BADCOSTUMES Interlock Onderkleedmg, B. L CASSEE ZsL-Woninginricli ers POLAMBM" 1.8,8.181818 lierslr. 18'™ Haarlem, Tel. 13310 LIGSTOELEN met zon-echte loopers NAAIMACHINES. Vereen, der Notarissen te Haarlem. Verkooplokaai ,.'t notarishuis Maandag 4 Juni a.s. Kijkdag van 10 tot 4 uur PRACHT-COLLECTIE Siaïöen f Ö.TS Wollen f 1.20 TUIN-PARASOLS PRIMA SERRE.MATTEN IN DIVERSE MATEN EN DESSINS- BILLIJKE PRIJZEN ZIJLSTRAA T 83 TELEFOON 11307 PERKAMENTEN, HANDBESCHILDERDE SCHEMER. EN LAMPE- KAPPEN VINDT U HET VOORDEELIGST BIJ j RADIO- EN ELECTRO ADVIES-BUREAU PP VERBINDINGSWEG 37 - BLOEMENDAAL TELEF. 22673 Schoorsteenvegers DE HUISVLIJT, Verpleegsters, Nurse en Dienstbode Kleedlng. 1EDERLANDSCHE MIJ. - Opgerictiï 1887 AGENDA. Brokjes E6 33 DIRECTEUR: JHR. G. EL1AS TELEFOON 11928 BILDERD1JKSTRAAT 1 a ten aan onbekendheid van de regels van den weg. Voor '33 en '34 is dit aantal stijgende Verblijdend is echter in dit droevig cijfermate riaal, dat het aantal ongevallen met kinderen afneemt. Spr. besluit met de gedachte van Longfel low, dat de avond Tan dezen dag ons wijzer moge vinden dan de ochtend. Hierna krijgt de heer H. C. J. Roelofsz, ver- keersspecialist onzer gemeente, het woord. Spr. wil trachten zijn gehoor enkele grond- begrippen bij te brengen, die voor de kinderen nader uitgewerkt kunnen worden. Hij geeft een kleine historische uiteenzetting van het begrip weg. Oorspronkelijk waren alle wegen dn par ticulier bezit. Voor het verkeer leidde dit tot een chaos. Vandaar dat langzamerhand- de wet gever het verkeer tot zich getrokken heeft. De wegen worden in vier groepen onder scheiden: rijks-, provinciale-, gemeente- en particuliere wegen. Een sinds dertig jaar ge bruikte particuliere weg mag niet meer aan het openbaar verkeer worden onttrokken. Voor particuliere wegen geldt evenwel niet het Motor- en Rijwielreglement. Wie maken van de weg gebruik? Dit zijn in het algemeen de weggebruikers, die gerekend worden, of tot het langzaam verkeer (voet ganger, wielrijder), of tot het snelverkeer. Een Rijksverkeerscommissie tracht nu het geheele verkeer in een sluitend systeem onder te brengen. Nu komt hier dadelijk de moeilijk heid naar voren, dat ons verkeerssysteem op twee gedachten hinkt, hetgeen het beste blijkt bij de regelRechts gaat voor. Deze regel vloeit logisch voort uit de regel, die men o.a. in Enge land huldigt, dat men links van den weg heeft te houden. Het is zeer gewenscht, dat heel de wereld in deze tot 'n uniforme regeling komt. In Canada was het zelfs zoo, dat men in het eene dorp links, in het andere rechts hield, het geen tot levensgevaarlijke toestanden leidde. Enkele wegen zijn zuiver en alleen voor het motorverkeer. Een voorbeeld hiervan is de thans volmaakte weg van Rijswijk naar R'dam. Hier heeft men ook aparte wegen voor wiel rijders en voetgangers. Ook zal men moeten trachten de grodte wegen buiten de dorpen om te leiden. Na deze inleidende beschouwingen volgde een uiteenzetting van het Verkeersreglement. Als eerste regel krijgen we die van het eigen ver keer, die inhoudt, dat we altijd rechts hebben te blijven op het rechterweggedeelte. Als tweede regel volgt die over het verkeer van anderen, die de voor het continent onlogische uitspraak inhoudt, dat het verkeer van rechts heeft voor ie gkanf v' - Knoop dit stevig in Uw oor, Het verkeer van rechts gaat altijd voor. Als derde regel volgt dan: Breng nooit de veiligheid en vrijheid van het verkeer in gevaar of heiemmer het. Met deze drie grondregels, waarbij de eerste prevaleert, kan de heele verkeerswet worden opgebouwd. Dat het oplossen van verkeersproblemen uiterst moeilik is, bleek bij de bespreking van het kruispunt JulianalaanZeeweg. Inleider en toehoorders konden het hier niet dadelijk eens worden. Des middags behandelde de heer Roelofsz de veel voorkomende verkeersfouten. Het niet- rechts blijven van de weg, de verplichting links in te halen werden nader onder oogen gezien. De verkeersborden, verkeerslichten, stopstrepen werden besproken, dit alles aangevuld en toe gelicht met vele frappante en interessante voor heelden uit de practijk. Tenslotte bracht spr. nog even het verkeersexamen ter sprake, dat in A'dam gehouden is, en dat zeker ook hier navol ging verdient. Bij de sluiting meende de heer Popma te mogen vaststellen, dat ons inzicht in het ver keersprobleem belangrijk verhelderd is. De veiligheid van het aan onze zorgen opgroeiende geslacht, is zeker vergroot. Ook hier geldt de oude leuze, dat voorkomen beter is dan ge nezen. Spr. brengt den heer Roelofsz, die zich gaarne belangloos ter beschikking heeft ge steld, hartelijk dank voor de bevattelijke en ge animeerde wijze, waarop hij ons in het verkeers probleem heeft ingeleid. De heer Popma wil hier gaarne nog een woord aan toevoegen. Wat wij ook hier in Bloe- mendaal broodnoodig hebben, zijn centraal ge legen speelplaatsen. Uit den boezem der vergade ring is deze gedachte naar voren gekomen en belichaamd in het volgende verzoek, dat spr. voorleest (en dat elders in dit blad is afge drukt) en waarmede alle aanwezigen van harte instemmen. De heer Popma eindigt met de aanwezigen dank te brengen voor hun onverzwakte aan dacht en met den wensch uit te spreken, dat deze dag rijke vruchten mag afwerpen. jaarvergadering vereeniging van directeuren van gemeentewerken. J.l. Vrijdag werd in Hotel „Roozendaal" te Overveen de jaarvergadering gehouden van de Vereeniging van Directeuren van Gemeente werken. Na de officieele ontvangst ten Raad huize, werd onder meer een bezoek gebracht aan de Gemeente-werf, de openbare school te Aerdenhout en de Gem. Kweekerij te Bentveld De indruk, die deze deskundigen verkregen van de door hen bezichtigde gemeentelijke inrich tingen, wegen en plantsoenen was onverdeeld gunstig. VERZOEK AAN DE VERKEERSUOMMISSIE, INZAKE BESCHIKBARE SPEELRUIMTEN. In de dezer aagen gehouden Onderwijsver- keersbijeenkomst, is het volgende verzoek opge steld dat o.a. onderteekend is door de heeren: T. K. Roosjen, Th. Remmerswaal en R. v. d. Brink: Onèergeteekenden, met belangstelling ge hoord hebbende de rede van den Weledeigestr, heer Roelofsz, waarbij o.m, werd opgemerat, dat kinderen niet op straat mogen spelen, verzoeken in het belang der jeugd, om grootere bedragen beschikbaar te stellen, opdat bij grootere groepen van woningen ook speel ruimte voor de kinderen worde beschikbaar gesteld. Zij meenen, dat dit middel om mede te werken aan „veilig verkeer" ook in onze gemeente nog te zeer wordt veronachtzaamd. jaarverslag verg. tegen het mishandelen van dieren. Van deze zoo sympathieke vereeniging ont vingen wij het jaarverslag. Het doet goed te zien, hoeveel moois en nuttigs door deze ver eeniging verricht wordt. De in Januari 1933 geopende kliniek in de Ridderstraat te Haar lem mag zich in een druk bezoek verheugen, terwijl uit het verslag blijkt, dat veel degelijk werk door de vereeniging verricht 'wordt. Wij kunnen deze vereeniging niet anders dan van harte in de belangstelling van onze lezers aan- bevelén en hopen, dat vele onzer lezers zich als lid zullen opgeven. Voor de contributie van f 1.25 per jaar, kan men er verzekerd van zijn, dat veel lijden verzacht wordt, dat meerdere zorg aan zwervende dieren besteed kan worden en aldus een steentje bijdragen tot een der schoonste deugden van den mensch welke helaas nog zoo vaak blijkt te ontbreken, n.l.: liefde voor het dier. LANDDAG VOLKSONDERWIJS. Op Zondag a s. des namiddags te 2% uur wordt door den Kennemerkring van Volksonder wijs een landdag gehouden in het Burgemees ter Rijkenspark te Santpoort. Sprekers zijn de heeren KI. de Vries, algemeen Secretaris en Ds. A. v. d. Heide te Voorburg. Medewerking wordt verleend door het dubbelmannenkwartet Caecilia uit IJmuiden, Oost en door de müziek- vereeniging Wilhelmina uit Santpoort. bijeenkomst zionisten te bloemend aal. In den speeltuin (de z.g. kuil) aan den Hooge Duin- en Daalschenweg zal a.s. Zondag van half elf tot 12 uur en van 2 tot half 5 uur een bijeen komst gehouden worden van de Zionisten in Nederland. In een tent, die plaats biedt aan een 3 400 personen, zullen verschillende sprekers de immi gratie-vooruitzichten voor de joden in Palestina uiteenzetten, een en ander toegelicht door sta tistische gegevens, toonlijnen enz. Op eenige TI ,7. £1 -Ml 1?^ül* ivf zoomede monsters van de, voor export in aan merking komende voortbrengselen worden ten toongesteld. Er zal uitsluitend Palestijnsche limonade geschonken worden, een drank, die door de kenners om haar zuiverheid en smaak geprezen wordt. josephine butler vereeniging. Naar wij vernemen belooft ook dit jaar de cpenluchtbijeenkomst op 6 Juni, 3 uur, die de Josephine Butler Vereen, haar leden-busjes houdsters en belangstellenden aanbiedt, zeer aantrekkelijk te worden. Het door mej. Wicke- voort Crommelin wederom zoo welwillend aan de Ver. beschikbaar gestelde buitengoed „Wied- hoef" te Bloemendaal, is daarvoor wel uiterst geschikt. Door het hek de Donkere laan verlatende; staat met na slechts enkele passen, onder het hooge geboomte. Een grasveld omgeven door eeuwenoude berken biedt gelegenheid aan tal van genoodigden om, op banken gezeten, als in een hooge natuurlijke hoepelkerk, naar de spre kers te luisteren. Ds. J. C. van Dijk, Kapiteine E. W. Wansink. ass directrice Moederhuis van het Leger des Heils te Rotterdam en de heer G. Veethuyzen, zullen het woord voeren. Het zang koor van den Nederl. Protestanten Bond, afd. Bloemend-aal, heeft zich belangeloos bereid ver klaart den middag met eenige liederen op te luisteren onder leiding van mej. G. J. Meyer. Padvindsters houden de kleintjes bezig, die moeder niet thuis wilde laten. Voor ververschin- gen wordt gezorgd. Voor velen een welkome gelegenheid om een heerlijken middag te beleven en doel en streven van de Jos. Butler Vereen, te leeren kennen. Presidente mevr. mv. Kool, Oranje Nassaulaar., Overveen. VEREENIGING VOOR JEUGDWERK BLOEMENDAAL. Ter gelegenheid van het eerste lustrum van het Jeugdhuis aan de Donkerelaan, heeft het Bestuur besloten een bazar te organiseeren. Het hoopt dat de opbrengst van dezen bazar, die in de maand November a.s. zal gehouden worden, voldoende zal zijn om achter het Jeugdhuis een paar clublokalen te kunnen bouwen. Reeds lan gen tijd wordt door de groei van het werk, vooral van üe Padvindersgroep. groote behoefte aan meer ruimte gevoeld. Wij wekken onze lezers, doch vooral onze lezeressen op, om vast te beginnen een-en-ander voor dezen bazar te maken. Vooral handwerken en kindergoed zullen zëer welkom zijn. Mocht men reeds iets voor dit mooie doel willen afstaan, dan zal het met dankbaarheid in ontvangst worden genomen door mevr. C. L. van Dijkvan Viersen Trip. Pastorie. Bloemen daal. i Wij ontvingen het jaarverslag van de Vereeni ging voor Jeugdwerk. Uit het verslag blijkt wel duidelijk welk een middelpunt van vereeni- gingdj^ven het Jeugdhuis is, terwijl het groot aantal vereenigingen, dat zalen huurde, ook wei bewijst hoe of deze gelegenheid op prijs gesteld wordt. Hoewel vanzelfsprekend de crisis ook haar 'nvloed op de geldmiddelen deed gevoelen, sluit de exploitatierekening met een, zjj het klein kassaldo. Wij besluiten daarom met de slot woorden van den secretaris, den heer W. F. G. Dankbaar: „Ons werk breidt zich voortdurend uit en vraagt daarom den steun van allen die het goede voor onze jeugd zoeken. Wij rekenen op Uwe hulp en hopen in deze ook voor onze Ver eeniging moeilijke jaren, onder biddend opzien tot God onze taak onder de Bloemendaalsche Jeugd met opgewektheid: en trouw te blijven vervullen." opening slijterij en wijnhandel tekluin. De Kleverlaan in het Haarlemsche gedeelte is een fraaie zaak rijker geworden, n.l. de heden te openen slijterij en wijnhandel Terluin op No. 247. Op fraaie wijze is het inwendige van het pand gerestaureerd en een up to date zaak is thans tot stand gekomen. Een groote en zeer aanlokkelijke voorraad ligt gereed om de men- schen het beste te bieden, wat op dit gebied verkrijgbaar is. Terluin zal zeker binnen zeer korten tijd den naam zijn, voor allo* wat prima prima is. uitbreiding boekhandel plomp. De heer t. Plomp ,die aan de Zandvoort- schelaan te Heemstede bij Aerdenhout een boekhandel heeft, waarbij kantoorartikelen, leesbibliotheek en kinderspeelgoed ook een voorname plaats innemen, heeft nu zijn win- k-elperceei uitgebreid en wel op deze wijze, dat de diverse artikelen meer gescheiden verkocht worden. Iemand die b.v. kantoorbenodigd heden of boeken komt bestellen, behoeft niet meer afgeleid te worden door speelgoederen of anderzins, men koopt er dus rustiger en gemakkelijker, omdat er nu afdeelingen zijn gearrangeerd. Mogelijk is dat de heer Plomp deze uitbreiding tot stand heeft gebracht in verband met het feit dat hij deze reeds langer bestaande zaak een jaar onder zijn beheer heeft, in elk geval wenschen we den heer Plomp geluk op tweeërlei wijze en verwijzen onze lezers, speciaal de bewoners van Aerden hout en omgeving, naar de uitnoodiging welke elders in dit blad onder de rubriek adver tenties voorkomt. JAAR- EN ADRESBOEK VAN BLOEMENDAAL C. A. Telkens bij het opnieuw uitgeven van het. Jaar- en Adresboek van Bloemendaal zijn er verschillende besturen van vereenigingen, on derwijsinrichtingen e.d. ondanks aanschrij ving per brief die er blijkbaar geen be lang instellen dat het doel der vereeniging met vermelding van bestuur etc. kosteloos ge plaatst wordt in de rubriek vereenigingen. Voor de reeds ter perse zijnde nieuwe editie verzoeken wij bovengenoemde nalatigen drin gend alsnog hiervan kennis te geven aan de uitgeefster, Drukkerij Timmer, Bloemendaal, Telefoon 22003. Indien vóór 6 Juni a.s geen bericht inge komen is, zullen wij zoo vrij zijn de in de vo rige editie afgedrukte opgave ongewijzigd te plaatsen. in de grootste sorteering. VAKKLEEDING MAGAZIJN Paarlaarsteeg 1 Telef. 12S42. POLITIEBERICHTEN. Nummer zooveel. Verleden week .Donderdag is bij de politie aangifte gedaan, dat een rijwiel, dat des r-achts onbeheerd aan den Borgerweg gestaan had, ont vreemd is. De mandie zich tot een auto „aangetrokken" voelde. Denzelfden dag had op de Duinlustwcg een ongeluk plaats. Een wielrijder naderde van de Zanderijvaart, terwijl op de Duinlustwg een taxi naderde. Hoewel de chauffeur al het mo gelijke deed om eer, aanrijding te voorkomen, leed de fietser toch pardoes tegen de auto op ,Dr. Immlnk, die de eerste hulp verleende, be vond, dat hij een arm en een been gekneusd had. Een plus een is twee. Op de Hooge Duin en Daaüche weg bij villa Beau Regard had een aanrijding plaats tus- schen twee auto's. De aanrijding ontstond, om dat een auto uit een oprit kwam, terwijl de andere op den weg reed. Beide wagens warden licht beschadigd. De politie was er viug bij Des middags werd zelfs de Politie-auto aan gereden. Deze surveilleerde op de Elswouts- laan, alwaar 2 bakfietsen reden. Aangezien den mzittenden de leeftijd van een der 'oakfietsers wel erg jeugdig voorkwam, ging de auto voor hén rijden en beduidde hen te stoppen. De voorste fietser zat echter juist achterom te kijken, waardoor hij dus prompt tegen de auto opbotste. Eenige lichte bescnadigingen waren het gevolg, welke de fietser zal dienen te be talen. Wie in de kuil speeli van een ander Vrijdag had een jongen van ongeveer 16 jaar gespeeld in de z.g.n. Kuil" Hij heeft daarbij een paal op zijn hoofd gekregen en liep niet een bloedende hoofdwonde naar de Politie. Daar de wonden nogal ernstig ieken, vervoerde de politie den jongen per motor-zijspan naar dr. v. Oldenborgh. Liever om S uur thuis? dan om 2 uur in het ziekenhuis. Zaterdag j.l. om half twee reed een jong- mensch met een 3-wielig motor-vehicle op de Boekenrooderweg. Hjj wilde Je Zonnebloem aan inslaan. Daar hij echter te veel vaart had, ontstond een schouwspel, een sensatiefilm waardig. Het voertuig helde door de vaart over, reed op 2 wielen, helde zoo v,3r over, dat eene zijde over den grond slierde en tenslotte reed het autotje tegen een boom te pletter. De berijder kwaim er minder gunstig- af. Hij werd bij Dr. Ruys binnengedragen, die een hersen schudding en vleesehwonden constateerde. De politie onderzoekt de zaak. Een rijke keuze. 2 Jongelui, die op den Zeeweg hun fietsen geparkeerd hadden, bevonden na terugkomst dat van de eene fiets een dynamo, van de an- aere een lamp ontvreemd was. De passant was blijkbaar van oordeei, dat deze 2 voorwer pen een fraaie combinatie vormden, weshalve Lij deze van eigenaar deed verwisselen. Vrijheid tioven aiies. dachten 4 zwervers, die op een buiten in Aer denhout hun onderkomen in een hooiberg ge zocht hadden. Daar dit bezoek den bewoners echter minder prettig voorkwam, werd de po litie gewaarschuwd, die hen in hun rust 3toorde en hen naar het bureau bracht. 2 hunner ble ken nog een dag hechtenis tegoed te hebben, waarvoor de Bloemendaalsche Politie gezorgd heeft. Het politie rapport is niet com pleet zonder een aanrijding op de hooge Duin en Daalscheweg Ook Zondag had bet gebruikelijke ongeval op de H. D. en D. weg weder plaats. Mankeert er misschien iets aan de plaatsing der borden Of is het wellicht geboden aldaar op Amerikaan- sche wijze een vermelde fiets op een granieten zuil, te plaatsen mef een afschrikkend onder schrift? Vast staat, dat aldaar legio orgeluk ken gebeuren en Zondag raakte een 8 jarige wielrijder zijn stuur kwijt en sloeg over den Hij -werd- vrij ernstig .gewond en Dr. v. Ol denborgh, die de eerste hulp verleende, deed hem daarna naar hst Elisabeths Gasthuis transporteeren alwaar zjjn wonden gehecht werden. Wij hopen, dat deze jeugdige fietser deze harde les goed te boven mag komen. Denk* om het natuurschoon!!! Dinsdagmiddag werd brand gealarmeerd in een duinreep onder de gemeente Velsen. Jacht opzieners en duinarbeiders sloegen het vuur uit doch konden niet vei hinderen, dat ongeveer 300 M2. helmgrond verbrandde. Deze plantsoenen worden aan de hoede van 't publiek toevertrouwd, doch 3 jongetjes oordeelden dat een der ge meente plantsoenen danig gesnoeid moest wor den en ontdeden het plantsoen van de noodige takken en bloemen. De politie was het echter met hun opvatting niet eens en bracht ondef het oog, dat de gemeente zelf liever hare plantsoenen onderhoudt. Ongelijke strijd. ontstond tusschen een konijn, dal door een hond uit een hok gehaald werd. Het konijn werd totaal aan stukken gescheurd, waarna de dader zich verwijderde, die tot op heden onbe kend is. Eerst Uitkijken, dan oversteken, dit zal een meisje van 10 jaar, dat Woensdag j.l. zonder uitkijken den weg overstak wel haar leven lang blijven onthouden. Zij maakte zich namelijk aan deze nalatigheid schuldig en werd door een auto gegrepen. De ongelukkige klein,' die door Dr. v. Oldenborgh onderzocht werd Klaagde over inwendige pijn. Zij is naar het Gasthuis vervoerd Den automobilist treft in deze geen schuld. Eigen rechter? Op het terrein, waar thans het P.E.N. ge bouw verrijst, trof een aannemer een concur rent van hem aan, w'elke aidaar een kijkje kwam nemen. Dit was niet naar den sin van oen aannemer, welke aldaar het werk uitvoert en een woordenwisseling, welke met een paar klappen eindigde was het gevolg. Aangifte van mishandeling was de volgende phase van dit in cident en thans onderzoekt de politie een en ander. gemeente bloemendaal. gevonden voorwerpen. H. J. Nijland, Vogelenzang, Graaf Florislaan 35, een portemonnaie met inhoud; F. Bakker, Duivenstraat 17, Haarlem, een portefeuille met inhoud; mevr. Pfersich, Bellamylaan 1, Aerden hout, een uilenbril; L. v. d. Veen, Kweekduinweg 3, Overveen, een zilveren vulpotlood; L. Sjoeke, Julianalaan 52, Overveen, een broche; Hofhuis Bloemendaalscheweg 99, Bloemendaal, een oud heerenrijwiel; P. v. Duin, Vogelenzangscheweg 45, Vogelenzang, een rijwielbelastingmerkcon. cierge Bloemendaalsche schoolvereeniging, Lage Duin en Daalscheweg, Bloemendaal, een heeren en een damesrijwiel; J. C. Bogaard, Jansstraat Reparatie van ieder merk - met 1 jaar garantie. JAN GEYLV0ET Junior. HAARLEM. Tel. 13538, Doelstraat 37. Opgericht 1902 SCHAGCHELSTRAAT 41-46 - TELEF. 14461 DE SPECIAAL ZAAK VOOR Schitterende sorteering in SERVEER SCHORTJES, JAPON in GEKLEURDE RUITJES, vanaf f 1,69. Graslinnen REFORM SCHORTEN met Kraag, vanaf f 0.79. W. y n atp nni.i.i k 'b honwate r Warme Bron30.1 C Diepte: 380 Meter 56 rd. Haarlem, een wollen damesvest; E. Ven- ger, Padangstraat 19, Haarlem, een kistje groenten; Hilhorst, Verbindingsweg 19, Bloe mendaal, een kistje met sinaasappelen; W. A. v. Ooyen, Lage Duin en Daalscheweg 9b, Bloemen daal, een mand; Hobo, Zanderij vaart, Overveen, een doghond; W. F. Emck, Zonnebloemlaan 37. Aerdenhout, een heerenrijwiel; Schrama, ^ijlweg 284, Haarlem, een vulpen; Hagen, Zijlweg 290, Haarlem, een duimstok; L. Hulsebosch, Bosch en Duinlaan 37, Bloemendaal, een hondje; J. Hoogzaad, Sperwerstraat 62, Haarlem, een roode damestasch met inhoud; W. Voerman, Kinheim- weg 23. Bloemendaal, een rijwielbelastingmerk: Duivenstraat 17, Haarlem, een langharige hond; Politiepost Aerdenhout: een zak kippenvoer, een sleutel met label; aan het bureau van politie Overveen: een haarbeugel, een ring met Lips- sleutels, een grijze overjas, een ceintuur, een metalen etuj; een bruinlederen portefeuille; een schoolagenda en alphina muts, een lorgnet, een meisjes jumper, een handschoen. GEMEENTE BLOEMENDAAL. INGEKOMEN PERSONEN. 24- "1 Mei 1934. J. Ch. H. Fischer, Zonnebloemlaan 4, Aerden hout; Jhr. J. P. A. Teding van Berkhoilt, Boe- kenroodeweg 47, Aerdenhout; Ch. J. J. Jacques, Dr. D, Bakkeriaan 74, Bloemendaal; W. van Zadel, Zandvoorterweg 15, Aerdenhout; Mej. I. van Dorsser, Rustenburgherweg 26, Bloemen daal; Mevr. Wed. J. M. M. v. MeeuwenBijvoet, Bloemendaalscheweg 287, Overveen; P. J. Kap- teijn, Rijperweg 6, Bloemendaal. RECTIFICATIE. Wij verzoeken onzen lezers in het artikel over de Haarlemsche Rechtbank in ons num mer van 25 Mei j.l. de volgende correcties aan te brengeh: Regel 26: Code Pénal, het Fransche Straf wetboek. Regels 46-47.Deze kon 23 October 1798 aan de Munieipaliteit meedeelen, dat op haar missive van 1798 een gunstig antwoord was tie wachten. Regel 60: Dat men in den Haag juist het Stadhuis had gekozen, was volstrekt geen verheugenis. Regels 89-92: De groote zaal, nu als Trouw zaal bekend, werd toen Pleitzaal genoemd. Tot 1805 was het gebouw aan de Jansstraat Recht bank; toen kwam het Stadhuis weer aan Haarlem. Regel 98: Op de bruiloft van Peleus en Thetis. Regel 137Maandag 15 September 1890 werd het Paleis van Justitie aan de Jansstraat BERICHT. Tot onzen spijt moeten wegens plaatsgebrek tal van stukken blijven liggen tot het volgend nummer. Hiertoe behoort o.a. het verslag van de uitvoering, gegeven door de R.K. muziekver- eeniging Euphonia. Luxor Sound Theater. Tooneelmoeder met Alice Brady. In het voorprogramma o.a. Charley Chase in een dolle parodie op Tarzan. Rembrandt Theater. Miss Fane's baby is ontvoerd. Palace. Footlight Parade. (Nac Wanneer de geweldige schokke log, verliezen onz beteekenis. Wij sc aan onze huislijk: welke immers kle van de groote we: En toch hebben we plotseling ver! en eergister nog weest. We kunnen leven blijft zich a wanneer het zich een onbeteekenenc zijn, dat in den o wordt medegesleui Hoe moeten wi evenwicht brenge meene van meer 1 en ons natuurlijk het dagelijksch le Door ons in te pre stelling betreft, rr ties. Niets is in dez< op het heelal. He reldgebeurtenissen gen slechts beuzel een revolutie, een het standpunt der dan zou hetgeen e holletje zich afspt als voor de mens< tragedie van men het jongetje Y. Men zou het he gen, welker straa groote tot het on stelsel is de aai object. Maar de 5 lende planeten is slechts één van den hemel bevolke nestelsels wentele: gemeenschappelijk zulke middelpunte rencomplex Kan men alzoo naar boven, even< aan de groepvor een heelal op zich dat zich zoo ijver hebben de vreugd: geheel, waartoe h al ondergaat het ook den invloed 1 groote geheel op En zoo'n simpé beurt ook weer ui op zichzelf levend een microfilm te kunstenaar Mol z: op het witte doel overtuigen, dat er baar kleine even pijen bestaan als Ook elk van di heelal. Met elke koop breidt deze zich in steeds kle schap levende ine betering van den groote zich uitbr en middelpunten Waarom zou v peling van conce één zijn, welks b> geren aard is? X gebeurtenissen in wen dan de gebei in den mikrokosn in het complex soonlijk leven ge belangrijk, of, w andere Wij mogen in leven geen enkel groote maar ook waardeeren van lijke, maatschap ling verband ge( leven. Oorlog, crisis, en onze gedacht: blijft onze perso ving van onverr in de groote en meenschap beroe onze persoonlijk! onzen persoonlijl persoonlijke leve: Er komen, ooi beurtenissen voo dat ze al de gev schaduw stellen, de belangen, wa winden, beuzelar sterfgeval zoo dere leven zijn de stemming va IJdelheid der ij' wat heeft de m mee hij zich afs en tot stof zult Doch voor dei gen blik is de d groote levensdr: ventig-jarigen 1< zijn dood niet b< lioen seconden, in die honderd beurtenissen he< als de seconde Wij kunnen a proporties bezie hoek beoordeele waardeeren. He Wien het geluki «- e 4.A

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1934 | | pagina 2