Tooneel L HM. DinerUer. yii?~ DE MASSAGE DER VOOR DE PRACTISCHE HUISVROUW. RADIO 1NIRIUI L :CAMIPA@N VRUGT'S MAISON M Nationaal Herstel CATALOGUS Gerookte Elft IHlMKllUi wonen r rilM P. A. TAMMER KLEVERLAAN 176 JAC. SEELSÏRÜT 7 - TEL. 14104 55 ct. per ons Jln $ÉP8| Vraagt inlichtingen over onze geweldige (hoogste bod) ook bij Huurkoop - RADIO-BUREAU TELEFOON 14753 - DOE HET NU! BRANDSTOFFENHAMDEL Levert prima Belgisch© Alltlïraoset tegen scherp concurreerende zomerprijzen Giet- en Brechcokes voor centrale verwarming. DAMESHOEDEN STEMT ©P 1LIIJST 4 7 Mr. Jacob Bierens de Haan 2 J. M. Hondius 3 J. G Sinia 4 Dr. J. F. H. de Graaf 5 J. A. van Nie Zoo juist verschenen en thans verkrijgbaar de nieuwe FIRMA A. VERNOUT Adverteert in dit blad Rectificatie Bloemendaal Telefoon 23280 edeeling. verschillende ma- ord, en staat in ;t smaak en aan- f. Er is een cate- en levendige be- j voorkeur wonen >ch de tegenover- zich beter thuis rijke omgeving en .an rust en stilte, zich vaak tekort ihoefte en behel- van de verkeers asten komen hier- it het gemak hen niddenweg te vin- ijk en toch is het og op een punt in sndaal, dat in den randeringen heeft ie van de Kenne- bekende verkeers- aatse bekend was. eer terug, de be- heeft plaats moe- reede weg. Riante terrieur verfraaid geven aan het De huizen, door ligging, doch te- ke nabijheid van keer. voldoen on- ïen, welke; beide i stellen om ide- huizen wat het .ngepast zijn aan een wonder, arti- fcundige betimme- dtair dragen hier- ;1 van deze fraaie e geldbelegging of Bloemendaalsche- rt-Station, Telef. (Adv.) i-Boer, Mej. Ton- Het aantal club- n 312 in het vorig avond van 't jaar geen Bloemendaler gezien, of een bij- t bijgewoond. De groote medewer- heeft er toe bij jaar tot het bou- lers-troephuis zal igaan. Een extra ente ad f 1600. taat het douche- ;n. Het clubwerk de leiders en leid- ;el toewijding hun rh orgaan „Jong ans een grooteren zaardoor het meer meer belangstel- ave van de dagen st der verschillen- ibs, mededeelingen zinterlezingen» de eindigen met een de corporaties die aar van het club- gemaakt voor het ilfilms, voor den ub, kerkelijke ver- t Bestuur de hoop it jaar den arbeid Jeugdwerk zullen pathie weer zullen mder biddend op- met opgewektheid 1 vereeniging. lat de jaarlijksche van leden busjes stellenden ditmaal bben op het daar- j. C. A. Wickevoort king gestelde bul- Bloemendaal, en ïi a.s. des nam. ten i Bueren, Pres. Di- :stichten te Zetten, het werk der Hei- n te Haarlem zul- in van de aandui- taan en om 1.45 u. emers naar ,,Wild- irwijl padvindsters willen zijn op het eventueel medeko- a te nemen. inschrijven als voor de gemeen» ang, Heemstede, dfjaar, bij voor orden dan gratis ts: Muziek in Aerdenhuot. Dinsdagavond 21 Mei hield de Haar- lemsche Postfanfare, directeur de heer Maas, op uitnoodiging van „Buurtbelang Aerdenhout-Bentveld" een rondgang met muziek te Aerdenhout-Bentvela. Te 8.15 werd het gezelschap door het „B.A.B."- bestuur in de Aerdenhout-school ontvan gen en werd afgemarcheerd. Verschillen de marschen werden ten beste gegeven en op 2 punten, n.l. Spiegelenburglaan en Goudsbloemplein werd carré gevormd en bracht het Corps, omringd door een vrij talrijk publiek een extra nummer ten gehoore. De vice-voorzitter der „B.A.B.", de heer Joh. de Graaf, sprak publiek en muziekgezelschap toe. Spreker zejde. dat een schilder ,die „Tante Pos" als een oude tante zou voorstellen, zijn penceel wel kon neerleggen, want vooral bij deze rondgang bleek al te duidelijk, hoe men moet denken aan een jonge, frissche tan te. De Postfanfare verdient lof en mede werking van allen, die haar hooren. Hij bracht hulde aan den directeur, de leden en aan het corps-vaandel. De „B.A.B.", heeft zei de spreeker, weer getoond, dat, wanneer het zoo is, dat in het centrum van Bloemendaal het hart der gemeente klopt, heden de polsslag van Bloemendaal in de Buurtschap Aerdenhout-Bentveld was waar te nemen. Daarvoor zal de Buurtvereeniging blijven zorgen. Besloten wordt met een driewerf hoera door de aanwezigen -voor de Haarlemsche Post fanfare. .-4 Na afloop der rondwandeling nam het muziekgezelschap van het ,,B.A.B."-be- stuur afscheid in Hotel Restaurant „Boe- kenroode''. Naar wordt vernomen zullen pogingen worden gedaan een openluchtconcert te organiseeren te Aerdenhout, uit te voeren door dezelfde muziekvereeniging in Augus tus. RIJKSTELEFOON, Opgaven van het aantal nieuwe aan sluitingen in het telefoonnet Haarlem In het tijdvak 23 t.m. 29 Mei 1935. 22363 Baat Doelman, J. P. de; Dr. Dirk Bakkerlaan 18, Bloemendaal. 22154 Blees G. H. J., Arts, Hagelingerweg 202, Santpoort-Dorp. 11114 Floor M. J. Verpleegster; v. d. Vinnestraat 21 rood. 28441 Fontijn-v. Leeuwen, Mevr. M.; Wil lem v. d. Veldekade 4, Heemstede. 23700 Hekker, J. P.; Taxi ondernemer. Militairweg 14 .Overveen. 10063 Hellingman, D.; Banketbakkerij Groote Houtstraat 173. 22331 Houthandel H. G. Schoonhof, Kant, en Woonh. Marnijtstraat 39. 11271 Jonge A. L.; Brood- en Banket bakkerij, Spaarnewouderstr. 46. 29350 Krook J. J. A. M.; Raadhuispl, 13, Heemstede. 10931 Lohmann fa. A. Zieken en Invalide wagen, rijwielen en carriers, An- thoniestraat 59. 16190 Mey A. J. G.; Lunchroom „De Kleine Karseboom", Rijksstraat weg 57. 14622 Munnik Mevr. N. de; Handels school, Onderwijs Inst. Copieer Inr. Vertaalbureau, Zijlweg 20. 29357 Neeter S.; Agenturen, Timorstraat 39, Heemstede. 10926 Nolte C. J.; Prins Hendriklaan 110, Overveen. 29361 Reus S. de; Vleeschhouwer, Kerk- laan 3, Heemstede. 26467 Rcthé Pierre; Oosterduinweg 253, Aerdenhout, 29356 Rijwielhandel „Atlantic", Driehee- renlaan 38, hoek Wipperplein, rij wielen, Electr. rep. inr., Heemstede. 22119 Stoop J, J.; Poelier: Vergierdew. 186 Bij de hebben de verbruikers steeds vrijen toe gang; tot het bedrijf en de magazijnen. Alleen dan heeft U waarborg voor bereiding en kwaliteit. Bestelt dus daar uw maaltijden Levering tegen kostprijs. Prospectus op aanvrage. BAKENESSERGRACHT 27, TEL. 14393 Nu het voorjaar reeds verschiet, en het weer hoe langer hoe warmer wordt, is het hoog tijd, om onze zomergarderobe eens voor den dag te halen, om te zien, wat we ons eigenlijk nieuw aan moeten schaffen Gemakkelijk zal het niet zijn, om onze nieuwe kleeren te kiezen. Er zijn zóóveel verschillende stoffen en zooveel kleuren en patroontjes, dat we haast niet weten, wat uit te zoeken. Alles is eigenlijk even aar dig: de kleine, fleurige bloempatroontjes, de effen stoffen, de strepen en voor al ook de kleurige, Schotsche ruiten. Die zullen in het komende seizoen weer heel veel gedra gen worden. Hun vroolijke, bonte kleuren zijn dan ook heel geschikt om er van al lerlei van te maken, zooals blouses of man leis, en ze flatteeren bijna ied slanke als meer fi« o Practisch zijn de ruiten ook, want een gar neering hebben 'ze bijna nooit noodig, omdat de ruit op ver schillende ma nieren verwerkt Uan worden en zoo zichzelf gar neert. In deze tijden, waarin de meeste vrou wen niet over 'r. hl te ruim kleed- Igeld kunnen be 'schikken, is dit 'n groot voordeel j ;v\j. HOE ROOS KAN VERDWIJNEN. W. De verzorging van het haar is voor elke vrouw van groote beteekenis. Wanneer het begint uit te vallen, moeten wij dit be schouwen als een waarschuwingssignaal. Ook wanneer het haar moeilijk gefriseerd en gekapt kan worden, is dit meestal een bewijs, dat het niet zoo goed verzorgd is, als wel noodig was. Nu zal in negen van de tien gevallen roos de oorzaak blijken van de haaruitval, zoowel als van het lee- lijk worden der haren. Deze roos moeten wij dus met alle kracht bestrijden. De tijd, die hiervoor noodig is, moet eenvoudig ge vonden worden, want hoe grondiger mén het kwaad aanpakt, des te eerder heeft men kans op verbetering. Het haar moet eiken morgen en avond in verschillende richtingen geborsteld worden: van het linker- naar het rechter oor en omgekeerd, doch ook van het voor hoofd naar het achterhoofd en omgekeerd. Het horstelen in elk dezer richtingen moet minstens drie minuten lang worden vol gehouden, zoodat men voor het borstelen een kwartier moet rekenen. Hierna wordt de hoofdhuid gemasseerd; dit is van groo te beteekenis om de bloedsomloop te bevor deren, waardoor de haarwortels gevoed worden. Men buigt het hoofd niet te ver voorover en masseert zachtjes met beide handen de geheele hoofdhuid, eerst in draaiende bewegingen en later ook van het voorhoofd naar den nek toe. Wanneer men ongeveer dertig massagebewegingen heeft utigevoerd, gevoelt men gewoonlijk wel, dat het bloed in beweging is gekomen. Is het haar droog en bros, dan moet eens per week na het borstelen en masseeren de hoofdhuid met olijfolie worden ingewre ven, en daarna opnieuw gemasseerd wor den. Daarna wordt een doek om het haar gebonden; men laat de olie een nacht lang inwerken, wasch dan het haar en spoelt het zeer grondig uit. Deze behandeling moet worden voortgezet, totdat de hoofd huid geheel vrij van roos is, wat niet eens zoo lang duurt. Bij zeer vet haar is het aan te bevelen, om het dagelijksch borstelen nog wat lan ger vol te houden, dan bij droog haar en het eens per week niet met olie, doch met een goed haarwater in te wrijven. Daarna wordt de hoofdhuid eveneens gemasseerd, doch om het hoofd windt men een in warm water gedrenkten en uitgewrongen hand doek. Door de warmte openen de poriën zich, zoodat het haarwater er beter kan in dringen. Na vijf minuten wordt de hand doek telkens opnieuw in het warme water gedompeld. Na een uur wascht men het haar; aan het laatste spoelwater wordt een weinig citroensap toegevoegd. Houdt men deze behandeling vol, dan zal men over het haar geen reden tot klagen meer heb ben. ALLERLEI MONOGRAMMEN. Het is jammer, dat er zoo weinig mono grammen op ondergoed worden aange bracht, want ze geven altijd een zeker ca chet. Veelal wordt het huishoudgoed nog met enkele letters in kruissteek gemerkt, doch deze goede gewoonte is in de loop dor jaren hoe langer hoe meer op den ach tergrond geraakt. Zelfs komen vele liuis- vrouwen ertoe, met de hand of zelfs met de machine bandjes op één der zoomen te stikken, wat allerminst fraai genoemd mag worden. Toch geeft een mono gram iets persoonlijks, zoowel aan huisvrouw, als aan lijfgoed, althans als het er met de hand wordt op gewerkt. De monogrammen behoe ven voor het huishoud goed slechts zeer een voudig te zijn: zo kun nen er door middel van schabionen en water verf worden opgebracht en bijv. met twee kleu ren D.M.C.-garen op gewerkt worden. Do eerste bewerking is 't stikken langs de om trek, daarna wordt met de gekleurde draad iedere stiksteek opgeno- nomen, waardoor een aardig geheel gevormd wordt. BROERTJE'S EERSTE BROEKJE. Welke moeder zou zich iet genoegen willen la ten ontgaan om het eerste van haar zodh- tje zelf te maken. Het hierbij afgebeelde mo del is gemakkelijk te maken aan de hand van de figuren met inge schreven centimeter- maat. Bovendien wor den door de goede, prac- tische snit alle moeilijk heden voorkomen, die zich anders bij het eer ste broekje nog wel eens voordoen. Wij kiezen er natuurlijk een duurza me, waschbsre stof voor in een niet te gevoelige kleur, bijv. grijs, blauw of rood. Ook de knoppen en knoopsgaten moeten ste vig zijn. Desgewensclit kan men de kraag en nouwsopslagen ook bor duren. DE ZON IS OOK EEN GEVAAR. Zonnehrcnchi'is bedreigt onze kinderen. Men laat kinderen graag zoo dun moge lijk gekleed in de warme zon spelen in de hoop, dat zij door het voortdurend ver blijf in de frissche lucht spoedig een ge zonde bruine kleur zullen krijgen. En hoe verbaasd zijn de ouders dan, wanneer het blijkt, dat de kinderen ondanks deze „ge zonde" levensomstandigheden telkens weer „verkouden" zijn. Niet bij alle kinderen doet zich dit eigen aardige verschijnsel voor. Wij zien het voornamelijk optreden bij kinderen met blond, vaak ietwat rossig haar met een lichte of rose huidkleur. En het is ook geen gewone verkoudheid, waar zij last van heb ben, doch de raadselachtige zonnebronchi- tis. Deze merkwaardige ziekte uit zich op geheel dezelfde wijze als een verkoudheid, n.l. door niezen, voortdurende ontsteking der slijmvliezen en hoesten. De oorzaken zijn echter tegengesteld aan die van een verkoudheid; zij liggen in ongezonde ver warming. Hoe dit alles in zijn werk gaat, hebben de geleerden nog niet eenstemmig kunnen verklaren. Sommigen meenen, dat de krachtige inwerking der zonnestralen bij kinderen met een lichte huid niet spoe dig genoeg wordt gevormd door de vor ming van kleurstof in de huid, zoodat da stralen leiden tot een ontleding van eiwit ten, wat de prikkelingsverschijnselen ver oorzaakt. Anderen zijn van meening, dat de zonnestrale een verschuiving veroor zaken van de zouten in het lichaam, waar door dit gevoeliger wordt voor infectie.^ Hoe dit ook zij, het is een feit, dat men kinde ren slechts met de noodige voorzichtigheid mag blootstellen aan de „gezonde zonne stralen", vooral in het begin van den zo mer, wanneer zij er nog niet aan gewend zijn. 'V. VAN OUDE JAPONNEN. \j Als we onze zomerkleeren nagaan kijken] jm te zien, wat er afgedankt moet worden, vinden we zoo vaak japonnen of mantels die te ouderwetsch geworden zijn en ook niet goed meer veranderd kunnen worden. Maar vaak kunnen we er nog best aller lei andere dingen van maken. Van een af gedankte japon fabriceeren we nog een aardige blouse, of we maken er kinderklee- ren van; zomermantels veranderen we in rokken of in overgooiertjes voor de kinde ren, enz. Maar ook allerlei andere dingen kunnen we van onze afgedankte kleeren maken. Als er van een oud linnen japonnetje eigen lijk niet veel meer goed is, kan er meestal loch nog best een boekomslag van geknipt worden. Versierd met wat kleurig bor duurwerk zal het fleurige omslag ons nog heel goede diensten kunnen bewijzen. Ook kan er dikwijls nog een overtrek voor een tlieemuts uit of een taschje met verschillende vakjes om van allerlei in op te bergen, als we op reis gaan. Zijlstraat 95 Telef. 12441 Een mooie collectie Zomerhoeden Wij garandeeren U goede pasvorm Zie de Etalage van onze LEESBIBLIOTHEEK. - In 2 jaar tijds bevat onze leesbibliotheek reeds 750 boeken en wordt steeds met de beste en nieuwste werken uitgebreid. Lsesgeld per deel en per week f 0.30 Knipkaad voor 10 boeken f 0.65 Leesbibliotheek „Lecturs." Bloemesdttabcheweg 53 Telef. 23039 kunnen nog een paar gerou tineerde heerenspelers ge plaatst worden. Aanmelden: Secretariaat, Noordlaan 56. TUuid*motfe*~ 4t MEVR. v. PELT—LUCAS Planeetk. Zijlweg 25 b. d. Zijl- brug. Dag. van 10-10 uur. Ook schriftelijk of op foto. Alleen dames. TEEKEN- EN SCHILDERLES door Henk de Vries, Bloemen- daalschestraat 8, „Sinneveld" Santpoort-St. horlogemaker Reparatie uurwerken en luxe artikelen, goed en goedkoop. N. KENZEN, Schaepmanl. 6, Santpoort (Stat.). HULP in de Huishouding ge vraagd. van 17.30 uur. Joh. Verhulstweg 72. BIEDT ZICH AAN nette on- geh. werkster, D., W., en Don derdag. Ook genegen kamers te doen. Br. no 267, bur. van dit blad, --iw1

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 3