ZO. ADVERTEERT IN DIT BLAD SCHOONMAK-ARTIKELEN. A. 6. van GEMEENTERAAD. SemBünte Bloemendaal. Toelating van leerlingen Hed. Ver. v. d. Volkszang CRAMA Florasol Kunstmest IAT 83 HELPT De Ouwe Gaper Terpentijn Amoniak Dweilen Was Zoutzuur Bezems Schuuriinnen, Schuurlappen Panlappen enz. enz, Wit en Blauw Kastpapier, Zijiweg Tel. 10274 Overveen, H'lem .Slavia" Haarlem rs japonnen, ihand- Aanteekeningen over Kunst. PENSION PROPAGANDA- AVOND WEST INDISCHE CHOCOLADE MODE-INRICHTING „CEGLIA", KLEIHE ANNONCES. '1 :nde iger. 1902. haarlem sering :it. goede pasvorm. iënt vroeger het mogelijk de patiënten •eeniging, die helaas plm. es gewettigd ideren. Macht van t een cireu- aal en Over- lid bij deze lire weer bij lopen gaarne 'A/s cent per an Actie: SNBIRK, SING, HUIS. eratie? Wat aam van een ebben losge- iiderswijs en vereeniging ■esp. lid zijn i), „Pulchri ons Doel" (A'dam), Iders in Ne- vendien iets der Weyden ook vak- r. Jan Steen jn vader, roggebrood gestorven? Is seigneurs ioen na, erlingen-uit- Keezer. litvoering. lgroep „Het toneelgroep •anten. De bebouwing langs den Zeeweg. Scholenbouw en particuliere architecten. Middelbaar onder wijs en nieuwe scholen in Bloemendaal Noord en Overveen? Iets over natuurmonumenten. Ongedierte gesignaleerd!] De rector op het Singel. ie Esther de Laat ons tot stilling van de onrust, die den lezer ongetwijfeld bevangt bij het lezen van dit Opschrift, zekeren verstrooiden predikant vol gen en beginnen met de dankzegging. Om 't dadelijk te zeggen: het loopt met dat onge dierte nogal los, of, als dat ook nog dubbelzin nig klinkt: het valt nogal mee. We wilden maar memoreeren, dat bij de rondvraag de heer Noorman de aandacht van B. en W. er op vestigde, dat in zekeren vijver in Bloemen daal ratten zijn waargenomen, waartegen hij maatregelen verzocht, zijnde de rat de over geleverde belager van reinheid en hygiene. En nauwelijks had Wethouder Prinsenberg een onderzoek ter plaatse toegezegd, of hij hJd den heer Quarles van Ufford te beantwoorden, die geobserveerd had, dat in het Bloemen- daalsche bosch heel wat boomen waren be schilderd. Waarom Vanwege de luizen ant woordde de wethouder en bij die cumulatie van ongedierte verslikten een paar raadsle den zich in hun kopje thee en de heer Cassee interrumpeerde, dat het nu welletjes was. Men verstaat, dat de heer Prinsenberg de parasie ten op het oog had die men met carbolineum pleegt te bestrijden. Aan de Ingekomen Stukken was nog een adres toegevoegd van' de R.K. Middenstand3- vereeniging, om maatregelen te treffen, dat van gemeentewege zoo min mogelijk werken voor derden worden verricht. „Dat gebeurt zoo goed als niet zeiden B. en W. in hun praeadvies, maar de heer Cassee, met voldoe ning kennisnemend van die mededeeling, rap pelleerde zich toch een geval, waarbij de ge; meente voor een particulier boomen had ge rooid en dat kunnen particulieren ook wel. AI," is het waar wat de heer Luden opmerkte, dat bij dit werk meer vakkennis en kijk op ge vaarlijke situaties komt dan men wei zou den ken. De raad was compleet met uitzondering van Se juridische branche van de R.K. fractie. De Voorzitter, die zich onlangs beklaagde, dat de raad nu niet altijd even straf zeilt op het compas van B. en W. had zijn reflectie kun nen herhalen, toen bij punt 2 tegen het voor- Stel van B. en W. in de raad besloot, de va cature Dorhout Mees in de rechtsgeleerde com missie niet tedoen vervullen en Mr. A. J. En schedé tot de vervulling van deze functtfc aan wees. Bij punt 3 werd de heer Klemming aan gewezen Als lid der commissie voor het geor ganiseerd overleg, maar bij punt 4 week de raad weer van de voordracht af en benoemde als plaatsvervangend voorzitter van het scheids gerecht Prof. Mr. P. A. J. Losecaat-Vermeer, #9(o. 2-van de voordracht. Tot voorzitter werd conform de voordracht Mr. C. W. Thöne be noemd. Toen staken we in den geest den weg over ën betraden den Zeeweg. In de overeenkomst, die de gemeente met de Erven van der Vliet heeft is een bepaling, dat langs den Zeeweg Uitsluitend perceelen mogen worden bebouwd, op een terrein van ten minste 3 H.A. een vrijwel niet door te voeren eisch in dezen tijd, die nu niet bepaald gekenmerkt wordt door ivraag naar huizen met tuinen van dergelijke, afmetingen. Het ligt daarom in de bedoeling, den Erven van der Vliet een wijziging in de overeenkomst voor te stellen, krachtens welke langs den Zeeweg niet meer dan vijftig wonin gen op een ruimen onderlingen afstand mogen worden gebouwd, waardoor die 3 H.A. clau sule vervalt. Om beslagen ten ijs te komen stelden B. en W. thans voor, den tuinarchitect D. P. Tersteeg op te dragen, een exploitatie- verkavelingsplan te ontwerpen voor de bebou wing van den Zeeweg. De raad ging er mede accoord en voteerde voor het maken van dit plan het civiele bedrag van f 500.De ge meente is wel eens duurder met architecten uit geweest. Volgde de scholenbouw. Men kent de feiten, De U.L.O. van Dr. Popma raakt overbevolkt en moet uitbreiden, hetgeen alleen geschieden kan ten koste van de schoolruimte der in het zelfde gebouw gevestigde school B. Daarvoor is dus een nieuw gebouw noodig en B. en W stelden thans voor, een nieuwe school te bou wen, waarin alsdan de scholen B. en C. (die aan den De Génestetweg) onderdak kunnen vinden. Diverse bezuinigingen, neerkomende op een besparing van f 3000.per jaar, hangen hiermede samen. In het algemeen kon de raad zich met deze voordracht wel vereenigen. De heer Quarles van Ufford juichte haar toe, doch hield overi gens het oog gericht op het thans vrijko mende terrein aan den De Génestetweg en ad viseerde, uit overweging dat deze grond voor villabouw voorloopig wel incourant zal blijken, hem op te nemen in het plan voor aangeslo ten bebouwing. Ook de heer Schulz ging met het plan van B. en W. accoord, doch kwam met een paar vragen. In de eerste plaats: Is het niet wen- schèlijk, ook in Overveen een school voor U.L. O. te bouwen Spr. meende, dat hiejï>p zeker bevestigend mag worden geantwoord.. Mis schien zou men dan zelfs met 3e ruimte, die thans ter beschikking staat van de Bloemen- daalsche U.L.O. kunnen volstaan. Voorts wees hij op het Noordelijk deel der gemeente. Bloe mendaal breidt daar uit. doch vooral Velsen bouwt daar in de buurt dat het lust is. En al betreurde Spr. het, dat er op het chapitre van de vergoeding, die Velsen aan Bloemendaal voor het bezoeken van Velsensche leerlingen zou moeten betalen, geen eenstemmigheid beerscht (zoodat momenteel geen Velsensche leerlingen te Bloemendaal worden toeglaten) indien dit geschil tot oplossing zou kunnen worden gebracht zou er zeker daar ter plaatse aanleiding zijn voor het bouwen van een nieuwe lagere school. Wat den heer Cassee terecht deed opmer ken, dat Velsen dan zelf maar een school, moet bouwen en dat de minderjarige Bloe- jnendalertjes er niet minder van zullen wor den, als ze dagelijks de wandeling naar den Vflverweg moeten verrichten, Maar daarmede stapte hij van onderwijs en scholen af en opende een nieuw verschiet in het debat en wel door zijn verzoek, dat uit groeide tot een voorstel, om het bouwen van de nieuwe school onder leiding van een parti culieren Bloemendaalschen architect te doen plaats hebben. Waarvoor ook de heer Van Riessen wel scheen te gevoelen en de heer Posthumus Meijsjes zeer geporteerd bleek. Genoemde spreker wees op de wenschelijkheid schep pend en controleerend werk gescheiden te hou den en geloofde, dat een particuliere architect zeker niet boven de raming der gemeente zou gaan. De heer Noorman daarentegen voelde weinig voor het bouwen van groote gemeentegebouwen door een particulier en beval daarom aan, het toezicht aan den dienst van publieke werken toe te vertrouwen. Wethouder Bornwater voerde ons weer naar het eigenlijke onderwerp terug door den heer Schulz te antwoorden dat de afstand Bloemen daalOverveen hem te klein lijkt, om de stich ting van een U.L.O. te Overveen te overwegen en wat een school in het Noordelijke deel der gemeente betreft, de wethouder bezigde het zelfde motief als de heer Cassee en voelde er niets voor, Bloemendaal scholen te laten bouwen ten behoeve van de Velsensche spes patriae Maar al spoedig zaten we hierna weer mid den in de vraag: gemeentelijke of particuliere architect? De heer Prinsenberg - die de op merking maakte, dat hij onvoorbereid voor het voorstel-Cassee werd geplaatst betoogde, dat de scheiding, die de heer Posthumus Meijjes wenscht tusschen scheppend en controleerend werk bij de gemeente in het oog wordt gehou den. Het bouwtoezicht controleert, de techni- che afdeelingen voeren uit. Voor het overige is het overal regel, dat gemeenten, wier dien sten daartoe competent zijn, hun eigen gebou wen optrekken onder gemeentelijken architec tuur. Het argument van goedkooper bouwen gaat niet op. Bloemendaal heeft getoond bij den bouw der arbeiderswoningen aan de Leidsche Vaart goedkoop te kunnen bouwen. Men moet bovendien niet vergeten, dat een architect het bedrag van f 110.000.dat voor de school is geraamd, onmiddellijk zal doen verhoogen met 6 A f 7000.honorarium. Uit al deze overwe gingen raadt spr. het aanstellen van een archi tect sterk af. De heer Quarles van Ufford merkte op, dat men den dienst van Publieke Werken niet top zwaar moet maken. Deze dienst is reeds sterk bezet. Men zie maar eens naar het etablisse ment aan den Zeeweg. De heer Prinsenberg betoogde, dat men zich niet moet voorstellen, 'dat men den dienst van Publieke werken zal ontlasten, door den bouw aan een particulier op te dragen. Publieke aanbesteding zal toch moeten plaats hebben. Intusschen zou een besluit als men thans wil, zeer onaangenaam voor den directeur van den dienst zijn. De heer Posthumus Meijjes was het niet met dien wethouder eens. Publieke Werken moet niet uitgroeien tot een architectenbureau. Dat moge in groote steden het geval zijn, in Bloe mendaal acht spr. dit niet noodig. En wat de f 7000.— betreft. Spr. is er van overtuigd, dat de particuliere architect goedkooper kan bou wen dan de gemeente. Wat tot een strijd van ja en neen tusschen de heeren Posthumus Meijjes en Prinsenberg leidde. Geen kleinigheid! Want als de mannen van het vak het op dit punt oneens zijn, hoe zal de niet-deskundige dan een beraden oordeel kunnen vormen? De voorzitter gaf blijk, wat voor het standpunt der heeren Cassee en Posthumus Meijjes te gevoelen, herinnerde er aan, dat de tegenwoordige school voor U.L.O toch ook door eèn particulieren architect ge bouwd werd en gaf als zijn meening te kennen, dat in een gemeente als Bloemendaal groote gebouwen zeer wel door een particulier kunnen worden gebouwd, vooral als deze het goed kooper zal doen dan de gemeente. Dat men door zulk een besluit den directeur v. Publieke Werken onaangenaam zou bejegenen, kon Spr niet toegeven. De heer Hogenbirk betoogde eveneens dat zijn voorkeur uitging naar den bouw onder een particulieren architect en zoo kabbelde het c'ebat nog wat voort. Er was vroolijkheid, toen de heer Schulz het zeyenduizendgulden-argu- ment van den wethouder onderstreepte en de oratorische vraag stelde, of dit bezuiniging moest beteekenen, hetgeen den voorzitter aan leiding gaf, den heer Schulz welkom te heeten in de rijen der bezuinigers. Waarna het voor en tegen van een particulieren architect weer aan alle kanten werd afgewogen. ,,En wie moet het worden?" Deze ondeugende vraag was van den heer Luden. „Een prijsvraag!" opperde de heer Prinsen berg. „Dat nooit!", zei de heer Luden Van Speyk na, maar hij koos bij de stemming toch de zijde v/n den heer Cassee en diens voorstel werd met 9 tegen 4 stemmen aangenomen. We krijgen dus een nieuwe school. Laat ons hopen, dat ze, wie de bouwheer dan moge zijn, zal bijdragen tot het uiterlijk schoon der ge meente en tot de vorming van vele recht schapen Bloemendalers. Dat uiterlijk schoon kwam alras weer ter sprake bij een verzoek van de Gebr. Ruygrok, om hun gronden in de nabijheid van de Beks- laan af te voeren van de lijst der Bloemendaal sche natuurmonumenten. Genoemde heeren toch bezitten ten Noorden van deze schoone laan geaccidenteerd terrein, dat op de nomi natie staat, om te worden afgegraven tot bol- lengrond. Dit wordt hun door de plaatsing van hun terrein op genoemde lijst onmogelijk ge maakt, waardoor ze zich benadeeld achten. De heer Quarles nam het voor de adressanten op, betoogde, dat het toch wel een hard gelag is, wanneer men een beoogde waardevermeerde ring van zijn bezit door een verordening, als deze ongedaan ziet gemaakt en sprak zelfs van een kleine vergoeding. Maar de voorzitter her innerde hem er allereerst aan, dat het alge meen belang nu eenmaal boven het particulier belang gaat, dat de boschwet en bouwverorde ningen reeds jaren lang op dit gebied ageeren en voerde bovendien aan, dat er nergens min der behoefte aan is dan een nieuwen bollen- grond. Het terrein in quaestie is bovendien uit stekend bouwterrein en behoudt dus stellig zijn waarde. En na dit pleidooi besloot de raad' tot handhaving van het terrein op de lijst. Het laatste punt der agenda werd gevormd door een voorstel, om het verhuren der vaste goederen die aan de gemeente toebehooren, aan B. en W. op te dragen. De heeren Cassee en Quarles van Ufford hadden bezwaren, maar de meerderheid ging met het voorstel accoord en delegeerde een bevoegdheid, die tot dusver des raads was, aan het dagelijksch bestuur, een o.i. niet geheel onbedenkelijk besluit. Meermalen hebben wij raadsleden in de raadsvergadering het belang van een gemeentenaar bij huur- kwesties hooren verdedigen. Dat zal nu niet meer mogelijk zijn, althans niet zoo gemakke lijk. Wel leggen B. en W. ieder jaar een lijst over van de verhuurde eigendommen, maar na pleiten na een jaar heeft weinig practische waarde. Het twaalf gangen tellende menu der agenda was hiermede ten einde en vol moed begon de raad aan de restjes van de hors d'oeuvre, an ders gezegd: de niet-behandelde ingekomen stukken. De heer Schulz verdiepte zich daar toe in de moeilijke kwestie van productief en onproductief werk. Het Waterbedrijf moest buizen laten leggen en het was den heer Schulz gebleken, dat dit in werkverschaffing was ge beurd, hetgeen taboe is, omdat het leggen van buizen productief werk is. Neen, zei het dage lijksch bestuur, dat zit zoo: Het Waterbedrijf heeft dat buizenleggen uitbesteed bij Publieke Werken. Dat was voor dezen dienst dus een opdracht voor derden". Dergelijke opdrachten worden door de Gemeentelijke werkverschaf fing uitgevoerd. Conclusie: Waterbedrijf zoowel als Publieke Werken hebben een ambtelijk ge weten, rein als pas gevallen sneeuw. De heer Schulz erkende, dat de heeren van het Waterbedrijf officieel en zakelijk den heeren van Publieke Werken, die -ze misschien wel van gezicht kennen, volkomen vreemd zijn, maar meende, dat dit toch wel wat ver getrok ken mag heeten. Productief werk dient open baar te worden aanbesteed. Wijlen de heer Laan, aldus de heer Schulz, placht dergelijk werk onder de werkloozen aan te besteden. Deze hadden op die wijze dan gelegenheid, iets meer te verdienen en de gemeente was er toch bij gebaat. De heer Van Riessen had tegen deze methode geen bezwaar, mits het vrije bedrijf dan ook gelegenheid zou krijgen, mede in te schrijven. En de heer Hogenbirk maakte de juiste opmer king, dat men in ieder geval voorzichtig zou doen, dat zulke aanbestedingen tot inderdaad productief werk beperkt bleven. Anders wordt alles tot productief werk verheven en het tempo wordt op ongewenschte wijze opge voerd. De heer Noorman gaf in overweging, deze aangelegenheid eens te bespreken in d-e Com missie voor Sociale aangelegenheden en daartoe werd besloten. Van de werkloozen naar de Arbeidsbeurs is maar een stap.. Het Rijk kan een gemeente ver plichten, een Arbeidsbeurs in stand te houden en B. en W. stelden nu voor, van die verplich ting ontheffing te vragen. Men meent het met het thans bestaande agentschap van de Haar- Iemsche Arbeidsbeurs wel te kunnen stellen. Enkele leden bleken niet geheel afkeerig vsji een gemeentelijke instelling van dezen aard, maar de wethouder hing een somber beeld op van de kosten, die zulk een dienst zou vergen en de zaak ging om nader advies naar B. en W. terug. De gemeente Haarlem had bericht, dat men met een verlaging van f 50.op de vergoe ding, die de gemeente Bloemendaal betaalt voor iederen Bloemendaalschen leerling, die Middel baar of Gymnasiaal onderwijs geniet, genoegen neemt. Dit gaf den heer Noorman aanleiding, het overigens niet nieuwe denkbeeld van een Bloemendaalsche school voor M.O. te op peren, desnoods in samenwerking met de na- buurstaten Heemstede en Zandvoort, maar de Wethouder voor Onderwijs en de heer Luden betwijfelden zeer, of dit de gemeente voordeel zou opleveren, wijl er altijd een aantal Bloe mendaalsche jongeren op Haarlem zullen blijven aangewezen. En tenslotte vroeg de heer Noorman, een paar verkeersborden te plaatsen nabij de Aer- denhoutsche school, waar z.i. het verkeer ge vaar voor de jeugd oplevert. De heer Quarles van Ufford kon dat niet be amen. Het uitzicht is vrij en de jeugd blijkt aardig getraind op het verkeersgevaar. Natuurlijk werd de wenschelijkheid van voor lichting bij het verkeersvraagstuk vanwege de onderwijzers betoogd. In de school kan hieraan wel eens een les worden gewijd. „Jawel", zeide de heer Luden, „maar het komt er meer op aan, wat er buiten de school gebeurt." En hij wees op het gezag, waarpiede een „meester", die -zijn naam met eere draagt, ook buiten het schoolgebouw bekleed moest zijn. In Spr.'s gymnasiumtijd was het voor de school op het Singel altijd rustig en ordelijk, „want de Rector stond er." Als bij het aan- en uitgaan onze meesters ook eens voor de school postvatten, zou alles dan niet veel ordelijker gaan?, vroeg Spr., die er op wees, c'at in Duitschland op deze wijze het schoolbezoek ge regeld is. Dit laatste kaïn ieder beamen, die wel eens in een Duitsche stad rondkeek. Maar er is een ver schil. Schrijver dezes vroeg dezen zomer aan een Duitschen onderwijzer, die zijn deugnieten tot den hoek vain de straat bracht, of dat voor schrift was. „Nein", zeide de Lehrer, groetend met het gebaar, dat het heil van Hitier beoogt, „aber bei uns geht alles militarisch!" En we betwijfelen, of de Bloemendaalsche „meesters" dat onderschrijven. Psychische processen zijn geen dingen die verloopen in een fotografie-kast. Dergelijke reacties bebben alleen in levende menschen plaats. H. P. Bremmer. De schoonheid van een werk heeft niets te maken met het model, zij is alleen het gevolg van de reactie die de ziel van den schilder onderging ten opzichte van het stuk werkelijk heid, dat het model is. ld. Is neiging tot opzettelijk willen bereiken van (bepaalde) effecten afwezig, dan is het goed. - Td. Het geheel is meer dan de samenstellende deelen, de ordening van grootere massa's kan het oog bevredigen en een gemakkelijk over zicht geven. ld. Is dit laatste geldend b.v. voor landschappen van Al-b. Cuyp, die blij is in argelooze aan schouwing van een stuk natuur, voor vreemde diepte in bodemverbeeldingen en golvende land- uitschuivingen, moet men zijn bij Hercules Seghers. Vrij naar Bremmer. Op verzoek van een onzer medewerkers stel len wij nogmaals de bespreking over de ten toonstellingen H. F. Boot (.Frans Halsmuseum nieuwe zaal. ingang Klein Heiligland), geopend tot 4 uur en die van A. J. GrOotens in de kunstzaal „Reeker", Wagenweg' 102, uit. Beiden zijn zeer de moeite waard. tot de openbare scholen voor den cursus 1934/'35, 0 Burgemeester en Wet houders van Bloemendaal maken bekend, dat zij, die hunne kinderen op een der Openbare Lagere Scholen te BLOEMENDAAL, OVER VEEN of AERDENHOUT geplaatst wenschen te zien, 'hiervan in de maand April e.k. schriftelijk aan de Gemeente-Secretarie, afdee- ling Onderwijs, mededee ling moeten doen met op gave van de school aan welke de voorkeur wordt gegeven. De verdeeling der leer lingen over de verschillende scholen geschiedt zooveel mogelijk in overeenstem ming met de wenschen der aangevers door Burgemees ter en Wethouders na inge wonnen advies van de Hoofden van Scholen. De leerlingen voor de scholen voor gewoon lager onderwijs moeten bij den aanvang van den cursus den leeftijd van 6 jaren hebben bereikt. Bloemendaal, Maart 1934. Burgemeester en Wethou ders voornoemd, DEN TEX, Burgemeester VEEREN, Secretaris, GEVRAAGD: voor oude Dame, 2 kamers ineenl., met verzorging, ook in Damestehuis, met 25 April. Br. lett. B. B. E. Nijgh v. Ditmar, Haag. AFD. BLOEMENDAAL. Men vei'zuime niet Woensdag a.s. den bü te wonen in het Jeugd huis. Aanvang 8 uur. Entree 25 ct. Prima zijde, geheel met Fil d'écosse versterkt! Bruine en Grijze tinten De mooiste Kous]!] Het fijnste weefsel! Per paar1.35 Andere soorten f 1.09, 0.49 Dof zijden Kousen, Per paar f 1.25, 0.98 Kleine Houtstraat no. 7 Gen. Cronjéstraat no. 43 Bloemendaalscheweg 105 Uw planten met wat het geeft een betere groei en bloei. Per pot 25 ct. Ook voor Uw tuin. Lange Veerstraat 20. Telef. 16625. Een nette weduwe met in komen BIEDT ZICH AAN bij een heer of echtpaar, goed kunnende koken en huishouding besturende. Sa laris geen vereischte. Gezel ligheid gewenscht. Brieven letter H Boekhandel Hemel- soet, Bloemendaal. heeft het natuurlijke aroma en pittig bitteren smaak van edelste cacaoboon, is ver- frlsschend en xeer voedzaam». 8 Millioen inwoners heeft zoo ongeveer ons land. Velen bezitten een Foto-toestel, de steeds terug- keerende bron van genoegen. Wij leveren Toe stellen vanaf f 3.tot f 200. Ontwikkelen, afdrukken, normale prijzen. Fotohandel J. POSTMA, K. Kleverlaan 70, Telefoon 23193 BLOEMENDAAL. ONZE LESSEN in naaien en knippen stellen IJ in staat om zelf UW KLEEDING TE MAKEN. Dag- en avondlessen. Erlvéles na afspraak. LESGELD f 2.50 p. maand; 2 lesuren p. week. LESGELD f 4.p. maand; 4 lesuren p. week. Onder gediplomeerde leiding heeft U garantie voor elegante coupe en afwerking. PATRONEN NAAR MAAT. RIJKSSTRAATWEG 37 HAARLEM-N. TEEKEN- EN SCHIL DERLES door Henk de Vries, Bloemendaalsche- straat 8, Santpoortstation. Net DAGMEISJE gevr.. boven 15 jaar (werkt. 8.30 tot 5 uur)Aanmelden Maan dagavond 26 Maart, om 3 uur, bij Mevrouw SNOECK, Vinkenbaan hoek Pinellaan, Bl.c'-al (Duinlustpark). Gevraagd te Bloemendaal of Santpoort voor gezond bej. echtpaar goed PEN SION (zit- en slaapk.) met bewassching, den prijs van f 100.niet te bovengaande Br. onder no. 300 aan het Bijkantoor van dit blad. TER OVERNAME rose geëmaill. bad, zond. gebr. a f 10.en kolenkist, groen gecarbolineumd, inh. 10 mud a f 7.50. Berkenlaan 16, Bloemendaal. Mevrouw, beoefent, wenscht opname in een TENNIS CLUB, liefst spelende Vijver- weg, Bloemendaal. Zaterdags en Zondags niet. Brieven no. 734 Bureau van dit Blad. Met z'n BETERE KWALITEITEN op GOLFLENGTE 15014. HEDEN GROOTE AANVOER versche Spinazie 10 ct. per pond. Mooi Lof 10 ct., Andijvie 15 ct. per pond. Rabarber, Spruitjes, Worteltjes, Kropsla 6 ct., Radijs, Komkommer, Postelein, Raapstelen 3 ct. enz. 10 SINAASAPPELEN 25 cent. MANDARIJNEN 10 stuks 25 cent. AMERIKAANSCHE APPELEN, wijnsap, 30 ct. per K.G., 10 pond f 1.40. JONATHANS, HOLL. BELLEFLEURS, EXTRA GOUDREINETTEN. ANJ0U PEREN 25 cent per pond. DRUIVEN PRUIMEN PERZIKEN TOMATEN, enz., alle soorten NOTEN, zoowel gepeld als ongepeld. Uitsluitend de bekende kwaliteiten. MR. CORNELISSTRAAT 40 TELEFOON 15014. I -A-"-»--

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1934 | | pagina 3