Uitzending van DINERS 6. J.BUDE, Cuisinier A.G.6.m.6IORGISSZn. Dome* Sinterklazen coniigenteering Mdderstr. W m Haarlem inzak-naaimachine 185 Maandag 4 nou. a.s. Kijkdag v. 10 tot 4 uur Tooneel Predikbeurten In fijn gefailleerde modellen 3.25 2,75 1.95 VAKKLEEDINGMAGAZIJN Buiten de Grenzen Schoorsteenvegers TELEFOON 1S310 Jan Geijlvoet Jr. Vereen, der Notarissen te Haarlem Verkooplokaal ,,'t Notarishuls" Geveatigd sedert 1920 Iordenstraat 74 - Telef. 13132 HAARLEM Vrijdag 25 October hield de heer Ch. Schwantje, secretaris der vereenlging een causerie over het onderwerp „De Tara- kan-reis naar Noorwegen". Zondag 27 October werd deze lezing herhaald voor het publiek en de opkomst was overweldigend. De lezing was weer prima en de lantaarnplaatjes iets meer uitgebreid dan op de eerste avond. De Rector, Pater Dr. N. Th. Vlaar, vroeg na het sluitingswoord van den voorzitter nog even het woord, waarbij hij allen dankte die meegewerkt hadden tot het slagen der tentoonstellingsweek en het bestuur, in 't bijzonder den voorzitter prees om zijn initiatief. „Natura Docet" kan op een geslaagde tentoonstelling terugzien. OPRUIMEN EN UITVERKOOPEN De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Haarlem en Omstreken maakt bekend, dat ingevolge Koninklijk Besluit de wet van den 13en September 1938, houdende regeling betreffende het uitver" koopen en opruimen in het winkelbedrijf, op 15 October in werking is getreden. Opruimingen, uitverkoopen en dergelij ke tijdelijke aanbidingen mogen eerst aangekondigd worden, nadat voormelde Kamer daarvoor toestemming heeft ver leend. Aanvragen voor het verkrijgen van een vergunning moeten minstens twee weken voor den aanvang van de voorgenomen Joipruiming of uitverkoop uitfluitend schriftelijk ten kantore der Kamer van Koophandel en Fabrieken, Nassauplein 6 Haarlem, worden ingediend. De voorge schreven aanvraagformulieren zijn al daar te verkrijgen. De aandacht wordt erop gevestigd, dat verkoopen in verband met jaar- of sei zoenwisseling sechts gedurende de maand Januari, alsmede tusschen 15 Juli en 15 Augustus zonder vergunning gehouden mogen worden, mits aangekondigd als ,,jaarlijksche opruiming"; „halfjaarlijk- sche opruiming"; „seizoenopruiming"; balansopruiming" of „inventarisoprui ming". Mondelinge inlichtingen kunnen be langhebbenden verkrijgen op het secreta riaat der Kamer van Koophandel en Fa brieken. HAARLEMSCHE ORCHESTVEREENIGING. up jjmsuag za octooer neen ae rt.Cf. V. den dag herdacht, waarop de Fran- sche componist Camille Saint Saëns voor 100 jaren geboren is. Zij deed dit door 't geven van een geheel Fransch program ma. Bij zijn optreden had de heer Frits Schuurman allereerst een bloemenhulde in ontvangst te nemen. Daarna zette het orchest in met de Ouverture ,,la Prin- cesse jaune", en gaf hievan een vertol king, die boven allen lof vrhven is. Hier op vogde veneens van Saint Saëns een eerst uitvornig van ,1e roulet d'Om- phale", een allercharmante musicale li lustratie van de mythe Hercules en Om- phale, waarin het zwakke geslacht zege viert. Ook dit nummer werd met zeer veel élan voorgedragen, en we hopen het later nogmaals op het programma te mo gen zien. De clmax werd vóór de pauze bereikt, door het optreden van de soliste Renée Chemet, die het vioolconcert van Saint Saëns voordroeg. Zij deed dit met een bezieling, die wij zelden in de voordracht van dit concert hebben kunnen waarnemen. Het was hier de francaise die deze Fransche muziek tot ons deed spreken. Zij heeft 'n prach tige toon, en haar echniek staat op hoog peil. Was in het allegro de begeleiding wellicht wat zwaar, het Andantino, dat Mad.elle Cheme roerend schoon speelde, kwam volkomen tot zijn recht. Vooral de flageoletten kwamen er meesterlijk uit. Ook het slo speelde deze begaafde so- lise met zer veel bravoure. Zij oogstte dan ook een daverend applaus en kreeg bloe men. Na de pauze nog enkele moderne nummers van De-bussy, Roussel en Ravel die elk in zijn gigen stijl keurig werden uitgevoerd. Deze Fransch avond is èn voor Schuur man èn voor zijn getrouwen een waar succes geworden. E. HET GEBEURDE TE NIGTEVECHT. Naar wij vernemen hebben dezer dagen proeven plaats gehad met de auto van den heer J. O. alhier, met welke auto het ongeluk te Nigtevecht geschiedde, waar bij de echtgenoote van den besuurder en diens dochtertje om he leven kwamen. D uitkomst dezer proeven hebben d<ei politie geen aanleiding kunnen geven, den heer O. uit de voorloopige hechtenis te ontslaan. BALDADIGE JONGENS. Door de politie zijn aangehouden twee jongens van 9 en 10 jaar, die zich aan diverse baldadigheden, o.m. het vernielen van lantaarns en ruiten hadden schuldig gemaakt. RIJWIELDIEFSTAL. Ten nadeele van een bewoner der Rus tenburgerlaan is een rijwiel ontvreemd, dat onbeheerd voor een kapperssalon was achtergelaten. BURGERLIJKE STAND. Bevallen: G. S. van LeeuwenRamp, z.; L. P. C. EichholtzFrancois d.; H. J, M, van PampusBos d.; D. MenseEli- zen z.; M. C. Zwaanvan de Wetering d. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: J. Menalda van Schouwen burg en Jkvr. C. S. van Panhuys. Overleden: J. J. de Waal, 77 jaar; H. A. Reus, 63 jaar, wonende te Dordrecht; F. Kluver, 22 jaar. AGENDA. Luxor Sound Theater: Geprolong. (De bonte Sluier). Rembrandt Theater: ,,Köningswalzer" Cinma Palace: „De Roode Wagon". Frans Hals Theater: „Een vrouw van de Wereld". Zondagmorgen half 12, Cultuur film. AGENDA STADSSCHOUWBURG. Zaterdag 2 November 8.15 uur:Tooneel- groep Het Masker „Voorloopige invrij- heidsstelling". Zondag 3 November 8.15 uur: Ver. Rott. Hofstad Tooneel, Volksvoorstelling „Ge vaarlijke bocht". Maandagmiddag 4 November 2 uur: Voordrachtmiddag voor de scholen door Leo Straus. Dnsdag 5 November 8.15 uur Nationale Jeugd Storm. Feestavond. Woensdag 6 November 8.15 uur There- sia-Stichting „Ex-koning Peter". Donderdag 7 November 8.15 uur Haar lem's Tooneel „Virginia's Husband." Vrijdag 8 November 8.15 uur Geloof en Wetenschap Ver. Rott. Hofstad Tooneel „Boefje". Zaterdag 9 November 8.15 uur Volken bond en Vrede „Verdun 1915: 1935....?" DE VOORZITTERSVACATURE BIJ „BLOEMBOLLENCULTUUR" Naar wij vernemen zullen Maandag a.s. de voorzitters der afdeelingen van de Alg. Ver. voor Bloembollencultuur verga deren ter bespreking van de voorzitters vacature bij deze vereeniging. Nu de heer Verduijn uit Lisse heeft bedankt worden als opvolgers van den heer E. H. Krelage genoemd de heeren J. C. M. Mensing te Aalsmeer en A. War- naar, burgemeester van Hazerwoude. GEVONDEN VOORWERPEN Gevonden en terug te bekomen bij Ge bouw Dierenbescherming, Ridderstraat te Haarlem een Duitsche herdershond; W. J. Talsma, Zijlweg 308, Haarlem, een potlood; Prof. van Vlotenw.eg 3 Bloemen- daal, een poesje; Grootenbrecht, Witte Heerenstraat 10 rood, Haarlem, 'n zwar te tasch; Hofstee, Zuider Stationsweg 17 Bïoemendaal, een rijwielbelasingmerk Oosterhof, Rollandslaan 13, Haarlem, een zilveren manchetknoop: Cassee, Korte Zijlweg 23 Overveen, een rijwielbe'.asting- merk; J. Wolf, Bosch- en Duinlaan 3, ie Bïoemendaal, een ketting met slot: Mui der, van 't Hofsraat 77, Haarlem, een bril in etui; Sondaar, Spiegelenburghlaan 7 Aerdenhout, een witte poes; Lütge,, Ju- lianalaan 114, Overveen een postduif; Rutte, Bloemendaalsche weg 59, Bïoe mendaal, een groene koralen ketting; Gerritsen, Coltermanstraat 8 zwart, Haar lem, een portefeuille met inhoud; Swey- en, Delfstraat 4, Haarlem, een Lipssleutel L. Boorsma, Zandvoorterweg 29, Aerden hout, een alpinomuts; A. Laduc, Leidsche vaart 38, Vogelenzang, een nikkelen bro che; G. Droog, Oostertuindorplaan 7 te Haarlem, een motorhandschoen; Eich hom, Tuindorplaan 17, Haarlem, een ro zenkrans in etui H. de Vreeze, Bloemen- daalscheweg 226, Overveen, een grijs hondje; aan het bureau van politie Over veen, een paar kinöerhandschoentjës een R.K. kerkboekje en een rozenkrans. RIJKSTELEFOON. Opgave van het aantal nieuwe aanslui tingen in het telefoonnet Haarlem in het tijdvak 24 tot en met 30 October 1934. 29165 Berg H. J. v. d, Dir, Q, v ,d Berg en Zonen N.V. Kerklaan 129 Heem stede. 16856 Belastingconsulent C. C. G. J. He- zemans Lid Ned. Inst. v.Belasting- consulenten, Deckerstraat 9. 1641 Bode Johs. W. Oud Vice Consul der Nederlanden, Raamsingel 53 r. 23601 Broersma Mej. L., Lid van de Ge meenteraad, Junoplantsoen 5. 23569 B.V.C. Bïoemendaal, 2e Secr. A. Donkervoort, Donkerelaan 2, Bïoe mendaal. 23515 Bouwdirectie Gem. Waterleiding a. den Zeeweg, Bïoemendaal.. 26534 Catsonides M, Autohandel, Roemer Visscherplein 21, Heemstede. 29167 Gort P., Rund- en Varkensslagerij Wilhelminaplein 16 a Heemstede. 23658 Graumann Dr. Ir. H., Wiistelaan 33 Santpoort-Station. 29154 Groen Louis, Heemst., Dreef 172, HeGmstedö 29166 Groot v. Embden, Mr. A. E. C. de, Joh. de Witlaan 7. stede, Dreef 168, Heemstede. 29159 „Holland Metallizing" Heemstede Bleekersvaartweg 3. 29156 Meyer W„ Crayenestersingel 23, Heemstede. 29158 Pieters L. C. Oud chef Suvreydiens' K.p.M„ Pieter Aertszlaan 4, Heem stede. 26913 Poel J. v. d., Tollenslaan 9, Aerden' hout 16914 Schmit C„ Atelier voor glas in lood Gasthuisvest 13. 16865 Twisterling N. J., Penningmeester H.F.C., Haarlem, Badhuisstraat 24.- ZONDAG 3 NOVEMBER, BLOEMENDAAL Ned. Hervormde Kerk. 10 uur voorm. Ds. J. C. van Dijk, Heilig Avondmaal. 5 uur nam. Dezelfde. Donderdag 7 November, Gebouw „Mara- natha". 8 uur nam. Ds. J .C. van Dijk, Bijbellezing. Gereformeerde Kerk. 10 uur voorm. de heer K. Dekker. Theol. cand. te Zaandam, 5 uur nam. Dezelfde. De Vrije Katholieke Kerk. Popellaan - Kinheimpark. Zondag 3 Nov. 10,30 uur voorm. Gezongen H. Mis. Woensdag 6 November 8 uur nam. Ves pers en Lof Zaterdag: 9 November 7,25 uur voorm. Gesproken H. Mis. Nederl. Protestantenbond. 10.30 uur voorm. Ds. L. Bonga, Leeuwarden. OVERVEEN. Nederl .Hervormde Kerk 10 uur voorm. Ds. H. C. Hogerzeil, Den Haag. AERDENHOUT Vereeniging Religieuze Kring 10.30 uur voorm. Prof. Dr. F. W, A, Korff Hoogleeraar te Leiden. SANTPOORT Ned. Hervormde Kerk. 10 uur voorm. Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. „Gods Woord bewaren" (Lk. 11 vs. 28). Doopsbediening. Ned. Hervormde Evangelisatie. 10 uur voorm. H. Heeresma, van Amsterdam. 5 uur nam. Ds. G. J. Waardenburg, Haarlem. Donderdag nam. 8 uur: Bijbellezing. Gereform. Kerk in Hersteld Verband 10 uur voorm. Ds. P. A. E. Sillevis Smitt, Paarlaarsteeg 1 - Tel. 12842 HAARLEM Evangelische Luth. Gemeente. Witte Heerenstraat. 10.30 uur voorm. Dr. C. H. Brandt Gereformeerde Kerk (H.V,) Groote zaal „Blauwe Kruis" Oude Groenmarkt 20 10 uur voorm. Dr. W ten Boom. 5 uur nam. Ds. P. A. E. Sillevis Smitt. Eglise Wallonne. Dimanche 3 Novembre. 9 h 30: Service 10 h 30: Service et Sermon, Past. Krafft' 3e Collecte pour les reparation. 11 h. 45. Service des Enfants. 20 h. Service du soir, Pasteur Krafft. College tot Verspreiding van Spiritistische beginselen. Gebouw „Theosofia" - Nassauplein. 's Avonds 7 uur Wijdingsavond (Allerzie len).. Spreker H. J. Nieukerke( In spiratie medium). Toegang vrij. ZANDVOORT. Gereformeerde Kerk Hersteld Verband. 10 uur voorm. Ds. P. van der Vloet. 5 uur nam. Dezelfde. INGEKOMEN PERSONEN. J. W. van Dieren, Prins Mauritslaan 117. O'verveen; L. A. Willemse, Bellamylaan 3 Aerdenhout; J. de Groot, Bloemendaal sche weg 51 Bïoemendaal; L. W. C. M. Heslenfeld, Julianalaan 50, Overveen; J Elffers, Schulpweg 21, Aerdenhout. CONFLICT ITALIëABE S SljNIë Van verschillende fronten geen nieuws Van beide zijden maakt men zich gereed tot den aanval, maar tot actie is het nog niet gekomen. Italië, dat zoo langzaam aan den druk der sancties wel zal gaan voelen, toont meer bereidheid tot onder handelen. De Negus heeft dit altijd ge- Wild, maar verklaart met beslistheid, dat hij niet bereid is, eenig, terrein door ae Italianen bezet, prijs te geven. Hij blijkt niet geheel voldaan over de actie van den Volkenbond en onderschat de uitwerking der economische sancties. Er zijn nog te veel niet leden van den bond die Italië van het noodige willen voorzien. Vermoe delijk zag hij liever militaire sancties toe gepast, niet beseffende welk een ramp deze over Europa zouden kunnen brengen Intusschen trekt Italië een divisie uit Libië terug, aannemende dat Engeland als tegenprestatie wat groote oorlogs schepen uit cite Middellandsche Zee zal terugroepen. In Engeland beschouwt men het Abessinische conflict blijkbaar niet zoo erg als de herbewapening van Duitschland. Dit kwam tot uiting in een redevoering van Winston Churchill die o.a. opmerkte, dat Duitschland dit jaar reeds 800 millioen aan de vloot heert besteed, De overige uitgaven zouden wel in verhouding zijn. Du.itschland's lucht vloot wordt althans weer zoo sterk, dat Engeland daar niet tegenop zal kunnen Churchill acht dit wel niet een directe bedreiging van Engeland maar zoo zegt hij de bewapeningswedstrijd is weer in vollen gang. En hij heeft gelijk. Onbegrijpelijk is waar Duitschland het geld vandaan haalt. Men zou zeggen, dat het liever zijn schuldeischers moest be talen en zorgen, dat het volk wat meer „boter" kreeg Vandaag of morgen hooren we dat Duitschland zijn koloniën wil te rug hebben, en om aan zijn verzoek kracht bij te zetten, zullen we „wapenge kletter" vernemen. Holland pas op uw saek. Volgens Reuter zijn er weer geruchten omtrent vredesvoorstellen in omloop, die evenwel in Londen en Parijs ongunstig ontvangen heeten te zijn. Zij zouden hier op neerkomen: Er wordt onderscheid ge maakt tusschen het Oude Abessinië met zijn Amharische bevolking en de later veroverde buitengewesten. Het oude Abessinië zou komen te staan onder het beheer van den Negus, de buitengewesten onder afzonderlijk bestuur in overeen stemming met de z.g.n. voorstellen van Parijs. Ten tweede een onafhankelijk Tigré, in de vorm van een vorstenbond, onder protectoraat van Italië. Ten derae de overige buiengewesten te plaatsen on der een door den Volkenbond aan Italië te verleenen mandaat. Volgens de in den regel goed ingelichte Manchester Guar dian, worden de voorstellen zoowel door Londen als Parijs onaanvaartbasr .geacht De Volkenbond zal er wel niet toe over gaan, Abessinië in twee deelen te verdee- len. evenmin om in Tigré een koning schap te stichten. Mandsjoerije is hier voor een slecht voorbeeld. Is er sprake van een mandaatuur, dan zal Italië zeker niet uitsluitend de eenige mandataris worden. Vermoedelijk zullen zullen öe voorstellen nog wel eens, in een gewijzl®- den vorm, opnieuw naar voren komen. Een en ander zal echter niet van in vloed zijn op de toepassing van de sanc ties. D!e diplomiatieke onderhandelingen heeten bedoeld te zijn om de internatio nale sfeer te ontspannen. Maandagmorgen luidden de berichten, dat de Italianen —een verder offensief voorbereiden. Het dorp Adi Nefas ten zuiden van Adoea hebben zij zonder al te grooten tegenstand bezet. Dit is juist 14 dagen na bezetting van de heilige stad Aksoem. Het offensief der Italianen dient ter herdenking van den dertienden verjaardag van den fascistischen op- marsch naar Rome. Daaraan wordt deel genomen door een brigade fascistische militia onder Generaal Diamante. De Abessiniërs geven voor dat deze op- marsch niet van invloed is op de tactiek van hun generalen staf. Wat voert die in zijn schild? Harrar in het Z.O. is door de militairen ontruimd, waarschijnlijk om 'n bombardement te voorkomen. Intusschen blijft voor Italië de guerilla oorlog dreigen, een gevaar, dat toeneemt, naar mate het Italiaansche leger Abes sinië dieper intrekt. le klu merk, voor- en achteruit werkend, g'oednieuw. Levenslan ge garantie en 5 jaar service. Haarlem, Doelstraat 35. Opge richt 1902. Tel. 13538. Reparatie met 1 jaar garantie. 4*4*4 DE HUISVLIJT, Schagchel- straat 46, Telef. 14461, meer malen bekroond. De kleine verpleegsterszaak met zijn groote reputatie voor ooupe, kwaliteit en voordeel'ge prij zen, zal u voldoen. TOONEEL TE AMSTERDAM. ,,De Demi>-monde door Alexandre Dumas bij „Het Blijspelgezelschap". (regie C. van Kerckhoven). Lodewijk van Deyssel heeft in zijne ver zamelde opstellen veel leelijke dingen van Dumas gezegd. Hij vindt hem romantie- kerig-pompeus, vulgair, Dumas geeft de kokotterie, de demi-monde, met harts tochten geparfumeerd van elegantie, ae liefde met lange handschoenen, de wraak Het gemeentebestuur in Den Haag heeft een verbod uitgevaardigd om zich in Sinterklaascostuum op straat te vertoonen. Over 'n luttel aantal weken Gaat iets grappigs weer gebeuren, Kan men 't jaarlijksch vreemd verschijnsel In ons landje weer bespeuren: Uit den grond als paddestoelen Schieten plots de Sinterklazen Met hun brave domestieken, De getrouwe Pieterbazen. Pas is Sint te paard verschenen Of per rijtuig komt een ander, En d'eerwaarde kindervrienden Concurreeren met elkander. Nauw'lijks is de jeugd, die 't aanziet Haar verwond'ring wat te boven Of daar komt een derde heil'ge In een auto aangestoven Het geslacht der Sinterklazen Groeit gestadig met de jaren, En die ongewenschte wasdom Levert allerlei bezwaren. Ja, het is zelfs voorgekomen, Dat een tweetal ruzie maakte En tot stichting van de kleinen Aan het bakkeleien raakte! Om herhaling te voorkomen Gaat men in Den Haag besluiten Dat men Sinterklaas mag, spelen Binnenshuis maar niet meer buiten! Ditmaal zullen dus de kind'ren Niet als vroeger zich verbazen, Dank zij de contingenteering Van den vloed der Sinterklazen. XANDER. met een batisten overhemsborst, hij geeft slechts exceptioneele gevallen. Dumas heeft een massa dames vertoond en geen enkelen man. Rechtvaardig is dit verwijt van van Deyssel. Maar zijn wij op ons hedendaagscn tooneel zooveel beter gewend? Romantie" kerij, maar dan toch met iets van roman tiek en in elk gevaL niet pathologisch, zooals juist de tooneelwerken van nu zijn. Ten slotteonderhoudend het werk van Dumas en een gelegenheid tot goea, sterk spel. Er zit een moraal in, al is die een andere dan die wij te huldigen ple gen. De „held" (óók de spreektrompet van den schrijver) is Olivier die Jalin (van Kerckhoven) die zijn besten vriend Raimond de Nanjac (Jaques Reule), wan neer deze de dame van de demi-monde, Suzanne d'Agne (Mi envan Kerckhoven- Kling) huwen wil eerlijk waarschuwt; ofschoon hij, Olivier, haar gunsten geno ten had. De kern van het spel is nu de intriges, die Suzanne uit wraak tegen Olivier smeedt en zijn tegenspel op het schaakbord, waarop menschenharten pionnen zijn. Veel tranen, hartzeer, veel gehuichelde liefde, ook wel eens echte wanhoop en hoop. Dit bij Suzanne. On verschilligheid, veel schijnbaar scherp cy nisme, hartelooze koelbloedigheid, ijskou de onverschilligheid. Dit bij Olivier. Een Directeur: JHR. G. ELIAS Bilderdijkstraat la Telefoon 11928

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 2