De uahhaidise samensielliai IR ATI ALBERT HEI JN H E IS EII Een aardige doos bonbons EXTRA AANBIEDING Rlddersir. ie» bartin Brokjes Levenswijsheid Vroolijke menschen „GROOT KIJKDUIN" DAAR KOMT HET OP AAN DAT IS DE REDEN EEN HALF POND THEE Onze bekende 2-efaagsche A G. G. m. GIORGIS Zn Een H Predikbeurten ff ff BI H Maakt 11 fret iavea tyosdkeafieb WÊk VAKKLEEDINGMAGAZIjN Schoorsteenvegers TELEFOON 13310 _._x Kerkni 0 Vroolijke menschen zijn vaak oppervlak kige menschen. Ze schijnen althans opper vlakkig. Maar zelfs wanneer ze het moch ten zijn, wanneer ze niets meer konden aanbrengen dan louter hun vroolijkheid, zouden vroolijke menschen een eigen be- teekenis bezitten in het groote levensge heel. Een eigen beteekenis en een eigen taak. Laten ze oppervlakkig zijn, zonder ernst, zonder diepte; laten ze karakterloos zijn, misdadig desnoods om hun vroolijkheid zijn ze onmisbaar. Ze vervullen een func tie, waarvoor men hun erkentelijk mag zijn. Wie heeft nooit den verlossenden in vloed ervaren van een vroolijk mensch! Men zit in de put, men is aan het tob ben geraakt, men kan zijn zorgen niet kwijt. Bij wien zoekt men dan zijn toe vlucht, om uit de ellende te komen? Tevergeefs heeft men een beroep ge daan op het gezond verstand van zijn buurman en de troostredenen van den wijsgeerigen vriend zijn uitgeput. Men heeft de zaak van alle kanten bekeken, maar hoemeer men aan de draden van zijn gedachtenspinsel weeft, te dieper men er in verward raakt. Men wordt overval len door een droefgeestige stemming, door een angstbui; men loopt naar den zenuw arts, men gebruikt medicijn. Och, hoevele gevallen van dergelijken aard kan men opnoemen, waarin men geen licht ziet en geen baat vindt, totdat men toevallig een vroolijk mensch tegen het lijf loopt. Vroolijke menschen zijn de bloemen op de akkers der maatschappij; de engelen in de gemeenschap der wroeters en tobbers; de dwergen uit het sprookje, die stil en zonder ophef de lasten voor de vermoei den verrichten. Heeft men er wel eens op gelet, d,at die kabouters uit het sprook je, die een onvoltooide dagtaak voor een uitgeput oud besje afmaken of den leegen schotel van den hongerige vullen met brood, nooit zwaar op de hand zijn, nooit redeneeren of zuchten of nadenken? Het zijn. grappige mannekes, ze zitten vol kwinkslagen en trekken altijd malle ge zichten achter hun deftigen baard. Maar met hun eenvoudige vroolijkheid spelen zij in de tragedie van het menschdom de rol van weldoende geesten. Weldoende geesten, dit zijn ook de grap penmakers, waarvan de legenden der oude volken vertellen. Deze silenen en saters trokken als dienaren van den wijngod van land tot land om den menschen gemoeds- vrede en vreugde te brengen. Met zang en dans leidden ze de bekommerde stervelin gen af van de gedachte aan het noodlot; ze brachten gezellige vroolijkheid, waarin men zijn zorgen vergat. Met mombakke sen uit boomschors voor het gelaat hiel den de landlieden optochten ter eere van Bachus en met de door hem verstrekte gave, den wijn, hied men vroolijk feest. Op he.t oogenblik ons niet verdiepend in de ontaarding, waartoe deze bacchana- liën later vervallen zijn en ook niet het misbruik van opwekkende middelen voor onze rekening nemend, meenen wij toch ook in den wijngod en zijn trawanten een verpersoonlijking te mogen zien van de vroolijkheid als weldoende factor. Vroolijkheid zonder meer, zonder deugd en zonder ondeugd, vroolijkheid op zich zelf als pijnstillend en versterkend genees middel, de bevoorrechten, die dit kunnen verschaffen, vervullen evengoed hun bi- zondere roeping als de overige dienaren der menschheid. Wij hebben ze allen noodig: de wijzen met hun voorlichting, de verstandigen met hun ervaring, de deugdzamen met hun voorbeeld, de den kers, de predikers, de maatschappelijke werkers, maar evenmin kunnen we hen ontberen, de eenvoudige, hartelijke vrien den, die alleen maar hun vroolijkheid heb ben te bieden. Niets zoo aantrekkelijk als een goed hu meur. Tegen een gullen lach is geen pro bleem en geen puzzle bestand. Vroolijk heid is voor den geest, wat dennelucht is voor de longen en vitaminen voor de spijs verteringsorganen. Het is een kenmerk van vroolijke men schen, dat ze zoo bescheiden over zich zelf denken. Eigenlijk schamen ze zich voor hun vroolijkheid en ze verontschuldi gen "zich er over. Konden ze hun geestes gesteldheid veranderen, ze zouden hun best doen, om ook verstandig en ernstig deugdzaam en ingetogen te worden als de benijdenswaardigen, die een taak in de wereld vervullen. Alsof zij zelf niet met een levenstaak bezig zijn! Juist nu, in een tijdperk van ellende en rampspoed, is voor hen de ver leiding groot, om zich te matigen en een bedenkelijk gezicht te zetten als de rest van de menschheid. Maar juist nu hebben wij hun gezelschap meer noodig dan ooit. Juist nu kunnen wij hun weldadigen in vloed niet missen. Verandert u dus niet, schaamt u niet, verontschuldigt u niet, maar blijft u zélf, blijf dezelfde die ge altijd geweest zijt, vroolijke menschen, bloemen, engelen, ka bouters, silenen en saters in onze trieste menschengemeenschap. H. G. CANNEGIETER. DE STICHTING BELAAGD De stichting „Groot-Kijkduin" te Zandvoort heeft twee tehuizen, beiden aan den Kostverlorenweg, één daarvan het groote perceel vna drie verdiepingen, waar ook de beide directricen wonen, de gediplomeerde verpleegster mej. Schota nus en mej. Kuyters, haar vriendin en hulpe sedert jaren, welke beide dames hun privé vermogen in deze stichting hebben ingebracht en met hunne inrich ting, die een zuiver humanitair karakter draagt reeds onnoemelijk veel goeds hebben teweeg gebracht. Het tweede perceel is de oude Duin doorn later Zandhoek geheeten villa, eigendom van Mr. Tideman, langen tijd bewoond geweest door mevr. Holdert, la ter o.a. door Herman Heijermans, die er overleed.Bouwer was de nu overleden heer D. van Zetten, gedurende vele ja ren deskundige der Gezondheidscommis sie voor de gemeenten rondom Haarlem. Met zijn groote, op het Kostverlorenduin uitziende zalen, waaraan verbonden een terras van 36 M2, is dit perceel geschikt bevonden voor kleuterhuis van Groot- Kijkduin en wordt als zoodanig geduren de geruimen tijd gebruikt. Naast dit kleuterhuis is een kinderpension „Corry", eigendom van den tandarts dr. Schutte Sr. gevestigd, waarvan de leidster, Mej. E. E. v. Thijm met hare ondergeschikten en kinderen geene gelegenheid, en die doet zich dagelijks voor, ongebruikt laat om de leidsters en het personeel van Groot- Kijkduin toe te snauwen, uit te jouwen, leelüke woorden toe te voegen enz., wat tot gevolg heeft gehad, dat een voormalig dienstmeisje van Groot-Kijkduin, eene mej. Muller, nadat E. van Thijn tegen haar al eens een valsche aanklacht had ingediend en op een dag haar op straat had beleedigd, den avond van dien dag met een kennisje naar pension Corry ging om mej. Thijm ter verantwoording te roepen, waarbij zij naar eigen verkla ring niet heelemaal meer wetende wat zij in hare bosheid gezegd had, volgens ver klaringen van verschillende getuigen twee leelijke scheldwoorden bezigde, waarvan zij zelve, naar zij ons verklaarde, geen bepaalde beteekenis hechtte, maar die zoo voortkwamen uit haar verbolgen ge moed. Daarom moest zij terecht staan. Na tuurlijk. En daarvoor werd zij verleden week veroordeeld tot een boete. Even na tuurlijk en rechtmatig. Het lag ook voor de hand, dat de Haarlemsche politierech ter, die van kort rechtdoen houdt, weinig of geen gelegenheid zou geven, dat ter dezer zake in het openbaar in bijzonder heden zou worden getreden, die hij bo vendien trouwens uit de schriftelijke stukken in het dossier kende. Ook mocht de indruk niet worden gevestigd als zou de Rechter toelaten, dat de rollen als 't ware werden omgekeerd en mej. van Thijm van klaagster verdachte werd. Des te meer was het te betreuren, dat de Officier van Justitie" het bij dit uit komen van eene enkele domheid van een gewezen dienstbode van de stichting Groot-Kijkduin de voorstelling lanceerde alsof hier twee gelijkwaardige of zonder sarcasme gezegd ongeüjkwaa,rdigre par tijen over en weer al langen tijd aan het strubbelen en vechten waren, hetwelk nu maar eens uit moest zijn. ZEd. zou anders geweldige boeten eischen, dat zou dan wel helpen. Ditmaal eischte ZEd. maar een kleine boete van f 15.De politierechter bleek de zaak tenslotte toch nog wel eventjes anders in te zien, immers hij legde waarschijnlijk ook on der den indruk der nette openhartige per soonlijkheid der verdachte f 4.boete op, nog een gulden minder dan haar eigen advocaat voor de schandelijke ge bezigde uitdrukkingen verdiend noemde. Misschien gevoelde de Rechter zelf, dat hij toch eigenlijk in den beginnen wat hard van stapel was geloopen tegen den advocaat, een oude heer, die vóór dat hij eigenlijk nog een woord gezegd had en toen de zaak nauw 2 minuten geduurd had bij voorbaat een reeks afwijzingen en weigeringen op te verwachten beweringen en te stellen vragen te hooren kreeg, waarvan het schaarsche haardons op of naast zijn kale schedel angstig omhoog kroop. De advocaat deelde echter toch nog mede, dat de zoogenaamde direc- rtice van het kinderpension Corry hem al minstens een duizend gulden schade had toegebracht, want hü was zelf de gelukkige eigenaar van het Kleuterhuis. Dat dit muisje of jakhalsje nog wel een staartje zal hebben is d.o. te verwachten, al zal het beroemde art. 1401 B.W. hier geen groote rol met practisch effect kun nen spelen, daar als wij wel zijn ingelicht mej. E. van Thijm in 1933 al failliet is verklaard met opheffing wegens gebrek aan baten. Zandvoort is wel een zeer eigenaardige, maar niet altijd een aardige gemeente. De onveiligmakers onzer wegen. Zondag 23 dezer, 12 uur 's middags, nam onze politie, wien men zeker het brevet van activiteit niet mag onthouden, weer een luxe auto in beslag, waarvan zoowel dj; remmen als de stuurinrichting niet deugden. Tegen den bestuurder, een zekere T„ woonachtig te Amsterdam, werd proces-verbaal opgemaakt. Nadat de ge breken waren hersteld, is de auto weer vrijgegeven. Jeugdige onbezonnenheid. De 13-jarige Frans H. uit Haarlem, die Zondagmiddag te kwart over vijven op de Bloemendaalscheweg hoek Tetterodeweg fietste en op dat drukke verkeerspunt plotseling een zijwaartsche beweging mookte, werd daardoor aangereden door een achter hem rijdende auto. Gelukkig kwam de jongen er met den schrik af, maar de fiets werd aan voor- en achter vork' vernield. EEN BAZAR Op Dinsdag en Woensdag, 2 en 3 Juli a.s. zal er een Bazar gehouden worden ten bate van het Clubhuis, in den tuin van Mevrouw Bierens de HaanWaller, „Oud Zomerzorg", Jozef Israelsweg 2, Bloemendaal. Er zal een spel worden opgevoerd door verschillende leden van de clubs, er zijn attracties en allerlei spelletjes. De bazar is geopend beide dagen van 25 en 7.3010 uur. Het comité hoopt dat velen eens een kijkje zullen komen nemen, om tegelijk ook te kunnen genieten van de mooie om geving. NIEUW rNION-HUIS. De Nederlandsche Vereeniging ter be hartiging van de belangen der jonge meisjes, afdeeling Haarlem, opent Vrij dag 5 Juli a.s. een nieuw Union-Huis „Uit en Thuis" aan de N. Gracht no. 100. ZONDAG 30 JUNI. Geref. Kerk te Bloemendaal. 10 uur voorm. D's. W. Bouwman uit Leiden. 5 uur nam. Dezelfde. Ned. Ilerv. Gem. Santpoort. 10 uur voorm. Prof .Dr. G. A. v. d. Bergh v. Eysinga. „Honger naar hooger" (Spr. 10, vs. 3a). Doopsbediening. Vereeniging Religieuze kring Aerdenhout. 10.30 uur voorm. Ds. W. Mackenzie, Rem. Predikant, Amsterdam. Geref. Kerk in Hersteld Verband Brederodestraat 31, Zandvoort 10 uur voorm. Ds. P. v. d. Vloed. 5 uur nam. Dezelfde. Evang. Luth. Gem. Haarlem. 10.30 uur voorm. Ds. C. H. Brandt. College tot Verbreiding van Spiritistische Beginselen, Nassaupl. 8, Haarlem. 10.30 uur voorm. Wijdingsmorgen. Spreek ster Mevr. J. K. AlblasKutèl. (Laatste lezing van dit seizoen). Eglise Wallonne. Dimanche 30 Juni. 10 h. 30 Service et Sermon. Mr. Ie Pasteur E. Michelin Morreau. 3e collecte spéciale pour l'Eglise. Ned. Herv. Evangelisatie te Santpoort 10 uur voorm. J. Makkelie, Amsterdam. Geref. Kerk (H.V.) Gr. zaal Blauwe Kruis Oude Groenmarkt. 10 uur voorm. Prof. Dr. F. W. A. Korff v. Leiden. 5 uur nam. Ds. W. J. Kooiman, Herv. Pred. te Amsterdam. Ned. Herv. Kerk Bloemendaal. 10 uur voorm. Ds. J. C. van Dijk. Collecte ten behoeve der Chr. belangen van Nederlanders in Davos. Gebouw „Maranatha". 10 uur voorm. Jeugddienst voor Jongeren. Ned. Herv. Kerk Overveen. 10 uur voorm. De heer K. Koopman. Coï- lecte ten behoeve der Chr. belangen van Nederlanders in Davos. De Vrije Katholieke Kerk. Popellaan - Kinheimpark. Zondag 30 Juni 10.30 voorm. Gezongen H. Mis. Woensdag 3 Juli 8 uur nam. Vespers en Lof. Donderdag 4 Juli 7.25 voorm. Gesproken H. Mis. Zaterdag 6 Juli 7.25 uur voorm. Gespro ken H. Mis. Burgerwacht. Zooals wij in ons vorig nummer mede deelden, zal de Bloemendaalsche Burger wacht, versterkt met secties Burgerwach ters uit Haarlem en Velsen, na afloop der plechtige vaandelaanbieding en parade voor de nieuw-ingezworen officieren her den Vrijdagavond een militaire marsch met muziek door onze gemeente maken- Deze marsch, waaraan ca. 400 man deel nemen, zal daarbÜj de volgende route volgen Van het terrein aan den Zeeweg langs Tetterodeweg, Bloemendaalscheweg, Julia- nalaan, Waldeck Pyrmontlaan, Pr. Hen driklaan, Adr. Stoopplein, Julianal. Wal deck Pyrmontlaan, Prins Hendriklaan, Ju- lianalaan, Bloemend, weg, Oude Raadhuis. Aan de heeren en dames die een uit- noodiging hebben ontvangen, zal een ver- versching worden aangeboden en de ge legenheid gegeven worden, de beëedigde officieren, geluk te wenschen. Een verkeerspaaltje in de verdrukking. De reeks berichten elders in dit blad dient nog aangevuld met een aan rijding, die alleen materieele schade ten gevolge had. Op den viersprong te Aer denhout stopte n.l. een van Zandvoort ko mende autobestuurder, wooonachtig te 's-Gravenhage, om zich even te oriëntee- ren. Toen hij zijn wagen liet optrekken, en daarbij meer zijn aadacht bepaalde op de A.N.W.B. wegwijzer, dan op den weg zel ve, reed hij een verkeerspaaltje omver. Verloren en werdergevonden kindertjes. Op het Bloemendaalsche strand hee;„ te j.l. Zondag een buitengewone drukte het verdwaald raken van kindertjes ging daarmee gepaard. Een tiental kleinen wer den dan ook in den loop van den dag op het politie-posthuis gedeponeerd, waar de respectieve ouders hen weer onder hun hoede namen. Maar er meldde zich ook een ouderpaar aan, woonachtig te Amster dam, wier verloren geraakte driejarig dochtertje niet op het posthuis gebracht bleek. Er werd daarom door politie, bijge staan door het publiek en eenige leden der Bloemendaalsche Reddings-brigade ijverig naar het verloren kindie gezocht en na lang zoeken, werd dit dan ook ge vonden. De moeder was intusschen erg zenuwachtig geworden en herhaaldelijk flauw gevallen. Zelfs het terugzien van haar kindje, kon haar niet tot rust bren gen en haar toestand werd zoo ernstig, dat Dr. v. O. wi.ens hulp was Ingeroepen, het raadzaam achtte, haar naar het Sint Elisabeth's Gasthuis te Haarlem te doen vervoeren. Voor de verleiding bezweken. Een man, die j.l. Maandag de onvoor zichtigheid had, zijn kleeren onbewaakt op het Bloemendaalsche strand neer te leg gen, kwam tot de ontdekking, dat daaruit een gulden ontvreemd was. Hij verdacht een jongen, dien hij eenige malen bij zijn kleeren had gezien en bracht dit ter ken nis van een politieagent. Op deze aanwij zing is de jongen toen aangehouden en naar het politie-posthuis gebracht. Daar bleek inderdaad, dat de jongen, de 22 jarige A. S. uit Amsterdam, voor de ver leiding bezweken. Hij bekende zich den gulden te hebben toegeëigend en gaf dien weder aan den zorgloozen eigenaar terug. r -'v.. van de groote waardeering die ALBERT HEIJN's THEE overal door heel het land geniet. Vanaf heden bij aankoop van a 62V2 - 70 - 82V2 - of 95 cent VERSCHE ROOMBOTER ECHTE ZAANSCHE BESCHUIT GROVE RIJST GROVE TAFELRIJST ECHTE JAVARIJST PRIMA TARWEBLOEM ZELFRIJZEND BAKMEEL GRIESMEEL MACARONI VERMICELLI AMANDELPUDDING per pond 79 cent per rol 6J cent per pond cent per pondspak 10 en 12 cent per pondspak 16 cent per pond ~l\ cent per pondspak 12£ cent per pond 9 cent per pond 18 cent por pond 10 cent per J pod \1\ cent Alleen Vrijdag en Zaterdag. Afgehaald uit den winkel Paneermeel Zaanreepen 2 pak voor 15 cent 3 voor 10 cent ALBERT HE'JN's Overheerlijke limonade siropen per groote flesch 43 en 59 cent. Ex'ra voordeelig door hoog siroopgehalte. HAARLEM, Kleverparkweg 21c, Telefoon 16212 OVERVEEN, Bloemendaalscheweg 226a, Telefoon 23616 BLOEMENDAAL, Bloemendaalschew. 33 Telèföón 22594 R. 350 AGENDA BIOSCOPEN. Luxer Sound Theater; „De negende Gast". Rembrandt Theater: „Hoe komen wij aan geld". Cinama Palace. „De Dubbelganger". INGEKOMEN PERSONEN. Wed. A. M. ButgaultBloem, Distel laan 4, Aerdenhout; A. J. Luitingh, Dr. D. Bakkerlaan 5, Bloemendaal; ï£ej. A. K. de Boer, Kleverlaan 7, Bloemendaal! Mej. P. A. van den Bergsiyerbindingsw. 8, Bloemendaal; Wed. A. Js-WÜersBlokhuis Distellaan 15, Aerdenhout; J. B. Franke, Acacialaan 26, Bloemendaal; W. A. Moen, Esschenlaan 21, Bloemendaal; J. C. van Wessem, Bloemendaalscheweg 125, Bloe mendaal. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: Geene. Ondertrouwd: C. Th. Steffelaar en M. J. J. Schmidt. Ondertrouwd: D. T. de Muinck Keizer en J. Th. Koch; B. van der Wal en M. Ravenhorst; W. Kramer en R. S. Bos. Overleden: J. S. Fransen, 65 jaar; H. Poelgeest, 48 jaar, overleden te Haarlem; F. Engel, 68 jaar. o NAAR ZANDVOORT. Zooals vorige jaren gaat er thans ook weer een autobusdienst naar Bloemendaal aan Zee. Om het half uur kunnen de Bloemendalers naar zee om daar te ge nieten wat het strand en het groote meer hun biedt. Het is een goed idee geweest van de Gemeente om deze bussen te la ten rijden. De exploitant, de heer Aut, heeft voor goede bussen gezorgd. Alleen de rit is al een opfrisscher op zichzelf. De prijs is niet hoog. Vooruit Bloemendalers, gaat alle naar Zee En rijdt met de bus van Stormvogels mee. Op aangename wijze en zeer vlug Brengt deze u heen en terug! Zie verder annonce in dit blad. NATUURHISTORISCHE VEREENIGING. Naar de Loosdrechtsche Plassen. Het was j.l. Zondag wel uitgezocht weer voor de excursie naar de Loosdrechtsche plassen, die bovengenoemde vereeniging had uitgeschreven. Om kwart over acht vertrok men per autocar uit Haarlem en bereikte na een mooie, afwisselende rit over Amsterdam, Abcoude, Vreeland. Van hier wandelde men langs de Alam- bertskade naar Oud-Loosdrecht. Tijdens deze aardige wandeling, met aan weerszijden het uitzicht op de prach tige wijde plassen, werd een groote hoe veelheid planten gevonden, waarvaif wij noemen: Egelskop, boksbaard (morgen ster), wolfspoot, reigersbek, boschandoom, .gele waterkers, moerasspiraea, poelruit, handekenskruid, moeraslathyrus, water drieblad, glidkruid, moeraskartelblad, rui ge bastaardwederik, wederik. In een moe- LUSTER HEEREN COLBERTS IN ZWART BLAUW GRIJS PAARLAARSTEFG TFLFFQOH 12842 rassig gedeelte prachtige wateraardbei en zonnedauw. Aardig was ook het blaasjes- kruid (Utricularia vulgaris), een vleesch- etende waterplant. In Oud-Loosdrecht werd koffiegedron- ken en konden liefhebbers gaan zwemmen, doch om twee uur vertrok men weer, nu naar het buiten „Gooilust" te 's-Graven- land. Dat we door den heer Blaauw in de gelegenheid waren gesteld, hier een rond wandeling te maken en de vele exotische planten en boomen te bewonderen, werd wel zeer gewaardeerd. Buitengewoon mooi was de bloeiende Cornus Kousa! voorts de sneeuwvlokkenboom, en een Styrax met een weelde van hangende witte bloemen. De tulpenboomen (Liriodendron Tulipife- ra) begonnen te bloeien; enkele der gele bloemen waren te zien. Mooi zijn ook de rose bloemen van Kalmia. Vele bijzondere soorten Rhododendrons, Magnolia's en Cryptomeria's, lorken, pseudo-larix, de doodsbeenderenboom; buitengewoon vele en interessante boomen en planten zijn hier te bewonderen. En dan bovendien de bijzondere dier soorten: de trompetzwaan, die gelukkig zijn typisch geluid deed hooren, de zwart- halszwaan, flamingo's, witnekkraan, bi zons, gnoes, Australische struis, e.a. Een paar uur heeft men op dit prach tige buiten al heel gauw zoek gebracht en zoodoende vertrok men eerst om kwart voor vijf weer uit 's Gravenland, om over Hilversum door het Gooi, Haarlem weer te bereiken. Het kon zeker een welbestede dag genoemd worden. De ambtsa G. A. v. Maandag JJ den Bergh va gewoon hoogle dienstgeschied Israëlietischen sterdamsche vaard met hel reele rede ove diensten en h In zijn inlei hoogleeraar, d bij diens amb van den Korai die van het B gesteld. Spre drie tegenwoo: lam, Boeddhis belangrijkste merkt. Comfc dan zou met beurt komen voorkeur het en oudste i onderzocht. De gods die jong vak, ma: reeds vroeg e gesticht. De tegen zijn be hand wel uit schappelijke b den, maar ma de meeste hai dom bij de b buitengesloten, spr.'s voorgan Men moge wetenschap, i hebben doen g von Harnack': tè veel omvatt tradition eele Christelijke gc digma van meening, al bi heid, is éénzije en specialisee toch een door de resultaten gen te staan. De methode van alle wa niet over de z: spreken. Deze idealisme en i den godsdiens daarmede coi momenten Goc mensch er ook voor de beo wordt dan: in paalde Godsdi lijke vrijheid. Spr. juicht versiteit de ge: dienst als a aan denzelfdei als die de alg nis onderwijst. -Evenals elk de Israëlietiscl om zichzelf be als voorvoegsel Christendom. 1 Joodsche zijde zich toe te schijnsel met c Testament dc Kerk. Wij voc beide historisc beide waarac die daar gek vormen van t Bultmann staE hij het Christe 'n kennen vai Dén beoefen dienstgeschiede heid. Dikwijls het aanneme: Toch zijn wij wat verder ge van. Grinkel, hebben in dit richt. Spr. lichtte toe. In de cat: Alsof er gee zoo nam de dan klettereni dat een rit: dan ging b wijle voor h stampte hU Akki tegen: „Haal mij Na een pas welgebouwde Het gele spi breeden zwaï deeld. Als s zwarte wimpel hij voor de v knieën, viel, er gele handen fluisterde „Dank, dan gij mij weder „Sta op, er „waar is El vlucht?" Een griezel breede zwarte het grimmige antwoordde: „Uw gunst' hevene". „En Akki h galerijen en 1 niet gevonder Vochtig en een slang v antwoordde „En toch i hevene." „Hoe weet Even splete telende ooge: daaruit over U

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 2