Coöperatieve Dlner-uereen. Losse Blaadjes. Leert Zwemmen. Sport Gemengd nieuws. DE HAARLEMSCHE Geen Lidmaatschap Het zonnetje doet zijn best Ons lekker bruin te stoven. Ondankbaar zuchten wij: Het lijkt hier wel een oven! We gaan ons puffend uit De warme kleeren pellen, Om met bekwamen spoed Naar 't frissche nat te snellen. In zee en vaart een plas Daar ziet men ze krioelen, Om zich de hitte van 't Gestoofde lijf te spoelen. Maar bij het heerlijk spel Van baden, zwemmen, duiken, Dient groot zoowel als klein Z'n hersens te gebruiken. Op één ding dient gelet, Dat is wel zeer gewichtig: De hoop des vaderlands Is meestal niet voorzichtig! De kranten staan weer vol Met aak'lige getallen, Met lange reeksen van Verdrinkingsongevallen 't Is niet te veel gevraagd, Waaghalzerij te remmen. Dus liever niets gewaagd En bovenal: leert zwemmen! XANDER. zeldzame waarde. Daarentegen heeft ze een groot saldo o pde bank staan. „Ik spaar voor den ouden dag" verze kerde ons Kay. „Een groot huis is slechts een last. Pinancieele onafhankelijkheid voor de toekomst acht ik van veel groote- re beteekenis". Niemand kan Kay Francis het verwijt maken, dat ze gierig is. Haar bedienden aanbidden haar. In geldzaken is ze ver standig, voorzichtig en zuinig. Er zijn sommigen, die beweren, dat Kay aan het einde van haar loopbaan één van de rijk ste vrouwen zal zijn in filmland. o Hollandsche Kasteelen en Ruïnes. In Teyler's Museum te Haarlem wordt een tijdelijke tentoonstelling gehouden van Hollandsche kasteelen en ruïnes, sa mengesteld uit teekeningen van Roeland Roghman (15971686) en enkele van andere Hollandsche meesters d<er 17e eeuw, o.a. Ruisdael, Waterlo, de Bisschop Beerstraten. Voorts een reeks aquarellen van Isaac de Moucheron (16701744) voorstellende de Heerlijkheid Heemstede bij Utrecht. o Concert Annie WoudLasschuit Bakenesserkerk. Het was een goede gedachte van Hen drik Lasschuit om, in samenwerking met onze gevierde Haarlemsche zangeïfifi An» nie Woud, een uitvoering te geven in de nieuw gerestaureerde Bakenesser kerk. Deze kerk, die na de restauratie zeer aantrekkelijk is- geworden, leent zich bij zonder goed voor dergelijke gelegenheden. Het orgel is goed, en Hendrik Lasschuit is een vaardig organist en een bescheiden accompagnateur. De selectie van de Bacn nummers leek ons evenwel niet gelukkig; er zijn dankbaardere. De fuga van Bruck ner in d. kl. t. was goed, en het slot de Marche triomphale van KargEgert werd met veel bravoure gespeeld. Een gelijke climax meenden we te moeten constateeren bij Annie Woud; de Bach- nummers grepen ons niet erg aan, de Aria's uit Hasse's oratoria deden het veel beter, het Gebed van Max Reger werd verrukkelijk gezongen, maar de prachtige altstem kwart; het best tot haar recht in Bruckner's Ave Maria aat zoo ontroerend schoon werd voorgedragen, dat men on willekeurig daarvan onder den indruk moest komen. In deze kan men dus met recht zeggen: „eind goed alles goed". Het helaas niet al te groote auditorium keerde dankbaar huiswaarts, want de avond was goed geweest. E. o NATUURBAD VELSEREND". Een aantal van de geregelde bezoekers van het Natuurbad „Velserend" gevoelden behoefte tot het oprichten van een zwem- vereeniging. Dank zij de vlotte medewer king van de Directie van bovengenoemde inrichting kon verleden week reeds een oprichtingsvergadering worden gehouden. De heer L. Brunt hield namens den Kon. Ned. Zwembond een korte inleiding, waarna tot de oprichting werd besloten. Ruim 30 leden gaven zich reeds op, waarvan 'n achttal dames en heeren zich bereid verklaarden een voorloopige be stuursfunctie te aanvaarden. De samen stelling van het voorloopig dagelijksch be stuur is als volgt: D. Klay, Brederoodscheweg 32, Sant poort, voorzitter; Zr. A. v. Oostveen, Pro vinciaal Ziekenhuis, secr. A. Kampman, Brederoodscheweg 18, Penningmeester. Dit bestuur zal zoo spoedig mogelijk de voorbereidingen treffen tot het samenstel len van een reglement; de vaststelling van de contributie, etc. o A. M. V. J. De Amsterdamsche Maatschappij Voor Jongemannen (Leidscheboschje te Am sterdam) verzoekt ons te melden, dat haar vacahtiehuis, haar kampen en haar reizen, niet alleen open staan voor leden dezer vereeniging of uitsluitend voor Amsterdammersi, doch voor jonge mannen en jongens uit alle deelen van het land. Zij heeft haar vacantiehuis „Lands- Zegen" te Doorn (tel. 159) den geheelen zomer geopénd voor jongemannen boven den ze ventien jarigen leeftijd. In Ermelo (tel. 69) heeft zij haar kam pen voor jongens gedurende Juli en Augustus, gescheiden naar leeftijd en school, waarvan kampboekjes met volle dige inlichtingen op aanvraag gaarne worden toegezohden evenals omltrent de Waterkampen in Friesland. Ook staan er buitenlandsche reizen op het programma, o.a. naar Tirol, de Ar dennen en Italië. Alle inlichtingen te verkrijgen bij het Secretariaat der A.M.V.J., Leidschebosch je, Amsterdam West, of bij den heer W. F. G. Dankbaar, Zaanenstraat 27, Haarlem-Noord. o De Kozakken komen. De Kozakken komen! Vroeger een noodkreet, die schrikbeelden voor de oogen bracht van woeste ruiters, steige rende paarden en vreeselijke terreur. Thans een juichkreet: een voorstelling van de Djiguiten Kozakken is een spor tief evenement, een demonstratie van ruiterkunst door stoutmoedige acrobaten te paard. Wie zijn de Djiguiten Kozakken? De Djiguiten Kozakken zijn allen of ficieren van de voormalige Wit-Russi- sche ruiterregimenten, die de vermaard heid bezaten, dat alleen de allerbeste ruiters uit het groote Russische rijk hier van lid konden worden. Na de omwente ling vereenigde zich een tiental van hen onder leiding van den „Hetman" Remc- leff en zij toonen thans in alle landen van Europa met enorm succes hun on overtroffen staaltjes van ruiteracrobatiek en onverschrokken paardrij-kunst. Inderdaad „onovertroffen". Zelfs de cow-boys, waarvan wij, dank zij de film, toch heel wat gewend zijn, durven in de verste verte niet die gewaagde toeren uit te voeren, die alleen de zonen der steppe vertoonen. Dergelijke, dikwijls roekeloos lijkende, prestaties kunnen dan ook alleen geleverd worden door ruiters, zooals cte Djiguiten Kozakken, die van jongs af aan opgegroeid zijn met hun rijdieren en die dag en nacht in het zadel hebben doorge bracht. Het lijkt wel, of man en paard één zijn geworden en of beiden geen vrees kennen. Toeren, zooals „De groote Pyramide"; „De D'olkendans"; "De Salto-Mortale" e.d- zijn voor den waren liefhebber van paardrij-kunst een lust om te zien. Dit is geen circusvoorstelling of hoogeschool- rijden, maar een ongekende topprestatie op het gebied van paardrijden, van durf en vermetelheid, van éénheid van mensch en dier. De voorstellingen, die de Djiguiten Ko zakken in 1928 in Nederland gegeven hebben, vonden dan ook steeds voor uit verkochte terreinen plaats. Zij zijn niet alleen een evenement op sportief gebied, maar bovenal ook zeer leerzaam en on derhoudend. De Djiguiten Ruiter Kozakken zullen Zaterdag en Zondag a.s. zoowel 's mid dags als 's avonds optreden te Haarlem op het E.D.O.-terrein. o— ZOMER! Na het vrij gure voorjaar heeft, juist op het moment dat de zon haar hoogsten stand bereikte, de zomer zijn intrede ge daan. Een enkel onweertje dreigde het mooie weer voor een oogenblik te versto ren, maar ten slotte verheugen we ons thans in het schoonste zomerweer. Som migen praten al van een klein „hittegolf- je" en Vaz Dias nam Zondagavond af scheid met de mededesling, waarvan de publicatie verboden is, dat het weder, ook in de naaste toekomst, droog en warm zou zijn. Wij willen het hopen en dien overeenkomstig onze plannen maken. Zouden we dit jaar naar het buiten land trekken, of zullen we ons geld lie ver hier te lande verteren, waar het zoo goed gebruikt kan worden? Zouden we maar niet liever in het vaderland blijven, dat bij velen, al gingen ze ook vaak met de Ned. Reisvereeniging over de grenzen, nog zoo weinig bekend is. Lang niet alïe landgenooten hebben bijv. onze Noordelij ke provincies bezocht. En toch zijn ste den als Groningen en Leeuwarden met haar omgeving 'n bezoek ten volle waard. Wij Noord-Hollanders kunnen de reis gemakkelijk m#jjen over den afsluitdijk, om dan tevens de nieuwe polders en de Zuiderzeewerken eens te bekijken. Van Sneek uit, op zichzelf een interessant plaatsje, is een tochtje op de Hriesehe meren bijzonder aan te bevelen; voor zeilers is deze streek een waar dorado. Een tochtje van Leeuwarden naar Groningen, maar dan liefst per auto, is ook zeer loonend voor hen die het Frie- sche landschap met zijn prachtige bui tenplaatsen, welvarende boerderijen, heerlijke sappige weiden en prachtvee niet kennen. Wilt ge de reis niet verder uitstrekken, keer dan eens per boot Sta veren Enkhuizen terug over 't IJselmeer. Dit is bij goed weer een heerlijk tochtje. Op de comfortabel ingerichte booten kunt ge, tegen een billijken prijs alle mo gelijke ververschingen krijgen. Hebt ge nog tijd over, blijf dan een tijdje over in Enkhuizen een der bekende doode steden aan de Zuiderzee, getuigende van vroege- ren bloei en trachtende zich weer op te werken tot nieuwen welvaart. Ook kunt ge even in Hoorn halt houden om deze stad, met een roemrijk verleden en nög vele teekenen van vroegeren welvaart te bezien. Alkmaar met zijn mooie oude ge bouwen en de beroemde kaasmarkt is te goed bekend, dan dat we hierbij lang be hoeven stil te staan. En toch wil het ons voorkomen, dat~75leze steden ten zeerste waard zijn, om door vreemdelingen be zichtigd te worden, zooals bijvoorbeeld door Amerikanen die bezig zijn „to do Holland". Zij gaan meestal van Amster dam uit met de tram over het IJ via Edam en Volendam naar Marken, om per „trekschuit" via Edam terug te kee- ren. Wanneer wij Nederlanders het eiland Marken eens een enkele keer be zoeken, krijgen we weliswaar den indruk, dat alles feitelijk in elkaar is gezet als tooneel, en de Markers in hun wijde broeken, de vrouwen in dito rokken en witte mutsen, daar hoofdzakelijk rond- loopen om bekeken te worden. En toch zijn deze plaatsen ook voor ons Neder landers het bekijken wel waard. De vaart met een botter van Marken nmir Volen dam is een waar genot en de plaatsjes Volendam en Edam ook voor ons nog al tijd interessant. Over Haarlem met zijn heerlijke omstreken, Bloemendaal, Heem stede, Zandvoort enz. behoeven we niet uit te wijden; ze hebben, al ware het al leen door de bloemenvelden, wereldver- meerdheid verkregen. Wat weten de meesten onder ons van de - provincie Utrecht? Het prachtige Zeist, Huisterheide, de Bilt en het mooie Doorn in de Veluwsche vallei? Kennen we de heerlijke bosschen, de openlucht- baden te Bilthoven en Doorn? Deze streek behoeft inderdaad niet onder te doen voor vele oorden in het buitenland die we gaan bezoeken. Harderwijk en om streken, ook te bereiken van Amsterdam uit per boot over het IJsselmeer, Ermelo, Putten, Vierhouten, het Uddelermeer, alle verrukkelijke oorden om er onze vacantie door te brengen. Nijmegen en Arnhem, mooie steden met heerlijke omstreken liggen voor hen die gen auto bezitten, wel wat ver af, maar zijn tegenwoordig overigens gemakkelijk te bereiken. Dan Zuid-Limburg, met Valkenburg, 't Geuldal, ook voor velen een onbekend ter rein en toch zoo schoon. Het niet minder aantrekkelijke Brabant, met Tilburg en omgeving dat kan bogen op prachtige bosschen en schilderachtige vennen. Breda niet minder goed bedeeld. Ten slotte de provincie Zeeland (we hebben Zuid Hol land niet vermeld, omdat de meesten hier bekend zijn) Zeeland dat velen slechts kennen van hun doortocht naar Vlissin- gen en dat toch een bezoek ten volle waard is. Wij noemen slechts Goes, waar de Zeeuwsche vrouwtjes in hun karakterstle- ke dracht de aandacht trekken, Middel burg met zijn beroemd stadhuis, verschel den boottochtjes van Vlake uit naar de eilanden, en Vlissingen zelf met een mooi zeestrand, om niet van de overige Zeeuw sche badplaatsen te spreken. Gaat dit alles eens. zien landgenooten, alvorens ge uw vaak moeilijk verkregen spaarpenningen in het buitenland gaat besteden. Ge zult even frisch en voldaan huiswaarts keeren als van welke reis ook, en de overtuiging hebben, dat uw geld goed besteed is. o- Lezing over Zuid-Afrika.. Op een vergadering te Rotterdam heeft de oud-Burgemeester, Dr. Zimmerman, een lezing gehouden, welke voor hen, die belang stellen in Zuid,-Afrika wel van be lang is. Niet alleen de mededeelingen van Dr. Zimmerman, de adhaesie daaraan gehecht door den Gezant Dr. Broekhui zen, die mede ter vergadering aanwezig was, geven aan deze feiten een stempel van betrouwbaarheid. Door devaluatie zegt Dr. Zimmerman, is de goudprijs sterk gestegen, zoodat er als het ware een „goud-boom" is ont staan. Het gevolg daarvan is, dat de winsten der goudmijnen eveneens omhoog gaan. Zelfs goudmijnen met arme goud aders gaan nu rendabel worden. Daarbij komt, dat de belastingen verlaagd zijn, daar de openbare kassen een batig saldo vertoonden. Spreker geeft als een der vermoedelij ke oorzaken van het verlagen van den gouden standaard aan, dat hierdoor de hypotheeklasten der boeren verlicht kon den worden, Dit resultaat is bereikt. De mijn-magnaten, die er hun voordeel in zagen hebben natuurlijk al hun invloed aangewend, om den standaard te doen vallen, met bovengemelde resultaten. Het voordeel, dat de boerenbevolking hierdoor kreeg, is een kleine schadever goeding voor het verliezen, van een goe den wolklant, n.l. Duitschland. Niettemin wordt de landbouw, np'g steeds door mid del van subsidies gesteund. Zooals wij van andere zijde vernamen heeft Afrika en meer speciaal de. landbouw veel gele den door droogte en door de sprinkha nenplaag. De vernietiging van groote zwermen sprinkhanen kost enorm veel geld. Onze stamverwantschap, zegt Dr. Zim merman, heeft betrekkelijk weinig in vloed op onze economische betrekkingen. Afrika is, gelijk vele Europeesche landen, omgeven door hooge tolmuren en alleen Groot-Britannië schijnt kans te zien, daar over te komen, vermoedelijk door de z.gn. „preferential tarifs". Slechts 1.3 van den invoer is afkomstig uit Nederland; 1.4 uit Nederlandsch Indië Hier zou dus verbetering mogelijk zijn. En het is niet onmogelijk voor Nedeiwid om met Zuid-Afrika zaken te doen, mits men zich tevreden stelt met een kleine winst. Wij hebben flinke Nederlandsche Bankinstellingen, welke als kern kunnen dienen voor handelsbetrekkingen. Een gunstige factor is bovendien, dat zoowel Duitsche goederen als Duitsche schepen min of meer geweerd worden, en dat wij uitstekende stoomvaart-verbindingen met Zuid-Afrika hebben (men denke aan de bekende Holland1-Afrika lijn). Voor afge werkte producten is er op het oogenblik weinig kans, wel voor .grondstoffen. Wat emigratie betreft, hebben de mees te kans van slagen groepjes landbouwers, die daar boerderijen kunnen stichten. Men dient evenwel de beschikking te hebben over eenig kapitaal. Ook op Kerkelijk gebied is aansluiting gewenscht, bijv. door .diet uitwisselen van Hoogleeraren in de Theologie, omdat de Gereformeerde Predikanten ginder een grooten invloed blijken te hebben. Tenslotte worden er in Zuid-Afrika be trekkelijk nog weinig Nederlandsche boe ken gelezen. Dr. Zimmerman besluit dér- halve met de opmerking; zoodra de stem der Nederlandsche schrijvers over lan den en Oceanen zal klinken, zullen wij ook in Zuid-Afrika belangstelling wek ken. o K. L. M. Verschenen is het overzicht van het be drijf der Koninklijke Luchtvaart Maat schappij voor Nederland en Koloniën in het jaar 1934. Wij ontleenen er het volgende aan: Het afgeloopen jaar is voor de K.L.M. een periode van grooten vooruitgang ge weest, waarin naast de belangrijke toene ming van het verkeer op de regelmatige lijnen bijzondere prestaties verrichten als de deelneming aan de MacRobertson Ra ces en de vlucht van de Snip naar Cura cao. Had dan ook het ongeval met de Uiver niet plaats gehad, dan zou men mo gen spreken van een jaar, voorspoediger dan ooit te voren. De sterk stijgende lijn, waarlangs de ontwikkeling van de handelsluchtvaart zich beweegt, is het bewijs, dat de K.l.M. een toekomst tegemoet gaat, waarin met eendrachtige samenwerking belangrijke resultaten gereikt kunnen worden. Van 1932 af verdubbelde van jaar tot jaar het aantal passagiers door de K.L.M. en met haar samenwerkende maatschappijen in Europa vervoerd: 20877 in 1932, 40917 in 1933, 85969 In 1934, waarin 24586 passa giers op de binnenlandsche lijnen. In ver gelijking met 1933 steeg het aantal passa giers met 106 Het vrachtvervoer kon aan den ongun- stigen invloed der steeds talrijker handels belemmeringen niet ontkomen en daalde van 1.219.740 K.G. In 1933 tot 1.081.853 K.G. in het afgeloopen jaar. Het postver voer ging flink vooruit, van 147.807 K.G. in 1933 tot 243.000 K.G. in 1934. De ontwikkeling der Indiëroute is voor spoedig geweest; 79 van de ton- kilometerproductie werd verkocht, voor 'n openbaar vervoermiddel een zeer hooge bezettingsgraad. Het gebrek aan plaats ruimte deed zich voortdurend gevoelen en belemmerde den groei van passagiers- en goederenvervoer. VOOR VRIJHEID EN RECHT. Maak een goede organisatie zegt Dr. Banning, en met de vrijheid is of komt het in orde. Dit moge eenigszins para doxaal klinken, maar er zit niettemin een grond van waarheid in. Dit dachten we, toen we de brochure lazen van een nieu we beweging: „voor vrijheid en recht", en ofschoon wij ons principieel onthou den van critiek op politieke en godsdien stige stroomingen, meenen we er niette min goed aan te doen in ons blad een en ander aangaande doel en streven van deze beweging te zeggen, opdat een iege lijk voor zich zelve uitmake, wat hij of zij er van denkt. Die beweging stelt zich ten doel, met uitsluiting van elk stre ven naar politieke macht, den zin voor vrijheid en recht bij ons volk voortdurend wakker te houden en te versterken. Er is zoo zegt men dikwijls ten gevolge van deze benarde tijden, bij ve len onzer landgenooten een geestesge steldheid ontstaan waardoor mer> onderscheidingsvermogen verloren schijnt hebben. En dit is toch zoo noodig, om staande te blijven. Men wijst daarbij op enkele buiten landsche systemen, waarvan er één door ons werd beschreven naar aanleiding van Hitler's boek „Mein Kampf", die even wel moeilijk vereenigbaar zijn met onze landaard. En toch hebben nog onlangs 300.000 kiezers getoond, dat zij zich tot eendergelijke richting voelden aange trokken. Verschillende politieke en kerkelijke groepen verzetten zich krachtig tegen wat zij meenen te zijn den waan van den dag. Inderdaad streden die groepen ech ter meer voor eigen zaak. Daarom, zoo zegt men, is de Neder landsche Volksbeweging voor vrijheid en recht (de bekende zinspreuk der Trans- valers) ontstaan buiten en boven alle politieke en godsdienstige groepen en richtingen. Zij wil trachten op te zoeken wat ons Nederlanders verbindt n.l. de vrijheid van geweten, van meeningsuiting Bakenessergracht 27 - Telefoon 14393 Opgericht in 1909 levert tegen kostprijs DINERPRIJS f 0.81; met soep of toespijs f 0.15 meer Bezorging ook in de buitengemeenten. Prospectus op aanvrage. en van pers te handhaven. Zij wil strij den voor het behoud van den rechtsstaat, die men uitnemend beschermd acht door ons parlementaire, democratische regee- ringsstelsel. De beweging verzet zich te gen propaganda voor een staat, die be- heerscht heet te worden door de macht en de willekeur van den enkeling. Er wordt gewezen op onze Oostelijke buren en met klem aangedrongen om weerstand te bieden aan wat men noemt deze infectie. De beweging wil alleen strijden voor vrijheid en recht, ze belooft niets, ook niet de oplossing van de crisis of werk loosheid, vast overtuigd als men is, dat er in onze Regeering nobele harten voortdurend bezig zijn, ijverig naar een oplossing te zoeken. Mén wenscht elke ernstige politieke of religieuze groep landgenooten het recht te laten, op serieus desnoods scherpe cri tiek op ons Regeeringsbeleid, doch men meent te moeten opkomen tegen ver dachtmaking en laster, waaraan ieder, die op het oogenblik nog verantwoording durft te dragen, blootstaat. Geen ondermijning van het Gezag, om te komen tot een gezag, dat gelijk staat met dictatuur en willekeur. Als gevolg ziet men ook ten onzent geloofsvervolging,, onderling wantrouwen onderdrukking van andere meening wan- die afwijkt van die van den die van den leider. Voor de bescherming van vrijheid en recht waarvoor onze voorvaderen goed en blped hebben geofferd, wordt aller steun ingeroepen. Door het bijdragen van minstens f 0.25 per maand kan men zich opgeven als lid van de Nederlandsche beweging voor vrij heid en recht. Er is natuurlijk geld noodig voor leen orgaan, voor het ver spreiden van geschriften, het houden van vergaderingen enz. Hen die iets voelen voor aansluiting aan deze beweging verwijzen wij naar den Secrtaris J. J. L. van Zuijlen, Sterapel- straat 57, den Haag, Tel. 332247, Giro no. 79575, onder vermelding van „Vrijheid en Recht". Of de zon komt bij ons in Holland: in beide ge vallen liggen nieuwe, aardige snufjes voor ons klaar, de vraag is alleen: kies ik goed? Een eenvoudige om- slagrok is alvast een goed begin, een gedele te kleur, een stevige, maar niet tè warme stof, ziehier 2 „steun tjes" bij het kiezen. Wit linnen is mooi maar niet zoo prac- tisch. Bij de rok nemen we een paar blouses, één van toile de soie met stiksels (1) en voor heel warme dagen een blouse en broekje aan één, een heel practisch en aardig kleedingstuk. Een pullover is ook noodig: we nemen er één van een aardig vest- model (2) met een zij sluiting. Voor feestelijke gelegenheden is er een mooie blouse van na tuurzijde met smock- werk versierd (5). Hier bij kunnen we ons nog 'n los jasje aanschaffen, in de kleur van de rok of in 'n mooi bijpassen de tint (6). HET VOORNAAMSTE bij onze reiskleeding is natuurlijk... een war me, sportieve mantel. Nu ja, hadden we het over de blouses, de truien of de rokken van onze reisgarderobe, dan waren die het, welke onze bijzondere aan dacht verdienden, en zouden dus het voor naamste zijn. Nü heb ben we het over de mantels...! Da mantels van onze reisgarderobe, die tegen wind en weer kunnen, die bij iedere gelegen heid op hun plaats zijn. Het meest practische, #n voor elk figuur ge schikt, is de lange ka meel-haren mantel, met gesloten kraag, gesiikte ceintuur en opgenaaide zakken. Groote slanke .figuren kunnen ook de drie-kwart lange slip-on van dikker, genopte stof met breede kraag, breede revers en diepe zakken dra gen. Maar daarbij moet dan ook een lange, echt-vallende rok gedragen worden, want anders zou het geheel een plompe indruk VIS REIZEN NAAR DE ZON! maken.' We mogen de lichte regenmantel, die vervaardigd is uit waterdicht gcmaakti kunstzijde niet vergeten. Deze mantel, mei de bijzondere revers en de aardige meta len knoopen ziet er alleraardigst uit. En met een gerust hart kunnen we ons nu op reis begeven. Onze garderobe is ten1 minste in órde!

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 3