EICHHOLTZ A 6.6 M.6I0RGIS&ZR. naaimachines op Maling A. ZETSTRA N. van Beem rir~ Uw woning gezellig per pond 70 cent Dame** ■®8@©8@©8@®8@H zonder SLAK zijn voor de huisvrouw een gemak Tel. 10070 - 29280 ■©8©©8©@8©©8©H Gemeenteraad Kunst ■I Binnen de Grenzen ■II Buiten de Grenzen ■1 absoluut tochtvrij Fransche mi—HMUHB— Schoorsteenvegers Ridderstr. ia» Haarlem TELEFOON 13310 Nut'ige geschenken icor üea.s. feestdagen MMeiKMr - zadelmaker Jan Geijlvoet Jr. uJreemensiiMei DE KORTE KLEVERLAAN. Men is thans begonnen aan het oprui men der tramrails uit die korte Klever laan. MAANDBLAD ELSWOUTNIEUWS VAN DE PADVINDERS. Een gedeelte van d© intreepreek vanl Ds. Kalkman in dis Nieuws Kerk ite Am sterdam, waarin hij verklaart dat zijn- hart het meest uitgaat naar de jeugd. In dezen tijd moeten wij alles doen wat in ons vermogen is, opdalt onze jonge menschen niet worden meegesleurd in die maalstroom der wereld. De beweging der Padvinders kan door haar training voor den jangen alles zijn voor hoofd en hart, voor lichaam en geest. Een eeresaluut aan Z.Ex. Rambonnet d:en Hoofdverken- ner die aanwezig is Een opwekking tot deelneming aan de rimboejacht op 2 November in de duinen. Mededeelingen: Hallo, hallo hier Elswout alsmede van de Redactie aangaande de bibliotheek bestaande uit alle Ned. Pad- vinidersboeksn,- gratis te leen voor een week. Een vraag om de copie vóór den 20ste in te zenden en de bereidheid van den heer Sne'thla.ge de voornaamste ge deelten uit- het Elswoutnieuws in het Engelsch te vertalen. o GEVONDEN VOORWERPEN. Gevonden ën terug te bekomen bij: Kaandorp, Bloemend'aalscheweg 107. Bloe mend aal, een. pörtemonnaie me t inhoud en een slót" met ketting; Henneman, Hoo- ge Duin en Daalscheweg 30, Bloemendaal een dames handschoen; Tullenaar, Zijl- weg 10, Övervesn, 'n klut; L. Groenêveld, Bloemendaalscheweg 265 Ovtervèen, een kind'erarmbandhorlog>e; Gröötegoed, Bi.- daalscheweg 76, Bloemendaal, een kin derarmbandje (fantasie)Bl.daalsche Apotheek, Blotomendaal, 2 bankbiljetten; Ramplaan 15 Haarlem, een armband; üe Vries, PrinsHendriklaan 58 O verveen, hi vuiijeïr errp-van jviouriK, VeidTaafr 47 Aerdenhout, een haakwerkje; Mudide, Alb Thijmlaan 46 Bloemendaal, een mo- dlel van benzinepomp; Hoefgieest, Zand- voortschelaan 373 Zandvoor't, een motor- handschoen, v. Meeuwen, Anjelierenlaan 12 Aerdenhout, ©en fox-terrier; aan den politiepost te Aerdenhout, een teddy beertje; aan het bureau van politie O ver veen, een ketting met sleutels; een zwar te ceintuur; een hulssleutel; .een klut; een nikkelen speldje; een muïiïrslerbord van auto. RIJKSTELEFOON. Opgave van het aantal aansluitingen in het Rijkstelefoonnet Haarlem in het tijdvak 7 tot en met 13 November 193b. 29174 Blok Vischhandel Vijf Heerens.tr. 29 Heemstede. 29173 Boelhouwer A; Scheldieistraat 2, Heemstede. 17135 Boomars, Dierenmedicamenten en Preparaten Haarlem, Timorstr. 202 22767 Braun M. J. M Agenturen; P1&- tanenlaan 23, Bloemendaal. 23050 Buuren W. v.; Neonlichtbuizenfa- briek, Zaanenlaan 18. 17182 Costerus C; Bloemhofstraat 33 rd. 14020 Doorn, Autodiens'tsn v. Sneldienss A'dam, den Haag, R'dam, 't Gooi, Amersfoort, Apeldoorn, Veenen- daal, Utrecht, Zeist enz KI. Hei ligland 20. 17194 Eerste Haarl. Reform Broodbakke rij Dir. C. J. Bogard; Lange Be- gijnenstr. 30. 14440 Kappershuis Het; P. A v. Dam; Wilhelminas'traat 19. 17161 Labouche Luci Dansinstituut, Zijl- weg 15. 14017 Leeuw J.: Kaaregisterhandel v. Wassenaar en Co.; Spaarnid.weg 4. 22855 Telchuijs A; Kleverlaan 81, Bloe mendaal 14007 Teyle'ttax Jac; Geelstraat 5. (Voorloopig verslag) De Raad kwam gisteren in openbare vergadering bijeen onder presidium van den burgemeester Jhr. Mr. C. J. A. den Tex. Punt 1. Ingekomen stukken. B. en W. stellen voor. naar aanleiding van een schrijven van het Gemeentebe stuur van Haarlem, in de bepalingen der garantie ad f 20 000 'ten behoeve der a.s. Pa dvinders-Jamboree 'n wijziging aan te brengen, volgens welke eventueelen ar beid, 'te verrichten door werklooze arbei ders zal worden uitgevoerd door Bloe mendalers en Haarlemmers in ds ver houding van twee tot een. Voorts dat eventueele baten, die de gemeente boven de uitgaven mocht ontvangen, ten goede zullen komen aan de Vereenging „De Nederlandsche Padvinders". De Al». Bond van Overheidspersoneel verzocht, bij pensioneering van gemeente personeel in afwachting van de eerste uitbetaling van het pensioen van den be trokkene een uitkeering te doen van 61/2 werkloozen op 1/8 jaarloon. B. ën W. stellen voor, dit stuk in huh" handen te stelllen om praeaövies. Aangenomen. Punt 2. Wijziging Bijslagverordening. B. en W. stellen voor, den gemeentelij ken bijslag dien de gemeente verleent in de voor leerlingen uit Bloemendaal ver schuldigde gelden voor het bezoeken van inrichtingen van M.O. en V.H.O. te be palen op f 40f 350, ten behoeve van niet gesubsidieerde en op f 40f 275 ten behoeve van wel gesubsidieerde onderwijs inrichtingen. Mngenomen. Punt 3. Salarissen Gemeen epersoneel. B. en W. bieden den Raad tér goedkeu ring aan een wijziging van de salarisver ordening voor hét gemeentepersoneel en de politie, Aangenomen. Punt 4. Salarissen burgemeester, secre taris en Ontvanger. B. en W. stellen den Raad voor, Gede puteerde Staten te berichten in antwoord op een informatie van dit college betref fende een eventueele verlaging der jaar wedden van burgemeester, isecrócaris en ontvanger, dat deze voorgenomen verla ging niet gerechtvaardigd wordt geacht. Verworpen. Punt 5. Gemeente en nieuwbouw. De heer C. B. Posthumus Msijjes stelt den Raad voor, te besluiten, dat het ènt- werpen en uitvoeren v. belangrijke bouw werken of verbouwingen in Bloemendaal welke geschieden 'op kosten of met sub sidie van dè gemeente, voortaan zal wor den opgedragen aan particulieren. Uit zonderingsgevallen blijven ter beoordee ling van den Raad. B. en W. praeadviseeren afwijzend met de argumenten, dat door de gemeente niet veel wordt gebouwd en dat, wat op dit gebied verricht wordt, zonder bezwaar van den directeur van Openbare Werken kan worden overgelaten. ÏUtusschen hebben B. en W. geen be zwaar, de opdracht voor den bouw van 't nieuwe politiebureau aan oen particulier architect te verleenen. Aangenomen. Punt 6. Uitbreidingsplan einde Zeeweg. Naar aanleiding van een terzake ont vangen schrijven van den Commissaris der Koningin, stellen B. en W. voor, ón der intrekking van *t besluit van 21 ïïrt. 1935 te besluiten, den heer K. C. Van Nes, landschap- en stedebouwkundig architect 'te Apeldoorn, uit tè 'noodigen, de hoofd lijnen voor 'A .uitbreidingsplan van Bloe mendaal han Zes uit te werken voor dit deel "van het terrein, dat privaat eigen dom der gemeente is. Aangenomen. Punt 7. Bebouwingsvoorschriften. B. en W. stellen voor, over te gaan 'tot vaststelling 'van een wijziging der bebou- wingsvö&rschri'ften, waarbij; a. verboden wordt, verandering te brengen in den aard van een bebouwing en b. eenige be bouwing in strijd met haar aard te ge- knwilzcTl. r v' Aangenomen. Punt 8 Omgeving voormalig P.fe.N.- gebouw. B. en W. stellen voor 'te besluiten tot 'n voorbereidende herziening van 't- uitbrei dingsplan der gronden in de omgeving van het voormalig P.E.N.-gebouw. Aangenomen. Punt 10. Kasgeldleening;. B. en W. vragen den Raad machtiging tot het1 aangaan eener kasgeldleening van ten hoogste f 300.000 'ter bestrijding van uitgaven in 1936. Aangenomen. Punt 11. Bcbouwingsvoorschriftsn. B. en W. stellen voor aan een aanltal personen of ondernemingen ontheffig te verleenen resp. te weigeren van bebou wingsvoorschriften. Aangenomen. Punt 12. Verkoop grond B. en W. Stellen voor, aan J. van Es een perceel grond, groot 285 M2 aan den Julianaweg te verkoopen voor f 1428. Aangenomen. Punt 13. Verkoop grond. B. en W. stellen voor, aan G. W. v. d. Beid g.g. te verkoopen een terrein aan den Militairenweg groot 1480 M2 a f 7. per M2. Aangenomen. HAARLEMSCHE ORCHESTVEREENIGING. De H.O.V. opende Dinsdagavond haar Tsechische avond' met koraalmuziek van Suk, ter eering van die nagedachtenis van dezen ook hier te lande bekendien violist der Bohemers. Deze compositie werd' op sobere en plechtige wijze ten gehoore gebracht. In de daarop volgendie Slowaaksche Suite van Novak, kwam het Slavische volkska rakter van dit in muzikale volk bijzonder goed itot uiting. Het 2e deel, waarin die celli een mooie partij hadden, kon ons 't meest bekoren. De solist van den avond, Felix die No bel, geen onbekende op 't Haarliemsche podium, had ditmaal die taak het concer tino van Leos Janaeeck tot ons te doen spreken. Dit van pittige oorspronkelijk heid getuigende moderne werk werd door de Nobel als 't ware uitgehamerd. De be- geleidlende instrumenten hadden de min der dankbare taak, door enkel; schriele geluiden relief te geven aan dat wondter- lijke concertuno. Liever lieten we ons msesleepen door Smethana's volkswijzen „Aus Bochmen's Hain und Flur", die hij nu en dan laat aangroeien (tot een uit bundig gejubel. Het orchest kwam hier bijzonder tot zijn recht. Na de pauze vergastte Schuurman ons nogmaals op de 5e Symphonie van Dvorók, een meesterwerk dat wij reeds ondsr leiding van meerdere H.O.V. diri genten mochten hooren, We moeten getuigen, dalt Schuurman, die dit werk zonder partituur dirigeerde, zijn medewerkers heeft weten te inspiree- ren tot «en weergave die op een hoog peil stond. Niet alleen de eolopartijtjes van die verschillende instrumenten, doch ook het koper klonk zeer goed. Belt werd' een mooie avond die werd: op geluisterd door de aanwezigheid van dën Tsechischen gezant. Door een warm applaus toonde het publiek zich dankbaar voor deze presta ties. HAARLEMSCHE TOONEELCLUB. Óp Zaterdag den 16 dezer, dies avonds ten 8.15 zal door de Haarlemsehe Too- neelclub in den Stadsschouwburg een voorstelling worden gegeven. Opgevoerd zal word'en; „Graaf X". Hierop hopen wij in een volgend nummer terug te ko men. KAMERMUZIEKAVOND IN HET JEUGDHUIS. De bekende pianist en organist Piet Halsema zal, bijgestaan door den violist Gijs Beths en Nelly de BockVerdel eveneens pianiste, op Vrijdiag 22 dezer een kamermuziekavond geven. Het eerste gedeelte van het programma vermeld 'n Sonate van LöcÉttelli bew. door Julius RörJtgéh, voor viool en piano, variaties voor piano, vierhandig, van Mozart in G gr. It. en cinq Commentaires voor viool en piano van Joaquin Nin. Na de pauze zullen twee Fransche nummers ten gehoore worden gebracht, n.l. Jeux d'enfants, voor dua'tre mains v. G. Bizet, en ten slotte do Sonate voor viool en piano van Claude de Bussy, Dus alles bij elkaar een aantrekkelijk pro gramma, dat velen dien weg naar het Jeugdhuis gemakkelijk zal maken. GELUIDSWAARSCHUWINGS- SIGNALEN VOOR BOCHTEN. Naar dè B.B.N., Bond van Be drijf saulto- houders in Nederland, meldledtoelti, wordt op hot oogenblik In Frankrijk ©en nieuw soort verkeersteeken beproefd, dat tot vermindering van auto-ongevallen in bochten zal kunnen bijdragen. Op een onoverzichtelijk punt van den weg naar Rouen zijn die optische waarschuwings- teekens met een acoustiisch verkeerssigj- naal aangevuld. Als ©en bepaald purüt op ©enigen afstand van die bocht wordt gepasseerd, wordt de automobilist op het dreigend gevaar op merkzaam gemaakt, doordat hem uit een luidspreker wordt 'toegeroepen „opgepast' bocht!", pë luidspreker Wordt in wer1- king gesteld, doordat bij het rijden over een in de bestrating ingelegde bijzondere èVemnea (.onfi'it' -—-O*',',t c.cl,': TENTOONSTELLING ALBERT SCHWEITZER. Ten huize van de firma Brinkman, Spiegelstraat 19, Amsterdam wordt tot 23 November a.s. een tentoonstelling ge houden van alles wat op Albert Schweit zer betrekking heeft; platen, boekwerken, photo's, neger handwerken uit de kolonie Lambsrone, afgodsbeelden, maskers, mu ziekinstrumenten, sieraden enz. Er is ook een gipsafgietsel van de beeltenis van den meester te zien, en we bemerken met bewondering, dat Schweit zer's werken in verscheidene talen ver krijgbaar zijn, zelfs in 't Finsch en in 't Japansch. De verzameling omvat o.a. Kritisch practische ausgaben Baoh's orgelwerke, werken over theologie, geneeskundeauito- biopraphien enz., alsmede een nieuw boek van de hand1 van Ds. H. A. C. Sneth- lage, getiteld: „Albert Schweizer, de man die tot allen spreekt". Deze buitengewoon interessante ten toonstelling is kosteloos te bezichtigen. UIT DE MAANDBLADEN Aan het blad „Neerlandia" orgaan van het Alg. Nederl. Verbond ontleenen wij de navolgende mededeeling uit den Oran je Vrijstaat Z. Afrika: BRIEWE UIT DIE OU VRYSTAAT. Die verjaarsdag van Haar Majesteit Ko ningin Wilhelmina is ook die keer in die Vrystaa'tse hoofstad' nie onopgemerk verbygegaan nie: in die woning van die Nederlandse Konsul het in die namiddag 'n aantal belangstellendes bymekaar ge- kom onder die „schittrende kleuren van Nederlands Vlag" om met 'n kelkie Suid Afrikaanse wyn of. likeur Haar ge'sond- heid te drink. In die aand was die „Visser-" saai by die Normaal - aldus genoem na sy teens- woordige rektor, Dr. C. F. Visser, tot on langs on® Verbond se Voorsitter - vam end tot end gevul met 'n vyfhondera van ons vooraanstaande mense en stude rende jeug, om te geniet van dit voor treffelijke spel van ©es Afrikaners wat in onberispelike Nederlands „Het Hoogste Recht" v. Ina Eoudïer-Bakk"r ten tone le gevoer het. Die stille aandag, waarmee die 'talrijke gehoor drie uur lang die prag- stuk meegeleef het, was die welverdiende en die beste vergoeding wat die spelers kon tebeur't geval het vir hulle onver moeide ywer en geesdrif. Die Nederlan ders onder die gehoor, en soos u weet is die nogal krities aangelê, het maar min foutjies in taal en of selfs in uitspraak opgemerk. Voorwaar, die Toneelafdeling van die A.N.V. kom alle lof toe. Nee, die pessimiste wat beweer dat daar in die Unie geen plaas meer is vir die aloude Nederlandse 'taal nie, het dit mis. Bloem fontein hoop dat hy nog menigmaal van dergelik skoon spel mag geniet. Aan een kant was dit eintllk gelukkig dat daar die aand soveel ander dinge aan die gang was: anders was die Vissersaal hopeloos te klein gewees. Die twee groot middelbare skole. „Grey" en „Eïunice" het 'n reuniebal gegee, in die Ned. Afr. vry- messelaars-losie „Dagbreek" het 'n be- langrika funksie plaasgevind, terwijl 'n EpoorwegWkultuurvereniging die Sjtadsaal volgepak het met die opvoering van 'n blyspel „Die badgaste'l' Verskeie onder steuners of lede van die A.N.V. was ver- plig om hul kragte aan een of ander van hierdie sake te gee en was dus verstoke van die voorreg om „Het Hoogste Recht" by te woon. 'n Volgende keer behoort die spelers die Groot Skouburg 'te huur en dit te vul. Vermelding verdien verder nog die feit dat die orkes in een van die ver- naamste plaaslike teekamers ter ere van Haar Majesteit se geboortefees in die voormiddag en saands 'n mooie seleksie Nederlandse volksliedjies gespeel het, wat besluit is met „Wien Neerlandsch Bloed". Dieselfde seleksie is Sondag 1 Septem ber, deur die Musiekkorps van die Spoor - weë en Hawens in die openbare Diere- 'tuin voor 'n aansienlike skare ten gehore gebring. Opmerkelik is nog dat al die pu blieke opvoeringe nou al 'n paar jaar be sluit word met die ou Vrystaatse volks lied „Heft, Burgers" woorde van Mr. H. A. L. Hamelberg, toonse'tting van Ni- colai en die „God save the King". EEN LASTIGE ERFENIS-KWESTIE. Een A.N.P. bericht uit Londen werpt een eigenaardig licht top d!e mentaliteit van den Engelschman John Dunn, die ongeveer 100 jaar geleden, uit Europee- sche ouders, te Durban in Natal geboren werd. In zijn jeugd dreef hij handel met de Zoeloê's, knoopte vriendschapsbetrek kingen aan met het gevreesde opper hoofd Ceteuajp, ging bij de Zoeloes Wo nen, èn werd hoofd. Volgens Zoeloegebruik hield hij er ver scheidene vrouwen op na, 'die fièiri in 't gehéel 83 kinderen schonken. Na zijn dood moesten nu 4000 H.A. grond', die hij in den loop van jaren, verkreeg, ver deeld worden onder zijn wettige erfgena men. De Z.-Afrikaansche regeering heeft nu een commissie benoemd die zal heb ben uit te maken, hoe die verdeeling zal moeten plaats hebben. Voorwaar een in gewikkelde erfeniskwestie. DE DUITSCHE „KANT GESELLSCHAFT" ZONDERT ZICH AF. Nederlandsche wijsgeeren, waaronder Dr. j. D. Bierens de Haan.Xeierelid'-vÜi de Kant. Ges.) .èn. do-hoogleeraren Buy- tendijk, iKohnstamm en H. J. Pos, heb ben zich gedwongen gevoeld, de relatie met de Kant Ges. te verbreken. Dit vindt zijn oorzaak daarin, dat het Bestuur is afgetreden ten gunste van één leider, n.l. Hans Heyse. Deze leider nu zegt: de Duitsche Revolutie is een eens gezinde metaphisische handeling! die op ■elk gebied in Duitschland tot uiting komt, en daarom ook de philosophie en de wetenschap onweerstaanbaar onder zijn invloed brengt. De Kant Ges. heeft daardoor allereerst haar in'ternationaa1 karakter verloren, en ofschoon de nieuwe leider van „Kant Studiën" de relaties met het buitenland nog wel zou willen aanhouden, is het begrijpelijk dat Neder landsche geleerden weinig lust gevoelen, deelachtig te worden aan de zegeningen van het Derde Rijk. Zij staan natuurlijk op het standpunt dat de wetenschap in ternationaal behoort te zijn. DUITSCHLAND. Het is bekend, dat de Duitsche studen ten veel waarde hechten aan hun beken de uniformen, die zij bij het „chargee ren" (officieel vertegenwoordigd zijn) steeds droegen. De Minister van Onder wijs is van oordeel dat deze uniformen overbodig geworden zijn. De studenten moeten nu maar de uniformen dragen van de Nationaal Socialistische beweging waartoe zij behooren. Dit zal den studen tjes wel niet aanstaan. CONFLICT ITALIëABESSINÏëL Blijkbaar teleurgesteld over de houdihg van Engeland, dat zijn vloot in de Mid- dellandsche zee maar niet wil verminde ren, blijven de Italianen in Libië zeer actief. Inplaats van zcoals de Enge.- schen in Egypte hun stellingen, loop graven enz. in gereedheid te brengen voor verdediging, blijken de Italiaansche troe pen in Libië uiterst bewegelijk, gereed voor dsn aanval. Te Ceranaïca zijn bijna 40.000 man onder 'dé wapenen, terwijl in de haven van Tobrok vier torpedojagers evenzooveel duikbooten en watervliegtui gen gereed liggen. Engeland daarentegen 1-gt verdedigingswerken aan rondom de Nijl reservoirs in Zuid-Egypte ten einde die belangrijke werken 'te kunnen be schermen. Op beide fronten is er beweging geko men in de Italiaansche legers; Makalé dat natuurlijk gsen einddoel was, is weer verlaten, nadat men deze stad in bezit 'bad genomen. Gen. Vacatuss volgt nu de Karavaanrcute in de richting Amba Alagi en Argangi. Hij wil trachten de Abessiniërs tot een veldslag te dwingen, wanlt hoe verder de Italianen in het bin nenland doordringen desi te moeilijker wordt de strijd, vooral de rovitalleering. Op het Zuid-Oosteliike front heeft Ge neraal Graziani, blijkbaar zonder ernsti ge weerstand Gorohai bezet. Tijdens het luchtbombardement zijn 3000 Abessiniërs gevlucht met achterlating van klein ge schut en mitrailleurs. Ook hier achter volgen de Italianen de vluchtenden. De trouwelooz; Ras Koeksa heeft oen erg zoetsappige redevoering gehouden, waarin hij Italië beschouwt als de baker mat der beschaving en hij voelt zich o zoo behagelijk onder de Baliaansche vlag pij dankt God dat hij nu met zijn bei- en geriefelijk, door ze te maken met onze orgn bronzen tocht- strip. Vakkundig- plaatsen. Laat ons U prijs opgeven. 30% kolen besparing Bloemendaalsch IJzermagazijn Korte Kleverlaan 22-24 Tel. 22704 DE HUISVLIJT, Schag-chel- straat 46, Telef. 14461, meer malen bekroond. De kleine verpleegsterszaak met zijn groote reputatie. Radiateurhoezr n in elke gewenschte kleur en uitvoering. Ook met trek- sluiting. Reparatiën KORTE KLEVF.RLAAN 76 - TEL. 23187 BLOEMENDAAL Goedkooper dan bij anderen. Contant met 5 jaar schriftelijke garantie. Re paratie aan alle merken met 1 j. garantie. Haarlem, Doelatr. 35. Opger. 1902. Tel. 13538. vrijders mee mag strijden om zijn land- genooten te helpen bevrijden van 't jux waaronder zij zwoegen. Volgens de be richten van Maandagmorgen is de g:- heele provincie Ogaden in Italiaanscn bezit. Het zwaartepunt d&r operatics ligt nu in het Zuiden. Graziani's leger, dat snei oprukt, hoopt na de bezetting van Gorohai Harrar te veroveren. Het leger dat langs de rivier Fapo oprukjt in de richting Jijiga, is reeds 150 Km. vooruit gekomen. Nog 50 Km. en dan is het voor Jijiga een belangrijk knooppunt op den weg van de Engelsche haven Berbera naar Addis Abeba. In deze buurlt kan een krachtige actie verwacht worden, wanit Harrar ligt slechts ca. 100 Km. van heit Spoorwegstation Dire Dawa. Zouden de Ialianen deze plaats bezetten, dan ware de Spoorwegverbinding met ae hoofdstad afgesneden. Zooals te verwachten was heeft Italië zoowel bü den Volkenbond als bij de lan den, welke de sancties zullen gaan toe passen, ten sterkste itegen deze maatre gel geprotesteerd, natuurlijk met redenen omkleed. Het dreigt me't opzegging van de hand'elfjtractaten met bovengenoemde landen gesloten. Wanneer men ziet wel ke hoeveelheden levensmiddelen en ma terialen dagelijks naar de verschillende fronten verzonden worden, dan wordit 't duidelijk dat Italië toch bezorgd is voor de toekomst (ook in Italië is die grootst mogelijke spaarzaamheid voorgeschre ven). Dus zouden dan toch de sancties er toe kunnen bijdragen, het einde van den strijd te verhaasten? Ofschoon ce Italianen steeds verder voortschrijden tn dit onherbergzame land, zou het niet te verwonderen zijn als zij binnenkort vcor onaangename verrassingen komen te staan. De taktiek der Abessiniërs is blijk baar, hen zoo ver mogelijk van hun ba sis te lokken, om hun -dan een gevoelige slag toe te brengen. Nous verrons. Zooals bekend is, heeft Italië aan de verschillende landen die de sancties gaan toepassen, elk individueel een protestno- ta gezonden, alsmede een nota aan den Volkenbond, waarbij de door de coördina tie commissie genomen besluiten onwet tig worden verklaard. Frankrijk heeft hierop geantwoord, dat de coördinatie»

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1935 | | pagina 2