GOSEN SC Paleisbanket Uit den Raad. PLAATSELIJK NIEUWS. SPORT. PREDIKBEURTEN Cornelis Johannes WiHem Veipachting Staanplaatsen. Gemeente Bloemendaal. J. van Vessem's VAN NOORDT's Kolenhandel Twee der allernieuwste comparanten ter Raadszitting, de heeren Luden en Laan waren verleden week absent. Bovendien was de stoel van den heer Kremer nog altijd onbezet. Den volgenden keer zal hij in gebruik worden ge nomen, als wanneer de heer Enschedé, het nieuw inkomend raadslid geinstalleerd wordt. De zitting begon met een uurtje comité-ge neraal: Dat we niettemin om half vijf huis waarts konden gaan bewijst hij herhaling, op hoe bondige wijze onze vroede vaderen zich door een agenda van zeventien punten heen weten te slaan, niet het minst dank zg de voortreffelijke leiding, die het wel zeer bij uit stek verstaat een vlotten gang van zaken te verbinden aan een opgeruimden toon en een hoffelijke bejegening. Bij de Ingekomen Stukken was een ver zoek Van M. L. van Holst, den eigenaar van Hotel Vreeburg, om de concurrentie van bet Jeugdhuis met zijn lunchroom te willen doen eindigen, of ook hem een renteloos voorschot te geven. Dit stuk ging om prae-advies naar B. en W. We benijden de prae-adviseurs inzake dit verzoek niet, want ofschoon er moeilijker vraagstukken zijn, een netelige kwestie is dit toch wel. Wat toch is het geval? Er is in Bloemendaal een Vereeniging voor Jeugdwerk, die we citeeren het Jaarboekje „Help U zelf" be doelt bevordering van het geestelijk en maat schappelijk welzijn der Bloemendaalsche Jeugd en dit beginsel tracht te bevorderen door con centratie van de Bloemendaalsche Jeugd op een wijze, waarvoor in zeer breeden kring groote waardeering bestaat. In deze vereeniging is de wensch geboren, zich op sociaal terrein nuttig te maken. Toen het plan rijpte, zich een eigen localiteit te ver zekeren, werd in dit plan een ruime vergader zaal opgenomen, niet alleen met de bedoeling, deze alle te benutten voor samenkomsten van leden der vereeniging, maar ook ten behoeve van andere gegadigden. Aan het Jeugdhuis werd een speeltuin met restaurant verbonden en ten slotte kwam het sociaal element in het streven der vereeniging tot uiting door de stichting van een volksbadhuis. Dit alles kostte natuurlijk geld. In de eerste plaats vorderden bouw en inrichting belang rijke bedragen en voorts is gebleken-, dat de Vereeniging, zal zij haar arbeid vruchtdragend kunnen voortzetten, bovendien subsidie be hoeft. Hiertoe heeft zij een beroep op de Ge meente gedaan met het voor haar gunstige gevolg, dat de gemeenteraad voor bouw en inrichting een renteloos voorschot heeft gege ven en het werk der vereeniging met een jaarlijksch subsidie steunt. Dit subsidie wordt niet voor een bepaald gedeelte van het Vereenl- gingswerk gegeven. De vereeniging heeft dan ook het volste recht, er o.m. de exploita tie van de zaal, van het restaurant en andere onderdeelen van haar bemoeiingen in te doen deel en. Tot zoover de Vereeniging voor Jeugdwerk. Behalve z\j exploiteeren eenige particulieren of particuliere ondernemingen in deze gemeen te vergaderzalen en restaurants. En waar nu meer en meer big kt, dat (en dit geldt voorna melijk ten aanzien van de vergaderzaal) het Jeugdhuis in trek is en dat vereenigingen van zeer uiteenloopend beginsel het zoeken, is het begrijpelijk, dat de exploitanten van andere vergaderzalen dien toeloop met leede oogen aanzien. Zij redeneeren: Niemand dekt het risico van rorze onderneming, waarvan de exploitatie te lijden heeft door het bestaan van een zaal annex restaurant, die beheerd worden met den ruggesteun van een gemeentelijk subsidie en tot stand kwamen met behulp van een gemeen telijk voorschot. Hier vordert de billijkheid, dat concurrentie van dien kant wordt geweerd of dat de gemeente ook ons financieel steunt. Het wil ons voorkomen, dat de adressant een niet geheel onbillijk verzoek doet wan neer hij de hulp der gemeente inroept, in den strijd om het bestaan, die in onze dagen zulke geweldige afmetingen aanneemt. Al zal de inwilliging er van bezwaarlijk kunnen ge schieden in den vorm, dien hij aangeeft. De concurrentie verhinderen tusschen Jeugdhuis en anderen ligt niet in de macht van den Raad en het motief, waaronder het renteloos voorschot destijds is verstrekt, dat er n.i. be hoefte aan vergaderruimte in Bloemendaal was in die dagen zeker ter zake dienend. Verbod van concurrentie noch het toekennen van een renteloos voorschot zal dus mogelijk zijn. Iets anders is het met het subsidie. Niemand zal de Vereeniging voor Jeugdwerk de ge meentelijke bijdrage ten behoeve van haar feitelijk jeugdwerk en van haar badhuis mis gunnen, doch een bepaling, waarbij de bevoor- deeling van vergaderzaal en restaurant wordt uitgeschakeld zou ons gemotiveerd lijken. Men zou dit voor de hardwerkende Vereeni ging moeten betreuren. Aan den anderen kant vcrdert de billijkheid dat ook met andere be langen rekening wordt gehouden.. Met belangstelling zien wij dus het prae-ad vies tegemoet. De heer Dijkstra werd huurder van het terrein om het Ronde Huis, het restaurant aan het einde van den Zeeweg, dat reeds in het eerste jaar van: zijn nieuwen staat zijn bestaansrecht bewezen heeft. Gedurende vijftien jaar heeft hij er vasten voet en krijgt de beschikking over 3700 M2 k f 3500 per jaar. Hij weert daar mede allerlei karretjes en tentjes en zaï, voortvarend man als hij is, er stellig voor zorgen, dat het eind van den- Zeeweg als pleisterplaats voor dagjesmenscheri meer en meer in aantrekkelijkheid wint. Dat aan het Ronde Huis (de Nieuwe Rotterdamsche Cou rant sprak van het Roode Huis, maar dat staat üi Trier) een winkelgalerij zal worden Verbonden is bekend. Een andere tot voldoening stemmende tran sactie waartoe in deze vergadering werd beslo ten was de ruiling van grond met den beer Ween. Zooals men weet betreft -dit den voor tuin van perceel Bloemendaalsche Weg 243, die allerongelukkigst in het fietspad daar ter plaatse vooruitstak en een groot gevaar voor het verkeer opleverde, zoodat er langen tijd met Waarschuwingsborden (eerst leelijke, toen wat ooglijker) moest gewerkt worden. Menig wiel rijder zal de partijen dank weten, dat dit ob stakel eindelijk verdwijnen gaat. Vervolgens reikte de Raad, lankmoedig en groot van goedertierenheden, zooals het oude woord zegt, een paar cadeautjes uit. De heer P. de Nobel, eervol ontslagen zangonder wijzer, Jehoudt gedurende twee jaar een goed deel van de inkomsten, welke zijn thans verval len betrekking hem opleverden. Mejuffrouw Van Ommeren werd met een dergelijke schade loosstelling, onder bepaling, dat daaraan het karakter van wachtgeld moet worden toege kend. verblijd. Punt 11, een voorgestelde verordening op het toekennen van subsidiën bracht de tongen in beweging. De voornaamste bepalingen uit deze verordening zijn: De subsidie wordt verleend aan scholen, die tenminste 20 leerlingen heb ben. Er is een ondeiwijzeres, indien het aan tal leerlingen minder dan 51 bedraagt, met assistentie .van een helpster, zoqdra het aantal leerlingen meer dan 31 bedraagt. Stijgt het aantal leerlingen boven de 51, dan is een tweede bevoegde leerkracht noodig. Per leer ling wordt f 30.per kalenderjaar vergoed. Het schoolgeld is nihil bij een belastbaar in komen van minder dan f 1200.en varieert bij hoogere inkomens van f 2.50 tot f 75. De heer Queries van Ufford opende de rij der sprekers. Hg deeide mede, op het standpunt te staan, dat de zorg voor kinderen beneden zes jaar niet van de ouders behoort te worden afgewenteld. Er zijn echter bijzondere geval len en Spr. wenschte deze niet uit te schake len. Intusschen betreft het hier uitsluitend bij zonder onderwijs, sinds de raad het openbaar voorbereidend onderwgs in deze gemeente heeft laten vervallen. Uit deze overwegingen achtte Spr. dertig gulden subsidie te hoog en stelde f 20isubsidie per kind en per jaar voor. Hiertoe gold nog een ander motief. Onze bevolking telt voor 27 Roomsch Katho lieken, terwijl de subsidie bestemd zal zijn voor 77 van de bevolking der scholen voor voor bereidend onderwijs. Het is, volgens spr, daar om niet rationeel en niet billijk, dat de ge meentekas dermate als de concept-verordening beoogt, bijdraagt in de kosten. De heer Witteman betoogde dat het voorbe reidend onderwijs nuttig, ja noodzakelijk is. Van afwentelen der ouderzorg is geen sprake. Niemand zal daarvoor zijn. In menig gezin is Fröbelonderwijs echter een uitkomst en steun der overheid is daarom stellig gewettigd. Spr. ziet niet in, wat de verdeeling der subsidie tusschen R.K. en andersdenkenden hier terzake doet. Wat het bedrag der subsidie betreft, dit is niet hoog. Het zal sjeehts de helft der on kosten dekken. Inzake de bepaling, dat bg een bevolking van meer dan 31 leerlingen een helpster nood zakelijk is, stelt Spr. voor, hiervoor 41 leer lingen te lezen, aangezien deze bepaling het onderwijs bemoeilijkt, terwijl Spr. er voorts voor zou zijn Inzake de heffing van het school geld aam de besturen eenigermate de vrije hand te laten, onder voorbehoud, dat de totaal op brengst overeenkomt met de door B. en W. voorgestelde regeling. De inwerkingtreding zou spr. gaarne op 1 Januari instede van 1 September gesteld zien. De heer Schulz constateert dat terwijl de Raad het openbaar voorbereidend onderwijs in deze gemeente heeft afgeschaft, thans een of fer ten gerieve van het bijzonder voorberei dend onde.rwijs wordt gevraagd. Spr. kan daarmede niet instemmen. Het bijzonder on derwijs krijgt hierdoor een voorrang. Er is ge lijkstelling van onderwijs, maar hier is men van de gelijkstelling terug gekomen en gaat men onverplicht het bijzonder onderwijs een voorrang geven. Ook luxueus ingerichte scho len zullen dit subsidie ontvangen. Spr. zal daarom tegen dit ontwerp stemmen. De heer Cassee spreekt in denzelfden geest en kan, nu de eenige gelegenheid voor open baar voorbereidend onderwijs is weggenomen, zijn stem niet aan deze verordening geven. De heer Prinsenberg zeide, dat het billijk- heidsargument van den heer Quarles van Uf ford niet opgaat. Het subsidie is niet bestemd voor R. K. scholen. Er kunnen heel goed neu trale en andere voorbereidende scholen opge richt worden, die dan met evenveel recht een beroep op gemeentelijken steun kunnen doen. Overigens is f 30.zeker niet te veel. Wan neer men nagaat, dat een schoolbestuur ree te heeft te betalen, onderwijskrachten moet be kostigen, de school moet onderhouden enz., is het zeer wel mogelijk spr. staaft dit met enkele cijfers dat het gemeentelijk subsidie de kosten nog niet voor de helft dekt. Wethouder Bornwater is het met Wethouder Prinsenberg eens, dat f 30.subsidie niet te veel is. Het openbaar voorbereidend onder wijs is uit Bloemendaal verdwenen en gezien de geringe belangstelling, acht spr. dit geen schade. Waar die belangstelling zich in anderen vorm doet gelden, geeft spr. den raad in over weging, deze verordening te aanvaarden. De ^heer Schulz antwoordt den Wethouder, dat z.i. het verdwijnen van het openbaar voor bereidend onderwijs in Bloemendaal gevolg is van de geringe zorg, die het genoot. Maar in Aerdenhout was een groot aantal ouders, dat wèl grooten prijs op openbaar onderwijs stel de. Niettemin is ook daar het openbaar on derwijs stop gezet. Onder die omstandigheden handhaaft Spr. zijn bedenkingen. De heer Quarles van Ufford merkt tot wet houder Prinsenberg op, dat het best mogelijk is, dat het gemeentelijk subsidie met in de be hoeften van de schoolbesturen voorziet, maar dit subsidie moet dan ook geen sluitpost zijn. tls een bijdrage, anders niet. Na nog eenige gedachtenwisseling wordt het amendement-Schulz verwerping van de voordracht, verworpen met de stemmen van de heeren Schulz, Noorman en Cassee voor. Het amendement-Quarles, een subsidie van f 20.in plaats van f 30.per kind wordt verworpen met 7-2 stemmen en drie blanco. Het amendement Witteman een helpster, bij 41 leerlingen in plaats van bij 31 wordt aangenomen met 63 stemmen en 3 blanco. Het amendement Witteman betreffende de vaststelling van het schoolgeld door de schoolbesturen wordt verworpen met 63 stemmen en 3 blanco. Het bgzonder onderwgs heeft met deze ver ordening weder een voorrang gekregen, dien ook wg betreuren. \|s zullen het teere punt van matjes vlechten op sectarischen grondslag' of kleifiguurtjes maken volgens een methode, die andersdenkenden verre blijft, hier maar niet aanroeren en alleen maar de drie- en vier jarigen beklagen, die aldus opgroeien tot meer dere glorie van de onze natie verdeelende on derwij sbevrediging. Maar er is iets anders. Zeker niet minder dan zes bijzondere onderwijsinrichtingen zetten haar deuren in deze gemeente, open voor leer lingen van het voorbereidend onderwijs. Het moet den voorstanders van openbaar voorbe reidend onderwijs een pijnlijke verrassing', ge weest zijn, te moeten ontwaren, dat de meer derheid van den Bloemendaalschen Raad een niet onaanzienlijk subsidie voor deze zes of meer onderwijsinrichtingen over heeft, maar cp het openbaar voorbereidend onderwgs, waarvoor althans in sommige gedeelten der gemeenten belangstelling bestond la mort sans phrase heeft .toegepast. Bij „De Nachtegaal", waarin momenteel ge klopt en gehamerd wordt dat het een liefheb- berg is/behoort eon tuinmanswoning. B. en W. stelden thans voor, deze woning te laten ver bouwen tot woning voor den bode van het raadhuis en vragen daartoe een crediet van f 'jiSOt'. De heer Van Riessen stelde zeer ad rem de vraag, of men in dezen tijd voor hetzelfde geld niet een nieuw huis kon krijgen. We hebben bet antwoord van der Wethouder Prinsenberg niet gchttl verstaan. Hebben we zijn woorden juist opgevangen dan betoogde hij, dat een niepw huis, dat gelijkwaardig is met deze tuin manswoning zeker op f 5000 zou komen, 't Zal wel zoo zgn, ofschoon je zoudt zeggen, dat je voor f 3600 nogal iets kunt repareeren en vernieuwen, tenzij deze tuin manswoning in een staat verkeert waardoor het bekende bordje vanwege de Woningwet binnenkort toch op de deur gespijkerd zou worden. Intusschen werd het voorstel aange nomen. We wenschen den heer van Apeldoorn in zijn nieuwe ambtswoning veel betamelijk genoegen en vreedzaam huiselijk samenzijn. Van de bodewoning naar het nieuwe raad- nuis zelf is maar een stap. B. en W. vatten dus de gelegenheid aan, den raad mede te deelen, dat nu binnen enkele maanden de secretarie wordt verplaatst naar „De Nagtegaal" (men legge de vlag vast uit) het tegenwoordig raad huis dien te worden bestemd tot: a, bureau voor Publieke Werken, daar zg met het oog op het brandgevaar het niet verantwoord ach ten, het teekeningenarchief in een zoo licht brandbaar gebouw te bewaren en b.: bureau voor den gemeente-ontvanger, die zoodoende bij zijn tegenwoordige huisvesting nog een spreekkamer er bij zou krijgen. Voor de uitvoering van de hiertoe noodige verbouwing vroegen B. en W. een crediet van f 7000.—. De heer Quarles van Ufford informeerde, of het Politiebureau niet meteen in De Nagte gaal kon worden gehuisvest, maar de Voor zitter wees dit denkbeeld met stelligheid van de hand. Deelde mede ,dat het in de bedoeling ligt, het Politiebureau mettertijd te vestigen op de plaats, waar thans de O.L. school te Overveen staat. Wie er reeds van gedroomd had, mettertijd aan het einde van den Zeeweg een vroolijk restaurant met een ruim terras te zien verrijzen zal teleurstelling gevoelen. De heer Quarles zweeg en het crediet werd toegestaan. 8 Vervolgens stemde de raad in met een voor dracht tot het aanschaffen van gasmaskers, minder in verband met eventueel toekomstige oorlogs-narigheid danwel ten behoeve van gas bedrijf eri. brandweer. Daarna kwam de radio aan de orde. B. en W. willen onderzoeken, in hoeverre radiodistri- buitie in Bloemendaal kans van slagen heeft. De aanleg zou dan gecombineerd moeten wor den met een alarmsysteem, waardoor de bij deze distributie aangesjotenen in geval van gevaar met een druk op de knop politie en brand weer in 't geweer kunnen roepen, 't Is niet kwaad bedacht. De Raad gevoelde er wel voor, B. en W. in staat te stellen, een onderzoek naar de moge lijkheid van uitvoering van hun plannen te be ginnen en voteerde f 600.nadat de heer Noor man had gevraagd, na te gaan, of gemeente lijke distributie niet gewenseht was, de heer Cassee had verzocht, bij het verleenen .van een concessie aan plaatsgenooten te denken en de beer Witteman den heer Noorman was bijgeval len, uit hoofde van zgn grief tegen vele par ticuliere distibutie-ondernemingen, die lustig op de Omroepvereenigingen parasiteeren. Aan het einde der vergadering sprak de Voorzitter een woord van erkentelijkheid aan het adres van den heer Schulz, die als woord voerder van de S. D.- raadsfractie in de vorige vergadering de leiding der vergadering zeer tegmoet was gekomen door de lofwaardige wijze, waarop hij als oppositiepartij het woord had gevoerd. Bij de rondvraag drong de heer Cassee er op aan, dat bij de a.s. verkiezingen de goede ge woonte, straten en wegen niet met alle moge lijke verkiezingsleuzen te bekladden, gehand haafd blijve. Ook informeerde dit raadslid naar het lot van zijn naar B. en W. gerenvoyeerd voorstel in zake verlaging van meterhuren. De Voorzitter geloofde in de volgende vergadering met een praeadvies te kunnen komen. De heer Noorman vroeg, hoe het staat met den weg over het Brouwerskolkje. De Voorzitter antwoordde, dat deze zaak bij de Gewestelijke Commissie is. Nog kort ge leden heeft men vanwege het Gemeentebestuur op spoed aangedrongen, aangezien de zaak zoo eenvoudig en de weg immers een zoo mooi pro ject voor werkverschaffing is. „Is U hiermede voldaan of wilt U er een mo tie van maken?" vroeg de heer Den Tex. Dat wilde de heer Noorman wel en de raad nam de motie unisono aan. Dat was het einde. DE KLEVERPARKVEREENIGING. De Kleverparkvereeniging hield Donderdag 16 Maart j.l. 's avonds 9 uur in Café-Restau rant Bolwerk, haar algemeene jaarvergadering onder leiding van den voorzitter, de heer D. v. d. Velden (fa. Kuyer). Hoewel de opkomst niet bijster groot was, (en dat nog wel voor een jaarvergadering met zulk een belangrijke agenda), is deze vergade ring toch zeer geanimeerd verioopen en mag worden geconstateerd, dat genoemde vereeni ging een succes heeft geboekt door het feit. dat de leden zich zeer actief toonden met het oog op de toekomende plannen en gezien het betrekkelijk stille jaar dat voorbijging, de ver eeniging nog een vrg gunstig saldo noteerde in de gehouden reclame-campagne, hetgeen bleek uit de verslagen van secretaris en pen ningmeester. Een commissie werd benoemd tot het nazien der boeken, bestaande uit de heeren Dondorp en van Vastenhoven, die deze taak op zich namen. Vervolgens kwam in bespreking het uit- keeren der premieprijzen van de gehouden reclamecampagne in Mei 1932. Na uitgebreide discussie werd besloten, aan hen die het grootst aantal bonnen verkregen, door inkoop bij de deelnemende winkeliers, de premieprijzen uit te keeren. Vervolgens kwamen in bespreking de voor- loopige plannen tot het houden van een recla me-campagne, in den komenden zomer, waar van we hopen t.z.t. het een en ander te mogen vermelden. En eindelijk werd na uitvoerige gedachten- wisseling besloten in de komende weken een feestavond te organiseeren. De commissie die' zich hiermede belast, bestaat uit de heeren Dondorp, Scheffer en Cassee. Het doel van dezen feestavond is om den onderlingen band tussfchen- bestuur en leden onderling te ver sterken wat beschouwd werd als een eerste" verelschte om als Kleverparkvereeniging er toe mede te werken tot den bloei en opleving van den handel in het algemeen, en van den winkelstand in Het Kleverpark in het bij zonder. Na rondvraag werd de vergadering te circa 12 uur. door den voorzitter gesloten. DE KLEVERPARKVEREENIGING. TOEKENNING VAN PREMIE-PRIJZEN. In verband met het feit dat, door een nog steeds hangende kwestie, de premie-prijzen nog niet waren toegekend en uitgekeerd aan dege nen, die het grootste bedrag bij de 'deelnemen de winkeliers besteeden, kunnen we thans bij besluit van de gehouden ledenvergadering Cp Donderdag 16 Maart j.l. (zie bericht elders in dit nummer) den uitslag der toekenning van deze premieprijzen bekend maken: 1» prijs: fam. Hulshof Poll, Platanenlaan 2, f 60.—; 2e prijs: Mevr. van der Linden, Jan Starming- straat 19, f 50. 8e prijs: Mevr. de Ridder, Van der Vinne- straat 7, f 40. UIT HET POLITIERAPPORT. BRANDJE. Woensdagmorgen is de brandweer gealar meerd voor een brandje in een perceel aan de Zannebloemiaan te Aerdenhout. Een dienst bode ontdekte, dat de gordijnen door onbe kende oorzaak in brand geraakt waren. Met een tuinslang wisten de bewoners het brandje te blusschen, zoodat de brandweer geen dienst behoefde te doen. FIETS GESTOLEN. Zondag' is een fiets gestolen, die de eigenaar voor de R. K. kerk te Overveen had neergezet. KLEVERPARK. HET FOTOIIUIS „DE CAMERA". De vorige week werd het fotohuis „De Ca mera" heropend, welke zaak voorheen werd ge dreven door den heer N. J. Kruger, die om gezondheidsredenen Uit dit bedrijf moest treden. Deze heropende zaak is een filiaal geworden van den fotohandel S. Engel Jr. in de Spaarn- wouderstraat. Het interieur van dezen heropen den wmkel ziet er keurig uit, welke door fraaie bloemstukken een feestelijk aanzien gaf. We wenschen den ondernemer een goed succes. VOETBAL. Storm en regen waren oorzaak, dat ook thans weer eenige wedstrijden geen doorgang konden vinden. Gespeeld werd B.F.C.—H.F.C. 1—1 VeloxBaarn 70 Bloemendaal—Hercules 2—1 Het had weinig gescheeld, of H.F.C. was met de kous op den kop uit Bussum teruggekeerd. Er werd dooi- de Haarlemmers, en vooral door de voorhoede, slap en futloos gespeeld, misschien als reactie op den zwaren strijd voor het kampioen schap, die inderdaad veel van de spelers ge vergd heeft. Nu heeft B.F.C. een solide en stoer backstel, dus behoeft het geen verwondering te wekken, dat onder deze omstandigheden de H.F.C.-aanval het slechts tot één doelpunt kon brengen, punt genoeg voor een gelijk spel, want ook de Bussumers wisten van dei- Meulen maar eens te passeeren. Vooral tegen het einde toen de gastheeren verwoed op kwamen zetten, was het H.F.C. doel dikwijls in groot gevaar, maar het bleef toch bg een verdeeling der punten, waar mede de kampioenen best tevreden mee mogen zijn. Het lot van Baarn is thans definitief bezegeld, door de zware 70 nederlaag, die Velox haar toebracht. Het komt ons tooi-, dat verreweg het zwakste elftal der afdeeling op de laatste plaats staat. Enthousiasme bezitten de Baarnaars in meer can voldoende mate, doch aan capiciteiten, zoowel technische als tactische, ontbreekt het hun ten eenemale. We hopen van harte dat deze sympathieke ploeg voor de tweede klas behouden blijft, maar we vreezen het ergste. De (waar schijnlijke) derde klas kampioenen D.O.S.. en U.V.V. zijn sterk, vooral de eerstgenoemde, waar van de ploeg uit forsche spelers bestaat. Velox kreeg tegenover de zwakke tegenstan ders gslegenheic! een mooi, open en productief spel te ontplooien, waarbij vooral de rechtsbuiten opviel. In de eerste helft had de thuisclub reeds vier doelpunten gescoord, welk aantal in de twee de helft tot zeven opgevoerd werd. Rest ons nog te vermelcen, dat Hettinga er drie voor zijn re kening nam, Lith Jr. twee, Lih Sr. en Sluyk elk een. Bloemendaal stelde haar supporters niet te leur, en nam r. anche op Hercules metT dezelfde cijfers waarmede in Utrecht verloren werd. Het geheel was een aardige wedstrijd, die geen mo ment den indruk vestigde, dat het hier ging tus schen twee elftallen, die niets meer te winnen of te verliezen hadden Integendeel, beide partijen hebben zeer hard gewerkt voor de overwinning. De gasten verschenen met invallers voor Wout Buitenweg en hun doelman Balt. Laatstgenoemde werdi echter meer dan voldoende vervangen. De plaatsvervanger-keeper heeft zijn doel uitmuntend verdedigd, en 'meermalen fraai gered. Maar ook Huisman in Bioemendaals goal speelde weer een prima wedstrijd. Opvallend is de rustige wijze Eglise Wallonne, Begynhof. Dimanche 26 Mars '33. 9 h 30: service. 10 h 30: service. 11 h 45: service des enfants. 20 h service. Pasteur Krafft. Vendredi 31 Mars '33. 20 h service Pasteur Krafft. L' Eglise est ouverte tous les jour» de 10—17 h. Ned. Herv. Kerk, Bloemendaal. V.m. 10 uur Ds. L. J. van Leeuwen, Pred. te Den Haag. Jeugddienst in het Jeugdhuis. Van. 10 uur, de heer W. F. G. Dankbaar. Overveen. V.m. 10 uur, Dr. P. A. Klap, em. pred. te Haarlem. Ned. Hervormde Evangelisatie, Santpoort. Van. 10 uur Ds. J. W. Swaan, Umuiden. Ned. Herv. Gemeente Santpoort. V.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Al te menscheljjk", Mt. 16 23b. Geref. Kerk te Bloemendaal. V.m. 10 uur, Drs. J. C. Brussaard. N.m. 5 uur, Drs. J. C. Brussaard. Religieuse kring, Aerdenhout. Ds. W. Tromp, Ned. Herv. Pred. Zandvoort. Vrge Katholieke Kerk, Popellaan, Kinheimpark. V.m. 10.30 uur, Gezongen H. Mis. Donderdag 30 Maart. V.m. 7.30 uur, Gesproken H. Mis. Zaterdag 1 April. 's Avonds 8 uur, Toespraak van mevrouw Bon- jer over „Mariavereering", gevolgd door Lof, Celebrant Monseigneur Bonjer. waarop „Wim" de moeilijkste situaties op weet te lossen. In dezen vorm is hij zeker tot de toel- verdedigeis van klasse te rekenen, en gaat hij zoo door met beheersching zijner mentaliteit, dan gelooven we dat hij als voetballer een mooie toe komst tegemoet gaat. In de eerste helft, gaat het initiatief voornamelijk van Hercules ui£, dat de van doel tot doel staanden wind tot bondgenoot had. Het was vooral de rechtsbuiten Wijhe, die verwarring stichtte in de Bloemendaal achter hoede, waarin Bakker echter meermalen een groot struikelblok was voor de actieve Utrech tenaren. Door stug verdedigen kon Hercules in deze periode slechts eens scoren. De Bloemen daal aanvallen intusschen waren niet van dien aard, dat er groot gevaar voor de gasten te duch ten viel, daarvoor bleef onze middenlinie te veel achter. Maar dit zou in de tweede helft beter worden. Toen werd Hercules tot verdedigen gedwongen, ze deed dit met succes, maar kon toch niet voor komen, dat Bloemendaal eerst door actief werk van Röbken gelijk maakte, en daarna door Van Gelder de leiding nam. Hiervoor was ze nog door het oog van de naald gekropen, omdat Immer een penalty niet accepteerde, en haar keeper in de daaruit gevolgde scrimmage meer dan schit terend redde. De wedstrijd werd in aangename verstandhouding gespeeld, en prima door scheids rechter Twistei'ling geleid. Er werd wel forsch gespeeld, maar nimmer ontaardde het in ruw heid. Voor a.s. Zondag biedt het progiraimma: HerculesA.F.C. Alphende Spartaan. D.W.S.—B.F.C. H.F.C.—Velox BloemendaalBaam. Nu ds spanning over de geheel© linie geweken is, kan er eens echt genoegelijk kunstvoetbal ge speeld worden, waarbij de spelers gelegenheid krijgen, hun capiciteiten rustig te demonstree- ren. Ze kunnen nu risico nemen, zonder bevreesd te ziin voor de gevolgen. En het gebeurt niet zelden, dat juist in dit soort wedstrijden het beste voetbal vertoond wordt. Het blijven nog altijd ontmoetingen voor de competitie, in tegenstelling met „friendly-games" waarbij het niet om de pun ten gaat. Bij HerculesA.F.C. houden -we het op een verdeeling der punten. AlphenSpartaan zal wel een overwinning voor de thuisclub opleve ren, evenals dit het geval zal zijn bij D.W.S— B.F.C. Moeilijker is het resultaat van het tref fen aan de Spanjaardslaan tusschen H.F.C. en Velox te voorspellen. Is H.F.C. haar inizinking niet te boven, dan zou Velox wel met de punten gaan strijken. In normalen vorm spe lend geven we den Spanjaardslaanbewoners echter de beste kans. Bloemendaal kan het wel klaren met Baarn, als de tegenpartij niet onderschat wordt. Spelen de witten in hun thuis-vorm, dan is succes verzekerd. In ver band met het behouden van de vierde plaats ie dit trouwens nog noodig. Opmerkelijk zijn de fraaie resultaten welke Bloemendaal op eigen terrein behaalde. Slechts van H.F.C. werd verloren, tegen Spartaan gelijk gespeeld, maar op B.F.C., Velox, D.W.S.Alphen en Hercules beide punten veroverd. Dit is vroeger wel eens anders geweest. Dan waren het juist de uit wedstrijden, die succesvol waren. En dit was in het achter ons liggende sieizoen thans zeer onbevredigend. Alleen van D.W.S. en Baam werd gewonnen, tegen Velox en Alphen gelijk gespeeld, en verloren van A.F.C., H.F.C., Spar taan, Hercules en B.F.C. De meeste van deze nederlagen waren niet te wijten aan de sterkte der tegenpartij, maar eerder aan eigen fouten, waarmede we zeggen willen, dat er groote mogelijkheden geweest waren, als Bloemendaal uit even constant gespeeld had als thuis. De lagere elftallen spelen als volgt: SwastikaBloemendaal veteranen, 10 uur. V. O. G. 2Bloemendaal 3, 10 uur. Bloemendaal 4Thalia 2, 10 uur. Vijfhuizen 2Bloemendaal 5, 2 uur. Bloemendaal 6Edo 6, 10 uur. Junioren: H.F.C. aBloemendaal a, 10 uur. Kennemers bBloemendaal b, 10 uur. Bloemendaal cV. O. G., 12 uur. R.C.H. cBloemendaal d, 12 uur. Adspiranten (Zaterdag). Bloemendaal cVI. Vogels b, 3 uur. TOUNG ENGLAND LOOKS Praatje door Mr chU. Jong Haarlem (en omstreke 16 Maart j.l. in vrij groot aa om van den heer Randolph i nemen waarop Jong Engeland tigd houdt op Amerika (de V verstaan). Ook ons interessee want, vroegen wij ons af, wat het hoopvolle, het idieele, dat Churchil hij is pas 22 jaar en jaargenoten in Amerika I immers om naar iets leelijks of alledaags te kgken, behoe' niet zoo ver te wenden. Vol zaten wij om 8 uur te wacht Churchil in een ietwat naargee venzaaltje van „De Kroon Markt om een of andere v reden had men n.i. de verlicht een derde ontstoken toen c een heer met een vriendelijk j zitter van de English Associat nog wat geduld te hebben, nog niet was gearriveerd. B zorgde daarop voor wat mee: Geboren: Zoon van W. F. KROESE en Th. KROESE— Góbel. Diaconessenhuis, 20 Maart 1933. Burgemeester en Wet houders van BLOEMEN DAAL brengen ter kennis van belanghebbenden, dat de verpachting van staan plaatsen in die gemeente, voor het a.s. seizoen, zal plaats hebben op Woens dag 29 Maart aji., des voormiddags 11 uur, een gemeentehuize te Over veen, alwaar de verpach- tingsvoorwaarden en de inschrijvingsbi',jetten tegen betaling van f 0.10, dage lijks verkrijgbaar zijn. Uitsluitend Zaterdag 25 Maart 421/j CENT per half pond. Luxe Brood- en Banket bakkerij, Kleverparkweg 10, Tel. 11070 Wouwermanstraat 28. Telef. 12276. GRIND Per H.L. Ongezeefd 0.90 1 x gezeefd 1. 2 x gezeefd 1.10 gelijke soort 1.20 SCHELPEN Per H.L. Grof, gewoon 0.80 Gebrand voor de kippen 2. DUINZAND 0.60 ZWARTE GROND 0.80 Haarlem. Warmoesstr. 15—17 Telef. 12400—11700 t

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1933 | | pagina 4