SPORT. Van onze speciale M ode-Verslaggeefster DE AANKOMST. De koffers zijn gepakt en staan klaar om weggehaald te worden. Nog even een laatste inspectie. Zijn de kasten allemaal goed geslo ten? De gaskranen en de geyser uit gedraaid? Is er aan gedacht de ramen van binnen vast te zetten? Daar wordt gebeld! De taxi. Nog een nerveuze blik in het rond. Is alles nu werkelijk in orde? Niets vergeten? Goed gesloten? Dan eerst de koffers op de auto, wij er in Naar het station! Een vermoeiende, stoffige treinrit; weer een stationnetje, kleiner, vriendelijker. En we likken begeerig onze lippen af, die' al smaken naar het zilte zout van de zee. De zee. Verwonderd knipperend kijken onze oogen over het onmetelijk watervlak, dat geen rust kent. Verwonderd en verrast; want de zee, die wij zoo lang niet zagen, is toch nog mooier, dan onze fantasie het gedacht heeft. Ligt daarin misschien de oplossing van het raadsel, waarom duizenden ieder jaar weer opnieuw de badplaatsen bezoeken? En als onze oogen verzadigd zijn van die wondere schoonheid; een schoonheid, die ontstaan is uit de combinatie van blauw groene golven met witte kopjes en gou den zonneschichten, wordt onze aandacht ge trokken door het bonte strandgewoel. We zijn nog niet gewend*aan al die luie rende menschen; want in de stad, waar wi) net vandaan gekomen zijn, had iedereen haast Maar haast is in het land van zon en warmte een onbekend begrip. Haast hebben niet de heerlijk-verbrande kleine peuters, die rollebollen in zand en water, en die met hun mollige lichaampjes, bruine snuitjes, door de zon gebleekte haren en heldere pretoogen, een levende reclame ziin voor één of ander gezondheidsmiddel. Haast hebben ook niet de fle.urlg® die in wijde broeken langs de boulevards flaneeren. Haast Ach wat haast! Weg met dat muffe stads- b6H?ePr "luiert men, onbekommerd om den Oilier11 mag86 men mensch zijn onder menschenen geen radertje van de machtige machine, die „Arbeid heet, Wat men doet als we heel eerlijk zijn, het grootste gedeelte van den dag niets. Tenzij men zwemmen, „zonnen", ballen, tennissen, enz. iets" wil noemen, Grappig! In een badplaats begint de dag veel en veel vroeger dan in de stad het geval is. En we vinden het niet erg om vroeg op te staan. En dan het gezellige ontbijt. Zelfs de ♦meest luie badgast denkt er niet aan, het ontbijt te vterzuimen. Hier worden de plan nen voor den dag beraamd; maakt men af spraken om een stevige party te tennissen. Is er geen baan? Geen nood? Waarvoor is het strand er dan? Of er zal gekano'd worden! Of wel een tocht in de omgeving met een picknick! Dat alles wordt bij het ontbijt besproken en bebabbeld. En dan volgt de uittocht; elk clubje zijn eigen richting. Ondertusschen heeft het strand weer het gewone aanzicht gekregen; de kinderen spe len weer naar hartelust. Groepjes jongelui liggen in luie stoelen om een gramofoon. In t water krioelt het van zwemmers; de boot van den badman deint als een klein eilandje op de golven en hijzelf stoot af en toe waar schuwende klanken op zijn hoorn uit, naar onvoorzichtigen. Want de zee, nu zoo vlak en glad als een spiegel, is verraderlijk en menigeen is het slachtoffer geworden van haar listen en lagen. Wat men draagt... ja, nu komen we op het speciale ter rein van ons, vrouwen! En vooral, nu de laatste jaren de „badmode" een uitgebreid onderdeel geworden is van de iedere nieuwe zomermode. Laten we dan maar meteen vaststellen, dat badpak en strandpyama de meest ge dragen „costuums" zijn. En daar uit den aard der zaak het badpak alleen bij het zwemmen en hoogstens nog even in het zon nebad gedragen wordt, blijft feiteniyk de pyama over. Wel zelden heeft een kleedingstuk sneller en meer opgang gemaakt, dan juist de strandpyama. Of ze nu gemaakt is van zware zijde of wel van katoen, altijd staat ze charmant en fleurig en doet ze het figuurtje van de draagster op het voordeeligst uitkomen. Daar zijn pyama's van effen katoen, zijde, shantung. Genopte pyama's, gestreepte pyama pyama's met het bekende en toch altijd weer aardige mille-fleurs patroon. Pyama's die er alleen maar sportief, pyama's, die er alleen maar sprookjesachtig uitzien; pyama's die er sportief en sprookjes achtig tegelijkertijd uitzien; oh, scheidt uit met pyama's!!! Gelukkig ontdekken onze spiedende blik ken een paar afwisselingen. Daar is een grappige combinatie van badjas, japon en peignoir, die het „doet". Witte stof met groote roode en blauwe noppen is verwerkt tot een bijzonder charmant kleedingstuk, dat de draagster, een lange, slanke blon dine alle eer aandoet. De jas, over het bad pak gedragen, heeft een effen shawlkraag; wordt opzij met een groote, effen strik ge sloten; en dan tot even over de knie dicht geknoopt. Een andere aardige vondst is het „strand- pakje." Eveneens over het badcostum gedragen en gemaakt van genopte of gebloemde ka toen, maakt het een zeer sportieven indruk met het korte broekje en het dicht geknoop te blousje. Het pakje is uit een stuk ver vaardigd. Het kraagje met de breede revers is van effen stof gemaakt; met hetzelfde materiaal zijn de korte mouwtjes en de pijpjes af- o-ezet De ceintuur is in kleur gehouden. Zoo zijn er vele mogelijkheden en iedere echte vrouw zal intuitief dat kiezen, wat het beste bij haar persoonlijkheid past. De avonden. Zilver schijnt de maan aan een diep-blau- wen hemel en tevreden ruischend kabbelen DE VROUW EN DE PARASOL. In haar zucht tot behagen heeft de vrouw haar toevlucht genomen tot verschillende hulpmiddeltjes en één hiervan is wel de pa rasol! Want wie zou willen ontkennen, dat de parasol de draagster een nog grootere charme geeft? Eén blik op onderstaand plaatje en U is overtuigd van de waarheid! Groote fleurige pasarols; bekooriyke meis- kes met lachende oogen en lachende mon den... Ook op dit gebied heeft Madame Mode weer eens iets nieuws bedacht: de parasol, de groote strandtasch, de breed-gerande zonnehoed en... de schoentjes vormen een geheel. Schoentjes is een wel wat optimistische naam voor het voetbekleedsel. Want meer dan een hak, een zooltje en een band om het dingske aan den voet te bevestigen, is het niet. Zoo zal men dan dezen zomer in alle bad plaatsen kunnen genieten van het schouw spel der „levende paddenstoelen". Als hoed van den paddenstoel doet de fel gekleurde parasol dienst, terwyi de lompe, korte steel vervangen is door een zich gra cieus bewegend meiske. En dan zegt men nog, dat wij, vrouwen geraffineerd zynil R. v. B. HET BESTELLEN VAN PATRONEN. De prps onzer patronen is verlaagd tot 0.58 voor japonnen, f 0.40 voor kinder- kleeding en f 0.40 voor enkele rok of blouse. Men kan het bedrag in postzegels of per postwissel overmaken aan de Moderedac trice, Muzenstraat 5 B, Den Haag. U kunt ook gireeren op giro-rekening 191919 ten name van den Knippatronen- dienst te Den Haag. Voor uitstekenden pas vorm wordt ingestaan, indien buste- en heupwydte duidelijk worden vermeld. Het zoo juist verschenen Practische Mo deblad wordt met de patronen gratis mede- gezonden. MORGENJAPON. (801) Pet eenvoudige gemakkeiyk te maken japonnetje geeft een aardig geheel indien het, althans voor slanke figuren met dwarse en staande strepen wordt verwerkt. Hèt bestaat uit tot de heupen reikend boven stuk en rok, terwijl als halsafwerking een ronde wit piqué pas gemaakt wordt; ook de kleine volant aan den bovenarm, zakken en ceintuur zijn van deze garneerstof. Meer gezette figuren zullen goed doen dit model van effen linnen te maken met de golfjes tegen het strand aan. Enkele een zame figuren gaan als zwarte schaduwen over het glinsterende zand. Heel in de verte klinkt muziek. De dansmuziek van de hotels... We gaan ergens binnen. En het eerste, wat ons opvalt, is het teere, het vrouwelijke, dat al deze meisjes, die heen en weer deinen op de maat der mu ziek, hebben. Ondanks hun bruine gezichtjes en hun verbrande armen. I Komt het misschien door de wazige ja ponnen van organdie en glasbatist? Heel dun, wijd en luchtig zijn deze, by uitstek geschikte zomer-avondjurken. Ruches, volants, strookjes, strikken vor men de garneering. Kleuren? Vooral wit, dat een goed effect maakt tegen een bruine huid. Verder lichtblauw, geel, enz., allemaal kleuren, die sterk uit komen tegen een achtergrond van donkere heerencostuums. Men heeft niet het voorbeeld van het bui tenland gevolgd, waar men ook 's avonds danst in strandpyama. Gelukkig is de sma keloosheid hiervan ingezien. Over het alge meen doet men er goed aan niet in de extra vaganties .van het buitenland te willen treden. Want eenvoud is toch altijd nog, ondanks de pogingen, om het te willen tegenspreken, het kenmerk van het ware! Ook in onze badplaatsen. RITA VAN BEEK. garneering in lichter of donkerder tint en kunnen naar verkiezing ook lange blouse mouw krijgen. Patronen worden in alle maten beschik baar gesteld en kunnen onder no. 801 wor den aangevraagd. (Nadruk verboden). JASJE VOOR KLEINE JONGENS OF MEISJES, van 25 jaar. (780). Het patroon voor dit jasje kan zoowel voor kleine jongens als meisjes gebruikt worden; het verschil bestaat alleen in den overslag, die voor de jongens van linksnaar rechts en voor meisjes omgekeerd is. Het gladde bovenstuk wordt aan een weinig klokkend onderdeel gezet. De jas kan geheel of gedeeltelijk gevoerd worden, terwijl een baret van dezelfde stof er aardig by kleedt. Patronen kan men aanvragen onder no. 780. met vermelding van juisten leeftyd. (Nadruk verboden) HET PRACTISCHE HUIS. Indien men aan het pakken is voor cn. zomer-reis heeft men op het laatste oogen- bük veelal etteiyke kleinigheden, waarmede men geen raad weet. Wie zich de weelde kan veroorloven een Jspffeir met aparte kleederafdeeling, laden voor blouses, onder goed en diverse aan te schaffen, die stelt het probleem van pakken niet voor zulke groote moeilijkheden. Badtasschen zijn buitengewoon gemakke iyk om op het laatste nippertje nog van alles in te pakken, evenals de groote leeren handtasschen met ritssluiting. Zeer practisch, wanneer men een weekend op reis gaat zyn de kleine koffertjes met vakverdeeling, waarbij in het deksel op een kleinen hanger een japonnetje komt, in het grootste zijvak een blouse en rok, verder kousen, toiletbenoodigdheden, e. a. Om de japonnen zoo weinig mogeiyk te doen kreukelen gedurende den tyd, dat zij in de koffers geborgen zijn, verdient het aanbeveling ze eerst geheel uit te leggen, b.v. op een groote tafel of een bed, daarna den bovenkant met vloeipapier te bedekken en de japon in de breedte in drieën te vouwen, de mouwen eveneens omslaan en daarna dubbel vouwen. Het vloeipapier, dat in de vouwen mee omslaat, voorkomt het kreukelen. Overhemden en blousen houdt men het best, indien men er dun carton tusschen legt, nadat ze opgevouwen zijn. (Nadruk verboden.) WAARSCHUWT Men wordt gewaarschuwd, koopen of op andere wijze si aan het z.g. Nationaal Redd zekerheid niet ten volle bestaa heel ten goede komt, zooals - AUTO-ONGEVAI Maandag heeft op den hoe en den Fotgieterweg een bot tusschen een Katwijker autobr tie firma C. alhier. Laatstgem beschadigd. Op den Bloemendaalsche mobilist, die door een andere liet fietspad opgereden, tenge' Wielrydster werd aangereden. I den schrik vrij. De fiets echt schadigd. FASCISME TE HA Tot onze verwondering he te Haarlem vóór verleden w< tongerecht voor een gummisl lemsch fascist gepleit In eei uniform, in plaats van in toj gummiknuppel bij zich droe meld, wel deelt onze berich dit oud-Chr. hist, raadslid x fanatieke wijze voor de fas< den, als men daarvan sprek trok. Waar fanatisme een meng! zucht en krankzinnigheid doe flinken jongen man en voor Zooals de naam ook aand het stelsel ook aangehangen laar die een putje kwam scl stelregel aldus formuleerde: „Niet kletsen mevrouw, m pleiten, met woorden verde denken komt aldus voor fa aanmerking dan inaar laj der op ingaan, het alleen iets in het goedige Haarlen historische kringen nog wel EEN GESLOTEN VOET We lezen in Haarl. Dagbis In de laatste bestuursver Ned. Cricketbond is in verb: grooter wordende moeiiykhec het voortdurnd later eindige; seizoen een even belangrijk sluit genomen. Besloten wen geeflijkheid ten aanzien van competitiewedstrijden in c meer mag voorkomen; dat eenigingen resp. hun diverse plicht worden, gedurende de September hun elftallen en schikking van den competiti Uitstel zal niet meer won bijzondere omstandigheden alles geldt ook voor het vei het thans loopende seizoen. Wij hebben in deze kolomr lende malen dit probleem nog steeds een resultaat, ws zamenlijke actie van de v< beoefenaers der zomersporte besluit van het Bondsbestu; zeer duidelijk, doch hoe de zullen kunnen houden, is v nog een raadsel. Zoowel Rc lem, Hermes, H. C. C. als steeds voor honderd procen hun voetbalclub. Deze toch spelers in staat om hun spc derhouden terreinen te beoe ons hekend, ontbreekt het t gingen niet aan samenwerk mogelijk kan zijn, dat sta eenigingen te dien opzie! stellen, is niet begrijpelijk, bijzondere omstandigheden geen uitstel meer worden tuurlqk voldoende ruimte ov- schen van de diverse clubs doch afdoende is het niet. 1 van meening, dat deze kwe ren kant moet worden aang spelende criketers hun he wekken tot de noodige actie den K.N.V.B., dat de in dit 1 bende cricketliefhebbers n om hun confraters te overti dende noodzakelijkheid van balseizoen en ten slotte, dat tij alle gelegenheden meer Het is inderdaad toch me de huidige zoo belangrijk vrgwel geheel in het wate dagen en Zondagen moeten toch vooral déze wedstrijd" te krijgen. Een enkele ve doet het geheele raderwerk, te niet, zoodat het toch valt, dat de voetbalsport b bers steeds minder populair Met de strekking van dii net volkomen eens! Het i: langer zoo meer de zomers; balspo-rt, in aard en we: maak, verdrongen worden. Het verloop van seizoen 1 misstand wel een sterk vo< zyn nu al in Juli en nog is den K.N.V.B. niet beëindi| Dit achten we verkeerd! omdat vele spelers gedwonj ballen, terwijl ze in vele den, roeiden, tennis, athle oefenden. Herinneren wij Pinksterdag, toen in een ïatuur diverse belangrijke berden. Nu moge het avonduren gespeeld kon w> net, dat het aanvangs-uu Worden onder goedkeuring gmgen. Als één der partye dit is voorgekomen) moe; zich daarby neerleggen. Propagandistisch is „s minst, ook niet animeer physisch aanbevelenswaard In andere landen, België w ar de competities veel .- dus belangrijk meer wedst ten worden (Engeland 42. wél vroeger afgeloopen zij Nederland? Omdat er nim: etreefd is. Tallooze wedstrijddagen

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1933 | | pagina 4