Coöperatieue Diner-Vereen. Herfst- .WILLEM P. DAMAVE inzaH-naaimaciiine 185 MODELLEN Tooneel Kunst Ingezonden Film Predikbeurten Allerlei DE HAARLEMSCHE Geen Lidmaatschap Jan Geijlvoet Jr. Nagekomen berichten. bijna een sprookje. Toen het kampvuur aardig begon te knetteren kwamen uit de Egyptische duisternis de welpen met oor- verdoovend gekrijsch over het grasveld aangesneld. Welpen zijn nu eenmaal jon ge beesten die niet gouw hun mondje houden. Zij zongen een aardig vers, dat bij de aanwezigen veel bijval oogstte. Daarna hield de Hopman Wezelman een toespraak, er in hoofdzaak op wij zend dat de „Elswoud-groep", dakloos begint te geraken, gezien de groote aan winst van Welpen en Verkenners. Het ligt in de bedoeling op het grasveld van het Jeugdhuis een ti epenhuis voor Padvinders te bouwen. Zooals men weet kan niet gebouwd worden zonder steenen en kalk, maar daar is geld voor noodig. Gedeeltelijk is het al bil elkaar, dank zij de donateurs en donatrices, doch om er sneller mede voort te werken en de werkloosheid tegen te gaan, is eene bij drage op postgiro no. 205412, ten name van den groepspenningmeester, den heer K. j. Bonnes, Julianalaan 96, Overveen, ten zeerste welkom. Na deze uiteenzetting begonnen de Verkenners met voordrachten, welke, hoewel onvoorbereid, allen uitstekend slaagden. „Professor Nimbus", welke van Haarlem's Dagblad was weggetippeld, deed daar eenige voordrachten, terwijl verschillende één-acters bijval hebben geoogst. In de pauze werd de thee, dit maal niet met witte puntjes, geserveerd door de Verkenners. Deze thee bracht on geveer dertig gulden op, alzoo weer een mooie aanwinst. Als laatste nummer, het sloteffect. Terwijl alle padvinders in een kring om het kampvuur een keten vormden, sprak de Hopman eenige gevoelvolle woorden, er op wijzende dat de band door hen ge vormd, het symbool is, de band der pad vinders-organisatie over de geheele we reld. Na het lezen van een Psalm en een kort gebed, waarna door alle aanwezigen het „Wilhelmus" was gezongen, werd 't kampvuur beëindigd. VOOR VRIJHEID EN VREDE. Het uitvoerend Comité van den Inter nationalen Vrouwenbond voor Vrede en Vrijheid, gevormd door afgevaardigden van 10 landen, van 25 September tot 1 October in vergadering bijeen te Ge- nève, heeft, na de tegenwoordige poli tieke en economische toestand te hebben besproken, verschillende resoluties aan genomen. In deze resoluties wordt aangedrongen op het weder opnemen van de voorstellen tot geheele en algemeene ontwapening en gewezen op de bedreiging die de rij ken. wier regeering in eigen land de grondbeginselen van het Recht verwer pen en dus evenzeer hare Internationale overeenkomsten zouden kunnen schenden vormen voor 't bestaan van den Volken bond. Het uitvoerend Comité heeft wederom aangedrongen op de toepassing van so ciale en economische sancties en op de handhaving van territoriale onaantast baarheid van Abessinië, zoowel als op controle en eerlijke verdeeling van de natuurlijke bodemrijkdom der wereld. Het heeft een oproep gericht tot de vrouwen van alle landen om weerstand te bieden aan de militairisatie der bur gerbevolking, geëischt in den vorm van maatregelen tot bescherming tegen luchtaanvallen. Naar aanleiding van het verbod van de Duitsche regeering om aan Joden levens middelen te verkoopen, werd aan rijks kanselier Hitier een verontwaardigd pro test gezonden tegen deze onmenschlijke politiek, die leidt tot een langzame ver hongering der Semietische bevolking. Den 17en September werden eenige af gevaardigden door den President der As- semblée. Benes.i, ontvangen en In de ge legenheid gesteld om hare meening over de hachelijke toestand der wereld toe te lichten. Tenslotte besloot het Comité tot het voeren van een groote Internationale actie, een ..opdracht der volkeren aan de regeeringen" om onmiddellijk verdere be wapening te staken en Internationale overeenkomsten te sluiten, gegrond op de erkenning van de onderlinge afhanke lijkheid van alle deelen der wereld, die een eind zullen maken aan de economi sche anarchie, die de kiem van oorlog in zich draagt. Binnen zeer korten tijd zullen nadere mededeelingen over deze actie worden gepubliceerd. ORGELBESPELING GROOTE KERK.. Op Dinsdagavond 24 September. De serie avondconcerten in de Groote Kerk, waarop de burgerij 's zomers ver gast wordt, werd besloten door een con cert, gewijd aan Hollandsche meesters. Onze kranige organist George Robert, die uit het prachtige orgel weet te halen wat er in zit, liet zijn Nederlandsche col lega's voorzeker recht wedervaren. Hoe plechtig klonk dadelijk de 33ste Psalm, keurig bewerkt door C. de Wolf. Ook de Prélude Pastorale, goed in stijl gehouden, deed het buitengewoon, even als de uit drie deelen bestaande Sonate van C. F. Hendriks Jr. Minder goed kon ons bekoren de fanta sie van Cor Kee, over het lied „Scheepke onder Jezus Hoede, waarvan de con structie ons niet kon boeien. Beter leek ons de knap bewerkte Ciaconna van S. de Lange Jr. Een waardig slot van dit interessante concert vormde het mooie Fête Dieu van Hendrik Andriessen, forsch van stijl, dat Robert als afscheid door de ruimte deed jubelen. Dankbaar gestemd keerden we huis waarts ons afvragende, waarom zoo wei nigen waren opgekomen om te genieten van 't schoone dat ons met zulk een gul le hand geboden wordt, NED. INDISCHE KUNSTNIJVERHEID. De „Section Hollandaise" van het Maison des Intellectuels stelt zich voor van Woensdag 25 September tot en met Maandag 30 September, in de toonzalen van de „Kerkuil", Nieuwe Gracht 23 te Haarlem een tentoonstelling te orgam- seeren van voortbrengselen van Nederl. Indische Kunstnijverheid van de Vereeni- iging ..Boealan", aangevuld met voorwer pen uit particulier bezit. De tentoonstelling, die wij ons voorstel len eens te gaan zien (de opening konden wij tot onzen spijt niet bijwonen) is da gelijks geopend van 10.30 tot 18 uur, ter wijl 's middags gelegenheid zal zijn de Thee (a f 0.20) met Indische lekkernijen te gebruiken. Ten bate van het werk van het Maison des Intellectuels zal een entrée van f 0.25 worden geheven. De tentoonstelling werd Woensdag ge opend door den heer A. G. Boes, wethou der van onderwijs te Haarlem. Des avonds vereenigde men zich aan een Rijsttafel bij Brinkmann en werd ten 8.30 uur een Kunstavond aangeboden door de Kon. Ver. Oost en West, Ook de overige dagen bieden nog veel attracties w.o. causerie met lichtbeelden door Douair van BeresteijnTromp, op Dinsdag 26 September en dito op Vrijdag door den heer Lamster, conservator aan het Koloniaal Instituut en anderen, zoo dat wij iedereen zouden willen aanraden zoowel de tentoonstelling te bezoeken, daar de middagthee te gebruiken of een nuttigen avond te gaan besteden. T -JfK elektra. Op Zaterdag 5 October a.s. zal in den Stadsschouwburg te Haarlem de veelbe sproken opvoering van Sophocles' „Elek tra" door de N.V. Amsterdamsche Too- neelvereeniging, artist, leiding A. v. Dal- sum en A. Defresne, met medewerking van het Utrechtsche Stedelijk Orchest doorgang vinden. Dank zij de samenwerking met het ac tieve bestuur van de Haarlemsche afdee- ling van de Nederlandsche vereeniging voor Huisvrouwen kan voor deze voorstel ling vrijwel op een uitverkochten schouwburg gerekend worden. Ook kon den, dank zij deze samenwerking, de prij zen, die uiteraard voor eene dergelijke voorstelling hoog moeten zijn, nog bin nen redelijke grenzen gehouden worden. Bovendien zegde de Bach-vereeniging te Haarlem voor dien avond haar moree- le steun toe. Verwacht mag worden dat Zaterdag 5 October de élite der Haarlemsche- en Kennemer tooneel- en muziekliefhebbers aanwezig zullen zijn. De nadruk mag er nogmaals op gelegd worden, dat zoowel dramatisch als muzikaal, deae voorstel ling een gebeurtenis wordt. De plaatsbespreking zal plaats hebben op 3, 4 en 5 October, aan den Stads schouwburg te Haarlem. BEUNHAZERIJ IN DE LICHAMELIJKE OPVOEDING. Het is dringend noodzakelijk eens te waarschuwen tegen het optreden van en kele volkomen-onbevoegden, die met on gelooflijk weinig verantwoordelijkheids gevoel zich uitgeven voor leider (leidster) van gymnastiekclubjes, privélessen, mas sage, enz. Soms hebben deze menschen geen en kel diploma; in andere gevallen een vrij wel waardeloos papiertje, verkregen na enkele maanden meer of minder intense studie. Er zijn zelfs gymnastiekscholen in Duitschland, die na twee weken een soort diploma uitreiken; bezitsters hier van durven soms rustig aan het lesgeven te gaan! In uw eigen belang en in het belang van uw kinderen raden we u dringend aan, vóór u zich voor gymnastieklessen met iemand in verbinding stelt, u eerst te overtuigen of de organisator in het be zit is van de Middelbare Onderwijs-acte in Lichaamsoefeningen. Alléén deze akte geeft u de waarborg, dat u goede lichaamsoefeningen op de tenig juiste wiize gedoceerd krijgt. Gymnastiek door onbevoegden is zeer gevaarlijk; het zal u meer kwaad dan goed doen. Jul. Kammejjer, Leeraar Lich. Opv. M.O,, Koediefslaan 66, Heemstede, Telefoon 29380. EEN FANTASIE-FILMHELD. Popeye, de zeeman. U kent hem wel: hij verschijnt steeds menigvuldiger op het doek van onze bios copen, aangekondigd door zijn eigen gezellige Popye-wijsje met de verrassen de stoomfluit-interpunctie! Popeye, de krachtpatser, verdediger van zwakken en weerloozen, held van tal- looze zeer komische Max Fleischer-tee- kenfilms, nieuwste filmidool van iederen trouwen bioscoopbezoeker! Popeyeis geboren uit de vaardige teekenpen van den heer E. C. Segar en verscheen den volke voor het eerst in een kranten-„eartoon", d.w.z. zoo'n dage- lijksche serie plaatjes met bijschriften a la Jopie Slim, Adamson en Bruintje Beer. Segar, een geboren Amerikaan, begon In 1919, na een wisselvallige loopbaan waar in hij achtereenvolgens huisschilder, de corateur, behanger, fotograaf, étaleur en filmoperateur was, cartoons te teekenen voor Amerikaansche kranten. Hij opende met een serie geheeten Zondag 29 September. BLOEMENDAAL Nederl. Hervormde Kerk. 10 uur voorm. Ds. Joh. Rauerds, Zendingsdirector te Oegstgeest. OVERVEEN. Nederl. Hervormde Kerk. 10 uur voorm. Prof Dr. F. W. A, Korff, Hoogleeraar te Leiden. Gereformeerde Kerk. 10 uur voorm. Ds. J. C. Brussaard 5 uur nam. Dezelfde. De Vrjje Katholieke Kerk. Popellaan - Kinheimpark Zondag 29 September 10.30 voorm. Ge zongen H. Mis; Woensdag 2 October, 8 uur nam. Vespers en Lof. Donderdag 3 October, 7,25 voorm. Ge sproken H. Mis. SANTPOORT Nederl. Hervormde Kerk. 10 uur voorm. Ds. Pattist, uit 's-Gravenhage. Nederl. Hervormde Evangelisatie 10 uur voorm. Ds, M. J. Punselie, Leiden. Gereformeerde Kerk in Hersteld Verband Gebouw Bethel, Wiistelaan. 10 uur voorm, de heer K. van den Berg. ZANDVOORT Gereformeerde Kerk in Hersteld Verband Brederodestraat 31 10 uur voorm. Ds. P. van der Vloed, 5 uur nam, Geen dienst. HAARLEM Eglise Wallonne. Dimanche 29 Septembre. 9 h; 30 Service. 10 h: 30 Service et Sermon. Pasteur Krafft. Collecte spéciale pour l'Eglise. 11 h; 45 Service des Enfants. Soefi-beweging Holland afd. Haarlem. Hervatting Universeele Eerediensten op Zondag 29 September a.s. te 11 uur v,m, 't Nut, Lange Veerstraat 16, Haarlem. Onderwerp; „Het gevleugelde Hart". Geref. Kerk (H.V,) Groote zaal „Blauwe Kruis" Oude Groenmarkt 20. 10 uur voorm, Ds. P. A. E. Sillevis Smitt Heilig Avondmaal 5 uur nam. Dezelfde. Heilig avondmaal en dankzegging. In de voorzaal 10 u. voorm. Kinderdienst ..Thimble Theatre", waarin Olive Oyl en haar broer Castor Oyl de hoofdpersonen waren. Op zekeren gedenkwaardigen dag b-sloten die twee een reisje te gaan ma ken waartoe ze een fraai schip aankoch ten. Alleen de! bemanning ontbrak nog en toen Castor een mah op de kade zag staan, riep hij: ,,Hé! Ben jij zeeman?" Popeye verrijst „Zie ik er soms uit als een koeienjon- ge?" kwam het antwoord met een schor re bas en daar stapte Popeye aan dek. Aanvankelijk bedoelde Segar Popeye al leen maar als bijfiguur, maar de Zee- man-die-ied|ereen-zijni-vet-geeït, voldeed hem en zijn publiek zoo goed, dat Popeye al spoedig tot hoofdfiguur van het car toon werd. Flang! dat is het geluid, dat de feno menale rechtsche van Popeye op de kin van zijn tegenstanders maakt. En zoo is dat geluid jarenlang weergegeven bij de plaatjes van Segar, waarin Popeye zich een weg door het leven sloeg ten aan schouw® van geheel het krantenlezend publiek van Amerika. The Sailor ver overde zich in dien tijd een groote popu- lairiteit, doch pas toen Max Fleischer tot de conclusie kwam, dat dat geluid Flans via het medium van de sprekende film nog beter tot zijn recht zou komen, be reikte Popeye het toppunt van zijn roem. Fleischer, de schepper van Betty Boop, had Popeye van zijn geboorte af bewon derd. Hij volgde de Segar-cartoons altijd geregeld, amuseerde zich gewteldig met de woorden en daden van den Zeeman, haalde sneller adem als Popeye weer eens tegen een overmacht ten strijde trok en voelde zich verlicht als met de hulp van een hartige beet spinazie de everwinning weer was behaald. En toen drong al spoedig de gedachte zich aan hem op, dat Popeye's avonturen op het witte doek nog een veel grooter effect zouden kunnen sorteeren. Voorbeschikt voor de film. Hij meende dat Popeye's heroische veld slagen en zijn fenomenale kracht de juiste ingrediënten waren voor teeken films. De Popeye-verhalen waren altijd vol pootige actie elk oogenblik vonden er kolossale vuistgevechten en ridderlijke aframmelingen plaatsin de krant maakten die avonturen al een adernbe- nemenden indeuk, maar waar kan actie beter weergegeven worden dan op de film? D e film zou alle gevechten van b; gin tot eind kunnen toonen. eiken vuistslag zou in ziin onderdeelen te vol gen zijnterwijl de courant slechts heel enkele posities uit de kamp kon vastleggen. En denk dan eens aan de geluidsmoge lijkhedenhet geschreven „flang" kan nooit zoo indrukwekkend zijn als het filmgeluid „flang"geluid is er nu eenmaal op berekend gehóórd te worden. Neem ook eens het gekreun en gegrom der strijdendendat alles valt weg in de krantenplaatjes, maar kan op de film prachtig uitgewerkt worden. Een buitengewone vondst! Wel, Fleischer zette zijn gedachten in daden om, maakte een overeenkomst met het Kink Features Syndicate Inc. en met Segar en lanceerde Popeye als filmster. Met onmiddellijk succes! Als een eerste rangs ster staat Popeye thans naast Bet ty Boop, geëerd door honderdduizenden krantenlezers en millioenen bioscoopbe zoekers. Teekenend voor de populairiteit van Popeye is het feit, dat in Amerika de „Popeye-clubs" als paddestoelen uit den grond schieten. Op initiatief der biosco pen worden in tallooze plaatsen in de V.S. jeugdclubs opgericht met Popeye als schutspatroon. Deze clubs hebben iedere week hun speciale bioscoopvoorstellingen, waarvan de Popeye-films natuurlijk het hoofdnummer vormen. De jongelui kiezen hun eigen bestuur, hebben insignes, de bioscopen stellen zingende Popeye-pijpen beschikbaar, enz. enz. Het enthousiasme is groot en Fleischer blijkt een meester lijk inzicht te hebben gehad toen hij Popeye uitkoos als held van zijn nieuwe series. Nu had Fleischer ook den steun van 'n enorme ervaring op dit gebied. Geboren in Oostenrijk, werd hij al op zijn vierde jaar naar Amerika gebracht, waar hij aan verschillende scholen kunst studeer de. Hij werkte vervolgens eenigen tijd als teekenaar bü een New-Yorksch blad en klom op tot artistiek redacteur van het Populair Science Magazine. Gedurende den oorlog was Fleischer verbonden aan den Generalen Staf van het leger der V.S. en produceerde in die functie films met opvoedende waarde voor de soldaten. Fleischer is in de filmwereld niet alleen bekend als een prachtig teekenaar, maar ooV. als een knap uitvinder. Hij heeft acht patenten op zijn naam staan op verschil lende filmtechnische uitvindingen. Over de geheele wereld heeft hij grooten naam gekregen als de schepper van tee- ken-filmhelden als Clowntje, Bimbo, Bet ty Boop, enz. enz. Fleischer's plannen. Zijn geheele teekenfilmproductie wordt door Paramount uitgebracht en zoo kun nen wij in het seizoen 1935-'36 weer van hem een serie Popeye-films en een serie Betty-Boop-films verwachten. Als bijzon derheid dient vermeld dat hij een getee- kende twee-acter in driekleurige techni color zal maken, met Popeye in de hoofd rol en behandelend de avonturen van Sindbad, de Zeeman. Dat belooft een bij zondere attractie te worden! In de Betty Boop-filmpjes zullen wij allerlei nieuwe cartoon-figuren zien ver schijnen, min of meer bekend uit kran ten en humoristische tijdschriften, zoo ds Koning Hermelijn, de familie Muller, de Katzenjammer Kids, enz. enz. Daarnaast zal Fleischer zijn serie Color Classics vervolgen, waarvan we vorig jaar al zagen de schitterende Poor Cinderella, Little Dutch Mill, An Ele phant never forgets, Song of the birds, Dancing on the moon, enz. Komend sei zoen zullen deze Color Classics echter nog volmaakter zijn, doordat zij uitgevoerd zullen worden in driekleurige techni color. En tenslotte zal Fleischer op veelvuldig verzoek weer een serie „Screen Songs" brengendie gezellige, half getee- kende filmpjes, waarin vooraanstaande radio- en filmgrootheden de nieuwste schlagers lanceeren, terwijl een stuite rend, wit balletje, de beroemde „bouncing ball", het publiek dat mee wil zingen, dirigeert. Al met al handhaaft Fleischer krachtig zijn uitzonderlijke positie als Koning van het Voorprogramma. DE COLORADOKEVER. Herhaaldelijk hebben wij in de couran ten sinds jaren berichten kunnen lezen over de coloradokevers. Dat nam reeds in het jaar 1870 een aanvang. Toen begon men in Europa, ook in ons land, bang te worden, dat de gevreesde kever ook hier vasten voet 'zou krijgen. Dat was naar aanleiding van de groote verbreiding, die in genoemd jaar de keverplaag had. De volwassen kever is geel van kleur met zwarte teekeningen en vijf zwarte, overlangsche strepen over ieder dek schild. De larve is dik, vleezig, oranje geel of bruinachtig en kan 12 m.m. lang worden. Zoowel het volwassen insect als de larve vreet bladeren van aardappel planten; en doordat ieder wijfje eenige honderden eieren legt, alsmede doordat drie generaties elkaar in een jaar kun nen opvolgen, kan de Coloradokever voor de aardappelteelt enorm schadelijk wor den. Voortdurend houden de insecten de aardappelvelden kaal, waardoor natuur lijk van den groei der aardappels niets komt. Wanneer we dit weten en er bij beden ken, dat de aardappel een belangrijk deel van het volksvoedsel uitmaakt, kunnen wij gemakkelijk de vrees voor dit insect begrijpen. In sommige landen werd dan ook de invoer van aardappelen uit Ame- ka verboden, terwijl algemeen in ge schrift en teekening kennis omtrent den kever werd verspreid. Men had zich ech ter te gauw bang gemaakt. Al mocht een enkele maal een Coloradokever in Euro pa aangetroffen worden, die met een schip was overgekomen, de kever vestigde zich hier niet, tenminste niet in de eerste halve eeuw na 1870. Bakenessergracht 27 - Telefoon 14393 Opgericht in 1909 levert tegen kostprijs DINERPRIJS f 0.81; met soep of toespijs f 0.15 meer Bezorging ook in de buitengemeenten. Prospectus op aanvrage. le klas merk, voor- en achterui- werkend, gloednieuw. Levenslant ge garantie en 5 jaar service. Haarlem, Doelstraat 35. Opge richt 1902. Tel. 13538. Reparatie met 1 jaar garantie. Door de gemakkelijke middelen van gemeenschap werden de afstanden echter hoe langer hoe kleiner. In weinige dagen kunnen thans allerlei vruchten uit Ame rika naar Europa worden gevoerd en daarmee is de kans om levende kevers naar Europa te brengen zeer vergroot. In Duitschland vertoonden zich deze insecten dan ook in 1914 bij Stade in vrij grooten getale, later ook in Engeland en tegenwoordig kunnen wij herhaaldelijk berichten lezen, dat in Frankrijk de Co loradokever in verschillend? streken reeds groote schade aanricht. Krasse maatre gelen worden in dat land genomen om het schadelijk insect te bestrijden, maar men heeft niet kunnen beletten, dat de verspreiding steeds grooter omvang aan neemt. Uit officieele berichten, die de planten- ziektenkundige dienst te Wageningen uit België ontvangen heeft, blijkt, dat de Co loradokever zich aldaar sterk uitbreidt. Omstreeks het midden van Juli werden de eerste gevallen van de aanwezigheid van dezen kever gemeld, die alle dicht bij de FranschBelgische grens waren ge legen. Daarna is echter een geval gemeld in de omgeving van Gembloux (dicht bij Namen), terwijl het laatste bericht mel ding maakt van een haard, gevonden bij Beeringen. Deze plaats is gelegen in Bel gisch Limburg, ongeveer 15 k.m. ten n.w. van Hasselt en slechts 25 k.m. van de Nederlandsche grens Verwilderd. In verband met de moeilijkheden, die de aanwezigheid van den Coloradokever voor ons zal opleveren, is het noodzake lijk dat allen, die in het Zuidelijk deel van ons land wonen, er op verdacht zijn, dat zij thans dezen kever wellicht in hun aardappelvelden kunnen aantreffen. Van elk geval, waarin de aanwezigheid van den kever vastgesteld of vermoed wordt, moet aangifte gedaan worden bU den burgemeester hunner gemeente, waartoe art. 1 van de Coloradokever-wet ver plicht. De landbouwers dienen hierin niet na latig te zijn. Men moet bedenken, dat het thans nog mogelijk is de kevers onscha delijk te maken. Is het eenmaal zoover, dat de kevers in den gror.d kruipen, dan is er een haard gevormd, van waaruit het volgende jaar de verdere verspreiding plaats heeft. HET NIEUWE P.E.N.-GEBOUW Naar wij vernemen, zal het nieuwe P.E.N,-Hoofdkant oor in het Kinheim park Zaterdagmiddag 5 October a.s. om 3 uur door den Commissaris der Konin gin in de Provincie Noord-Holland, wor den ingewijd. Een voor onze gemeente belangrijke gebeurtenis is het, dat dit gebouw hier is verrezen, 'n bouwwerk van soberen voor namen stijl. En in strakken lijnen spre kend van de bedoelingen van den archi tect, den heer Ir. Zwiers (Haarlem), een kantoorgebouw te willen ontwerpen, dat duidelijk de utiliteitsgedachten naar vo ren brengt. Voor de omgeving van om wonenden zal het zeker van belangstel ling getuigen, indien zij 5 October de Vaderlandsche driekleur laten wapperen, DE P.E.N,-KLOK AAN DE KORTE KLEVERLAAN. Toen het P.E.N, zijn nieuwe tenten be trok en het oude gebouw aan de Korte Kleverlaan verliet, werd ook meteen de klok, die voor omwonenden en passanten van zooveel belang was, stil gezet. Gelukkig heeft de P.E.N,-directie na eenige dagen het uurwerk weer in gang gezet (electrisch), zoodat aan de verlan gens van omwonenden dienaangaande weer is voldaan. (Ongecorrigeerd). Laat thans Uw hoed vervormen, verven oi stoomen WILHELMINASTRAAT 7& HAARLEM

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 3