9 6.G. III. 6I0R6IS Zli. Rlddersir. 18"Haarlem inzaH-naaimachine 185 maanüag 9 sen. t.S. Kijkdag v. 10 tot 4 uur Gemeenteraad. Schoorsteenvegers TELEFOON 13310 Jan Geijlvoet Jr. Vereen, der Notarissen te Haarlem Verkooplokaal ,,'t Notarishuis" TJit het portaal van een perceel in het Julianakwartier is een portemonnaie met inhoud gestolen. De Bloemendaalsche politie kreeg de mededeeling, dat een arbeider, werkzaam aan de electrificatie der spoorlijn Over- veenZandvoort, door een trein was aan gereden en zwaar gewond. Dokter Immink heeft de eerste hulp verleend, waarna het slachtoffer naar 't St. Elisabethsgasthuis te Haarlem is overgebracht. Ook werd de hulp van de politie inge roepen voor een Haarlemmer S., die met zijn zwager een avondtocht op de duo van diens motorrijwiel was gaan maken, en op den Zeeweg, doordat een voetsteun defect raakte, gevallen was. Dokter Immink constateerde 'n hoofd wonde, schaafwonden aan den arm en vermoedelijk een hersenschudding. De man is naar de Sint Johannes de Deo te Haarlem gebracht. Een 30-jarige dame uit Amsterdam reed per fiets den Hoogen Duin en Daal- schenweg af en raakte bij het zandgat de macht over haar stuur kwijt. Ze kwam tegen een hek terecht en bekwam kneu zingen aan den rug. Per taxi is zij naar huis gebracht. o SPOORBAAN DEFECT Dinsdagavond raakte een neergelaten spoorboom van den overweg te Overveen defect en kon niet meer omhoog gebracht worden. Later is de. boom verwijderd in afwachting van herstel, en werd bij het passeeren van een trein vervangen door een ketting, waarvoor de overwegwach ter met een roode lantaarn geposteerd was. Wij betreuren natuurlijk dit onge val, doch moeten hierbij aanteekenen, dat eenigen tijd geleden reeds de aan dacht der Ned. Spoorwegen op het drei gend gevaar hebben gevestigd. Men meende evenwel, dat de toestand geen zorg baarde, hetgeen de feiten thans weersproken hebben. o TIJDELIJKE BENOEMING. De heer J. v. d. Meer te Amsterdam is tot tijdelijk onderwijzer benoemd aan de Hartenlustschool, hoofd de heer Dr. Pop- ma, ter vervanging van den heer J. A. v. Rijswijk, aan wien ziekteverlof is ver leend. o TENTOONSTELLING. De jaarlijksche tentoonst-'ling van door de vereen, van Jeugdwerk in het voor jaar uitgereikte en in den zomer ge kweekte potplanten, zal gehouden wor den op Zaterdag 7 September, van 129 uur en op Zondag d.a.v. van 1021 uur in het oude schoolgebouw te Overveen. Niet minder dan 1800 bloemstekken zijn door „Floralia" afd. Jeugdwerk, in samenwerking met de afdeeling Bloe- mendaal van de Kon. Nedèrl. Ver. voor Tuinbouw- enPlantkunde uitgereikt aan kinderen woonachtig te Bloemendaall Overveen en Aerdenhout. Zaterdagmiddag om 4 uur houdt Dr. Thjjsse een toespraak. o VERGADERING VOETBALVEREEN. BLOEMEND AAL. De voetbalvereeniging Bloemendaal houdt op Donderdag 12 September a.s. des avonds8 uur een ledenvergadering in hotel Rusthoek". De agenda luidt: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Jaarverslag penningmeester. Begroo ting seizoen 19351936. 4. Verslag Kascommissie. 5 Bestuursverkiezing (aan de beurt van aftreden zijn de secretaris, penning meester en de beide commissarissen resp. de heeren J. C. Kaspers, Ph. Immer. C. J. Cassee en J. IJfs, welke allen herkiesbaar zjjn. 6. Bestuursmededeelingen. 7. Rondvraag en sluiting. o TWEE NIEUWE SCHOLEN GEOPEND. De Julianaschool in Overveen en de Bornwaterschool te Bloemendaal. Thans kunnen we zeggen dat ook de huisvesting van het openbaar onderwijs in onze gemeente niets meer te wenschen overlaat. Vooral de wijk Overveen was wel zeer misdeeld. Het zou overbodig zijn, veel woorden te wijden aan de totaal onvol doenden toestand waarin school D ver keerde. Niet alleen het gebouw, maar ook de plaats waar het stond, was uit den tijd. Na jarenlangen strijd, een strijd die reeds van 1913 dateert, is thans een nieu we school voor Overveen in gebruik ge steld, die ztelfs aan die maest zware eischen voldoet. Welk een verschil met het oude cavail- le! Daar alle lokalen op het Noorden, verstoken van licht en lucht. Nauwe gan gen, oude privaten, te kleine leslokalen, een plaats midden in het gewoel der we reld, vlak aan den vooral in den zomer drukke spoorlijn. Aan de Willem de Zwijgerlaan een ge bouw, waar de zon overal vrijelijk toe kan treden, ruime .lichte en frissche lo kalen, een prachtige gymnastiekzaal, mo derne toiletten, een flinke hall en toch alles sober en eenvoudig. Elke luxe is vermeden, geen afleidende ornamentee ringen, geen schelle, ook geen doffe kleu ren, een schitterend gazon voor, straks een „fijne" speelplaats naast de school. Een aanwinst, die te meer op prijs ge steld zal worden door personeel en ouders, na 'en langen strijd welke ge voerd moest worden, om hem te verkrij gen. Inzonderheid voor het sympathieke hoofd der school, eenvoudig en degelijk als de school zelve, moet het wel tot groote voldoening stemmen, zij het dan slechts voor korten tijd, in zoo'n gebouw de scepter te voeren. Vrijdagmiddag werd de Julianaschool officieel geopend ten overstaan van tal rijke genoodigden. Achtereenvolgens werd het woord ge voerd door den Burgemeester, den Wet houder van onderwijs Dr. Bornwater, den Inspecteur van het L.O. H. v. d. Weijer, den heer S. A. Wilson (namens de com missie van toezicht op het L.O.) den heer Hoek, die namens de oudercommis sie drie glas-in-lood-ramen aanbood, voorstellende: handenarbeid, geestesar beid en ontspanning, en door het hoofd der school, den heer Hoekstra. Over en weer werden woorden gesproken van dank en waardeering. Na de bezichtiging der school, kwamen allen nogmaals bijeen in het gymnastiek lokaal, waar de Burgemeester mededee ling deed van het heugelijk feit, dat het H. M. de Koningin behaagd had, Dr. Bornwater te benoemen tot officier in de Orde van Oranje Nassau, en den nieuwen officier de versierselen eigenhandig op de borst spelde. Zichtbaar aangedaan dankte Dr. Born water voor de Koninklijke onderschei ding, waarna hij handen te kort kwam, om de felicitaties in ontvangst te nemen. Nadat van de aanwezigen een foto was gemaakt, werd de plechtigheid gesloten. Tot Dinsdagmiddag. Toen was het ge zelschap, zoo mogelijk nog uitgebreid1, aanwezig in de Bornwaterschool aan den Vijverweg. Architectonisch uitwendig misschien minder fraai (dit niet ten nadeele van de uitnemende bouwmeesters, Mulder en van Asdonk) maar meer in verband met de beschikbare ruimte. Doch inwendig misschien aantrekkelijker, door vriende lijker afwerking (plavonds en lambrisee ring) Deze school is een consentratie van de O.L. school aan den de Genestetweg en die aan den Vijverweg (ondergebracht in de U.L.O. school) en tevens bedoeld als oplossing in de tegenstelling, welke ei tusschen beide instellingen bestond en bleef bestaan. We hebben meermalen de vraag hoo- ren uiten, of de bouw van deze school nu wel noodig was, inzonderheid in dezen tijd. Wanneer het overbodig geweest was, of luxueus ,dan zou zeker in de eerste plaats de Rijks-inspectie, en in de tweede plaats de Regeering, hare toestemming niet ver leend hebben. Inderdaad werd met den bouw een be zuiniging bereikt van ten minste f 4000.- per jaar. Dit alles en nog veel meer werd ons verteld, door de lange rij van sprekers, die ook wel eens te lang van stof het woord voerden. Dit waren achtereenvolgens de Burge meester. Dr. Bornwater, de heer v. d. Weijer, Ds. Brussaard namens de com missie van toezicht op het L.O. (wiens korte en geestige rede uitmuntend was), Dr. Popma, hoofd der U.L.O. school, de heer Metz ,die namens het personeel een schilderij aanbood en ten slotte het nieu we hoofd der school, de heer Klein Poel huis. Aan 't einde van dit sprekers-vuurwerk dankte de Burgemeester de aanwezigen voor. de echt Hóllandscïie volharding waarmede zij den woordenstroom over zich lieten gaan, zij 't dan onder de wel kome afwerking van 't serveeren van 'n kopje thee en 'n rookertje voor de heeren een snoepertje voor de dames. Ook hier werd, na de bezichtiging der nieuwe school een groeps-foto gemaakt. Rest ons nog te vermelden, dat het feest werd bijgewoond door den Hoofd inspecteur van het L.O. de heer P. van Nes. o „DOKTER" BORNWATER EXIT. Onze gemoedelijke dokter zal dan niet meer in zijn kwaliteit van raadslid of wethouder op het Raadhuis verschijnen. Vreemd voor hen, die zoo langen tijd in zijn officieele functie met hem omgin gen en hem leerden waardeeren en hoog achten om zijn degglijkheid, rondborstig heid en eerlijkheid. Dokter Bornwater was en bleef de een voud zelve. Steeds evenwichtig, altijd rustig, onder alle omstandigheden ge moedelijk. Een echte kenner van onze gemeente en haar bevolking, in al de moeilijkheden en eigenaardigheden, een man, wiens hart warm klopte voor de kleine luiden, en wier belangen hij o zoo gaarne behartigde. De man, die de stoot gaf voor den verbetering van de volks huisvesting. die in onze gemeente voor een 25-tal jaren dringend Verbetering behoefde. Taai vasthoudend, en toch niet over één nacht ijs gaande. Een stille, harde voorwerker, wars van uiterlijk vertoon. De man, die respect afdwong van ieder, die met hem in aanraking kwam. Die al les wat hij aanpakte goed deed, of er an ders afbleef. Een man ook, en dit karakteriseert hem volkomen, die z'n tijd van gaan ver staan heeft, al viel het scheiden hem ontegenzeggelijk zwaar. Maar die bij het scheiden wijzen kan op prachtige resultaten, waarvoor wij, en onze nakomelingschap hem dankbaar zullen zijn. Bornwaterschool en Officier in de Or de van Oranje Nassau, ziehier Dokter, de erkenning van uw groote kwaiteiten. Een erkenning over-verdiend en die, wij we ten het van nabij, als zoodanig door u erkend wordt. Uw officieele loopbaan is thans afge sloten. Nu komt de rust na een lange lange periode van weldoend en ijverig werken. Moge het u gegeven zijn, van deze rust naar waarde te profiteeren. Wandel veel als ambteloos burger dooi de gemeente, die u zoo lief is, en waarin ge zooveel prachtigen arbeid èn als medi cus, èn als regeerder, verricht hebt! o ETALAGE. Etaleeren is een kunst op zichzelf. Spe-s ciaal de aandacht van het publiek vesti gen op een zaak, waarin artikelen ver kocht worden die zich lastig tot etaleeren leenen, valt niet mee. Hoe aantrekkelijk de etalage van een slagerij kan zijn is op uitnemende wijze gedemonstreerd in de slagerij van Es op den Verbindingsweg alhier. Ter gelegen heid van den Koninginnedag was hier een etalage samengesteld door iemand, die artist in zijn vak moet zijn. Twee bloemstukken, geheel uit vet vervaardigd, waren hier ten toongesteld. Aronskelken, tulpen en narcissen waren op bedriegelij- ke wijze nagebootst, zoodat men op het eerste gezicht meer den indruk van een bloemenmagazijn dan van een slagerij kreeg, waartoe twee wapens, gekroond met festoen van eikenloof en hulsttakken, bijdroegen. In het midden stond een fraai borstbeeld van de Koningin. Een uitstekend staaltje van etalage kunst o- DE WETHOUDERS-VERKIEZINGEN De Wethoudersverkiezingen in den om trek hebben weinig verrassingen ge bracht. In Haarlem keerde het reeds zit tende college de heeren Van Liemt (R.K.); Gerrits (S.D.A.P.); Roodenbuig (C.H.) en Boes (V.D.) terug. In Zand voort werd de heer Siegers (R.K.) her kozen, terwijl de heer Effers (Gemeente belang) gekozen werd in de plaats van den heer Molenaar:de Velsensche Raad vaardigde de heer Nijssen (R.K.), Dun nebier (C.H.) en Visser (S.D.A.P.) naai het College van B. en W. af. In Heemstede werden de beide wethou ders Dr. E. A. M. Droog en Jhr. A. v, d, Poll herkozen. Zes raadsleden stemden blanco, hetgeen verband houdt met een niet dadelijk aangenomen voorstel, om een derden wethouder te benoemen, waar bij de bedoeling was, het salaris der twee thans fungeerende wethouders over drie wethouders te verdeelen. De Raad is hierop niet ingegaan, doch het lijkt waar schijnlijk, dat, waar een derde wethouder te Heemstede vrij algemeen gewenscht wordt, deze aangelegenheid nog niet ge ëindigd is. -o Mr. A. J. ENSCHEDE STATENLID. In de plaats van Mr. Guepin te Sant poort, die kortelings is overleden zal tot lid der Prov. Staten van Noord-Holland benoemd worden de heer Mr. A. J. Enschedé, alhier. o KONINGINNEDAG TE AERDENHOUT. De Koninginnedagviering te Aerden hout begon met een bloemencorso enj (ge* ccstumeerde optocht. Om 10 uur 's morgens zou de opstelling plaats vinden op de Vondellaan en cv dat uur was het'daar ter plaatse dan ook een en al bedrijvigheid. Aan het begin van de laan was een mu ziekcorps opgesteld en daar achter de stoet, met als eerste een rij versierde autopeds en fietsen. Deze waren meest opgetuigd met. bloemruikers en versier selen. Eenige waren behangen met aar dige bloemstukken. Een der fietsen was omgeven door eén versierde hoepelrok waarbovenuit een jonge dame kwam met een parapluie, zoodat het geheel den in druk gaf van ;êen 17e eeuwsche dame, wat een aardige' vondst genoemd mag worden, terwijl Teen autoped vervormd was tot boot. Bij het publiek viel zeer in den smaak een versierde „yiiegmachine waarvoor twee witte piloótjes met motorkappen op hun krullebol stonden. Voorts werden we verrast door eén paard dat voor een wa gen met boerenjongens en -meisjes van Marken en Volendam, gespannen stond. Bij de gecostumeerden was de heele Volkenbond in rpiniatuur aanwezig o.a. een neger op z'n Hollandsch, tusschen 'n Japanneesje en een Spaansehe schoone met een kruik op het hoofd, Hongaarsche dames en niet te vergeten Hollandsche boertjes en Alkmaarsche kaasdragers. Een zeer goede en origineele verklee ding was die, van een jongen in toilet- costuum; geheel gekleed met toiletbe- noodigdheden. Op van bovenaf te begin nen had hij een sluier van een hand doek met als pruik een spons. De speld jes voor het „haar" waren 2 tandebor- stels. Als mantel deed een badmantel goede diensten, terwijl de broek eveneens van handdoeken gemaakt was. De gordel was versierd met een tube tandpasta, een spiegel, shampoo etc.; bij wijze van scep ter droeg hij een borstel in de hand. Voorts merkten we nog op: een slaap wandelaar met een nachtkaars, een schoorsteenveger, bakker meti pannekoe ken, roodkapje, 2 zwaneridders voor een bloemenwagen en een nar. De verscheidenheid was dus groot en overal werden druk foto's genomen en gefilmd, terwijl de jury keurde en een motor beladen met twee imitatie-brand weerlieden zorg droeg, dat de nieuwsgie rigen en belangstellenden de jury haar werk niet moeilijker maakten. Na de keuring vertrok de stoet om een rondwandeling (resp. rit) te maken en na afloop hiervan werden de prijs winnaars bekend gemaakt en kreeg iedere deelnemer (ster) 'n herinneringsmedaille Het middagprogramma ving om 1.30 uur aan met een tocht naar Noordwijk voor de kinderen. Als algemeen leider reed de heer de Boer mee in één der 14 touring-cars die noodig waren. Om half drie sprak de heer B. Straus een openingswoordje tot de talrijke me nigte die zich verzameld had op de speel plaats van de openbare school aan de Jul. van Stolberglaan. Hierna ving de klucht van Henk Bakker aan, getiteld Filmmaniakken". De inhoud van deze klucht mogen we als bekend veronderstellen. Na afloop sprak de heer Straus een dankwoord en overhandigde de acteurs en actrices een souvenir, waarna dle me nigte uiteen ging, na 'n gezelligen middag genoten te hebben. 's Avonds had het vuurwerk groot suc ces. De prijswinnaars van het ochtendpro gramma waren: Bloemencorso. Rijwielen: le prijs Het- tie Blom en Aafje v. d. Weijden; 2e prijs Nellie Smits en Nettie Meijer. Autopeds: le prijs Adolf Davidson: 2e prijs Gennie Kaan. Poppenwagens: le prijs Maria Revalk; 2e prijs Annie Roos. Diversen: le prijs kinderen Boelstra; 2e prijs Ineke Mienema. Gecostumeerden: le prijs: Kinderen Schmidt, Groen en Weyntjes; 2e prijs: Henk v. Dijk; Jan Roosendaal en kinde ren van Mare. Eerste Dinsdag in September. Natio nale lerveeldag. Op den eersten Dinsdag in £- urmber kon- edtre gemeenteraad in ens goede land in openbare vergade ring bijeen tot het verkiezen van de vaste commissies met als afwisseling eenmaal in de vier jaar de beëediging van de nieuwgekozsn leden en de verkiezing van de wethouders, die in de komende vier jaren het college van B. en W. zullen completeeren. En zoo begon Dinsdag de zitting met het afleggen van eed of ge lofte door de vijftien Bloemendaalsche vroeden in handen van den Burgemees ter. Vijftien maal trad een lid voor de groene tafel en vijftien maal zegde Jhr. Den Tex de formule voor, een plechtig heid die nogal eenigen tijd vergde .zoodat het eenige verademing wekte, toen de Voorzitter, nadat de heer Bierens de Haan tot zün zetel was teruggekeerd, de opwekkende mededeeling deed, dat de heeren nu voor vier jaar konden gaan zitten. Dé heer Bouvy vatte de gelegenheid aan, om maar meteen zijn maidenspeech te houden. Hij hield een kort betoog, waarin hij uiteen zette, dat een raadslid over het algemeen tweeërlei belang kent, dat van zijn partij en dat der gemeente. Spr. legde de aantrekkelijke verklaring af, in deze vergadering het gemeentebe lang steeds vóór te zullen laten gaan. De Voorzitter heette de raadsleden ge luk met hun benoeming en hield hun voor, dat het voorrecht, lid van den Raad te zijn, ook verantwoordelijkheid mee brengt, een verantwoordelijkheid, die zich hier ter plaatse ongetwijfeld doet gelden. De publieke opinie moge meenen, dat Bloemendaal geen zorgten kent, het te gendeel is waar. Wanneer de politiek van nivelleering der belastingen consequent wordt doorgevoerd, dan wordt dit een ernstige bedreiging voor alle forensenge meenten in het land en zeker ook voor Bloemendaal. Dit schept zorgen, die spr. den Raad niet ontveizen mag en waarop hij zich voorstelt bij de begrooting terug te komen. Een tweede aangelegenheid, die aan de orde komt is Bloemendaal aan Zee. De beslissingen die dienaangaande in de komende jaren zullen worden genomen zullen haar invloed doen gevoelen stellig gedurende de eerstkomende veertig jaren Spr. wees dan ook met nadruk op het ge wicht van deze aangelegenheid. En in dit verband gaf hij uiting aan de bezwaren, die geschapen worden door een gemeen teraad, die veel mutaties vertoont. Slechts zes van de vijftien leden, die ik vier jaar geleden mocht installeeren, zijn overge bleven, klaagde de Voorzitter en hij voeg de er bij, dat een zoo groot verloop niet in het belang der gemeente kan zijn.. Het besturen ven een gemeente eischt erva ring en kennis van feiten en toestanden en als de samenstelling van den Raad zoozeer blijft wisselen schept ook dit nieuwe zorgen. Zoogoed als het feit, dat deze Raad vele forensen-leden telt. Ook dit achtte Spr. niet onbedenkelijk. Een forens, die lid van den Raad is vervult dikwijls, arbeid, die hem afsnijdt van het dag.e- lijksch contact met de gemeente. Een an der euvel is, dat hem weinig tijd over blijft voor het bijwonen van commissie vergaderingen, zoodat het den laatsten tijd meermalen is voorgekomen in com missies, die Spr. presideert, dat nauwe lijks de helft van het aantal leden aan wezig was, ja, soms het quorum niet kon worden bereikt. Spr. eindigde dan ook, een beroep op de vergadering te doen, om de bezwaren, door hem opgesomd zooveel mogelijk te ondervangen. De wethoudersverkiezing bracht de her benoeming van den heer Prinsenberg en de benoeming van den heer Hogenbirk. Beiden namen hun benoeming aan. We hebben meermalen gelegenheid gehad, te wijzen op de waardige wijze, waarop de heer Prinsenberg zijn functie vervult. Hij heeft het vertrouwen van den Raad en de samenwerking laat niets te wenschen over. Mag men zich daarom over deze benoeming verheugen, in den heer Ho genbirk begroet de Raad een wethouder, die Bloemendaal van aver tot zoon kent en in een langdurig raadslidmaatschap volkomen op de hoogte geraakte met de gemeentehuishouding. Wij wenschen gaar ne den heer Hogenbirk een periode van vruchtbaren arbeid toe. Na hun benoeming namen de beide wethouders dadelijk plaats aan de tafel van het Dagelijksch Bestuur. Het aspect van den Raad is weinig ver anderd, al ziet men natuurlijk eenige nieuwe gezichten. In het midden der der tien raadsleden zetelt de heer Ir. Cramer, terwijl de vleugelplaatsen worden bezet door de heeren Mr. Dr. J. Luden en Mr. J. Bierens de Haan. De heeren Rohling en Bouvy hebben de plaatsen van de heeren De Lestrieur Henrichs en Witte- man ingenomen. De rest van de vergadering werd vrij wel geheel gewijd aan de verkiezing der vaste commissien. Dé resultaten luidden als volgt: Financieele commissie: H. H. Rohling, Luden, Quarles en Schulz. Plublieke werken: H. H. Bierens de Haan, Bolleman, Noorman en Posthumus Meyjes. Onderwijs: H. H. Rohlingi, Schulz en Enschedé. Gas en Water: H .H. Bouvy en Quar les van Ufford. Brandweer: H. H. Cassee en Posthumus Meyjes. Sociale Zaken: H. H. Bolleman, Noor man, Van Riessen en Bierens de Haan. le klas merk, voor- en achterui- werkend, gloednieuw. Levenslant ge garantie en 5 jaar service. Haarlem, Doelstraat 35. Opge richt 1902. Tel. 13538. Reparatie met 1 jaar garantie. Rechtsgeleerde Com.: H. H. Enschedé, Rohling, Van Riessen Bierens de Haan. Salarisherziening: H. H. Prinsenberg, Van Riessen, Schulz, Enschde en Bouvy. Aan het einde der vergadering heeft Wethouder Prinsenberg voorgesteld, een onlangs genomen raadsbesluit tot intrek king van een besluit, waarbij de annui- teitsduur voor z.g. Woningwet-woningen van 50 op 75 jaar was gebracht ongedaan te verklaren ten aanzien van de woning gen van Bloemendaal Noord en St. Jozef. Zijn voorstel werd aangenomen. Bij de rondvraag verzocht de heer Suhulz een maximum snelheid te bepa len voor de Leidsche vaart en aan het einde van den Vogelenzangschen weg en Beckslaan een bord te plaatsen waarop de doorrijhoogte voor auto's staat aan gegeven. De heer Bouvy wees er op, dat de wegkruising op den Zeeweg bij avond slecht te zien is en verzocht een reflec tor ten dienste van de fietsen. De heer Van Riessen vreesde, dat er aan den Zeeweg te veel zand wordt weg gehaald. De heer Quarles weer er op, dat de goede bedoeling, waarmede 't rond point nabij Klein Zomerzorg is aangelegd, ver ijdeld wordt doordat hoogopgaand plant soen het uitzicht belemmerd. Aan dit alles zullen B. en W. hun aan dacht schenken. o DE BISSCHOP VAN HAARLEM OVERLEDEN. In den leeftijd van 62 jaar is te Haar lem. waar hij eenigen tijd in de Maria- stichting werd verpleegd, overleden Mgr. J. D. J. Aengenent, R.K, bisschop van Haarlem. Met Mgr. Aengenent is een Bisschop heengegaan aan wien de R.K. Kerk groo te verplichtingen heeft. Geleerde van groote vermaardheid heef hij lange jaren als hoogleeaar aan het Warmondsche Seminarie eh aan de Leidsche Hooge- school sociologie gedoceerd, naast welken arbeid hij gelegenheid vond, tal van be langwekkend® publicaties het licht te doen zien. De sociologie, die zoozeer zijn belang stelling had, bracht hem in aanraking met het maatschappelijk gebeuren en toen hij den vorigen bisschop, Mgr. Cal- lier opvolgde, bleek al spoedig, dat de socioloog niet in den kerkvorst onderge gaan was. Intgendeel, niet alleen heeft hij het maatschappelijk element in Zijn Bis dom verstevigd door den steun, dien hij aan de Katholiek Sociale Actie verlevende. maar ook buiten het terrein van de Kerk deed hij meermalen van zich spreken, o.m, bij den arbeid van het Plaatselijk Steuncomité te Haarlem. De Haarlemsche burgerij heeft Woensdag ge legenheid gehad, afscheid van wijlen den Bisschop te nemen, waartoe zijn stoffe lijk overschot in het Bisschoppelijk paleis was opgebaard en waar langs duizenden hebben gedefileerd. Zaterdagmoren hebben de uitvaart diensten plaats onder leiding van Mgr. P. Hopmans, Bisschop van Breda .waarna het stoffelijk overschot in de Bisschoppe lijke grafkelder te Overveen zal worden bijgezet. o THIJSSE'S HOF. Men deelt ons mede, dat van Zondag avond 8 September tot 16 September Thijsse's Hof voor het publiek gesloten zal zijn. AGENDA. Luxor Sound 'ineatcrjjg man die zijn hoofd behield". Rembrandt Theater: Geprolongeerd Har- tedief. Cinema Palace: „De heele wereld lacht". o BURGERLIJKE STAND. Bevallen: Th. A. HooglandKuijl z.; R. V. BaarsHartmans z.; G. Barnhoorn van Opzeeland d.; M. van den Bosch Lammerts van Bueren d.; M. P. Huis Noels levenl. z. Ondertrouwd: J. I. Jansen en C. M. E. Voogt; P. B. van der Zwan en J. H. van Galen. Getrouwd: H. M .Vijver en C. E. Kant; W. Janzen en A. van Kampen; H. Brou wer en E. J. Mooiweer; J. W. H. Dor- maar en W. K. de Wijs. Directeur: JHR. G. LIAS Bilderdijkstraat la Telefoon 11928

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 2