iakcoöpJneNler. Witte Asperges, groote bos 30 ct. 11 11 a UAH ZEELAllD's MoorMhatidei en Leesbibliotheek BADCOSTUUmS Crama M. DONDORP J. VERDEL inzaK-Naamachine 183 BADWOL Gemeenteraad Predikbeurten Aardbeien, Peulen, fijne Handperen Eerste soort Fyffes Bananen 25 cent per Kilo Wouwermanstraat 47 Telefoon 16427 MEVROUW MELKINRICHTING •rLet op onze groote Etalage-Prijsvraag Ge meentelij ke Avondschool Jan Geijlvoet Jr. Bloemendaal KLEVERPARK Tl||§g MEUBELEN lUlll PARASOLS - %eeri£ outstrgg aarfem Ostadestraat 6 (naast Van Vastenhoven) Teleloon 12019 Vanaf Zaterdag 18 Mei hebben de verbruiker» steeds vrijen toe gang' tot het bedrijf en de magazijnen. Alleen dan heeft U waarborg voor bereiding en kwaliteit. Bestelt dus daar uw maaltijden Levering tegen kostprijs. Prospectus op aanvrage. BAKENESSERGRACHT 27, TEL. 14393 (Verkort verslag) De Raad kwam gistermiddag ia open bare vergaedring bijeen, onder presidium van den Burgemeester, Jhr. Mr. C. J. A, den Tex. Afwezig de heer Witteman. Punt 1. Ingekomen stukken. Ingekomen is o.m. een adres van be woners aan de Leidschevaart .houdende verzoek om verbetering van een gedeelte van dien weg. B. en W. deelen mede, dat door hen reeds was besloten om een gedeelte van dien weg - in de nabijheid van de firma Ruygrok en Zn. van een topecabedekking te doen voorzien. Punt 2. Grondaankoop. B. en W. stellen voor. ten behoeve van woningbouw een terrein ter grootte van 2975 M2 langs de Graaf Florislaan ad f 3.per M2 van G. C. Veldhuyzert van Zanten en Cons, aan te koopen. Goedgekeurd. Punt 3. Radiodistributie. De heer C. A. Bouwmeester verzoekt den Raad. hem vergunning te verleenen om op zijn radio-distributie centrale te Bennebroek ook de Leidschevaart tot de spoorbrug te mogen aansluiten. B. en W. stellen voor, dit verzoek in te willigen onder voorwaarde, dat het kabel net ondergronds zal worden aangelegd en de vergunning tot wederopaeggens strekt. Zij stellen voor de precariorechten hiervoor te bepalen op f 10.— per jaar. Goedgekeurd. Punt 4. Verlaging aflossing. De vereeniging voor jeugdwerk te Bloe mendaal verzoekt, het bedrag der jaar- lijksche aflossing van het renteloos voor schot ad f 650.terug te brengen op f 300.—. Uit overweging, dat de aflossing aldus een te lange tijdsduur vordert en de Ge meente de vereeniging reeds zeer ruim teunt-stollen B. eii 4V-.,. voorgaf wijzend-te. beschikken. Goedgekeurd. Punt 5. Suppletoire begrootingen. Vastgesteld worden: een 10e shpple- toire begrooting 1934, een 2e af- en over- schrijvingsbeerooting 1934, een 3e suppl. begrooting 1935 en een 3e idem. Punt 6. Personeele belasting. Bij Koninklijk besluit is Bloemendaal voor de heffing der Personeele belasting naar den eersten en tweeden grondslag (huurwaarde en meubilair) gerangschikt in de vierde klasse, (tot nog toe derde klasse) B. en W.. overwegende, dat de ingeze tenen door de Personeele belasting aJ zwaar belast zijn stellen voor, bezwaar tegen deze rangschikking te maken. Goedgekeurd. Punt 7. Bebouwingsvoorschriften. Eenige verzoeken om ontheffing van diverse bepalingen der Bouwverordening worden ingewilligd. Na een korte besloten zitting, wordt de vergadering gesloten, o VROUWENVREDESGANG. Het Centraal Comité voor de organisa tie van den Vrouwen Vredesgang 18 Mei a.s. te Den Haag te houden, deelt ons me de dat de deelname uit geheel Nederland zeer groot is. De aanvankelijk opgegeven aantallen bedragen ongeveer het drie voudige van verleden jaar, daarbij komt nog Den Haag, waar de deelname onge- twiifeld ook veel grooter zal ziin. Ver schillende extra-treinen en extra-trams loooen naar Den Haae. Met het oog Op deze groote opgave van deelneemsters is besloten voor het eindpunt het grootste terrein in Den Haag te huren n.l. „Huot- rust", waar plaats is voor duizenden!! Tengevolge daarvan is de route ver anderd en wordt nu als volgt: Malieveld, Leidschestraatweg, Jozef Israëlslaan, Jo zef Israëlsplein. WasSenaarschekade, Raamweg, Laan Copes van Cattenburch, Timorstra.at. Carnegielaan. Tolwegt Ja cob Catslaan, Joh. de Wittlaan, Stads- houdersplein, „Hoittrust". Het spreekt vanzelf dat een goede orde beslist noodzakelijk is. Het C.C. heeft uit gebreide voorzorgsmaatregelen genomen en het vertrouwt dat iedere deelneemster zich aan de bepalingen van de orde-com missarissen (armband Vrede) en aan de maatregelen der politie zal houden. Met. nadruk wijst, het C.C. er nogmaals on dat deze betooelng strikt neutraal is. dat. dus door de deelneemsters geen ander insigne wordt gedragen dan de verplichtf witte vredesbloem. ■fiot verdient do voorjfour dat. de deel- neemSters zich vóór 13 Mei bij de plaat- seliike secretariaten van een goedkoop reisbiljet voorzien. Een ieder kan zich overigens zonder meer in Den Haag aan sluiten. Te 2.30 uur n.m. wordt de vlag „VRE DE" geheschen. Daarna is er 2 minuten absolute stilte, waarna de wandeling „zwijgend" wordt aangevangen. De stilte duurt tot het eindpunt toe. Aan het eindpunt „Houtrust" zaï het woord gevoerd worden door: Mevr. Mr. B. Bakker-Ncrt't, Presidente van het Centraal Comité, Den Haag, Mevr. C. Ramondt-Hirschmann, Hilver sum. Mej. Ds. C. A. Elink-Schuurman, Sneek Mej. Tony de Ridder, Oosterbeek. o SAXENHEIMERS! GIJS GAAT TROUWEN! Gijsbert van der Horst hoopt 24 Mei te Nunspeet in het huwelijk te treden met mej. Anna Vogl, die dan van Hongaar- 'schre onze volksgenoot®" wordt. De kerke lijke inzegening door ds. Van Padden- burgh heeft plaats in de Ned. Herv. Kerk te ELSPEET, n.m. 2 uur. Alle Saxenhei- mers, die den trouwen, jongen kok Gijs daar hebben gekend, zullen het wel be treuren dat hij daar niet weer terugkomt, maar zij kunnen hem gelukwenschen zen den naar Elspeet waar zijn vader de dorpssmid is, of naar zijn toekomstige woonplaats Kampozel. Soesterberg. o NAAR AANLEIDING VAN DE RECLASSEERINGSDAG. Wij kunnen steun aan de Reclassee- ringsdag niet genoeg aanbevelen, Wan neer in ons land de reclasseering straks goed op de been is geholpen, wordt het tijd aan iets even belangrijks te werken: een zielkundig behoorlijk verantwoorde opsporing en berechting van de misdaad, maar vooral van de z.g.n. misdaad. Want er wordt hier te lande nog veel te veel vervolgd en beTecht, wat het verspillen van al de daarvoor noodige energie niet waard is. o 18 MEI VOLKENBONDSDAG. Eenmaal per jaar is het Volkenbonds dag. Men heelt daarvoor genomen den dag van 18 Mei, omdat op dien datum in 1899 in Den Haag de eerste Vredesconfe rentie werd geopend, een gebeurtenis waarmede een grondslag werd gelegd voor internationale rechtsorganisatie, zboals deze in den Volkenbond van Genève haar uiting heeft gevonden. Het aantrekkelij ke van de keuze van dezen datum is voor ons Nederlanders, dat aldus aan dit in ternationale herdenkingsfeest tegelijk nog een nationaal cachet Nederlandsch ken merk wordt gegeven. o ZONDAG 19 MEI. Geref Kerk te Bloemendaal. 10 uur voorm.; Ds. J. C. Brussaard. 5 uur nam.: Ds. J. C. Brussaard (Hei- delb. Cath. 4). Nederl. Protestantenbond afd. Bloemend. 10.30 uur voorm.: Prof. Dr. L. J. van Holk Leiden. Religieuze Kring - Aerdenhout. 10 uur voorm: Dr. W. Banning. Bentveld. 10 uur voorm.: Ds. P. v. d. Vloed. Geref. Kerk in Hersteld Verband. Wüstelaan - Santpoort. Geref. Ke.rk in ersteld Verband Brederodestraat 31 - Zandvoort. 10 uur voorm.; de heer A. C. Reuijl. Evang. Luth. Gemeente - Haarlem. 10.30 uur voorm.: Intrede Ds. C. H Brandt, ingeleid door Ds. G. J. Duijvendak. College tot Verbreiding van Spiritistische Beginselen. Geb. „Theosofia", Nas- sauplein 3. 10.30 uur voorm.: Wijdingsmorgen. Spr Mej. A. Laurier, inspiratie-medium. Toegang vrij. Gereformeerde Kerk (H.V.) Groote zaal „Blauwe Kruis", Haarlem, Oude Groenmarkt. Godsdientoefening Zondag 19 Mei 1035. 10 uur voorm..: Ds. P. A. E. Sillevis Smitt 5 uur nam.: idem. Ned. Herv. Evangelisatie - Santpoort. 10 uur voorm.: Jac. W. van Voorst, Am sterdam. Gemeente. Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal. 10 uur voorm.: Ds. J. C. van Dijk. 7,30 uur nam.: Ds. J. C. van Dijk, Jeugd dienst voor Ouderen. Gebouw „Maranatha" 10 uur voorm.: Jeugddienst voor jonge ren. Ned. Herv. Kerk - Overveen 10 uur: Ds. W. van Leenburgh te Am sterdam. Ned. Herv. Gemeente te Santpoort. 10 uur voorm.: Prof. van den Bergh van Eysinga. „Het blijvende goed". De Vrije Katholieke Kerk, Popellaan Kinheimpark. Zondag 19 Mei 10.30 voorm.: Gezongen H. Mis. Woensdag 22 Mei 8 uur nam.: Completen en Lof. Donderdag 23 Mei 7.25 uur voorm. Ge sproken Requiem Mis. Zaterdag 25 Mei 7.25 uur voorm.: Ge sproken H. Mis. Eglise Wallonne Dimanche 19 May: 10 h. 30 Service et Dermon. Pasteur Krafft. Collecte spéciale pour l'Eglise. 11 h. 30 Depart de l'Eglise, des Jeunes Reformés pour lem journée annuelle. 11 h. 45 Service des Enfants. 20 h. Service. Pasteur Krafft. o DE KERN GEVONDEN! Woensdagavond j.l. te ongeveer half elf. vond een onzer in cel M. on het per ron station Haarlem telefoneerende, het Aprilnummer van „DE KERN", opgesla gen op blz. 264 MACCHIAVELLL De eerlijke eigenaar kan het van zijn collega die het vond terugbekomen op aanvrage aan ons bureau. o GEMEENTE BLOEMENDAAL. INGEKOMEN PERSONEN. Th. S. Eskens. Iepenlaan 47. Bloemen daal; W. H. Muller. Bloemend, straatweg 123c. Sant,noort-Statinn: W. F. Emok. Bloemendaalschewee 295. Overveen- Me vrouw S F, C. de FlinesMook. Jnliana- laan 32, Overveen: H. R. Koetser, Schulp weg 23, Aerdenhout; Wed. A. M. B. Her- bermann—Adolfs. Joh. Verhulstweg 15, Rant.ooort,-StationR. A. Ba.rendsen. Zandvoorterweg 44. Aerdenhout: E, Sichel lenenlaan 7. Bloemendaal;Mei. A. H. Uuvt.s, Potgiet.ersweg 11. Bloemendaal: Wed. Th. C. Tolvan Rossum. Zonne- hlopmlnnn 7. O»rdenhout: S. Niikerk. Pr Mauritslaan 109, Overveen: P. H. Eikeln, Keidlaan 32. Aerdenhout; H. J. G. Klein Schiphorst. Oranje Nassaulaan 113. Over" veen; P. F. Bunge. Oranje Nassaulaan 159 Overveen; P. van Ommeren, Pi-. Maurits laan 97, Overveen; J. J. Vlaanderen, Schaepmanlaan 22, Santpoort-Station; L Janse, Oranje Nassaulaan 143, Overveen. o BURGELIJKE STAND. Bevallen; M. A. Sweijen-van Schagen d. J. C. Brockmann-Zeilstra z. Ondertrouwd; M. C. C. Jansen en A. J. Th. M. Blans; L. Schoorl en M. M. Wiersma. Getrouwd; H. C. J. van Os en M, I, Bouma; D. van Orden en M. R. B. Alberts; J. C. Schrijver en M. Hulsbosch; P. D. Timmermans en A. G. Koetse. Overleden; J. Goedkoop, 46 jaar; W. Wesseling, 71 jaar. echtgen. van W. Floo- ren. o MUZIEK TE AERDENHOUT. Het secretariaat der Vereen. „Buurtbe- lang AerdenhoutBentveld" deelt mede' dat op uitnoodiging van de ,3.A.B." de muziekvereeniging „De Haarlemsche Post- fanfare" op Dinsdag 21 dezer, vanaf 8.15 uur 's nam., een rondgang zal houden met muziek te Aerdenhout. Het corps zal zich tegen genoemd uur opstellen bij het schoolgebouw der schoolvereen. „Aerden houtBentveld", Mr. Enschedéweg 22. WIERINGERMEER Uitgifte bouwgrond te Wieringerwcrf. In de Wieringermeer is thans met de stichting van het derde dorp, Wieringer- werf, aangevangen. Dit dorp zal de hoofd plaats van de Wieringermeer worden, waartoe het is aangewezen, omdat het in het centrum van den polder, op een zeer gunstig gelegen knooppunt van wegen en kanalen verrijzen zal. Met de stichting van Wieringerwerf wordt de rij van drie bevolkingskernen, waarop de bevolking voorloopig zal worden samengetrokken, gesloten. Ter plaatse zijn ruim 100 wo ningen in aanbouw, welke van Rijkswege worden gebouwd en in hoofdzaak be stemd zijn voor huisvesting van de gezin nen der bij de cultuurwerken tewerkge stelde arbeiders. Begin 1936 zullen deze wonineen kunnen worden betrokken. Teneinde neringdoenden en ambachts lieden in staat te stellen hun bedrijf ge reed te hebben, wanner de eerste bevol king zich in het nieuwe dorp vestigt, wordt thans aldaar overgegaan tot de uitgifte van bouwgrond in erfpacht. Be langhebbenden zijn dan van meet af aan ni staat de klandizie der bewoners tot zich te trekken. Gegadigden zullen voor eigen rekening op den erfpachtsgrond gebouwen moeten 'stichten. Teneinde den middenstand op zoo hoog mogelijk peil te houden, zullen de toekomstige erfpachters eenig finan cieel weerstandsvermogen moeten bezit ten, terwijl bovendien op vakbekwaam heid en persoonlijke geschiktheid om een zaak te voeren zal worden gelet. Het ligt voorts in de bedoeling de be staansmogelijkheden van degenen, die zich ter plaatse zullen vestigen, te ver- hoogen door bij de toelating van neringen en bedrijven eenigermate regelend op te treden. Teneinde belangstellenden iets nader met de Wieringermeerpolder in kennis te brengen, heeft de Directie van den Wieringermeerpolder te Alkmaar een brochure uitgegeven, welke op aanvraag te harer kantore te Alkmaar (postbus 43) gratis verkrijgbaar is. o VEREENIGING VOOR INTERNATIO NALE VRIENDSCHAP EN WERELD VREDE. (Afd. Nederland van ,The Com radeship" en „International Friendship league" Het lijkt ons wel van belang de aan dacht onzer lezers te vestigen op boven genoemde vereeniging, die ook in deze streek een sfeer van werkzaamheden heeft gevonden. Deze vereeniging tracht jonge menschen uit verschillende landen bijeen te bren gen. om gezameliik in onze heerlijke om geving de vaca.nties door te brengen. Zij hoopt daartoe bij te dragen tot het bevor deren van goede verstandhouding tus- schen jonge menschen van verschillende rassen. Dit is daarom zoo noodzakelijk omdat wij eigenlijk maar weinig weten van de ons omrirrgende landen en hun be wolking. Hoe mfter jonge lieden met el kander in aanraking komen, hoe meer zü elkander leeren begrijpen en waar- deeren. „Vrede en vrienschap" zij de slagzin van de jonge generatie! echte onverbre kelijke vriendschap. Laat dus een ieder zijn steentje bijdragen, tot heil en welzijn van alle menschen. Voor hen, die wenschen deel te nemen aan de excursies of nadere inlichtingen wenschen aangaande het werken dezer Vereeniging, verwijzen wij naar het se cretariaat; AmStellaan 47, Amterdam-Z. De reclame voor vele kwakzalvers me dicamenten is als een zoogenaamde ver pleegster in een duur uniform zonder acte. Noteert U even Telefoon: En U «preekt direct met de Wanneer U nog geen kennis gemaakt hebt met onze diverse soorten pap, probeert U ze dan eens. Gortepap f 0.10 per L. fi. Havermoutpap f 0.14 per L. fl. Rgstepap f 0.T.1 per L. fl. Bloempap f 0.10 per L. fi. Gezellig van model Sterk van constructie Billijk in prijs Grootste sorteering Magazijn open v.m,8 - n.m. 6 uur Zaterdags v.m, 8 - n.m. 9 uur prijsvraag zijn belangrijke prijzen verbonden. Aan deze Elke bezoeker ontvangt Zie de etalage gratis een deelnemersformulier Zie de etalage voor Handelsonderwijs te Haarlem INSCHRIJVING van nieuwe leer lingen op Maandag 20, Dinsdag 21, Donderdag 23 en Vrijdag 24 Mei, des avonds 7.15—9.15 uur, in het gebouw van de le H.B.S. met 5 j. c„ Zijlvest 27. le klas merk, voor- en achteruit werkend, g'oednieuw. Levenslan ge garantie en 5 jaar service. Haarlem, Doelstraat 35. Opge richt 1902. Tel. 1353S. Reparatie met 1 jaar garantie. Zuiver Wol Nieuwe modellen Voor Dames en Heeren 1.SO - 1.TO enz. enz. Mooie kleuren Zee- en Zoetwaterecht Knotten 100 gram S5 ct. TEEKEN- EN SCHILDERLES door Henk de Vries, Bloemen- daalschestraat 8, „Sinneveld" Santpoort-S t. ARCHITECT zoekt v. helft v. dubbel landhuis te Wasse naar medebouwer v. zelfbew. of geldbelegging. Br. no. 53, bureau van dit blad. GEZOCHT een zit-slaapka- mer of slaapkamer. Br. no. 264 bur. v. d. blad, GEZOCHT een thuis voor fl, gezond meisje 14 jaar. Br. no, 265 bur, v. d. blad

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 3