lakcoiip. Diner Uer. i A G. G. m. 6IQR6I8 Ztl. I Ridderstr. w m Haarlem maandag 17 Juni a.s. Kijkdag v. 10 tot 4 uur VerkoopSokaai ,,'t Notarishuis' I Schoorsteenvegers g TELEFOON 13310 Brokjes Levenswijsheid Afscheid Plaatselijk Nieuws BAKENESSERGRACHT 27, TEL. 14393 Predikbeurten Vereen, der Notarissen te Haarlem (Nadruk verboden). Ieder afscheid verwart, meer nog dan het bedroeft. Het leven is een proces, dat in voortdurende ontwikkeling verkeert en deze ontwikkeling kenmerkt zich door verschillende fasen. Het leven is einde loos, althans tot den dood, maar den dood beleeft men niet meer. Maar in die ein deloosheid staan de verschillende tijd perken met hun scherp afgebakende grenzen. Het leven kan men altijd nog herzien en herstellen, maar de tijdperken beslui ten met het onherroepelijk eind. En zoo stelt het afscheid den mensch voor een voldongen feit. Elk afscheid, hoe lang wij het tegemoet zien, overvalt ons. Wij staan er onver wachts voor. En bij dit plotselinge eind gevoelen wij allereerst en het pijnlijkst: dat ons nu de gelegenheid is ontnomen om te doen, wat wij nog schuldig waren te doen. Er blijft in felke verhouding en situatie zooveel onafgewerkt. Verhoudingen en situaties zijn groeiprocessen. En, daar ze van tijdelijken aard zijn en elk voor zich een fragment van het leven, vallen zij onder de wreede wet van het onvoorzien einde. Er zijn weinig van deze groeipro cessen, welke rijpingsprocessen worden. Meestal beëindigen zij ontijdig en dan valt de vrucht door den storm afgerukt of door den nachtvorst bevroren, onrijp op den grond. Heel onze levensbodem ligt met onrijpe vruchten bezaaid. Deze aan blik stemt wrevelig. Wrevelig alweer, meer dan droevig. Want het alles overstemmend gevoel, waarmee wij dezen onrijpen levensoogst gadeslaan, is, dat wij hebben gefaald. Wij hebben niet voldoende onze voorzorgs maatregelen genomen tegen den storm en den nachtvorst, zoolang het nog tijd was. Wij hebben niet gewerkt, zoolang 't dag was. Wij hebben gelegenheden laten voorbijgaan en kansen verzuimd. Wij hebben uitgesteld en nu is van uitstel af stel gekomen. Afstel voorgoed. Een kind verlaat het ouderhuis. Nog eenmaal werpt het een blik terug op dit stuk verleden. De herinnering aan alles, wat het op die intieme plek heeft door leefd, stemt het week. Maar zijn droef heid is geen zuivere droefheid, welke al tijd nog troost schenkt en zelfs aandoen kan als een stil, vreemd geluk. Zijn droef heid wordt door verwarring en wrevel vertroebeld. Er is geen bevredigend slot gemaakt. Gevoelens zijn onuitgesproken gebleven. D"e genegenheid heeft zich niet voldoen de in daden getoond. Tusschen het ver trekkende kind en zijn achterblijvende ouders staan gedachten aan zelfverwijt. Had men niet wat inniger met elkaar kunnen meeleven? Had men allerlei on aangenaamheden niet met wat goeden wil kunnen vermijden? Had men elkaar niet wat meer vertrouwen kunnen schen ken en wat mededeelzamer kunnen zijn? Nu is het te laat. Nu kan men, ver van huis een zelfstandig bestaan leidend, dierbare brieven schrijven; men kan zijn ouders af en toe opzoeken, maar.het tijdperk dat men dieel uitmaakte van deze intieme gemeenschap, is onherroe pelijk voorbij. Men neemt afscheid met den indruk, dat men een onafgewerkte taak achterlaat, een onuitgespeeld spel. Zoo staat men plotseling aan 't eind van zijn schooljaren met zijn jongens- en meisjesvriendschappen. Men komt in de maatschappij en het schooltijdperk is een stuk verleden geworden. Zijn school vrienden ziet men niet weer, en als men ze weerziet, ziet men ze anders. Wie denkt niet met wrevelig zelfverwijt aan dat mooie levenstijdperk terug op den dag, dat het eindexamen er een streep achter zet? Moeten wij nog spreken over hetgeen wij ervaren, zoodra de dood een der on zen onherroepelijk heeft weggerukt? Ook dit afscheid is vol droefheid, maar ook deze droefheid wordt door verwarring vertroebeld. Waarom hebben we steeds uitgesteld, wat we allang hadden moeten doen, maar waartoe ons nu de gelegenheid voorgoed is gaan ontbreken: het uitpraten over een oude kwestie, het verzoenen van meeningsverschillen, het ophelderen van misverstand? Waarom kunnen wij aan onze verstandhouding tot den nu over ledene niet terugdenken als aan een gaaf en zuiver iets, waarom bederven allerlei „had ik" en „had ik maar niet" onze na gedachtenis? Zelfs het verhuizen kenmerkt zich door de verwarring van het afscheid. Wanneer men zich verbetert in woning of in zijn maatschappelijke betrekking! kan men moeilijk bedroefd zijn. Integendeel, er is dan alle reden tot vreugde. En men is dan ook verheugd, over het mooie nieuwe huis, over de zooveel aangenamer werk kring. Doch ook deze vreugde wordt, evenals bij andere gelegenheden de droef heid, door wrevel vertroebeld. Want het oude verblijf, de oude werk kring, zij vertegenwoordigen een le vensfase. Een tijdperk, dat nu onherroe pelijk voorbij is. Heeft men er van ge maakt, wat men er zich had voorgesteld? Heeft men alle plannen en illusies verwe zenlijkt? Ook hier weer kwelt het besef van de levenstragiek, die den stumperig strevenden mensch in alle fases van zijn bestaan telkens weer afscheid laat nemen van een onafgewerkte taak, .welke heïm met verwijt nastaart. H. G. CANNBGIETER. Vrijheidsbond. In hotel „Van ouds het Raadhuis" heeft Dinsdagvond Mr. M. H. de Boer, vice-voorzitter van de „Vrijheidsbond" en wethouder van Utrecht een inleiding ge houden over de liberale beginselen in verband met de komende gemeenteraads verkiezingen. Het Nederlandsche volk aldus be toogde de spreker, die door den afdee- hngsvoorzitter van den Vrijheidsbond, den heer B. Coops werd ingeleid is in het algemeen weinig politiek aangelegd; eerst tegen de verkiezingen loopt het warm. Aangezien de gemeenteraadsver kiezingen na die voor de Provinciale Sta ten vallen, worden deze gemeenteraads verkiezingen dikwijls beinvoed door de landspolitiek, hetgeen een groot nadeel is. Immers de taak van de gemeenteraden wijkt dikwijls sterk af van die der lands- regeering of de Provinciale Staten. Het gaat hier namelijk om de vraag: centra lisatie of decentralisatie. Welnu, de libe ralen zijn steeds groote voorstanders ge weest van decentralisatie, dus voor een krachtig zelfbestuur der gemeenten, want het is een liberaal beginsel, dat wat ge decentraliseerd behandeld kan worden door de gemeente zelf dient te worden geregeld. Hierdoor toch worden de ge meentelijke belangen het best behartigd. Reeds van den tijd van Thorbecke af spr. herinnerde aan diens gemeentewet van 1851 is dit beginsel gehuldigd. Tegenwoordig streeft de regeering weer naar centralisatie, waardoor de gemeen- teijke autonomie geschaad dreigt te wor den. Sinds jaren wordt op het bestuur van vele gemeenten, vooral groote als Amster dam en Rotterdam, felle critiek geoefend, speciaal ten aanzien van het financieel beheer onder socialistisch bewind, doch hier mag niet gegeneraliseerd worden en al is deze critiek dikwijls rechtvaardig, 't gaat niet aan, hieraan argumenten te ontleenen voor opheffing van de gemeen telijke autonomie in Nederland. Een zeer belangrijk punt voor de komen de jaren is, dat in de gemeenten een ge zond politiek beheer gevoerd worde. Hier van is de liberale partij steeds een warm pleitbezorgster geweest, omdat een gezon de financieele politiek van groot belang voor het geheele volk is. Verder zal alle aandacht dienen te wor den besteed aan het werkloozenvraagstuk Krachtig moet gestreden worden tegen de toenemende gemeentelijke autarkie, waar van het gevolg is, dat voor diverse wer ken te hooge prijzen betaald worden, het geen voert tot een binnenlandsche eeo- nomischen oorlog. Er moet dus naar een vrije aanbesteding gestreefd worden, waardoor goedkooper en dus meer gewerkt kan worden. Voor de bestrijding der jeugdwerkloosheid zullen speciale op lossingen gevonden moeten worden. De jongeren moeten aan werk worden gehol pen, waarbij zij kunnen toonen, jets te presteeren. Spreker denkt hier aan ar chiefwerk, statistiek-arbeid en het in kaart brengen van uitbreidingsplannen. Aan het debat, dat op de inleiding van Mr. De Boer volgde, namen verschillende sprekers deel, waarna de afdeelingsvoor- zitter de vergadering sloot met een krach tige opwekking, om bij de aanstaande verkiezingen op lijst 5, die der liberalen te stemmen. Vrijz. Dmocraten. Gelukkig voor het openbare leven in onze gemeente, houden de Vrijz. Demo craten onder leiding van het gemeente raadslid den heer Adr. Cassee twee open bare vergaderingen met gelegenheid voor debat, waar de leider als spreker zal op treden met „De Bloemendaalsche Ge meentepolitiek" als onderwerp, te Over- veen in hotel „Roozendaal", op a.s. Maan dag en in hotel „Rusthoek" te Bloemen- daal op Maandag 24 Juni. Telkens om 8 uur. De stopplaats van de bus in Bloemendaal. Deze plaats is aller ongunstigst. Ergens op de Zomerzorgerlaan, verstopt tegen 'n boschje. Waarom niet schuins-rechts van hotel „Zomerzorg?" Of nog beter aan de Brederodelaan, en dan rondrijden, door Bosch en Duin naar Brederodelaan, stop pen, dan Donkerelaan en weer Bosch en Duin, of omgekeerd. Tientallen gezinnen en de Brederodeweg, Duinwyckweg en verder hebben nu niet veel aan de bus en het groote publiek niets. Watersnood. Hoewel Bloemendaal prachtig is en als je er doorheen gaat er niets op aan te merken is, heeft het toch één gebrek en dat is, dat de waterafvoer in de lagere ge deelten van Bloemendaal niet al te best is. Een flinke regenbui, de putten nemen het water niet meer op, en de straten staan blank, ja zelfs de tuinen. De gevol gen blijven natuurlijk niet uit. Op 2e Pinksterdag b.v. reed een kind tegen een trottoirband op, die niet te zien was. Ze viel en maakte een leelijke smak. Haar kleeren waren kletsnat en ze moest nog heelemaal naar Amsterdam fietsen. De fietsers moesten thans over den Bloemen- daalschen weg en het Kinheimpark door, wat voor velen een heele omweg is. De N. en de Z. Stationsweg waren er dit keer wel heel erg aan toe. De houten deksels van de putten uit de tuinen dre ven midden op den weg. Plantjes waren weggespoeld en de steenen trapjes had den een verzakking ondergaan. En toen ten laatste de reinigingsdienst kwam om te helpen, zakte het water wel gauw weg, maar de bewoners van de omliggende huizen waren nog niet best tevreden. Want dat was nu niet alleen op tweeden Pinksterdag, maar dat is na elke flinke regenbui zoo. De eisch dat hier aan ver betering eens wat kosten besteed worden is niet overdreven. Oprichting Arbeiders Esperantoafdeeling te Santpoort-Bloemendaal. Woensdag 22 Mei j.l. werd alhier op gericht een afdeeling van de Arbeiders Esperantisten, aangesloten bij de federa tie van Arbeiders Esperantisten, district Noord-Holland. D'e nieuwe afdeeling ontving de naam „La Torco" en telt 19 leden. Nieuwe leden kunnen zich aanmelden en inlichtingen worden verstrakt bij de voorzitster Mevr. Poathuma, Brederode laan 39, Santpoort-station, den secretaris Alb. de Nieuwe Padangstraat 13, Haar lem-Noord;; de penningmeesteresise Mej. C. J. Boon, Brederoodseweg 66, Sant poort-station. „Sursum" gelauwerd. Deze nog jonge vereeniging heeft na een halfjarig bestaan op 2 muziekcon coursen le prijzen behaald. Donderdag 30 Mei nam zij deel aan het Bondscon- cours van den Chr. Noord-Hollandsche Bond van Harmonie- en Fanfaregezel schappen te Alkmaar en behaalde in de 4e afd. een le prijs met 57 punten. Even eens nam zij deel in de marschwedstrijd en behaalde een le prijs met 27 punten. Maandag 10 Juni nam zij deel aan het nationaal concours te Santpoort en be haalde in de concertwedstrijd een le prijs met 358 punten en in de marschwed strijd een 2e prijs. In het Burgemeester Rijkerspark was het terrein beslist onge schikt om te marschen na den geweldigen regenval. Vrijdag 14 Juni a.s. hoopt zij 's avonds 8 uur (behoudens goedkeuring) een muzikale wandeling te houden door het dorp Bloemendaal, om haar dank baarheid uit te jubelen. De Helmplanter. Zooals men weet heeft eenigen tijd ge leden een onbekende een b'drag van f 1000.beschikbaar gesteld me; de be doeling, dat hiervoor een monument zou worden ontworpen voor den onbekende, die het eerst door helmplanting het duin zand verhinderde te veistuiven. Dti monument is thans bijna gereed. De beeldhouwer J. W. Havermans te Sloterdijk ontwierp een groep van twee figuren, helmplanters in gebogen houding over een duinhelling, die zij van helm voorzien. Het monument is met het voet stuk ruim twee meter hoog en zal aan den .Zeeweg 'geplaatst worden en we} tegen een duin aan de Noordelijken kant. De rolgende week zal het monument worden getransporteerd, waarnia de onthulling binnenkort zal plaats hebben. Het schijnt moeilijk uit te maken, van wanneer de helmbeplanting wel da teert. Vergissen wij ons niet, dan werden na den Allerheiligenvloed van 1570 be langrijke perceelen duingrond bij Scheve- ningen met helm beplant, hetgeen voor dien was nagelaten. Maar of vóór 1570 helm als bindmiddel van het duinzand elders reeds was aangewend? In ieder ge val getuigt de omgeving, waarin het dankbare nageslacht den eersten helm planter thans huldigt voldoende, met welk een schitterenden uitslag diens ar beid werd bekroond. Muziekconcours. Zooals men weet heeft het fanfarecorps „Oefening kweekt Kennis" te Santpoort zijn zilveren feest gevierd met een mu ziekconcours, dat ingezet werd met wed strijden op 2 Juni en voortgezet is op 10 dezer. Het behoeft geen betoog, dat het slechte weer van tweeden Pinksterdag van invloed is geweest op het bezoek, dat bii. gunstiger ("weersgesteldheid ongetwij feld heel wat meer muziekliefhebbers naar het Burgemeester Rijkenspark zou hebben getrokken. Thans moesten de wedstrijden af en toe zelfs wegens het hevige onweer worden onderbroken. De uitslag van de concert-wedstrijd is als volgt: Eendracht maakt macht, Hee- renjansdam, 1ste prijs met 3881 p.; St. Hieronymus, Den Haag, le prijs met 359 p.; Sursum, Bloemendaal, le prijs met 352 p.: Kon. Edams Fanfarecorps, Edam, lie, prijs met 365 p.; Gusto, Schiedam, le prijs met 342 p.; Wilhelmina, Ransdorp, le prijs met 342 p.; Sursum Corda, Maas sluis, 2e prijs met 319 p.; Devote, Leider dorp, 21e prijs met 312 p.; Wilhelmina, Numansdorp, 2 prijs met 298 p. De avondwedstrijd, waaraan de eerstte prijswinners van de beide concoursdagen deelnmen, had tot uitslag: voor de afd. fanfare: le prijs Eendracht maakt macht te Heerjansdam met 181 p.; 2e prijs St. Hilaronymus, Den Haag, met 180 p.; 3e prijs Gusto, Schiedam met 173 p.; voor de afd. Harmonie: le prijs Prinses Julia na te Huizen; 2e prijs Aalsmeer's Har monie; 3e prijs TAVENU te Loosduinen. Dé extra prijzen werden als volgt toe gekend; voor het hoogst aantal punten in de eerste tot en met vierde afdeeling fan fare: St. Hieronymus, Den Haag en St. Caiacilia, Rijsbergen, beide met 359 pun ten; voor de overige af deelingen fanfare: Eendracht maakt macht te Heerjansdam met 381 p.; Prinses Juliana te Huizen m. 367 p.; voor de overige afdeelingen Har- montei: TAVENU te Loosduinen met 366 p.; de prijs voor het hoogst aantal pun ten van het geheele concours verwierf Eendracht maakt Macht te Heerjansdam. met 381 p. De directeursprijzen werden toegekend: le prijs aan den heer Joh. Joh. Karssemeijer van Prinses Juliana te Huizen en de 2e prijs aan den beer J. P. ;Koch van TAVENU te Loosduinen. De uitslag van den marschwedstrijd op dezen tweeden dag was: Sursum te Bloe mendaal, 2e prijs met 94 p.; De Vriend schap, Woerden, 3e prijs met 85 p. De spoorlijn Haarlem-Zandvoort. Naar wij vernemen is het eerste gedeel te van het materiaal, noodig voor de electrificatie van de lijn Haarlem-Zand- voort aangevoerd, zoodat thans spoedig begonnen zal worden met 't plaatsen van de draadmasten. Zooals men weet moet de electrificatie in het najaar voltooid Een Bloemendaler voor de radio te Brussel Het Ministerie voor wetenschappen en onderwijs te Brussel organiseert wekelijks oordrachten per radio in het Neder- landsch. De Belgische regeering wil het geheele Zuid-Nederlandsche volk zuiver Nederlandsch leeren en daartoe het goe de Nederlandsch doen hooren. Er zijn Vlaamsche scholen die dit geheel kunnen volgen, Waalsche nog maar weinige. Het departement vroeg onlangs bii ons naar een opstel over Nederl. Indië, dat dan door een Zuid-Nederlander voor de radio zou worden gelezen. Via de vereeniging Nederland in den Vreemde en het Kolo niaal Instituut belastte onze plaatsgenoot de heer J. Tideman zich met het opstel, behelzende een algemeen overzicht over Ned. Indië, een beeld van de Oostersche muziek in den Archipel (waarbij de ga in elanguitzending behoorde) en een be schouwing over westersche (spec. Neder landsche) kunst met betrekking tot het Oosten. In dit laatste deel behandelde hij werk van Augusta de Wit, Marie van Zeggelen en Henri Borel, terwijl de uit zending van een Caro-lied op Oostersche motieven uit de Bataklanden gecompo neerd door Mevr. Tideman geb. Wijers, het geheel besloot. De heer en mevr. Tideman hebben op 17 Mei j.l. persoon lijk te Brussel in de studio deze nationale zaak behartigd. Zij konden bij de koning en koninging van België hunne opwach ting niet maken, omdat dezen toen juist naar Zweden waren afgereisd. Op Celebes had Z.M. als kroonprins bij hen gelo geerd en toen de harten veroverd van al len die daar met hem in aanraking kwa men. Onze dorps dans-kampioene. Bij de 7e jaarlijksche competitie om het (Nationale damkampioenschap, gehouden in het Kurhaus te Scheveningen wisten onze dorpsgenoote Mej. Jenny de Jong en den heer G. Vorster te Amsterdam een eerste prijs te behalen. Hagelsteenen alsduiveneieren. In een ander gedeelte van dit blad maakten we melding van de hagelbui die ons op den tweeden Pinksterdag verraste en waaruit hagelsteenen vielen, die in derdaad de afmeting van duiveneieren zeer nabij kwamen. En toch vormt dit nog geen record, althans geen wereld-re cord! Een onzer medewerkers, die vele jaren in Zuid-Afrika heeft doorgebracht, vertelt ons van hagelsteenen, die nog véél grooter waren dan de traditioneele dui veneieren. Men ziet, niet alleen Ameri ka is het land van de onbegrensde mo gelijkheden. Den 26 December van het jaar 1897, dus op den tweeden Kerstdag, brak boven Germiston (nabij Johannes burg) een geweldige hagelstorm los; er vielen hagelsteenen met een afmeting van 3.5 maal 4.5 cm. In het nieuwe Post en Telegraafkantoor bleef geen ruit heel, en verscheiden menschen en dieren wer den gevoelig getroffen. Natuurlijk behoo- ren ook daar dergelijke voorvallen tot de zeldzaamheden. Wij hebben echter de photo van deze hagelsteenen gezien, en er ligt een maatje bij ter controle. Onze lezers willen wij mede gaarne in de gele genheid stellen deze photo te zien, en zullen die tentoonstellen op ons kantoor te Boemendaal. Dus komt, ziet en oor deelt, overtuigt u van de waarheid. Ned. Natuurhistorische Vereeniging Afd. Haarlem en Omstreken. De Naardermeer-Excursie. Zaterdag 8 Juni werd door een 19-tal leden deelgenomen aan de excursie naar het Naardermeer. Om kwart voor twee vertrok men per autocar naar Hakke- laarsbrug, waar de bootjes reeds gereed lagen. Hier hadden de roeiers een zware taak om hun vrachtje tegen den storm wind op te roeien; de deelnemers hadden hiervan niet veel last, die lieten zich roei en en hadden ondertusschen gelegenheid om uit het water het Watervorkje (Ric- cia) op te visschen of de mooie bladeren van het fonteinkruid (Potamogeton cris- pus). Als zij maar zorgden hun boeltje stevig bij elkaar te houden; en toch zag de wind kans de hoed van één der deel neemsters af te rukken, doch gelukkig kon deze drenkeling nog gegrepen worden. De sierlijke zwarte sterns vlogen met groote snelheid heen en weer; een enkele lepelaar of purperreiger vloog over. Na dat we eerst een leeg nest van de koet ge zien hadden, kwamen we bij het nest van de fuut met 4 eieren, terwijl iets verderop we het bijzonder fraaie nest van de zwar te stern, met 3 eieren, bewonderen kon den. Langs de kant, tusschen het riet, stond het mooie wollegras, bloeiden groote ra telaar, groote valeriaan, koekoeksbloem, bitterzoet. Poelruit (Thalictrum flavum) begon pas te bloeien; voorts zagen we waitereppe, waterscheerling, Engelwortel, waterdrieblad (Menyanthes trifoliata) met vruchtjes, kamvaren (D'ryopteris cri- stata) hondspeterselie, wolfspoot (Lyco- pus euro paeus). Keurig aan de rietstengels opgehangen was het nestje van de groote karekiet, met 6 gespikkelde eitjes. Herhaaldelijk hoor den we den roep van deze vogel. Ook van de kleine karekiet zagen we het nestje; dit is op dezelfde wijze gebouwd, doch kleiner. Bij de kolonie der purperreigers waren tusschen het riet door de nesten met groo te, lichtblauwe eieren te zien; jongen wa ren er nog niet. Op het „Wijde Blik" vlo gen bij onze komst de lepelaars op, een prachtig gezicht deze glanzend witte vo gels te zien in hun mooie zweefvlucht. Op deze zelfde watervlakte zagen we ook nog een fuut, terwijl onderweg een aalscholver en de bruine kiekendief opgemerkt werden. Op de terugtocht werd nog een landing gemaakt om naar Epipactis palustris, de moeraswespenorchiers, te zoeken, doch te vergeefs. Wel vonden we de wateraardbei. Om kwart voor 7 was de tocht over dit prachtige natuurmonument geëindigd en bracht de bus het gezelschap weer veilig in Haarlem terug. Agenda Bioscopen. Luxor Sound-Theater: „Het geheim van Edwin Drood". Rembrandt Theater: „Winternachts- traum". Cinema Palace: „Twee dagen in de nor" hebben de verbruikers steeds vrijen toe gang; tot het bedrijf en de magazijnen. Alleen dan heeft U waarborg voor bereiding en kwaliteit. Bestelt dus daar uw maaltijden Levering tegen kostprijs. Prospectus op aanvrage. Prof. dr. G. A. van den Berg van Eysinga. Z. H. S. zal a.s. Maandag over 8 dagen 24 Juni zijn inangurale rede uitspreken in de Aula der Amsterdamsche Universi teit, des n.m. om 4 uur. Bloemendaal - Ingekomen personen Wed. A. J. J. Groenendijk geb. Poeder- bach, Zonnebloemlaan 15, Aerdenhout. J. Hardon, Pinellaan 15, Santpoort-St. J. G. W. van Driel Krol, Joh. Verhulst- weg 30, Santpoort-Station. A. Vonfelde geb. Heukeroth, Klaphek laan 2, Aerdenhout. Burgerlijke Stand. Bevallen: E. J. H. F. TielmanBres- ser, z.; M. M. SmitBalm, d.; D. Wals Jonker, 2 z.; G. M. van VelzenSlobbe, d.; A. J. Wijsmanvan der Maat z. Ondertrouwd: W. Kramer en R. S. Bos. Getrouwd: H. ten Bokkel Huinink en A. H. Keg; G. Duijckinck Sander en F. de Clercq; G. J. J. Swarts en S. v. d. Craats, J. van Vorden en H. K. M. Nahlert; J. Th. Dam en B. Ipskamp; Th. A. Kramer en C. van Batenburg. Overleden: Th. J. B. Veling, 54 jaar. ZONDAG 16 JUNI. Ned. Herv. Gem. te Bloemendaal. 10 uur voorm.: Prof Dr, A. H. de Hartog, Hoogleeraar te Amsterdam. Gebouw „Maranatha" 10 uur voorm.: Jeugddienst voor Jonge ren. Ned. Herv. Gem. te Overveen. 10 uur v.m.: de heer K. Koopman. Geref. Kerk te Bloemendaal. 10 uur v.m.: Ds. J. C. Brussaard 5 uur n.m.: Ds. J. C. Brussaard Vereen. Religieuze Kring, Aerdenhout. 10,30 uur v.m.: Dr. M. C. Slotemaker de Bruïne, Secr. N.C.S.V. Utrecht. Ned. Herv. Gem. te Santpoort 10 uur v.m.: Prof. Dr. G. A. v.d. Bergh van Eysinga. Onderwerp: Wie hebben den sleutel weggenomen? (Lk. II, vs. 52a) Gerf. Kerk in Hersteld Verband, Wiistelaan, Santpoort 10 uur v.m.: Ds. P. A. E. Sillevis Smitt Ned. Herv. Evangelisatie te Santpoort 10 uur voorm.: Ds. L. W. Erdman, IJmuI- den. Geref. Kerk in Hersteld Verband, Brederodestraat 31 - Zandvoort 10 uur voorm.: de heer H. A. ten Brug- gencate, Theol. Cand. 5 uur nam.: Ds. P. van der Vloed. Evang. Luth. Gem. - Haarlem. 10.30 uur voorm.: Ds. C. H. Brandt. Geref. Kerk (H.V.) Oude Groenmarkt 20 Haarlem. 10 uur voorm. Dr. W. ten Boom, Pred. Zendeling onder Israël te Hilversum. 5 uur nam.: Ds. P. A. E. Sillevis Smitt. Eglise Wallonne - Dimanche 16 Juin. Journeé annuelle® de la paroisse a Else- vont (Overveen) 10 h. 30: Culte en plein air. Allocutions dus Pasteur et de, membres du consistoire midi: Promenade. 1 h. Pic-nic - jeux etc. 5 h. cloture. De vrije Katholieke Kerk - Popellaan. Zondag 16 Juni voorm. 10.30 uur: Gezon gen H. Mis. Woensdag 19 Juni, 8 uur nam.: Comple ten en Lof. Donderdag 20 Juni, 7.25 voorm. Gespro ken H. Mis. Zaterdag 22 Juni, 7.25 voorm. Gesproken H. Mis. College tot Verbreiding van Spiritistische Beginselen, Haarlem, spreker H. Nieu- kerke is deze week verhinderd, doch spreekt 23 Juni. Directeur: JHR. G. ELIAS Bilderdijkstraat la Telefoon 11528

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 2