W. H. VAN STAVEREN P. A. TAMMER WAT MEN AL ZOO VERNIEUWT 1 NA SCHOONMAAK. Losse Blaadjes. Schoonmaak. Gemeenteraad. SPORT De Haarlemsche Coöperatieve Diner-Vereen. PREDIKBEURTEN BRANOSTOFFENHANDEL LAMPEKAPPEN (ruime ophangen inbegrepen). per week in huurkoop.) - keuze zijde Huiskamerkappen reeds vanaf f 3.75, STOFZUIGERS, alle merken (ook reeds voor 75 ct. - GASFORNUIZEN en COMFOREN. VRAAGT VOLLEDIGE CATALOGUS. Beleefd aanbevelend, ELECTRO-TECHNISCH EN RADIO BUREAU Erkend Installateur G.E.B. Kleverlaan 176, Haarlem. Telefoon 14753. De schoonmaakgeest heeft hier in 't land Zijn intree weer gedaan. Dat is een trouwe gast, die nooit Een keer zal overslaan. Al brengt hij ongezelligheid In ieder huisgezin, Toch halen alle vrouwtjes hem Met voorjaarsvreugde in. Hij nam zijn intrek ook bij mij, Heb 'k gisteren bemerkt: Er werd, althans zoo leek het mij, Geweldig hard gewerkt! De meub'len stpnden van hun plaats Of op den overloop, En toen ik op mijn kamer kwam Leek 't daar wel uitverkoop! Verschrikt ging 'k maar weer naar benêe De looperlooze trap Vertelde, dat het schoonmaak was Bij ied'ren luiden stap! 't Diner was, zooals u begrijpt, Niet al te uitgebreid. Nu, matigheid met spijs en drank Is goed in lentetijd! Visite kwam er niet; mijn vriend Heeft 's avonds afgezegd, Omdat zijn vrouw zteh zeer vermoeid Ter ruste had gelegd. Wel kwamen nog een schilder En behanger 's avonds laat; Die hielden mij met allerlei Geweldig aan de praat! Vandaag was het niet minder mooi! Maar ik verveel u niet Met allerlei details, en maak Een einde aan mijn lied. Het slot mag zijn een hulde aan Den ijver van de vrouw! Dus, mannen broeders, wees tevreê En mopper niet te gauw! Het voornaamste uit de beraad slagingen der zitting van 21 Maart j.l. Het uitbreidingsplan voor het eindpunt van Öen Zeeweg is vastgesteld. Het heeft voeten in aarde gehad en op de situatie—teekening van het plan, dat achter wethouder Prinsenberg in de Raadzaal prijkte, werd het architectonische geschut gericht van den heer heler Posthumus Meyjes en de financieele vuurmonden van den heer Hemming, maar het einde is dan toch ge weest, dat het dank zij een met beleid door den Burgemeester aangebracht verlengstuk met een flinke meerderheid is vastgesteld, echter is de totstandkoming van den driehoek, waarmede de Zeeweg straks op den zeekant zou moeten uitmonden gelukkig nog niet verzekerd. Bin nenkort zullen B. en W. misschien al met een aanvrage voor crediet ketmen. Wethouder Prinsenberg dacht, dat er een f 20.000 mee ge moeid zal zijn, alles natuurlijk tenzij, wat de Voorzitter voorzag, Ged. Staten roet in 't eten gooien. Inmiddels bleek, dat de inleiding, die Ir. de Bie Leuvelink TjBenk, voor „Bloemendaal's Bloei" aan 't probleem Bloemendaal aan Zee heeft gewijd, indruk hteeft gemaakt; daar was in de eerste plaats de heer Hemming, die de bezwaren van den inleider tot de zijne maakte en met klem waarschuwöte tegen de aantasting van het natuurschoon. Hier achtte hij bij uit stek arbeid voor desi stedebouwkundige aan wezig. Bovendien vreesde hij voor de belangen van den middenstand met dit plan en tenslotte leek de financieele kant van de zaak hem on voldoende beliciht. Hij concludeerde tot het commissariaal maken van het voorstel van B. en W. bij een commissie, bestaande uit stedebouwkunidigen en financiers. De heer Schulz moest van een oommissie niets hebben, hield een eenigermatle lyrische beschouwing over het schoone duinlandschap, dat door den Zeeweg gemeen goed was gemaakt en over de fraaie vergezichten, die de nieuwe wegen zullen ontsluiten (wij vreezen juist het omgekeerde) en achtte die kwestie der be bouwing (die zijnentwege heelemaal achterwege mocht blijven) een zaak, waarin men nog pre cies zooveel wijziging kan aanbrengen, als men wil- Over die bebouwing vroeg hij nog een in lichting. Hij had n.l. een schrijven ontvangen van een particulier architect, die zich beklaagde, dat de burgemeester hem destijds had aan gemoedigd, een plan te ontwerpen, doch dat geen aandacht aan zijn werk is geschonken. De heer Enschedé verklaarde zich voorstan der van een commissie, maai' de heer Posthu mus Meyjes vulde het betcog van den heer Hemming met 'n keur van argumenten aan. Ar chitectonisch bleek de symmetrische opzet van de bebouwing hem niet aan te staan, de kern van dit wegenplan in deltavorm is hst plan van 'n centraal gebouw aan zee voor den mond van den Zeeweg (wat wethouder Prinsenberg heeft toegegeven), het open vierhand tusschen weg en strand zal dus worden aangetast. En de heer Schulz moge beweren, dat men nog genoeg wijzigingen in de bebouwing kan aan brengen, men vervalt dan in een willekeur, die een chaotische verwarring zal teweegbrengen. Dit plan is zi nog niet rijp voor behandeling en waar 't een object is, waarmede nationale be langen gemoeid zijn, schaarde de heer Meyjes zich schouder aan schouder met den heer Hem ming. De heer Hcgenbirk wierp de, gedachte aan een compromis op. Als men zoo vroeg hij eens Ben klein afgerond plan ontwierp, waar aan dadelijk begonnen kan worden, om dan te zijner tijd met de noodige uitbreiding te ko men, die tijd van voorbereiding en uitwerking behoeven, zou dat niet verkieslijk wezen? Maar wethouder Prinsentierg veelde voor commissie noch compromissBn. Deze zaak heeft zij het in besloten vergadering zi. vol doende voorbereiding gehad. Oh 18 Januari 1934 werd reeds een grondslag bereikt waarmede ook de heer Posthumus Meyjes zich kon ver eenigen. Ock bij de latene discussies was er in het algemeen eenstemmigheid, en nu, op het allerlaatste oogenblik rijst het verzet. En waar tegen? Er is een uitbreidingsplan, zeker, maar het is volstrek geen wet, dat dit plan slaafs gevolgd moet worden. DB oppositie houdt zich vast aan de situatieteekening, die bij het wegenplan gemaakt is, doch men geve toch niet te veel beteekenis aan een plaatje. Het willen van uitstel en een commissie, be teekent voor spr. een poging om tegen te wBrken en een kapstok. "Ook de Voorzitter trok te velde tegen de heeren, nadat hij den heer Schulz te verstaan -Sad^-gege$4n, .date--wat., den particulieren Xde heer Komiier) architect betrof,.terug. te. bren gen is tot lofwaardige pogingen van een plaats genoot, om inzake de bebouwing aantrekkelijke ideeën aan de hand te doen, die voorioopig niet meer dan de vriendelijke belangstelling van B. en W. kunnen hebben. Wat dB kwestie van uitstellen .beseft, de thans- gevoerds debat ten hebben spr.'s instemming niet. Er moet be ginselvastheid zijn bij wie regeeren wil. Destijds is men het over 't beginsel van deze zaak eens geworden. Het gaat niet aan. thans wijzigingen voor te stellen en terug te komen op reeds aan genomen plannen. Ook voor spr. beteekent een commissie: de' zaak' óp'dé'lange*'baan"schuiven. Men denke aan den Raadhuisbouw. Wat het denkbeeld van den heer Schulz be treft, die blijkbaar nieuwe wegen en een boule vard, desnoods zónder bebouwing, zou willen, tot hem merkte de voorzitter op, dat er te groote bedragen in den Zeeweg geïnvesteerd zijn, om thans niet eens te gaan denken aan mogelijke rerVabiliteit. Men kan daarom van eene bebou wing niet afzien; spoedig immers zal jer op de leeningen, ten behoevfe van den Zeeweg gesloten, moeten worden afgelost. De heer de Lestrieux Hendrichs schaarde zich bij de tegenstanders. Nu werd nog een tweede ronde gehouden. De heer Hemming weersprak kapstok-argumenten en uitstel-bedenkingen. Deugdelijke voorlichting is nu eenmaal veel waard. Wie in Zwitserland een bergtour gaat ondernemen (de 'heer Luden -gaf door gebaren te kennen niet van de partij te zullen zijn) verzekert zich de hulp van ervaren gidsen. Dat wordt hier te veel uit hlet oog verloren. De heer Quaiies van Ufford was het met den Voorzitter eens, dat het tijd wordt, dat de twee millioen, die thans reeds in den Zeeweg zijn gestoken, hun rente gaan opbren gen en vterklaarde, zijn stem aan het voorstel te zullen geven, maar wensehte daarbij een commissie van deskundigen voor advies om trent de bebouwing. De heer Schulz volgde den heer Hogenbirk niet op den weg der kleinBre plannen en ful mineerde tegen de „hink taktiek", die dezen Raad wel eens kenmerkt, de heer Enschedé waarschuwde er tegen, g:en kwaad geld naar goed geld te gooien en de heer Posthumus Meyjes riposteerde het verwijt van het Dage- lijksch Bestuur, dat hij wel wat laat met zijn bezwaren kwam met de oude waarheid, dat een mensQh van gedachten veranderen kan en met de mBdedeeling, dat in de Commissie voor Pu blieke Werken te weinig gelegenheid is om zich rustig van plannen als deze op de hoogte te stellen Wethouder Pirinsenfosrg vatte het gesprokene samen in de beantwoording dier vraag: Wat zal Br bij aanneming van dit voorstel g-beuren? Er zal een begin gemaakt worden met den aan leg van wegen en boulevards. Meer niet. De bebouwing is' een zaak van later orde, gèsehikt, om later nog eens ter dege bestudeerd te wor den en eventueel gewijzigd. Ais dB Raad er maar aan vasthoudt, dat er niet verkaveld wordt, voordat het plan van bebouwing' defini tief vast staat, dreigt in dezen geen enkel ge vaar. Toen kwam de Voorzitter op wien allicht in druk had gemaakt het debat Postumus Meyjes- Rrinssnberg over de kern van het plan en het centrale gebo-uw. met een tusschenvoorstel. Hij deelde mede het te betreuren ais nu wieer een besluit met 8 tegen 7 stemmen zou worden aangenomen, voorts wel te verwachten, dat Ged. Staten dit plan zoulden afkeuren, hij gaf blijkbaar mede namens de wethouders, in over weging rBeds nu te besluiten, dat, als bet zoo ver komt, de heer Tersteeg, die ook zulk een goed plan vcor de bebouwing langs den Zee weg ontwierp, zal worden uitgenoodigd den Raad met voorlichting te dienen. In de maand, de tijd voor hoogeir beroep, kan veel gebeuren, zou men kunnen zeggen. Tegen dit voorstel kwam patuurlijk de opmBrking, dat men dan beter deed, Gs-d. Staten vóór te zijn en de zaak direct dien architect in handen te geven. Maai' de Voorzitter, die zoo'n beetje den indruk maakte, een paar troeven achter de hand te willen houden, meende, dat het dB voorkeur ver. diende, eerst de afwijzende beschikking van de heeren in Haarlem af te wachten en aldus geamendeerd ging het voorstel met de stemmen der heeren Hogenbirk, Flemming, Posthumus Meyes en Enschedé tegen, er door. Behalve de heer Quarles die op de wipplank zat, gingen dus nu de heeren Hendrichs, van Riessen, en Luden met B- en W. mede hetgeen als gezegd aan het beleidvolle tusschenvoorstel van den voorzitter te danken is, maar niet aan de argumenten van den heer Prinsenberg en allerminst aan den heer Schulz, die de „boulevard" zelfs tot IJmuiden wilde doortrekken. Bij de beschouwingen, die ter gelegenheid van de gemeente-bagrooting vcor 1935 in dit blad verschenen, is de opmerking gemaakt, dat 'tte denken gaf, dat B. en W. van Blcemendaal in een tijd, waarin zoovele gemeenten mogelijk heden tot vei'i-e tering dier vooruitzichten aan boren. er het zwijgen toe deden. In het open baar althans. Een tweede was, dat B. en W. niet tot de erkening konden komen, dat salaris- en Iconvermindering van hlet gemeentepersoneel hoe uiterst onaangenaam natuurlijk voor de betrokkenen in deze tijden een gebiedende eisch is. We zijn nu drie maanden verder. De beoor deeling van het uitbreidingsplan Bloemendaal aan Zee, voor het oogenblik verder doorgelaten, stemt; het leenigermate tot bevrediging, dat de gegrondheid van ons betoog in December jl. thans reeds blijkt: Aan het eind van den Zee weg liggen in het schrale duinzand mogelijk heden, die, mits goed geëxploiteerd, belangrijke baten voor de gemeente beloven. Er zijn meer van die plBkken in Bloemendaal. Mogen ze voor het oog van het gemeentebestuur niet verbor gen blijven! Ook op het stuk der salarissen hebben we blijkbaar niet verkeerd gezien, al werkt ook hier de gemeentelijke machine traag. Er kwam nj. eerst thans een voorstel van B. en W. om een commissie in te stellen, die de aanpassing der salarissen en loonen van het gemeente- personeel aan de tijdsomstandigheden zal heb ben te beoordeelen. Hetgeen in rond HollandsYn beteekent: een commissie ter voorbereiding van een salarisvermindering. De heer Quarles had de goede gedachte, alvast een paar namen te noemen van leden, die in dezen een even klein als select comité van voorberteiding zouden kunnen vormen en men benoemde de heeren Hogenbirk, Schulz, v. Riessen, Enschedé en Prinsenberg. Dit echter niet dan nadat de heer Schulz onze gemeentesalarisatie vergelijkende met de salansregelinj^der provincie betoogd had, dat- BÏoêmiendaal eerder aan den lagen dan aa'fl" den hoogen kant Is, waarmede hij in de be kende fout verviel van hem, die alles wil be wijzen en daardoor niets bewijst. Er zijn nj. ook andere vergelijkingen te maken! Dan was er nog oen ccpibat de gépérosité tusschen wet houder Prinsenberg en Mr. Witteman, die elk voor zich den ander Waardiger keurde voor 't com missariaat in deze commissie. De heer Witteman argumenteerde zijn betoog o.m. met de prak tische mBdedeeling, dat hij van den nieuwen Raad.geen deel. meer zal uitmaken .„een nleüwtjë 'cTat "wij 'met leedwezen vernamen om dat de heer Witteman een heldler hoofd en een eerlijk karakter heeft Hetgeen intusschen iets onthult over den tijd, die de commissie vermoedelijk noodig zal hebben, om uit te maken, of er aanleiding is voor salarisvermin dering en zoo ja vcor hoeveel, oindat de nieuwe Raad pas in September zitting neemt. Aan het hoofd van den Plantsoendienst zal een functionaris komen te staan (op een salaris van f 3000.f 3500.die onder geschikt zal zijn aan den Directeur van Pu blieke Werken. Zonder gedachtenwisseling werd er niet toe besloten. Daar was, om te beginnen een vrij principieel debat tuschen wethouder Prinsen berg en den heer Schulz over de mate, waarin de nieuwe ambtenaar ondergeschikt zal zijn. De Wethouder gaf te kennen, dat hij geen bezwaar had, dat de man administratief in den heer De Jong zijn superieur zal hebben te zien, doch dat hg wat de techniek van zijn werk betreft, alleen aan B. en W. verant woording schuldig behoorde te zijn. De heer Schulz daarentegen had er geen bezwaar tegen, dat de Directeur van Openbare Wer ken over de heele linie en den heelen man den scepter zal zwaaien. Natuurlijk bleven de argumenten niet uit: de heer Prinsen berg haalde een treffend geval aan, waarin de heer De Jong graszoden had willen poten op klaar zand en de heer Schulz waagde de wankele veronderstelling, dat de heer De Jong misschien ook wel geen verstand van boekhouden heeft en toch ook voor dit onder- o'eel van zijn bedrijf verantwoordelijk is. Hoe het zij, de Raad bleek in meerdlerheid het meest te gevoelen voor een ondergeschikte functie. De Voorzitter bleek wel wat te voelen voor het-betoog van den heer Prinsenberg, maar zag toch op tegen een nieuwen hoofdambtenaar en riskeerde liever eventueele conflicten, die als dan bijg-legd zullen moeten worden. „Denkt U", zoo vroeg de heer Quarles. die beter dan iemand anders Handlelsinlichtingen kan verstrekken, „dat een directeur van een N.V. overal vecstanid van heeft?" Een vraag, die in haar algemeenheid wellicht eenigermate het ileit belicht, dat in den laatsten tijd hier en daar geen dividend wondt uitgekeerd. Het voorstel werd aangenomen en we bidden het nieuw te benoemen hoofd dor 'afdeeling Plant soenen zoo goed als den Directeur van Open bare Werken zijn, ook tlechnischen, supe rieur. Jobs geduld en Saiomo's wijsheid toe. Per slot van rekening blijven B. en W. toch de hoofdbaas over beiden. Nog een beetje klein goed. Een wel een beetje achteloos Bloemendaler, die een maand op reis ging en bij zijn terugkeer moest ervaren, dat zijn niet afgesloten waterleiding lek was geraakt en deswege een water-beer van ■f 1200.thuis had gekregen, haid een restitutie van f 900.ontvangen, en stond nu nog voor een tegenvaller van f 300.waarin de huis eigenaar f 150.— droeg. Een poging, om ook de laatste f 150.er af te krijgen, gaf aanlei ding tot een debat tusschen een paar week hartige raadsleden en andere, die meer voet bij stuk wilden houden. Het einde was, dat men die zaak nog eens in de Waterleidingscommissie zal bekijken. Ten tweede een huwelijksaangelegenheid, waarin de gemeentelijke werkloozensteun een dramatisch element bracht. De Bloemendaler de heer W. trouwde verleden jaar. Hij had daar ook met het oog op de verplichtingen als aanstaand gezinshoofd, het volste recht toe, zijnde hij, in 't „vrije bedrijf" werkzaam. „Trou wen is goed, maar niet trouwen is beter" heeft Paulus gezegd. W. heeft het ervaren, want kort na de wittebroodsweken kreeg hij ontslag en meldde zich om werk bij de gemeente aan. Werk kreeg hij, maar de vergoeding als kost winner groot f 22.kreeg hij niet. B. en W. ocrdeBlde, dat wij den tegenslag, die hem over komen was, had kunnen zien aankomen en daarnaar zijn plannen had behoocen in te rich ten, een stelling, waarvan de juistheid bezwaar lijk in het openbaar kon worden onderzocht, De heer Schulz leverde een sympathiek plei dooi ten gunste van het jonge gezin. Hij wees er op, dat da moraal er niet op verbeteren zal, als huwbare menschen door de tijdsomstan digheden worden belet te trouwen en zijn beroep op de verantwoordelijkheid, die de besturen van stad en land ten dezen hebben, was wel van pas. Het verweer van Wethouder Bomwater een goeje zeventiger, bij inwilliging van het verzoek van W. om verhooging van zijn vergoeding, een ..gevaarlijk precedent" geschapen zou worden (als of morgen in de Nagtegaal een invasie van trouwlustige werkloozen zal plaats hebben!) deed wat kil aan en toen de heer Schulz dan ook een wijs tusschenvoorstel deed, om voors hands het loon van W. op f 18per week te bepalen, kreeg hij de helft plus een (de nor male melerderheid in den Bloemendaalschen Raad) met zich mee. De Hcckeyvereeniging Bloemendaal had een brief gezonden, waarin zij meldde, geen f 500. te kunnen bijdragen in den bouw van een' door de gemeente op te trekken clubhuis. De heer Quarles, had op deze bijdrage gestaan, doch thans verklaarde hij, dat ,31oemendaal" naar hem geblBken was, door de jaren heen heel wat geld aan hare terreinen ten koste had ge legd, zocdat hij voorstelde, het verzoek aan Bloemendaal in te willigen, d.w.z. te berusten in een jaarlijksche huur van 7 pCt. van de bouwsom zonder meer. Daartoe werd besloten. „En wat wordt dat voor een gebouwtje?" vroeg de heer Posthumus Meyjes. „Dat wordt uitgevoerd naar het ontwBrp van een der bestuursleden van „Bloemendaal" lichtte de heer Prinsenberg toe, waarna de heer Meyjes zijn rossinant besteeg en de van hem bekende meening vertolkte, dat een gemeente bij den bouw niet scheppend en ontwerpend be hoort op tB treden, omdat zij dit ook niet kan. Eenmaal van stal dartelde het dier zoodanig door de Raadszaal, dat Wethouder Prinsenberg en de heer Schulz het noodig vonden het met zoete woordjes huistoe te drijven. VOETBAL. Z. V. V. Zeeburgia 00 't GooiWest-Frisia 25 Bloemendaal.Spartaan 31 W. F. C.T. O. G00 Bloemendaal heeft haar seizoen besloten met een 3:1.overwinning op Spartaan, zoodat 'laatstgenoemdeop de. onderste plaatsterecht is gekomen met een punt achterstand op T.O.G. en W.F.C. De Spartanen kunnen zich dus nog redden, maar dan dienen zij zelf hun laatsten wedstrijd te winnen. Door een gelijk spel tegen Zeahurgia is Z.V.V. kampioen van haar afdeeling geworden, waarmede wij haar van harte geluk wenschen. De Zaandammers zullen nu met Overmaas en Blauw-Wit uit moeten maken, wie er het volgend jaar in de eerste klas mag spelen. Blauw-Wlt heeft haar eersten wedstrijd in een slecht gespeelden wed strijd tegen Overmaas, met 10 gewonnen, zoodat de Amsterdammers reed twee punten binnen hebben en een zeer lastigen uitwedstrijd achter den rug. In afdeeling 2A zijn H.V.V. en C.V.V. met gelijk aantal punten geëindigd. Een beslissings wedstrijd is nu noodig om uit te maken, wie de kampioensvlag mag hijschen. De strijd om het Landskampioenschap heeft al dadelijk een verrassing opgeleverd. Weini gen zullen verwacht hebben, dat Ajax haar thuiswedstrijd tegen Go-Ahead met 10 zou verliezen. Het is van de Deventenaren een kranige prestatie, te meer daar de Amster dammers vast geen slechten wedstrijd speel den. Go Ahead zal wel een hartig woordje mee gaan spreken in deze competitie. D.W.S. heeft tegen P.S.V. het onderspit moeten del ven, maar dat dit met 50 moest gebeuren, viel ons eerlijk gezegd wel een beetje tegen. Hadden de Amsterdammers een off-day? Een excuus voor D.W.S. is, dat zij eenige invallers had. We laten hier nog even een paar ranglijstjes volgen: Landskampioenschap. P. S. V1 1 0 0 2 5—0 2.00 Go Ahead 1 1 0 0 2 1—0 2.00 Ajax 1O010 0—1 0.00 D. W. S1 0 0 1 0 0—5 0.00 Velocitas 0 0 0 0 0 00 0.00 Afd. Promotie-degr. 2e klasse. Blauw Wit 1 1 0 0 2 1—0 2.00 Overmaas 1 0 0 1 0 01 0.00 Z. V. V0 0 0 0 0 0—0 0.00 Zondag a.s. is de groote strijd Holland— België. Het Nederiandsch elftal is iets gewij- Bakenessergracht 27. Telef. 14393 Opgericht in 1909 levert tegen kostprijs: Dinerprijs f 0.81; met soep of toespijs f 0.15 meer. Geen lidmaatschap. B Bezorging ook in de buitengemeenten. q Prospectus op aanvrage. w Zondag 31 Maart. Geref. Kerk te Bloemendaal. Voorm. 10 uur: Ds. J. C. Brussaard, (Lijdenspreek). Nam. 5 uur: Ds. J. C. Brussaard, (Cat. Zondag 52). Vereen. Religieuse Kring Aerdenhout. Voorm. 10.30 uur: Ds. J. Ph. Eggink. Ned. Herv. Predikant, Rotterdam, Geref. Kerk in Herst. Verband, Wüstelaan, Santpoort. Voorm. 10 uur: de heer K. v. d. Berg. Ned. Herv. Evangelisatie te Santpoort. Voorm. 10 uur: Ds. M. G. Blauw, Schoten, (H. Avondmaal). Nam. 5 uur: H. neeresma, Amsterdam. Ned. Herv. Gem. Santpoort. Voorm. 10 uur: Prof. Dr. G. A. v. d. Beggh v. Eysinga, „God of Zijn profeet?" (Mt. 27 :47b). Evang. Luth. Gemeeente Haarlem. Voorm. 10.30 uur: Prof. Dr. H. A. v. Bake], van Amsterdam. Geref. Kerk (H.V.) Groote Zaal, Blauwe Kruis, O. Groenmarkt 20. Voorm. 10 uur: Ds. P. A. E. Sillivis Smitt, (H. Avondmaal). Nam. 5 uur: Ds. P. A. E. Sillivis Smitt, (H. Avondmaal en dankzegging). In de Voorzaal. Voorm. 10 uur: Kinderdienst. Eglise Wallonne. Dimanche 31 mars. 9 h. 30: Service. 10 h. 30: Service et Sermon, collecte pour 1' Eglise. 11 h. 45: Service des Enfants. 20 h.: Service du Soir. Vendredi 5 Avril a 20 h.: Service, Pasteur Krafft. Geref. Kerk in Herst. Verband Zandvoort. Voorm. 20 uur: Ds. P. v. d. Vloed. Nam. 5 uur: Ds. P. v. d. Vloed. Vrije Katholieke Kerk. Popellaan, Kinheimpark. Gezongen H. Mis 10.30 v.m. Predikatie van Priester Ko Borsten. Donderdag 4 April. Gesproken H. Mis 7.25 v.m. zigd. Vënte de rechtsbinnen der Oranjemannen ligt nog steeds met een spierontsteking in het ziekenhutg. Zijn plaats in het elftal wordt in genomen door Drok uit R. F. C., die zooals men zich nog wel 'herinneren zal, tegen Duitschland inviel, doordat Vente uitviel. Hij heeft toen uitstekend voldaan, zoodat zijn wederopstelling ons niet bevreemdt. De rechts back Diepenbeek is vervangen door Calden- hoven uit D. W- S. In den oefenwedstrijd tegen Cardif-Citty beeft Caldenhoven zoo'n schitte rend spel laten zien, dat men besloten heeft, hem in het Oranje-elftal op te stellen. Wij kunnen zijn debuut vol vertrouwen tegemoet zien. Verder is het elftal ongewijzigd gebleven. Het zal aan spanning a.s. Zondag zeer zeker niet ontbreken. Wie er zal winnen? Als onze jongens de Belgen niet onderschatten .verwachten wij een Hollandsche zege. We laten hieronder even de elftallen volgen: Nederland: Doel: Halle (Go-Ahead); Achter: Caldenhoven, (D.W.S.); van Run, (P.S.V.). Midden: Bas Pauwe, (Feijenoord); Andries- sen, (Ajax); van Heel (Feijenoord); Voor: Wels, (Unitas); Drok, (R. F. C.); Backhuis (Z. A. C.); Smit (Haarlem); van Gelder (V. U. C.). België: Doel: Badjou (Daring Brussel); Achter: Paverick, (Antwerp F. C.), Smel- linckx (Union St. Gilloise) Midden: Dalem (Stand. Luik): Steynen (Berchem Sport); Claessens (Union St. Gil loise) Voor: Devries, (Antwerp F. C.); Voorhoof Liersche Sp. kr.) Mondeis (Daring Br.); Isen- borgh (Beerschot); Van Beeck (Antwerp F. C.). Bij de zev°nde jaarlijksche competitie om het amateurs damkampioenschap van Neder land begonnen met de wedstrijden raor Am sterdam was het winnende paar onze jeugdige t'orpsgenr-ote Mej. Jenny ae Jung en de heer G. Vor.'iter te A'dam. TELEF. 10497 Koudenhorn 10 - Gasthuislaan 54 - Velserstraat 31 Kant Zakstraaf 8 PRIMA ENG. en BELG. ANTRAC., GIET- en BRECH- COKES VOOR CENTR. VERWARMING I TELEF. 10497 I

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 3