maandag 30 sept. a.s. Kijkdag v. 10 tot 4 uur J.G.MARTIN EN ZONEN Verkooplokaal ,,'t Notarishuis" Groote sorteering Prima modellen VAKKLEEDINGMAGAZIJN Losse Blaadjes Het Witte Spatbord. 1 Vereen, der Notarissen te Haarlem 1 EN 2 OCT. VERKOGPINO GEHEIMZINNIGE DIEFSTALLEN. Het aantal geheimzinnige diefstallen van geld uit tasschen en portemonnaies is weer met één vermeerderd. Een fami lie, wonende aan de Aerdenhoutsduinweg deed bij de politie aangifte, dat uit een tasch, die lag op mevrouw's slaapkamer, een bedrag van f 80.is gestolen. DE NOORDWESTER STORM. Nauwelijks bekomen van den stevigen Zuidwester storm, die de vorige week ons land teisterde, woedde Woensdag een Noord-wester storm, die in kracht weinig voor zijn voorganger onderdeed. De dienst van Publieke Werken en Plantsoenen had haast handen te kort, om de vele boomen en zware takken, wel ke om- en afwoeien te verwijderen. Zoo sneuvelde aan de Oranje Nassau- laan 6 jonge iepen tegelijk, verder vielen boomen op het Kerkplein, aan den RiJ- perweg en de Esschenlaan. Een boom, staande langs de Donkere laan, moest, om erger te voorkomen, worden afge zaagd. Aan de Eikenlaan viel een tak op de trambaan. De dienst ondervond hier eenigen tijd vertraging. Van de oude Iep, staande tegenover den Rustenburgerweg woei een arm af en kwam juist achter een passeerende wiel rijder op den weg terecht. Het verkeer werd even gestagneerd. BLOEMENDAALSCHE MIDDENSTANDS-VEREENIGING. De Bloemendaalsche Middenstandsver- eeniging vergadert Dinsdagavond in ^ho tel „Vreeburg", ter bespreking van „De Mica", de landelijke Middenstandsten toonstelling, die door de drie groote lan delijke bonden van 1426 October over ons geheele land gehouden wordt. KON. NED. MIJ. VOOR TUINBOUW- EN PLANTKUNDE. De afdeeling Bloemendaal van boven genoemde Mij. hield Dinsdagavond een ledenvergadering in hotel „Rusthoek". Het belangrijkste agendapunt was de vasstelling van het werkprogram 1935-'36. De besprekingen hierover hadden het vol gende, voorloopige resultaat: OctoberHuishoudelijke aangelegenhe den; causerie. November: Propaganda-avond. Vertoo ning van de film der maatschappij. Plan- tenverloting ter versterking van het fonds voor Buitenlandsche excursies. December: Huishoudelijke aangelegen heden; Vakbespreking. Januari: Huishoudelijke aangelegenhe den. Causerie. Februari: Film. Maart: Film met causerie. April: Causerie met lichtbeelden. MTcir Huishoudelijke aangrolcgonhGden. VOETBALCLUB „BLOEMENDAAL". De voetbalvereeniging „Bloemendaal" houdt Woensdagavond een buitengewone ledenvergadering in „Rusthoek", ter voorziening van twee vacatures in het be stuur, te weten die van eerste en tweede secretaris, die beiden bedankt hebben. INGEKOMEN PERSONEN. J. N. van der Ley, Prins Mauritslaan 122, Overveen; G. W. van Barneveld Kooy, Noorder Stationsweg 8, Bloemendaal; F. M. E. van der Valk, Zandvoorterweg 9, Aerdenhout; G. M. Roose, Mej., Bloemen- daalscheweg 287, Overveen. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: A. H. RoosLeuvenberg d. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Jhr. W. Ph. Teding van Berkhout en A. A. G. van Valkenburg; P. B. van der Zwan en J. H, van Galen; G P. Meeuwenoord en L, M, Hubmer. Overleden: Y. P. van Egmont. 72 jaar; W. A. Bijlard, 74 jaar. VOLKSUNIVERSITEIT HAARLEM EN OMSTREKEN. Nu de herfst weer in het land is, gaat de Volksuniversiteit ook weder hare deu ren openen voor de vele belangstellenden. Wij ontvingen een programma voor den cursus 1935'36, waaromtrent wij gaarne het een en ander willen vermel den. Ook dit jaar blijkt er weer voor „elck wat wils" te zijn. Wanneer we enkele grepen doen uit "t programma der luistercursussen, avonden die ook voor niet leden toegankelijk zijn, dan zouden we de aandacht willen vesti gen op een voordracht van Dr. den Hol lander over Amerika, dat de tourist niet ziet, het Spiritisme door Dr. Ten Haeff, Dierengedrag door den heer Fortielje enz. Op de werkcursussen wordt den leer gierigen de kennis van de Italiaansche en Fransche talen bijgebracht. Hiervoor zijn toégangskaarten verkrijgbaar aan de Openbare Leeszaal Prinsenhof. Wij merken nog op, dat de luistercur sussen ook voor niet-leden toegankelijk zijn tegen betaling van een matige entree. Voor de leden worden ten slotte een reeks lezingen gehouden, waarvan de eer ste door Dr. Van Ledden Hulsebosch op Zaterdag 28 September, des avonds ten 8 uur in het Gebouw van den Protestan tenbond, en zoo voort. Zij die verdere inlichtingen wenschen te ontvangen aangaande de werkwijze van deze nuttige instelling, of wel het programma zouden willen inzien, verwij zen wij naar den Secretaris Dr. J. S. Bartsma, Zonnelaan 49, Tuinwijk Zulu, Haarlem, Telefoon 14442, In sobere bewoordingen, die niettemin de groote verdiensten van den overledene op juiste wijze in het licht stelden, heeft de burgemeester wijlen Ir. A. Stoop her dacht. Hij memoreerde, wat deze groote Nederlander, die zich Bloemendaal tot woonstee had gekozen, in deze gemeente heeft gewrocht en vond daarbij gelegen heid, er op te wijzen, hoe hij, in tegen stelling met vermogende lieden uit vroe ger eeuwen, wier naam voortleeft in stichtingen, die ouden van dagen ten profijte strekken, metterdaad belangstel ling heeft getoond voor het opgroeiend geslacht. Stoop's bad. de Bloemendaal sche Schoölvereeniging en h i Kennemer Lyceum zijn er de blijvende getuigenis van. De agenda der vergadering die een twaalftal punten telde, begon met wat stemmingen. Tot voorzitter van de com missie van Toezicht op de Arbeidsbemid deling werd in de vacature-Bornwater Wethouder Hogenbirk benoemd, hetgeen voor de hand lag. Maar de stemming voor leden en plaatsvervangende leden in het Georganiseerd Overleg, men zie voor den uitslag ons verkort verslag, vorderde den noodigen tijd uit hoofden van vrije stemmingen en herstemmingen. Het straatverlichtingscontract met het P.E.N. wordt gewijzigd in het voordeel der gemeente. Zoowel voor de avond- als nachtlampen zal voortaan een tarief gelden, dat 16 a 20 beneden het te genwoordige ligt. Een bezuinging der halve, maar aangezien een wijs man zich op de hoogte stelt van het juiste bedrag van zijn meevallertje, zoo goed als v. dat der kwade posten, vroeg de heer Quarles in een volgende vergadering eens precies te mogen vernemen, voor hoeveeel Bloe mendaal nu wel gebaat is door deze con tract-wijziging. Eerst bij punt, 8 kwamen dfe tongen los. Maar dan eens heeft de heer Quarles er op gewezen, dat er in Bloemendaal vele Villa's leeg staan; ze zijn te groot d.w.z. te duur, voor bewoning door één gezin. Dit raadslid had daarom een amen dement ingediend op art. b 2e lid der Bouwverordening, waardoor het mogelijk zou worden, dergelijke villa's te verbou wen voor bewoning door twee gezinnen. Op zichzelf lijkt ons het denkbeeld van den heer Quarles zeer gezond: beter een perceel in tweeën te laten bewonen dan het leeg te laten staan. Maar men kan op twee manieren een villa halveeren, n.l. door een verticale en door een horizon tale afscheiding. Huiselijker gezegd: Je kunt er een „dubbele villa" van maken én eeii onder- en bovenwoning. En nu bleek er een sterke strooming te zijn te gen het boven- en benedenhuis-systeem. B. en W. bleken om te beginnen una niem tegen. Zij wezen er bij monde van den Voorzitter en Wethouder Prinsenberg op, dat Bloemendaal geen boven- en be nedenwoningen kent, ook niet het betere type. „Men noemt het nu wel flatwonin gen," zoo sprak de laatste, ,,maar het komt toch neer op een beneden- en bo venhuis. En die passen nu efenmaal in het stadsbeeld, maar niet in 'n gemeente als de onze." De heer Quarles kon zich hiermede niet vereenigen. Een Wethouder, zoo betoogde hij, heeft in een gemeente als Bloemen daal de handen vol en f 1900.is zeker geen overdreven schadeloosstelling. Waaraan de heer Schulz volkomen juist toevoegden dat Gedeputeerde Staten zich met de begrooting accoord hadden ver klaard, zoodat het niet aangaat, thans deze begrootingspost te besnoeien. Er werd dan ook met algemeene stem men besloten, de Kroon te verzoeken, de regeling, die Ged. Staten voorstellen, niet goed te keuren en in ieder geval niet te treden in tegenwerkende kracht. De Duinlustweg en Elswoudslaan ont beren avond- en nachtverlichting en zouden aldus aantrekkelijk domein voor minnenkoozende paartjes en misdadigers kunnen heeten: een beetje verlichting kan geen kwaad, had een der raadsleden geoordeeld en hij had een vorige verga dering geïnformeerd naar de kosten, die hiermede gemoeid zouden zijn. Die ble ken niet malsch te zijn: de aanschaffing zou f 7500.vergen en het jaarlijksche onderhoud f 3400.Geen wonder, dat de commissie van Publieke Werken naar het hart van B. en W. sprak, toen zij ongunstig preadviseerde, ook al in ver band met de bekende eigenaardigheden dat het bovendek van de Elswoudslaan gemeentelijk maar de ondergrond parti culier bezit is. Doch bovendien: men pleegt verlich ting aan te brengen daar waar werken der duisternis de goede coutumen en ze den onzer samenleving belag(;n. Welnu, de Voorzitter deelde met rechtvaardige trots mede, dat de veiligheid daar ter plaatse na zonsondergang niets te wen schen overlaat, daargelaten dat er wel licht af en toe een hartje gebroken en een kus gestolen wordt. Maar zulke mis drijven worden niet vervolgd, tenminste niet door de politie. Van de Elswoudslaan gingen wie naar de Brederodelaan. Zooals men weet heeft de Bloemendaalsche Hockeyclub das r haar terrein en zooals men zich wellicht herinnert heeft de gemeente het de ver- eeniging mogelijk gemaakit, ter plaatse een clubhuis te bouwen. Ter plaatse daar ging het nu juist om. want B. en W. hadden na veel wikken en wegen en pas sen en meten geen andere plaats voor ',t Clubhuis kunnen vinden dan aan de Brederodelaan, tegenover het tei- rein, zoodat de weg zal liggen tusschen .veld en clubhuis. Daar wilde de Raad nie.t aan. Het inconveniënt van een club huis, dat door een weg van het terrein gescheiden is, daargelaten, meende men dat het gebouwtje hier zeer leelijk zou staan. En de heer Cassee mocht er, zeer terecht, over klagen, dat men op deze wijze het einde niet ziet van deze aange legenheid en daarbij den steun erlangen van den heer Quarles, de Raad luisterde naar de mannen van het vak, die in den persoon van de heeren Posthumus Meyjes en Cramer het gebouw op deze plek land schapontsiering noemden en verwierp het voorstel met 9-6 stemmen. De heer Rohling merkte op, dat ver deeling van een villa in twee woningen reeds mogelijk is door het verleenen van dispensatie, waaraan de heer Posthumus Meyjes toevoegde, dat het bouwtechnisch heel wat gemakkelijker is, een horizon tale dan een verticale verdeeling aan te brengen. De mogelijkheid, die de heer Rohling in het licht had gesteld, scheen op den heer Quarles nogal indruk te ma ken. Hij trok althans zijn voorstel in. Intusschen gelooven we niet dat het voor eigenaars van villa's, die hun pand voor twee-gezins bewoning willen laten inrichten, bepaald gemakkelijk zal wor den gemaakt. Daarvoor bleek de opvat ting achter de groene tafel te zeer ge fundeerd. Wij constateeren het met eenig leedwezen. Want het is er o.i. den tijd niet naar, om in een gemeente, zelfs als die gemeente Bloemendaal heet, aan een aantal groote, leegstaande villa's den voorkeur te geven boven bewoonde pan den, verticaal dan wel horizonaal ver deeld. Snijdt het bezwaar van Wethou der Prinsenberg inderdaad hout? We kunnen met den besten wil niet inzien, in welke mate het stedenbouwkundig dan wel het landschappelijk schoon van Bloe mendaal geschaad zou worden, wanneer hier en daar een villa er een deur bij- krijgt. Respectabele woningen zullen het blijven en of het zooveel fraaier staat, een serie onbewoonde villa's te hebben, dan althans bewoonde perceelen, is een vraag, die zichzelf beantwoordt. En wie Vergoedt den eigenaren de schade, die het gevolg is van het jaar en dag leeg staan van een pand, dat toch ook onder houden moet worden? Er is nog iets anders. De vraag naar groote villa's is in bedenkelijke mate af genomen en gunstiger tijdsomstandig heden zullen hierin maar zeer ten deele verbetering te zien geven. Het moderne gezin stelt andere eischen dan voorheen, de gerieflijke beknoptheid van de kleine villa of een flat staat velen wat meer aan dan de ruime bewoning, waarop men zich te voren toelegde. En hier ligt, dunkt ons, het zwaartepunt van deze kwestie: Bloemendaal ontbeert de woon gelegenheid, die plaatsen als de Gooidor- .1 ■EISEN Paarlaarsteeg 1 - Tel. 12842 pen, Apeldoorn e.a. in zoo ruime mate bieden: de kleine villa, het geriefelijke landhuis, kortom het type, dat elders bij honderden gebouwd en bewoond wordt. Bloemendaal, het is de oude klacht, heeft geen bouwterrein en men moet daar voorhands in berusten. Maar wan neer de groote, thans leegstaande, villa's door verbouwing, hetzij horizontaal, het zij verticaal woongelegenheid kunnen bieden aan hen, die om velerlei redenen gaarne in Bloemendaal zouden wonen. wel, er zijn zwaarder offers gebracht dan het prijs geven van het principe der een-gezins bewoning, dat in den goeden ouden tijd mocht gelden, maar niet meer in overeenstemming is met de gewijzigde omstandigheden. De jaarwedde der Wethouders in Bloemendaal bedraagt f 1900.Gede puteerde Staten hadden thans aan den Raad verzocht, dit salaris op f 1500.— te bepalen met terugwerkende kracht tot 1 Januari. De rondvraag voerde ons kriskras door de gemeente. De heer Enschede vestigde de aandacht op den onbewaakten over weg aan de Tetterodeweg, waarvan hij gevaar duchtte, en binnenkort hier 2 electrische treinen langs zullen denderen Ander gevaar vreesde dit Raadslid, en menig lid viel hem bij, van de veel te hooge beplanting van het rond point in de Zomerzorgerlaan, waarop wethouder Prinsenberg den Raad een klein college gaf in de moeilijke materie van het be planten van bermen en plantsoenen op een wijze, die het oog bekoort en de be grooting niet bezwaart. De heer Bouvy achtte rijwielpaden langs de Elswouds laan zeer gewenscht, waarop de Voorzit ter hem leukjes naar den rentmeester van Duinvliet en Elswoud verwees en de heer Luden voerde ons in den geest te rug naar den Tetterodeweg en vroeg hoe het staat met het nieuwe viaduct. Het bleek, dat het gemeentebestuur de De overheid, vol goede zorg Voor 't veilig rijden op de fiets, Heeft thans iets moois geordonneerd, Als dat niet helpt dan baat er niets! Met ingang van October moet Het achterspatbord wit gelakt, Want anders wordt ge mèt uw fiets Door de politie opgepakt. Zoo'n witte klodder achteraan Is voor een automobilist Gemakk'lijk, nu bij duisternis Hij zich in d'afstand niet vergist. Gelukkig is 't mij nooit gebeurd Dat ik van acht'ren onverwacht Werd aangereden. Tot mijn vreugd Beleefd' ik nooit zoo'n onheilsnacht. Maar 't kan gebeuren en ik juich Dus alles toe, wat het gevaar Van pedd'len in de duisternis Vermindert voor de fietsersschaar. Al staat 't een beetje kakelbont. De veiligheid gaat bovenal! U blijft óók liever nog gezond! XANDER. uitvoering van dit werk zooveel mogelijk bevordert, doch dat de spoorwegen met de voortvarendheid, die groote onderne mingen siert, nog wel een maand of twee zal noodig hebben, voordat de aanbeste ding zal plaats hebben. En dan bleken de parkeerbepalingen voor de Julianalaan den nestor van den Raad niet geheel te kunnen bevredigen, waarop de Voorzitter de gebruikelijk^ toezegging deed. Toen ging de Raad in besloten zitting. AGENDA STADSSCHOUWBURG Zaterdag 28 September, 20,15 uur, Kunst aan het Volk, De Jonge Spelers: „Thijl Uilenspiegel". Zondag 29 September, 20,15 uur, Am- sterdamsch Tooneef Ver. „Pygmalion". Dinsdag 1 October, 20,15 uur, Vereen. Rott. Hofstad Tooneel: „Gevaarlijke Bocht". Zaterdag 5 October, 20.00 uur, Am- sterdamsch Tooneel Ver.: „Electra". Dr. v. SENDEN-CURSUS Evenals verleden jaar is door de stich ting voor Religieus Monistische Cursus sen, commissie voor Haarlem en Omstre ken, een serie lezingen belegd van Dr. G. H. v. Senden, in het gebouw van den Ned. Protestanten Bond, Jacobstraat, Haarlem, op Woensdagen 2, 9, 16. 23 en 30 October en C November a.s. te 8,15 uur precies. Dit jaar wordt behandeld: Het pro bleem der „rechter"- en „linker"zijde der menschheid. Een overzicht is aan beken de belangstellenden toegezonden. Overzicht en inleiding zijn aan te vra gen o,a. bij den heer W. Munnix, woon adres Hotel „Duin en Daal". De plaats van samenkomst staat defi nitief vast als boven is aangegeven. HET VERTREK VAN Mr. W. G. DEL BAERE Kantonrechter te Haarlem. Tal van personen, ook anderen dan rechtzoekenden of rechterlijke ambtena ren zullen met leedwezen hebben verno men, dat Mr. Del Baere met 1 October a.s. zijn betrekking van Kantonrechter neer legt en zich elders metterwoon gaat ves tigen. Mr. Del Baere behoorde tot die rechter lijke ambtenaren, welke aan gepaste ge strengheid paren, volstrekte onpartijdigi- heid en wijsheid, waardoor hij in staat was door zijn kalme en weloverwogen denkwijze en een gemoedelijkheid die toch ook weer het tegendeel was, zacht- anderen tot een exempel strekt, ze te vervullen. Zal de figuur van Mr. Del Baere dan ook in Haarlem en Omstreken worden gemist, de verwacvting mag worden uit gesproken, dat velen aan hem de herin nering zullen bewaren als aan een voor beeldig rechter, wiens arbeid en persoon anderen tot een exempel srekt. RIJKSTELEFOON. Opgave van het aantal nieuwe aan sluitingen in het telefoonnet Haarlem in het tijdvak 12 tot en met 18 Sept. 1935. 16433 „Arbeid Adelt", Directiekeet bouw, Genestetstraat (tijd. aansl.). 16352 Bergman L. W„ Administratie en reclamekantoor, Soendastraat 60. 23714 Borst's Wico magazijnen A. J„ Stuyvesantplein 20. 23710 Felde G. G. H. von, Lgm. Bispinck- laan 15, Bloemendaal. 16378 Funny Jack, Humorist Feestarran- geur, Plein 17 rood. 16381 Janse L„ Oranje Nassaulaan 143, Overveen. NV D AN SA CAD E M I E AMSTERDAM HAARLEM 16353 Nationaal Socialistische Beweging (N.S.B.) afd. Stadsdiensten, Flo rastraat 14. 29142 Oeverhaus en Co. fa. C„ Manufac turen, Valkenburgerlaan 24, Heem stede. 16358 Onderlinge Rouwstalhouderij N.V. Rouwstalhouderij en Rouwautover- huur, Houtplein 21. 23704 Radio Centrale „Haarlem-Noord Een", Rijksstraatweg 394. 16362 Radio en Verlichting, S. Groenhuij- sen, Zijlstraat 96 a. 22471 Rombouts Dr. J. M, Geneesh, Pro vinciaal Ziekenhuis, Santpoort; Brederodelaan 53, Santpoort-stalt. 23635 Seijffardt Ir. A. L. W„ le Luitenant Mofordienst, Heussensstraat 102. 23165 Swaalf fa, Gebr. C. en A„ Grafmo numenten, Hagelingerweg 173 a, Santpoort. 16192 Vijn Joh., Banketbakkerij-automa tenhal, Tempelierstraait 7476. DE ONTHULLING VAN HET HELM-MONUMENT. Vrijdagmiddag heeft de burgemeester van Bloemendaal op het z.g>. „Kaasvlak je" aan den Zeeweg het gedenkteeken onthuld, gewijd aan den bekende, die het eerst het stuivende duinzand bedwong door helmbeplanting. Voordat deze plechtigheid plaats had, verzamelde zich een aantal genoodigden in de Raadzaal van het Raadhuis. Aan wezig waren o.m. wethouder Hogenbirk, de raadsleden Mr. A. J. Enschedé, A, Cas see en Mr. J. Bierens de Haan, de ge meentesecretaris Mr. Dr. J. F, Veeren, de directeur van Publieke Werken, de heer J. de Jong, de jury voor de prijsvraag voor dit monument, Prof. R. N. Roland Holst en de beeldhouwer Mendes da Costa en de beeldhouwer van het monu ment J. Havermans. De burgemeester bracht dank aan den ohbekenden schenker van het monument, die hier door Mr. Enschedé vertegen woordigd werd, voorts de jury voor haar arbeid en ten slotte den heer Havermans. Spreker wees er op, dat het planten van helm een daad is geweest van groote nationale beteekenis, de overwinning door het Hollandsche ras op het zand. Ook in onzen tijd met zijn maatschappelijke nooden dreigt veel welvaart te verdwij nen onder het zand van den tegenspoed. In dat opzicht schenkt dit monument ons goeden moed, om door de kracht in ons zelf te overwinnen. Mr. Enschedé dankte voor de waardee- ïcnde woorden, aan het adres van den schenker geuit en wees er op, dat dit beeld uitdrukt, wat in onze dagen zoo noodig is: Behoud wat je hebt! Overigens merkt spreker op, dat dit monument op de juiste plaats komt, n.l. daar. waar op last van Jacoba van Beieren de duinen voor het eerst met helm zijn beplant. Het gezelschap begaf zich daarop met auto's naar het monument, dat, als hier boven reeds vermeld, door den burge mees er onthuld werd. HET KAMPVUUR DER PADVINDERS. In verschillende dagbladen stond aan gekondigd dat op Zaterdag 21 Septem ber een kampvuur bij het Jeugdhuis te Bloemendaal zou ontstoken worden. Aangezien een padvinder het woord bil de daad voegt, was het speelterrein van het Jeugdhuis ingeruimd voor de ouders, donateurs, ooms en tantes en geheel de Bloemendaalsche bevolking te ontvangen en klokke half acht gaf de Hopman, de heer J. Wezelman, het sein van „Vuur!" Begunstigd door schitterend najaars weer met totale windstilte, steeg de rook met de vlammen recht opwaarts ten hemel. Het was een fantastisch gezicht, Directeur: JHR. G. LIAS Bilderdijkstraat la Telefoon 11928 bijna een sproo aardig begon te Egyptische duist verdoovend ge] aangesneld. Wel ge beesten dii houden. Zij zor bij de aanwezig! Daarna hieli een toespraak, zend dat de begint te gerak winst van Wel] Het ligt In de van het Jeugdl Padvinders te t kan niet gebom en kalk, maar c Gedeeltelijk i: zij de donateur er sneller me werkloosheid te drage op posl van den groep: K. J. Bonnes, ten zeerste wel] Na deze u Verkenners m hoewel onvooi slaagden. „Prol Haarlem's Da deed daar ee verschillende i geoogst. In de maal niet met door de Verken geveer dertig f mooie aanwinst Als laatste r Terwijl alle i het kampvuur de Hopman e er op wijzende vormd, het syn vinders-organis reld. Na het le kort gebed, wa het „Wilhelmu kampvuur beëi: VOOR VI Het uitvoere nationalen Vi Vrijheid, geve van 10 land 1 October in nève, heeft, tieke en econo besproken, ve genomen. In deze resc op het weder tot geheele i en gewezen 01 ken, wier grondbeginsele pen en dus ei overeenkomst» vormen voor bond. Het uitvoert aangedrongen ciale en econ handhaving baarheid vai controle en natuurlijke bo Het heeft vrouwen van te bieden aa: gerbevolking, maatregelen luchtaanvallen Naar aanleic Duitsche regef middelen te kanselier Hitli test gezondei politiek- die I hongering der Den 17en Si gevaardigden semblée. Bene legenheid vest d-e hachelijke lichten. Tenslotte 1 voeren van actie, een „op regeeringen" wapening te overeenkomst-t erkenning vt lijkheid van een eind zulli sche anarchie zich draagt. Binnen zee mededeelinger gepubliceerd. ORGELBESI Op Dinsc De serie a Kerk, waarop gast wordt, v eert, gewijd t Onze kran die uit het pi wat er in zit, lega's voorzet Hoe plech Psalm, keuri? Ook de Préli gehouden, de als de uit dj van C. F. He Minder goe sie van Cor 1 onder Jezus structie ons ons de kna de Lange Jr. Een waard concert vorm Hendrik And Robert als a: jubelen. Dankbaar waarts ons nigen warer van 't schooi le hand gebc CA

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 2