DE TWENTSCHE BANK N.v. „Amersfoortsche Stemmen". Uw Costuum, Jas of Mantel „KLEVERPARK" HA. VERNOUT A. G. G. M. GIORGIS Zn. BL'DAALSCHEWEG 147 BLOEMENDAAL De zaak der fa. J. A. Boskamp Zn. verjongd. Vriendelijk verzoek aan Ouders, Onderwijzers en allen die dit lezen en begrijpen. Studie-Conferentie „Vrouwenvraagstuk". Herdenking van hét 20-jarig bestaan der Int. School voor Wijsbegeerte. Zomerleergang VI. Paaschzondag". VEREENIGING DER NOTARISSEN TE HAARLEM VERKOOPLOKAAL ,,'T NOTARISHUIS Maandag 20 April Kijkdag. Dinsdag 21, Woensdag 22 April Verkooping van 10-4 uur Jongemannen-Reizen naar Noorwegen per stoomschip „Tarakan" en nog iets. Aan de leden, donateurs en belangstellenden van de Haarlemsche V.C.J.G. Koopman verdacht van Heling. Anderhalf jaar geëischt. Waarschuwing. De gesloopte Bloemenwagen. Boekén. KASTPAPIER KASTRANDEN PUNAISES Perso 1 Terwijl anderen, in verband met crisis en malaise, bij de pakken neerzitten en afwachten of het geluk hun misschien als bij tooverslag in den schoot zal vallen, zijn er zaken wier leiding innerlijke levenskracht toonen en het bedrijf een ware verjongingskuur doen ondergaan. De leiding van bovenstaande overbekende zaak, die steeds een sieraad was van Overveen, behoort tot de laatste categorie. Wie de vernieuwde zaak, Bloemendaalsche weg 254, binnentreedt, gevoelt onmiddellijk, dat de drie harmonisch gemeubelde verdiepingen een smaakvolle opfrissching en vereenvoudiging hebben ondergaan zonder dat de voorname toon, die'er steeds lieerschte, is verloren gegaan. Integendeel, men zou eerder zeggen, dat het meerdere aangebrachte licht en de grootere doelmatigheid der nieuwe indeeling de zaak, die nu ongeveer een halve eeuw bestaat, nog vooruit hebben doen gaan. Het was een góede gedachte van den heer Boskamp, in de ruimten die rustig overvloeien van lichte en warme tinten, niet alleen stalen, berkenhouten en andere meubileeringen voor zit- en slaapkamers, voor kantoren en kleine damesvertrekken, vaas- en glaswerk, moderne eleetrisclie lampen, smaakvolle omhullingen van centrale verwarming, een keur van Perzische tapijten, handgeknoopte kleeden en kleedjes van de Kon. Deventer Tapijtfabriek en weefwerk van Het Paapje en Van Mosen, beiden te Voorschoten, aan te brengen, maar dit alles met het mooie beeldhouwwerk (o.a. den kop van onzen vriend Steijnen, zie ons vorig nummer), van Theo van Iteijn en schilderijen van wijlen Herman Kruyder uit zijne verschillende tijdperken waardig en dege lijk te verluchten. Ook zijn er twee stukken van Is. Israels. Het merkwaardige is dat de prijzen van de fraaie voorwerpen van dagelijksch gebruik aan den eenvoudiger tijdgeest zijn aangepast. Wij kun nen verloofden, die zich een smaakvol home willen opbouwen, aanraden deze zaak met een bezoek tc vereeren. De bekende Bloemendaalsche architeèt 'H. W. van Kempen heeft alle eer van zijn vernieuwde onderpui. Deze zaak is altijd een sieraad van ons dorp geweest en wij wenschen gaarne hare leiding loon naar werken. De entrée heeft aan blijheid veel gewonnen. Han Boskamp exposeert. Van de zaak Boskamp op Han Boskamp, den talentvollen en hard werkenden schilder, is een stap van Overveen naar Bloemendaal. Tot het einde dezer maand exposeert Han Boskamp een keur van zijn teekeningen en schilderijen, bloem stukken vooral, portretten en figuren, die geregeld winnen bij langere beschouwing en die den diepen ernst van dezen kunstschilder naast zijn groot kunnen en zijn heerlijk gevoel voor vrijheid en ruimheid naast een warmen kleurenrijkdom in zijn hoog atelier goed doen uitkomen. liet atelier is gelegen aan den De Genestetweg no. 11 en geopend van 11 tot 4 uur. Mogen velen onzer lezers een tochtje daarheen ondernemen. Zij zullen 't zich niet berouwen! ~De afd. Plantsoenen der gemeente Bloemen daal, onder leiding van den Directeur Gemeente werken de heer de Jong, doet veel voor allen die een goede beplanting waardeeren. Zie bijvoorbeeld maar eens op het plantsoentje aan de Prins Hen driklaan, bij de Oranje Nassaulaan, alwaar de lage beplanting zich weerspiegelt in het water van deze vijver,.het is een lust voor het oog. Zoo ook houdt mén zich onledig met 't plantsoen Waldeck Pyrmontlaan, door er lage lugustrum om te plan ten, waarachter volgens Politieverordening een prikkeldraadversperring, hoofdzakelijk voor de losloopende honden, om zich bij eerste aanraking afzijdig te houden. Doch wat is nu het geval? De schooljeugd, (we zijn allen jong geweèst) gaat op deze draad balanceeren, zoodat wat de gemeente in enkele uren heeft opgebouwd, binnen vijf minu ten is vernietigd. Den volgenden dag komen dezelfde werklieden met dikke palen en herhalen him werk van den vorigen dag om de draad thans haast onverwrik- baar te houden. Wat tot nu toe nog is gelukt. He* Aan het orgaan van de Internationale School voor Wijsbegeerte, met als doel: het vormen van een centrum ter verdieping van levens- en wereld beschouwing, ontleenen wij het volgende: Zeer wenschelijk is het, dat onze vrienden er aan medewerken om aan de Akademische Leer gang een zoo groot mogelijke bekendheid te geven. Wie de geschiedenis der School kent, weet, dat er van het begin af naar gestreefd werd, om een dergelijke leergang te organiseeren. Er kan niet aan getwijfeld worden of onder de tegenwoordige maatschappelijke omstandigheden beantwoordt een dergelijke leergang aan een bijzonder dringende behoefte: maar evenmin valt te ontkemien, dat de moeilijkheden voor jongen menschen, om een dergelijke leergang te volgen, bijzonder groot zijn. Een greep uit het programma; 16—17 Mei: Onderwerp: „Die materialistische Geschichts- auffassung im Denken von Karl Marx". Toelichting: 1. Der junge Marx und seine theoretische Fragestellung. 2. Die spateren Formulierungen und ihr Ver- haltnis zum Sozialismus. 3. Ungelöste Probleme und neue Aufgaben. De voordrachten worden gehouden: 16 Mei, 16 en 20 uur17 Mei10 uurde gedaclitenwisselin- gen 16 Mei, in aansluiting aan de lezingen, 17 Mei om 14.30 uur. LeiderProf. Dr. H. Sinzheimer (oud-hoogleeraar te Frankfort a. M., bijzonder hoogleeraar te Amsterdam en Leiden). Logies en pension: met box f 2.50, met kamer f 3.50; leerganggeld f 5.voor studenten f 2.50. 1921 Juni. Onderwerp: ,,De beteekenis van de vrouw voor de cultureele ontwikkeling". 19 Juni, 20.-uur: „De speciale cultureele taak der vrouw onder de tegenwoordige maatschappe lijke omstandigheden" door Mej. Mr. M. A. Telle- gen, Utrecht. 20 Juni, 10.uur: „De vrouw als kunstenares" door Fannina W. Halle, Weenen (gevraagd). 20 Juni, 10.30 uur: „De productiviteit van de vrouw op wetenschappelijk gebied" door Dr. G. Hannevart, Brussel (gevraagd). 21 Juni, 10.uur: „Die Frau als Scliöpferin padagogischer und sozialer Lcbensformen" door Dr. Getrud Biiumer, Berlijn. 21 Juni, 15.30 uur: „De medewerking van de vrouw op politiek gebied" door Mej. Mr. L. Itibbius Pelletier. De gedachtenwisselingen vinden steeds plaats onmiddellijk na de voordrachten. 's Zaterdags avonds gezellig samenzijn. Commissie van leiding: Mej, Mr. L. Ribbius Pelletier, Mej. Mr. M. A. Teilegen, Prof. Dr. C. A. Mennicke. Logies en pension: met box f 5.met kamer f 7.(middagmaal Zondag inbegrepen); cursus geld f 6.studenten f 3.(andere verblijf- condities zie vorige bladz.*). 18—19 Juli. 18 Juli, 16.uur: „De Amersfoortsche School als centrum van levensverdieping" door Prof. Dr. II. J. Jordan. 18 Juli, 20.uur: „Feestavond" (nader pro gramma volgt). 19 Juli, 10.uur: „Herdenking van Erasmus bij het 20-jarig bestaan der School" door Dr. J. D. Bierens de liaan. 19 Juli, 14.30 uur: „De sociale en internationale beteekenis van het werk der School" door Prof. Dr. C. A. Mennicke. Logies en pension: met box f 2.50, met kamer f 3.50; bijdrage in de onkosten f 3. 1015 Augustus. Onderwerp: „Leven en denken". Toelichting: 1. De pogingen om het leven vanuit het denken te begrijpen. 2. De pogingen om de rol van het denken vanuit het leven te bepalen. 3. De bezinning op de kosmische positie van de mensch vanuit de verhouding van denken en handelen. 4. De consequenties van deze bezinning voor het persoonlijk leven. 5. De consequenties van deze bezinning voor de beoordeeling en de organisatie van het maat schappelijk leven. 6. Leven en denken in een nieuw religieus bewustzijn. De voordrachten worden gehouden 10 Augustus 16 uur, 1115 Augustus 10 uur, de gedachten- wisselingen 10 Augustus 20 uur, 1114 Augustus 15.30 uur. Leider: Prof. Dr. C. A. Mennicke. Logies en pension: met box f 2.50, met kamer f 17.50; leerganggeld f 12.studenten f 5.- Het volledig progranuna wordt gaarne door de school toegezonden. is daarom dat 't Bloemendaalsch Weekblad het verzoek richt tot allen om hun medewerking, om het doel der gemeente te willen steunen, zoodat dan zoowel ldein als groot, rijk als arm binnen korten tijd het genoegen zullen smaken de bloemen pracht te aanschouwen. Het is wonderlijk, dat onder de schooljeugd Welpen Padvinders zijn, die zich wel niet zelf met dergelijke baldadigheden bezighouden, doch nog geen kracht genoeg bezitten om het hun jeugdige makkers te verbieden. ii Men schrijft ons: Toen het Paasclimorgen was maakte onderge- teekende een wandeling door de Bloemendaalsche- en Overveensche dreven en zag hij met groot genoe gen dat 99 der bevolking hun beste beentje hadden voorgezet om Bloemendaal in feestkleed te steken. Wat doet het niet aangenaam aan de tuintjes netjes te zien en de meeste gevels met een nieuw verfkleed bestreken. Alles om het niet alleen de eigen dorpsgenooten, doch de bezoekers een aan gename ontvangst te bereiden. Op de Julianalaan no. 4, alwaar de kweekerij 't Blommeke is geves tigd, trof eene ruine mijn oog, allerlei onnoodige balken, planken en wielen, die voor enkele maan den samen den naam droeg van bloemenwagen, doch die daar niet op zijn plaats stond en door buitenstaanders is uit elkaar geslagen, omdat de wagen niet de goedkeuring had verkregen, welke men uit een oogpunt van Bloemendaal waardig mocht veronderstellen. Nadien bleef de puinhoop of liever gezegd de brandstapel maar onaangeroerd liggen. Wellicht komen dezelfde buitenstaanders met een emmer petroleum en een lucifer om het geheel in vlammen te doen opgaan hetgeen een mooi Pinkstervuur zou kunnen beteekenen. J.M. Zijn wij goed ingelicht, dan beoogt de eigenaar van deze afbraak, de heer Van Velzen, met het laten liggen van dezelve, 'n soort dagelijks protest ten aanschouwe te geven tegen het onrecht dat hem z.i. is aangedaan door het gemeentebestuur. Dit liet de zgn. bloemenwagen afbreken omdat voor den bouw daarvan geen vergunning verkre gen was. De Rechtbank heeft het gemeentebestuur voorloopig in het gelijk gesteld. We zullen dus moeten afwachten wat eventueel een hoogere instantie beslist. (Red.) Direct.; J. H. R. G. Elias, Bilderdijkstr. la, Tel. 11928 T- De Amsterdamsche Maatschappij voor Jonge mannen heeft het plan om dezen zomer een paar Tarakan-reizen te organiseeren. Van 8—15 Augustus één reis voor jongens van 1518 jaar, passageprijs f 26.50 en van 1522 Augustus één reis voor jongemannen van 1925 jaar, passageprijs f 28. Aanmeldingen worden ingewacht bij den heer W. F. G. Dankbaar, Zaanenstraat 27, Haarlem, vertegenwoordiger van de A.M.V.J. Bij het plaatsen van dit bericht moet ons liet vólgende uit de pen: Het is ons uit een plaatselijk onderzoek gebleken dat het te IJmuiden veel teleurstelling heeft gewekt, dat het groote stoomschip „Tarakan" 'bij vorige reizen voor aankomst en vertrek gebruik maakte van den Hoogoven-haven. Daardoor hebben de neringdoenden in IJmuiden, naar men ons verzekerde, heel wat inkomsten gemist. De oorzaak daarvan schijnt hierin te liggen, dat de steiger aan de zuidzijde van het Kanaal buiten de sluizen ten eenenmale opgeschikt is voor het aanleggen van schepen met een eenigszins behoorlijke tonnenmaat, er zijn geen remmings- werken en de steiger is 's avonds zelfs niet verlicht. Wie de inscheping en ontscheping der 300 passa giers van de „Prinses Juliana" heeft gadegeslagen bij hoog cn bij laag water, zal inderdaad moeten toegeven, dat voor een zoo belangrijke haven als IJmuiden deze steiger meer dan onvoldoende is. Men zegge het voort! Het bestuur noodigt u uit tot het bijwonen van een donateursavond op heden, Vrijdag 17 April, om kwart voor acht, in het Jeugdhuis aan de Donkere laan te Bloemendaal. Het wil trachten een indruk te geven van de wijze waarop zijne vereeniging werkt. Daarom zijn niet alleen de donateurs, maar allen die in de jeugdgemeenscliap belang stellen, van harte welkom. Het bestuur bestaat uit: Hans Voorzanger, voorzitter, Florastraat 13; Frida Houtkamp, serc., Goltziusstraat 9; Lida Luersen, penn., Kleverparkweg 18; Lée Bartstra, Zonnelaan 49; Gerda Klingens, Zonnebloemstraat 9; Ko Smits, Pieter Aertslaan 5. Het Jeugdhuis is te bereiken met bus C, richting Bloemendaal, vanaf het spoorwegstation Haarlem. Goede fietsenstalling aanwezig. Ontvlekken en Oppersen f 1.25 Alléén Oppersen f 0.75 Halen en thuisbezorgen inbegrepen. KLEERMAKERIJ EN PERS-INRICHTING Mr. Cornelisslraat 100 (tegenover de M.T.S.) - Telefoon 11061 - Haarlem A Atelier voor reparatiën, ver maken en beter keerwerk. AMSTERDAM, 15 April. In den naelit van 1 op 2 Januari is ingebroken in een villa te Bloe mendaal, waar een aantal gouden en zilveren sieraden werd gestolen. Dienzelfden nacht maakten dieven zieli meester van een auto, die in de nabij heid van de villa in een schuur stond. Korten tijd later zijn drie mannen gearresteerd door de Bloemendaalsche politie, zij zijn door de rechtbank te Haarlem veroordeeld. Een der inbrekers had een koopman te Amster dam, een vaste klant van het Waterlooplein, aangewezen als heler van de gestolen kostbaar heden. Op het politiebureau te Amsterdam had de confrontatie plaats en de dief had den koopman pertinent herkend. Later voor den rechter commissaris kwam eerstgenoemde op zijn oorspronkelijke verklaring terug: „ik ken dien man niet, ik heb 'm nooit iets verkocht en de „poet" heb ik in het water geworpen". Vandaag stond de Amsterdamsche koopman voor de rechtbank terecht, verdacht van heling. Hij ontkende hardnekkig en de dief bleef er thans bij, dat hij hem het goed niet had verkocht. Ver schillende politieambtenaren, die bij de confron tatie op liet hoofdbureau tegenwoordig waren geweest, verklaarden, dat verdachte'toen pert inent als den lieler was aangewezen cn deze verklaringen waren voor den officier van Justitie, Mr. Wassen- bergh, aanleiding een gevangenisstraf van t \'2 jaar tegen den koopman te requireeren, „Getuige heeft herhaaldelijk gezegd, dat hij hem het gestolene heeft verkócht. Ilij is uit angst op zijn verklaringen teruggekomen en hij schrikt cr niet voor terug om een meineed af te leggen, waarvoor hij zich later zal hebben le verant woorden". De rechtbank zai:,29 April vonnis"wijzen. Aangezien blijkbaar door sommige vertegen woordigers van de Stichting „Nationale Hypotheek Onderlinge voor Bouwcrediet cn Hypotheek- aflossing" (voorheen Nationale Crediet Onderlinge) gevestigd te Apeldoorn, onjuiste cn wellicht onvol- ledige inlichtingen verstrekt zijn aan hen, die zij als „spaarder" trachten te winnen of mogelijk reeds gewonnen hebben, geeft de Commissaris van Politie te Apeldoorn hun, die tot deelneming aan deze „Bouwspaarkas" zouden willen besluiten, in overweging zich vóór zij zich binden tot hem om inlichtingen te wenden. De rechtbank, opnieuw recht doende, vernie tigt het vonnis van den Kantonrechter, waartoe beklaagde v. Velzen, Julianaweg 4, wordt ver oordeeld, cn spreekt verdachte vrij van ];et hem. ten laste gelegde. Wij ontvingen ter beoordeeling van den Uit gever J. M. Meidenhoff te Amsterdam, de nieuwe roman van Mevrouw Marie van Zeggelen, getiteld „Een Liefde in Kennemerland"; beoordeeling volgt. BOEKHANDEL WARMOESSTRAAT 10 BLOEM END. WEG 53 SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 Zaterdag 4 den Nederland heidsdienst bi van het person sche polders De vergader De voorzitb van den Bond dat het perso had gegeven bestuur. Door het li werd verslag gevoerde acti< Vastgesteld actie van den goede rechtsp art. 125 der A ia geworden. C het bevoegd ge besloten tot ii ten. De actie om van het arbei vele jaren ac zonder dat gegeven, is n Wel is de B te overtuigen moeten komei dat bij verscl Hollandsch 1 Gemeenschap] Eersoneel op etwelk voor merking dien Doa» dan i

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 2