Te koop (Haarlem) Geldbelegging KRUIDNOTEN ADVERTEERT IN DIT OUD! GEMEENTERAAD. zwarte Grond WEKKERS CRAMA HEERENHUIZEN Aannemer d. Hnisehosch Prima Fabricaat 1.50 Met oreote bel 1.75 Nieuwe Modellen 9 Ml Met Radium 2.50 VAN VELTHUYSEN Jr. Cl. Hnlsebosch VDilnisemmers No. 22531 A. G. Post - Carrosserier HAASTIGE SPOED Is||LEDDEN; A. van Baak Vereenvoudiging in dè aankieeding der kamers. Putruimen. BLOEMENDAAL PRIJSVERLAGING TUINBOUW-GEREEDSCHAPPEN. DE SNELLE VISSER 2 x daags A'dam-den Haag v.v.l Geen ,4x A'dam Het Gooi aanleg- '5x A'dam-Haarlem Jkengeld D. van den Berg Zit- en Slaapkamer De Raad op oorlogssterkte. De eeuwige autobus. De heer Dorhout Mees wenscht er niet voor den derden keer in te tippelen. Waar is het request? La mort sans phrase. Boschlaan of slop je? Een bebouwde laan, waaraan niet gebouwd mag worden. Golvende zeeën, kabbelende meren en logarithmen. Het was een verheffend gezicht, den Raad eindelijk, eindelijk weer eens geheel volledig bij een te zien. Zeker een half dozijn vergaderin gen immers is 't geleden sinds het College on zer Vroede Vaderen om zoo te zeggen op oor logssterkte vergaderd was. Nogmaals: een tafe reel ,dat het Bloemendaalsche hart goed deed. Mr. A. J. Enschedé, bekend ingezetene met de solide reputatie van een ernstig, bezadigd koopman, deed dus zijn intrede. Hij werd nadat hij de vereischte eeden had afgelegd, door den voorzitter verwelkomd met een herinnering aan het vele goede, waaraan in deze gemeente de naam Enschedé verbonden is en nam daarna plaats tusschen de heeren Quarles van Ufford en Cassee. Onmiddellijk ging de Raad na deze instal latie in geheime zitting, die een half uurtje duurde, zoodat deze vergadering, waarin, te oordeelen naar de agenda nu juist niet zooveel te verhakstukken scheen, töch nog een latertje dreigde te worden. Hetgeen nogal meeliep. De Ingekomen Stukken vermeldden o.m. een verzoek van den Alg. Bond van Politiepersoneel om den per 1 September a.s. te pensioneeren agent van politie G. J. Hissink een toeslag op zijn pensioen te geven, met instemmend prae- advies van B. en W. Dit voorstel werd aangehouden De overige in gekomen stukken kwamen later aan de orde. Dan wat hamerstukken, waarvoor we naat ons verkort verslag in ons vorig nummer mogen verwijzen, gevolgd door twee uitgestelde stem mingen. Wethouder Prinsenberg krijgt zijn 4e twee-tons Ford-vrachtauto niet. Er bleken 9 tegenstemmers te zijn tegen 6 Ford-voorstan ders. We zijn benieuwd, hoe het transport- vraagstuk thans zal worden opgelost. Toch een auto van zwaarder kaliber? Of 'twerk gedaan met assistentie van particulieren? We hebben in ons vorig overzicht een opmer king gemaakt over 't bedrag, dat daarmee ge moeid is en dat waarlijk niet gering mag wor den genoemd. En de heer Cassee heeft er de verlaging van meterhuur evenmin door kunnen krijgen. Zijn voorstel, waarover in April de stemmen staak ten, ging er thans met 96 stemmen aan. Of we er bij de volgende begrooting nader van zullen hooren? Het vraagstuk van de autobus bracht de tongen weer in beweging. De Voorzitter leidde de besprekingen over het netelige vraagstuk in. Men kent de feiten. De autobusdienst, die eeni- ge jaren Noord en Zuid in deze gemeente ver bonden heeft, is, om een tooneelterm te gebrui ken, een sof gebleken. Er bleek nu eenmaal te weinig belangstelling voor te zijn en voor het tekort sprak de gemeente goed. Dat beliep den laatsten tijd een f 1100 per maand, een slor dige dertien mille per jaar derhalve. Geen won der, dat de Raad er den brui van gaf en het contract met den ondernemer, den heer Back- huys opzegde, waarop deze den dienst stopzette. Geen autobus dus meer. Maar blijkbaar ziet men toch nog wel iets in het lijntje. De ge wezen exploitant heeft dam ook opnieuw een poging gedaan om de concessie te krijgen, on der voorwaarde dat de gemeente bijbetaalt hoeveel, dat bleek uit de debatten niet. Maar er is nog een andere gegadigde. De bekende N.V. Sormvogels heeft bij het Pro vinciaal Bestuur een concessie-aanvraag inge diend voor de lijn HaarlemHeemstedeAer- denhout, Bloemendaal, welke aanvrage verleden week door Ged. Staten behandeld is en wan neer deze concessie wordt toegewezen, wordt het traject AerdenhoutOverveenBloemen daal dus in de route opgenomen; wel te ver staan, als Stormvogels van de concessie ge bruik maakt, hetgeen, als uit het verloop der besprekingen bleek, nu nog niet zoo heelemaal als een paal boven water staat. Laat ons - aldus was de kern van het be toog van den voorzitter, tegenover deze plannen en aanvragen, onze neutraliteit bewar ren. B. en W. voelen bij de geringe animo, die Voor den dienst bestaat, er niets voor, groote offers te brengen en die zijn aan een autobus dienst nu eenmaal verbonden. De heer Schulz was van andere meening. Velen blijken gesteld op de instandhouding van den dienst en als Stormvogels de gemeente in haar route wil opnemen, waarom zou men dit dan niet aanmoedigen? De heer Cassee moest hem echter de illusie ontnemen, dat Stormvogels deze vriendelijk heid gratis voor niemendal zou betoomen. Uit informeele besprekingen is hem gebleken, dat Stormvogels ook bij de gemeente zal aanklop pen; de totstandkoming der lijn afhankelijk ral stellen van een gemeentelijke garantie of subsidie en dat hier een bedrag van ten naas tenbij f 3000mee zal gemoeid zijn. Er in 't voorbijgaan op wijzende, dat tegen oe concessie-aanvrage van Stormvogels nogal steekhoudende bezwaren zijn ingebracht, con cludeerde de heer Cassee, dat indien het ten slotte moet gaan tusschen Backhuys en de Stormvogels hg eerstgenoemde, als hebbende de oudste rechten, de voorkeur zou geven en be reid zou zijn tot een klein offer. De heer Dorhout Mees maakte er niet zoo veel woorden over vuil. De bussen hebben altijd te veel gekost, gezien haar overbodigheid. Twee keer is het geiukt, een gemeentelijk subsidie los te krijgen. Zullen we er nu voor den derden keer in tippelen? Maar de heer De Lestrieux Hendricks bekeek öe zaak van den meer gemoedelijken kant, be toogde, dat Aerdenhouters toch ook Bloemen dalers zijn en recht hebben op een communica tiemiddel en meende, dat, bij keuze, de voorrang °P historische gronden aan Backhuys toekwam. -,Geen bus en geen cent!" was de conclusie van den heer Laan. „Laat ons niet al te zuinig Öjn!", <iie van den heer Noorman. De heer Quarles van Ufford bleek niet afwij- 2end te staan tegenover een herverbinding ten gerieve van Aerdenhout. Alleen... 'tmoet niet te veel in de papieren loopen. Dies stelde hg voor, f 1000.als bijdrage in de exploitatie^ kosten bij te dragen en daarmede basta. De endernemer moet dan zelf maar zien, hoe hij e zaakjes opknapt. De heer Van Riessen bekeek de zaak uit een ander gezichtspunt. In een welvarende gemeen te zoo zeide hij, mag de gemeente werkelijk wel bijdragen, als het geldt afgelegen deelen aan het centrum te verbinden. Bovendien, er zijn thans werklooze chauffeurs gekomen. Met den steun, dien zij genieten, is óók een paar duizend gulden per jaar gemoeid. De Voorzitter beantwoordde de sprekers. Hij bevestigde, dat bij exploitatie door de Storm vogels een beroep op de gemeentekas zal wor den gedaan tot een bedrag van ongeveer f 3000.B. en W. hebben met deze N.V. on derhandeld, doch zich vrij gehouden. Wat oe behoefte aan een autobus betreft, B. en W. blg.- ven van meening, dat die niet bestaat. Met wat goeden wil kan men, ook zonder bus, gemak kelijk van Aerdenhout naar Overveen komen. En wat de belangstelling betreft, de buurtver- enigisg Duinlustpark bleek geen belang bij den dienst te hebben, terwijl de buurtvereeniging AerdenhoutBentveld wel interesse getoond heeft, maar deze niet wenschte om te zetten in financieele belangstelling. Tot den heer Van Riessen merkte spr. op, dat de kosten inderdaad te hoog loopen en tot den heer De Lestrieux Hendricks, dat senti- ments-motieven bezwaarlijk kunnen gelden ten aanzien van Backhuys, die bij het verzoek der gemeente om handlichting van het destijds vi- geerend contract ook allerminst meegaand heeft getoond. Van de replieken zij vermeld, dat de heeren Cassee en Schulz voet bij stuk hielden en de heer De Lestrieux Hendricks voor zijn buurt schap opkwam door te wijzen op een request met driehonderd handteekeningen, ten gunste van een busverbinding, welk request... niet door B. en W. ontvangen bleek. In welke lade van welk bureau van welken vergeet-achtigen secretaris sluimert het? Toen werd er gestemd. „Waarover?", wend er gezegd. „Over la mort sans phrase van iederen auto busdienst!", zei de Voorzitter. „Neen", zei de heer Luden met afschuw, „daar stem ik nooit voor" en aan zijn „tegen" paarden zich de stemmen van zeven andere raadsleden, zoodat het voorstel van B. en W. verworpen werd. Toen was het voorstel-Quar- les aan bod. De heer Noorman gaf in overwe ging, het naar B. en W. om advies te zenden, hetgeen geschiedde. Het laatste woord is dus nog niet over de Bloemendaalsche autobus gesproken, 't Lastig ste is wel, dat voor- en tegenstanders beide ge lijk hebben. Er is niet veel belangstelling voor een dienst AerdenhoutBloemendaal. Dat is buiten kijf. Maar aan1 den anderen kant gaat het toch eok niet aan, een buurtschap der ge meente (en toch werkelijk niet de minste) in haar isolement te laten. Bloemendaal is een luxe gemeente. Wie er woont of er zich ves tigt, mag verwachten, dat men er althans de hedendaagsche communicatiemiddelen vindt, die onze snelle, jachtende tijd behoeft. Elders ziet men dat in. In een gemeente als Apeldoorn, waar de verschillende buurtschappen nog heel wat verder dan hier ter plaatse van 't centrum liggen, rgdt men voor elf cent geduchte afstan den en (en dit is o.i. een sterk motief voor het behoud van een busdienst) het centrum vaart er wel bij, de winkelstand in de eerste plaats. Het heeft ons verwonderd, dat de zaak van dien kant niet werd belicht. De Overveensehe- en Bloemendaalsche middenstand heeft dezer dagen getoond, dat hij er zijn mag, maar zgn debiet in Aerdenhout en Bentveld zal beperkt blijven, als de daar wonende Bloemendalers voor een dubbeltje per tram Haarlem kunnen bereiken, en tot 't centrum van hun eigen ge meente niet dan per taxi of pedes apostolorum kunnen geraken. In dit licht bezien gelooven wij, dat een paar duizend gulden ten behoeve van een autobusdienst géén weggegooid geld zou zijn. Langs andere wegen komt het de ge meente weer binnen. Het was niet heel duidelijk, waarom de voor steller tot die f 1000.en niet hooger wilde E«i thans het advies op het voorstel-Quarles? gaan. B. en W. staan in principe tegenover een autodienst, vermoedelijk dus ook afwijzend tegenover dit bedrag. Zoodat we maar zeggen willen, dat men dit overigens goed-bedoelde tusschen-voorstel de zaak niet veel verder is gekomen. Bij de bouwverordenings-zaken werd een beetje gekeuveld over de Boschlaan de heer Quarles noemde 'teen slopje, maar we houden ons maar aan den naam die 'tkind draagt die, als we op de debatten afgaan, Bloemendaal en de Bloemendalers nog wel eens voor aardige verrassingen kan plaatsen. Er is daor natuur lijk een rooilijn vastgesteld en nu wilde de heer De Graaf, die ter plaatse een paar perceeltjes heeft staan, die een woningwettelijk opknap pertje behoeven, een dier perceelen zoodanig verbouwen, dat het over de rooilijn komt. B. en W. hadden dit geweigerd. De heer Cassee achtte de verbreeding van de Boschlaan een principieele kwestie, en princi pieel geen voorstander van verbreeding, stelde hg dispensatie voor. De heer Laan, dien mén in 't algemeen niet van letterknechterg kan beschuldigen, hanteer de thans met majesteit de verordening. Men heeft deze nu eenmaal en het gaat niet aan, die opzij ie zetten. Wil men hierzien, dan ga men daartoe over, doch zoolang de bepalingen gelden, dienen zij gehandhaafd. Om dit conflict nog wat moeilijker te ma ken, kwam daarop de heer Noorman vertellen, dat de Boschlaan eigenlijk heelemaal geen gemeente-eigendom is, maar aan de eigenaren der belendende perceelen toebehoort. Toch is er een rooilgn. De heer De Graaf nu, die over de rooilijn wil bouwen is niet ongeneigd om te retireeren, maar vraagt dan een tegemoetko ming in de kosten tot f 2000 en dat is de com missie te veel aan den hoogen kant. De heer Quarles van Ufford, wien op 't punt van de Boschlaan de traditie blijkbaar niet zoo hoog zit als den heer Cassee, had geen be zwaar, dispensatie te verleenen voor de bouwe- rg „in dit gangetje". Maar Wethouder Prinsen- berg, die de heeren rustig had laten uitpraten, vroeg leukjes, waartoe al dit debat diende. De Boschlaan is de heer Noorman had het te recht opgemerkt geen openbare weg en aan een niet-openbare weg mag niet gebouwd wor den. En bovendien mag er niet gebouwd wor den door de rooilgn. Er mag dus om zoo te zeg gen tweemaal niet gebouwd worden. Wie met zulke ijzeren argumenten komt tart ieder mo tief en het voorstel van B. en W. werd dan ook aangenomen. Als nagerecht kwamen de Ingekomen Stuk ken (zooais in iedere rechtgeaarde raadsverga dering eindigen we hier steeds met punt 1 of 2 der agenda) die we in ons vorig nummer reeds memoreerden. Men herinnert zich, dat de heer E. G. Wentinck te Aerdenhout geklaagd had over het in alle deelen achterstellen van zijn woonwijk en in lyrische verontwaardiging den Eandvoorterweg tusschen Viersprong en Eiken laan had vergeleken met een golvende zee. De heer De Lestrieux Hendricks, die een be zadigd mensch is met een open oog voor de goede bedoelingen van het Dagelgksch Bestuur deelde mede, den klager niet in diens geheel betoog te kunnen volgen. Integendeel, gemeld Dagelijksch Bestuur legt den laatsten tijd eek prijzenswaardige belangstelling aan den dag voor Aerdenhout. Wat de Zantvoorterlaan be treft, een golvende zee is wat stout gesproken, maar de vergelijking met een sterk kabbelend meer dorst spr. wel voor zijn rekening te ne men. Wethouder Prinsenberg achtte zelfs deze beeldspraak nog te kras, doch plaveide intus- schen het becritiseerde stuk weg met goede voornemens. En dan uienen we bij de Ingekomen Stukken nog te vermelden, dat reeds bij het begin der vergadering een voorstel ter tafel was geko men van B. en W. om het restant van de lee ning d.d. 17 Juli 1930 (oorspronkelijk f458.000 thans nog f 350.000) op 1 September a.s. af te lossen en een gelijk bedrag te leenen tegen een half percent minder. De oude rentevoet is 4% pCt. en B. en W. maken zich sterk, voor 4 pCt. te kunnen slagen. De heer Schulz was huiverig, voetstoots een besluit te nemen. Hij wees er op, dat het hier een vervroegde aflossing betreft, tengevolge waarvan 1 pCt. moet worden vergoed. Spr. vroeg zich af, of de besparing van V4 pCt. te genover deze vergoeding plus de nieuwe kos ten, die gemaakt zullen moeten worden, inder daad een bezuiniging beteekent. „Dat is een vreeselijke berekening" zei de heer Laan. „Daar komen logarithmen bij te pas en dat kunnen we hier geen van allen! De heer Luden vroeg zich af, of de tegen woordige geldgevers niet met een half percent minder zouden willen genoegen nerrien. Dit zal worden onderzocht. De Rondvraag leverde niet veel op. Ja, toch iets, namelijk een nieuwe heg langs de Aerden- houtsehe trambaan, die er in 1931 al had moe ten komen en waarnaar de heer Enschedé thans informeerde. De voorzitter beloofde, dat in October de trambaan door Aerdenhout met een fleurige garneering van frissche liguster afgezoomd zal worden. En dan klaagt men nog in Aerdenhout! WORDT HET EIGEN HOEKJE VOOR DEN ECHTGENOOT NIET AL TE VAAK VERGETEN? door G. C. MEIJER SCHWENCKE. Vele niet modern ingerichte huizen hebben overtollige „ballast" zouden wg het bgna noe men, in den vorm van alle mogelijke vaasjes, snuisterijen, medailles en prijzen van wed strijden, ja wat al niet! Buffet, schoorsteen, kastjes, étageres, tafeltjes zijn overbelast met de meest uiteenloopende ditjes en datjes. In de modern ingerichte huizen heeft men met dezen sleur gebroken en vindt men be halve de meubels die veel soberder van vorm zgn niet meer dan een enkele goed gekozen bowl of vaas, hetgeen het geheel veel meer ten goede komt, en een sfeer verkregen wordt, die de bewoners ervan kenmerkt, die iets persoon lijks aan het geheel geeft. Man en vrouw kun nen samenwerken om deze eenheid te ver krijgen. Een oud spreekwoord zegt: Zeg mg wie Uw vrienden zijn, en ik zal U zeggen wie gij zjjt" „Wij zouden met een kleine variatie willen zeggen: Laat ons een huis zien, en wij weten wie gij zg t". Gewoonte en sleur hebben er echter het hunne ertoe bijgedragen, om deze uiteenloo- pende verzameling van bont allerlei in veie zit- en woonkamers bijeen te brengen. Men denkt er eigenlijk niet bij, dat het ook voor een huisvrouw zoo heel bewerkelijk is, iederen dag van al die prulletjes stof af te nemen. Stelt men er prijs op, deze verzamelingen te houden, die veelal van de verschillende gezins leden zijn, goed. maar dan neme ieder zijn pronkstukken mee naar zijn of haar eigendom en nemen de dochters des huizes de zorg voor het onderhoud op zich. In den beginne zal het willicht wat onwen nig zijn, als zooveel verdwenen is, wat uit sleur bleef staan, maar wij zijn zeker, dat het aanzien van de kamers aanmerkelijk verbeterd is en de huisvrouw dankbaar voor de bespa ring van arbeid. Een vaas met bloemen of een plant op de juiste plaats neergezet, kan het gemis ruim schoots vergoeden. Ook de overdaad van portretten, ziet men in de modernste huizen niet meer, in sommige kamers moet men onwillekeurig even aan een museum denken, zooveel men aan wanden of op tafeltjes ziet staan. Men beperke zich hierbij ook tot die portretten, die men absoluut niet wil missen en zal versteld staan over de verandering ten goede, door die versobering die men verkregen heeft. Het gaat hiermede als met den tuinman, die in het voorjaar in de aan zgn zorgen toever trouwde vrucht- en sierboomen met vaste hand het snoeimes moet zetten en naast het levende hout ook dorre takken moet verwijderen, op dat de toekomst een ruime oogst van vruchten en bloemen zal geven. In dezen voorjaarstijd late men bij het schoonmaken van de kamers het gevoel niet te veel spreken, maar verwij dere met vaste hand, wat overbodig en onnut is. Bij het maken van plannen voor behangen of verven van het interieur moet men niet overhaast of zonder overleg te werk gaan en moet er rekening mede gehouden worden met smaak en keus van man èn vrouw; niet die van één der partijen moet den doorslag geven evenals bij de keuze van meubilair. De heer des huizes, zal b.v. weer andere eischen stellen aan een gemakkelijke stoel als de huisvrouw, bij hém zal in de eerste plaats de vraag gelden of het meubelstuk voldoet aan de eischen van comfort, vele huisvrouwen zien daarentegen graag een aardig model. Indien dit eenigszins mogelijk is moet de man een kamertje of hoekje in huis hebben, dat van hèm is en moet den kinderen al vroeg ingeprent worden, dat zij hierover niet naar eigen goeddunken kunnen beschikken. Even min als vaders stoel nooit bezet mag zijn als hij thuis komt, mag ook op vaders eigen hoekje beslag gelegd worden door de andere huisgenooten. Houdt de man van knutselen, dan wordt voor hem voor dit doel een klein kamertje of deel van den zolder ingericht en niemand mag aan werkbank of gereedschap komen zonder zijn toestemming. Is het uit den aard van zgn beroep nood zakelijk, dat de heer des huizes hoofdwerk verricht, ook nadat hij 's avonds thuis is, dan moet indien eenigszins mogelijk een klein kamertje beschikbaar gesteld worden, en kan dit met het oog op kleine behuizing niet, dan is voor dit doel in woon- of zitkamer wel een hoekje te vinden, waar vaders schrijftafel komt te staan. In het uiterste geval wordt in de slaap kamer een hoekje ingericht met tafel, die tegen den wand geplaatst wordt, schemerlamp en gemakkelijke stoel. De man heeft er recht op om na een dag van inspannend werken zich rustig terug te trekken. In hoeveel gezinnen komt het niet voor, dat er b.v. voor twee zusjes, elk een eigen kamertje wordt ingericht, die toch evengoed één kamer konden deelen, terwijl er niet aan gedacht wordt, dat vader zeker ook en niet het minste recht heeft op een plaats, waar hij zich des- verkiezende kan terugtrekken. De huisvrouw moet de kinderen al vroeg leeren. dat vader als hij van zijn werkkring thuis komt vaak moe is en rust behoeft. Een rustig kwartiertje vóór men aan tafel gaat werkt er in hooge mate toe bij, dat de man het door de huisvrouw met zorg toebereide mid dagmaal veel meer naar waarde kan schatten dan wanneer hij zoodra hij in huis komt moet „aanvallen". Van zelf spreekt, dat de kinderen aan tafel rustig moeten zijn en niet den boven toon mogen voeren. Wil men aanspraak maken op bestendig huwelijksgeluk, dan moet rekening gehouden worden met het feit, dat men zich aan elkan ders eischen en wenschen moet aanpassen. Zeker is het niet te veel gezegd, dat menig huwelijk geen schipbreuk geleden zou hebben, indien de samenleving gebaseerd ware ge weest op wederzijdsch begrijpen, verstaan en liefdevolle tegemoetkoming van beide partijen. (Nadruk verboden). aan de Delftlaan ruime 7 kamers, kelderkast en zolder, compl. badkamer, voor- en achtertuin en schuur, ruim vrijblijvend uitzicht. Nog 4 stuks van de 17 perceelen disponibel. Koopprijs T 8600.—. Prima stand, aan spoor, tram en autobushalte. BtJITENRUSTLAAN 32 TELEFOON 12571 Belanghebbenden wordt ter kennis gebracht, dat, ingevolge besluit van B. en W. dato 18 Mei 1933: Putruimen tegen het nor male tarief kan geschieden des Dinsdags en Vrijdags. Putruimen op andere da gen tegen dubbel tarief. De Directeur van Publieke Werken: J. DE JONG Czn. UITBREIDINGSPLAN VOGELENZANG. HetHoofd van het Ge meentebestuur brengt ter openbare kennis, dat door den gemeenteraad bij be sluit van 18 Mei 1933 con form artikel 36 lid 4 der Woningwet is bepaald, dat de vaststelling van een plan van uitbreiding voor het terrein, gelegen tusschen de Bekslaan, Leidschevaart, Vogelenzangscheweg, Graaf Florislaan en Vogelenzang scheweg, nader op de bi) gemeld raadsbesluit behoo- rende situatieteekening ge kleurd aangegeven, wordt voorbereid. De hierop betrekking hebbende stukken liggen ten Raadhuize voor een ieder ter inzage. Bloemendaal, den 20 Mei 1933. De Burgemeester, DEN TEX TE KOOP AANGEBODEN: BESTE KWALITEIT', per M3f 2.25 Bosch en Duinlaan 3537. Telefoon 22531. In kleuren fc.UU Lichtgevende wijzers 1 iaar schriftelijke garantie Kleine Houtstraat 9 Cronjestraat 43 Bloemend.weg 105 JE ADRES voor 1ste klas Schoen reparatie is en bftjft Jan Steenstraat 32 Huis: Garenkokerskade 44 Neemt proef met ons LXJMWERK volgens nieuw systeem. AANNEMER GEM. REINIGING, Bosch en Duinlaan 3537 heeft nog in voorraad enkele a. f 1.75 ALLEEN MAAT 36. Bestellingen worden aange nomen door het personeel van den ophaaldienst en telefonisch onder Uitsluitend a contant. VERBINDINGSWEG 53 BLOEMENDAAL. Levering van Grasmachines en aanverw. artikelen. VERHUUR van BAKFIETSEN en HANDWAGENS. maar wel bij ons, want ons geheele bedrijf is daarop ingericht VOOR BI L L IJ K SNELVERVOER N.V, K. VISSER's Autodiensten Haarlem Warmoesstraat 15—17 Telefoon 11700-12400 GENAAIDE ZOLEN en GELIJMDE ZOLEN loopen licht en prettig. „Goed repareeren houdt uw schoenen in eere". gedipl. schoenmaker, Maat en Reparatie. Billijke prijzen. Verbindingsweg 29, PASSENDE LEESTEN maken het schoenwerk als nieuw. Alles Handwerk. - Laat uw schoenwerk niet ver» knoeien door penma» chines. Het is een bederf voor Uw voeten en schoenen Het Adres wat U zoekt ia Roosveldstraat 1, Filiaal Wouwermanstr. 37. FOX-TERRIERS en an dere ruwharige honden worden vakkundig geplukt, Santpoort, Tel. 22267. NET DAGMEISJE ge vraagd van 93 uur, n. b. 16 jaar, v. g. g. v. Aanm. 'savonds na 7 uur. Adres t Joh. Verhulstweg 21, Bloe mendaal. WONINGRUIL. Wie wenscht gedurende de vacantie zijn huis te rui len voor een mooi geriefe lijk, op het zuiden gelegen huis met grooten tuin te Bussum, 3 minuten van het Station. Brieven onder no. Station. Br. onder no. 250 blad. ONVERWACHTS HULP noodig, bij drukte in huis houding. Per dag of enkele uren. Juffrouw biedt zich aan. Brieven onder nr. 218 Bureau Blad. Dame, in bezit van eigen meubelen, zoekt ZIT- EN SLAAPKAMER met pen sion in beschaafd milieu tegen 1 Juli. Omgeving Haarlem- Br. letter T Boekhandel D. Gorter, Bloemendaal. TE HUUR te Bloemendaal met voor- en achterbalcon, telefoon aanwezig, f 30 per maand met inbegrip vaa gas, water en electra. Br. No. 217 Bijkantoor yaa dit Blad.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1933 | | pagina 5