las of Mantel RPARK" ONZE GOEDKOOPE PATRONEN. Nieuwe hals garnituren m naar maat „Naaldenveld". LEMSCHE Diner-vereen. is op aanvrage Oppersen f 1.25 n. f 0.75 bezorgen inbegrepen. reparatiën, ver beter keerwerk PERS-INRICHTING 100 (tegenover de 11061 - Haarlem l volle garantie voor rerking. Stalen worden oegezonden. perkte openstelling. nde aan het Handelsblad Haarlem, 4 Mei. lagen gcmekl, dat de laklenvcld" te Aerden- :in", dit mooie terrein afgesloten. Het „Naal- ii gesteld geweest voor liooge kosten van onder- n, naar de directeur der J. C. Reinders Folmer, ig gegeven tot den nu voornamelijk voor de hout en Bentveld, is langenaam; het „Naal- looiste gelegenheid tot e omgeving. De Buurt- t-Bentveld heeft zich e van „Vcenduin" ge- c den toegang tot liet nde voorwaarden toch inneer de eigenaars tot ;egaan", zoo schreef idat het groote publiek, altijd baldadige» be- aanrichtte, dan moet Ier eigenaars natuurlijk wij baldadige bescha- aldenveld" nimmer ge ilen wij dan een poging i, dat in deze alweer de kwaden. Is het niet "aaldenveld", indien de ubliek, dus het drukke legankelijk gesteld wordt de bewoners van Aerdcn- iods tegen een kleine jaar- duinterreinen bij Noord- toegankelijk voor houders er stuk en deze regeling doen. Er wonen ongeveer out en Bentveld. Mochten ■zoek nog te veel vinden, verleend kunnen worden r vcreeniging pl.m. 250 tegen een kleine jaar- Mij. „Veenduin" heeft f geen beslissing omtrent Naaldenveld", onder be te kunnen riemen; maar len der buurtvereeniging te zullen verleencn. elke bezwaren hiertegen icer Reinders Folmer,dat elf wil beslissen, wie zij ten; die beslissing venscht. lan het bestuur der buurt- ic bedoeling het „Naalden- itener zal toegang worden in het bezit zijn van een ivraagformuliercn zijn al iten, hoe groot het aantal if men zich behoorlijk ge worden de kaarten weer Tier verzekerde, dat de Mij. jczicht in eigen hand wil 27 - Tel. 14393 ISBEZORGD {0.90, toespijs f 0.15 meer bezorgloon i uitsluitend natuur- Dort duinaardappelen e beste grondstoffen. iDMAATSCHAP ZETBELAST1NG wmmm MIDDAGJAPON. VKK 1834. Deze aardige eenvou dige en toch gekleede ijapon is zoowel van 'stof als zijde te maken en heeft een rechte Irug en achterbaan, in de laatste eenige fi guurnaadjes. De lijn yan de mouw kleedt bijzonder goed en Vormt een pas met af geronde hoeken, waar in twee knoopsgaten worden gemaakt, hier bij behooren twee knoopen als sluiting, Idie met een smal schui- !ne bies van hetzelfde materiaal worden ver toonden. De knoopen kunnen ook op de hoe ken worden genaaid en met een lusje aan pen schuine bies wor den verbonden. De mouw wordt aan den pols met een smal boordje of elastiek af gewerkt. De voorzijde voorpand heeft een keursvormig opgestikt «tukje, waarbij over ifle schuine kanten de ruimte vloeiend Verdeeld wordt. Voorbaan met opgestikte plooi in het midden, die voorbij de knie uitspringt. Patronen verkrijgbaar in de maten 44 :46—48 a f 0.58. VERSIERINGEN VOOR DE KIN DERKAMER. Vele menschen geven tegenwoordig de voorkeur aan wanden, die niet met schil derijen of portretten behangen zijn. Het zeer lichte behang, dat niet onderbroken mag worden, werkt zoo kalmeerend op het zenuwstelsel, zeggen zij. Kinderen zijn niet zoo overgevoelig op dit punt en gevoelen zich het prettigst in een gezellige kamer, waar nu eens dit, dan 'dat hun aandacht vraagt. Uit hygiënisch oogpunt kan zoo'n wandversiering wasch- baar zijn en b.v. van naturel-linnen ge maakt worden, waarop allerlei figuren en voorstellingen geappliceerd worden. Men verkrijgt door het appliceeren van gekleurd linnen alleraardigste vlakversie- ringen, die den kinderen 'n bron van vreug de bieden. Men kan ook aardige kleedjes en kussens van linnen maken, waarop b.v. dierenfiguren worden gewerkt. Hoofdzaak is echter, dat materiaal en katoen waarme de de motieven op den ondergrond wor den gefestonneerd kleur- en waschecht zijn. MIDDAG-JAPON. VKK 1828. Deze japon, van wollen stof ge maakt, heeft een zeer eenvoudige snit, doch de gar neering, bestaande uit twee linten fluweel of chiffon geven aan het geheel iets zeer apart. Als hals- garneering ziet men een jabot, bestaande uit ree pen, dubbel ma teriaal, ook de ceintuur is op deze wijze samen gesteld, de don kere tint komt boven, daarom de lichte kleuren. Beide deelen worden aan Ten gerieve onzer lezeressen wor den van de modellen in de rubriek „goedkoope patronen" tegen inzen ding van 25 cent 5 ct. voor ver zend- en administratiekosten, post zegels aan „Het Practisch Mode blad", Postbus 36, Den Haag (Giro 203203), schitterende patronen franco toegezonden. Zij, die van deze goedkoope patronen willen profiteeren, dienen het nummer en de maat van het gewenschte patroon bene vens naam en adres duidelijk op te geven. Indien men tegelijk met het patroon te vens gaarne het laatste nummer van „liet Practisch Modeblad" wenscht te ontvangen, dient men 10 ct. extra in te sluiten. Het verkrijgbaar stellen van deze fraaie patronen is uitsluitend ingesteld om de lezeressen van deze krant te gerieven. Wij hopen gaarne, dat U ook Uw kenissen, die misschien nog geen abonnee zijn, op deze mogelijkheid wilt wijzen, zoodat ook zij in de gelegenheid gesteld worden van de vele voordeelen, die een abonnement op deze krant biedt, te genieten. ROK EN BLOUSE. Nr. 1499. Prijs f 0.25, pl. 5 ct. voor adm.- en verzendkosten. Deze eenvoudige modellen van de blou se, zoowel als van de rok, kleeden altijd goed en zijn gemakkelijk zelf te maken. Vyella of fantasiestof, geruit of met een of ander motiefje, nopje, stipje of wat ook, is geschikt voor de blouse, die tevens voor meer gekleede doeleinden van wasch- zijde gemaakt kan worden of ook van taf fetas. Zesbaansrok met opgestikte zakken, sluiting aan de zijnaad. Patronen in de maten 40, 42, 44 en 46. MEISJESMANTEL. Nr. 1479. Prijs f 0.25 pl. 5 ct. voor adm.- en verzendkosten. Opgestikte zakken zijn gemakkelijker aan te brengen dan ingezette, die altijd wat hoofdbrekens kosten. Indien de stof dun is, zou het aanbeveling verdienen, in dien men in kraag, beleg en ondergedeel te mouwen niet te stijf linnen inwerkte. mantel blijft dan beter in het model. Patronen voor meisjes van 612 jaar. De mode geeft dit voorjaar een rijke afwisseling halsgarnituren, die een buiten gewoon cachet geven aan de damesklee- ding en de draagster een bijzonder charme verleenen. Witte garnituren, die het gelaat omlijsten, doen zelfs een minder flatteuse japon geheel in zijn voordeel veranderen. Men verwerkt bij voorkeur waschbare stoffen op de zomerjaponnen en vooral die, welke er zich toe leenen om gesteven te worden, zijn voor bepaalde garnituren zeer geschikt, o.a. piqué, glasbatist, organ die, neteldoek. De eerste jabot is van batist en langs den onderkant in schulpen gefestonneerd, terwijl een smalle, gezoomde strik met groote lussen het geheel afmaakt. De middelste (onderkant) halsgarnee- ring bestaat uit een geplooide ruche, waar bij in het midden een ingehaalde strook is aangebracht en vooral slanke figuren goed kleedt. Hierboven is dubbele kraag van piqué, waarvan de halsuitsnijding, die in puntvorm is, zeer geschikt is voor iets meer gezette figuren. De onderste kraag is met smalle wasch- echte, gekleurde biesjes afgezet. Rechts beneden is een geplooide kraag, die zeer flatteus is en b.v. van organdie gemaakt kan worden, even onder de V- vorm komen twee rozetten van hetzelfde materiaal. elkander gestikt, terwijl een paar lussen op de rok vallen. De mouwen zijn aangesloten en de rok bestaat uit twee banen. Bij een zwarte japon kan men zwart flu weel nemen, velours chiffon is natuurlijk mooier, doch duurder met een combinatie van wit, bleu, turkois, brique, koraal, groen of oud rose, hetgeen afhangt van het doel, waarvoor men de japon draagt. Voor ge kleed mag men gerust een sprekende com binatie kiezen. Patronen in de maten 424446 a f 0.58. GEPERMANENTE KAPSELS IN HET VERRE OOSTEN. Sjanghai, Maart '36. De gepermanente haren zijn wellicht een der weinige uitvindingen der Wester- sche beschaving, die op ongelooflijk snelle wijze in practijk gebracht zijn, niet alleen door vrouwen ,doch ook door mannen. Deze zegetocht is echter geenszins over ge baande wegen gegaan, want de autoritei ten in China hebben den strijd aangebon den tegen een dergelijke „kunst"-manoeu- vre. In verschillende steden tracht men het permanenten met kracht tegen te gaan en in Nanking willen de plaatselijke autori teiten het geheel en al verbieden en zoe ken steeds nieuwe wegen om het verbod te handhaven. Thans is een beweging ontstaan met Chiang-kei-Shek, als leider, die zich „Nieuw Leven" noemt en die alle Chineesche vrouwen maant om „hare natuurlijke schoonheid en deugd" hoog te houden en de slechte Westersche haarmode niet te volgen. Om de ijdele vrouwtjes schrik aan te jagen verklaren de leiders dezer bewe ging, dat het permanenten niet alleen duur en leelijk is, doch de electrische behande ling ook gevaarlijk kan zijn! Tevens spoort „Nieuw Leven" de poli tie aan, deze verkeerde gewoonte met kracht tegen te gaan. Alhoewel de strijd tegen het permanen ten in Nanking hevig woedt, wordt dit in Sjanghai steeds meer toegepast. Kappers maken reclame door wassen poppen in hun etalages te plaatsen, met mooie kap sels, met oud-Grieksche krullen, die een buitengewoon geslaagd antiek geheel weergeven. De sluike, zwarte haren der Chineesche vrouwen veranderen langzaam maar zeker in sierlijk golvende lokken en de lage prijs zestig Amerikaansche cen ten stelt velen harer in staat zich te la ten permanenten, hetgeen den strijd van de leiders van „Nieuw Leven" dubbel zwaar maakt. JURK VOOR KLEINE MEISJES, van 46 jaar. VKK 1831. Een geruit of ge bloemd flanel of vyella jurk is heer lijk warm en prac tisch omdat beide materialen gewas- schen kunnen wor den. Het lijfje met rechte rug is glad, sluit met drukkers en heeft kleine gla zen of perlemoeren knoopjes en klein aansluitend kraagje. Het tweebaans rech te rokje is driemaal ingehaald om de taille, waardoor een ceintuur overbodig wordt. Rechte mouw tjes, waaraan dezelf de kapjes gezet worden als de stof van het kraagje. Voorpanden met knoopsluiting, opge stikte zakjes, die evenals de kraag eenige malen zijn doorgestikt. Voeren met voe ring van heerenjassen. De slobbroek heeft om het middel een elastiek en onderaan bij de enkels een rij knoopjes; a f 0.38. NU DE ZON WARMER WORDT. Het is lente! Allerlei veranderingen zijn er het gevolg van. We worden opgewekt tot nieuwe activiteit, we veranderen onze kleeding, wat oud was, wordt vermaakt, als het eenigszins mogelijk is en wat versle ten is, vervangen door nieuw. Maar ziet u, dit alles kost heel wat hoofdbrekens en dikwijls veel geld, als we het niet op de goede manier doen. Er is eigenlijk maar één manier om het goed te doen, n.l. met behulp van de Voorjaarspremie, die wij voor de lezeressen van dit blad beschik baar stellen. Deze premie is een fraai voorjaarsmo deblad. U vindt er van alles in! Een zeer groot aantal modellen, duidelijke, goed be grijpelijke beschrijvingen, prachtige pla ten en gezellige praatjes over alles en nog wat. Recepten vindt men er ook al in en wat het geheel nog meer aantrekkelijk maakt, is de aardige prijsvraag met een groot bedrag aan prijzen. Niemand zal zoo onverstandig zijn, deze premie niet aan te vragen. En het beste is, dat men het nog vandaag doet aan dit adres: Het Practisch Modeblad, Postbus 36, Den Haag. Men sluite dan nog twaalf ets. aan postzegels bij (men kan ook twaalf cents gireeren op gironummer 203203 van Het Practisch Modeblad) en men krijgt deze belangwekkende premie geheel kos teloos toegezonden. Men verzuime niet deze pracht-premie aan te vragen. SNOEPEN IS GEVAARLIJK VOOR DE LIJN. Om te bewijzen, dat niet alleen te over dadige maaltijden, doch eveneens allerlei snoeperijen weinig in het belang van een slanke lijn werken, heeft Mrs. Hanch, die verbonden is aan de staatscolleges in New York voor huishoudkunde, de moeite ge nomen, een proef te nemen. Volgens haar moet men 1 K.M. marchee- ren om het eten van één caramel te „neu traliseeren", 600 M. is noodig voor een rhumboon en 'n reep chocolade geeft zoo'n gewichtsvermeerdering, dat men minstens 6 K.M. moet loopen om het gewicht te ver minderen, dat deze heeft aangezet!

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 3