Pianolessen ALBERT HEIJN's Fraaie Legkaart Gratis! ALBERT H E IJ N. OR IA 1 e. G. I «GIS In. ONZE TWEE-DAAGSCHE» 1.18"" Haarlem, Tel. JAN F. VAN DANTZIG T©@fêEEL. SPORT. INGEZONDEN STUKKEN. Schoorsteenvegers NAAIMACHINES I. GEYLVOET. Soeisiraat 37 Haarlem Telefoon 13331 Arbeidsbemiddeling van het Bloemendaalsch Weekblad. spelers aan elke lange zijde. Zij heeft aan alle kanten een opstaanden rand, waarbinnen twee elftallen voetballers zijn opgesteld. Die voetballers zijn houten poppen, beschilderd als echte voetballers in oranje of rood-wit blauw- truien en zij zijn zoodanig bevestigd aan eenige vernikkelde stangen, dat de spelers hen alle be wegingen kunnen doen uitvoeren om den speel bal met effect naar het net van de tegenpartij te drijven, wat dan door deze laatste op de zelfde wijze scherp betwist wordt. Komt de bal in een der hoeken naast het net terecht, dan rolt hij door de inrichting der tafel weer naar hst veld terug. De P. S.-tafel rust op vernikkelde stalen buizen, overeenkomende met onze moderne sta len meubelen. Desgewenscht kan ze van de buizen afgenomen 'en op een gewone tafel ge legd worden. Het geheel ziet er keurig uit. Op Koninginnedag werd Ping Shot 's avonds ingewijd. Nadat op dien dag de wedstrijden voor de jeugd van 35 uur gehouden waren, volgde des avonds ten 7 uur een reünie voor de ouders. Toen hadden wedstrijden plaats op sjoelbak en Ping Shot voetbaltafel, alles in de Kegentesselaan vóór de fabriek 't Pothuys en beschenen door lampions en het felle licht van de electrische gevellamp. GEDIPL. N.T.V. OUD-LEERLING o.a. van wijlen DIRK SCHaFER BLOEMEND.WEG 98a, TELEF. 22014 BLOEMENDAAL. „CRISIS" IN DP TOONEELKUNST? n. Het publiek wil werkelijkheid, ge paard aan schooner vorm. Hebben wij in ons vorig artikel een beeld pogen te geven van de oorzaken, welke volgens de communis opinio het schouwburgbezoek zouden verminderen en als onze meening de stelling verkondigd, dat ae oorzaak gelegen is in het moderne tooneeistuk zelf, waarmee het groote publiek niet meer kan meeleven, wij willen thans voortbouwen op wat wij iri korte trekken ter verbetering trachten aan te geven n.l. een wederopbloei van het romantisch too- neelspel, hetwelk echter moet wortelen in de werkelijkheid. Het is daarbij niet onze bedoe ling een pleit te voartn voor de wederterug- keer naar de ouderwetsche kermiscraak met al zijn schabionen van belaagde onschuld, Snoode fielten en eaele jonkmannen. Maar het wil ons voorkomen, dat er onder de vele goede ouderwetsche tooneelstukken gewis te vinden zijn, die opnieuw geëi sceneerd en eenigszins bijgewerkt het beter zullen doen dan de zoute- looze importsociety-plays of de onbegrijpelijke, in rhetorick en symboliek zwemmende, drama's van would be „modernisten". De stukken van Heijermans, om een der be kendste N.iderlandsche auteurs te noemen, hiel den repertoire, omdat zij waren gegrond op werkelijkheid. Zij spreiken tot het hart, men ging er in op, men leefde er in mee. Dat zij thans zoo goed als niet meer vertoond worden, ligt in de omstandigheid dat er in vele een tendentieus karakter steekt: de misstanden in tal van maatschappelijke verhoudingen werden scherp aan de kaak gesteld. Nu vele dier ver houdingen in de laatste 25 jaren sterk zijn ge wijzigd, doen zijn w.erken hier en daar wat verouderd aan. Het lol van alle tendenz-werken hoe goed ook geschreven. Een tweede factor die onder de oogen dient te worden gezien is dat het goede romantische tooneeistuk gelegenheid geeft tot „sterk spel". Sterk spel dat niettemin beschaafd kan blij ven, doch dat èn aan den speler èn aan den toe schouwer voldoening geeft, omdat het ontroert. Het publiek wil niets liever dan geheel opgaan in hetgeen zich voor het voetlicht afspeelt. Het wil medeleven in ademlooze scanning Daar voor is noodig gepassioneerd spel, rake gezeg den, afwisseling van handeling, gesteund door ,een kunstzinnig, schilderachtig, doch realis tisch decor. Niets is gevaarlijker dan te zeggen: „het realisme is het terrein voor de film, die kan de realiteit zooveel beter en natuurgetrouwer weergeven. Laat het tooneel zuiver op geeste lijk terrein blijven." Men ziet wat de vruchten van deze opvatting zijn: het publiek ver vreemdt van hetgeen van oudsher de volks kunst bij uitnemendheid was. Het is trouwens een grove onwaarheid te beweren, dat de film, een serie van opeenvolgende foto's, dus af beeldingen in twee demensies, vaak bedacht, in elkaar gezet, de werkelijkheid beter benadert. Afgezien van het weergeven van natuur- tafereelen kunnen de schimachtige beelden der film in geen geval de vergelijking met levende en sprekende menschen doorstaan. Algemeen wordt ook erkend, dat de z.g. „sprekende" film hierin geen verbetering brengt, daar men geens zins de impressie krijgt, dat de beelden op het doek de klanken die men hoort, voorbrengen, daargelaten nu dat deze klanken nog steeds .verwrongen tot ons komen. De mogelijkheden welke het (in tegenstelling tot de levenlooze rolprent) levende tooneel biedt, moeten worden uitgebreid ook in zuiver tooneeltechnisch opzicht. Bij decorwisselingen, moet niet het doek een goede twintig minuten gesloten blijven, terwijl men ondertusschen de tooneelknechts daarachter lustig hoort kloppen en sjouwen gedurende de muzieklooze entre- acte. Neen, alles dient vliegensvlug te gebeu ren, zoodat het publiek nauwelijks tijd heeft om aan iets anders te denken. Het drama a grand spectacle moet herleven. Amsterdam's Stads schouwburg heeft een draaitooneel en indien het mechanisme tenminste door onbruik niet is vastgeroest, is een bekwaam regisseur in staat hierop de meest fantastische wonderen op te tooveren. Wij hebben daarop destijds de opvoe ring van „Den kapitein von Köpenick" zien ver- toonen en het dient gezegd, Saalborn's fantasie schiep hier wondere dingen. Dat het stuk ten slotte niet die opgang maakte, waarop gehoopt was, is ons inziens te wijten aan de omstandig heid dat dit vóór-oorlogsche gegeven, ofschoon geenszins verouderd, gespeeld werd in een sfeer vèn en met allen nadruk öp het voorbij gegane. Het komt ons voor, dat w dit opstel niet mo gen beëindigen zonder ook een woord te hebben gewijd aan de muziek-dramatische kunst, waar onder wij dan in ruimen zin verstaan alle thea trale kunstvormen waarin de muziek wordt aan gewend om de handeling te ondersteunen én waaronder wij dus in groote trekken kunnen rekenen: het melodrama, de opera en de ope rette. In hoofdzaak zullen wij ons in dit bestek tot opera en operette bepalen, daar het zuivere melodrama in onbruik is geraakt. Met beweert wel, dat de belangstelling voor het muziek drama, als verouderende kunstuiting, aan het uitsterven is. Bij een voor eenige jaren door een onzer dagbladen ingestelde enquête naar de opinie hieromtrent van eenige bekende Neder landers bleken de stemmen verdeeld. Er toon den zich ongeveer evenveel vóór- als tegen standers van het muziekdrama. Eén ding echter hadden allen gemeen: de vurigheid van hun betoog. Zoo goed als niemand toonde zich ge matigd onverschillig. En juist hierin ligt onzes inziens eene aanwijzing dat de opera, zij moge dan in ons land niet tot de populariteit zijn ge komen, welke haar elders ten deel viel, in de psyche ook van ons volk een niet te verwaar- loozen plaats inneemt. Zulks ware waarschijn lijk nog meer aan het licht gekomen, indien men zich bij de ingestelde enquête niet slechts tot enkele „toonaangevende" lieden, doch tot het publiek In het algemeen had gewend. De bezwaren, die tegen het muziekdrama worden vernomen zijn bovenal de opggtuurlijk- heid, het kunstmatige gezwollene in hande ling en stijl. Inderdaad het zingend aeteeren is geen nabootsing van de simpele werkelijk heid! Doch is het in versvorm declameerend acteeren dit wel? Toch krijgt niemand het in zijn hoofd daarom het drama in versvorm, de grootsche scheppingen van Vondel, Shake speare, Racine, verouderd of dwaas te noemen. Het gezwollene, het holle, bombastische, zooals men het gaarne pleegt te noemen is meer aan wezig in de goedkoope grappen van het mu ziekdrama parodieerende (en daarop parasi- teerende) „humoristen" (een wansmaak die door ons sullige Nederlandsche publiek helaas nog steeds wordt geduld). Ondertusschen wil len wij toegeven, dat sommige operalibrettos wel wat naar het drakerige overhellen. De opera is naar onze meening hier te lande eenigszins in discrediet gebracht door de vele onvoldoend voorbereide en middelmatige ver tooningen, welke ons in den loop der jaren door Nederlandsche en buitenlanüsche gezel schappen zijn voorgezet, al kunnen wij met genoegen op tal van lofwaardige uitzonderin gen terugzien. Inmiddels dient er de aandacht op te worden gevestigd, dat het doen slagen van behoorlijke opera-voorstellingen een bij zonder précair werk is, omdat zoo vele en uit- eenloopende factoren moeten samenwerken (zang en spel van hoofdbezetting, bijrollen en koor; orchest, ballet, regie, figuratie, decora tief, belichting enz.). Dat er ondanks al deze moeilijkheden waarmede de opera-ondernemer te kampen heeft steeds weer energieke perso nen worden gevonden (zooals thans bij de op richting van het „Opera-Studio" gezelschap is gebleken) bereid om hun geestkracht of hun geld, aan hun ideaal, te geven, stemt niet alleen tot verheugenis over het idealisme dat ook op dit gebied nog in ons volk huist, maar is ook een doorslaand bewijs ervan, dat het muziekdrama in het hart van de moderne Europeeër leeft en zich daaruit niet laat ver jagen. Wat hier gezegd is van het muziek-drama, geldt mutatis mutandis evenzeer voor het lichtere genre: het lyrisch drama en de ope rette of beter gezegd de opera-comique. Maar Iaat men ons niet de üVoderne pruldingen voorzetten, die kunnen worden gekenschetst, als „klucht met spel en dans", doch van de oud-Hollandsche daarin verschillen dat zij noch musicale noch tooneelistische waarde bezitten en in negen van de tien gevallen slechts zijn een speeuleeren op de lagere instincten. Summa summaruim: Indien het publiek uit den schouwburg wegblijft is dit steeds een ge volg van hetgeen daar geboden wordt. De smaak Vhn het publiek verandert niet plotse ling, slechts zeer geleidelijk kan deze smaak worden opgevoerd tot een hooger peil; door experimenten echter vervreemdt men de massa en laat ruim baan voor allerlei hun smaak be dervende schouwspelen. Nog een laatste opmerking geldt de toe gangsprijzen, welke naar het ons wil voor komen op een te hoog peil staan. Een plants in den schouwburg moet niet duurder zijn dan een gelijkwaardige in een bioscoop, terwijl ons inziens het geheele systeem van volksvoorstel lingen, introducties tegen gereduceerde prijzen en vrijkaarten moet verdwijnen, althans be langrijk dient te worden herzien. Wij stellen ons echter voor in een afzonderlijk artikel deze questie uitvoeriger te bespreken. C. VOETBAL. De wedstrijd K.F.C.Bloemenüaal eindigde m een 75 overwinning der Kooyers. Deze eigenaardige uitslag wijst op productieve voor hoeden, maar ook op zwakke verdedigingen. Op zich zelf is dit resultaat voor Bloemen- daal niet beschamend, vooral niet, waar K.F.C. geheel volledig was, en zelfs, alle geruchten ten spijt, de goal-zetter Mol in de gelederen had. De ex-internationaal gaf trouwens van zijn aanwezigheid blijk, door maar liefst vijf van de zeven doelpunten voor zijn rekening te nemen, al dient gezegd, dat het scoren hem zoo nu en dan wel wat makkelijk gemaakt werd. Naar de ons verstrekte inlichtingen te oordeelen, is de kans miniem, dat Mol naar „Haarlem" over gaat. Voor K.F.C. is intusschen te hopen, dat Mol dit plan niet doorvoert, want wat de K.F.C.-voorhoede zonder Mol in de eerste klas zou presteeren, lijkt ons bedroefd weinig. Zulke aanvallinies loopen er in de tweede klas bij bosjes rond, maar er zijn diverse, die beter spelen. Want de rest van het kwintet der groote Kooysche" is zeer, zeer middelmatig. Als rechtsbinnen fungeert nog steeds de' vete- naar Bortshoorn, ongetwijfeld een knap spelergeweest, maar wiens tijd van gaan reeds lang verstreken is. K.F.C. moet wel zwakke reserves hebben. Dit feit was mede te constateeren in de middenlinie, waarin voors het spel van den rechts-half W. Mol uitg-> sproken zwak is. Nieuwenhuizen, de bekende 'noog-blonde spil, lijkt ons ook al op retour. Hij kon tenminste 'niet in de schaduw staan van H. Beijk. De beide backs zijn evenmin uitblinkers, en spelende als Zondag, zullen zij makkelijk te passeeren zijn. Keeper J. Veen is lang geen van 'tHof in zijn besten tijd. Wel maakte hij geen opvallende fouten, maar evenmin verrichte hij werk, dat men van een eerste klas keeper mag verwachten en verlangen. En hoe speelde Bloemendaal? Beginnen wij met onze voorhoede, dan kunnen -wij met vreugde constateeren dat onze aanval weer volkomen voor zijn taak berekend was. De attaques geleid over onze snelle vleugelspelers, hadden weer een verrassend en open karakter. Frans Bakker, die voor het eerst speelde, was nog wat onwennig op de middenvoorplaats toch verdeelde hij het spel goed. Jammer, dat hij voor de goal nog zwak is. Toch gelooven wij, dat hij de beste middenvoor is, die Bloe mendaal momenteel heeft. Charlie was ge vaarlijk als altijd, en maakte drie van de vijf doelpunten. Hij had er meer kunnen maken, ais zijn kwaal, te hoog schieten, zich vooral ln de tweede helft, zich weer niet zoo duidelijk ge demonstreerd had. Daardoor gingen een driêtal opgelegde kansen verloren. Links-binnen van Gelder had ditmaal geen aandeel in de score. Hij was niet gelukkig met schieten, en zag o.a. een zeer goed door hem genomen vrije schop door Veen gestopt, maar moest ook ter ver sterking der middenlinie te veel achterblijven. Onze wingspelers zijn door hun snelheid een geregeld gevaar voor elke verdediging. Jules Kammeijer was wat te zelfzuchtig en schoot eenige malen, toen voorzetten geboden was. De enkele keer, dat hij moest schieten, gingen den ballen naast of werden gestopt. Van Leuven was gelukkiger, en wist, naar binnen geloopen eenmaal langs Veen te plaatsen. De half-baeklinie was op volle kracht, maar verviel tevens in de oude fout, te veel achter te blijven. Door deze verkeerde tactiek ont stonden te groote gapingen tusschen midden linie en voorhoede. Slechs J. Kohier ging wel eens met den aanval mede, maar dit werd ten slotte nood lottig, daar C. Bakker ook weer voor 't eerst spelende, den strijd niet kon volgen, wat zich vooral in de tweede helft wreekte. Opnieuw is ons opgevallen, dat onze achter hoede weinig notie heeft van den buitenspel regel, voor welke toepassing in dezen wedstrijd .toch zoo dikwijls gelegenheid was. Nu werd geregeld op het doei terug getrokken, waar door het den K.F.C.-ers wel gemakkelijk ge maakt werd. Een geroutineerde en technisch knappe speler als Mol weet van dit systeem naar behooren te profiteeren. Het is zaak van de backs, bij eiken aanval van de voorhoede, waarachter dan de half backs behooren te blijven, mee op te trekken, en hierbij de waarde van de off-side regel niet te verwaarloozen. Natuurlijk moet elke speler uit de verdedi ging, dus ook de half-backs, weten wat hun te doen staat, maar dit kan bij onderlinge af spraak geregeld worden. Dit voorname onderdeel van de wedstrijd- techniek moet danig onder het oog gezien en besproken worden. Slechts dan kan' op succes gerekend worden. Blijft men volhouden in het tot nu toe ge volgde systeem, dan voorzien wij evenals vorige seizoenen een groot aantal tegenpunten en zelf s onnoodige nederlagen. Bovendien wordt de taak van den doel- verdediger verzwaard. Bij een terugtrekken op de goal ontstaan er scrimmages en kansen om van dichtbij te schieten. Huisman was Zondag niet in den vorm zoo als hij die in Utrecht toonde. Hij was niet klemvast (wat twee doelpunten kostte en het kwam ons voor, dat hij na de vierde goal eenigszins gedeprimeerd was. Eerlijkheidshalve zij opgemerkt, dat het hem door het spel van een deel onzer verdedi ging wel lastig gemaakt werd. Beide elftallen stellen zich, volledig, als volgt op. K. F. C. J. Veen Jb. Veen Hille W. Mol Nieuwenhuijzen Visser v. Wensveen Boutshoorn Jb. Mol Bley Kruyver v. Leuven v. Gelder F. Bakker de Bock Kammeyer Zomer Beyk J. Kohier Huisman Bloemendaal Bloemendaal start in een tempo, dat de eerste klasser wat van de wijs brengt. Steeds gevoed door onze halfbacks. opereert de witte aanval steeds voor het K.F.C.-doel, en binnen tien minuten heeft de Bock tweemaal kans' gezien Veen met goede schoten te passeeren. Als K. F. C. dan los komt, blijkt Mol in de voorhoede de gevaarlijke man te zijn. Hij heeft spoedig succes en loopt de achterstand in. Voortreffelijk gesteund door Beyk, die weer een prima partij speelt, en met lange ballen de vleugels aan het werk houdt, blijft het initiatief van Bloemendaal uitgaaD. Van Leuven, naar binnen geloopen behandelt een hem toegespeelde bal op de juiste wijze en geeft ons opnieuw de leiding, waarover we ons slechts even mogen verheugen. Mol krijgt een ongehinderde schietkans en scoort fraai en volkomen onhoudbaar zijn derde doelpunt. Nog voor de rust werkt F. Bakker no. 4 in de touwen, en ook in de tweede helft blijft Bloemendaal voorloopig het tempo aangeven, wat een vijfde goal, gemaakt door öe Bock tot resultaat heeft. Dan is het met Bloemendaal gedaan. Zwakke momenten in onze verdediging maken, dat de gastheeren regelmatig vier maal langs Huis man schieten. Dan komt het einde van dezen nuttigen oefenwedstrijd, in een voor voetbal te booge temperatuur gespeeld, met een 75 overwinning voor K.F.C. Ter opluistering van het Arol-tournooi speelt Bloemendaal Zondagochtend om half elf een wedstrijd tegen de organiseerende vereeniging A.F.C. te Amsterdam. Na afloop dezer ontmoeting krijgen onze spelers gelegenheid de demi-finale D.W.S. N.A.C. en AJaxH.B.S. en de finale bij te wonen. Een aardig uitstapje dus! •.'.-3SH Een aangename tijdpasseering voor de jeugd, maar niet minder voor vele volwassenen. Keurig verpakt in doos, ontvangt U deze fraai uitge voerde Puzzle van Zaterdag 2 t.m. Vrijdag 8 Sept. a.s. bij aan koop van een pond onzer PRIMA KOFFIE a 45, 65, 75 ct. of hooger. ROOMBOTER per pond 89 ct. VOLVETTE GOUDSCHE KAAS per pond 29 ct PRIMA LEIDSCHE KAAS per pond 17 ct LUNCHKAASJES per stuk 29 ct. FIJNSTE N.-H. EDAMMER KAAS, 40 vet, per heele kaas, circa 4 pond 85 ct. JAMS per pondspot 24 ct. JAMS per 2 pondsemmer 39 ct. SLAOLIE Roodmerk per groote flesch 29 ct. NIEUWE CAPUCIJNERS per pond 9 ct. MAÏZENA 3 pak voor 25 ct. FIJNSTE VRUCHTENPUDDING per V2 pondspak 19 ct. GROVE RIJST per pond 7y2 ct. ECHTE JAVARIJST jjpr pondspak 16 ct. VERSCH GEBRANDE PINDA'S per pond 7 ct. ALLERHANDE, fijn koekje ANANAS ROCKS GROOTE FRAMBOZEN bijzonder heerlijk per pond 33 per pond 19 per pond 19 ct. ct. ct. Alléén Vrijdag en Zaterdag Extra Goedkoop. Afgehaald uit de winkel. CHOCOLADE FLIKKEN per Y2 pond 20 ct. DELICATESSE-PUDDING 4 pak yoor 25 ct. A. H. THEELICHTEN per doos 29 ct. WASCHVLUG £er doos 17 ct. Het beste zelfwerkende Waschmiddel. Grootste en voordeeligste Kruideniërsbedrijf in Nederland. HAARLEM, Kleverparkweg 21c. Tel. 16212. OVERVEEN, Bl'daalscheweg 226a. Tel. 11616. BLOEMENDAAL, Bl'daalscheweg 33. Tel. 22594. R. 474. Het volgende elftal vertrekt naar Amster dam: Huisman Jonkergouw C. Bakker Timmer Beyk J. Kohier Kammeyer de Boek F. Bakker v. Gelder v. Leuven Voor onze adspiranten begint de pret a.s. Zaterdagmiddag. Dan heeft er op ons veld aan den Brederodeweg een toixrnooi plaats tussehen de a adspiranten-elftallen van Bloe mendaal, Edo, R.C.H. en Haarlem. De inzet is een beker, welwillend afgestaan door een Bloemenöaal-lid. De loting' had het volgend resultaat: 2.30 uur: BloemendaalEdo. 3.30 uur: R.C.H.—Haarlem. Zaterdagmiddag 9 September, half vier wordt de finale gespeeld. KORFBAL. Onder begunstiging van prachtig weer hebben Zondag j.l. de serie-wedstrijden van de korfbalclub „Sport Vereent" op hare terreinen nabij de Ruïne v. Brederode te Santpoort plaatsgehad. 800 spelenden hebben elkaar van 's morgens 9 uur tot des avonds 7 uur op 8 velden bestre den om een beker of tak. Totaal werden 17 bekers en 17 takken door den voorzitter, de heer Menet uitgereikt. Twintig minuten na het officieële einde waren alle wedstrijden afgeloopen en kon reeds tot prijs-uitreiking worden overgegaan. De vereenigingsprijs voor de verst komende club werd behaald door Spangen te Rotterdam, die voor het mooiste costuum door Tempo uit Haarlem. Deze wedstrijden zijn voorts een groot succes geworden, welke aan het doel propaganda voor de Korfbalsport in Kennemeriand vol komen hebben beantwoord. De organisatie was uitstekend, zoodat alles een zeer vlot verloop heeft gehad. De E.H.B.O. afd. Santpoort, had een tent op het terrein en moest haar assistentie nu en dan voor kleine verwondingen, enz. verleenen (buiten verantw. der Redactie). HET GESCHENK VAN DEN MIDDENSTAND. Een bericht in Uw nummer d.d. 18 Augustus 1.1. onder het hoofd Goede Burgerschapszin behoeft eenige rectificatie: Niet de Bloemendaalsche afdeeling van de Kon. Ned. Middenstandsbond zal een ets ter versiering van het nieuwe Raadhuis aanbieden doch dit geschiedt door de samenwerkende Nederlandsche Mij. Opger. 1887. ïiATCCHUJK BBONWATEB In KWALITEIT onovertroffen. leveren wij de BESTE; ln orde maken wij dn slechtste voor den minsten prijs. Wij nemen in deze rubriek arbeidsaanbiedin- gen aan van onvermogenden. Zij moeten vermelden in gesloten briefomslag waarop: Arbeidsbemiddeling van het Bloemen daalsch Weekblad", de soort van arbeid, die men zoekt, bizonderheden omtrent kunnen en kennis en 'het adres, 1 dubbeltje of 2 post zegels van 6 cent bijvoegen. Lijst I bevatte aanbiedingen van: 1. Chauffeur. 2. Jong kunstschilder. 3. Weefster. 4. Weduwe, letterkundige* 5. Drukker. 11. Gepens. dame, 40 j. veel vrije tijd, zoekt voor 's morgens en/of 's middags bezigheid in zaak, of bij bejaarde dame voor gezelschap. 12. Alg. techn, actief persoon zoekt toezicht over personeel, huizen of iets dergelijks. Was werkzaam als chef van reparatiewerkplaats met 80 vakarbeiders van groot cacaofabriek. Werktuigkundige en bouwkundige, 13. Jonge man 21 jaar, loodgieter, vakman, zoekt werk, zoo mogelijk in zijn vak. Pakt ook ander werk aan. De bovenbedoelde personen zijn allen als betrouwbaar en degelijk bij een lid onzer re dactie bekend. Aanvragen der adressen in gesloten briefomslag te bezorgen aan ons kantoor Bloemendaalscheweg 42, met ver melding van het volgnummer, geen kosten, de naam van aanvrager (vraagster) blijft geheim. plaatselijke Middienstandsvereenigingen, de Neu trale Bloemend. Middenstandsvereeniging en de R. K. Middenstandsvereeniging Bloemendaal- Overveen. De vervaardiging van deze ets is niet opge dragen aan de heer L. W. R. Wenckelbach, doch aan de heer Kees Koeman, en stelt voor de vroegere Klokketoren te Overveen, als reproduc tie van een oude kopergravure. Ad. Oassee, voorz. Bloemend'. Middenstandsveri

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1933 | | pagina 2