K A UIMJIB li UiMr.llT Haarlem, Tel. 131 »NÉ A. LAUTZEIIDiiSrFER, Assur. VelsersM li Haarlem. Tsltl 12362 BINNENLAND PLAATSELIJK NIEUWS. 'mmm De Auto-Verzekering voor dezen tijd. Schoorsteenvegers VERPLAATST JAN GEIJLVOET Junior, Haarlem. BURGERLIJKE STAND Losse Een go Brokjes Nieuwja Wettel. Aansprheid. AH. Risks Premie f25.— f95.— Zonder eigen Risico. Vraagt iitll^tiBjjeii" bij ZWITSERLAND. Zooals bekend is, wil de Duitsche Regeering ook de buitenlandsche pers zooveel mogelijk controleeren en naar haar handje zetten. Met de binnenlandsche bladen is dit vrijwel gelukt, zoodat deze hun charme ook voor de Duitschers verloren hebben. Vandaar dat men met graagte naar- buitenlandsche bladen grijpt. Nu worden die ook al heel gauw verboden, tenzij zespe ciaal geprepareerde uitgaven voor Duitschland zouden laten drukken. Maar daarvoor voelt men niet veel, ook wegens de kosten. De Zwit- sersche bladen „Bund" en „Nationalzeitung", die veel in Duitschland worden gelezen en nu verboden zijn blijven staan op hun standpunt, dat ze vrij moeten bljjven in hunne beoordee- ling van den politieken toestand en de gebeur tenissen in Duitschland. Zij hebben dan ook besloten de door hen gevolgde gedragslijn in geen enkel opzicht te wijzigen, zelfs al zou m£n in Duitschland niet daarvan gediend zijn. Dat is tenminste een standpunt waarvoor men eer bied kan hebben. DUITSCHLAND Oud en nieuw is in Gross Berlin weer op de ouderwetsch vroolijke wijze gevierd; restau rants en cafë's hebben goede zaken gemaakt.. De Führer Hitler hield op Nieuwjaarsdag een receptie, waarop het geheele corps diplomatique aanwezig was, om de gelukwenschen van de verschillende staatshoofden over te brengen. De woordvoerder was de Deken van het Corps: de Nuntius van den Paus. In zijn rede merkte de Nuntius op, dat volgens een oude traditie de Nieuwjaarsdag gewijd was aan gelukwen schen tusschen de volken. Hij biedt dan ook namens de vorsten en staatshoofden met wie Duitschland .diplomatieke betrekkingen onder houdt, de beste wenschen aan voor het per soonlijk welzijn van dan leider en het Duitsche Volk in zijngeheel. De .algemeejie wensch is zeker wel de Wereldvrede, want zonder dezen sterft het economische leven, het werk ont breekt en de vooruitgang komt tot stilstand. Ernstige hinderpalen bestaan voor dien vrede, maar men mag het vertrouwen hebben, dat ze niet onoverkomelijk zullen zijn, mits degenen die van goeden wil zijn, slechts willen samen werken. In zijn antwoorddankte de Leider Hitier voor de gelukwenschen. Gij hebt gesproken van den wensch der menschheid naar handhaving van den vrede. Deze woorden zijn in overeen stemming met de gevoelens van geheel het Duitsche Rijk. Duitschland wil zich wijden aan Oen wederopbouw en vraagt slechts voor zijn levensrecht dezelfde erkenning van andere lauden. 'Hij is overtuigd, dat de moeilijkheden, die uit den huidigen toestand voortspruiten, bij goeden wil uit den weg kunnen worden ge ruimd. Ik zie in de relaties tusschen de Volken geervènkel. probleem, dat niet bg ^^rstanyige behandeling opgelost zou kunnen wórden. Dat Zij zoo. AMERIKA. De Amerikaansche begrooting is door Presi dent' Rooseveld goedgekeurd. Voor de oorlogs- begroóting zijnt3 milliard dollars uitgetrokken en 'dé vloot wordt uitgebreid tot maximum sterkte (dit is vermoedelijk het gevolg van het opzeggen door Japan van de vlootovereenkomst van'Washington). In elk geval zal echter de vloot niet grooter worden, dan in Washington is vastgesteld. Ook de luchtvloot zal worden versterkt.. Daar gaan we al weer. Als een kleine variatie op een bekend oud spreekwoord zou men nu kunnen zeggen: tus schen Weenen/en Parijs ligt de weg naar Rome. Door de tegemoetkomende houding van Oos tenrijk, heeft de Premier Laval besloten, nu toch naar Rome te gaan, ten einde de tusschen Itplië en Frankrijk hangende kwestie omtrent hup bezittingen in Afrika te regelen. Ëp de Engelsebe Minister van Buitenl. Zaken Sipion, die aan de Riviera vertoeft, blijft op de hoogte van den stand van zaken en zal wel zijn best doen, om den vrede te helpen bevorderen. De feestdagen zijn niet voor allen aangenaam afgelo'open. Wanneer we de bladen van Don derdag opslaan, vinden we weer verscheiden ernstige ongelukken vermeld. Zoo heeft bij Emmen een 4 persoons-auto een brugleuning vernield, en is in de vaart terecht gekomen met het droevig gevolg, datslechts 2 van de zéven menschen gered konden worden, één daarvan is sindsdien in ,het ziekenhuis te Gro ningen overleden. De eigenaar J. van Beilen kon zich nog uit de wagen wringen en sleepte Mëj. Antje Buter mede. De overigen die in de overvolle auto zaten, zijn jammerlijk verdron ken. Hce hét gebeurde is vooralsnog niet dui delijk, maar zal wel door den bestuurder van den wagen worden opgehelderd. Een tweede ongeluk wordt vermeld van de Heïnbrug. Daar reed een wagen pardoes door hgt open veer het kanaal in. De bestuurder was vermoedelijk niet met de plaatselijke toe standen bekend. Dit was de Heer H. v. d. Voet uit Katwijk aan Zee en met hem waren zjjn. halfbroeders de Heerenvan Klinkenberg mede door het kordaat optreden van den .23- pontwachter van Offenbe.ek, die zich onmid dellijk te water begaf om de portieren te hel- pen openen, konden alle inzittenden gelukkig worden gered. Wij hebben zijn naam niet ge zien bij d'e der op 31 Dec. geridderden. Het derde ongeluk is: brand in den Stads schouwburg te Arnhem. In dén. vroegen mor gen. van den 27sten is deze schouwburg door brand vernield. Het vuur werd het. eerst ge zien door den toonee'meester Huussen, die nauwelijks gelegenheid kreeg te ontkomen. De brand is achter het tooneel ontstaan, waar.de. requ'.sieten bewaard werden het ijzeren brand- scherm was na de laatste voorstelling (gege ven door het gezelschap van Mevr. de Boer van Rijk) neergelaten. Binnen korten tijd stord het geheel'e gebouw in lichte laaie. Aan vankelijk hoopte de brandweer het vuur tot het - achtergedeelte te beperken, doch zij slaagde 'daarin niét. Langzaam werd het ge* heele gebouw aangetast. De brandweer was met groot materiaal opgekomen, en véle auto riteiten. waaronder de Commissaris der Ko ningin en de. Burgemeester waren aanwezig. Het gebouw was eigendom der Gemeente en is verzekerd voor een bedrag van f 580.000, Het. dateert, van 1865 en was een van de best ingerichte kleine schouwburgen des lands. Ook de Haarlemsche Toonéelcüb heeft er wel voor stellingen 1 gegeven. In het Concertgebouw is door Ir. Albarda op den tweeden Kerstdag de groote Kerstrede der S.D.A.P. voor een groot aantal leden uit gesproken. Het heeft wel den'-schijn,; dat de S.D.A.P. 'in den laatsten tijd haar revolutionair karakter min of meer heeft laten varen. De, Heèr .Al barda vergeleek de onvermijdelijkhid yan het Socialisme met het Christendom. In het op sommen van de crisis slachtoffers betrok spreker ditmaal ook den middenstand ja zelfs tal van ondernemmgen. De teekenen van op leving komên spr. bedriegelijk voor. Uit alles blijkt wel, dat de S.D.A.P. nog al eens van taktiek verandert, en zou_ ditkunnen worden" toegeschreven aan vr'ees v'oör het "fas cisme eenerzijds en het communisme ander zijds. Maar zal., zoo vraagt men zich af, deze partij ooit bereid zijn, evenals de anderen loyaal samen te werken met ónze Crisis-Re geering? Daartoe is zij vermoedelijk niet vol doende op nationalen grondslag gevestigd. Toch zal de S.D.A.P. wel evenals andere par tijen noodgedwongen enkele 'zuiver egoïstische wenschen der arbe'ders. moeten oriisgeven: De waardeering voor ons als natie bestaat bij de S.D.A.P. nog niet heel lang. Nadat de Heer Albarda in zijn rede had ge wezen op de vedslechtering. yan den toestand in alle lagen der burgerlijke maatschappij zeid-e, hii dat de democratie in Duitschland en Oostenrijk vernietigd is. Democratie zegt spr. is meer dan een staatsvorm, zij is een beginsel Fascisme staat lijnrecht daartegenover. De dictatuur' maakt het volk tot slaven en 1934 was een waar moordjaar. Van der Lubbe viel, als slachtoffer ,van de schuld van anderen. Duitschland beleeft wel donkere. Kerstdagen en het zegevieren van het zgn. Nationaal-Socia- lisme aldaar hééft toenemen van oorlogsgevaar tengevolge. De weg dien Hitier gaat, moet on- herroenelijk tot oorlog leiden. Maar zoo roept spr. uit, moeten wij den moed laten zakken Neen, een volk van zeelieden houdt vol. De Sociaaldemocratische gedachte kan piet ster ven, ziet maar naar Engeland en Tsjechoslo- wakije. Zij weten de democratische gezindheid te bewaren, ondanks pet fascisme. Spr is ervan overtuigd,, dpt in Duitschland. en Oostenrijk de sociaal-democratiscije ondersjroomen op duur 'zuUeb doorwerken. Zij zullen die landen opnieuw inlijven in de ry van de., beschaafde volken. JEen .tweede .lichtpunt noemde sp.r. de activiteit van den Volkenbond. Dit blijkt uit de behandeling van de Saarkwestie en de oplos sing van het geschil tusschen Joegoslavië en Hongarije. De eerste plicht van de Soc.. Dem. is. mee te werken aan het yolke'nbonüswerk. Daarom stemden de Soc. democraten in de Tweede Kamer voor het zenden van troepen naar het Saargebie.d. Zoomin de - ramn van den Uiver de lucht vaart in haar ontwikkeling zal stuiten, zoo min zal het fascisme de voorwaartsehe beweging der Seciaalrdemocratie kunnen tegenhouden. Sprekende over den politieken toestand in Nederland, zegt de Heer Albarda, dat de S.D.A.P. in een politiek van isolement geraakt js. Waar vroeger de critiek welwillend was is die nu verschernt. en heeft men negatie te ondergaan. De S.D.A.P. echter is .tegen aan vallen bestand; Mussert gapt prat op zijn 30.000 [eden welke de Nationaal .Socialistische partij niet heeft, wij zegt A. hebben er 90.000 en-de N.V.V. 300.000. De S.D.A.P. kan der halve één gesloten front vormen tegen alles wat c'-e democratie bedreigt. Ondanks alle raoe'ljjkheden kan zij zich handhaven', en cjit geeft hem moed voor de toekomst. Wij hebben misschien nog zwaarder tijden tg verwachten en vernederingen te. verdragen, wat echter binnen in ons leeft is niet te vernietigen, dit is een kracht, welke alle moeilijkheden zal weerstaan", aldus de kamerleider dezer m aantal 2e en door wat zij in den Nederland- schen arbeiders heeft weten- te bereiken, bij alle eenzijdigheid, eerbiedwaardige partij. Na de treurige berichten wegens ongeluk ken gedurende de feestdagen, doet het goecj ook. eens een prettige tijding te kunnen, ver melden.' Tengevolgevan het terugbrengen van den rentevoet voor rijksvoorschötten op 4%, kunnen dehuren van een aantal woningenin Amsterdam worden verlaagd, zeer ten gerieve van de bewoners. Het moet we! een ontzettende schrik ver oorzaakt hebben in het gezin te Loon op Zand waar Vrijdag' de gevel van een huis door een locomotief van de tram werd geramd1- Een groote vrachtauto reed tegen de locomotief op, zoöaat deze uit de rails gelicht werd en het huis binnenreed. Het droevigste is, dat een 88-jarige bij dit ongeval den dood vond, en twee huisgenooten zwaar gewond werden. De aangerichte ruïne was groot, en men vreesde aanvankelijk, dat er nog meer slachtoffers zouden vallen. De woning is gestut, en de 'ocom'dtief door twee andere naar'buiten ge sleept. Toen kon men eerst goed overzien, welke enorme schade was aangericht. Naar wij vernemen is teil behoeve van de zgn. „zwevende vorderingen" op Duitschland eën rekening geopend bij de Deutsche Ver- rechnungskasse te Berlijn, onder den naam van „Treuhahdlerkonto. der Niederiande. Er -it echter eeu maartie aan de storting 'van het verschuldigde bedrag op dït conto bevrijdt den. Duilschenschuldenaar niet. Hij zal moeten nastorten elk nadeelig koersverschil, dat bijaflossing mocht ontstaan. Aan belang hebbenden wordt in overweging gegeven huil Duitschen deb'teuren opdracht te geven, het te 'verderen bedrag op bovenvermelde rekening te storten, dus niet op de zgn. devisenbank Goedkeuring voor deze storting moet dan eerst aangevraagd worden bg de betreffende Deut sche Devisenstelle. Doet hg dit niet, dan kan ook de Nederlandsche schuldeischer deze aan vraag. indienen. De aanvragen moe ten. dje D,e- vjsenstelle uiterlijk op -1 Februari '35 hebben bereikt, v Woensdag bereikte ons- de goede tijding, dat' op het herhaald aandringen van de VereenigTng trein 8,08 4e Nederlandsche Spoorwegen beslo ten hebben, de lijn HtfarlemZandvoort te electrificeeren, zoodat men in1936 direct per trein van Amsterdam naar het Zeestrand zal kupnen rijden. Het behoeft geen betoog, dat ook" Zandvoort, hiermede ten zeerste -gebaat .is. Jammer, dat het nog een jaartje moet duren, maar de -tijd vliegt snel. EXAMEN COSTUMIèRE EN COUPEUSE. Bij.de modevakschool „Kinhe'm" te Bloemen- daal slaagde de vorige maand mej. H. Brunnings voor het examen costumière en mej. A. Keizer, vóór het examen coupeuse, beiden te Haarlem. C van Willigenbrug. Het meer dan 100 jaar bestaande schildersbedrijf van de fa. van Willigenbrug. dat in onze gemeente en vèr daarbuiten een algemeene bekendheid verkreeg niet alleen door de lange bestaansperiode, maar meer nog een goeden naam verwierf dooi de vakkundige uitvoering van zoowel groote als kleine schilderwerken, is per 1 Januari van leiding veranderd. De. heer C. van Willi genbrug heeft zich uit de zaken teruggetrok ken, zooals blijkt uit de in dit nummer voor komende advertentie, en het bedrijf overge dragen aan de heer E. van der Zwaan, die reeds l'/z jaar in dit bedrijf is werkzaam' ge weest. De nieuwe eigenaar is een first-clas schilder, hetgeen o.xn. blijkt uit zijn studie- loopbaan. eerst als leerling hij deKunstnijver heidsschool te Amsterdam en later bg de Na tionale Schildersschool te Utrecht. Den tijd dat de heer va.n der Zwaan bij de fa. van Willigenbrug is werkzaam geweest, heeft hij practisch weten te benutten om zich tn zijn bedrijf .,in te werken". Hetgeen beteekent dat de heer van der Zwaan nu volkomen gereed is cm den goeden naam van dit zoo bekende bedrijf te continueeren. Den nieuwen ondernemer inmiddels onze beste wenschen. BLOEMENDAAL'S GEREF. KLEINKOOR. Bovengenoemd christelijk gemengd koor, dat eiken Donderdagavond repetitie houdt in het gymnastieklokaal van de chr. school aan de Zcmerzorgerlaan- staat sinds een paar weken onder leiding van den musicus P. Halsema, in onze gemeente géén onbekende door zijn func tie als kerkorganist van de Ned. Herv. Kerk en als directeur van een ander Bloemendaal's Christelijk Koor. Het bestuur van dit. koor is nu als volgt samengesteld: G. Eikelenbócnx, voorzitter; B. Voerman secretaris; Mej. B. v. d. Berg, pen- linrnneestepesse .an. .mei.«A. Bruins, m.uziekyei'- zorgster. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden op den repetitie-avond of bij den. secretaris Kinheim- weg' 21. LICHTBEELD EN CULTUUR. Wijvestigen gaarne de aandacht op het Maandblad „Lichtbeeld, en Cultuur" (Redac teur Dr. A. van Krevel;?) waaraan vers"heidene deskundigen hunne medewerking verleenen. Dit-Maandblad is, zooals de naam reeds aan duidt, gewjjd aan de film-industrie, meer spe ciaal cultuur-films voor het onderwijs. In de af], No. 6 v.an December wordt onder bet hoofd; „Eén leerfilm terugblik", de vinger gelegd on een wonde. nb bet aanstellen van leiders bij het fibu-onderwijs, welke niet of ohvcldcehde voor hun taak berekend zijn. Daar waar de film niet' voldoende voor zich zelf spreekt, dient iemand beschikbaar te zijn, om op duidelijke vakkund-'ge wijze den leerlingen uit verschillende scholen, vaak uit een zeer verschillend milieu, de. nood'ge ophelderingen te geven, opdat de film tot haar recht kome. Waar cnltuveele films voor het Onderwijs van zulk een groote.'waarde zijn, verdienen zij den steun ook van Oudercommissies, en waar de schooi en gemeentebesturen vaak niet kunnen hel pen, ligt het op den weg van het particulier initiatief, om in deze de. helpende ljand te bie den, opdat de leerfilm haar nuttige' plaats bij het onderwijs blijve innemen. Een ander artikel is gewijd aan een nieuw opname-systeem voor vertraagde films, welke van groot nut bleken te zijn. Nog enkele uittreksels uit andere filmbla den, een beschrijving van nieuwe films en ten slotte een opgave, van in de afgeloopen maand dcor de Centrale Commissie voor d-e film-kéu- ring als wetenschappelijke film aangemerkte films. j Ziedaar in het kort de 'inhoud van dit nut tige maanblad, dat wij hierbij gaarne ter le zing aanbevelen. Het adres van d« Redactie is; Spreeuwenpark-53 te Amsterdam N. KON NEDERL MAATSCHAPPIJ VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. Afdeelipg Bloemendaal en Omstreken. De maandelijksehe bijeenkomst der Afdee- lingBloemendaal en Omstr. der- K. N: M- v- T.en' P. werd ditmaal Woensdagavond 19 Dec. 1934 gehouden, ter behandeling der huis houdelijke aangelegenheden. De Begroeting 1935. sluitende met èen klein te kort dat uit hét Reservefonds kan worden aangevuld, werd goedgekeurd. Daar het vérloop der leden bedenkelijke'afmetingen begint aan te nemen werd eeiie propaganda- commissie ingesteld, dié zich speciaal zal toe leggen op het verkrijgen van nieuwe leden. De heeren Mr. J- D. v. d- Plaats. W. Beun der. A. Jager, W. Jager en W. Fieffers -stem den toe in. deze commissie zitting te nemen. In de vérificatfie-cömmissie voor Rekening 1934 werden ultgenoodigd zitting te nemen de heeren D. Kuiper. W. Beunder en H. van Waard, die allen de benoeming aanvaardden. Als nieuw lid-liefhebber in het Bestuur ter vervanging van den heer D. Kuiper, aftre dend en niet-hefkiesftaar werd bij acclamatie gekozen de heer Mr. W. Snellen, die zich bereid verklaard had déze benoeming aan te nemen. De vernieuwing van de keurings-commissla ging met eenige moeilijkheid gepaard, ojnidat een lid van zgua functie werd ontheven om dat hij bg uitzondering voor de keuring aan wezig was. De 4 overige leden werden bg acclamatie herkozen, terwijl als 5e lid door stemmen wpyd gekozen de heer R. v. d. Hul. De heer P. v. d. Werff, voorzitter van het Fonds, voor buitenlandséhe excursies betuig de zgn dank voor de ondervonden medewer king door het toestaan van de planten-ver- lcterij na afloop der gehouden Propaganda- avond op 11 dezer. Bij de Rondvraag deelde de Voorzitter mede aan den heer A. J. van Laren, Hortulanus van Amsterdam, namens de Afdeeling een felicitatie-telqgram te heb ben gezonden naar aanleiding van zijn -60sten verjaardag en werd voor den jubilaris, die verscheidene keeren in onze afdeeling al3 spreker en Jury-lid optrad, een hartelijk applaus uitgebracht. Voor het Puntenstelsel werden ingezonden door: Y. G. Mulder: 1 Cypripedium Alberti- anum en Nitens 9 p. Epiphyllum 10 p. H. Boogschoten: Sansovira (2 soorten) 9. gr. Begonia Gloire de Lorrain 10. gr. Aloës (6 soorten) 9. Aechema Weilbacbii en fulgens 9 Echeveria's (6 soorten) 10. ,A. Koper, gr. witte Cyclamen 9. gr. Euphorbia Jacminiflora 9. afgesn- Poinsttia pulcherima 10. De Voor zitter complimenteerde de inzenders met hunne bizonder mooie inzendingen. DE KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR HAARLEM EN OMSTR. ontving van den Directeur van de Handels- acccorden te 's Gravenhage de mededeling, datbij notawisseling tgssen Hr. Ms, .Gezant te Madrid en den Spaansen Minister van Staat is overeengekomen, dat het op 16 Juni 1934 tussen Nederland en Spanje gesloten han dels- en scheepvaartverdrag, met aanvullend protocol, met ingang van 15 December voor lopig in werking is gestéld. De bij het verdrag behorende aanvullingsovereenkomst betreffende contingentering, is mede op die datum in wer king getreden. NEDERL. NATUURHISTORISCHE VEREEN. AFD. HAARLEM EN OMSTR. BEZOEK AAN HET HANDELSMUSEUM VAN HET KOLONIAAL INSTITUUT. Ditmaal bracht de afdeeling Haarlem dér N.N.V. haar jaarlgksch bezoek aan het Kolo niaal Instituut te Amsterdam, niet op Zondag, doch op Zaterdagmiddag. Een 11-tal leden nam aan de excursie deel. Het speciaal geleide, dat we ook nu weèr in het museum mochten ont vangen, wordt steeds zeer op orgs gesteld. Begonnen werd bij de verschillende producten van Indië, rotan, bamboe, kapok, suiker, thee, tabak, copra, rubber, terwijl-ook verschillende toepassingen van het harde, doch tevens buig zame djattihout werden getoond. Overzichtelijk zijn van alle producten 'zoowel de wijze van winning en bewerking, als het uiteindelijk pro duct'aanschouwelijk voorgesteld. Speciaal aandacht werd geschonken aan het „Derris-poéder, een nlt de wortels der Derris- plant' vervaardigd middel tot verdelging van schadelijke insecten, wat voor kweekers -van veel belang z^TTiuilifé'^dïfh." Helaas blijken muggen voor "dit middel ongevoelig te zijn. Met -een bezoek aah de mooie, door dén schilder Eland vervaardigde diorama's van Indië, werd de rondwandeling bes.oten. INSCHRIJVING VOOR DE AANBESTEDING VAN DEN BOUW DER O.L. SCHOOL D. Bij de plaats gehad hebbende inschrijving-voor den bouw onzer nieuwe O.L. School D, was de laagste inschrijfster dé firma Doedens en Schil der te Alkmaar "voor f 38983. De hoogste inschrijver was de heer B. Nimbag te Amsterdam voor f 75.389. t" De Commissaris van Politie té Apeldoorn vestigt de aandacht van belanghebbenden op de omstandigheid, dat sommige gewezen colporteurs van het Administratiekantoor van Aflosbare Waarden te Amsterdam, thans werkzaam zijnde voor het Apeldoornschle Administratiekantoor voor aflosbare waarden,, (thans genaamd Natio naal Kantoor voor aflosbare waarden), Directeur: Schram, op eene vermoedelijk misleidende wijze de 'cliënten "van het in liquidatie zijnde AmsteP' damsche Administratiekantoor trachten ovier te halen hunne verdere afbetalingen niet aan het Amsterdamsche, doch aan het Apeldoornsche Kantoor te doen. Het gevolg daarvan is, dat zij, die zich lieten overhalen, door beide kantoren voor betaling worden aangesproken. EEN SLACHTOFFER VAN DE WERKLOOSHEID. Ji. Zaterdag meldde zich bij een schoenmaker in onze gemeente een man om werk. Deze werk zoekende bleek üi hevig overspannen toestand te zijn. Van uit zijn woonplaats in Limburg had hij al geruimen tijd op de fiets het géheele land doorgetrokken en overal, doch te vergeefs, werk glazocht. In verband met zg'n geestestoestand achtte men het geraden de tusschenkomst der politie in te roepen. Deze stelde zich in verbin ding met Dr. Westenburg, welke na onderzoek constateerde, dat, hcewel's mans zenuwen in de war waren, een opname in een sanatorium niet noodzakelijk was. Nadat de" stumper va-n ge meentewegen eenige hulp ontvangen had, zette hij dan ook zijn tocht weder voort. BUS VAN DE N.Z.H. RAMT EEN LANTAARNPAAL. Tengevolge van de gladheid van den weg, slipte j.l. Zaterdag een Bus van de N.Z.H. op den heek van den Bloemendaalscheweg en Rus- tenburgeriaan, waardoor zij tegen een lantaarn paal reed. De onaandoenlijke kolos bleef onbe schadigd; de lantaarn werd geramd: WAT IEDEREEN VAN HET BURGERLIJK WETBOEK MOET WETEN door L. VAN DE WAL, Can. Notaris. Bij dezelfde Uitgeefster is onder boven-, staanden titel verschenen No. 170 van de Serie practisehe handstudieboeken „Weten en Kun nen." Evenals van de voorgaande nummers bedraagt de prijs ook hiervan f 0.75. De schrijver zegt in „een woord vooraf", dat de praktijk hem steeds weer leert, hoe weinig men in het algemeen van ons recht afweet; woorden als hypotheek, testament en van DOELSTRAAT 37 naar no. 35, NAAIMACHINEHANDEL EN REPARATIE-INRICHTINQ TELEF. 13538 OPGERICHT 1902( dergelijke zijn voor de meeste bezoekers van een notariskantoor klanken, meer niet Daarom heeft hij getracht in een beknopt bestek enkele belangrijke dingen samen te vatten, die de hoofdzaken uit ons burgerlijk recht vor men, zooals deze In ons Burgerlijk Wetboek (B. W.) op 1 Oct. 1888 (in Limburg 1 Jan, 1842) werden vastgelegd. Evenals het B. W. is ook dit werkje in 4 afdeelingen gesplitst en zulks in overeenstemming met de 4 „Boeken" van ons B.W. Het le Hoofdstuk, „Personen" geheeten, behandelt achtereenvolgens: Bur gerlijke-" Stand, Huwelijk,' Ouderlijke macht Alimentatie, Meerderjarigverklaring en Be perkte Handlichting en Curateele. In Hoofdstuk H. Zaken, vindt men een duidelijke uiteenzetting van: Eigendom, Buren rechten. Erfdienstbaarheden, Opstal en Erf pacht Bevoorrechte schulden, Pand, Hypotheek en Verjaring. Hoofdstuk III geeft de noodige voorlich ting omtrent „Eenige Overeenkomsten" en wel over: Koop en Verkoop. Huur en Verhuur,. Arbeidscontract en Borgtocht. Terwijl Hoofdstuk IV „Erfrecht" omvat: Erfrecht bg Versterf. Testamentaire Erfopvol ging, Aanvaarding en Boedelscheiding. Het werk geeft blijk door een volkomen be voegd auteur te zijn geschreven; dé Uitgeef ster zorgde voor een passende verschijning op- goed illustratiepapier, duidelgke letter en een in kleuren gedrukt en toepasselijk versierd omslag. INGEKOMEN PERSONEN, 27 Dec. '34—3 Jan. '35. W. Koning, Bioemend.str.weg 123 C, Saat- poort-Station; D. Gerritsen. Zandvoorterweg 21 Aerdenhout; Mej. A. Kuypers, Zonnebloemladn. 7, Aerdenhout; J. J. van Schuylenburg, Zijlweg 2, Overveen; J. 'Pijl, Bloemendaascheweg 28, Bloemendaal; Mevr, Wed. A. RoesBecker, Julianalaan 138, Overveen. BLOEMENDAAL. GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en terug te bekomen bij: Duijker, Grenslaan 22, Aerdenhout. een Lipssleutel. No. 498; G. H. Hagen, Noördertuindorplaan 14t~~ Haarlem, een portemonnaie met inhoud; J. de Hoop. Ramplaan 73, Haarlem, een heerenhand schoen; P. Kroese, Zijlweg 14, Overveen. een vuiln'isémmér; J. van Roode, Bloemendaal scheweg 206, Overveen. een kinderschoentje. Mey, Donkerelaan 1. Bloemendaal. een .wild- leeren handschoen; A. Helderman, Grenslaan 28. Aerdenhout, een armbandje; J. A. van. Buggenum. Veldlaan 27, Aerdenhout, een rozenkrans; I. v. d; Kroft. Sparrenstraat 18, Haarlem, een snoeimes; J. Ende, Oranje Nas- saulaan 64. Overveen. een klut; Kesting, Pla tan,énlaan 85. Bloemendaal, een geruite sjaal Kennel Haarlem, een hond; aan het bureau van- politie te Overveen, een portemonnaie mét Inhoud; een kruis van rozenkrans; een glacé heerenhandschoen; een wollen kinderhand- schoen. Gevonden en terug te bekomen bij: Nïjland, Graaf Florislaan 35. Vogelenzang, een kinderportemonnaie; J. Nijhof. Bloemen daalscheweg 185, Overveen, een wollen hand schoen; Karseboom, Tramweg 13, Aerdenhout, een poes; Portier Prov. Waterbedrijf, Bi'daal, een vulpen 'en een bruine nappa handschoen; C. van der -Linde, Zonnebloemlaan 3, Aerden hout. een vulpen; Schoute, Joh. Verliulstweg 17,-Bi'daal, een halskettinkje; Hofhuis, Bloe mendaalscheweg 99, Bi'daal, een keeshondje; Kokkelkoorn, Bl'daalscheweg 285, Overveejl, eenige postzegels; Dekker, Sparrenlaan 25, Aerdenhout, een beursje. Terug te bekomen aan het bureau van po litie te Overveen: een blauw k'nderwantje; een wapenstok; een mes; een dop van benzinetank van een auto; een glacé handschoen (rechter), KLEVERPARK. Uitbreiding van Noordt's Kolenhandel. De brandstóffenhandel van Van Noordt in de Wouwermanstraat is sinds kort belangrijk uit gebreid. Naast de bestaande opslagplaats van kolen heeft de heer van Noordt een showroom geopend in welke etalage op practisehe wgze de verschillende soorten brandstoffen zijn ge- etaleerd. Ook voor het in ontvangst nemen van bestellingen is desie zaak nu beter ingericht, hetgeen ongetwijfeld een vluggere bediening ten goede komt. Men overtuige zich van deze uit beelding door persoonlijk aan deze bekende kolenhandel een bestelling op te geven. -J Bevallen: M. J. BienfaitBiemonö d.; H. Donders-Naarstig z.; Jkvr. A. P. Overeijnder van den Brandeler d. Ondertrouwd: E. van der Zwaan en H. M. Lindeman; R. P. Kuipers en A. M. Costeris; J. F. Lindeman én G. Spinder. Getrouwd: H. Chr. Hart en S. Langendonk; H. van 't Hof en W. Schoorl; G. Hamans en M. G. van der Horst; M. de Lee en J. Bos. A. Taffel en E. R. Micheels. Overleden: F. A. Smit Kleme, 61 jaar, over-- leden te Haarlem; F. Jansen. 46 jaar, ertt- genoote J. Dingerdis, overleden te Haarlem; J. M. Brutel de la Rivière, 73 jaar, wed. van Th A. Sennet: Th. W. Driessen. 7 maanden; D. Leonhart, 57 jaar, echtgenoote J. Groosbill. AfïjO Djeuwe kale] prijkt weer a? En volgens dat c Is de winter i Maar 'k laat toe maar rustig i; We hebben voorl op 't ijs nog Mijn kachel is ui en mijn ramei Blootshoofds in zie 'k iederee En 't zonnetje s< dat is tocl Alsof het al Pas of Pinksteren De vaart voor r geeft een ibc( De kleurige kan gaan lustig v Mijn vrouwtje h een zomerse! Ze praat over 1 en schoonmai De vogeltjes flu 't is niet Mijn buurman zijn tuin ond 't Xs voorjaar, 'i 't is Zomer 't Is wel een n begin van h« Zoo is het tem terwijl ik dit Maar 'fc kan ga dat is buitei Wie weet, -zegt terwijl u dit ..Verduiveld. zo< nog nimmer Hoe kan nu di mooi-weer-v Mijn neus is b en blauw zi< 't Is moog'lijk, had een hee Zoo gaan we de toekomst (Na Het nieuwe jas nemens, welker r Oudejaarsavond v vragen ons af: v; wat wij zoo opr meestal op niets onmacht tot goec zakelijkheid aam staken Of kan het zijn inderdaad slechts schort aan de to den? Zoodat, wai vinden en het mi bestaat, dat onzt den Ondejaarsav boekt kunnen w< Ongetwijfeld li mislukkingen aa Het is gemakke radio-installatie maan moeiigk d bpengen, zoolang werking van eei verstand heeft, loven in het niei verbetering van eigen karakter, praktijk te bren; wezen van de n persoonlijkheid. Allen willen voor werken, er zelfs ons ievep nen wij, prakti: uitrichten Wa moeten wij doei Dit is voor oi Zoolang wij c ons zién, het handen houden, idealistische op immers alles t< SGben en zij t Neen, het geef meent, met go staan en zich de technische Wij vergeten en zedelijke kwesties zijn a f olijke wereld, idealen moetei eeuw der techi Het is niet i uitroept, dat 1 digen wil of ook niet vold( jjv.er aan t v weg. met g voornemens a! hiertoe behooi materiaal en Is er moeil Ingewikkelde zitten wij gee men ons leer Voorloopig z\j

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 2