k m Vanaf Zaterdag a.s. MALT A'S 11 Of. per K.G. Alléén bij JL STEFFENS, Kleverparkweg 8, Telef. 10852 z KORT BADARTIKELEN 0.95 3.75 1.45 - VEILIGHEID i j r- Brokjes Levenswijsheid. Proporties. "tsiyoL iroxrt, BURGERLIJKE STAND BIOSCOOP. „Een voik dat leeft bouwt aan zijn toekomst". De Haarlemsche Coöperatieve Diner Verg. PREDEKBEURTEN SPORT Onze moderubriek. STRAHDPANT ALOHS Chase in ■x j (Nadruk verboden) Wanneer de wereld bewogen wordt door geweldige schokken als revolutie, crisis of oor log, verliezen onze persoonlijke belangen alle beteekenis. Wij schamen ons, als we dan nog aan onze huislijke aangelegenheden denken, welke immers kleinigheden zijn ten overstaan van de groote wereldgebeurtenissen. En toch hebben wij er geen vrede mee, dat we plotseling verloochenen hetgeen ons gister en eergister nog boven alles dierbaar is ge weest. We kunnen er niets aan doen: ons eigen leven blijft zich als middelpunt handhaven ook wanneer het zich bewust is geworden, slechts een onbeteekenend en afhankelijk deeltje te zijn, dat in den omzwaai van de gemeenschap wordt medegesleurd. Hoe moeten wij het één met het ander in evenwicht brengen: ons besef, dat het alge- meene van meer belang is dan het persoonlijke en ons natuurlijk gevoel voor hetgeen ons in het dagelijksch leven van zeer nabij raakt? Door ons in te prenten, dat het hier geen tegen stelling betreft, maar een kwestie van propor ties. Niets is in dezen zoo leerzaam als een blik op het heelal. Het is waar: tegenover de we reldgebeurtenissen zijn onze persoonlijke belan gen slechts beuzelarijen. Maar gesteld, dat men een revolutie, een crisis of oorlog op aarde van het standpunt der sterren kon aanschouwen, dan zou hetgeen er daar op dat kriebelig kleine bolletje zich afspeelde even onbeteekenend zijn als voor de menschheid op aarde de huwelijks tragedie van meneer X of het kinderleed van het jongetje Y. Men zou het heelal kunnen indeelen in krin gen, welker straal afwisselt van het oneindig groote tot het oneindig kleine. In het zonne stelsel is de aarde een betrekkelijk nietig object. Maar de zon met de om haar wente lende planeten is tegelijkertijd op zichzelf weer slechts één van de talrijke gesternten, welke den hemel bevolken. Hoeveel van. dergelijke zon nestelsels wentelen zich op hun beurt om een gemeenschappelijk middelpunt? En hoeveel zulke middelpunten telt weer het volgende ster rencomplex Kan men alzoo tot in 't oneindige doorgaan naar boven, eveneens komt er geen ophouden aan de groepvorming beneden. De mensch is een heelal op zichzelf en voor het bloedcelletje, dat zich zoo ijverig door zijn kanalen beweegt, hebben de vreugden en smarten van dat groote geheel, waartoe het behoort, weinig beteekenis, al ondergaat het bloedcelletje toch wel degelijk ook den invloed van de emoties, waaraan dat groote geheel op zeker moment ten prooi is. En zoo'n simpel bloedcelletje bestaat op zijn beurt ook weer uit een magnetischen kring van op zichzelf levende wezens. Men behoeft slechts een microfilm te aanschouwen, zooals onze kunstenaar Mol ze in zijn Wonderen der Wereld op het witte doek reproduceert, om zich te overtuigen, dat er in de wereld van het onzicht baar kleine even goed volken en maatschap pijen bestaan als in de menschengemeenschap. Ook elk van die oerdiertjes vormt weer een heelal. Met elke verbetering van den mikros- koop breidt deze wereld zich uit en verdeelt zij zich in steeds kleinere kringen van in gemeen schap levende individuen. Zooals met elke ver betering van den teleskoop de wereld van het groote zich uitbreidt en nieuwe groepeeringen en middelpunten vertoont. Waarom zou van deze grenzelooze opeensta peling van concentrische kringen er nu juist één zijn, welks beteekenis in beginsel van hoo- geren aard is? Waarom dienen wij de wereld gebeurtenissen in beginsel anders te beschou wen dan de gebeurtenissen in het groote heelal, in den mikrokosmos van het onzichtbare en in het complex „mensch"', dat wij als ons per soonlijk leven gevoelen? Is het één niet even belangrijk, of, wil men, even nietig als al het andere Wij mogen in het groote samenstel van het leven geen enkelen factor verwaarloozen, geen groote maar ook geen kleine. Het evenwichtig waardeeren van alle gebeurtenissen, persoon lijke, maatschappelijke, universeele in onder ling verband geeft ons den juisten kijk op het leven. Oorlog, crisis, revolutie mogen belangrijk zijn en onze gedachten in beslag nemen, daarnaast blijft onze persoonlijke omgang met de omge ving van onverminderde beteekenis. Opgaande in de groote en geweldige dingen, welke de ge meenschap beroeren, behouden wij het recht, onze persoonlijke genegenheid te onderhóuden, onzen persoonlijken arbeid te verrichten, onze persoonlijke levenstaak in het oog te vatten Er komen, ook in het persoonlijke leven, ge beurtenissen voor, van zoo majestueuzen aard dat ze al de gewone dingen van den dag in de schaduw stellen. Tegenover den dood lijken al de belangen, waarvoor wij ons plegen op te winden, beuzelarijen. En men kan door een sterfgeval zoo worden getroffen, dat het ver dere leven zijn zin verliest. Zoo komt men in de stemming van den Prediker, die verzucht: IJdelheid der ijdelheden, alles is ijdelheid, en wat heeft de mensch aan al de moeite waar mee hij zich afslooft onder de zon. Stof zijt gij en tot stof zult gij wederkeeren! Doch voor den mensch met den evenwiehti- gen blik is de dood slechts één episode uit het groote levensdrama. Wanneer iemand op ze ventig-jarigen leeftijd sterft, is de seconde van zijn dood niet belangrijker dan de honderd mil- lioen seconden, die hij doorleefd heeft. Elk der in die honderd millioen seconden ervaren ge beurtenissen heeft in beginsel dezelfde waarde als de seconde van het ste. ven. Wij kunnen al wat gebeurt in verschillende proporties bezien, uit verschillenden gezichts hoek beoordeelen, naar veAchillendsn maatstaf waardeeren. Het best en het rijkst leeft hij, yyien het gelukt, zoowel de geweldige gebeur tenissen in de maatschappij en de volkenge meenschap als de voor hem even geweldige persoonlijke ervaringen als dingen van dé- zelfde orde en uitvloeisels van denzelfden onein- digen geest te doorleven. H. G. CANNEGIETER verschijnsel! ook vele kunstenaressen laten op dit atelier de door hen vervaardigde modellen gieten. Gietenhet klinkt zoo eenvoudig! Maar de ingewijden, de beeldhouwers vooral, weten maar al te goed, welk een geoefend oog en hand, welk een jarenlange ervaring en welk waarachtig kunstgevoel er noodig zijn, om het raw gegoten beeld te polijsten, te kleuren in den verlangden toon van diepzwart tot glanzend goud brons, in het kort om de „finishing touch" te geven, die hun schepping in al haar heerlijkheid tot haar recht doet komen. B. Vaderwat is ten wissel? Kijk eens jongen: zie je dit formulier Als ik niets erop schrijf, is hel twintig cent waard, maar als ik mijn naam erop schrijf is het niets waard! Dét is een wissel! GEMEENTE BLOEMENDAAL. Bevallen: J. E. C. BoomKruseman Aretz, d.; E. M. EversRoes, z. Ondertrouwd: J. Smits en H. H. Smits; K. C. A. Valken en A. J. E. Meinesz. Op het midden van den afsluitdijk der Zui derzee, ter plaatse waar ten slotte de verbinding der beide deelen van dien dijk tot stand kwam, is thans een monumentale toren in aanbouw. Die toren is een geschlank van de aannemers der Zuiderzeewerken tot wien ook onze plaatsge noot de heer D. Blankevoort behoort aan het Nederlandsohe volk. Om te doen uitkomen, dat dit bouwwerk geen andere strekking heeft, dan dat van een monumentale bekroning der ontzagelijke inspanning en arbeid, die de af sluiting der Zuiderzee vorderden, zal er .een groot bronzen reliefschild op aangebracht worden. Dit schild, dat een lengte van niet mindtsr dan 2y2 meter bij een hoogte van 2 meter verkrijgt, is ontworpen en gemodelleerd door den beeld houwer Hildo Krop. Het geeft in hoog relief een drietal stoere arbeiders te zien, in verschil lende houdingen, die met inspanning van alle krachten, bezig zijn, zware basaltblokken aan te 'brengen. Aan die bovenzijde prijkt in hoog-relief- letters de kernspreuk, die wij tot hoofd van dit artikeltje kozen In de bronsgieterij „De Plastiek" van den meester-gieter A. Binder, aan den Kinheimweg te Bloemendaal, is men thans met de ver vaardiging van dit schild bezig. Door zijn groote afmetingen moet het in verschillende dlaelen gegoten worden, die dan later aan de achterzijde met schroefbouten aan elkaar verbonden worden, Het is een verblijdend en voor de toekomst hoopvol verschijnsel, dat aan een Hollandsch kunstenaar, in nauwe samenwerking met de na tionale kunst-industrie, deze opdracht werd ge- gbven. Opnieuw blijkt, hoe onze kunstenaars bij volkomen vrijheid hunner persoonlijkheid, oplos singen op bouwkundig gebied weten te geven, die getuigen van een frisschen geest, waardoor Holland op dit gebied bij vele landen voorgaat. Gedurende de ruim 12 jaar, die de heer Binder zijn bronsbeeldgieterij in onze gemeente gevoerd heeft, verlieten d&i—rf tal van bronzen beelden en plaquetten, die thans onze kerken, musea, kantoorgebouwen, stadhuizen en tuinen tot een blijvende vförsiering strekken. Slechts de daar voor gediend hebbende modellen, zooals ze door de beeldende kunstenaars werden gemaakt, ble ven een plaatsje in dit atelier behouden. Daar naast geeft een verzameling foto's der werken, zooals die ter plaatse van opstelling werden ge nomen, een denkbeeld, van de belangrijke func tie, die onze beeldende kunst der plastieken thans in Holland vlervult. Reeds deze foto's zijn een lust voor het oog. Men zie het majestueuze Christusbeeld, dat in de St. Antonius-Abt-kerk te Scheveningen in zoo'n volledige harmonie is opgenomen met het groote altaarmozaiek van A. Molkenboer, en met de rijke marmerbekleeding van muren en kolommen; of het heerlijke Ma donna-beeld, omgeven door een stalenkrans, dat de beeldhouwer A. C. Smout modelleerde voor de R.K. Vredeskerk te Amsterdam, waar het een plaats vond tusschen een tweetal andere fraaie beelden van dezen meester. Men beschouwe de meer dan levensgroote beelden van regenten, priesters, heiligen, industrieelen enz. die de goede naam onzer beeldhouwers, ook in het buitenland. bevestigen Als werk van een Haarlemsch beeldhouwer: Louis J. Vreugde, trekt een bronzen herders- groep onze bijzondere aandacht; in den tuin van het Rijks-Museum „Twente" te Enschede, vormt het een middelpunt van een vredige omgeving, waar men, na het eenigszins vermoeiende mu- seumbezoek, rustig kan verpoozen. Van den beeldhouwer A. v. d. Eijnde zagen wij modellen en foto's van zjjn monumentalen vlaggestok, die Nederland aan de stad New-York schonk, ter ge legenheid van haar 300-jarig bestaan. Geestig is de bronzen fontein met hföt knaapje en het dor stige eendje, dat als tuinvarsiering bedoeld is. En treffend van gelijkenis; de medaillions van de groot-reeders, de keeren Ruys; en niet min der het borstbeeld (werk van den Haarlemschen beeldhouwer Theo van Rijn) van wijlen Dr. F. 1. Waller, de stichter van de Ned. Gist- en Spi ritusfabriek te Delft. Een geheimzinnig waas schijnt er over het beeld van de Sfinx te zwe ven, aan wier voeten een peinzende vrouwe-fi- guur geknield ligt. Hoewel weinig bekend, doch niettemin zeer merkwaardig, zijn de vijf mas kers van Hildo Krop: The woman of the Sea; „Eithme, Ingabe, Emar, Cuchulain en Bricriu" die het met hun fascineerenden blik, de aandacht geboeid houden. Maar bij een der jongste werkstukken van onzen Bloemendaalschen industrieel vertoeven wij het langst: het reeds nu vermaarde, 24 meter lange balconhek van Enscfcedé's nieuwe raadhuis. In dit hek heeft de beeldhouwer F. van Hall uit Amsterdam in een doorloopende reeks, de ge schiedenis van Enschede afgebeeld, van de oudste bewoners, de Tubanten af, tot het heden, en deze afgsloten door een toekomstbeeld van een tijd, waarin niet te tellen fabriaks-schoorsteenen hun rookpluimen uitzenden. Het vormen van dit bronzen kunstwerk was voor den vormergieter leen uiterst samengesteld werk: op sommige gedeelten eischte het wel zestig kernstukken per loopende meter hekwerk! Het werk heeft dan ook bijna een vol jaar arbeid gekost Wy deden hier slechts een greep uit de af beeldingen en modellen eener kostelijke vadér- andsche kunst in al haar verscheidenheid. Er zouden nog vele anderen een vermelding ten volle waard zijn: de bronzen beelden van den mail- stoomer ".Dempo" b.v. of de bekende zinnebeel dige figuur op den wereldbol te Schiphol, en ook het jongste werk van den beeldhouwer Theo van Rijn: de buste van (mogen wij etens raden heer van Rijn?) Mevrouw Montessori. waarvoor het jaarverslag voor. Zcoals we dit van dezen het gipsmodel juist den dag van ons bezoek aan punctueelen serieusen functionaris gewoon meester Binder's atelier, was binnengekomen. zyn was het uitgebreid en welverzorgd. Vele kunstenaars van naam en, verheugend Na eenige inleidende beschouwingen, hoota- STAGE MOTHER. (de Tooneelmoeder) Regie: Charles R. Brabin. Rolverdeeling: Kitty Lorraine, Alice Brady, Shirley Lorraine, Maureen O'Sullivan; Warren Foster, Franchot Tone, Lord Aylesworth, Phillips Holmes, Ralph Martin, Ted Healy, Fred Lorraine, Russell Hardie, Ricco, C. Henry Gordon, Dexter, Alan Edwards, Fran cis Nolan, Ben Alexander. Kitty Lorraine is jarenlang aan het tooneel verbonden geweest, eerst als helpster bij het trapeze-nummer van haar man, die enkele weken voor de geboorte van him dochter op de planken verongelukte, later als medewerk ster in verschillende variété-nummers, doch zij heeft op de planken nooit iets kunnen bereiken. Voor haar dochter Shirley, die bij familie leden in Boston opgevoed is, droomt zij een succesvolle tooneel-loopbaan. Zoodra Shirley oud genoeg is, laat haar moeder haar overkomen naar New-York en begint er een tijd van hard studeeren en zware danslessen voor het kind. Shirley heeft niet veel ambitie voor het tooneel, maar haar moeder zet door. Zij weet voor haar een engagement in een revue te krijgen, waarin zij een enorm succes heeft en krijgt èen con tract voor een revue in Boston. In Boston maakt Shirley van de gelegenheid gebruik om een bezoek te brengen aan het huis, waar zij haar jeugd heeft doorge bracht. Haar tante is gestorven en het huis is thans bewoond door een jongen schilder. Warren Foster. Na het eerste bezoek volgen er meerdere en tusschen de jonge menschen bloeit een stille idylle. Kitty, die steeds belet heeft, dat haar doch ter in' aanraking met jonge mannen komt, ligt voor een .kleine operatie in een zieken huis en ontdekt pas eenige weken later, als de revue in een andere stad vertoond wordt, dat Shirley regelmatig brieven ontvangt. Zij onderschept dezen en laat de ouders van Warren een groot bedrag hiervoor betalen. Vanzelfsprekend maakt dit een einde aan de idylle. Hierna is Shirley geheel veranderd. Zij werpt zich op de genoegens van de uitgaande wereld en strubbelt niet tegen als haar moeder haar een verhouding met een vooraanstaand poli ticus opdringt. Op het tooneel heeft zij groot succes, maar het avontuur met den politicus maakt het noodzakelijk het land te verlaten. In Europa maakt Shirley kennis met Engelschen Lord, die haar ten huwelijk vraagt, doch zij weigert, daar zij in haar hart nog steeds van Warren houdt. Thans ziet haar moe der in dat zij niet het recht had het leven van haar kind geheel volgens haar wenschen in te richten. Zij geeft haar een aantal brieven, die zij onderschept had, waarin Warren haar vraagt hem te vergeven en zijn vrouw te wor den. Beiden keeren zij terug naar waar Warren op hen wacht. zakelijk gewijd aan de plichten der leden, werd de organisatie behandeld. Hierbij bleek, dat de vereeniging in grooten boei verkeert en thans ruim 300 werkende leden heeft. Met blijdschap kon geconstateerd worden, dat inzonderheid de aanwas van jonge leden aanhoudt. Een beroep werd gedaan op de oudere leden, zich beschik baar te stellen als leider der junioren-elftallen. De adspiranten hebben hun leiders, wien dank gebracht werd voor hun uitnemend werk. Dan volgde een overzicht van de verrichtin gen der diverse elftallen, waarbij, al naar ge. lang de prestaties een pluim werd gegeven, of een aansporing tot het behalen van beter resu> taten. Het uitnemende verslag oogstte een welver diend applaus der vergadering. In de Kascommissie werden gekozen de heeren J. Kesting, Kammeijer en Potharst, als reserve-leden werden benoemd Mr. K. v. Giffen, G. Strik en A. Donkervoort. De bestuursverkiezingen hadden een vlot verloop: de aftredenden: de voorzitter, 2e secretaris en 2e penningmeester, resp. de heeren Adr. Cassee, J. Beijk en H. A. Jansen, werden bij enkele candidaatstelling herkozen. Aan de orde kwamen vervolgens de bestuurs- mededeelingen. De voorzitter deelde mede. dat voor de maanden Juli, Augustus en September geëngageerd was als trainer de heer Bollington, en wekte alle leden op, de trainingsavonden te bezoeken. Voorts wees hij er op, dat de vereeniging dringend behoefte heeft aan uitbreiding der speelgelegenheid. Het bestuur is ter zake dili gent en heeft zich bereids met het gemeentebe stuur in verbinding gesteld, om het nieuw aan gelegde sportterrein aan den Zeeweg voor het a.s. speelseizoen in huur te krijgen. De onder handelingen zijn nog loopende. De financife'ele toestand der vereeniging baart wel is waar geen zorgen, doch men hoede zich voor een ongerechtvaardigd optimisme. Een voorname bron van inkomsten, de entrée's, is een onzekere post. In het afgeloopen seizoen viel zij, in verband met bijzondere omstandig heden mee, doch een volgende maal kan het on gunstiger zijn. Daarom is groote zuinigheid ge boden. Het verlies van donateurs werd bij lange na niet gecompenseerd door de toetreding van nieuwe. Waar èn de trainer èn de uitbreiding der speelgelegenheid groote kosten met zich meebrengen werd den leden op het hart ge drukt uiterst zuinig te zjjn met materiaal en terreinen. De terreinen aan den Brederodeweg ver- eischten dit jaar een grondige restauratie, wat een groote uitgavepost ten gevolge had. Op allen werd een beroep gedaan, gedurende de zomermaanden op de velden niet te voetballen. Liefhebbers van zomersporten kunnen zich aansluiten bij de cricketclub, die nog best eenige leden gebruiken kan. Overigens Is het bestuur voorstander als het is van een gesloten voetbalseizoen, gekant tegen zomer-voetbal en wenscht onder geen voorwaarde de terreinen daarvoor gebruikt te zien. Tenslotte memoreerde de voorzitter het te loven initiatief van het lid Rein Kuin, dat per fiets naar Aken was gegaan en verder te voet naar Milaan, ter bijwoning van den wedstrijd NederlandZwitserland. Kuin doet verslag van zijn avontuurlijken tocht, artikelsgewijze in een der Haarlemsche bladen, en geeft daarbij blijken van journalis- tieken aanleg. Het lezen dezer artikels werd aanbevolen. Van de rondvraag werd een schaarsch ge bruik gemaakt, wat de voorzitter in zijn slot woord aanleiding gaf op te merken, dat men zich blijkbaar met de leiding kan vereenigen. Toch komt het nog voor, dat onderling, de kwesties, welke er mogelijk zijn, te veel bespro ken worden. Dit is een glad verkeerde methode. Men bereikt er niets 'mee, dan negatieve resul taten. Wil men iets positiefs bereiken, dan wende men zich tot het bestuur, dat nota neemt van alle op- of aanmerkingen, en klach- en onderzoekt. Na een woord van dank voor de groote mede werking tot een aangenaam verloop, wordt de vergadering gesloten. Bakenessergracht 27. Telefoon 14393. Opgericht in 1909 0 levert tegen kostprijs: 0 Dinerprijs f 0.81met soep of toespijs f 0.15 meer. Geen lidmaatschap. Bezorging ook in de buitengemeenten. Prospectus op aanvrage. Zondag 3 Juni. Ned. Herv. Kerk. BLOEMENDAAL. V.m. 10 uur, Ds. J. C. van Dijk. Collecte voor Chr. Belangen. Jeugddienst in het Jeugdhuis. V.m. 10 uur de heer W. F. G. Dankbaar. OVERVEEN. V.m. 10 uur Ds. P. J. de Jong, Predikant te Amsterdam. Collecte voor Chr. Belangen. Gereformeerde Kerk van Bloemendaal. V.m. 10 uur, Ds. J. C. Brussaard. N.m. 5 uur, dezelfde. Catechismus, Zondag 27. Nederl. Protestantenbond afd. BLOEMENDAAL. Zondag 3 Juni. V.m. 10.30 uur Ds. D. A. Vorster, van Arnhem. De Vrije Katholieke Kerk Popellaan, Kinheimpark. Zondag 3 Juni, 10.30 v.m. Gezongen H. Mis. Uitstelling van het H. Sacrament van 2.30 5.30 n.m., gelegenheid tot meditatie, ook voor belangstellenden. Donderdag 7 Juni, 7.25 v.m. Gesproken H. Mis. Zaterdag 9 Juni, 7.25 v.m. Gesproken H. Mis. Ned. Herv. Gem. Santpoort. V.m. 10 uur, Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eyzinga. „Geloof boven „Christelijke verdeeldheid." (Joh. 16, vr. 13). Doopsbediening. Extra collecte voor de Kerk. Ned. Hervormde Evangelisatie te Santpoort. Vm. 10 uur, J. Makkelie, Amste7-"™" Vereenigde Doopsgezinde Gemeente, te Haarlem. V.m. 10% uur, Ds. J. G. Frerichs. Geref. Kerk in H. V. HAARLEM. Zondag 3 Juni. V.m. 10 uur Ds. W. v. Deth. N.m. 5 uur Ds. P. v. d. Vloed. Amerika, VOETBAL. Donderdagavond had de Algemeene Verga dering der B. V. C. „Bloemendaal" plaats in Hotel Roozendaal te Overveen. Nadat de voorzitter in zijn openingswoord opgemerkt had, dat deze slotvergadering van 't seizoen 1933—'34 in zooverre niet afweek van haar voorgangsters, dht het bezoek beter had kunnen zijn dit in tegenstelling met de beginvergaderingen in September, waarin het ongeduld voor de a.s. competitie zich reeds af spiegelt in een overgroote belangstelling werden de notulen der vorige vergadering on veranderd goedgekeurd. Daana las de secretaris, de heer Kaspers. Wij brengen1 thans een aardige japon met de moderne driekwart raglan mouw. Dit model is geschikt voor dames van eiken leeftijd. Voor dames van jongeren leeftijd bevelen wij organdi aan. De ruche wordt er dan zeer ruim aangezet. Voor ouderen kunnen wij bedrukt marocain met plissé ruches aanbevelen. Men benoodigt ongeveer 4.5 M. stof van 100 c.M. breed. Patronen van deze aardige japon, welke ge makkelijk zelf te maken is, zijn verkrijgbaar bij de afdeeling knippatronen van de Modevak school „Kinheim" Kleverlaan 113, Bloemendaal, telefoon 23497. Prijs afgehaald: f 0.45, franco per post f 0.55. Voor bestelling geve men op taille en heup wijdte op. Naam en adres s.v.p. duidelijk ver melden. HAARLEM EN HEEMSTEDE HET AANGEWEZEN EN VOORDEELIGSTE ADRES VOOR DAMES EN HEEREN BADCOSTUUMS, ZUIVER WOL, ENZ. KINDERBADPAKKEN, ZUIVER WOL, ENZ. DAMES EN HEEREN BADJASSEN, ENZ. HEEREN DAMES EN BADCAPES, ENZ. BADMUTSEN vanaf 9 ct. BADCEINTUURS 18 ct. BADSOHOENEN 55 ct. vanaf f.45 MET BIJPASSENDE JASJES.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1934 | | pagina 3