f 3.25 nu mi. mm naaimachines op aibetaiinp Laboratorium- en scneihunnejassen Riddersir. ie»Haarlem GoDperai Predikbeurten Schoorsteenvegers Jan Geijlvoet Jr. Vervolg Plaatselijk Nieuws Film HAAI zoon Phillipp Emanuel en de majestueuse Symphonie no. 3 in c-mineur van Sant Saëns. De geheele avond was als een droom van schoonheid. En'nu heeft de leiding der Haarlem - sche Orkest Vereeniging, in de wandeling bekend als de H.O.V., de uitnemende ge dachte gehad, in navolging «enigszins van Arnhem, Utrecht en Nijmegen, vier galai-concertien te organiseeren, 3 onder leiding van zeer hoogstaande en bekende dirigenten de heer Heinrich Steiner (Würzburg)de Hongaarsclje Marta Linz (Berlijn) en Carl Dammer (Berlijn) en het vierde onder leiding van onzen be kenden en sympathieken Frits Schuur man; bij dit laatste concert (6 Maart) werken de heeren Jos. de Clerck (viool), P. de Nobel (cello) en F. de Nobel (piano) als solisten mee. Heinrich Steiner treedt 29 November behalve als dirigent ook als solist op, terwijl onder Carl Dammer als altviool-solist Rudolph Nel optreedt. Wij achten de mogelijkheid niet uitge sloten, dat met deze moedige greep in de mogelijkheden van Haarlem's muziekle ven daarin een heele ommekeer ten goe de komt. Op al de 4 concerten tezamen (waarom gala? maar dat is bijzaak) kan men zich voor zóo geringe bedragen (f 2.50 en f 4.- abonneeren (telef. 22910) dat de Stads schouwburg waar zij zullen worden gege ven wel eens te klein kon blijken. DE KUNST IN NOOD. Expositie in den Kunsthandel Reeker. De bekende kunsthandel L. F. Reeker op den Wagenweg te Haarlem houd't van 9 tot en met 23 November a.S. een ten toonstelling van werken van noodlijdende beeldende kunstenaars, welke collectie werd bijeengebracht door het Comité „De Kunst in Nood". Deze expositie is gratis toegankelijk en er worden géén werken verkocht. IN MEMORÏAM Mr. B. C. J. UODER. Een groot Nederlander is van ons heen gegaan. Op 4 November overleed Mr. B. C, J. Loder, oud-voorzitter van het Per manente Hof van Internationale Justitie. Mr. Loder wsrd, als waardig navolger van Grotius, zoowel in de kringen va.n bekende internationale juristen, als in Volkenbondskringen hoogslijk gewaar deerd; aan zijn oordeel werd groote waards gehecht. In 1908 werd hij Raads heer van den Hoogen Raad, als bekroning van een schitterende juristen carrière. Daarna vestigde hij zich als advovaat te Rotterdam en maakte ook daar naam. In 19^2 werd hij benoemd tot Voorzit ter van t Permanente Hof in Den Haag. Mr. Loder is op 13 September 1849 te Amsterdam geboren, studeerde aldaar, doch promoveerde te Leiden op 'n proef schrift „De leer der volkssoevereiniteit, in haar ontwikkeling aanbeveling en be strijding, historisch critisch beschouwd". Onder voorzitterschap van Mr. Assere werkte hij krachtig mede aan de tot standkoming van de Staatscommissie van Internationaal Privaatrecht. Een Profes soraat ambieerde hij niet omdat het meer afwisselende leven van zijn drukke rechts prac'tlik hem meer aantrok. Tijdens den oorlog hield hij zich bezig met de studie van voorschriften voor rechterlijke beslissingen in internationale geschillen. Als Nederlandfreh gedelegeer de nam hij desl aan de Vredesconferentie te Parijs in 1919, welke advies uitbracht omtrent een Volkenbondspact. Met de vijf neutraal gebleven staten: Denemar ken, Zweden, Noorwegen, Zwitserland en ons eigen land confereerde hij in het K/redespaleis over het stichten van een Internationaal Gerechtshof. Daarna werd hij door den Raad van den Volkenbond benoemd in de commis sie van de 10 juristen, die in opdracht hadden een statuut samen te stellen. In den Volkenbond werd het concept op kranige wijze door hem verdedigd. Hij pleitte toen, ofschoon vergeefs, voor ver plichtte arbitrage in rechtsgeschillen. Z'n devies was vóór alles: recht boven macht. Daarom wilde hij den Volkenbond daar aan dienstig trachten te maken. In 1921 werd hij benoemd tot rechter van het Permanente Hof van Int. Justitie dat hem het volgende jaar tot voorzitter koos. Veel belangrijke zaken zijn onder zijn voorzitterschap in dit Hof behan deld en ofschoon hij in 1924 wegens zijn hoogen leeftijd als voorzitter aftrad, bleef hij zitting nemen in het Permanen te Hof en kreeg een eereplaats rechts van den Voorzitter. Veel eerbewijzen werden hem ten deel; hij werd o.a. ge huldigd door de „Anglo Batavian Society te London en benoemd tot lid van de co dificatie-commissie van het Volkenrecht. Een door Rueb vervaardigd borstbeeld heeft een eereplaats gekregen in de klei ne rechtzaal van het Vredespaleis. Veel hoove onderscheidingen, ook van vreemde regeeringen, werden hem ten deel. Zijn nagedachtenis zal in kringen van hét internationale recht nog lang worden geëerd; zijn werk zal blijven leven! Hij ruste in vrede. DE VIER KLAVIEREN. Op het orgel in de nieuwe City-bioscoop te Amsterdam zijn vier klavieren. Op het heele leven zijn vier klavieren: kind, jongeling(e), man (vrouw), grijze. We kennen vier windstreken. Alle goe de dingen bestaan uit drie. alle betere uit vier. Vnor ditmaal Colijn, kalmte, kclkie en koffietafel. Colijn: een rustig bewogene, een rus teloos werkzame, een rustieke. Kalmte raadt hij ons aan, rus'tieken zijn naief. Goede raad is duur. Maar duurte moet niet te lang duren, en kalm te is alleen bereikbaar in een sfeer van trouwen. De draaikolk van onderling vertrouwen. De draaikolk van onderling omgezet in een rivier van stroomende wederkeerige liefde (in huis), achting (op kantoor), eerbied (in het ambt), be wondering (in werkplaats of fabriek). Wederkeerige: van beneden naar boven, maar ook van boven naar beneden! De regententijd hebben wij voor goed achter den rug. 't Kolkje. Hier is alles nieuw geworden. Gaat he't zien lezeressen en lezers met uwe kinderen. Het is wel kunstmatig, maar 't is toch de moeite waard, en eigenlijk eenig in Europa en misschien wel een voorproefje van wat van onze duinen kan worden gemaakt. .Koffietafel. De bittertafels zijn afge schaft, bij deze of genen koffiehuishou der zit nog een enkel bitterend gezel schap? Uit de booze. Koffie zij onze leus! Het Nederlandsche leven moet anders worden. Een koffietafelpraktijk en -geest worde over ons vaardig! KOM VLIEG MEE! Onder dezen titel is een met talrijke fotp's geïllustreerde propaganda-brochu re der K.L.M. verschenen, waarin het ge heele bedrijf der maatschappij als een film aan 't oog van den lezer voorbij trekt De tekst is bijzaak in dit boekje, alles is aanschouwelijk voorgesteld, zoowel de Europeesche luchtverbindingen als de AmsterdamBatavia-dienst, de K. L. M. in de West, luchtpost, luchtvracht, vlieg- veldbezoek, ziekenvervoer, taxiverkeer, fototechnischen dienst. Het geheel is volgens het ontwerp van den teekenaar Paul Erkelens in tweekleu rendruk uitgevoerd door de N.V. Drukke1- rij Albani, Dén Haag. CONFLICT ITALIëABBESSINIë J.l. Vrijdag is er beweging gekomen in de Italiaansche troepen. Vanuit de N.O. hoek van Abessinië zijn ze de smoor hee- te woestijn Danakil ingetrokken, waar volgens Engelsche explorers temperatu ren van 175o F voorkomen. In dit gebied ligt de berg Moessa Ali, die aan de zuid zijde door de Italianen bezet is. Een woeste stam die van Assaimara heeft een nachtelijke aanval gedaan op een Italiaansch convooi en daarbij 25 kameelen buitgemaakt. Deze lieden ma ken geen gevangenen, met het gevolg, dat er verscheidene dooden zijn. Hét doel dat de Italianen zich voor oogen stellen schijnt Dessie te zijn, niet ver van Makalé gelegen. In deze plaats voert de Ethiopische kroonprins hét op perbevel over het N.O. leger. Een treffen is hier dus waarschijnlijk. He't uiteindelijk doel is natuurliik zich van den spoorweg meester te maken. De Italianen beweren verder dat Makalé in hun bezit is.Onmogelijk zou dit niet zijn, _omdat de Abessiniërs niet van plan wa ren die plaats te verdedigen. Een gemak kelijke overwinning dus. De tactiek der Abessiniëers lijkt wel om de Italianen zoo ver mogelijk naar het binnenland te la ten oprukken. Al optrekkende leggen ze dan goede wegen aan, die voor hun zwaar materiaal noodig zijn. Om den spoorweg de eenige verbinding van Addis Abeba met de kust zal bepaald wel hardnekkig gevochten worden. Ook in het Z.O. in de provincie O'gaden komt er meer beweging en heet he't dat de Ethiopiëers vergeefs trachten Oeal Oeal te bemachtigen, dat door de Italianen bezet is. Hier trachten de Italianen even eens in de richting van den spoorweg op te rukken, teneinde zich met de Noorde lijke troepen te vereenigen. Volgens Itali aansche mededeelingen leggen de Abes siniërs in de buurt van Harar groote moed aan den dag. Het terugtrekken van een Italiaansche divsie uit Libië blijkt niet ten gevolge 'te hebben gehad, dat Engeland zijn vloot- eenheden in.de Middellandsche Zee ver mindert. Dit' wekt teleurstelling en wre vel in Rome die tot uiting komt in relle tjes tegen al wat Engelsch is.En toch blijkt uit mededeelingen die ons uit Ge- nève bereiken, dat Frankrijk Engielands poltiek volgt en daarin meegaat.. De Franschen blijken evenwel de pil wat verguld te hebben, zoodat de reactie op hun optreden in Italië niét zoo sterk is. Volgens een Reuterbericht dat in middels weer is tegengesproken zou Duitschland een uitvoerverbod van wa penen naar beide oorlogvorende landen hebben uitgevaardigd. Wat de economische sancties aangaat, wil Duitschland zijn handelsverdrag met Italië wel naleven, doch ervoor waken, dat de export naar dat land sterk wordt uitgebreid. Dit zou eenige geruststelling geven aan de landen, die de sancties gaan toepassen en de sancties zouden ook daar door meer effectief worden. In'tusschen is er in Genève goed werk verricht, en nu mogen er pessimisten zijn die beweren, dat de Volkenbond niets tot stand brengt, erkend moet worden, dat 't een prestatie is, die in 't wereldgebeu ren tot dusverre nog niet geconstateerd kon worden, dat 56 staten een gemeen schappelijk besluit hebben genomen n.l. om hét embargo op den wapenuitvoer r.aar Italië benevens de finantieele en economische sancties op 18 November van kracht te doen worden. De Negus vindt dit wat laat, temeer daar men Abessinië tot voor kort even eens wapens onthield. Deze vorst onder schat eenigszins de moeilijkheden waar op de Volkenbond 'telkens stuitte. We le zen dat de hartstochtelijk bewogen zit ting van 2 November af en toe een bijna dramatsche wending nam, zich kenmerk te als een massale demonstratie voor den Volkenbond en het systeem van collectie ve veiligheid. Mussolini voelt da't het ernst gaat wor den. Kijkt erg boos en schrijft de grootst mogelijke zuinigheid voor in het gebruik van grondstoffen, vooral steenkool. Overigens maakt Italië wereldkundig dat er in Eritrea van alles voldoende ZONDAG 10 NOVEMBER. BLOEMENDAAL. Nederl. Hervormde Kerk. 10 uur voorm. Ds. Ch. de Bus. Gereformeerde Kerk. 10 uur voorm. Ds. J. C. Brussaard, Dankstond voor het gewas. 5 uur nam. Dezelfde. De Vrije Katholieke Kerk. Popellaan Kinheimpark. Zondag 10 November 10.30 uur voorm. Gezongen H. Mis, speciaal voor de kinderen, ook toegankelijk voor volwassenen. Uitstelling van heti H. Sacrament van 2.30 tot 5.30 u. nam. Gelegenheid tot meditatie. Donderdag 14 Nov. 7.25 uur voorm. ge sproken H. Mis. OVERVEEN. Nederl. Hervormde Kerk. 10 uur voorm. Ds. J. C. van Dijk. AERDENHOUT. Vereeniging Religieuze Kring. 10.30 uur voorm. Prof. Dr. L. J. v. Holk, Hoogleeraar, Leiden. SANTPOORT. Ned. Hervormde Gemeente. 10 uur voorm. Prof. van den Berg van Bergh van Eysinga. „Zieltjes winnen dichtbij" (Mt. 10, vs. 6). Ned. Hervormde Evangelisatie 10 uur voorm. Ds. J.- C. van Paassen, Haarlem. H. Avondmaal. 5 uur nam. Dr. M. van der Voet, Schoten. Geref. Kerk in Hersteld Verband Gebouw Bethel, Wüstelaan. 10 uur voorm. Dr. B. H. Blankenberg. Voorber H. Avondmaal. HAARLEM. Gereformeerde Kerk (H.V.) Groote zaal „Blauwe Kruis" Oude Groenmarkt 20. 10 uur voorm. Ds. P. A. E. Sillevis Smitt. 5 uur nam. Dezelfde. In de voorzaal 10 uur voorm. Kinder- dienst. Evang. Luthersche Gemieente. 10.30 uur voorm. Ds. G. J. Duijvendak. Eglise Réformée Wallonne. Dimanche 10 Novembre. 9 h; 30 Service. 10 h: 30 Service et Sermon. Mr. Ie pasteur E. Michelin-Moreau de la Haye. 3e Collecte pour le fonds spécial de l'Eglise. 11 h: 45 Service des Enfants. 20 h: Service de Communion: Ste Cène Pasteur Krafft. ZANDVOORT. 10 uur voorm. Ds. P. van der Vloed. 5 uur nam. de heer A. C. Reuijl. Prima witte Jeans en gemakkelijke pasvorm VA KKLEDING M AG AZ VN PAARLAARSTEEGl.TEL: 12842 voorhanden is, ook benzine, zelfs voor een jaar. Nous verrons. De opmarsch in het Noorden onder Ge neraal Graziani, die door het dal van Fafan naar Gorahi oprukt, heet een goed verloop te hebben. Het Zuidelijk Itali aansche leger stuit op grooter moeilijk heden. Daar is Pluvius den Abessiniëers gunstig. De troepen onder Generaal Na siboe hebben daar goede stellingen inge nomen en bieden wanhopig verzet aan de door de regens sterk gehinderde, optrek kende Italiaansche troepen. De Abessi niërs beschouwen den regen, die buiten tijds is, als een zichtbaar bewijs dat God aan hun zijde staat. Zij wachten nu met ongeduld op de aankomst van vliegtuigen en groote voorraden ammunitie, die reeds in de opslagplaatsen van de Britsche ha ven Berbera op verzending wachten. Hierop wordt met smart gewacht; de Negus verklaarde da't verscheiden krijger® met speren en messen ten strijde zijn ge trokken, doch nu weldra van moderne wapens zullen worden voorzien, opdat de slachterij, nu op meer moderne wijze, voortgang hebbe. GRIEKENLAND. Daar onder in den Balkan kan t nu en dan warm toegaan, dat is van ouds be kend en 't is niet kwaad dat de Volken bond daar nu en dan eens een oog in 't zeil houdt. Voor kort was de Grieksche vloot, met medewerking van den bekenden diplo maat Venizelos, in opstand. Het liep ech ter goed voor de Regeering af. Nu willen de Grieken weer een koning aan 't hoofd. Op Zondag 3 November, toen het volk zich mocht uitspreken over den toekomsttgen bewindsvorm. Meer dan 90 pet. van de bevolking sprak zich uit voor een monarchie; de overige 10 pet. wenschen een Republiek. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft den koning George II hiervan me- dedeeling gedaan en hem gefeliciteerd met zijn goede vooruitzichten. De regent, Generaal Kondylis zal de staatszaken blijven behartigen totdat de Koning in Griekenland zal zijn terugge keerd. Het werd tijd dat er in Europa weer eens een koning, bijkwam; ze werden schaarsch. BRUSSEL Gedurende de wereldtentoonstelling heeft onze zuidelijke buur wel geprofi teerd van de duizenden Nederlanders, die kwamen kijken en heel wat Hollandsche guldentjes achter lieten. Nu heeft Brus sel een schadepostje te boeken. Een bus van het bekende reisbureau Cebuto maakte Zondag voor de laatste maal een tour naar den tentoonstelling. De busbss'tuurder wilde tusschen Poly goon en Brasschart in 'n wilde vaart een voor hem rijdende auto passeeren. Déze auto week evenwel links uit om een zij straat in te slaan. Trachtende een aan rijding te voorkomen reed de bus eerst te gen een lantaarnpaal en daarop tegen de pui van een delicatessenwinkel, welke iets vooruit springt. De winkelpui werd geheel ingedrukt, en de inventaris vernield. Het inwendige van den winkel werdi boven dien ernstig beschadigd. Gelukkig bevon den zich op dat oogenblik geen koopers in den winkel. De wagen schoot eenige meters door en kwam daarna tot stil stand. De eigenaar Delpiere werd, ernstig verwond, naar het ziekenhuis vervoerd. Negen van de 27 passagiers liepen ver wondingen op. Zes keerden na verbonden te zijn, op eigen gelegenheid naar Am sterdam terug. Twee ernstig gewonde heeren werden door de Cebuto naar Am sterdam vervoerd, de niet gewonde passa giers zijn met een uit Zevenbergen gere- quireerde auto naar Brussel gereden. De auto is door de politie in beslag genomen- De aangerichte schade wordt op f 2000 begroot. Ook in Nederland heeft een ernstig auto-ongeluk plaats gehad, helaas een veel voorkomend verschijnsel op Zondag. De bus van het bekende operettegezel schap Fritz Hirsch reed bij Hillegom op een transforma'tiehuisje in. Een 19-jarige dienstbode uit Noordwijkerhout, den weg willende oversteken, werd van haar stuk gebracht door de 'tram en een andere auto door de laatstgenoemde auto aangereden eir een eind meegeslëept en bleef bloedend liggen. Een snel 'toegescho ten geneesheer kon slechts den dood con- stateeren. De Hirsch-bus kon niet tijdig stoppen en raakte de auto die den weg overschoot, met volle kracht. Het tranS- formatiehuisje waartegen de bus reed werd dusdanig beschadigd, dat een deel van Hillegom in het duister kwam te zit ten. Wanneer we de bladen doorlezen 'treft ons oog zoo nu en dan een vonnis tegen kloosterlingen in Duitschland. Nu wordt weer een strenge straf geëischt tegen een kloosterzuster die ervan be ticht wordt de deyjezen verordeningen te hebben overtreden. Tegen haar wordt ge- eischt in totaal 12 jaar gevangenisstraf, 10 jaar eerverlies en een geldboete van M 750.000.Het gaat dus om een smok kelarij op groote schaal. En nu willen we geenszins beweren, dat de rechtspleging in Duitschland op zulk een hoog, peil staat; we hebben staaltjes gehoord die op het tegendeel wijzen, maar toch moét 't bevreemding wekken, dat geestelijken, die het voorbeeld moeten geven, om de mot- raal hoog 'te houden, zich aan dergelijke overtredingen schuldig maken. Smokkelen is nu eenmaal immoreel al verricht men die handeling om de orde te bevoordeelen althans voor schade 'te behoeden. Draagt men eenmaal hét priesterkleed dan heeft men zich te ont houden van dergelijke handelingen of het zich mengen in de politiek. Dit heeft naar onze meening niets uitstaande met den Godsdienst. BLOEMENDAAL H—HEEMSTEDE II. De uitslag van dezen wedstrijd, welke Woensdag j.l. in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan gespeeld werd, luidt als volgt Bloemendaal II Heemstede II A. v. d. Werff Sr.F. Harakap 0—1 A. J, de VriesJ. Koper 01 J. H. Barens—F. C. Kuyken 1—0 W. Hogenbrik—H. C. Luitingh 1—0 J LankampW. Volkers 1/21/2 H. J. S. Beck—J. C. Luitwijk 10 H. G. v. RiessenA. v. d. Lent 0l J. .H. CaroC. Fokke 10 P RotteveelW. Kuyken 10 W. K. KempenP. J. Klein 10 6 1/2—3 1/2 Dit is dus de 2e fraaie overwinning van Bloemendaal II. TELEFOON 13310 Goedkooper dan bij anderen. Contant met 5 jaar sch-iftelijke garantie. Re paratie aan alle merken met 1 j, garantie. Haarlem, Doelstr. 35. Opger. 1902. Tel. 13538. Haarlem, een dekzeil, geel mét zwarte strepen; Mej. Dames, Dompvloedslaan 3 Overveen, een damesportemonnaie met inhoud; van Giffen, Kleverlaan 85, Bloe mendaal, een rijwielbelastingmerk; F. Molenaar, Noorders'traat 7, Zandvoort, een portemonnaie met inhoud; P. J. Roc- le, Margrietenlaan 1 Vogelenzang, een portemonnaie met inhoud; van der Pol, Brederodelaan 33, Santpoort (station;, een heeren peau de suède- en een wollen handschoen; Filiaal v. Amerongen, Bloe- mendaalscheweg 18, een heerenrijwiel; H. J. Nijland, Graaf Florislaan 35, Voge lenzang, een paar regenpijpen; B. vani 't Land, Boschlaan 39, Bloemendaal, een ■band van auto; D. Ploeg, Bentveldsweg 108, Aerdenhout, een damesparapluie; Zwaneveld, Groot Heiligland 17, Haarlem een heerenhandschoen; Admiraal, Zand- voortschelaan 157, Heemstede, een ver moedelijk gouden armbandje; Sohutte- vaer, Klapheklaan 5, Aerdenhout, een zadeldoekje; F. Bremer, Zuidertuindorp- laan 4, Haarlem, een halsketting; Daey Ouwens, Nicolaas Bee'tslaan 3, Aerden hout, een poes; v. d. Bosch, Bloemen- daalscheweg 291, Overveen een taschje met inhoud; G. Pouwer, Lage Duin en Daalscheweg 1, Bloemendaal, een paar handschoenen; aan den politiepost ie Aerdenhout, een portemonnaie met in houd, een muts; aan het bureau van po litie Overveen, een rijwielpomp. een schooletui, een hondenpenning, een hee ren handschoen, een armband, een brui ne glacé handschoen; een mantelcein tuur. GEVONDEN. Gevonden en terug te bekomen bij: J. Dhaene, Sparrelaan 12, Aerdenhout, een schooltasch; C. Zijp, Oranjebooms'traat 4 RIJKSTELEFOON. Opgave van nieuwe aansluitingen in het telefoonnet Haarlem, gedurende het tijdvak 31 October tot en met 6 Nov. '35. 22626 Blaauw G. S. K. Secr. v. d. Directie der Kon, Ned, Hoogovens en Staal fabrieken IJmuiden, Lodewijk v. Dijssellaan, Haarlem-Noord. Ï7153 Blanksma IJ., Regentesselaan 9a. 17083 Centraal Tax kantoor, Korte Hee renstraat 24 rd„ Garage Nieuwe Gracht 120. 16873 „Crum's Bloemenmagazijn", Tem pelierstraat 42. 29169 Dekker, F. A., Electr. Techn., Ri chard Holplein 1, Heemstede. 16955 Depót M. Michelin en Cie; Vert. H. Ol'thoff, Spruit en Boschstr. 18. 16801 Drogisterij „De Pelikaan", Schoter singel 45 zw. 29172 Eerste Zuid Holl. Expresse, Linden- laan 13, Heemstede. 16857 GulikKingma Boltjes C. van, Zijlweg 269, Overveen. 22726 Harrenstein Dr. W. G. Predikant v. de Gereformeerde Kerk v. San'tp., Pinellaan 10, Santpoort-Station. 23744 Hooij Th. G. C. Lid Prov. Staten N. Holland, Orionweg 31. 16642 Janse, A. F., Radio Techn. Bureau Telefunken en Philips Service Gen. Cronjéstraa't 122. 17154 Keyser H. E., Hyacinthenlaan 38 z. 29170 Lautenslager C. P.M., Dreef 146, Heemstede. 26727 Mulder, H., Verbenalaan 10, Aer denhout. 16851 Oudshoorn H. J., Dames- en Hes-, renkapper, Jan Steenstraa't 54. 17138 Radio dis'tributiecentï&le „Raaiio", N.V., van Keulenstraat 55. 23768 SchullerKeldermann, Mevr. J„ Bloemendaalscheweg 180, Overveen. 29171 Serry Mej. C. Assurantiën, J. Miene Molenaerpiein 19, Heemstede. 17088 Siebol H., Wagenweg 216 bij g.g. te lefoon 26101. 23709 Slingerlandt, D. J. M. G. Baron v.; Pinellaan 12, Bloemendaal. 16963 Smit en van Rijsbergen, Kleerma kers, Zijlstraat 87. 17056 Staphorst, A. L. secretaris Woning stichting „Het O'osten", Lootsstr. 38 17162 Teusink, H. J., in radio en stofzui gers, Schreveliusstraat 2 rood. 26703 Wal Martin C. v. d„ „De Stove", Mr. Enschedéweg 8, Aerdenhout. 22682 Wllems R., Frans Netscherlaan 17, Santpoort-Dorp. „IN DE CATACOMBEN VAN PARIJS" „Charlie Chan in Paris", de nieuwste Warner Oland-film, die, naar vermeld wordt, de meest boeiende en vernuftigste van alle Charlie Chan-mysteries is, zal door Fox Film Corporation in Nederland uitgebracht worden onder den titel „In de Catacomben van Parijs". Zoowel in Hollywood als in New-York, was het publiek, dat tegenwoordig was bij de vóór-vertooningen, zonder uitzonde ring enthousiast over deze spannende film, die handelt over een geheimzinnigen moordenaar, die de vroolijkste stad van de wereld, Parijs, terroriseert. Bij zijn aankomst in de Lichtstad wordt Bakenessergrae Diner THl met soep o Geen extra Gebruik v. boter, le s en verder Prospf GEEN LIDMAA Charlie Char genomen door affaire, waarvi geroepen. De Franse geen raad me mand anders, staat deze r aan het licht Tijdens het baret-danseres sistente van per gedood, te der lieftallig wordt verdact Chineesche sp aan he licht t „In de Cat voor de filn D'onald, dez schrijver, di dood van voor „Charli „Fox" he: Charlie Chan- keur van tale Mary Brian jonge meisje, wordt, terwij lings van 1 Hollywood we speler fungeer Verder werl len nog mede son, John Ml Qualen, Dor. Henry Kolksr De regie o1 Parijs" werd Bont en in de overga De wisselii getijden dc lroeftc ge warmer kl< gangsjapon tels. Dc tijdsc don maken gangskleei slechts cni of hoogstel maanden wordt niet stemming beschikbar! ion. Niet a! t len zomer ook japoni wc op ha oiniooverer gangs- of ding met bont of n: ties hiervf hohben wij mof of koi dal niet m wordt, wai extra kost behoeven 1 Smalle i buiten kani licht verbi een ingezc hetgeen z( ]ps wordei lange brei gedragen, voord; do geslagen c den gchae je stof en mofje te r Bont al mantels c veol loege voorstuk opslaande si bevei lijkc n!o;i' i iT.jaa 1, go Vossen

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 2