k 1 Vernout P. k iaiMi&r ADVERTEERT 1II BLAD, HEI LEIDT TOT SUCCES. NEDERLANDSCHE STAATSLOTERIJ Ml VELTIÜYSEI Ir Melkerij Marïëobosch" Gemeenteraad. INGEZONDEN STUKKEN. UIT EK BLAD. PFiEDSKSEURTEN. Aanvang verkoop der S@t®n voor de Hêeaiwe trekking donderdag 2S ®stob®r= (verkort verslag). Be Gemeenteraad kwam gistermiddag in ▼ergadering bijeen onder presidium van Jhr. Mr. C. J. A. den Tex, Burgemeester. Punt 1. Ingekomen stukken. Ingekomen is o.m. een mededeeiing van 1\ en W. inzake het contract met den architect Biaauw. Het College heeft een onderhoud met den architect gehad, ten einde te trachten, het met hem gesloten contract inzake den raadhuisibouw te beëindigen door hem uit te be talen hetgeen hij gepresteerd heeft benevens een bedrag voor het feit, dat de overeenkomst zou worden geannuleerd. De heer Biaauw heeft medegedeeld, niet in dit voorstel te kunnen treden en te meenen, dat voor de uitwerking van de plannen hem een bedrag van f 12.750.moet worden ver goed, van welk bedrag hij reeds f 5.250. heeft ontvangen. Het restant ad f 7.500. moet nog verwerkt worden. De heer Biaauw blijft bereid, tot 17 Maart 1937 deze plannen uit te werken, mits dit hem door overleg met het gemeentebestuur mogelijk wordt gemaakt. Is aan den heer Biaauw voor dien datum geen opdracht tot uitwerken ver strekt, dan zou hem de resteerende f 7.500.— moeten worden uitbetaald. Goedgekeurd; Punt 2. Commissie voor georganiseerd overleg. In deze Commissie wordt in de plaats van den heer Laan benoemd de heer Mr. A. J. Enschede. Goedgekeurd. Punt 3. Aflossing geldleening. Door extra aflossing der gemeentebedrijven heeft de raad momenteel een bedrag van f 40.237.95 ter beschikking. B. en W. stellen voor, dit bedrag aan te wenden tot vervroegde aflossing van een geld leening, dateerende van 1915, oorspronkelijk groot f 125.000.waarvan momenteel nog f 40.000.resteert. Goedgekeurd. Punt 4. Aflossing geldleening. Van een in 1918 aangegane geldleening ad f 230.000.k 5 pet. resteert momenteel nog f 99.000.en van een in 1925 aangegane geld leening ad f 297.000.- a 5 pet. f 104.000. Waar tegenwoordig goedkooper geld is te verkrijgen stellen B. en W. voor, beide leenm- gen af te lossen en met „De Nederlanden van 1845" een nieuwe leening aan te gaan groot f 203.000.tegen 4% pet. Goedgekeurd. Punt 5. Gezondheidscommissie. Vastgesteld wordt de rekening over 1932 Van de Gezondheidscommissie. Goddgekeurd. punt 6. Hondenbelasting. De raad verleent goedkeuring tot het doen van eenige afschrijvingen op de hondenbelasting 1933. Goedgekeurd. Punt 7. Verhuur terrein. B. en W. stellen voor, aan G. Hoffsclilag een perceel grond groot 1500 M2 aan den Zee weg te verhuren voor den tijd van 9% jaar tegen f 200.per jaar. Goedgekeurd. Punt 8. Verkoop van grond. B. en W. stellen voor, aan het Kennemer Lyceum een strook grond van 430 M2 te ver- koopen a f 2.per M2. Goedgekeurd. Punt 9. Water en watermeters. De Commissie voor de bedrijven stelt voor, het minimum aantal meters water, per jaar te gebruiken, te verminderen van 30 tot 24 kubieke meter. Wat de meterhuur betreft, de commissie meent, dat deze huur billijk geacht moet worden en adviseert dus niet tot verlaging. Goedgekeurd. Punt 10. Huur van gasmeters. B. en W. stellen voor, een nieuw tarief vast te stellen voor de huur van gasmeters en wel voor gewone meters van f 2.40 voor een 5 lichtsmeter tot f 18.— voor een 200 lichtsmeter en voor muntgasmeters van f 3.60 voor een 5 lichtsmeter tot f 4.80 voor een 30 lichtsmeter. Goedgekeurd.. Punt 11. Bijslagregeling Voorbereidend Hooger en Middelbaar Onder wijs. Krachtens de bijslagverordening van 1929 wordt aan ouders van leerlingen, die in deze gemeente en elders een inrichting van V. H. O. of M. O. bezoeken, een hijslag op het school geld verleend, die hierop is gebaseerd, dat de schoolbesturen aan hetg.een de ouders zelf be talen plus de gemeentelijke bijslag een school geld van f 400.per kind toucheeren. In verhand met den ongunstigsn toestand der gemeentelijke middelen stellen B. en W. thans voor, den hijslag zoodanig te verminde ren, dat de schoolbesturen aan hijslag en schoolgeld niet meer dan f 350.— per leerling ontvangen. 'Goedgekeurd. Punt 12. Plaatsvervangende hoofden, B. en W. stellen voor, aan leerkrachten, die aangewezen zijn om eventueel het hoofd eener O.L. school te vervangen, een vaste belooning van f 50.per jaar toe te kennen. Bovendien stellen B. en W. voor, aan deze leerkrachten indien zij metterdaad als hoofd der school tijdelijk optreden voor den tijd dier vervanging indien deze meer dan 30 dagen duurt, een extra belooning toe te kennen, berekend naar de verheoging die zij als hoofd der school zouden genieten. Goedgekeurd. Punt 13. Tijdelijke korting. B. en W. stellen voor, voor het jaar 1934 een korting van vijf percent op alle loonei en sala rissen van het vaste personeel in gemeente dienst toe te passen. Goedgekeurd. Punt 14. Vaeantietceslagcn. B. en W. stellen voor, met ingang van 1 Januari 1934 in te trekken de verordening op het toekennen van vacantietoeslagen. Goedgekeurd. Punt 15. Overuren op de Kweekerij. De verzorging der centrale verwarming van de gemeentelijke kweekerij is opgedragen aan twee werklieden-tuiniers, die dezen arbeid ge deeltelijk moeten verrichten in uren, die ouiten hun arbeidstijd vallen. Tot dusver werd dit overwerk verrekend door het nemen van extra verlofdagen. B. en W. .geven den raad thans in overweging, het onderhoud van de centrale verwarming- zonder extra belooning (hetzij in geld, hetzij in extra verlof) aan de hierboven genoemde werk lieden op te dragen. De Commissie voor geor ganiseerd overleg daarentegen meent, aat voor dezen arbeid een vast bedrag per jaar dient te worden uitgetrokken. Goedgekeurd. Punt 16. Verordening Politic-personeel. B. en W. bieden den Raa<' ter vaststelling aan ee,. nieuwe verordening voor het gemeen telijk politiepersoneel. Volgens deze verordening zal het politiecorps in deze gemeente, onder leiding van den Com missaris van Politie bestaan uit: 1 Inspecteur, 5 hoofdagenten, 31 agenten, 1 nachtwaker, 4 tijdelijke agenten, gedurende Juni, Juli en Augustus, ten hoogste 6 reserve-agenten en 1 klerk of agent-schrijver. Goedgekeurd. Punt 17, Kleeding Politie. B. en W. stellen voor, de toelage voor kleeding van het politiepersoneel van f 150.per jaar térug te brengen tot f 135.per jaar. Goedgekeurd. Punt 18. Bebouwingsvoorschriften. Vastgesteld worden de Bebouwingsvoor schriften ex art. 43 der Woningwet. Goedgekeurd. Punt 19. Bouwverordening. De raad verleent ontheffing van een aantal bepalingen der bouwverordening. Goedgekeurd. Punt 20. Werkverschaffing. B. en W. vragen den raad een crediet van f 22.000 voor topeceering van den Zijlweg en den Bloemendaalschen weg ten Zuiden van de spoorlijn HaarlemOverveen en een crediet van f 30.000.voor ophooging van de gronden van Gelvrels. In een hegeleidend schrijven berichten B. en W„ dat zij gaarne de verbetering van den Zee weg als object voor werkverschaffing zouden aanbevelen ware het niet, dat de kosten, hier aan verhonden, huns inziens te zwaar op de ge- meentefinanciën zouden drukken. Goedgekeurd. wandelaars, ouden van dagen b.v. man en vrouw naast elkander kunnen loopen, zonder door fietsers te worden aangereden; B. rijwiel paden aan heide zijden van de wegen, opdat niet behoorlijk rijdende fietsers door pas seerende hakkarren, loopjongens met breede manden of met 3 en 4 te samen rijdende jon gens of meisjes, die nu naast elkander rijden en er niet aan denken om uit te wijken, ver plicht zijn over de rollaag op den weg terecht te komen en misschien onder een auto; C. Om behoorlijke voetpaden te maken aan de Busken Huetlaan en op andere plaatsen, waar je nu niet behoorlijk loopen kunt en dus den rijweg moet gebruiken; D. Om den Zeeweg, die, ën wat wegindeeling en beharding betreft, ondanks technische adviezen van velen, nimmer behoor lijk in orde is geweest, in behoorlijken, berijd baren staat te brengen met aan beide zijden behoorlijke voet- en rijwielpaden. Deze weg kost toch al een hoep geld, laat dat beetje er dan nog bijkomen, dan hebben wij tenminste waar voor ons geld. E. Om de Potlepelstraat verlichting zoodanig te maken, dat niet een paar M^. beharde wej£ verlicht is ,doch ook de mogelijkheid bestaat, een huisnummer of weg- naambord te vinden. Wie daar des avond3 in slaagt onder de tegenwoordige potlepelstraat- verlichting, verdient een standbeeld in een onzer zoo goedkoop zijnde plantsoenen. Mijnheer de Redacteur, de begrooting is in aantocht; zullen alle Raadsleden maar weer, zonder meer, ja en amen zeggen? Met dank voor de plaatsruimte, Ee.n belastingbetaler die wel wat verstand van zaken meent te hebben. ■d der Redactie). KINDEKHUIS „GROOT KIJKDUIN", Z ANDVOORT. Wij vragen Uw hulp. Voor de collecte op Woensdag 25 October ten bate van het Kinderhuis hebben w(j nog eenige coiiectrices en collectanten noodig. Helpt U ons? Geeft U dan op vóór Dinsdag 22 October bij P. L. Teunis, Frans Halsstraat 17, Haarlem. WEGENPOLITIEK. Bloemendaal, 17 Oct. '33. Hooggeachte Heer Redacteur van Bloemendaal's Weekblad. In Uw plaatselijk blad van 14 dagen ge leden gaf U een overzicht van een zitting van den Raad, waarin een der leden eindelijk eens een vraag deed met het oog op de wegen- politiek. Op den voorgrond zij gesteld, dat ik, wat ik bij deze zal zeggen, niet toepas op het huidige college van B. en W. Ik volg steeds met belangstelling alles wat betrekking heeft op leggen en onderhoud van wegen, zoowel in binnen- als buitenland en dan constateer ik, dat ondanks de indertijd door een onzer hoofd-dignitarissen gemaakte studie reis met het oog op den aanleg van geruisch- looze wegen, wij hier in Bloemendaal er niet achter zijn, ik juich bet dus toe, gezien de enorme sommen, in de latere jaren voor dat soort wegen uitgegeven, nu de mogelijkheid be staat, dat de tegenwoordige Wethouder van P. w!, daarvan een studie maakt. U zal het met mij eens zijn, dat in tegen stelling van andere gemeenten, onze geruisch- looze wegen alle een weinig aan den mottigen kant zijn; in het Kinheimpark vallen gaten en scheuren, in andere parken, minder in aanmer king komend voor vervoer, gleuven, scheuren en gaten, zelfs de Vogelenzangscheweg, een der besten, wemelt van de scheuren. O wee, als daarin 'water komt en het dan gaat vrie zen. Zie de Mollaan, het lijkt wel een lappen deken, overal zijn merkbare teekenen van her stel en het is droevig maar waar, elk jaar doet zich hetzelfde euvel voor. Het prooede deugt blijkbaar niet. is te zacht, daardoor worden de wegen in natten toestand ook zoo glibberig. De Wethouder van P. W. zegt, klinkerwegen -zijn duurder, in reparatie, dus ook in aanleg, dan geruischloozen. Waar is daarvan het be wijs? Goede, achterafliggende klinkerwegen worden omgewerkt en duizenden goede klin kers die nog jaren hadden meegedaan, doen nu dienst om goedkoope, mooie nieuwe gebouwen aan den Zeeweg te bouwen, goedkoope brug gen te maken en voor een schuifje overgedaan te worden voor vergrooting van een school. Wat hebben die klinkers indertijd niet aan de Gemeente gekost? En als alle klinkerwegen langzamerhand verdwijnen, wat moeten wij dan aanvangen met overcomplete staatmakers, opperlieden, opzichters, enz.? Of moeten die worden gebruikt, om evenals eon paar jaar ge leden, met de noodige werkloozen een pas ge legd voetpad over honderden meters weer uit te breken vjor vernieuwing, omdat het pro- cede niet deugde? P. W. beschikt momenteel over minstens 77 man personeel in totael, allen meer of minder technisch aangelegd. Toch komen opgemeld ge schetste zaken voor, omdat, ondanks techniek en studiereis, het procédé niet deugt.. Indertijd hebben wij den heer Laan moeten kiezen, want Laan was zuinig. Daarom moeten nu tusschen 10 en 20 opcenten geheven werden cp de Fondsbelasting. Die 77 man moeten te samen beraadslagen: A. om wegen te maken met voetpaden van behoorlijke breedte, opdat BOEKBESPREKING. Hockey. Wij ontvingen van de uitgeefster N.V. Uit-g. Mij. Kosmos te Amsterdam een werkje „Hockey" en hoe het gespeeld wordt", door Mr. L. D. Frank, als No-, 166 van de serie „Weten en Kunnen", afd. Sport en Spel, ondei leiding van P. W. Scharroo. ONZE VLAG. In „Neerlandla", het maandblad van het Alg, Ned. Verhond van October, komt naast een por tret van prof. Kielstra een artikel voor over Curacao. Curasao ligt in het wereldverkeer en kan nog vele Nederlandsche artikelen plaatsen. Van de totale invoer ter waarde van ruim 114 millioen gulden, levert Nederland slechts ruim drie Exporteurs, vraagt dit nr. 10e aflevering, 37e jaarg. van Neerlandia aan hij de Administratie Laan 34, Den Haag. Hetzelfde nummer bevat een pleidooi van mr. H. L. van Zanten te Rotterdam, voor de rood-wit-blauwe vlag, integenstelïing met die van cranje-blanje-bleu. Wy waren de eersten in Bloemendaal, die hij gelegenheid van een jubileum onzer Koningin, het oranje-blauje-bleu het venster uitstaken, dat had toen veel bekijks en werd als iets buitenissigs door enkelen af gekeurd. Onze voorkeur voor die kleuren lag het meest aan hun schoonheid. Ons lijkt het thans gewenscht, het oude rcod- wit-en-blauw aan te houden, ook in verhand met vele vaderlandsche liedjes, waarin die kleuren genoemd worden. KALENDER. Wij ontvingen van het bijkantoor Haarlem der Nat. Levensverz. Bank te Rotterdam, een zelfde verjanrkalender, naar teekeningen van Rie Cramer, als wij reeds in een onzer vorige nummers bespraken. ONS PERSONENHOEKJE. MR. W. C. WENDELAAR IN DE POLITIEK. Hoewel wij niet aan politiek do-en, achten wij het toch billijk op te komen tegen een uitlating in „Het Volk" van jl. Dinsdagavond als zou mr. Wendelaar tn zijn dezer dagen gehouden poli tieke rede gepleit hebben voor afschaffing van het algemeen kiesrecht als uit den tijd mr. W. is niet zoo dom als hij er (in dit nummer van ,.Het Volk") uitziet. Blijkens een vorig nummer zeide hü, dat in een staat, welks overheid zich met alles schijnt te moeten bemoeien, een recht streeks algemeen kiesrecht niet past. Wij kun nen het er mede eens zijn of niet, wij kunnen een vraagteeken zetten achter de woorden, welk niet-rechtstreeks kiesrecht gewenscht zou zijn... maar eerlijk is eerlijk. MR. B. C. J. LODER OVER DUITSCIILAND's UITTREDEN UIT DEN VOLKENBOND. Voor geen enkelen ingewijde (mr. Loider is oud voorzitter van het Permanente Hof van Justitie in den Haag en dus zeer zeker een ingewijde) kan Duitschland's stap een verrassing zijn nadat in de laatste jaren de voormalige geallieerden (Frank rijk, Engeland, Italië, Amerika) het Verdra-g van Versailles onophoudelijk hebben geschonden. Tegen den vrede ingaande ernstige gevolgen zijn- naar mr. L.'s inzicht, van Duitschland's uit treden niet te vreezen, geen enkele staat vermag z.i. een oorlog te financieren en bovendien heeft geen der staten eenig aanwijsbaar doel dat een oorlog waard zou zijn. „OOME JAN" VAN ZUTFEN 70 JAAR. Jan van Zutfen. bijgenaamd „Oome Jan" is 7 Oct. j.l. 70 jaar geworden. Een strijdbaar man. Was Domela Nieuwenhuisiaan en mede-oprich ter van den ouden so-cialistenbond. Is uitvinder van het Koperen-Steelen-Fonds der diamant bewerkers. Strijdt daarmee sinds jaren tegen de t.'o.c., waaraan nog altijd alleen in ons land 71/2 duizend menschen ten onder gaan. Konin gin Emma heeft hem om dit werk steeds gewaar deerd en daarvan ook nu weer doen blijken. Te recht noemt de arbeiderspers hem: 'n voorbeeld van arbeidersbeschaving en idealisme. Wanneer er in onze gemeente weder een Zonnestraal-collecte wordt gehouden, denk dan om hem, de opbrengst gaat voor het goede doel naar hem. MRS. C. CHESTERTON. Mevrouw Chesterton heeft op een Dinsdag avond in het begin dezer maand voor Üe En- gelsche Vereeniging te Haarlem (Englisch As sociation), voorzitter de heer Proper, secreta resse mej. Brants, gesproken over het tragische lot van honderden -daklooze vrouwen in Londen, wat zij (zeer voorzichtig) noemde „een stad van het beschaafde deel van Europa". Al deze vrou wen zijn voor hun nachtverblijf aangewezen op liefdadige instellingen door het Leger des Heils en particulieren gesticht. Zóó erg is het toch bij ons niet. Het is nog met bekend wanneer dezt vereeniging weder een nieuwe avond zal geven Krijgen we dan weer een vroolijk onderwerp? PRESIDENT MASARIJK OVER HET PAN-GERMANISME. Het Pan-Germanisme, zoo verklaarde de pre sident der republiek Tsjecho-Slowakije te Praag aan een Fransch journalist, is slechts overdreven nationalisme en zal nooit zulk een blijvenden invloed oefenen op de menschheid als andere groote ideëen. zooals het Christendom, of die van Ned. Herv. Kerk, Bloemendaal. V.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Heilig Avond maal. Jeugddienst in het Jeugdhuis. V.m. 10 uur de heer W. F. G. Dankbaar. Overveen. de Fransche revolutie, of van het socialisme. Wat V.m. uur <?'e_ beer K. Koopman, de theorie van het z.g.n. „zuivere bloed" betreft, zei de president dat in Europa, met uitzondering van enkele afgelegen streken, geen volk bestaat, dat zich op „zuiver bloed" kan beroepen. De Duitschers hebben Germaansch, Slavisch en Lethlandseh bloed in de aderen, de Beyeren Kel tisch bloed. De rassentheorie is, volgens president Masaryk, van materlalistischen oorsprong, z.i. Is de bewering, dat er volken en rassen zouden zijn, die verheven zijn boven de anderen, ver werpelijk. Dit te beweren wijst op nationaal fanatisme, dat niet meer menschelijk is. Elk soort fanatisme (een mengsel van een waan- en van heerschzucht) zoo van ras. godsdienst, natie als partij, verafschuwt hij; daarom verwerpt hij ook het anti-semietisme. GESLAAGD. Geslaagd zijn de ingezetenen onzer gemeente: mej. Han Tideman, voor het cand. ex. genees kunde, 2e deel, a. d. universiteit te Amsterdam en de heer H. van Ricssen voor het cand. ex. voor werktuigkundig ingenieur aan de Technische Hoogeschool te Delft. Onzen gelukwensch aan beiden. Onze dorpsgenooten de heer en mevr. van Riessen geb. Duys, van Patna, zcoals zij in de wandeling ter onderscheiding der andere familiën van Riessen alhier, doorgaans genoemd worden, hebben met hun groot gezin dezer dagen onder veel belangstelling van vrienden en familie leden hun 25-jarig huwelijksfeest gevierd. De wereld zegt, dat welgeteld 3750 gedichten aan hen zijn gewijd geworden. Hoe dit getal zoo groot was mogen wij niet verklappen, maar dat de dichtader op Patna sterk heeft gevloeid wil de belangstellende lezer met dit getal voor cogen zeker wel aannemen. Wij voegen onze gelukwen- schen bij die van talloos vele anderen. Op 86-jarigen leeftijd is te Overveen. alwaar hij de laatste jaren woonachtig was, overleden de heer P. J. Raaymakers, De heer Raaymakers trad in 1867 als klerk bij de telegrafie in dienst en ging na de functie van adjunct-Inspecteur bij de Posterijen en Tele grafie bereikt te hebben, over naar de Rijksver zekeringsbank. Eerst als secretaris-generaal, daarna als lid en later als voorzitter van den Raad van Toezicht is de overledene bij de R.V.B. werkzaam geweest. De heer R. heeft in verschillende commissies zitting gehad als lid, voorzitter of secretaris. ONS VECHTHOEKJE. De Vrijw. Burgerwacht Haarlem zond ons hare keurig gedrukte en geïllustreerde brochure die wij reeds aankondigden, ter recensie. Zij geeft de geschiedenis der oprichting („nu ongever 15 jaar geleden toen in November 1918 Troelstra met revolutie dreigde"), waas bij vooral jhr. Otto van Lennep, oud-Zeeofficier, zich weerde. Deze is nu als Commandant vervangen door den heer Becking, oud-majoor van het Indische leger. Het aantal manschappen bedraagt 700 gewapenden en 100 ongewapenden voor econo mische diensten enz. Met genoegen lezen wij in de brochure, dat beveiliging onzer democratische staatsinstel lingen, bescherming onzer volksvrijheden en samenwerking tusschen alle klassen onzer samenleving als doel in het vaandel der Vrijw. Burgerwacht zijn geschreven, zijnde het „de plicht van den Staatsburger, de overheid te steunen in haar gezagstaak". Op den omslag staat een versje, dat doelt op verdediging tegen een buitenlandschen vijand, binnenin behandelt het boekje in hoofd zaak afweer van 't hinnenlandseh gevaar van revolutie met daarmee allicht gepaard gaande stagnatie in de zgn. vitale (van levensbelang zijnde) bedrijven. 'Wij herinneren ons, dat reeds in 1914 bij de oprichting van den zgn. Vrijwilligen Land storm, daarop werd gezinspeeld. Vele laod- stormers waren toen alleen bereid hun leven Donderdag 26 Oct. Nan. 8 uur Ds. J. C. van Dijk. Bijbellezing. Ned. Hervormde Evangelisatie te Santpoort. V.m. 10 uur, Ds. C. M.. Veenhuijsen, emer. pred. Amsterdam. Nm. 5 uur, Ds. A. A. Wildschut, IJmuiden-O. Geref. Kerk te Bloemendaal. V.m. 10 en n.m. 5 uur, Ds. J. C. Brussaard Woensdag 25 Oct. N.m. 8 uur, Orgeluitvoering door den blinden orgelist J. Kruithof uit Kampen. Toegang vrij. Geref. Kerl; in H. V. Haarlem, Kerkzaal „Blauwe Kruis". V.m. 10 uur de heer J. H. Kroon. N.m. 5 uur Ds. P. A. E. Sillevis Smitt. De Vrije Katholieke Kerk. Popellaan Kinheimpark. Zendag 22 October 10.30 v.m., Gezongen H. Mis. Dinsdag, 23 October, Feest van St. Raphaël. Gesproken H. Mis, 7.30 v.m. Genezingsdienst en Lof, 's avonds 8 uur. Uitstelling van het H. Sacrament' van 8 uur v.m. tot 7.30 n.m. Donderdag 26 October, 7.30 v.m., Gesproken H. Mis. Zaterdag 28 October, 7.30 v.m., Gesproken H. Mis. in te zetten in een strijd tegen vreemdelingen. Op eigen landgenooten te schieten leek hun heel iets anders, trouwens iets, wat in een land met instellingen als de onze, door be hoorlijk regeeren, regeeren is vooruit-zién overbodig kan zijn. Kan zijn, en zeker zal zijn, wanneer onze regeering waakzaam vooruitziet en wind uit de zeilen neemt van hen, die wel in de juiste richting, maai' niet op het gjoede schip varen. De omstandigheden in de ons verwante- en onze nabuurstaten waaronder wij ook Enge land, Frankrijk, de Skandinavische landen, Zwitserland, Spanje en Tsjecho-Slowakije rekenen, zullen er, als van ouds, wel toe leiden dat Europeesche verwikkelingen ons slechts van ter zijde raken; alles wat dienen kan om de eenheid van ons volk in zijn midden te be waren valt dan intusschen na te streven. Ook deze Burgerwacht, die geen wijziging, maar instandhouding van ons Staatsbestel be oogt, kan dus tot versteviging van ons eigen volksleven bijdragen. Vooral als ons Volk in zjjn rijke veelzijdig heid wordt gekend en die rijkdom als een groot voorrecht wordt geëerbiedigd en geschraagd. Het adres van deze Vr. B. W. is Kruisweg 70, Haarlem. ONS VLIEGBOEKJE. Gebrs. van Staden, de opvolgers van Gebrs. Nobels, te Haarlem, geven binnenkort de be schrijving uit, die Jhr. dr. J. C. Mollerus, de voortvarende secretaris van de Haarlemsche Kamer van Koophandel, van zijn vliegtocht naar Ned. Indië (en terug) heeft gemaakt. Het hoekje zal 64 bladzijden tellen, ge ïllustreerd zijn en f 0.75 kosten. De titel is: ,28000 K.M. door de lucht". WIJSGEERÏG HOEKJE. Van dr. Van Senden voornoemd (Barchem- bladen 9e jg. no. 1) is in aansluiting aan dr. J. D. Bierens de Haan (schrijver o.a. van Verborgen Harmonie) dit woord vermeldens waard: „De Kosmische harmonie is een „ver borgen harmonie" en op lange na niet zoo aan de oppervlakte aanwezig, als een vorige gene ratie meende". Reeds thans uitgebreide collecties uu Verzending naar Indië en alle overige landen. Bloemend, weg 53 TELEF. 23039 ELECTKO-TECHN. RADIO-BUREAU Erkend Installateur G.E.B. Kleverlaan 176, Haarlem. Tel. 14753. JE ADRES voor 1ste klas Schoen- reparatie ls en blijft Jan Steenstraat 32 Huis: Garenkokerskade 44 Neemt proef met ons LIJMWERK volgens nieuw systeem. AERDENHOUT - TELEFOON No. 26236 - Een licht verteerbaar 't voedsel voor ontbijt Kantoor geopend van 9—2 uur, behalve Zaterdags. Colleetrice Mevr. v. d. VEEN—DITO, Platanenlaan 47, Bloemendaal, Telef. 22940.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1933 | | pagina 3