J.Th. KORT V&m da QeeMaga*t~ Abonneert &et 7 T. Horst BONTENBAL's Bibliotheek nu ook te ZANDVOORT, Stationsplein 33 58 ct. 1.50 Versche nieuwe groenten W. A. Kok 's Pensiongasten SO cent per boek - Komt u eens kennis maken met onze zaak HAARLEM 15014 TOESET Mr. Cornelisstraat 40 Krimpzalm Tong 40 ct. Opgelet! tegenover Hotel Garni, Leesprijs 8 cent per week en per deel. Iedere dag langer 1 cent meer. - Voor vaste inwoners Q |||jjj|j|j^||| Aanbevelend, BONTENBAL, - Jansweg 51 - Haarlem Zeer bijzondere aanbieding „Harmiona" Eureka" .Meta" .Elbeo HEEMSTEDE Groote aanvoer versche Aardbeien Telefoon nieuwe malta,s is cent per K G- f. 1.50 per pond Doelstr. 28 Haarlem Sanfpoorterplem Tijdelijke verkoop Maast de winkel heeft Een advertentie in dit blad, een groote publiciteitswaarde. Vraagt inlichtingen bij de Administratie VOORJAARSJAPONNEN. Nr. 1500. HANDWERK TER VERFRAAIING VAN MODERNE KLEEDING. Het eerste model geeft een japonnetje weer, dat op het eerste gezicht de indruk maakt van een deux-pièces, hetgeen toe te schrijven is aan het rechte heupstuk, dat aan voor- en achterbaan gezet wordt en waaraan het zesbaansrokje komt. Het bo vendeel is uiterst eenvoudig, doch de char me wordt aan het geheel verleend, door de crêpe-georgette kraag met dubbele vlinder, die van 4 stofreepen gemaakt wordt, die ingerimpeld en met een fantasiegesp of clip versierd worden. Het zelf maken van de kleeren wordt steeds interessanter, omdat de modellen hoe langer hoe fraaier worden. Behalve dan allerlei ruches, biesjes, volants, enz kunnen we onze kleeding ook een heel modern en elegant aanzien geven door borduur- en smockwerk. Wol, zijde, en ook allerlei andere mate rialen zijn te gebruiken voor het smoel; werk, dat wc eigenlijk alleen kennen van baby-kleertjes. We smocken nu kraagjes, blouses, japonnen, en zélfs ook mantels. Onze afbeelding toont enkele heel een voudige modelletjes, die echter door het smockwerk bijzonder elegant geworden zijn. Daar is allereerst de zijden blouse (1), die smockwerk juist onder de pas, en in de taille heeft. Het kleine, afstaande schootje is rondom geplooid. In het voorjaar zien we allerlei nieuwe stoffen, die meer of min der practisch zijn. ■luist aan de man tels kunnen we zien, welke stof fen duurzaam en welke alleen maar een modegril zijn. De nieuwe stoffen verwerkt men op allerlei verschil lende manieren en er zijn bijzonder practische model len. De mantels hebben meestal niet meer de oude, strenge vorm, maar zijn zeer elegant. Dikwijls lijken ze heel veel op mantelja ponnen. De moderne regenmantel (1) van gabar dine heeft een lange cape, die tot aan de ellebogen reikt en tot aan de taille dicht geknoopt kan worden. Ook bij no. 2 is de in druk van een mantel volkomen verdwenen, door de tubi-kraag en de groote strik van geruite taf zij de. Een sluiting op zij door middel van drie knoopen en de twee aardi ge zakken geven aan het geheel een heel apart cachet. BIJ DE MIDDAGTHEE. Warme kaasvingers. 225 gr. koude gekookte aardappelen, 60 gr. boter, 1 ei, 125 gr. zelfr. bak meel, 50 gr. geraspte kaas, peper en zout. De boter wordt met de vingertoppen in de bloem verdeeld, daarna vermengd met de aardappelpurée, geraspte kaas, peper en zout, waarna tenslotte het ei er door ge roerd wordt en het mengsel op een met bloem bestoven plank met een bebloemde deegrol op ongeveer 1 c.M. dikte wordt uit gerold, daarna in reepen snijden, die op een beboterd bakblik worden gelegd en gedurende 20 min. in den oven gebakken. Een gekleurde versiering is hierop de lichte garneering zeer geschikt, daar strass en steentjes meer tot hun recht komen op donkere stoffen. Email- of gekleurde steentjes doen het evenwel goed. Patronen in maat 42 en 44 verkrijgbaar 53 ct.; andere maten 75 ct. Nr. 1501. Het model van fantasiestof of zijde heeft een bovenstuk, dat aan de voorzijde uit 3 deelen bestaat en waarvan het midden stuk puntig naar boven oploopt, hetgeen aan de zijstukken een bolerovorni geeft. Kraag met palfes, die smal aan de hals zijn en breeder ifitloöpén; knoopgarnee- 3ïr, SNUFJES. De nieuwe mode brengt ons allerlei bijzonder aardi ge kleinigheden, waarmee we ons toilet een bijzonder elegant en verzorgd aanzien geven. Daar zijn allereerst de héél wijde pofmouwen van tulle, tafzijde of organdie (I). De hanger met de initialen is héél modern. We zien ze dit jaar van allerlei mate rialen en ze staan dan ook bijzonder aardig (II). De breede ceintuur (III) maken we van tweed, met een houten gesp. Bij onze schoenen (IV) van leer, suède of linnen dragen we natuurlijk een tasch van hetzelfde materiaal, ook dikwijls versierd met een monogram. Een buitengewoon vlotte en modieuze garneering voor een zomerjaponnetje is een enorme jabot van organdie. Een japonne tje van verleden zomer kunnen we hier mede ook weer een geheel nieuw en fleu rig aanzien geven. Goede wenken om oudo kleeding weer „als nieuw" te maken kun nen onze lezeressen in het voorjaarsnum mer van het nieuwe modeblad vinden. Aan de hals wordt de mantel vastgebon den met twee aangeknipte einden van on gelijke lengte. Vuil marmer wordt weer als nieuw, wan neer men in een porseleinen schotel 'ge brande kalk en zeepwater zoo lang met el kaar vermengt, tot er een gelijkmatig dun papje ontstaat, dat in een niet te cUkke laag op het marmer wordt uitgespreid. Den volgenden dag wordt het niet lauw water afgewasschen. Den verdwenen glans krijgt men terug door een politoer uit was en terpentijn. v FRAAI VOORJAARSMODEBLAD. Het voorjaarsnummer van „Het Prac tisch Modeblad", dat zoo juist in nieuwen, verbeterden vorm is verschenen, bevat dit maal al zéér veel goede en practische arti kelen. Behalve een aantal zeer eenvoudige en meer ingewikkelde modellen van nieuwe japonnen zijn er tallooze wenken in opge nomen, die bij het naaien en knippen van belang zijn. In dit fraaie nummer is voorts een begin gemaakt met een Cursus voor dames, die zeil haar kleeding maken, onder leiding van een gediplomeerde leerares. Voor de lezeressen van deze rubriek staat een exemplaar van dit uitgebreide en aan trekkelijke modeblad kosteloos ter vervoe ging. Het kan tegen inzending van 12 ct. porto aangevraagd worden bij de modere dactrice van dit blad, Muzenstraat 5b, Den Haag (Giro 191919). Wij raden de daines aan deze gelegen heid niet voorbij te laten gaan. Men komt er, wanneer men een goed verzorgd mode blad vol nuttige wenken in handen krijgt, heel wat gemakkelijker toe om zelf eans iets te gaan maken. -lï1 Het is werkelijk een genot, als U dan met eenigen trots kunt zeggen, dat U Uw eigen naaister bent en dat 't een onge looflijk laag bedragje heeft gekost. Ook de matbiauvve japo.i (Z) van zijden crêpe is versierd met sntockwerk, n.l. bij do aanzetnaad van de raglanmouwen én in de taille. De mantel (3), met een groote ronde, tot over de schouders reikende pas, is zelfs ook grof gesrnockt; onderaan de pas en aan de mouwen. i-ing. Middenvoor een split, dat onder de pattes valt. Ceintuur met eenvoudige ga- lalith gesp en tweebaans rok. Patronen in maat 44 en 48 verkrijgbaar a 58 ct.; andere maten kosten 75 ct. MEISJESJURK. Nr. 1487. Een echt model voor schoolgaan de meisjes van 612 jaar, het welk moeders gaarne van een aardig, donker ruitje zullen wil len maken. Hier in is zoo'n groote keus en ze klee- den zoo goed, nietwaar? Het jurkje heeft tan voor- en ach- erzijde plooien, lie over de leng- e van het lijfje pgestikt en daar- a goed ingeperst worden, doch pen vallen. Ceintuur om het uiddel. Garnituur flat in de fuik ge- ■egen wordt en ge maakt wordt van fijn piqué of lin nen, in ieder geval van stevig, goed wasehbaar mate riaal. Patronen ver krijgbaar a 48 ct., in den leeftijd van 8 en 12 jaar. Speciale maten 65 ct. DADIESKOUSEII Een mooie fijne matzijden Da meskous, in IQ I modetinten per paar Prima matzijden Dameskousen, fraaie kleuren Prima macco met zijde Dameskousen, p. paar 38 c*- per paar Matzijden Kousen m. zijden voeten p. paar 78 c*- Zeer fijne zijden Dameskousen, met extra ver- /IQ J. sterkte voeten, Cïe per paar Mooie fil met zijde Kousen, fijne kwaliteit p. paar 35 c*- De alom bekende prachtkousen, extra verkoop per paar Extra fijne zijde Kousen in de rpooiste tinten p. paar 110 LANGE VEERSTRAAT EN GR. HOUTSTRAAT RAADHUISSTRAAT '44444 Snijboontjes, Spercieboontjes, Beverwijksche Asperges vanaf 18 oent per bos, Peultjes, Worteltjes 2 bos 28 cent, enz. Extra Tomaten 18 cent per pond, fijne Sinaasappelen 8 cent per stuk, Appelen, Bananen 30 cent per K.G.. Druiven, Bes sen, Perziken, Handperen, Crape Fruit enz. ALLEEN BIJ u op dit Blad VISCHHANDEL TEL. 10822 Wegens verbouwing van VISCHHANDEL TELEF. 14855

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 3