CADEAUX s B. A. CASSEE Zn. HEEMSTEEDSCHE KRONIEK. BINNENLAND PLAATSELIJK NIEUWS. WEINACHTEN und NEUJAHR. AGENDA. ffi in Koper* en Tinwerk, Bijzet* en Clubtafels, Boekenkasten en tiangkastjes, Club* en Haardfauteu is VERPLAATST JAN GEIJLVOET Junior, Haarlem. EXTRA FAHRTEN nach WESEL, DINSLAKEN, STERKRADE, GLADBECK, BOTTROP, ESSEN, OBERHAUSEN, HAMBORN, DUISBURG DÜSSELDORF. ibfahrt Haarlem 22, 23, 24, 25, 29, 31 Dez. 10 Ulir und 1 Uhr Abfahrt Duisburg 23, 27, 30 Dez. unid 2 Jan. PREIS f 5,50 RETOUR und f 7.00 RETOUR. Garage „ECONOOM", Tempelierstraat 54. Rufen sie an Tel. 15074 und der Leiter kommt zu iiinen. Bel Ankunft Zugverbindungen nach allen Richtungen. men, ingeval zulks voor den vrede in Obst Azie noodzakelijk mocht blijken. Men kan zich voorstellen, datöte Chineesche Regeering over de inmenging in haar bestuur •svel niet erg gesticht zal zijn, en het moet nog blijken, welke uitwerking deze verklaring zal hebben op de houding van Zuid China. Onze Prinses Juliana is weer in den lande teruggekeerd. Verleden Woensdag is zij met de Estavier V bijhouden te Rotterdam aangekomen, en werd op de boot door Hare Moeder de Konin gin hartelijk welkom geheeten. Op Donderdag 6 dezer is de tekst bekend ge maakt van het nieuwe clearing verdrag. Als be middelingslichaam tredt oi>: het Nederl. Clearing Instituut en de Duitsctoe Verrechnungskasse. De voornaamste bepalingen van het verdrag zijn wel: een hocger percentage voor de afbetalingen der oude schuldvorderingen, terwijl een recht- streeksche verrekening van deze posten mede is toegestaan. Naar wij vernemen, zal as. Donderdag den 20 December de bakende villa 't Kopje aan de Hooge Duin en Daalscheweg in veiling komen, waarin jarenlang het internaat van denzelfden naam ge vestigd is geweest. De overigens nog al fortuinlijke K.L.M. heeft dezer dagen schade geleden, doordien de P.H.- A.I.E. (Ekster) bestuurd door Wegrotiher gehin derd door den mist, bij een landing te Kastrup in een omgespit land terecht is gekomen. Juiste waarneming van het terrein bleek niet mogelijk. We zagen een afbeelding waaruit is op te maken, dat het toestel met den neus in den grond zat, het achterlichaam omhoog, zocdat de passagiers, die overigens veilig waren, in de lucht zweefden, en moeite hadden eruit te klimmen. Op Vrijdagmiddag is de bekende Nederl. film! ,Docd Water"- in Luxor Theater gegeven voor een groot aantal bezoekers. De opbrengst was bestemd als bijdrage tot de Kerstinzameling van de Nederl. Dagbladairs. De Gemeente zag af van de 20% vermakelijkheids belasting. De leden van de keurings commissie gaven een bijdrage van f 5.De Regisseur Gerard Rutten sprak een woord van dank aan 't publiek. De dagbladen maken melding van nog een J-^""]|giijken zip des wcords. H'.M. de Kóningin heeft namelijk f 50.000 doen ter hand stellen aan het Nationaal Crisis Comité. Dit bedrag is uitsluitend bedoeld voor kleed ing en dekking. Ofschoon er een oogenblik sprake was, dat Nederland geen troepen zou zenden ter assisten tie van de Saai- politie, is nu een verzoek aan de Regeering gericht om ook een Nederlandsche contingent daarheen te willen zenden. De Zwit sers onthouden zich, omdat hun grondwet zulks niet toelaat. Zondagavond werden we verrast door de mede- deeling van het overlijden van Willem Hunsche, een bekend topeelspeter, die heel wat menschen een genoegelijken avond bezorgd heeft. Nu is hij niet meer, en zal Donderdag 13 dezer op Zorgvlied worden begraven. Het blijkt nu, dat de 14 Douglas toestellen in Amerika besteld zijn, zoodat de Nederlandschte Vliegtuigen fabriek deze order ontgaan is. Volgens den Directeur den heer Ir. Stephan is zulks des te meer te betreuren, omdat de roem der K.LM- als luchtverkeer Mij. mede berust op de presr taties der Vliegtuig industrie, die zich ten deze veel offers heeft getroost. Naar aanleiding van onze oproep voor den Kerstinzameling, laten wij hieronder de ingeko men bedragen volgen: Mej. L. K. f 25,—; B. ten C. f 10.—r H. H. f 5.—; Ir. D. W. v. D. v. H. f 5.—r Mevr. C. f 5. Mevr. v. B. f 6.—; Mevr. M. f '5. G. E. f 2.50; B'. W. f 2.50; Zr. H. L. f 2.-7 Zr. B. de J. f 1.— Zr. H. D. f 1.—; Zr. J. H. L. f 1.—; Fa.G. E. f 2.50; J. G. V. f 1.—; 'Mevr. .V. f 1. Rembrandt Theater: De Zwarte Walvisch. CinerrPalace; Hanna. Luxor Sound Theater: Geprolongeerd. AGENDA STADSSCHOUWBURG. Zaterdag 15 Dec. 8.15 uur. Tooneelgroep „He Masker": Vorstelijke Emigranten. Zondag 16 Dec. 8 uur. Nederl. Operette Toonee Pax. Maartdag-17 Dec. idem. Dinsdag 18 Dec. idem. Woensdag 19 Dec. 8. 15 uur, le Abon. Vereen Rotterd: Hofstad-Tooneel: Rembrandt voor df Rechtbank. Donderdag 20 Dec. 8 uur, The English Classica Players. The Mechant of Venlse. Vrijdag 21 Dec., 2.30 uur: Lezing voor de Ver Van Huisvrouwen. Vrijdagavond, 8 uur, A. V. R. O. MEDEDEELINGEN. Het verslag van de openbare Vergadering der Christelijk Democratische Unie, kan tot ons leedwezen niet in dit nummer worden op genomen, en zal derhalve moeten overstaan tot een volgende uitgave. Mevrouw Marselis Hartsinck Presidente en de heer P. J. Mulder, Secr. Penningmeester van het Brokkenhuis doen een warm beroep op onze liefdadigheidszin, om de armste der armen te steunen door het beschikbaar stellen van gedragen kleederen. Vooral in dit koude jaargetijde is daaraan groote behoefte. Die dus wat missen kan,geve hiervan kennis aan het adres Beeksteeg 12 en tel. onder no."23676 (het- nummér 15813, dat in de gids stond, is komen te vervallen). Ook giften zullen dankbaar worden aan vaard, en kunnen worden gestort op postgiro 147245 onder vermelding: Brokkenhuis. Het Teekencollege „Kunst zij ons doel" noo- digt Kunstliefhebbers uit to1- een bezoek aan de Tentoonstelling van Illustratieve Kunst in het Waaggebouw aan het Spaarne. Deze Tentoonstelling welke kunstvoorwerpen te zien geeft van bekende artlsten is geopend van Zaterdag 15 December tot en met Zondag 30 Deer. dagelijks van 10—4 uur. Zaterdagmiddag j.I. om 3 uur was in de groote zaal van het Jeugdhuis de ontvangst bereid van den heer H. G. van Riessen en zijn zuster mej. A. E. van Riessen, ter gelegenheid van hun 8Jstcn verjaardagé Precies op tijd arriveerden de tweelingenen werden ontvangen door familie, vrienden en kennissen. Vele bloemstukken waren in de zaal geplaatst, waarvoor, op twee daar voor bestemde stoelen de tweelingen plaats namen terwijl de familie zich aan' weerskanten van de jarigen neerzetten. Vervolgens kwamen vrienden en kennissen feleciteeren. Jong en oud. groot en klem. Velen brachten nog wat mee en de jarigen hadden geen handen genoeg cm de gelukwenschen in ontvangst te nemen. Tot kwart over vijf was er een gezellige drukte. De auto waarmede zij gekomen waren, kwam voo? en de jarigen vertrokken. Dankbaar en gelukkig keer den zij huiswaarts en zullen dezen dag nimmer vergeten. Het was een zonnige dag voor deze menschen door den Heere hen geschonken. KUNST- EN FILMAVOND. Op Dinsdag 18 dezer, belegt de Nederland sche Blindenbond een kunst- en filmavond in de zaal van den Ned. Protestantenbond. Er heeft zich een comité van voorbereiding ge vormd, waarin naast clen Burgemeester, Jhr. J. P. W. van Doorn zitting hebben genomen de dames Waidkotter-Bénner en Van Caspel en de heeren Dr. Colenbrander, Dr. van Luin, Ds. Barger, R. Peereboom, V. d. Putten, Sloof, Verspoor, Vos, Dr. van Waïsem en Heuff. Vertoond zal worden de film „Wat wij wil len", die een volledig beeld geeft van het blindenwezen in Nederland. De heer Joh. v. d. Berg zal hierbij een toe lichting geven, terwijl nog medewerking wordt m.p°..Pnr>l<jsan'TJTalfa (vieolAy Tuyl Schuitemaker (zang) en Biele (piano). „BLOEMENDAAL'S TOONEEL" GEEFT A.S. ZATERDAG EÉN OPVOERING VAN „SANTA LUCIA". „Bloemendaal's Tooneel" geeft a.s. Zaterdag een uitvoering in hotel „Vreeburg", Kerkplein, Bloemendaal. Opgevoerd zal worden „Santa Lucia", comedie in vier bedrijven van A. den Hertog. De tooneelvereeniging heeft met dit society-stuk een goede keuze gedaan en onge twijfeld zal het a.s. Zaterdag weer een uitver kocht huis worden in hotel „Vreeburg". „The Jollf Jokers" zullen voor de muzikale opluis tering zorg dragen en de avonc' zal besloten worden met een gezellig dansje. Voor nadere bijzonderheden raadplege men de advertentie van „Bloemendaal's Tooneel", in dit nummer voorkomend. t OPVOERING VAN „REEPELSTEELTJE". Sprookje in 5 bedrijven van Joh. Veth. Riek van der Velden bracht IJ. Zaterdag met haai' Meisjeskoor het zangspel „Reepelsteeltje' voor het voetlicht- In de zaal van het „Jeugd huis" was dien avond geen stoel onbezet en velen moesten een staanplaats voor lief nemen, „Relepelsteeltje" speelt aan het hof der koningin en dus wemelde het den heelen avond op het tooneel van vorstelijke -personages, edele dames en heeren, allen in schitterende statiegewaden uitgedost. Ook trad er een pienter molenaartje op, idle door list en met behulp van den sluwën kabouter .Reepelsteeltje", den prins van het land wist te doen trouwen met zijn bekoorlijk doch tertje Miranda. De verwikkelingen die aan dat huwelijk voorafgingen en er later uit voortvloei den waren zoo guitig en boeiend, dat de span ning in de zaal devollevijf bedrijven behouden bleef. Alle medespelenden hebben zich flink van hun taak gekweten; zoowel zang als mimiek viel te loven. Frisch en zuiver gezongen, drongen de fijne meisjesstemmen tot in de uiterste hoeken der zaal, duidelijk verstaanbaar door. De cos tumes waren, als gezegd, schitterend en het kap- werk bleek aan een bekwaam vakman toever trouwd. Van de decors was veel werk gemaakt; vooral die van het bcsch in het 4e'bedrijf waren goed gedaagd. De hoofdrollen waren in handen van: Marietje Heule, die naar wij meenen bij acclamatie tot Koningin verkozen was, Nel Jaape, die een Prins te zien gaf, met een benijdenswaardig mooi stem geluid. Jo v. d. Velde, het oolijke molenaartje, dat zijn dochter Miranda (All Drijver) zoo han dig wist uit te huwelijken, Ada Schaap als het gefopte Reepelsteeltje en Ieneke Cassée als de slanke page Waldemar, die alle kabouters ter wereld te slim af was. Ten slotte was er nog een gansohe stoet van Eeredames, Hovelingen en Ka bouters. Onze plaatsgenoote mej. Kohier had de pianobegekridinig op zich genomen en kweet zich uitnemend van haar taak. Zoowel haar als Riek v. d. "VfeVJètV 'bloemen' aanvr*-.~',en dooi de klein zangeressen, voor wie deze avond zeker lang in aangename herinnering zal blijven. TEHUIZEN VOOR WERKENDE MF'SJES. Vóór leden van de Josephine Butler Vereeni ging en belangstellenden hield Mr. G. T. J. de meisjes"- Hij' begon met te laten uitkomen, welke evolutie zich in de opvattingen inzake h.et rtrafrecht heeft voltrókten, hloe daarin gedu rende de laatste 100 jaren een meer humane geest is doorgebroken. Vroeger ging'men zuiver uit van het denkbeeld van vbrgelding van het teweeggebrachte kwaad, van bestraffing van den bedrijver van dat kwaad-; diens persoon was ver der bijzaak, hoofdzaak was de zwaarte van het gepleegde feit. Later zag men in, dat criminali teit een maatschappelijk - verschijnsel was. dat bestreden moest worden en trachtte men in de cp te keggen straf ook een element van opvoe ding te leggen, teneinde recidive tegen te- gaan. Met de daarmee gepaard gaande toenemende belangstelling voor -de persoon van den misdrii- ver kwam men ten slotte tot de conclusie, dat vooral voorkoming van dte criminaliteit het doel moest zijn. Dit bracht mee, dat de taak van den rechter zich uitbreidde tot al die gevallen, waarin kinderen met zedelökén" ondergang werden be dreigd; naast de Kinderwetten, die in 1905 waren ingevoerd, om tot een mildere en psychologisch juister strafwetgeving ten aanzien van jeugdige delinquenten te komen, kreeg men nu in 1922 de wet op den kin dérrephter en de gezinsvoogd ij waarbij ook het burgerlijk recht de nocdig ge bleken wijzigingen en aanvullingen ondergingen. Spreker had over een tijdvak van 6 j.areneens nagegaan, hce het instituut dhr voorwaardelijke veroordeeling bij jonge menschen had Uitgewerkt. In 92% van de gevallen had het aan ziin pre ventieve bedoeling ten volie beantwoord! Ook het rechtsmiddel ontzettin,g uit de ouderlijke macht blijkt in zeer veel gevahen in staat te stellen om criminaliteit te voorkomen. Men on- dersch-'iedt-daarbij 3 groepen van kinderen: zir, die ondergebracht worden in een ander .gezin, zij, die in een gesloten gesticht geplaatst wórden én kinderen, die eigenlijk te groot ziin voor een Pleeggezin en te goed voor een gesticht, voor wie de z-2- „tehuizen met halve vrijheid", ook wél ge noemd tehuizen voor werkende meisjes (jongens) een ware uitkomst bieden. Deze tehuizen zijn een iaar of vat geiden epeericht en zijn een zeer voed middel ook ter voorkoming van prostitutie: Spr. b-v-'-i-i-'ft h"t tehuis aan de Olympiakade te Amsterdam voor werkende nieisies; het systeem ervan is zeer eenvoudig, er zijn een gemeen schappelijke zit- en eetkamer en 24 kleine slaap kamers. zc'cHat eTk meisje haar even kamertje heeft. De directrice, die een moeder voor ze is, gaat rertrouwelii-k met' ze om. De geheeld sfeer is ér een van liefde, eerlijkheid, rechtvaardigheid; men heeft er veel voor anderen over. Een der gelijk tehuis is er ook vcor werkende jongens. Zij worden gaarne geplaatst, het komt zelden voor, dat zij buiten betrekking zijn, want de pa troon of de mevrouw kan ervan op aan, dat zij een geregeld leven leiden, een goed tehuis heb ben en geleerd hebben zichzelf behoorlijk te ver zorgen. De vereeniging die deze tehuizen - heeft opgericht, krijgt van het Rijk een vergoeding vah f 1.75 per kind per dag, verminderd met 60% van het loon, dat het verdient. De rest van het .loon, houdt het voor de aanschaffing van kleeding, voor zakgeld en een spaarduitje. -Bij'de kinderen wordt er sterk op aangedrongen; dat zij de tering naar de nering zullen zetten; zijn ze hiertoe in staat, dan zullen zij veel :sterker staan totnnwr ajWlpi .VM-jcifliyv-e.vi JScfrjekep, IS. jm- mers, dat jóhgens die dat niet kunnen gemak kelijk tot diefstal,, ipeisjes die dat niet kunnen gemakkelijk t.ct prostitutie komen. In een ge zonde omgevingzullen .gezonde, krachtige men schen .opgroeien. Daarom tracht men de kinderen in deze tehuizen te .geven vrede, vroolijkheid, vertrouwen vriendschap en vrijheid; dat zijn de dingen die het opgroeiende geslacht noodig heeft. Daarom ook is de zinspreuk van deze tehuizen: Civis, civem curat, de eene burger zorge voor de andere. HET BEREDEN VENDEL VAN DE BLOEMENDAALSCHE BURGERWACHT. De Bid. Burgerwacht en de Luchtbescher mingsdienst mogen zich in een levendige- en klimmende belangstelling bij onze lezers ver heugen. Wij willen daarom van tijd. tot tjjo een en ander meedeeten omtrent den stand en de wijze waarop deze beide korpsen zich ont wikkelen. Voor ditmaal een enkel woord over de voorbereiding van, wat. men zou kunnen no?- m.en, het Keur Vendel van de mobiele divisie; de bereden afdeeling n-1. Toen op 14 Sept. j.I. in hotel „Roosendaal' te Overveen de officieren van de Bid. Bur gerwacht werden geinstalleerd, behoorde: ondsr ben die de eed van trouw aan .de beginselen van den Burgerw. in handen van denBurge meester aflegden; ook de hr. P. v. Loon, res.-lui- tenant bereden artillerie. Deze. officier trjgd daarmede in functie als hoofd van hét ,qp te richten bereden Vendel. Als. onderjïeel van de mobieje divisie, kan zulk een bereden Vendel in een gemeente als de onze, mét' naar uitge strekte landgoederen en terreinen, iri tijden van woelingen geroepen worden, een taak van niet te onderschatten beteekenig te vervullen. Wanneer langs de grgnzen.van onzje rustige gemeente, oproerige elementen zich samen trekken, wanneer over groote'gebieden onlusten uitbreken; en wij daardoor niet meer de- be schikking kunnen krijgen over marechaussees, dan moeten wij zelf ons tegen plunderaars en brandstichters weten te verdedigen.En dan zijn reeds enkele ruiters, mits goed gedisciplineerd en militair voor hun taak opgeleid, (beter dan welk ander troependeel ook) in staat, die uitge strekte gebieden te bewerken. Het is duidelijk', dat aan hen, die in dit bereden, vendel w^n- schen plaats te nemen, de eisch gesteld wordt, dat zij militair geoefend z^jn en de kunst van paardrijden verstaan. Voldoet men aan die bei de elschen, dan kan men direct in het bereden Vendel worden opgenomen en behoeft men slechts jaarlijks een bepaald aantal oefeningen te volgen, teneinde de gewenschte geoefend heid te kunnen onderhouden. Maar ook voor hen dieniét militair geoe fend -doch wel de kunst van 'paardrijden machtig zijn, opent de Burgerwacht de gele genheid door het volgen van een opleiding, als geoefend man, maar het bereden vendelover te gaan. In het omgekeerde geval, d.i. als men wél reeds militair geoefend is, (ofwel deze ge oefendheid bij de Burgerwacht verkregen heeft), doch niet kan paardrijden zal men zich de moeite en kosten mosten getroosten, om dit laatste te leeren, alvorens in het bere den vendel te kunnen worder opgenomen. Nu biedt echter de Burgerwacht de gelegenheid, deze rijlessen op een buitengewoon gemakke- Jongh, Oud-kindterrecfater te Amsterdam onlangs kelijke wijze, vooral wat de kosten betreft, te een voordracht over „Tehuizen voor werkende j kunnen volgen. Bij voldoende deelname be- ZMLSTAAT 83 AMEUBLEMENTEN - c/5 Voor de a,s. Kerstmis vindt U een prachtsorteering LU O TEL. 11307 N m H H lu Aileenverkoop van de Origineele Hindeloopen Meubelen m n en Klein Artikelen. cd m H r* O van DOELSTRAAT 37 naar no. 35, NAAIMACHINEHANDEL EN REPARATIE-INRICHTING TELEF. 13538 OPGERICHT 1902 DE BELASTINGSCHROEF. Als deze,eerste Kroniek-onder de oogen onzer lezers komt, zit de Gemeenteraad nog te mid den van de begrootingsdebatten. Het zwaarte punt bij deze debatten zal ditmaal liggen bij de vraag tot welke méér of minder ondraag lijke hoogte de belastingen voor het volgende jaar zullen worden opgevoerd. Want dat zij omhoog zullen gaan en niet zuinig ook staat helaas wel vast. Nu gebiedt de eerlijkheid te zeggen, dat dit in geenendeele het gevolg is van de wijze, waarop Heemstede haar eigen huishouding geregeld heeft. Daartoe zouden de ontvangsten ook zonder eenige belastingvcr hooging toereikend zijn en zelfs zou daaraan een overigens geringe verlaging van de gas- tarieven gepaard kunnen gaan. Het Rijk is echter de spelbreker en ontneemt de gemeente 4/5 van de opbrengst der Per- soneele Belasting, een. peulschilletje van maar even f 123.000.Natuurlijk moet dit bedrag op de een of andere wijze worden aangevuld. Maar hoe? Voor Burgemeester en Wethouders schijnt, de vraag nogal gemakkelijk te beant woorden geweest te zijn. Sijmen kan het wél betalen, we verhoogen de opcenten van de Per- soneele belasting van 75 tot maar eventjes 150 en klaar is Kees. Het is echter zéér de vraag of Sijmen het inderdaad nog wel betalen kan. In letterlijk alle kringen van de 'bevolking- heeft de daling van dé inkomsten zich op de meest pijnlijke wijze voortgezet - en- uit deze verlaagde inko mens moet de Inkomstenbelasting betaald wor den over het hoogere salaris van het voorgaan de -jaar. Daaraan is aiu eenmaal niets te ver anderen, maar dan moet men toch 09k wel uitermate voorzichtig zijn met het verzwaren van andere belastingen. Iedere verzwaring toch die rfiet absbluui onverrngdelijk is, is een vol strekte miskenning van de groote fipaneieele. moeilijkheden, waarin welhaast elk lid der be volking verkeert'. Die moeilijkheden miskent men zeer stellig als men. momenteel de belastingen verhoogt ten einde extra-reserves voor volgende jaren te kweeken. En dit willen Burgemeester en Wethouders inderdaad doen, door het batig saldo van 1933 niet geheel ten goede te laten kómen aan den dienst van 1935, zooals dat te doen gebruikelijk is, doch in plaats daarvan een halve ton te reserveeren voor 1936. Gelukkig bestaan hiertegen in vrijwel alle fracties van den raad ernstige 'bedenkingen en de Financieële Commissie, waarin de vier grootste fracties (R. K., Vrijheidsbond, Chr. Hist, -en S. D. A.- P.) zitting hebben, heeft zich unaniem tegen deze extra-reserveering uitge sproken. Intusschen heeft het College nog geen kamp gegeven en blijft h<>t aan de 150 opcenten vasthouden. Wint de financieele commissie het pleit, dan zal met een verhooging van 120 op eenten volstaan kunnen worden, een verschil dus in belastingdruk, dat zeker niet te ver smaden is. Ook wij gelooven, dat de Financieele Com missie in dit geval een beteren krjk heeft op de belangen van Heemstede, dan het college van B. en W. Tal van maatregelen van de Regee ring zijn erop gericht, de gunstige uitzonde ringspositie die gemeenten als Heemstede op het punt van lage belastingen innemen, te niet te doen. Daaraan kan noch het College van B. en W„ noch de raad iets veranderen. Maar oinnen de grenzen van het mogelijke de belas tingen op het iaagste peil te houden, is nood zakelijk. Nog steeds gaat de bevolkingsaanwas snel en door niets mag deze nocdeloos in ge vaar gebracht worden. Wij zullen in 1936 meer gebaat zijn met eenige honderdtallen nieuwe bewoners, die elk jaar een halve ton belasting in het laatje brengen, dan met één extra reserve van dat bedrag, die wij maar éénmaal zullen hebben en dus ook maar éénmaal zullen kunnen aanwenden. Wij stipten hierboven reeds aan, dat de gas- prijs een geringe verlaging zal ondergaan, n.l. van 10 op 9 cent. Tegelijkertijd za! echter de door het rijk geheven omzetbelatting aan ae verbruikers in rekening woeden gebracht. De. netto-verlaging zal dus nog niet eens 10 pCt., doch slechts 6 pGt. bedragen, terwijl electrici- teït en water even duur blijven als zij zijn. Op deze wijze zal een zoet winstje van honderd- Vijftigduizend gulden gemaakt kunnen worden. Geen wonder, dat de directeur der bedrijven zich in een openbare vergadering kortgeleden de spijtige opmerking liet ontvallen, dat de tarieven wel hoog waren, maar dat hij dan ook de kurk 'moest leveren, waarop £e gemeente kon drijven. Ook hier springt weer de noodzaak in het oog van een krachtige bevordering van den bevolkingsaanwas. Bij een grooter debiet kan immers deze winst behouden blijven on danks een beteekenende verlaging van de ta rieven. Maar voor het eerstkomende jaar zal deze verlaging wel tot de vrome wenschen blijven behooren. staat nd. d« mogelijkheid, dat de Burgerwacht klassikale rijlessen organiseert. Een ieder,die belangstelt in het bereden vendel, als zijnde een instelling, waarin, weer baarheid, vlotheid en sportiviteit op aangena me wijze gecombineerd zijn, gelieve zich in verbinding te stellen met--den - vendelcomman dant, - die iederen Maandag van 20 tot 22 uur té spreken is op het Bureau van de Bloemen- daalsche Burgerwacht, Oude Raadhuis, Over- veèn,' telefoon- 12653. VERSLAG OVER DE ALG. VERGADERING DER VER. WELDADIGHEID NAAR VERMOGEN. In. de heden (12 Dec:) gehouden Algemeene Vergadering der Ver. Weldadigheid naar Ver mogen werd de rèkening en verantwoording over het afgelo'opep jaar, 'eindigende '31 Oct. 1.1,.'in orde bevonden; deze rekening,die, doop dé heèren M.' Lügt en N. J. Hoëflake was ge- coiitroieérd, sluit met een belangrijk tekort. Dok hétjaarverslag over dé werkzaamheden in het jaar 1933—1934 droeg de goedkeuring der. vergadering, weg.-Met groote dankbaarheid wérd door de vergadering kennis genomen van eenige' belangrijke giften, die bij het bestuur binnen kwamen. De vereeniging gaat het nieuwe jaar met eenige angst tegemoet, in., zooverre, dat er zeer ve.te aanvragen atn steun hinnen komen, terwijl het aantal der leden en begunstigers steeds kleiner wordt. Middelen werden beraamd om te trachten eene zéér gewenschte uitbrei ding van het aantal leden te verkrijgen, waar zulks hoogst noodzakelijk is om het zjvare werk der vereeniging in deze droevige tijden te kunnen voortzetten. Het bureau der vereeni ging in de Janskamer, Jansstraat 38, zal gaarne aanmeldingen tot lidmaatschap (mini mum contributie f 3.per jaar) in ontvangst nemen. X De periodiek aftredende bestuursleden wer den bij acclamatie herkozen, terwjjl in de vaca tures, ontstaan door het overlijden van Mevr. Levenkamp—Planten, en het bedanken van Mevr. TollenaarOlden.boóm en Dr. L. C. Groot werd voorzien door de benoeming van Mevr. C. L. W. YsendijkMetelérkamp en Jonkvr. J. Schorer en den heer J. Th. Mathot. Het wordt thans weer tijd voor éen nieuwe kalender. Het' jaar spoed ten einde en het nieuwe jaar staat voor de deur, zoodat we dan ook wederom nieuwe kalenders moeten hebben. De redactie van een courant behoeft nooit bang te zijn als het zoover is, dal zij met het cadeau krijgen van kalenders overgeslagen wordt. Reclame-, Kunst- en andere soorten kalenders stroomen in de maand December het redactie bureau binnen. Thans hebben we een kalender ontvangen van de Nederl. Spoorwegen voor het jaar 1935. Deze maandkalender is zeer mooi uit gevoerd en bevat 12 prachtfoto's van ons spoor wegnet en alles wat daarop betrekking heeft. Wie zich vcor het modern spoorwegverkeer interesseert kan zijn hart ophalen aan mooie op- name's va,n electr. treinen en de dieseltreinen. Onder aan de foto's staat een duidelijke ver klaring, terwijl onder ieder maandelijkseh kalen derblad tarieven en opwekkingen staan van per sonen en goederenvervoer en het nemen van Algemeene Abonnementskaarten, enz. Het kalen- derschild is in verschillende zachte kleuren uit gevoerd en U behoeft U. daarom niet te schamen deze fraaie wandkalender een goede plaats op uw kantoor of huiskamer te geven. Tegen het luttele bedrag van 40 cents kunt u in het bezit komen van bovenomschreven kalender. DIEFSTAL VAN FIETSEN. Het politierapport is deze week bijzonder kort. Het vermelde slechts de aangifte van diefstal van een fiets uit een tuin aan de Ju- lianalaan en van een fiets uit een schuurtje aan de Vogelenzangscheweg. Tegelijk met deze laatste is daar ook een blikschaar en tuinge reedschap gestolen. OOK VUILNISBAKKEN WORDEN DOOR DE LANGVINGERS NIET VERSMAAD. t Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van een vuilnisemmer. Het is niet overbodig een oogje in 't zeil te houden als de vuilnisbak buiten staat. NED. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING AFD HAARLEM EN O. Strandwandeling. Oo Zondag 9 December nam een 25-tal leden deel aan een strand-excursie, welke onder leiding van den heer L. H. van 't Sant stond, 't Weer was heerlijk en met den wind in den rug ging het van Muluru langs den vloedlijn in Noorde lijke richting. Herhaaldelijk werden vondsten ge daan (tenslotte bleek dat in totaal nog een

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1934 | | pagina 2