Voor de Vacantie Abonneert u op dit bied Zomerprijzen Anthraciet INI U 30 ct. W. v. Amerongen G.Azn. Pal the Almelo CRAMA Automobielbedrijf „Bloemendaal" H. L. II. MStlfl Wl Illlllllll tt zandvoorischeiaan 79 inzaK-liaaimachlDe 183 EAU DE COLOGNE immink Losse Blaadjes Herstel. Firma A. DE GRAAF en Zn. Predikbeurten Wij handhaven onze lage prijzen voor onze prima kwaliteiten Bestel nog heden Voor deze stadswijk is het agent schap der ververij en Chem. Was- scherij JAC. v. KEMPEN Hk. D. L E I H Jan Geijlvoet Jr. een flacon frissche van Zoekt u een betrek king? Plaats dan een Kruidnoot Rijnland onze verdedigster tegen het zee- geweld, die schoone en gezonde Zand- voort ten goede te doen komen, niet aan de een of andere particulier, die boven op de duinen staande roept „ha, ha, hier ben ik, en daar beneden is niemand", maar aan iedereen, die daaraan behoefte heeft, die de moeite neemt zich daarheen te verplaatsen en die zich betamelijk ge draagt, in het toezicht waarop de ha-ha- menschen altijd nog genoeg stof vinden om hun reglementeerzucht bot te vieren en hunne medemenschen, als dit in 't on- dermaansche toch altijd gebeuren moet, een klein bettje of een boel beetje lastig te vallen. In tegenstelling met wethouder Prinsen- berg en de Burgemeester, die met schrik verklaarde, dat ,den eersten Zondag' (be doeld zal wel zijn den eersten Zondag, dat het strand voor de vrije burgers van Nederland en hunne dagtenten toeganke lijk was welke Pries of Kaninefaat had dit ooit kunnen bevroeden?) wel 200 tenten op Bloemendaal's strand geteld waren, en die van te groote gemakkelijk heid van het gemeentebestuur een wilde invasie van Hun-achtige woestelingen hunne ega's en welpen verwachten, zijn wij met de h. h. Bolleman, Schulz en Cassee van oordeel dat Gods vrije natuur in Nederland gegeven is aan alle burgers, en dat de overheid daarbij slechts be schermend, reglementeerend en raadge vend heeft op te treden, niet verhinde rend en verbiedend. De tijden dat men met verbieden en dreigen een deel der volksgenooten kon afhouden van de dee- len der aarde die tot genot van allen ge geven zijn, zijn voorbij. Dat te groote ge makkelijkheid te onpas is spreekt van zelf, overal waar te voorkomt deugt niet, behalve tevreden. Het is alles maar een questie van maat in den zin van redelijk modus. De Raad kwam met medewerking trouwens van den Burgemeester zelf tot zulk een mo dus: er zal groote inschikkelijkheid wor den betracht, de vereeniging „voor licht en vrijheid" heeft een streepje voor, en zoodra Zandvoort z'n kamp weer naar 't Zuiden verplaatst is alles bij ons weer als van ouds. In een blijkbaar wei-overwogen, vollediS na kennisgeving ook van de oude notulen, en met eenige gepaste geestigheden door regen, in één woord keurige rede heeft de voorzitter afscheid genomen van ar. Bornwater, die zich niet meer herkiesbaar heeft gesteld en dus in Septmber niet in den Raad terugkeert. Uit een dagbladbe- richt moeten wij opmaken dat de heer Den Tex anderhalve maand met verlof gaat en de heer Bornwater zoolang als waarnemend burgemeester optreedt, een waardig slot voor een waardige bediening van Bornwater's raadslidmaatschap en Wethoudersambt. Zijn naam zal op het fronton der nieuwe openbare school te Bloemendaal worden aangebracht. Ook de heer Lestrieux Hendriks werd vriende lijk toegesproken. Beide heeren bedank ten. Laatstgenoemde gaf te kennen, wat wij van dr. Bornwater die naar Huize Duinrust is verhuisd, al weten, en van zelf spreekt, ook ingezetene te zullen blij ven. Den voorzitter bracht hij hulde voor zijn kundig en voornaam leiden van de vergaderingen van den Raad. Hoewel de Burgemeester zijn afscheidswoorden niet mede namens de Raad had gesproken en ook de nestor van den Raad niet sprak, toonde het college door applaus zijne in stemming met het door den Burgemeester gesprokene. Dat geen enkel woord werd gewijd aan het eervol uittredend lid dr. mr. Witteman verwonderde ons. De heer Flemming had schriftelijk van den Raad afscheid genomen. En zoo gaan wij weel een nieuwe aera tegemoet. Zal zij ons een vervolg of een vernieuwing van het afge legde tijdperk brengen? Wij spreken on getwijfeld den wensch van vele ingezete nen uit, als wij hopen dat de heer Den Tex als burgemeester zijne voorliefde voor wapengeweld en hardheid (hij is nogi jong en indien hij den voetstap van zijn groot vader, die een burgemeester van Amster dam was, wil drukken, zal hij moeten leeren nog veel te moeten leeren) allengs zal leeren bedwingen, en als wij de ver wachting uitspreken, dat (zijn pastorale taak als burgervader, hem meer en meer duidelijk moge worden, en wij als inge zetenen in hem niet onzen heerschzuchti- gen tegenstander, maar onzen ridderlijK gezinden bestuurder en beschermer onzer persoonlijke rechten en vrijheden zullen mogen vinden. T. PERSONALIA. Mej. H. A. van Drunen van hier slaag de te. Amsterdam voor de akte Fraaie Handwerken. SPREEKUUR BURGEMEESTER. Het gewone spreekuur op Vrijdag van den burgemeester wordt op Vrijdagen 19 en 26 Juli en 2 en 9 Augustus waarge nomen door wethouder Bornwater als waarnemend burgemeester. R3JKSTELEFOON. Nieuwe aansluitingen in het telefoon net Haarlem in het tijdvak 11 tot en met 17 Juli 1935. 23031 Haasbroek B. W., Handel in groen ten, fruit en conserven, Pleiade- straat 71. 23124 Koetsoari Handelsonderneming, Kleverlaan 236 c g.g. 22066. 23071 Linden H. van der, Vijverweg 6, Bloemendaal. 14553 Maison „Perma", S. Bosch; Rijks- straatweg 85. 14541 Markiezen- en Rolluikenfabriek v.h. Joh. S. v. d. Meyden, Nieuwe Spaarnewoudersrraat 14, 26161 Noordhof W. S., Inspecteur Invoer rechten en Accijnzen. Madelieven- laan 4, Aerdenhout. 16450 Polak D. A.; Twijnderslaan 53. 14612 Teepe C. E., Kleverlaan 18. 14538 Vos W. F., Tandarts, Verspronck- weg 99, Spreskuur dagelijks 12.39 tot 2 uur, Maandag, Woensdag en Vrijdag 6.30 tot 7.30 n.m. en vol gens afspraak. o EEN NIEUWE BEWEGING. De Ned. beweging voor Eenheid door ZONDAG 21 JULI. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 10 uur voorm. Ds. J. C. van Dijk. Heilig Avondmaal. Gedurende de maanden Juli en Augustus geen Jeugddienst. Geref. Kerk. 10 uur voorm. Ds. J. C. Brussaard. Voorber. H. Avondmaal 5 uur nam. Ds. D. Middelkoop uit Mildam. H. Cath. II. De Vrije Katholieke Kerk. Popellaan - Kinheimpark. Zondag 21 Juli, 10.30 uur voorm. Gezon gen H. Mis. Woensdag 24 Juli: Geen dienst. Donderdag 25 Juli, 7.25 uur voorm. Ge sproken H. Mis. OVERVEEN. 10 uur voorm. Ds. D. A. van den Bosch Pred. te Den Haag. SANTPOORT. Ned. Herv. Evangelisatie. 10 uur voorm. J. de Groot, Leiden Geref Kerk in Hersteld Verband. 10 uur voorm. Dhr. K. v. d. Berg, Ned. Hervormde Gemeente. 10 uur voorm. Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Door licht ge red". (Ps. 80, vs. 4). HAARLEM. Gereformeerde Kerk (H.V.) Groote zaal „Blauwe Kruis" Oude Gr. 20. 10 uur voorm. Ds. P. A. L. Sillevis Smitt, 5 uur nam. Dezelfde. Ir. de voorzaal voorm. 10 uur: Kinder- dienst. Eglise Wallonne. Dimanche 21 Juillet, 10 h: 30 Service et Sermon. Mr. Ie Pas teur D. E, Boeke, de Haarlem. 3e Collecte spéciale pour l'Eglise. ZANDVOORT. Gereformeerde Kerk in Hersteld Verband. 10 uur voorm. Ds. P. van der Vloed. 5 uur nam. Dezelfde. Democratie, onder voorzitterschap van Dr. H. Faber, pred. te Velsen en een secretariaat onder Ir. W. Ritmeester, v. Dijcklaan 17 te Bilthoven. bericht het vol gende De leden van bovengenoemde beweging vereenigen zich met uitsluiting van elk streven naar politieke macht op de vol gende doelstelling: le. Handhaving der in de grondwet verankerde democratische regeeringsvorm; 2e. Handhaving der bij de grondwet verzekerde burger vrijheden; 3e. Handhaving van den Nederlandschen rechtsstaat; 4e. Bevordering van een daadwerkelijke Solidariteit der verschil lende volksgroepen; 5e. Versterking van den zin voor vrijheid en recht onder het Nederlandsche volk; 6e. Versterking van een op de vaderlandsche traditie voort bouwend zedelijk volksbewustzijn boven godsdienstige of partijpolitieke groepee ring; 7e. Bevordering van een internatio nale rechtsorde; alles onder het motto: „Ik zal handhaven". Ook te Haarlem is een afdeeling in oprichting. EXPOSITIE. Wij ontvingen een uitnoodiging voor de expositie van schilderijen en pastels door Henk de Vries, op het atelier Bloemen- daalschesitraatweg 8, „Zinneveld", Sant poort-Station. De tentoonstelling, waarop wij terugkomen, is dagelijks geopend van 10 tot 5 uur, vanaf 13 Juli tot 3 Aug. 1935. EEN NIEUWE KLEUTERSCHOOL. De vereeniging tot oprichting eener Chr. Kleuterschool te Overveen, vergadert a.s. Donderdag 25 Juli, des avonds 8 uur, in één der lokalen der openb. lagere school (hoofd de heer Hoekstra). Alle be langstellenden zijn welkom. Het voorloo- pig comité bestaat uit de heeren ds. J. C. van Dijk, ds. J. C. Brussaard, J, Groe- neveld, K. H. Hanhart, K. Koopman, H. M. Krimp, P. van Riessen en C. Steneker. PERSONALIA. Bij de gehouden examens voor mijn ingenieur te Delft, slaagde o.a. onze plaatsgenoot, de heer Jacob van der Bor den. MUZIEK IN BLOEMENDAAL. Haarlem's Symphonie-Orkest „Euterpe" is voornemens Maandag 22 Juli, des avonds 8.15 uur een concert te geven in het Bloemendaalsche Bosch onder leiding van den heer J. A. Meng. Het programma luidt: 1. Per Aspera ad Astra, marsch, Ernst Urbach; 2. Ouverture „Rosamunde, Fr. Schubert; 3. Intermezzo aus 1001 nacht, Joh. Straus; 4. Ballet „Faust", Ch. Gou nod, a. Les Nubiennes, b. Adagio, c. Dans Antique, d. Variation de Cléopatre, e. Les Troyennes, f. Variation du Miroir. g. Dan ce de Phryne; 5. Ouverture „Piqué Dame", Fr. van Suppé; 6. Mon rêve Wals; 7. Tik tak, Polka. Joh. Straus; 8. Gedeelten uit „Trouvêre, G. Verdi; 9. Finale. o Door de Haarlemsche Orkest Vereeni ging worden een viertal concerten in het Bloemendaalsche bosch gegeven. Het eer ste concert heeft plaats op Woensdag 24 Juli a.s. terwijl de overige boschconcerten gehouden worden op 31 Juli, 7 en 14 Augustus. Programma's zullen wederom gratis verkrijgbaar zijn. Hier volgt het programma van het eerste concert. 1. Ouverture „Dichter und Bauer" F. von Suppé; 2. Fragmenten uit de Operette „Die lustige Witwe, F. Léhar; 3. Slavi- scher Tanz, A. Dvorak; 4. Fragmenten uit de Opera, „La Bohème", G. Puccini; 5. Ouvertura „Die lustige Weibtr von Windsor, O. Nicolai; 6. „Geschichten aus dem Wiener Wald, walzer, Joh. Strauss; 7. Perpetuum mobile, Joh. Strauss; 8 Ouvert. ,,Die Fledermaus", Joh. Strauss. Het gaat in Amerika beter dan hier, Waneer ik de krant mag gelooven, Men doet er weer meer aan vacantie- pleizier, ls schijnbaar de crisis te boven. Men staat in de rij voor 't passage-bureau Om 'n plaats op 'n boot te bespreken En voor z'n genoegen met vrouw en met kroost Naar Europa eens over te steken. En niet voor een koopje neen liefst eerste klas, Precies als in vroegere tijden! De reisbureaux zijn dan ook zeer in hun sas, Nu 't geld in hun laatje komt glijden! Hpn klantjes zijn stevig van dollars voorzien En vroolijk staan zij voor 't loketje. Zij schepen zich week'lijks met duizenden in; Zoo'n reisje is dan ook een pretje. Europa te zien schijnt het doel thans te zijn Van d'Amerikaansche toeristen. We zouden haast denken aan hoogconj unctuur Wanneer we niet beter nog wisten! Maar och de misère begon in hun land En sloeg naar Europa toen over; Sinds hebben we aak'lige jaren doorleefd, Zoo somber, zoo triest en zoo poover! Wanneer zich Amerika weder herstelt. Kan dat het begin dan niet wezen Van opleving, die voor Europa ook geldt? We moeten toch eens weer genezen! En daarom begroet ik met heel veel plezier Die Amerikaansche invasie. Die brengt d'oude wereld misschien wat vertier En geeft ons een vroolijker facie! XANDER. O'p Donderdag 25 Juli a.s. zal in de Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal een Bachconcert plaats vinden waaraan me dewerken Annie Hermes, alt; G. Beths, viool en Piet Halsema, orgel. Het pro gramma bevat o.a. voor zang een mooie aria uit cantate no. 35, voor viool de Par tita in b. kl. t. voor viool alleen en voor orgel Preludium en tripelfuga in Es gr. t. De toegangsprijs bedraagt f 0.50. Het concert vangt aan om 8 uur 15. o Laat u inschrijven als abonné op dit blad, f 1.» per half jaar. Zachte vruchten per 3 ons Melbourne bonbons per 3 ons Gevulde ijsbonbons per 3 ons Amandelboonen per half pond Fransche nougat per half pond Engelsche pepermunt per half pond Wine Gums per half pond Rumboonen per half pond Lila boonen per half pond Javaantjes (sprits koekjes) 25 cent per pond 25 cent Jagertjes (biscuit) 25 cent per pond 22 cent Maria per pond 23 cent 25 cent Brusselsche kermis 25 cent per pond 25 cent Drups (alle smaken) 25 cent per ons 7 cent Gevulde aardbeien 25 cent per ons 12V2 cent Meikersen 25 cent per ons 12V2 cent Gebrande amandelen 25 cent per ons 12V2 cent Flikjes (alle soorten) 20 cent jjer ons 1© cent Prima verpakte koffie per pond 25 cent Pink zalm per heel blik 2G Cent Steur per heel blik 25 cent Sardines per blikje 8 cent Prima Mayonnaise per flacon 25 cent FILIALEN: Bloemend, weg 18, Bloemend., Tel. 22473 Bloemend, weg 275, Overveen, Tel. 23787 Zandvoortschel. 169, Heemstede, Tel.26473 Bloemend, straatweg 139, Santpoort-St. Telefoon 22945. Kleverparkweg 83, Haarlem, Tel. 13387 Dr. DIRK BAKKERLAAN 12-16 - TELEFOON 22992 Het grootste en modernste bedrijf in BLOEMENDAAL Normaie prijzen General Motor Dealer - Vauxhall Bedford truck - Sub-Dealer Buick Ie Soort Wales 20/30 30/50 f.2.40 p. H.L. 2e Soort Wales 20/30 30/50 f 1.95 p. H.L. Belgische 20/30 30/50 f 1.75 p. H.L. Hollandsche 20/30 30/50 f 1.60 p. H.L. Belgische 16/20 f 1.60 p. H.L. Hollandsche 16/20 f 1.50 p. H.L. Wales 16/20 f 1.80 p. H.L. Stookt onze niet slakkende SLUISKIL BRECHCOKES Hollandsch beste product. Vraag prijs. Levering franco bergplaats. BLOEMENDAAL Blomendaalscheweg 42 Telefoon 22240 Bctelhuis HAARLEM, M. van Heemskerkstraat 59. Opslagplaats HAARLEM, Spar mdamscbeweg 23. GevetsigdTetterodestr. 40 - Tel. 14492 AFWEZIG arts Practijk wordt waargeno men door de plaatselijke doktoren. verhuisd van Bosch en Duin laan 3 naar telefoon 23006, bij geen ge hoor 23777 Bloemendaal Uurwerk- en Horlogemaker Reparateur van Goud- en Zilverwerken, Brillen, Pince- Nez en luxe Artikelen. Heemstede Telef. 26144 le klas merk, voor- en achterui- werkend, g'oednieuw. Levenslant ge garantie en 5 jaar service. Haarlem, Doelstraat 35. Opge richt 1902. Tel. 13538.Reparatie met 1 jaar garantie. Groote proefflacon „Preciosa" Eau de Cologne voor arts AFWEZIG Van 20 Juli tot 5 Augustus. Practijk: doktoren Bron gers- ma, Westenburg en van Ol- denborg te Bloemendaal, Bos te Overveen en Mans- bolt te Santpoort-Station. MM MEVR. v. PELT—LUCAS Planeetk. Zijlweg 25 b. d. Zijl brug. Dag. van 10-10 uur. Ook schriftelijk of op foto. Alleen TEEKEN- EN SCHILDERLES door Henk de Vries, Bloemen- daalschestraat 8, „Sinneveld" Santpoort-St. 'n VAKKUNDIGE Permanent Wave, onze specialiteit, f 5. met garantie. Bosvan den Enden, b.h. Postk. Bloemen daal. Tel. 22386. HORLOGEMAKER Reparatie aan alle soorten uurwerken. Speciaal antieke klokken. N. Kenzen, Schaep- manlaan 6, Bloemendaal. KOSTHUIS gevraagd voor jongen van 18 j. voor ca. 3 maanden, omtrek werk Prov. Ziekenhuis. Br. met volledige cond. aan C. Kuipers, Medem- blik. JONGELUI die wenschen te trouwen, zoeken in Bloemen daal of omgeving een klein huisje, f 4.a f 5.p. week, of huis- en slaapkamer en keuken. Br. no. 278, bur. van dit blad.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 2