 10% uur, Dr. J. C. A. Fetter, Rem. Pred. Den Haag. Vrqe Katholieke Kerk PopeUaan, Kinheimpark. Zaterdag 18 Maart. N.m. S uur, Vespers en Lof. Celebrant Mon seigneur Bonjer. Toediening van het H. Vormsel. Zondag 19 Maart. V.m. 10.30 uur, Gezongen H. Mis, op te dragen door Monseigneur Bonjer en Diakenwijding. Woensdag 22 Maart. N.m. 8 uur, Completen en Lof. Donderdag 23 Maart. V.m. 7.30 uur, Gesproken H Mis. Vrije Katholieke Kerk. In de St. Raphaëlskerk, Popellaan Kinheims- park zal Zaterdag 18 Maart, des avonds 8 uur Monseigneur Bonjer Vespers en Lof celebreeren en het H. Vormsel toedilenen. Zondag 19 Maart, 10.30 v.m., zal Z. H. Eer waarde de H Mis opdragen en een Diakenwij ding geven. nen te wijzen op verderen voortgang van de zwakke opleving, die sinds het najaar was op te merken, andere vertoonden een nieuwen achteruitgang. Tot de eerste behoort de invoer van grond stoffen voor de nijverheid. De geringe daling van den invoer van grondstoffen voor de productiemiddelen-industrie kan als een reac tie op het betrekkelijk hooge cijfer van De cember worden beschouwd; de invoer van grondstoffen voor de industrieën van ver- bruiksgoederen steeg (voornamelijk die van wol cacaoboonen en grondstoffen voor de olie- en vetnijverheid; de invoer van ruwe katoen daalde daarentegen aanzienlijk). Ook het bui ten! andsche goederenverkeer in de havens na vertoont, ondanks eenigen achteruitgang van December op Januari, alsnog geen ommekeer in de over het algemeen zwak stijgende lijn, die zij het ook onder sterke schommelingen sinds voorjaar 1932 te zien is. Voor fa- brieksbouw werd van September tot Januari tot een belangrijk grooter bedrag aanbesteed dan in de beide voorafgegane gelijknamige perioden (f 435.000 tegen f 273.000 in 1931 '32 en f368.000 in 1930'31). De registratie rechten vloeiden in de laatste maanden gelei delijk ruimer en brachten j.l. Januari meer op dan een jaar geleden. De lijn van den giro- omzet van de Nederiandsche Bank vertut sinds een half jaar een ombuiging naar de horizontale richting, die het Januari-cijfer heeft bevestigd. Op de geldmarkt heeft de, sinds het voor jaar van 1932 veranderde situatie nog bijna geen invloed gehad. De geldruimte houdt on verminderd aan:; reeds een jaar lang staat de prolongatierente op 1 genoteerd (nominaal, want zelfs tegen deze rente is geld vrijwel niet onder te brengen) het particuliere wis seldisconto sinds een half jaar op De rekenüng-couranjt-isaldi bij de Nederiandsche Bank blijven zeer hoog. Eenige vermindering is gekomen in de inlegsaldi bij de spaarban ken. De rente van prima beleggingen op ian- gen termijn (obligaties) is weer ongeveer 4 Symptomen, die vijzen op verderen achter uitgang zijn ten eerste te vinden in een nieuwe daling van in- en uivoer, zoowel naar waarde als (vooral) naar gewicht. Wat den uitvoer betreft is vooral die van fabrikaten en van onbewerkte, voedingsmiddelen ge daald. Op de arbeidsmarkt is nog geen ontspan ning te zien. Het aantal aanvragen van pa troons en plaatsingen van werklieden, beide per 100 werkzoekenden daalde nog; de voor- loopige werkloosheidscijfers namen nog toe; vooral onder de bouwvakarbeiders, de metaal bewerkers en de textielarbeiders. In eerstge noemde beide bedrijfstakken zijn nieuwe re cordcijfers bereikt, in de textielnijverheid het peil van midden 1932. Hoewel er, na de stag natie van de zomermaanden, in dien woning bouw weer wat herleving kwam, was er over het algemeen in den stand der aanbesteding gen nog niet veel verbetering te zien. Het to taalcijfer van Januari was f 2 millioen minder dan van Januari 1932; van deze vermindering kwam f 950.000 voor rekening van het Rijk, provinciën en polderbestuur, f 450.000 van par ticulieren, f 300.000 van spoorwegmaatschap pijen, f 350.000 van woningbouwvereenigingen. Op de effectenmarkt traden geen groote koersverschillen op. De langzaam dalende tendenz weerspiegelt den onzekeren toestand die door de berichten van de moeilijkheden van Amerikaansche banken niet is verhelderd. De daling was echter ver van gelijkmatig. Over het algemeen staan de koersen nog aan zienlijk boven het peil van Juni 1932, het tot dusver bereikte minimum.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1933 | | pagina 4