"zwemmen' Belangrijke wijzigingen I Pianolei xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Firma Gei STERKT ZENUWEN EN SPIEREN X X X $1 X I X Zwemmen, Hoogiezon, Kuipbaden Zomerdienst 22 Hei - 1 Oct. 1933 w I IK VIND Zi VERRUKKELIJK Gemeente Bloemendaal VAN VELTHUYSEN Jr Iweekerij ,,'t XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXj (ook kwartjes-zwemmen) DIENSTREGELING THANS VERKRIJGBAAR X KUNST. PLAATSELIJK NIEUWS. UkftUculfa ikm CMvcï PREDIKBEURTEN JAN F. VAN D/ BURGERLIJKE Publieke Werken Uifver Magazijn „DE LEI HET ADRES voor Has W. C. BE Banda S0GARENMAGA2 -TAR-sigaren in A. G. v. Tuinaanleg Depot van N.V, J. B. WYS GED. O. GJ Telefoon Heeft U onze uiti figuurzaag-modell Wij brengen als nieu OPLEGPA teekenii Niet 't oudste maar w AA dedigend kon het er mee door, maar aanvallendkwintet. De rechterwing Voorhoof-Versyp was heslist onvoldoende. Bovendien was zijn plaat- het beste deel dezer linie. Links toonde v. d. sen abominabel slecht: tallooze malen centerde hij het leder naar een vrijstaande Belg, en kort na de hervatting leek hij ons reeds uitgespeeld. Er ligt over zijn spel iets mats, en een begees tering, welke er b.v. van het spel van een van Linge, of Massy uitging, is hem vreemd. Breitner had de zeer ondankbare taak van Heel te vervangen. Dat hem dit niet lukte, mag hem als geen verwijt aangewreven worden. Van Heel is nu eenmaal een klas-voetballer, zooals er op zijn plaats geen tweede in ons land is aan te wijzen. Zijn rustig en geraffineerd spel is een unicum op onze velden. Een slechte copy daarvan vermag zelfs een Breitner goede halfback als hij overigens is niet te geven. Van onze backs was ditmaal Weber de minste, de A.D.O.'er had eeri off-day. Dit kan echter den beste overkomen. Toch was de Hagenaar niet onvoldoende, maar de zekerheid, waarmede hij anders optreedt, was tegen de Belgen zoek. Van Run had het nu veel zwaarder. Hij sloeg zich echter dapper door de moeilijkheden heen, al had hij in het begin de handen vol aan Versijp, die hem verbluffend makkelijk passeerde. Later kreeg hij den Belg beter door, maar veroor loofde zich toen enkele slordigheidjes die ons doel in gevaar brachten. En ten slotte: van der Meulen. De reputatie van onzen captain kreeg Zondagmiddag een gevoelige knak. Hij maakte twee groote blun ders, de laatste nog erger dan de eerste, en beide kostten ons een doelpunt en... de over winning. Géjus deelde in de algemeene malaise. Zijn optreden was over het algemeen weifelend. Deze indruk kon niet weggenomen woeden door het voorkomen van een bijna zeker schijnend doelpunt. Alle wijze lessen van trainer Glendenning ten spijt, werd over het algemeen veel „te hoog" gespeeld. Dat deze verkeerde tactiek het tempo drukte behoeft geen betoog. Hoewel het Belgische elftal evenmin een grootschen indruk maakte, verdiende het de overwinning volkomen. De spelopvatting was beter, en er waren enkele minder zwakke plek ken in de roode ploeg. Vooral de verdediging was superieur aan die van Nederland. Keeper Braet komt in de eerste plaats een woord van lof toe veor de sublieme wijze, waarop hij zijn doel verdedigd heeft. De internationale sfeer oefende niet de minste in druk uit op „de reus van Brugge". Met een weldadig aandoende kalmte bleef hij heer en meester van het terrein. Aan het door Adam gescoorde tegenpunt kon hij niets doen, wijl hem het uitzicht belemmerd werd. De backs Dedeken en Hooydonckx hadden het tegen de onsamenhangende Oranje-voorhoede niet moeilijk. Hooydonckx toonde nog niet tot de veteraan-klasse te behooren. Zijn opstellen en afnemen was prima. Van de Belgische half-backs was de spil Hellemans de man. Wat een verschil bij An- deriessen. Er ging van den Mechelaar kracht en bezieling uit. Hij dook overal op, waar ge vaar dreigde, en was tot het laatste oogenblik onvermoeid. Het plaatsen van den bal was wèl- verzorgd; als een voor-speler het leder van zijn spil kreeg, kon hij er direct mee doen wat hij wilde. De kanthalves Claassen en van Ing'iil- gem waren voldoende zonde» meer. De Belgische aanval vertoonde, bij gebrek aan een leider (Desmet was dit lang niet) geen be geesterend spel. Toch zat er meer systeem en overleg in het .vijftal dan bij het Hollandsche Co oren van dezen grooten zanger alles op del wereld. Alles aan hem was muziek, iedere beweging, iedere blik. Hij metamorphoseerde tot de reu zengestalte van een armen Wolga-sleeper, toen hij het „Ei uchnem" zong. En fluisterde bijna dit fluisteren echter vervulde de geheele reusachtige zaal, toen hij van de parade der gevallenen voor den grooten legeraanvoerder vertelde. „Om twaalf uur te middernacht staat oe Imperator uit zijn graf op". Onvergelijkelijk en onvergetelijk zong deze genius voor de koele Engelsche aristocraten. Hij betooverde met de tonen van zijn weeken bas, hij sleepte de toehoorders mee door zijn mimiek, zijn bewegingen. Hij speelde zijn rol ver uit boven de werkelijkheid, waaraan vele tooneelspelers zoo zorgvuldig vasthouden. Chaliapine boog zeer correct, maar na het concert zeide hij tot mij: „Nu moest men in een kleine eenvoudige Russische herberg iets kunnen drinken, ik ben beu van de hotels en de grandiose huizen, de ziel verlangt naar Russi sche drinkliederen". Eynde zich een speler met aanleg, daarentegen konden wij in zijn maat Saeys geen bijzondere kwaliteiten ontdekken. Al met al een wedstrijd, die geen bijzondere herinneringen bij de toeschouwers zal achter laten. Wij moeten lang in de Holland-België historie teruggaan, willen wij ons sensationeele wedstrijden voor den geest halen! De techniek van de voetbalsport in beide landen beweegt zich blijkbaar niet in stijgende lijn. Het Haarlemsch elftal heeft het in Brussel leelijk laten liggen. Een 62 nederlaag is niet voor de poes. Wel konden de Haarlemmers lang niet in de sterkste formatie verschijnen, maar deze handicap in aanmerking genomen, komt ons deze déblacle te vernederend voor. Bewezen werd dat Dinkla als midvoor, half heeft afgedaan. De Edo'er mist de ausdauer o.i. om voor hèrverkiezing in aanmerking te komen. Er zal naar een plaatsvervanger moeten worden uitgezien, al is dit makkelijker gezegd dan ge daan. Buitengewone centerhalfs zijn er momen teel in de elftallen van het rayon Haarlem niet. De voorhoede heeft in deze samenstelling ge faald. Dat is echter te voorzien. Met Verkerk en de Bock behoeft deze linie geen zorgen te baren. Jammer is het, dat Karei Haak, de emi nente Stormvogels-back wel niet meer ter be schikking zal zijn. Krom moge momenteel in vorm zijn, de leeftijd van den R.C.H.'er is echter een factor, die niet veel hoop op de toekomst geeft. Misschien komt er spoedig gelegenheid, het Haarlemsch elftal weer aan het werk te zien. Het probeeren van andere krachten kon dan, hopen we, gunstige perspectieven openen. Het Haarlemsch elftal moet den gouden naam be houden, welke het in de voetbalwereld heeft. JAKOFF EN CHALIAPINE. In het zoojuist verschenen boek over de Dor Kozakken van E. J. Klinsky vertelt Serge Ja- roff over een ontmoeting met Chaliapine het volgende „Wij waren te Londen bij den Onderkoning van Indië uitgenoodigd en dienzelfden avond zou ook Chaliapine zingen. Toen ik hoorde, dat Chaliapine op het slot vertoefde, ging ik nog vóór het concert naar hem toe. Drie hoofden grooter dan ik, stond hij kolossaal en mach' tig voor mij. Zijn goedige, grijze oogen straal den in een goedmoedigen glimlach, toen hij mij de hand reikte. Hij vergezelde mij naar het vertrek waar de koorzangers zich bevonden en sprak lang met ons. „Deze Kozak zingt bas!", zeide hij, op den octavist wijzend. „Deze ook!", en zoo ontdekte hij, zonder zich eenmaal te vergissen, alle baS' sen, die in het koor zongen. Onberispelijk omsloot de frak, met het lintje van het eere-legioen gesierd, zijn machtige gestalte. Hy was buitengewoon goed gedispo neerd, schertste en lachte. Wij openden het concert, na ons zou Cha liapine zingen, ons was toegestaan te blijven. Chaliapine zong, ik had hem nog nooit eerder buiten de Russische grens gehoord. Nog ver vuld van eigen optreden vergat ik bü het Met war'me instemming plaatsen wij het vol gende: HET UITHALEN VAN VOGELNESTEN. De Lente is weer in het land. Onze velden en boomgaarden tooien zich in volle bloesem pracht, de vogels zingen en zyn met het bou wen der nesten begonnen. Wie zou niet ondei de bekoring van al die schoonheid komen? Helaas, voor onze vogels is de broedtijd een periode vol gevaren. Van alle kanten worden er aanslagen gepleegd op nesten, eieren en jongen en dat terwijl w|j onze vogels toch zoo noodig hebben. Niet alleen, omdat z|j het even- ,wicht in de Natuur helpen bewaren en derhalve nuttig z|jn, maar vooral omdat z|j zooveei in 's menschen leven brengen. Het is vooral de jeugd, welke zich aan het plunderen van vogelnesten schuldig maakt. De jeugd, die, aangelokt door het kunstige bouw werk en de kleurige eieren, tracht al d»e -schoonheid voor zich te veroveren, zonder zich irekenschap te geven van de gevolgen. De ko- imende weken z|jn voor onze vogels de aller belangrijkste van het geheele jaar, van dezen tyd hangt het af of hun aantal zoodanig kan toenemen, dat z|j het verdere gedeelte van het Ijaar aan alle gevaren voldoende het hoofd kunnen bieden. De nesten plunderende jeugd kan niet weten, welk een nadeel aan de natuur en aan den mensch wordt toegebracht, doch op de vol wassenen, in het bijzonder op ouders en op voeders, rust de taak het kind van voorlich ting te dienen. W|j zijn er van overtuigd, dat maar weinig jongens uit opzettelijke wreedheid zich aan een nest met eieren of met jonge vogels vergrijpen, doch het is vooral onnaden kendheid, die de kinderen daartoe brengt. Met allen aandrang doen wij daarom een be roep op alle ouders en opvoeders in Nederland om de aandacht der jeugd te vestigen op het verkeerde van deze handelwijze. Indien z|j be langstelling toonen voor de ervaringen hunner jongens, in de Natuur opgedaan, is het ge makkelijk hen voor de goede zaak der vogel bescherming te winnen, zooals de ervaring al lerwegen bewezen heeft. Bedenk ook wel, dat het niet gaat in het belang van de vogels, doch niet minder in het belang van de jeugd zelve. Wie zou het niet betreuren, dat de kinderen, aan zijn zorgen toevertrouwd, tot ruwheid en wreedheid vervielen? Doe een beroep op het eergevoel onzer jon gens ter bescherming van weerlooze schep selen. W|js erop, dat het plunderen van nesten een Hollandschen jongen onwaardig is. Ten einde de vogelbescherming meer ingang te doen vinden, is door een aantal organisaties en instellingen, die vogelbescherming voorstaan, Ithans een geschriftje samengesteld, dat zich Jn het bijzonder wendt tot de onderwijzers der lagere- en U.L.O. scholen, teneinde hunne me dewerking in te roepen bij de bestrijding van het nestjes uithalen. Dit geschriftje, dat 16 pagina's beslaat en voorzien is van vele af beeldingen, is voor onderwijzers kosteloos ver krijgbaar bij onderstaande adressen. Teneinde de verzendkosten zoo laag mogelijk te hou den is het gewenscht, dat de geschriftjes voor één school aangevraagd worden door het hoofd der school. Voor elke klasse kan niet meer, dan één geschriftje beschikbaar worden ge steld. Nederlandsche Vereeniging tot Be scherming van Dieren, Prinses Maria- straat 40, Den Haag. Nederlandsche Vereeniglng tot Be scherming van Vogels, Heerengracfit 540, Amsterdam C. Nederlandsche Natuurhistorische Ver- eeniging, Westeriaan 7, Aerdenhout. Plantenziektenkundige Dienst, Wage- ninsen. VOOR VLIEGERS. De K.L.M zond ons een aantal folders en ander propaganda-materiaal, waarin liefheb bers van vliegen alle mogelijke mededeelingen vinden over de tochten der K.L.M., liggende tusschen een tochtje om Amsterdam en den negendaagschen tocht AmsterdamBatavia. GROOT KIJKDUIN. Ter persconferentie belegd door het bestuur van het bekende Zandvoortsche Kinderhuis van de Stichting „Groot Kijkduin", ontvingen wij het volgende jaarverslag over 1932: Het Bestuur der Stichting bestond ook ge durende het jaar 1932 uit de heeren Ds. Padt, Dr. C. J. Tichelaar en A. Etffers. De medische leiding van het kinderhuis was ook dit jaar in handen van Dr. C. J. Tiche' laar, die ook het voortdurend toezicht welwil lend op zich nam. De dagelijksche leiding van het Kinderhuis bleef in handen van Mej. M Kuyters en Zuster F. Schotanus. Gedurende het jaar 1932 bestond het per soneel uit 6 kinderverzorgsters en 4 dienst boden. Het aantal verpleegde kinderen bedroeg 235. U moet ze beslist ook eens proeven. Heerlijk croquant en bulten» gewoon fijn van smaak. Een ware tractatie. j Err de prijs? U weet: nérgens kunt U beter terecht dan bij ALBERT HEIJN, In 't bijzonder voor Biscuits. Zoo lekker en goed- ikoop kocht U ze nog nimmer. ZAANSCHE MOLEN BISCUITS Voedzaam en licht verteerbaar. U kunt er Uw ontbijt mede doen. Per blik van 3 pond. ...f 0.68 BRUSSELSCHE KERMIS GEMENGDE BISCUITS Per blik van 3 pond (een rijke aorteering) f 1,25 £[gen fabrieken van Biscuits, Koek, Banket, Choc.- Suikerwerken enz.. Het aantal verpleegdagen 15889. Zooals uit de balans per 31 December 1932 en Verlies- en Winstrekening over het jaar 1932 bl|jkt, leverde de exploitatie van het Kinderhuis over dit verslagjaar een nadeelig saldo op van f 786.92. Evenals vorig jaar werden kinderen in ver pleging opgenomen in opdracht van de Zusters voor Maatschappelijk werk, Burgerlijk Arm- bestuur, Voogryraad en Kinderpolitie te Haar lem, Maatschappelijk werk der Philipsfabrle- ken te Eindhoven, Armbestuur van Zandvoort en verder van particulieren uit Amsterdam en andere groote steden enz. De gezondheidstoestand der kinderen wae gunstig. Weliswaar heerschte in, het voorjaar ook in ons Kinderhuis mazelen en waterpokken maar de ziekte had een zeer gunstig ver loop. Een in het Kinderhuis geboren kleine wera kort na de geboorte om de wille van asthma- tisehe verschijnselen naar het St. Elisabeth's Gasthuis te Haarlem vervoerd, waar het na een drietal dagen overleed. Ook een Spina-bifidapatientje, dat nog s weken oud was geworden kwam te overlijden. In het afgeloopen jaar werd een aanvang gemaakt met de actie voor een nieuw te bou wen kinderhuis. Een daarvoor op 19 Juli 1932 te Zandvoort gehouden steentjesdag leverde een bedrag op van f 307. Ook in Haarlem, Bloemendaal en Heemstede werd voor genoemd doel gewerkt. Het resul taat van een en ander was dat in totaal een bedrag van pl.m. f 1260.bijeenkwam, welk bedrag bij de Twentsche Bank N.V. werd be legd. Eind 1932 werd onder leiding van Mevr. Jacobs-Buzaglo te Zandvoort een bazar voor bereid, waarvan de opbrengst ten bate van het Kinderhuis zal kamen. W|j hopen op goede resutaten. Een werk als het onze kan slechts door veler hulp in stand blijven. De in 1931 verkregen hoogtezon deed in het afgeloopen jaar goede diensten. Aan het gebouw werden weer verschillende verbeteringen aangebracht als diverse vaste waschtafels, brandgoot -enz. Voor de brandgoot mochten wij van hot Burgeriyk Armbestuur der Gemeente Haarlem een subsidie ontvangen van f 280.80. In 1933 werd in „De Zandhoeve" aan den Kostverlorenweg een Kleuterhuis ingericht, dat veel belooft. Aanvragen om steun voor deze door cnbaat- zuchtigen arbeid in stand gehouden inrichting verdienen een welwillend gehoor. KLEVERPARK. OPENING VAN ZANTEN's IJSSALON. Zaterdag 6 Mei werd Van Zanten's IJssalon geopend aan de Velserstr. by den Kleverparkweg, Het gebouwtje ziet er in- en uitwendig keurig uit, vooral het interieurtje is zeer gezellig. Dat is ook de bedoeling van den ondernemer om de bezoekers een gezellig zitje aan te bieden. Men heeft n.l. vanuit de ijssalon een fraai uitzicht op het Kleverpark. Van Zanten's IJssalon is iets nieuws in het Kleverpark, men kan hier te recht voor een heerlijk portie ijs, of om een ver- frisschende alcoholvrije drank te gebruiken, maar men kan ook consumptie-ijs bezorgd krij gen voor het gebruik in eigen huis, en dit laat ste ïykt ons voor menigeen een groot gemak, die met warm weer hun tafel wenschen aan te vullen met een frisch! nagerecht. De ondernemer mocht tüdens den openingsdag en de daarop volgende dagen zich in een goede belangstelling verheugen, hetgeen ongetwyfeld nog wel zal toe nemen als het weer warmer wordt. Vermelden we tenslotte nog dat men hier niet alleen ijs, of alcoholvrije dranken, maar ook heerlyke gebakjes kan gebruiken. Den ondernemer intusschen onze beste wen schen. Gevonden en terug te bekomen bg: Lode- weegs, Veldlaan 55 Aerdenhout, een autoped; W. Lokerse, Graaf Florislaan 35 Vogelenzang, een rijbewys A. t. n. van Konings, A. Veen, Zijlweg 288 Haarlem, een autoped; W. v. d. Linden, Bosch en Duinlaan 9 Bloemendaal, een wandelstok; Kennel Haerlem, Regentesselaan te Haarlem, een Dultsehe herdershond met halsband waaraan penningnummer 0014 Eglise Wallonne. Begynhof. Dimanche 14 Mai 1933. 9 h. 30: Service. 10 h.' 30: Service et sermon, 11 h. 45: Service des Enfants. 20 h. conference par M. Ie Pasteur D. Pons avec projections lumineuses „De pro testantisme en Italië". Vendredi 19 Mai 1933. 20 h. Service. Etude sur St. Paul. L'Eglise est ouverte de 1017 h. tous les jours. Nederl. Herv. Kerk, Bloemendaal. V.m. 10 uur, Ds. P. J. Molenaar, Pred. te Den Haag. Jeugddienst i. h. Jeugdhuis. V.m. 10 uur, de heer J. G. Hoffmann, Haarlem. Overveen. V.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Geref. Kerk te Bloemendaal. V.m. 10 uur en n.m. 5 uur, Ds. L. Hoorweg van Haarlem. 1 V.m. 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergb van Eysinga, Veelvormigheid. Gal. 4, Is. 19 b. Religieuze kring, Aerdenhout. V.m. 10i/2 uur, Dr. S. H. N. Gorter, Doopsgez. Pred., Rotterdam. Prov. Ziekenhuis bij Santpoort. Zondag 14 Mei. V.m. 10.30 uur, Ds. Visser. Ned. Herv. Evangelisatie te Santpoort. V.m. 10 uur H. Heeresma, Amsterdam. N.m. 8 uur, Joh. J. van Kempen, Haarlem. De Vr|je Katholieke Kerk Popellaan Kinheimpark. Zondag 14 Mei. V.m. 10.30, Gezongen H. Mis. Woensdag 17 Mei. N.m. 8 uur, Completen en Lof. Donderdag 18 Mei. V.m. 7.30, Glssproken H Mis. 1933; J. Rosier, Vogelenzangscheweg 354, Vo gelenzang, een damesvulpenhouder; A. v. 4, Beek, Semarangstraat 8, Haarlem, een man chester jas; G. J. Kals, Oranje Nassaulaan 118 Overveen, een zilveren horloge; Caro, Vogelen zangscheweg 55 Vogelenzang, een zilveren schakelarmband; aan den politiepost te Aer denhout, een heeren- en een dameshandschoen; een kap van een capé; aan het bureau van politie te Overveen, een jongensjasje; een vulpenhouder; een tramabonnement; een velg met autoband. GEMEENTE BLOEMENDAAL, Opgave van 411 Mei 1933. Vestigingen: R. Smelt, Bloemendaalscheweg 119, Bloemendaal; C. A, Zimmer, Rustenbur- gherweg 22; Bloeenfaal; H. Th, Braam, J. W. Frisolaan 15, Overveen; S. Derksema, Bloe- mendaalscheweg 141, Bloemendaal; C. Schut- tevaer, Klapheklaan 5, Aerdenhout; J. J. K Wilmering Prins Hendriklaan 88, Overveen! A. Vogel, Ign. Bispincklaan 10, Bloemendaal; W. Th. de Ruwe, Iepenlaan 70, Bloemendaal; Dr. H. M. J. Oldewelt, Potgieterweg 17, Bloe mendaal; H. H. Garbrecht, Langelaan 7, Aer denhout; H. J. M. Pie terse, Ted. v. Berkhout laan 45, Aerdenhout; W. j. Pieterse, Ted. v. Berkhoutlaan 45, Aerdenhout; B. Brokken, Korte Kleverlaan 17, Bloemendaal; J. P. van der Plas, Rustenburgherweg 19, Bloemendaal; W. K. Loos; Iepenlaan 66, Bloemendaal; A. Wiersema, Distellaan 5, Aerdenhout; S. Polak, Zuider Stationsweg 23, Bloemendaal; J. Uter- mark, Pentslaan 14, Aerdenhout; H. F- Schendstok, Brederodeweg 86, Bloemendaal; A. H. P. Gerth, Zonnebloemlaan 22, Aerden hout; Mej. M. van Straaten, Joh. Verhulst- weg 14, Santpoort-Station; W. J. Schoutó, Joh. Verhulst wc- ~--<-nnnrt-Statlon. GEDEPL. N.T.V OUD-LEERLING o.a. van wyien BLOEMEND.WEG 98a, BLOEMENDAAL Opgave van 411 M Bevallen: J. A. Warmerda: E. Uit den Bogaard-Valk, z.: Otte, z.; H. J. A. Janssen-Hai Bouwer-van der Spiegel, d. Ondertrouwd: U. G. M. Nop van den Haak; J. van Kuijk Op Woensdag 17 Mei a.s., des v.m. 11 uur, zal door Burgemeester en Wethou ders van Bloemendaal ten Raadhuize worden aan besteed: Het ver- en aanbouwen van de woning bü het Raadhuis te Overveen, op het terrein „De Nachtegaal". Bestek en teekeningen van het uit te voeren werk kosteloos verkrijgbaar bij het Bureau Publieke Werken. Bloemendaalscheweg 313 te Overveen, doch uitsluitend voor Aannemers, wonende in de gemeente Bloemendaal. Inlichtingen dagelijks aan Villa „de Nachtegaal" te Overveen van 1012 uur v.m. op de dagen, de beste ding voorafgaande, waar tevens detailteekeningen ter inzage zijn. De Directie van Publieke Werken, J. DE JONG Cz. JE ADRES voor 1ste klas Schoen- reparatie ls en blijft Jan Steenstraat 32 Huis; Garenkokerskade 44 Neemt proef met ons LIJMWERK volgens nieuw systeem. WEGENS OPHEFFING Dl BED- EN HUIS van den gehee met 20 tot 50 pC ZANDVOORTSCT naast Café op het gebied van CORSETTE BANDEN eD ELASTIEKEN NIEUWE GRACHT 33. tusschei HAARLEM. VELSERSTRAAT 10, h Speciale az Groote sorteering SIGAB tegen concurree Vraagt in onze winkel de bek TELEFOC Ü3P VRAAGT PRI,

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1933 | | pagina 4