Zonnewarmte kolen van Krul J. H. KRUL Jr. B. A. CASSEE Zn. VICTORIA-WATER I i G. I. GIGIS NAAIMACHINES HidMrJ"1' Haarlem, Tel. 13310 DE HUISVLIJT, Pijnlijk© Woeten Loopers in diverse Dessins, - - Kwaliteit en prijzen - - INGEZONDEN STUKKEN wordt het goedkoopst en natuurlijkst weergegeven door Wendt U zich voor goedkoop en aangenaam stoken tot de HM. Steenkoolhandel v/h Fa. VoetspeciaJist ZIJLSTRAAT 83 Tel, 11307, H'lem NEDERLANDSCHE MIJ. Opgericht 1887 JAN GEYLV0ET Junior, Haarlem Schoorsteenvegers zwarte en gekleurde Dienjaponnen, Schortjes, Mutsjes, Dienhand schoenen etc. ONZE VRAGENBUS. AGENDA. Kantoor en Magazijnen Stationsterrein Overveen, Telefoon 23517 en 14106 Bijkant. Heemst. Dreef 256, Tel. 29305 ringen optreden; er zullen met name span ningsverschillen ontstaan. Het meten van de spanningsverschillen in betrekking tot het vervormde krachtenveld, is nu de grondslag dezer onderzoekingsmethode. De berekeningen die daarmede gepaard gaan, zijn ingewikkelder dan de uitvoering, die eenvoudig lijkt. Hoe verhouden zich nu de wichelroede en de gezegde methode tot elkaar? De wicto- roede, die opgevat kan worden als een gesloten geleider, waarin het menscnelijk lichaam als onderdeel is opgenomen, tracht zich bij het doorkruisen van een natuurlijk electrisch veld, steeds te plaatsen volgens de richting, waarin de resulteerende kracht zijn evenwicht vindt. De g. p. e. methode daarentegen brengt zelf een krachtenveld aan en meet den toestand als bij de wichelroede zoo juist vermeld, door middel van aflezingen op instrumenten. De persoonlijke factor, die bij de wichelroede van overwegend belang is, wordt dus bij de andere werkwijze door, op meetbare bepaald heid berustende aflezingen van instrumenten, vervangen. Bovenstaande gegevens, die wij van onzen plaatsgenoot Ir. W. C. Salm te Bloemendaal aan den Duinwijckweg woonachtig kregen, gaven ons aanleiding Z. E. G. de volgende vragen te stellen, die wij van speciaal belang voor onze lezers achten: V.: Is deze methode van den laatsten tijd en geheel nieuw? A.: Zeker niet; de eerste patenten op de electr. onderzoekings-methode dateeren reeds van 1900 en sindsdien is deze methojle speciaal door de Franschen verder uitgewerkt, onder wie o.a. de Elzasser geleerde Schlumberger een vooraanstaande plaats inneemt. Zijn onder zoekin game thnrlp 4Q6I"i gghjji;st,rqom...Js gpp.l 'loïgepa^t voor het opsporen van water In de Fransche koloniën, meer bepaald in de on middellijke nabijheid van de Sahara. Nog steeds vindt zijn werkwijze een uitgebreide toepas sing op allerlei technisch gebied. V.: Acht U deze opsporingsmethode ook van belang voor Nederland en koloniën? A.: Reeds jaren is voornamelijk in O.-Indië met aanverwante werkwijzen geëxploreerd, en zij zullen, waarschijnlijk algemeen toegepast worden bij de onderzoekingen in Nieuw- Guinea, waarover de pers onlangs een bericht publiceerde, verband houdende met het Indisch wetsontwerp betreffende de openstelling van deze gewesten voor het bodem onderzoek. V.: Zijn deze methoden reeds toegepast in ons eigen land? A.: Voor zoo ver mij bekend, zijn enkele wetenschappelijke onderzoekingen in den Ach terhoek uitgevoerd met zeer bevredigende re sultaten. Ik vermoed, dat in het a'gemeen nog wel meer belangrijke gegevens omtrent den bodem van ons land op deze wijze ver kregen kunnen worden. V.: Denkt U dat de verschijnselen aan den Tetterodeweg verschijnselen van geo-physischen aard zijn? A.: Tot mijn spijt heb ik de berichten over de electrische ontlading', die men hij het uit stappen der bussen aan den lijve kon onder vinden, zelf niet kunnen confroleeren, en ik heb hierover slechts weinig duidelijks, o.a. Uw Bloemendaalsch Weekblad gelezen. Het komt mij voor, dat deze zaak wellicht op het ge bied der geo-physica ligt, omdat deze wieten- schap zich bezig houdt met de natuurkundige eigenschappen van het omhulsel der aarde, waaronder ook de atmosfeer wordt gerekend. Ik hoop dat ik nog eens gelegenheid zal heb ben mij te overtuigen van dit, voor Bloemen daal en ook waarschijnlijk voor elders, zeld zame geval. V.: Kunt U mij in het kort vertellen, wat het vak geo-p'hysica dan omvat? A.: De naam zegt U reeds, dat het de toe passing is van de physica op de geologie. Het staat als het ware tusschen deze beide wieten- schappen in. Wij hebben hierbij ons gesprek met Ir. Salm voorloopig afgebroken. Wij kunnen onzen lezers, die zich voor 'geo-physica interesseeren, aanraden, zich met dezen hupschen geleerde in contact te stellen, ALGEM. NED. CHRIST. AMBTENAARSBOND, AFD. BLOEMENDAAL. Donderdag 15 Maart hield deze afdeeling in de keurig verzorgde zaal van het „Jeugdhuis", hare 14e jaarvergadering. In een korte openingsspeech van den voor zitter," den heer J. Wielinga, memoreerde deze Behandeling van Likdoorns, Eelt- plekken, Piat-, Zwikkende-, Winter voeten enz. W. C. STEKELENBURG, Kleverparkw. 224 TELEFOON 16455. Spreekuren; 1—3 en 78, behalve Donderdags. het gebeuren gedurende 1933, waaruit bleek, dat de afdeeling ruimschoots haar aandeel had in de actie ten aanzien der sociale belangen harer leden. Uit de verslagen van den secretaris, de pen ningmeesteres en den correspondent van het T. B. C. fonds „Draagt Elkanders Lasten", bleek dat de afdeeling kerngezond is. Vervolgens spraken afgevaardigden van zus- terafdeelingen en bevriende organisaties eenige vriendelijke woorden tot bestuur en afdeeling. allen beoogende goede wenschen voor de toe komst. Waarna de heer J. Goote, hoofdbestuurslid, een korte rede uitsprak waarin deze deed uit komen de noodzakelijkheid „juist nu" sterk aaneengesloten te staan, nu welhaast alles dreigt ineen te storten. Ds. H. J. Visser sprak hierna een kort kern achtig woord, waarin hij zjjn ingenomenheid betoonde met het bestaan van de afdeeling Bloemendaal, haar hierbij veel goeds toewen- schende. Hierna volgde een korte pauze, waarna de avond verder gezellig werd doorgebracht, dank z(j de medewerking van eenige leden. De feestcommissie bood de vergadering hier voor een programma aan, waar stellig alle aan wezigen van hebben genoten. Muziek, zang, declamatie en tooneel wisselden zich om beurten af, te oordeelen naar 't applaus, viel het gebodene bijzonder m den smaak. Een attractie ten bate van het vaandelfonds slaagde eveneens bijzonder en bracht het bedrag van f 28.25 op, dit tot groote voldoening van de commissie, destijds tot dit doel samengesteld. Nadat de voorzitter aan allen die hun mede werking hadden verleend tot het welslagen van deze mooie avond, eenige hartelijke woorden van dank had gezegd, sloot de heer Goote de goed geslaagde vergadering. KON. NEDERL. MAATSCIL VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. KORT VERSLAG. De Afdeeling Bloemendaal en Omstreken, hield Dinsdagavond. 20 dezer, hare maande- lijksche bijeenkomst in café Rusthoek te Bloe mendaal. Overwegende dat deze bijeenkomst niet het karakter heeft van vermakelijkheid besloot het ■Dag. Bestuur deze bijeenkomst te doen door gaan. De heer Beundfer had de attentie in de zaal op een ezel op te stellen het portret van wijlen onze beminde Beschermvrouwe, omgeven door een mooien rouwkrans. De Voorzitter opende de vergadering met een korte rede, welke staande werd aange hoord, waarin de groote verdiensten dezer al gemeen hooggeachte en geliefde Vorstin wer den gememoreerd. Vervolgens werd het woord gegeven aan den heer W. B. Noteboom, Secretaris der Centrale Vereeniging' voor Schoolwerktuinen. Spreker ontvouwde eerst de bedoeling der Schoolwerktuinen en besprak vervolgens de werkwijze der plaatselijke vereeniging te Am sterdam, daarbij de moreele en paedagogische winst in het licht stellend om op deze wijze de stadsbewoners weer terug te brengen en op te voeden tot liefde voor de Natuur. ,pauzft~weïd.,<jeI ili»™» smalfilm Schoolwerktuinen vertoond en daarvóór eéne toelichting gegeven. Voornamelijk bedoelde de film te flocn zien, hoe troosteloos een nieuwe stadswijk er uit zou zien, zonder beplanting; hoe de gehecle bevolking meeleefde met de boomplantdagen, die vooral voor d'e kinderen door de voorbereiding en de uitvoering bij droegen deze te maken tot een blijvende her innering en het tot stand brengen van ver antwoordelijkheid' voor deze plantsoenen. Ver der kon men zich een beeld vormen der jaar- lijksche massa-lessen in Frankendael en de verzorging' door de kinderen zoowel van de tuintjes als van de planten in de klasse. Tot slot zag men eenige mooie opnamen van de parken en de grachten als toonbeeld van het geen onze voorouders tot stand brachten en waarvan de huidige generatie kan genieten, deze d'e verplichting opleggend ook dit te doen voor haar nageslacht. De voordracht zoowel als de film hadden groote belangstelling en alle aanwezigen stemden gaarne in met de woorden van dank en waardeering door den Voorzitter tot den heer Noteboom gericht. Voor het Puntenstelsel werd alleen ingezon den door den heer H. F. Hardeman, die voor een gr. Caladium- Gloria Hybr. 10 punten en voor een Genista racemoses 8 punten verwierf. ANTI-REV. KIESV. „NED. EN ORANJE". De Anti Rev. Kiesv. „Ned. en Oranje" te Bloemendaal hield haar jaarvergadering. Na opening door den voorzitter op de gebruikelijke wijze en een voorwoord, kwam een motie in be handeling tegen „de verruiming van verkoop mogelijkheid op Zondag", welke met algemeene stemmen werd aangenomen. Secretaris en penningmeester brachten hun verslagen uit. Was het eerste ietwat in majeur gesteld, gezien het feit, dat na aanvankelijke teruggang in ledental, ten gevolge van de split sing der kiesver. in twee. de oprichting eener kiesver. te Aerdenhout, dit verlies niet alleen is ingehaald, maar het ledental neg steeds klim mende is; het laatste gaf een toon in mineur te hcoren, omdat het jaar met een nadeelig saldo sluit. In verband met bovengenoemde splitsing was reglementwijziging noodig geworden. Een daar toe strekkend concept werd aangenomen. Hierop stelde het Bestuur zijn mandaat ter beschikking. Een nieuw bestuur werd gekozen, hetwelk zich daarna heeft geconstitueerd als volgt: Voorzitter de heer P. E. v. Riessen, Vice voorz., de heer T. K. Roosjjen, secr., de heer E. W. v. Popta, Penningmeester de heer C. M. Boelhouwer; Algemeen adjunct en propagandist de heer J. Klein. Plannen, welke nog nader uitgewerkt moeten, werden besproken tot het voeren van een meer intensieve propaganda en ledenwerving. De motie, in den aanvang genoemd, luidt als volgt; De Anti Rev. Kiesvereeniging „Nederland en Oranje" te Bloemendaal, in jaarvergadering bijeen Maart 1934; zich ten volle rekenschap gevende van de vele en groote moeilijkheden waarmede de regeering in deze dagen van crisis te worstelen heeft; in aanmerking nemende, dat de wetgever rekening moet houden met het gemengde ka rakter der bevolking; kennisnemende van het feit, dat de Min. van Eeon. Zaken in zijn Mem. van Antw. de voorge stelde „verruiming van verkoopmogelijkheiid op Zondag", wel is waar geen „geneesmiddel bij uitnemendheid" acht, doch wel: „een in dezen tijd voor de hand liggend middel" om de ge troffen bedrijven tegemoet te komen; Spreekt als haar overtuiging uit, dat: 1. de overtreding van de wet Gods, door ver ergering van Zondagontheiliging in ons land, nimmer een voor de hand liggend, veel minder een doeltreffend middel kan zijn, waarover Gods zegen kan worden afgesmeekt, ter bestrijding van de crisis; 2. de invoering van deze „verruiming van verkoopmogelijkheid op Zondag" in strijd is met wat de regeeringsverklarmg deed verwachten en wel ter dege een beslissing inhoudt welke de beginselen raakt; betreurt het, dat het kabinet Colijn in zijn geheel achter dit wetsontwerp staat; en spreekt haar verwachting uit, dat de A. R. Kamerfracie alles zal doen wat in haar vermo gen is om dit wetsontwerp uit de Staatscourant te weren. Zjj brengt deze motie ter kennis van de Re geering, van de A. R. Kamerfractie en de pers en gaat over tot de orde van den dag. VOORDRACHT CHR. KóHLER VOOR DE NED. VER. VOOR HUISVROUWEN. De Ned. Ver. voor Huisvrouwen, Afd. Haar lem en Omstreken bood j.l. Maandag in den Stadsschouwburg te Haarlem hare leden een voordracht aan van Charlotte Kohier getiteld; „Het Bal". Wij achten dit stuk, dat door Weremeus Bü- ning uit biet Russisch vertaald is en o.a. door de radio en de pers behandeld is, genoeg zaam bekend, om een beschrijving van den in houd te moeten geven. De zaal was tot in de uiterste hoeken bezet en de aanwezigen kwamen zichtbaar onder den indruk van het woord onzer machtige kunstenares. Het was een voortreffelijk geslaagde propa- ganda-avond van de „Vereeniging voor Huis vrouwen". DE VEREENIGING „KUNST AAN HET VOLK". Door bovengenoemde vereeniging was in haar programma voor het seizoen 1933/34 o.m. opgenomen een Voordrachtavond, te geven 23 Maart 1934 door Johan de Meester. De heer De Meester is echter, in verband met zijn vele engagementen voor dit seizoen, verhinderd aan deze uitnoodiging gevolg te geven. De verg. „Kunst aan het Volk" heeft zich thans voor dezen avond van de medewer king van Paul Huf kunnen verzekeren, welke laatste ook voor het Haarlemsche publiek geen vreemde is. Deze voordrachtavond is ook voor niet-leden toegankelijk. „VOLKSZANG" ZAL EEN VLAAMSCHEN AVOND GEVEN. De toonkunstenaar Jos. de Klerk werkt mede. Het bestuur der „Ned. Vier. voor den Volks zang", afd. Bloemendaal verzoekt ons te wil- -eaeldsny^-la». .het "jfc'oi^nsóog -desei'- - des avonds 8 uur in ®t Jeugdhuis aan de Donkerelaan een propaganda-avond zal hou den onder bekwame leiding van den heer P. die Nobel. Dat de heer de Nobel voor „Volkszang" telkens wat nieuws heeft, blijkt wel uit het feit, dat hij, na den mooien Kerstavond (ons allen nog in 't geheugen) nu weer een Vlaamschen Avond zal geven. Hij heeft den welbekenden toonkunstenaar Jos. de Klerk bereid gevonden, zijn mede werking aan dezen avond te verleenen; het belooft dus voor „Volkszang" weer een genot volle avond te worden. Men verzuime dus niet, om Woensdag a.s. naar het Jeugdhuis te gaan, om dezen mooien avond bij te wonen. Voor verdere bijzonderheden raadplege men achterstaande advertentie van „Volkszang". VERANDERING VAN ZAKEN. Sigarenmagazijn „Havana House". Onder verwijzing naar de betreffende adver tentie in dit nummler voorkomend, vestigen wij de aandacht onzer, lezers er op, dat het Sigaren- nagazijn „Havana House" aan de Korte Klever- aan 146 Bloemendaal nabij het eindpunt der tram, van den heer J. v. d. Broek, is overgegaan in handen van den heer M. P. Bleij. Zooals bekend, Is „Havana House" een eerste klasse zaak. die alleen prima sigaren, waaronder ook de fijnste merken, van vooraanstaande fa brieken. voert In sigaretten is het, naast alle meest gevraagde merken, speciaal goed gesorteferd is, Simon Aizt, en zulks zoowel in groote ver pakking als in kleinere. Verder is het Magazijn ruimschoots voorzien van alle bekende tabakken, waarbij die van de firma Lub in de eerste plaats mogen genoemd worden. Wij wenschen den nieu wen eigenaar, die als vakman, geen onbekende in het tabaksvak is, veel succes in zijn onderne ming. AANGEHOUDEN 2 jongelui die met bedelbrieven langs de huizen gingen. Procesverbaal is tegen hen opgemaakt. RIJWIELDIEFSTAL. Aan de Prins Hendriklaan is een rijwiel ontvreemd. -Donderdag in het late avonduur is een automobilist aangehouden, die te veel aan Bachus had geofferd en daardoor zig-zag over den weg reed. Hij zal zjjn gerechte straf niet ontgaan. Vrijdagmiddag is op den Bloemendaal- scheweg ter hoogte van den Ter Hofstedeweg door de gladheid een auto geslipt. Hij ging over het rijwiel- en voetpad heen en reed tegen het hek van Huize „Het Anker", waardoor het hekwerk erg werd beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. ZIET HEDEN DE ETALAGES VAN Tevens geëtaleerd pracht Tafelkleeden „Royal-Monta" en „Slavia' NEDERLANDSCH FABRIKAAT DUS PRIMA. Zaterdag reed een auto over een stuk hout dat op den weg lag. Het hout sprong op en ging door de spiegelruit van Balm Zondag reed een fietser op den Zand- voorterweg en wilde naar de linkerzijde over steken en gaf hiervoor op het laatste moment een teeken, zoodat hij door een auto werd aan gereden. De fietser werd ernstig aan het hoofd gewond en klaagde over pijn in den rug. Na door Dr. Dibbel behandeld te zijn, werd hij naar huis vervoerd. Zondag werd op den Zeeweg een man aan gehouden, die zich op ongepaste wijze aan vrouwen vertoonde. Dinsdag is een auto in beslag genomen, waarvan de remmen niet deugden en de stuur inrichting in het geheel niet werkte. Procesverbaal is opgemaakt. De man, die een niet nader te noemen han deling pleegde met een vrouw aan het strand, tusschen Bloemendaal en IJmuiden, is te Os- tende aangehouden. Hij heeft bekend en zijn uitlevering zal verzocht worden. Het is raadaam, dat vrouwen en m«=jes zich niet alleen op het strand en in de duinen begeven. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). GOEDE VRIJDAG-HERDENKINGSDAG. Amsterdam, Maart 1934. Zeer Geachte Heer Redacteur, Beleefd verzoeken wij U het onderstaande een beseheiden plaatsje te willen geven in Uw geacht blad. Gaarne zullen wij daarvan een nuttig ge bruik maken om opnieuw de aandacht te ves tigen op het doel van ons Comité, n.l. den Goeden Vrijdag meer dan tot nog toe tot zijn recht te doen komen. Om dat te beteiken, voeren wij elk jaar in de dagen die aan den Goeden Vrijdag vooraf gaan, een of andere actie, Meestal zenden wij circulaires aan bepaalde groepen van personen en kunnen onder dank mededeelen, dat de da mes en heeren, die hunne handteekening zon- Hn Hit r>i„t yprcrppfc.uedpn. Reeds.. 30.0.00 na men staan in het Rijksarchief, die bij 5.000 gebundeld, telkens door ons met een request aan de Hooge Regeering werden aangeboden en welwillend aanvaard, In 1932 heeft ons Comité voor de microfoon van de N. Chr. R. V. een 5 minuten-rede mogen uitspreken, die direct en indirect 5.000 hand- teekeningen en instemmingen (bracht- Tijdens het bestaan van ons Comité hebben honderden Heeren Predikanten en vele Ker keraden hunne hizondere sympathie betuigd; ook H.H. Hoofden van Chr. Scholen en hun personeel, henevens vele vooraanstaande per sonen en zelfs autoriteiten, deden dat. Verleden jaar hebben wij ons verstout een verzoek te richten tot Burgemeester en Wet houders van Gemeenten in Nederland en moch ten daarop honderden antwoorden ontvangen, waarvan de meesten gunstig waren; eenige brieven behelsden de toezegging, dat voortaan de Goeden V r ij d a g zal gehouden worden. Voor deze adhaesie-betuigingen spreken wij bij dezen openlijk onze diep gevoelde erkentelijk heid uit; zij geven ons tevens de vrijmoedig heid, om de Edelachtbare Heeren in wier Ge meenten het daartoe nog niet gekomen is, eer biedig te verzoeken om de rust op dien ge- wichtigen dag eveneens te willen bevorderen, of althans geen markt te laten houden op Goeden V r ij d a g. Niettegenstaande al deze medewerking is de Goede Vrijdag nog niet opgenomen tus schen de officieel erkende feestdagen, waarbij de sterfdag van onzen Heer en Heiland toch niet gemist mag worden. En daarom, geachte lezeressen en lezers, durven wij U verzoeken dat ieder, in afwach ting van de sanctie der Regeering, reeds nu, voor zoover mogelijk, persoonlijk den Goe den Vrijdag wijding zal geven. Zend als bewijs van dit voornemen uwe handteekening en adres naar ons Comité. Doe het nu, want morgen hebt U weer zoo veel anders te doen, zend Uw handteekening met adres nog heden vóór de nacht daalt. Dank U. Comité Goede Vrijdag-herdenkingsdag; W. MULDER, Voorzitter, den Haag, Valkenboschlaan 107. J. A. v. PUTTEN, (Secr.-penn.l, Olympiaweg 93, A'dam (Zuid). VEREENIGING „DE MACHT VAN HET KLEINE". De inwoners van Bloemendaal en Overveen Zullen allen wel eens gehoord hebben van de stichtingen ter verpleging van lijders aan val lende ziekte, „Bethesda Sarepta" in Haarlem en „Meer en Bosch" In Heemstede. Het meerendeel van de daar verpleegden is echter niet in staat om de geheele verplegings- kosten zelf te betalen. Nu zorgt de vereeniging „De Macht van het Kleine", dat het niet betaalde bedrag aange vuld wordt, voorzoover armbesturen en dia- De taieldrank van kwaliteit NATUURLIJK BftONWATER Gezond en Geneeskra chtig VOOR- EN ACHTERWERKENDE HANDMACHINE f 42.50. Tel. 13538, Doelstraat 37, Opger. 1902. SCHAGCHELSTRAAT 44—46 HAARLEM TELEFOON 14461 heeft in voorraad reuzen sorteering Ons devies is: PRIMA KWALITEIT, GOEDE MODELLEN, SCHETTERENDE PASVORM. Meermalen bekroond. conieën, op de plaats waar de patiënt vroeger woonde, dit niet deen, waardoor het mogelijk blijft, dat die or.- en 'minvermogende patiënten daar toch verpleegd worden. In de laatste jaren heeft deze vereeniging, die vroeger ruim 100.000 leden telde, helaas plm. 5000 leden verloren, terwijl de vrees gewettigd is, dat het ledental nog blijft verminderen. Daarom richt de Vereeniging „De Macht van het Kleine", zich dezer dagen met een circu laire tot de inwoners van Bloemendaal en Over veen, waarin zij U opwekt U als lid bij deze vereeniging aan te sluiten. Na eenige dagen zal deze circulaire weer bij U thuis afgehaald worden en wij hopen gaarne op een gufistig antwoord. De contributie bedraagt slechts 2% cent per week. Het Comité van Actie; S. HOGENBIRK, D. MEY, J. CLAUSING, T. LASTHUIS. V. Wat is de Kunstenaars-federatie? Wat de Onafhankelijke A. De Onafhankelijken is de naam van een groep kunstschilders, die zich hebben losge maakt van de traditioneele sehilderswijs en schildersgezelschappen. De Kunstenaars-Federatie is de vereeniging van plastische kunstenaars die resp. lid zijn van „Arti et Amicitiae" (A'dam), „Pulchri Studio (Den Haag), „Kunst zij ons Doel" (Haarlem). „De Onafhankelijken" (A'dam), „De Brug" en Pictura (Dordrecht). V. Waren de oude kunstschilders in Ne derland en Vlaanderen nooit bovendien iets anders A. Geerten tot Sint Jan, Van der Weyden e.a. waren behalve kunstschilders ook vak schilders. Hobbema van Delft was wijnmeter. Jan Steen kwam in de bierbrouwerij van zijn vader. Ko Doncker heeft een tijd een roggebrood- bakkerij gehad. Daalhof was koekbakker. V. Zijn alle kunstschilders arm gestorven? A. Geenszins. Velen zijn grands seigneurs geweest. Jozef Israëls liet 3% millioen na. Stadsschouwburg. Zaterdag 24 Maart, 2.30 uur: Leerlingen-uit voering mevr. Ruth Tobi en Els Keezer. Zaterdag 24 Maart, 8 uur: Lighal-uitvoering. Zondag 25 Maart, 8.15 uur: Tooneelgroep „Het Masker". Vorstelijke Emigranten. Maandag 26 Maart, 8.15 uur: Tooneelgroep „Het Masker". Vorstelijke Emigranten. Luxor Sound Theater. Mata Hari. Rembrandt Theater. Geprolongeerd: La Maternelle. Palace, Meisjes in Nonnenkleed. Zondagmorgenvoorstellingen. Rembrandt Theater. Bali, het eiland der Goden. Palace. Extase. Schouwburg Jansweg. Zondag 25 Maart 8.15 uur Ensemble Esther de Boer van Rijk. „De Doofpot".

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1934 | | pagina 2