Coöperatieve Hier-M. N. VAN BEE Allerlei Predikbeurten Puzzelt gij mee? Film Nieuws DE HAARLEMSCHE Geen Lidmaatschap GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden en te terug te bekomen bij: Verschuur, Hoogewoerdsstraat 35 Haar lem, een dames armbandhorloge: B. van 't Land, Boschlaan 39, Bloemendaal, een badpak met handdoek; M. van Heeringen Veldlaan 9, Aerdenhout, een zilveren broche; A. Troost, Westerduinweg2, Aer denhout, een pauw; H. J. Nijland, Graaf Florislaan 35, Vogelenzang, een rijwiel- belastingmerk; Viets, Prof van Vlotenweg 9, Bloemendaal, een torenkraai; Hesseling Zuider Stationsweg 7, Bloemendaal, een ceintuur; Hoolhorst, Acasialaan 12, Bloe mendaal, een zilveren kettinkje met han gertje; Rusman, Ramplaan 97, Haarlem, een hond; F. Leutscher, Tuindorplaan 103 Haarlem, een rijwielbelastingmerk; aan den politiepost Aerdenhout: een kinder- taschje; een grijze pet; aan het bureau van politie Overveen, een rijwielbelasting" merk, een paar dameshandschoenen en een penhouder, een brillenglas, een naal denkoker met inhoud; Post Aerdenhout een heerenrijwiel. o AGENDA: Euxor Sound Theater: ,,De vroolijke Va gebonden". Rembr. Theater: ,,Das Lied vom Gliick'", Cinema Palace: ,,Een Lentesprookje". Frans Hals Theater: Enter Madam". (De man van Mevrouw). CONCERT. Programma van het concert van Don derdag 22 Augustus 1935 in het Bloemen- daalsche bosch, des avonds 8.15 uur, door de Johez Harmonie te Haarlem, direc teur J. A. Meng. 1 Einzug de Gladiatoren, marsch, Jul. Fucik; 2 Une Fete Champètre Ouverture, Lamboy; 3 Vierde Fantasie voor Clarinet solo, H. Escudië; (door den heer I? Th. Zedel)4 Ballet Egyptiën, A. Luigime a. Allegro non troppo. b. Allegretto. c. Andante sostenuto. d. Andante espressivo - Allegro non troppo. 5 Pique Dame, Ouverture, F. v. Suppe; 6 Geschichten aus dem Wienerwald, Joh. Strauss; 7 Glühwurmchen, Idyll, Paul Lincke; 8 Ged. uit Cavaleria Rusticana, Pietro Mascagnie. VOCAAL CONCERT. A.s. Woensdag 21 Augustus, geeft het Haarlems Postaal Mannenkoor in de mu ziektent van het Bloemendaalsche park een vocaal concert. Het programma luidt: 1. Ons Lied, van P. M. Germes; 2. Wal- deinsamkeit; 3. Door het Woud, van Theo van Zutphen; 4. Het Ouderhuis v. W. T. Kools; 5. De Hebe van W. T. Kools; 6. Das beruhmtes. Wiegelied, van W. A. Mozart; 7. De Jachthoorn van Jac. Bon set; 8. Wat ik heb, van A. Zander; 9. Beati Martué, van Mendelsohn Bartoldy; 10. Sur les Remparts, van Saintes. INGEKOMEN PERSONEN. Wed. A. van AndelFrater Smid, Pr. Hendriklaan 109, Overveen; Mevr. H. L. Spanjaard, Kleverlaan 41, Bloemendaal; J. B. Klein Poelhuis, Plantsoenlaan 8, Bloemendaal; G. Gouma, Essehenlaan 4, Bloemendaal; A. J. Hekker, Kinheimweg 4, Bloemendaal; J. F. Holman, Klever laan 39, Bloemendaal; H. Th. de Booy, Catslaan 3. Aerdenhout; Wed. L. S. Lantzendorf|er, Bloemendaalschew. 230, Overveen: J. H. van Kersbergen, Iepen laan 96, Bloemendaal. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: C. A. Mooyekind-Tromp z.; T. Hulsbosch-Warmerdam d.; G. Linde- man-Spinder z. Ondertrouwd: W. op der Heijde en E. Struijk; H. M. Vijver en C. E. Kant; W. Janzen en A. van Kempen; C. van der Sluis en J. de Wilde. Getrouwd: P. Waalewijn en H. Jansen. Overleden: C. Ch. du Cloux, wed. J. Th. Andriesse, 89 jaar; M. Duyn, 66 jaar, wed. C. Metselaar, overleden te Haarlem; H. Jansen, 2 maanden, overleden te Haar lem; D. J. Weerman, 60 jaar. EEN TOCHTJE PER BOOT NAAR DE VELUWE. Begunstigd door heerlijk zomerweer be gaf ik mij aan boord van een der in de buurt van 't Centraalstation te Amster dam liggende salonbooten, die 'n mensch voor een luttel bedrag naar Harderwijk brengen, waar hij dan te voet, per fiets of per touringcar zijn tocht over de on volprezen Veluwe kan aanvangen. Zoo'n toch over de Zuiderzee (herstel: 't IJsel- meer) kan op zichzelf een genot zijn. Maar 't liep nogal vol we leven in den vacantietijd zoodat ik mij zelve gelukkig prees vroegtijdig aan boord te zijn. Ik nam plaats aan een tafeltje waaraan reeds een kalm echtpaar had plaats genomen en kreeg een plaats aan stuurboordzijde in een gemakkelijke rie ten stoel. Op 't laatste oogenblik de boot zou juist vertrekken komen bla zend en hijgend nog een stel Amsterdam- sche dames aangeloopen: een bejaarde welgedane moeder met twee getrouwde dochters en een deksels knappe nog on gehuwde dito. „Ou, hier is nog ploas" zei één van de getrouwden, haalde hier en daar wat klapstoelen vandaan, en plaatste die om onze tafel Zoo werden we netjes „inge bouwd" met het gevolg, dat we ons nau welijks konden bewegen. Erg prettig ke ken we natuurlijk niet, maar we schik ten ons. v/e waren in de sluis aangeko men en een Volendammer in vol ornaat bood „fijne Hollandsche" aan, schoonge maakt in een papiertje, voor 5 cent. Hiervan werd gretig gebruik- gemaakt ZONDAG 18 AUGUSTUS BLOEMENDAAL. Ned. Hervormde Kerk. 10 uur voorm. Ds. C. W. Coolsma Predikant te Groningen. Gereformeerde Kerk. 10 uur voorm. Ds. H. A. Wieringa, uit Leiden. 5 uur nam. Dezelfde. OVERVEEN. 10 uur voorm. Prof. Dr. A. H, de Hartog van Amsterdam. De Vrije Katholieke Kerk. Popellaan - Kinheimpark. Zondag 18 Aug., 10.30 uur voorm. Gezon gen H. Mis. Woensdag 21 Aug., 8 uur nam. Completen en Lof. Donderdag 22 Aug. 7.25 uur voorm. Ge sproken H. Mis. SANTPOORT. Nederl. Hervormde Gemeente. 10 uur voorm. Ds. Brinkerink, Arnhem. Nederl Hervormde Evangelisatie. 10 uur voorm. J. Makkelie, Amsterdam. Gereform. Kerk in Hersteld Verband'. Gebouw Bethel, Wüstelaan, Santpoort. 10 uur voorm. De heer K. v. d. Berg, HAARLEM Gereform. Kerk (in Hersteld Verband). Kerkzaal „Blauwe Kruis", O. Groenmarkt 10 uur voorm. De heer Ant. van Kampen te Stompwijk. In de voorzaal Kinderdienst. 5 ur nam. De heer A. van Kampen. Eglise Wallonne. Dimanche 18 Aoüt: 10 h. 30 Service et Sermon. Pasteur Krafft. 3e Collecte en faveur de l'Eglise. ZANDVOORT. Gereform. Kerk in Hersteld Verband. 10 uur voorm. Ds. P. van der Vloed. 5 uur nam. Geen dienst. „gezond en goed voor de dorst" heette het. De man maakte „ruise saake" en de versnapering werd begeleid door een pie pende harmonica van een gebrekkig oud mannetje. Eindelijk zijn we buiten! De zee of liever 't meer is zoo glad als een spiegel, zoodat er gelukkig geen gevaar is voor zeezieken. We passeeren de hangars der watervliegtuigen en ontwaren in de verte 't fort Pampus, wat voor Marken aangewezen werd. In 't verre verschiet ontwaren we de wazige kust van 't Gooi, Muiderberg en 't Siu'Het is ongeveer half tien. „Nou moste we maar een bak kie koffie nemen" zegt Ma. De koffie v/ordt gebracht en blijkt uitstekend te zijn. Ik had me tot dusverre stil gehouden ook al door de reactie van het gesnater der anderen. Ma vindt dat die vreemde ling ook wel eens wat mag zeggen. Ze liitall ecu trommel voor den dag err pre senteert eigengebakken krentebrood dat er inderdaad smakelijk uitziet. „Geef meheer ook 'n stukkie", zegt de oudste dochter, maar meneer bedankt uit bescheidenheid. ,,Hij drinkt geen koffie" zegt de andere, waarop ik opmerk, dat ik niet gewoon ben veel te drinken. Vermoedelijk den kende dat ik dit laat om bekende gevol gen zegt de jongste, mij een zakkie toe stekend: „Neem uwes dan een sjokke- laatje daar hoef je niet van te lpassen" (tableau). Ik rook een pijp, dus bedank ook voor deze goede gave. Ma geeft 't echter zoo gauw niet op. Weer komt een trommeltje voor den dag, ditmaal met eigengebakken cake. „Proef u dit dan ereis, hij is mooi luch tig". Nu durf ik werkelijk niet meer te be danken en neem een stukje van de wer kelijk verrukkelijke cake. „Fijn hè?" zegt Ma en nu is 't ijs ge broken (vergeef me deze uitdrukking op zoo'n warmen dag). Nu moet ik vertellen waar ik vandaan kom, waar ik heen ga; men vraagt of ik mij bij de familie wil aansluiten voor een rit naar Apeldoorn en terug touring- car a raison van slechts f 1.25. Ik ben per fiets, dus dat kan niet. Wel kan mijn uitstekende A.N.W.B.-kaart dienst deen om het gezelschap te wijzen welke route ze zullen nemen en welke mooie plekjes ze - vermoedelijk met een vaartje van 40 a 50 km. zullen passee ren. „Nou maar, die is op de haugte", zegt Ma; „jammer dat ie niet mee kan. Is uwes getrouwd?" De jongste had natuurlijk al lang den ring aan mijn rechterhand ontdekt. Nu komt de „band" die eerst vóór speelde, ons wat opvroolijken. De nummers die gegeven worden zijn bekend, zoodat krachtig wordt meegezongen en met de voetjes getrappeld. De stemming is er nu voor goed in en glijden we zachtkens voort in de richting van Harderwijk, dat al in zicht komt. Intusschen verschijnt de Hofmeester met twee menu's f 1.50) om te vragen, of de familie op den terug tocht aan boord wenscht te dineeren. „Nou", zegt ma; „we sijne uit, dat mosse we maar doen. Wat staat er op die papiertjes?" Het eene vermeld: andijvie met vleesch en aardappelen fruit na. „Nu" zegt men, „dat kenne me thuis eve goed ete, heb U nog wat anders?" Ja, biefstuk met gebakken aardapelen enz. „He ja, laten we dat neme, is ie van de Poort van Cleef? en dan geen gebakken aardappeltjes" zegt Ma, „die kan ik niet met mijn eetkamerameublement verwer ken." „Dan kunt U gekoote krijgen," zegt de Hofmeester. En zoo was er al weer voor den avond maaltijd gezergd, terwijl intusschen, ben een tweede editie Koffie, nog eenige ballen gehakt met brood ver orberd waren. Over de eetlust der Am sterdammers behoeven we ons niet onge rust te maken. We loopen de haven van Harderwijk binnen en de familie staat nu ongeduldig te trapelen om zich zoo spoe dig mogelijk een goed plaatsje in de tou ring cars te kunnen verzekeren. Roerend afscheid van den Haatrlem- sch meneer, die zier best geamuseerd heeft, en voor wien de drie urtjes op de boot zijn omgevlogen, door het prettige reisje en de gezonde humor van de Am sterdammers. Voor een goed en sympathiek doel. Vele prachtige prijzen. Hoofdprijs een auto. Voorwaarden, waaraan gemakkelijk vol daan kan worden. De commissie voor den verkoop der Zomerpostzegels zendt ons een puzzle ter plaatsing, waaraan iedere lezer van ons blad kan medewerken. Met behulp van de woordpuzzle (48 letters) wordt een gezegde gevormd, waarvan iedere Nederlander doordrongen moet zijn; het beoogt een sympathiek doel te steunen. Hier volgt de opgave: OMSCHRIJVING: 4545—1147: heerlijk jaargetijde. Groote stad, in het centrum des lands ge legen: 32—15—33—2—28—h—31. Hoort men vaak door de radio: 38-46-13. Was tot voor enkele jaren een politiek verbond in Nederland: 40391643 41—31—41—6. In het noorden des lands vindt men het vliegveld: 9—34—36—1—44. Prachtig dorp nabij Utrecht: 33541 14—31. Prachtige bloemen (Aalsmeer is er door bekend): 7—25—8—37—18. Een hooggeplaatst persoon in Nederl. Oost-Indië: 23—10. Een 12—17 dient om iets in op te ruimen. De Meimaand heeft zich dit jaar geken merkt door weer, dat terecht 482919 27 genoemd werd. Met een 20-4230 spelen kleine kinde ren graag. Het tegengestelde van achter: 242126 —22. PRIJZEN: Voor de goede oplossingen is de commissie in het bezit gesteld van een groot aantal zeer fraaie prijzen, haar van vele zijden ter beschikking gesteld. HOOFDPRIJZEN: Een auto, een ra diotoestel, een rijwiel, een reis naar het buitenland, rondvluchten per K.l.M. enz, In totaal meer dan 1000 prijzen. WIJZE VAN INZENDING: De oplos sing dezer puzzle kan door ieder (e) lezer (es) van dit blad worden ingezonden. Het is geoorloofd meer dan één oplossing te zenden. Als voorwaarde is gesteld, dat het ant woord op een briefkaart geschreven moet worden (bij voorkeur) op een Puzzle- briefkaart die men voor 10 cent kan koo- pen aan de stalletjes van de Zomerpost- zegel-Comité's in de postkantoren of kan aanvragen bij de Plaatselijke Comité's. De (gewone en ook de) speciale puzzle- briefkaart moeten gefrankeerd worden met minstens 2 zomerpostzegels van zes cent. De oplossingen moeten vóór 1 Sep tember in het bezit zijn van het secre tariaat van het Comité voor de Zomer postzegels, Tesselschadestraat 9, Amster dam-W. Naam en adres a.u.b. in drukletters vermelden. De jury ter beoordeeling der ingekomen oplossingen bestaat uit: Mr. G. T. J. de Jongh, oud-kinderrechter; W. F. Detiger, secretaris-penningmeester der ^A.V.O."; J. A. Jcfsephus Jitta, voorzitter" Nederl. Vereeniging „Concertgebouwvrienden". De toewijzing der prijzen geschiedt vóór 10 September a.s. onder toezicht van Notaris F. W. Ludwig te Amsterdam. Indien het aantal goede oplossingen het aantal prijzen overtreft, zal het lot beslissen. Prijswinnaars ontvangen uiterlijk den 15en September bericht. Men vermelde bij inzending ons blad. NIEUWE PLANNEN VAN DE NED. SPOORWEGEN. Het ligt, naar men ons uit goede bron mededeelt, in de bedoeling der Nederl. Spoorwegen zoo spoedig mogelijk, d.w.z. als de algemeene Nederlandsche verlam ming, die gepaard gaat met algemeene ruwheid plaats maakt voor mildheid, ge zond verstand en kalme durf) een der beide hoogere klassen, de le of de 2e af te schaffen, en alle rijtuigen (alle elec- trisch) te voorzien van tafeltjes en ze tels daarom heen met buffetten in de trein. De directie houdt zich overuigd door dergelijke wijzigingen het passa giersvervoer weer geheel aan zich te trek ken. o GEEN OORLOG EN GEEN DOMHEDEN. Een Engelsch sprekende dame heeft een actie op touw gezet onder de vrouwen over de heele aarde (men zegt wel eens over de heele wereld, maar dat is na tuurlijk maar i malligheid, de aarde is maar een peuterig klein onderdeeltje van de wereld, die wel meer bewoonde bollen bevatten zal) om een nieuwe wereldoor log te voorkomen. Van een gewapende in val van Italianen in Abessynië zou vol gens staatsman A. ook een oorlog in Europa en volgens staatsman B. een al gemeene opstand van de gekleurde ras sen tegen de blanke het gevolg kunnen zijn. Niemand minder «an generaal Smuts uit Zuid-Afrika heeft deze vrees uitge sproken. De zaak zal wel zoo gelegen zijn: De hoek van inval is gelijk aan den hoek van uitval, actie kweekt reactie, haat en geweld kweeken haat en geweld, lust tot samenwerking kweekt lust tot samenwerking. Muziek breekt van de ziel muziek „weer los" zong de dichter. In proza zou men kunnen zeggen: re delijkheid van den eenen mensch ontwik kelt redelijkheid in den anderen. Daar moet het heen. MIDDENSTAND EN MÏDDENSTANDSCREDIET. Velen koesteren het denkbeeld, dat de toenemende bevolking van ons land slechts werk zal kunnen vinden in de in dustrie. Daarom wordt met kracht ge ijverd voor het oprichten van economisch technologische instituten en eventueel in- dustriebanken ten einde de mogelijke nieuwe industrieën te bestudeeren en eventueel kapitaal ter beschikking van de nieuwe industrieën te stellen, indien het particuliere initiatief daartoe 'tekort schiet. Aan deze gedachte ligt ontegenzeggelijk een kern van waarheid ten grondslag. Men vergeet echter, dat de moderne techniek de neiging heeft om de arbeids gelegenheid in eiken industrieelen be drijfstak te verminderen, zoodat uitbrei ding van de industrieele gelegenheden in den beginne leidt tot werkverruiming, doch daarna tot werkinkrimping! De vrijkomende mannen worden naar de middenstand geslingerd. Nemen wij als voorbeeld de automobiel-industr'e. Daarin worden duizenden wagens vervaardigd, door een handjevol arbeiders. Maar elke „car" heeft z'n chauffeur noodig, toene mend automobilisme vergt meerdere ben zinepompen, betere service, reparatieate liers, zelfs de verst verwijderde dorpjes, die meer en meer in 't tourisme worden getrokken. Den enkele honderden man nen, bij deze automobiel-industrie werk zaam, zorgen, dat er bestaansmogelijk heid komt voor talrijke duizenden en de ze talrijke duizenden verschuiven naar den middenstand. Wat voor de automobiel-industrie geldt, geldt ten slotte voor alle industrieën, die massa-artikelen vervaardigen. Hoe meer er van een bepaalde soort artikelen ver vaardigd wordt, hoe moeilijker de afzet zal gaan en hoe grooter vraag er zal ont staan naar flinke verkoopkrachten. Men ziet dit op elk gebied. De bedrijven zélf rationaliseeren zich, maar de distributie vergt dagelijks meerdere menschen. De middenstand wordt (geleidelijk de spil van het economische leven van een land. Maar om den middenstand te kun nen doen gedijen, om den toevloed in goe de banen te leiden (gelijk het toenemend verkeer in de groote plaatsen) is een le ger van economische „verkeersagenten" noodig, dus ordening. Dat men het on eens is over de wijze van ordening van onder op of van bovenaf doet in dit verband niets ter zake. Buiten ordening, zooals vestigingseischen, bekwaamheid, kapitaalkracht in verhou ding tot de financieele eischen, welke worden gesteld, zal een deugdelijker functioneerend crediet-apparaat noodig zijn. De huidige middenstandsbanken ge ven crediet aan hen, die credietbevoegd zijn, dus aan hen, die beschikken over behoorlijk onderpand. De middenstands- banken immers betrekken hun werkka pitaal hoofdzakelijk van derden; tegen over vorderingen op debiteuren staan verplichtingen en met de uitzettingen behoort rekening gehouden te worden met die verplichtingen. Het nieuwe mid denstandsleven echter eischt crediet ten bate van credietvoorwaarden, dus van- hen, die geen onderpand kunnen stellen, maar toch stipt aan hun verplichtingen zullen kunnen voldoen. De rentabiliteit van hun bedrijfjes is een waarborg voor het kunnen terugbetalen van het geleen de; zij hebben echter, zooals gezegd, geen onderpand. Kregen zij de beschikking over „wat" geld, dan zouden zij hun wer kingsfeer kunnen uitbreiden en dan zou den zij één of meer werkkrachten in dienst kunnen nemen. Er zijn tal van middenstanders, die door gebrek aan werkkapitaal hun vleugels niet kunnen uitslaan en daardoor de werkverruiming niet kunnen dienen. Er moet een middel gevonden worden om deze middenstanders crediet tegen be trekkelijk lage rente te verschaffen. Bel gië heeft dit ingezien en de regeering heeft een belangrijk bedrag beschikbaar gesteld voor dit doel. Credietwaardige distribueerende en industrieele midden standers worden hierdoor geholpen. De „Telegraaf" heeft een serie artike len gepubliceerd over de Nederlandsche vischvangst en over de distributie van visch. In een van die artikelen wordt ge zegd: „Toch zit er nog wel „muziek" in het (zeevisch-distributie) bedrijf te Am sterdam. Met een weinig crediet, op de een of andere wijze geregeld, zouden zij, aldus de heer Presser (vischhandelaren- vereenging „De Eendracht") geholpen zijn en zou Amsterdam een ruimere, visch- voorziening tegemoet kunnen zien, het geen IJmuiden ten goede zou komen". Wat voor de visscherij geldt, geldt in talrijke andere gevallen. Men moet de re geering van het nut, verbonden aan klein middenstandscrediet overtuigen. Daarom moet het streven hiernaar worden be vorderd door het stichten van plaatselijke organisaties, die het klein-credietvraag- stuk bestudeeren en daar voorbrengen, waar in grooter verband kan worden ge werkt. o SHAKESPEARE EN DE FILM. In verband met de groote belangstel ling welke het publiek aan den dag legde voor de verfilming van „Een Midzomer- nachtsdroom" zijn Warner Bros besloten nog vier films te maken van Shakespea- res onsterfelijke werken. Deze zijn „Twelfth Night", „As you Like it", „A comedy of Errors", en „The Merry wivos of Windsor". In „Twelfth Night" zal waarschijnlijk Marion Davies de hoofdrol vervullen voor Cosmopolitan Corp. Miss D'avies zou dan de rol van Viola te spelen krijgen. In „As you like it" krijgt Josephino Hutchinson de rol van Rosalinde. In „A comedy of Errors" speelt James Cagney de hoofdrol en in „The merry wives of Windsor" krijgt Guy Kibbee de rol van John Falstaff. EEN HANDIGE VERKOOPSTER. Wanneer uw reizigers met looden schoe nen en betrokken gezichten uw kantoor binnentreden, behoeft u niet te vragen, of ze goede zaken gemaakt hebben. Uw reizigers zijn natuurlijk harde werkers, werkers, die van 's morgens vroeg tot 's avonds laat bij den weg ploegen glippertjss maken zenooit en ze trach ten den klant iederen dag opnieuw te overtuigen, van de voortreffelijke kwali teit, de doelmatigheid of het voordeel dat uw fabrikaat heeft boven dat van de con currentie en ze doen een en ander met 'n enthousiasme en volharding, die aan het ongelooflijke grenzen. In de rustige sfeer van uw privé-kantoor confereert ge met uwe reizigers en als verontschuldiging voor hun gemis aan succes, voeren ze aan: „dat de kwaliteit van die en die firma beter is"; „dat de concurrenten meer geld besteden aan reclame"; „dat de klanten in casu het publek geen Bakenessergracht 27 - Telefoon 14393 Opgericht in 1909 levert tegen kostprijs DINERPRIJS f 0.81; met soep of toespijs f 0.15 meer Bezorging ook in de buitengemeenten. Prospectus op aanvrage. innwnrrv "wmgr-gssa-ssaga Autobekleden - Zadelmaker INRICHTING VOOR HET VER. NIEUWEN EN REPAREEREN VAN AUTOKAPPEN EN BEKLEDEN KORTE KLEVERLAAN 76 Telef. 23187 BLOEMENDAAL Te!ef, 23187 .geld hebben om te koopen" en voorts nog meer, dat als argument voor hun falen kan dienen. De Warner Bros film „Een handige verkoopster", kan men als ,een parodie beschouwen op den crisistoestand, men kan haar evengoed als een persiflage op vatten op de verhouding tusschen werk gever en werknemer. Voor zakenmen- schen valt van deze film misschien iets te leeren, voor het publiek is ze echter 100 amusement én om de handelin gen die er zich in afspelen én om het knappe, vlotte spel van Joan Blondell, die de handige verkoopster uitbeeldt. „Een handige verkoopster" (Traveling Saleslady) geeft ons den concurrentie strijd te zien tusschen twee fabrikanten van tandpasta, in welken strijd de con servatieve „streber" er het bijltje bij neer léggen moet. Het verhaal ,een geestige klucht met sprankelenden dialoog en vlotte actie, is van Frank Howard Clark. Miss Blondell Blondell vertolkt de rol van de dochter van een tandpasta fabrikant, die met zijn fabrikaat een zoodanig succes heeft, dat hij zich deweelde denkt te kunnen ver oorloven, conservatief te zijn. Zijn con servatisme wordt hem echter op den duur noodlottig als z'n concurrenten de nieuw ste ontdekkingen op het gebied van tand- reiniging ter markt brengen en een groo te reclame-campagne op touw zetten. Zijn dochter, die lediggang des duivels oor kussen vindt, wenscht bij haar vader in de zaak werkzaam te zijn, doch haar va der is van meening, dat meisjes niets van zaken afweten en maar liever moeten zorgen, dat ze aan den man komen. Een aan waanzin grenzend genie (Hugh Her- bert) tracht den conservatieven fabrikant ook al sedert geruimen tijd te spreken te krijgen ,over een nieuw procédé, dat hij wenscht te verkoopen, een procédé, be staande uit verschillende smaakjes cock tail-tandpasta, die een omwenteling te weeg heet te brengen in de fabricage van mondverzorging. Doch de directeur en eigenaar van de zaak heeft 't te druk en wil hem niet ontvangen. De dochter, die evenals het genie, door haar vader met een kluitje in het riet is weggestuurd in teresseert zich voor het nieuwe procédé, ziet er bestaansmogelijkheden in en ver koopt het procédé aan haar vaders felste concurrent voor den tijd van een jaar met de clausule in het contract, dat zoo wel zij als het genie in de zaak werkzaam zullen zijn. Omdat Joan een handige ver koopster is, weet ze de klanten van haar vader weg te kapen onder de neus van diens hoofdvertegenwoordiger. Van nu af, wordt het een strijd op leven en dood tusschen twee fabrikanten. Dat de man nelijke vertegenwoordiger zijn vrouwelij ke tegenstander niet kent, zij terloops vermeld, alsook, dat wel haar moeder, docht niet de vader weet, welke snoode plannen de dochter tegen hem heeft dur ven ondernemen om haar wil door te zet ten. Dat de mannelijke reiziger op zijn rival verliefd wordt en beiden na acht uur 's avonds maar ook niet eerder gezellig met elkaar uitgaan en dan net doen of er tusschen hen geen vuiltje aan de lucht zit, willen wij tevens memoree- ren. William Gargan heet de man, die iederen dag opnieuw te kampen heeft tegen deze handige verkoopster, en die zijn afzetgebied bij den dag ziet slinken. Glenda Farrell ,die een drogisterij be heert, is William Gargan's beste klant en wij mogen gerust verklappen, dat de grootte van haar orders evenredig is aan haar liefde voor Gargan met een omge keerd evenredig' resultaat. Grant Mitchell vertolkt de rol van Jeans vader, de conservatieve fabrikant en Al Shean is diens concurrent met plooibaarders opvatting in zaken. De overige bezetting wordt vertolkt door Ruth Donnelly, Johny Arthur, Bert Roach, Joseph Crehan, Mary Treen e.a. Ray Enright voerde de regie naar het scenario van F. Hugh Herbert en Manuel Seff. Voor uw reclame is dit blad h;:t beste object Vraagt inlichtingen bij de ADMINISTRATIE i k-LL.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 2