TAXI AERDENHOUT BEKENDMAKING. TAXI-AERDENHOUT BURGERLIJKE STAND FILM. Kaarl. Coöp. Diner-Ver. Losse Blaadjes. De menschelijke vogel. Voor de kinderen. PREEKBEURTEN Ons Kinderverhaal. UIT BOEK EN BLAD TELEFOON 26674 zet haar bedrijf onveranderd voort, met dit verschil, dat de STANDPLAATS is gewijzigd. BEL DUS OP 26674 en we komen direct, hoor! Kantoor DAHLIALAAN 29 TELEFOON 26674. DAG EN NACHT GEOPEND. Standplaats: ADR. STOPPPLEIN, OVERVEEN. TEL. 16800. Beleefd aanbevelend, J M. KLEINJAM. Een Amerikaan is er in ge. slaagt), te vliegen met behulp van twee vleugels, vervaardigd van metaal en zeildoek. Een menschelijke vogel heeft Een poosje door de lucht gezweefd. Hij had twee vleugels aangedaan, Die kon hij op en neder slaan. De kranten melden vetgedrukt: Het vliegen is hem goed gelukt! 't Bericht komt uit Amerika, Of juister nog uit Florida, Nog juister: uit Daytona Beach. Aan duid'lijkheid ontbreekt er niets. De man, die 't deed, Clem Sohn genaamd. Is als parachutist befaamd En voelt zich blijkbaar in.de lucht Op zijn gemak vandaar die vlucht! Een vliegtuig trok hem naar omhoog Vierduizend meter, en toen vloog Hij sierlijk met zijn vleugelpaar Al zwevend door het luchtruim, waar Hij duikelend in overmoed Nog kunsten maakte kort en goed 't Ging prachtig! 't Enthousiast publiek Vond de vertooning magnifiek! 't Experiment was wel gewaagd, Maar 't is gelukkig goed geslaagd. Als straks die vindingrijke man Zieh ook van d'aard verheffen kan En dus geen vliegtuig noodig heeft Om eerst te zorgen, dat hij zweeft, Dan zal men binnen korten tijd Geen mensch meer zien, die loopt of rijdt! Dan is bereikt het ideaal: We zien as vliegen, allemaal! Een wielrijdster, de 16-jarige mej: D. uit Haarlem, reed j.l. Zondag om ongeveer" 7 uur namiddags de Hooge Duinen Daal- sche weg af. Bij het afrijden der hoogst gevaarlijke helling gebeurde het schier onaf wendbare: zij verloor de macht over het stuur en kwam daardoor te vallen. Mien droeg haar in de woning van de familie Bi. en ontbood Dr. Immink. Na onderzoek be vond deze, dat het ongelukkig slachtoffer harer onvoorzichtigheid een snede aan het voorhoofd en vermoedelijk een neusbeen, fractuur hekomen had. Op advies van Dr. Immink is zij per ziekenauto van Mathot naar het Sint Elisabets Gasthuis te Haar lem vervoerd. DE WINKELPUI-MAGNEET. Wederom is de imitatie-marmeren plaat onder de etalage van d.n winkel van van Amerongen op de Bloemenoaalsche weg nabij de Spoorwegovergang te Overveen, door een van de Tetterodeweg afrijdend» auto vernield. Een paar weken geleden was het een zware zandauto die haar besprong, thans een bus van de N. Z. H T. M. Vrij dag 1 dezer te ongevqer 7 uur 's namiddags stond laatstgenoemde auto stil op de Tette rodeweg. De bestuurder maake van deze rustpooze gebruik, om achter het stuur ge zeten, zijn dienstrapport in te vullen. Zonder dat hij hiervan iets bemerkte, zette de motor, die zooals men weet, ook na het stoppen, hoor. en voelbaar blijft doordraaien, den wagen in beweging, waardoor hij de hel ling van genoemde straat afreed en koers zette in de richting van de Bloemendaalsche. weg. Toen de bestuurder de escapade be merkte en ijlings, zooals hij verklaarde, de handrem in werking stelde, was het reeds te laat en liet de marmeren gjevelbekl-eding het leven. Een dame. mevrouw B., wonende aan de Oranje-Nassaulaan is daarbij aan een groot fjevaar ontsnapt, want terwijl zij een oogenblik stil stond om de wi' keluit. stalling te bekijken, reed de bus vlak naast haar tegen de pui. De politie maakte pro ces-verbaal op en onderzocht remmen, die natuurlijk in prima orde bevonden ■werden. KON. NEDERLANDSCHE MAATSCH. VOOR TUINBOUW EN PLANTKUNDE. AJFD. BLOEMENDAAL EN OMSTR. Kort verslag. De afd. Bloemendaal Omstr. der K. N. M. v. Tb. Pl.k. hield Dinsdagavond, 26 Febr. haar maandelijksche bijeenkomst in café Rusthoek. Als spreker trad op de heer G. Schoonder- beek, Hcrtulanus der Rotterdamsche Dier gaarde, die eene causerie met lichtbee'den hield over ,.Kasculturen". In zijne inleiding deelde hij mede van plan te zijn minder be kende planten, reeds lang uit de cultuur ver dwenen: bladplanten, succulenten en ook Or- chldeëen te behandelen, die hij van belang acht voor particul'eren zoowel als voor be roeps-kweekers. Een serie mooi opgenomen en duidelijke lichtbeelden waarbij verschil lende B'adp'anten, Dracaona, Sangacsia, Ro- chea, Echoveria, Pandamus. Vittonis, Hibis cus, Sillbergia, Frisia en Gusmannia de revue passeerden, waarbij spreker eene korte uit eenzetting van de vermenigvuldiging en de cultuurvoorwaarden gaf. Na een korte pauze kwamen dan de succulenten in het'algemeen en vele cacteëen aan de beurt om te besluiten met enkele orchideëen als Clpripedium, Oncl- dium en Phaloonopsis amabilis. De voorzitter vertolkte de gevoelens der vergadering door spreker hartelijk dank te zeggen voor zijne zeer interessante causerie en hoopte hem een volgend jaar weer terug te zien, overtuigd dat hij nog meer interes sants zou weten te vertellen. Een keur van bloeiende planten was voor het Puntenstelsel ingezonden, die de zaal een feestelijk aanzien gaf. De volgende punten werden door de Keuringscommissie toege kend aan: W. Bounder: 1 Azalea Vervaenoana 10; H. Boegschoten: gr. Voltheimis virid:flora 10 gr- Echeverda retusa hybr. 10 gr. Primula malccoides 9 gr. Orch'deëen w.o. e;gen zaaiingen 10; An. Jager: gr. Saintpaula ïonanta 9 gr. Isoloma Hersuthum 9; R. v. d. Hul: Billbergia nutans 9 Richardia Childsicna 9; K. Pieterse: gr. Hortensia Mad. Emile MoulTère 9. De voorzitter dankte inzenders voor de schitterende inzendingen; hij hoopte dat de leden die daarvoor in aanmerking kwamen, zouden willen trachten een gemeenschappe lijke inzending op Flora 1935" tot stand te brengen, waar hier toch bleek, hoeveel schoons getoond kan worden. LEGER DES HEILS. (Stichter: William Booth). De Zelfverloochenings-Aanvrage zal van wege het Lager diss Heils (Stichter Wil liam Booth) gedurende de maand Maart e.k. word:n gehouden hier ter plaatse. Op initia tief van den genialen Leider van het Leger des Heils, Kommandant Bouwe Vlas, werden door den Bond van Barmhartigheid in de afgeioop-sn maanden vele honderden gezin nen geholpen aan kleeding, schoeisel en dek king, enz. .Door alle afdeelingen in Nederland -wordt intensieve arbeid verricht op geestelijk en maatschappelijk gebied, er. nu dringt de nood van den arbeid van het Leger des Heils ertoe andermaal een beroep te doen voor de komen de ZelfverlooGhenings-Aanvrage. Zooals bekend is wordt door deze Aan vrage het werk in Nederland, en het Zen dingswerk in Nederlandseh Oost- en West- Indië geholpen en het mislukken dezer aan vrage zou het philantropisch werk hier in ons land in groote moeilijkheden brengen. Het is bekend, dat Soldaten van het Leger des Heils zidh gedurende de Aanvrage ont hielden van- veie niet noodzakelijke levens behoeften, en dit bedrag stortten in het Zelf- verloochenings-fonds. Nog zij opgemerkt, dat de leden van het Leger des Heils dein arbeid, ook in verband hiermede, geheel belangloos verrichten. Wilt U nu, als straks één onzer medewer kers bij U aanklopt, hem aanmoedigen door een bijdrage te schenkenl Wilt ge Uzelf er vooral van overtuigen, dat de persoon die Uw bijdrage ontvangt, voorzien is van een vol macht, geteekend door B. Vlas? In geval U echter mocht verkiezen Uw gift rechtstreeks te zenden aan het Hoofdkwartier voor Ne derland, wilt U dan misschien - gebruik ma ken van Postcheque- en Giro-Nummer: 30328? Gaarne verschaffen wij U alle gewenschte inlichtingen. U bij voorbaat hartelijk dankend, verblijve Uw dw. dienaar, J. VAN LOO, Divisie-Officier. DIE GEES VAN OOM PAUL HET GEPRAAT. Jelle landjie is banje mooi, maar dit es nie Srnd Afrika nie. Die Heer het vir jelle op gedraag om te waak oer die strande, mooi ruin koppies lè daar rcndcm, en die som speel oer bosch en velt. Daar stoei die ker- nijntiies die partrijse klepper en die fesante soek hulle kos stattgltjk in die hoë gras. Dit ruik als baj goed, en dit mot ok so blij. Die Sodom en Gomorrah iewe, wat die mense in Skeweninge, Ostende of Duinkerke lei, mot julle Hollanders op die mooi plekkie nie breng nie. Die Heer het uit die see die sant opgebreng. en daarop die helmplante Iaat groei, en mooi struikies met mooi blomme- tjies daartusse. Is dit nie genog nie? Jelle het nou banje mooi wegs aapgeleg van die duine naar naar die strand. Jelle kan mos afdaal, met een heele klomp as jelle dit verkies naar die see, maar dit mot nie Ijjk nie as een stad me. Dit moenie lijk of jelle boëop die landskap sta niet, maar as of jelle daarmee es saam- gegroei. Moentlijk sal oer 200 jare die see alles gelijk gemaakt het, en rijk tot die stad Amersfoort. Hoe kom moet daar dan leelijke dinge onder die water staan? die visse sal vir jelle lach. Jelle moet werk so's die koraal diere, wat eilanden gebouw het, en daaraan weer nieuwe aangesluit, so mot jelle werk. Maar jelle sal vraag, mag ons dan nie ver maak hé nie? Zekerlijk, maar niet so as in ^en stad nie. Dit is wat ik wel se. 'en jelle mot saam werk vir dieselfde doel. Jelle mot die aanleg laat aanpas aan die natuur, dan sal die skconheid eers reg uitkom. As jelle dat nie bereik nie, dan is jelle niks waart nie. Maar kom dit voor mekaar, dan sal die geld ook wel kom uit wat jelle tot stand ge- breng het. Maar maak dit nou niet soos een stad, waar die mense bier, janever en andere slechte goeters drink, en speeihuise opng. Ook nie huise met soveel veröiepings of wat jelle roep „lintbouw" des nie mooi nie in die omgeving nie. Wil jelle dit mooi maak. gaat dan eerst kijk in Castricum, des baje fijn en een lus vir die coë GEMEENTE BLOEMENDAAL. INGEKOMEN PERSONEN. (Opgave van 28 Febr.7 Maart 1935.) H. M. Ament, Kweekduinweg 1 Overveen; F. Kleefstra, Iepenlaan 36, Bloemendaal; P. Lakke, 2iuider Stationsweg 8, Bloemendaal; H. J. Zwanenburg, Julianalaan 15, Overveen; Jhr. Th. L. L. Prins, Koeduinweg 6, Aerden- hout; G. T. J. de Vries Distellaan 4, Aerden hout; W. M. Roozan, Bloemendaalscheweg 237, Overveen; Wed. J. v. Blitterswrjk geb. G. D. Schouten, Bekslaan 10, Vogelenzang; Wed. T. J. v. Helden geb. W. Nieuwmeijer, Prins Mauritslaan 102, Overveen. BLOEMENDAAL. Gevonden en terug te bekomen bij: Uijldert, Oranje Nassaulaan 16, Overveen, een gouden broche; W. P. van Baak, A'drïaan Stoop plein 2, Overveen, een jonge hond; Hoogestein, Alb. Thijmlaan 44 Bloemendaal, een kinder- handschoentje; Bal, Rustenburgherlaan 8, Bloe mendaal, een jachthond; J. Beijer, Kinheim- weg 37, Bloemendaal, een paar blauwe wan ten; W. Ooms, Etloemendaalscheweg 303, Over veen, een geldstukje; A. Bakker, Leidsche- vaart 76, Vogelenzang, een huissleutel; Cor- neüssen, Bloemendaalscheweg 25 Bloemendaal, een hondenzweep; Traanberg, Brouwerskolkje 2, Overveen, een kinderportemonnaie; S. Ooms, Bloemendaalscheweg 303, Overveen, een blauwe jongensjeW.cer; Bakker, Leidschevaart 76, Vo gelenzang, een konijn; v. d. Vlogt, Noordlaan 2 Bloemendaal, een rijiwieBbelastingmerkS. M. Renaud, Sterreboschlaan 3 Bloemendaal, een tooneeï.trjker; aan den politiepost Aerdenhout, een muts met sierspeld; aan het bureau van politie Overveen, een rijwielsleutel; een mutsje; een mantelceintuur; een zak sponsafval; een sleuteltje en een huissleutel. GEMEENTE BLOEMENDAAL. Bevallen: A. J. M. Groen-van der Erf, zoon; H. H. Stokman-Siecker, dochter. Ondertrouwd: A. Perfors en G. M. Riewerts; J. H. A. K. Gualbhérie van Wezel en C. E. Crommelin; F. Tierie en E. J. C. Arendsen; Getrouwd: E. H. Halbertsma en J. M. de Bijll Nachemius; H. Koopman en H. A. van der Horst; Overleden: C. W. Span, 82 jaar, wed. H. A. Eijkholt. LUXOR SOUND THEATER. Noodlottige begeerten. De mooie Sadie Mac Kee is de dochter van moeder Mac Kee, de keukenmeid van de rijke familie Alderson, in een provinciestadje van de Vereenigde Staten. Zoo juist is Michael Alderson, die te New-York 'een uitstekende reputatie ais advocaat geniet, thuis gekomen om zqn ouders die hij eenige jaren niet gezien heeft, te bezoeken en al spoedig wordt hij getroffen door Sadie's lieftalligheid. Het meis je is altijd zijn speelkameraadje geweest en bet was immer, de droom van moeder Mac Kee, dat haar dochtertje Michael's vrouw zou worden. Doch Sadie is verliefd op Tommy Wallace, een werkman in de groote fabriek der Aldersons. Onder verdenking van zich te hebben laten omkoopen, is hij geschorst. De ouden heer Alderson is geneigd hem weer tot den dienst toe te laten, maar Michael, die Tommy kent als een zwakkeling, vindt dat er een voorbeeld moet worden gesteld. Het gesprek over deze zaak wordt gevoerd aan het diner, waar Sadie bedient en in haar ver ontwaardiging barst zjj tegen Michael uit en wordt zij ontslagen. Tommy besluit naar New-York te gaan om zijn geluk te beproeven en Sadie, die zijn zwak karakter kent, gaat met hem mede. Zij hebben bijna geen geld en komen in 'n pension van den zooveelsten rang terecht waar zij door geldgebrek slechts over één kamer kunnen beschikken. Den volgenden morgen zullen zij trouwen, doch als Sadie, die vroeg is uitgegaan om werk te zoeken en een huwelijksacte te verkrijgen, haar aan staanden man op het bureau van den Burger lijken Stand wacht, komt hij niet opdagen. Tommy heeft zich door een Variété-artiste, Dolly Merrick, die in hetzelfde pension ver bluft, laten overhalen haar partner te worden bij een zangnummer en onmiddellijk met haar een engagement in de provincie te gaan ver vullen. Terugkeeren naar haar moeder wil Sadie niet en weldra zien wij haar als dan seres optreden in een nachtcabar'et. Hier komt zij in aanraking met den, alcoholist Jack Brennan, een bekend New-Yorks millionair die bijna steeds in het gezelschap verkeert van zijn advocaat Michael Alderson. Sadie is nog steeds woedend op Michael wiens schuld het is, dat Tommy de fabriek moest verlaten, doch spoedig wordt de strijd tusschen hen nog grooter. Jack Brennan wil Sadie trouwen en Michael, die weet dat het meisje nog steeds aan Tommy denkt, verzet zich krach tig. doch tevergeefs, tegen dit huwelijk. Als Jack en Sadie getrouwd zijn en de millionnair nog steeds zijn noodlottige begeerte naar sterken drank niet kan onderdrukken, ver denkt Michael Sadie ervan den dood van haar man te wensohen. Het tegendeel is echter waar Sadie is een edele vrouw en met de grootste inspanning gelukt het haar, Jack van een wissen dood te redden- Als Brennan genezen is bekent zij hem dat zij Tommy lief heeft en de edelmoedige millionnair hergeeft haar haar vrijheid. Ook Michael ziet thaas j in, hoe verkeerd hij haar beoordeeld heeft v. j hij is 't die Tommy, die aan lager wal is ge- raakt, opspoort. Doch het is te laat Tornr-y sterft aan de tering. Ouder en wijzer gewcr- I den voelen Sadie en Michael thans dat zij t'j j elkaar behooren en 't laat zich aanzien, dat I moeder Mac Kee's hoop toch nog in ver,vulling I zal gaan. Beste meisjes en jongens. De antwoorden op de raadsels van ver leden week luiden als volgt: 1. PaardPaarl. 2. ko/ek ster ekster. 3. Z/wol/le Zwolle. De nieuwe raadsels zijn1. Men komt mij één keer in een dag tegen, geen een keer in een week, twee keer in een maand en ook twee keer in een jaar. Ra ra wat is dat? 2. Ik ben een groot dier, dat heel nuttig is voor den mensch. Maar bindt men iets lekkers aan mijn staart, dan word ik opeens... een vogel! 3. Neem een deel van het lichaam, doe daarbij een oude lengtemaat, dan krijg je een nuttig voorwerp, dat men in ieder huis vindt. 4. Met ee is het iemand, die denzelfden naam draagt als jij, met ie is het een jon gensnaam, met oo is het een deel van een tafel. Wat is dat nu? OOM KAREL. Bij de hebben de verbruikers steeds vrijen toe gang tot het bedrijf en de magazijnen. Alleen dan heeft U waarborg voor bereiding en kwaliteit. Bestelt das daar Uwe maaltijden Levering tegen kostprijs. ProspectUl op aanvrage. BAKENESSERGRACHT 27. TEL. 14393. Zondag 10 Maart. DE ZANDMAN. I Viij bewerkt naar een sprookje van Andersen, door LOUISE VERTOREN. (Nadruk verboden.) DONDERDAG. „Zal ik je eens wat vertellen?!", riep Oile Loek, de Zandman uit, toen Halmar rustig in zijn bed lag te slapen en juist het Droo- menland binnenging, „Je moet niet bang wezen. boer. kijk. hier heb »k een klein grijs muisje". En hij deed zijn hand open, en daar zat een lief, klein muisje in. „Ze is gekomen, om je uit te noodigen op haar muizenbruiloft, want ze gaat trouwen, zie je!", zei Olie Leek. ,,Ze trouwt met een ander muisje, dat woont onder de vloer van je raóeder's keuken, zie je. Eh ze zeggen, dat ze daar heel prettig wonen." „Maar hoe kan ik nu door dat kleine mui zengaatje in de vloer kruipen?" vroeg Hal- mar verwonderd. „Haha, laat dat maar aan mii over", lachte de Zandman. „Ik zal je wel eventjes een stukje kleiner maken." En hg raakte Halmar met zijn tooverstokje aan en op eens voelde deze, dat hij hoe langer hoe kleiner werd. Zün bed, waarin hij daar straks gelegen had. leek hem wel een groot kasteel en zijn schoenen leken wel groote roe'boofcer-, waarmee je op de rivier kon gaan varen. Hij was dan ook niet grooter dan mijn vinger, en bijna net zoo groot als het muisje, dat hem vriendelijk toeknikte met haar fijne snuitje. „Wil je nu in je moeder's vingerhoed gaan zitten?" vroeg het muisje," dan zal ik je naar het feest trekken!" „O, wat is dat aardig van U", zei Halmar, ,en dat terwijl U zeif nog wel de bru;d bent!" Het muisje nam sen draad en bond die aan den vingerhoed vast en voort ging het naar de bruiloft! Ze gingen door een lange gang onder den vloer, die heelemaal verlicht werd door vuur vliegjes. „Ruikt het niet heerlijk hier?", vroeg het muisje, terwijl het even omkeek, „de heele gang is vcor deze gelegenheid met spekvet ingesmeerd! Kun je iets fijners bedenken?" Nu, eerlUk gezegd vond Ha'mar dat nu niet zoo heel erg lekker. Hij hield meer van olie bollen. Maar hij begreep natuurlijk wel, dat muisjes spek erg lekker vinden, en daarom zei hij maar niets. Zoo kwamen ze in de bruiloftzaal, waar al de kleine muisjes met elkaar stonden te fluisteren en te lachen, alsof ze elkaar voor het lapje stenden te hemden. Aan den kant stonden de heeren muizen, die deftig hun snorren met hun pootjes stonden op te strij ken. Het bruidspaar stond midden in de zaal, op een taupe, dat gemaakt was van een groote kaaskorst. Er kwamen hoe langer hoe meer bezoekers en het werd zóó vol, dat niemand meer een vin kon verroeren. De heele zaal was ook met spekvet ingesmeerd, maar aan het einde van het feest kreeg iedereen een heerlijke groene erwt. Het bruidspaar kreeg er ook een, maar daarin had één van de kleinste muisjes de eerste letter van hun naam ge knaagd. Nu, dat vonden de bru'd en bruide gom prachtig, omdat dit iets heel bijzonders was. Nu, alle muizen zeiden dan ook, dat het een prachtige bruiloft was en iedereen was vroo'ijk en blij. Halmar ook. die ten slotte door een groote muizen-meneer weer in den vingerhoed van zijn moeder naar zijn bed gereden werd, waarna Olie Loek hem weer m een gewoon jongetje omtooverde. En toen hij den volgenden dag wakker werd, was het V r U d a g. (Wordt vervolgd.) H. Dubreujl: NIEUWE NOR MEN. N. V. Uitgevers-Maat schappij A. E. Kluwer, Deven ter. Is de vertaling door E. Stoffel al 'n enorm werk geweest, hoeveel te meer energie moei het den schrijver gekost hebben, dit boek van 282 bladzijden, samen te stellen. En hoe komt het, dat dit boek zoo weinig bekend is? Weet men er het bestaan niet van? Of is het, dat het wetenschappelijk, dus 'n studie, is? Of is men bang, er dingen ih. te lezen, waar aan men liever maar voorbijgaat dus struisvogelpolitiek? Hoe bet zij het wordt lijd, dat men er eens nota van neemt. Wat behandelt het dan wel. Het eerste deel be handelt de technische beschaving in 3 onder- deelen I voor of tegen de techniek. II De arbeid en de wetenschap. Hl. Herinneringen. Het tweede deel de techniek en de mensch in 3 onderdeelen: I de arbeid en het leven. H Gereformeerde Kerk Bloemendaal. V.m. 10 uur Ds. J. C. Brussaard. N.m. 5 uur Ds. J. C. Brussaard. Ned. Herv. Gem. te Santpoort. V.m. 10 uur Prof. Dr. G. A. v. d. Bergh V, Eysinga. „Lijdens Blijdschap". Nederl. Protestantenbond afd. Bloemendaal. V.m. 10 uur 30; Ds. A. R. de Jong, Bussuwn Onderwerp: Het Leven een doolhof. Vereeniging Religieuze Kring, Aerdenhout. V.m. 10 uur 30: Ds. G. J. Sirks, Rem. Predi kant, Amsterdam. Geref Kerk in Hersteld Verband. Gebouw Bethel, Santpoort. V.m. 10 uur Ds. Hinlopen. Geref. Kerk in Hersteld Verband, Brederodestraat 31, Zandvoort. V.m. 10 uur Ds. P. van der Vloed. N.m. 5 uur geen dienst. Evang. Luth. Gemeente, Haarlem. V.m. 10 uur 30: Ds. G. J. Duijvendak. Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal. V.m. 10 uur Ds. P. J. v. Bruggen, Pred. te Amsterdam. Ned. Herv. Kerk te Overveen. V.m. 10 uur Ds. J. C. v. Dijk. Donderdag 14 Maart, n.m. 8 uur, Ds. J. C. V. Dijk. (Bijbellezing). Ned. Herv. Evangelisatie Santpoort. V.m. 10 uur Ds. L. W. Erdman, IJmutden. N.m. 5 uur H. Heeresma, Amsterdam. Geref. Kerk. (H.V.) Kerkzaal „Blauwe Kruis", Oude Groenmarkt 10. V.m. 10 uur Ds. P. A. E. Sillevis Smitt. N.m 5 uur Ds. P. A. E. Sillevis Smitt. Eglise Wallonne. Dimanche 10 Mars: 9 h. 30: Service. 10 h. St.e Cène. 10 h. 30: Service et Sermon (Collecte pour 1' Eglise). 11 h. 45: Service des Enfants. 20 h. Service du Soir. Pasteur Krafft. Vendredi 15 Mars 20 h. Predication du Pasteur Mahien. De Vrije Katholieke Kerk. Popellaan Kinheimpark. V.m. 10.30 Gezongen H. Mis. Woensdag 13 Maart, n.m. 8 uur, Vespers en Lof. Donderdag 14 Maart, 7.25 v.m. Gesproken H. Mis. Zaterdag 16 Maart, 7.25 v.m., Gesproken H. Mis. De harmonie van den arbeid. III. De toe komst. En wel op een wUze, waardoor het allesz'ns de moeite waard is, het boek eens onder handen te nemen. De schrUver zegt aan het einde van het boek, dat hij volstrekt niet het gevoel heeft, het groote onderwerp uitgeput, nóch het voldoende belicht te heb ben. Maar dat neemt niet weg, dat hq, H. Dubreuil, eens socialistisch arbeider, later wetenschappelijk onderzoeker in het Interna tionaal Bureau van den Arbe'd, er in ge slaagd is, het groote belang voor vragen van dien aard te deen uitkomen en er alle aan dacht voor op te roepen, die zij verdienen. Volgens Prof. Ir. I. P. de Vooijs is het een overtuigend, helder en zuiver-gestemd boek. ESVéA. MALAISE EN LEVENSVERZEKERING. De Levensverzekering Mij. de Nederlan den van 1845, Den Haag, zendt ons ter be oordeeling een door haar uitgegeven boekje, genaamd: „Zes jaren geleden", in een handig formaat, waarin zij door middel van een keur van interessante foto's tot uitdrukking hrengt de verganke) ijkhcd van weelde en voorspoed, zooals wij dig in de genoemde periode hebben leeren kennen en tenslotte daar tegenover stelt de zekerheid van een belegg'ng in hare polissen ten opzichte van andere waarden. Korte bijschriften verduidelijken nog de illustraties, die weergeven dat: Er was werk. Er werd gebouwd Vaste beurs, groote cmzetten, hooge dividenden. Bedrijvigheid overal. Wie dacht aan opleggen aan Criss'sinstellingen. De Dollar was f 2.50, het f -was 12.Een volle zaal geen zeldzaamhe'd. Volle vacantieoorden De zeer geslaagde uitvoering en druk van het beekje, verzorgd door Nijgh Van Dit- mar N.V., Rotterdam, verleenen cachet aan deze propaganda voor de Levensverzekering, en de Mij. de Nederlanden van 1845. die het beekje gratis verkrijgbaar stelt op aanvrage, is er in geslaagd er een publicatie van te maken, die inderdaad met belangstelling zal worden doorgezien, -

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 3