Raadszitting Bloemendaal. 30e Jaargang - No. 1 29 Mei 1936 Oplaag 5000 Ex. Algemeen Weekblad voor Bloemendaal, Overveen, Aerdenhout, Bentveld, Vogelenzang, Heemstede, Haarlem en Santpoort-Station AD VERTENTIEN ABONNEMENTEN Verhoogd crediet Politiebureau. Eervol ontslag Mej. Dekker. Onderlinge brandbestrijding. Be bouwing Boschlaan. Herziening uitbreidingsplan. Dankbetuiging. Boekhandel D. GORTER Romans en Kinderboeken HET BLOEMENDAALSCH WEEKBLAD Advertentiënper regel t 0.15. KRUIDNOTEN, kleine advertenties, 4 regels f 0.35, bij vooruitbetaling. Elke regel meer f 0.10 BIJ CONTRACT BELANGRIJKE KORTING Bureau voor Redactie en Administratie en Advertentiën: KORTE KLEVERLAAN 66, BLOEMENDAAL Telefoon 23453 Postgiro No. 191387 Abonnementsprijs bij vooruitbetaling fl.per halfjaar Abonnementen kunnen steeds ingaan, maar zijn ver bindend voor het loopende halfjaar. Losse nummers f 0.05. (Gistermiddag van 2i uur.) Gistermiddag kwam de Raad der gemeente Bloemendaal bijeen. Afwezig: Mr. A. J. Enschedé. INGEKOMEN STUKKEN. Voor kennisgeving wordt aangenomen: Mededeeling van het Bestuur van de Stichting „Wereld Jamboree 1937 BloemendaalVogelen zang" dat de voorwaarden tot het garant zijn in het nadeelig saldo der Wereld-Jamboree 1937 worden aanvaard. VERHOOGD CREDIET POLITIEBUREAU. B. en W. vragen een verhoogd crediet, groot f7000.aan voor het te stichten bureau van politie. Na de slooping van de school wees het grond onderzoek tot 3 M. beneden de tegenwoordige terreinhoogte een zeer slechten grondslag voor het te bouwen politiebureau aan, n.l. zeer los zand, t.w. een zeer jong duin of wel bij het bouwen van de school opgehoogden grond. Een en ander is oorzaak geweest, dat de slechts uit een ver dieping bestaand hebbende school reeds meer dan ,30, e.M. gezakt was. Om zeker te zijn idnt verzakkingen in het te bouwen politicbureau tot een minimum beperkt blijven, is besloten het gebouw op gelijke hoogte aan te leggen zoodat een vrijwel gelijkmatige druk op gelijkwaardigen grondslag zal worden uitgeoefend. Daar echter de trillingen door den spoorweg nu mogelijk in versterkte mate optreden, is advies gevraagd aan Prof. Dr. Zwikker omtrent den ernst en eventueele bestrijding hiervan. Ge noemde Professor meende dat de trillingen inder daad belangrijk en hinderlijk zullen zijn en advi seert daarom een zoo stijf mogelijke betonfun- deering te maken van ca. 25 e.M. dik, zwaar be- Langs dezen weg betuig ik mijn hartelijken dank voor het vertrouwen, dat ik zoowel van abonné's als adverteerders steeds genoten heb. Verder dank ik al degenen die met mij samen gewerkt. hebben. De heer J. Westra, die geruimen tijd met mij gearbeid heeft, is thans overleden. Zijn persoonlijkheid zal als een prettige herinne ring mij bijblijven. Voorts breng ik een woord van hartelijken dank aan alle vrienden, bekenden en kinderen, die terwijl ik op het Bureau aan den Bloemendaalscheweg werkzaam was, zooveel heb ben gedaan om mij in alles van dienst te zijn en te verwennen. Ook mag ik de leden der familie de Graaf niet vergeten, voor wie niets te veel was en die altijd hun groote hulpvaardigheid hebben ge toond. De grootste dank komt echter toe aan God, die mij dat alles gegeven heeft. Een andere weg is thans voor mij bepaald. Nimmer zal ik vergeten den heerlijken tijd, dien ik gedurende mijn werk kring op het Bureau aan den Bloemendaalscheweg heb gehad. Daarvoor allen nogmaals mijn harte lijken dank. Mei 1936. P. TIDEMAN Jr. L.S., Bij de woorden van dank van mijn zoon, voeg ik de mijne. Echte oude Bloemendalers zullen weten, dat ik 30 jaar geleden het Bloemendaalscli Weekblad in het bijzonder ook voor hem heb ge sticht. De exploitatie daarvan heeft mij in den loop dier jaren een kapitaal aan arbeid en aan geld gekost. Doch ik betreur dit niet, nu ik het voor recht heb gehad met een krachtige firma in relatie te treden, die de exploitatie heeft overgenomen. Ik ben mij beschikbaar blijven stellen voor het bezoeken van voorstellingen, uitvoeringen en ver gaderingen, teneinde, voor zoover mijn tijd zulks toelaat, daarvan verslag te geven. Het onder mijne verantwoordelijkheid geschrevene zal als onder schrift een T. dragen. De inhoud van het blad komt overigens voortaan voor verantwoordelijkheid van onzen nieuwen dagelijkschen redacteur, tevens directeur der Nieuwe Stichting „Het Bloemen- daalsch Weekblad", den heer A. van der Schoor, dien wij hierbij een hartelijk welkom in onzen kring en onze gemeente toeroepen. Mr. P. TIDEMAN. wapend, zoo mogelijk gecombineerd met betonnen verstijvingsribben onder de binnenplaats. Boven genoemde voorzieningen zijn, zeer laag geraamd, op ten minste f6240.te schatten. Hierbij komt eventueel nog een door Prof. Zwikker gewensclit geachte laag asphaltbeton van ca. 5 e.M. dikte onder de geheele fundeering, welke voorziening eventueel door de gemeente bedrijven te maken zou zijn, doch niet in de be- grooting is opgenomen. Evenmin is in de be grooting opgenomen het in orde maken van In t voormalige speelterrein voor de school. De heer BOUVY (R.K.) betreurt 't dat opnieuv. crediet moet worden aangevraagd. Indertijd heeft spr. reeds er op aangedrongen den bouw f 10.000 goedkooper te doen uitvoeren. Spr. is er wel voor de betonplaat te maken; doch wil geen extra crediet van f7000.Meerdere kosten moeten dan maar gevonden worden uit soberder inrieliting van het gebouw. Spr. vraagt zich verder af of een asplialtbeto ï- vloer wel even doelmatig is als een cementvloer. De heer POSTUMUS MEIJJES (V.B.) he< "t EERVOL ONTSLAG. B. en W. stellen voor op haar verzoek aan mej. A. J. M. Dekker eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres bij de Hartenlustschool te Bloe mendaal, met ingang van een door B. en W. te bepalen datum. Z.h.st. aangenomen. TOEZICHT L. 0. Ter vervulling in de door periodieke aftreding van P. Prins Dzn. en G. A. van der Meij, met in gang van 1 Januari j.l. opengevallen plaatsen in de Plaatstelijke Commissie van Toezicht op het L. O. bieden B. en W. de volgende dubbeltallen aan: I. Vacature P. Prins Dzn.: I. A. D. Kruijt, 2. C. J. Hana; II. Vac. G. A. van der Meij: 1. G. A. van der Meij, 2. C. S. Kruisselbrink. Opgemerkt wordt, dat de heer Prins in deze commissie zitting hebbende als behoorende tot de groep der ouders van leerlingen van het open baar L.O., thans geen kinderen meer op een der openbare scholen heeft, waardoor dit lid voor een herbenoeming niet meer in aanmerking komt. Benoemd worden de heeren A. D. Kruijt en G. A. van der Meij. TOEZICHT M. 0. De Voorzitter der Commissie van Toezicht op het M.O., de heer C. W. de Visser, heeft verzocht hem als lid der commissie ontslag te verleenen in verband met zijn toenemende hardhoorendheid. De secretaris dier commissie, de heer Mr. W. J. Schunhart, die op I Jan. 1936 aan de beurt was om af te treden, wenscht niet herbenoemd te worden. Ter voorziening in deze vacatures bieden B. zich afgevraagd of het gebouw wel zoo groot mi zijn als is voorgesteld. Het wordt ongevec; w r,e voWe aanbevelingen aan: gieot als .,-.1 Na,Juc*aa. -w j Vac. fc. "W. dé Visser: 1. Prof. Mr. P.< rekening gehouden met de eischen van dezen tfjd>\r 9 Air n W. Rit.ter. Is het wel verantwoord een dergelijk volimineus gebouw te stichten De heer CASEE (V.D.) wijst er op dat het ge bouw wordt, opgericht, hopelijk voor meeTdere generatiën. Dat mag niet worden vergeten. Spr. zou liever van het object afzien dan weer gaan inkrimpen. De VOORZITTER merkt op, dat de plannen tot den bouw in den Raad zijn besproken. Het ont werp is volgens de behoefte gemaakt. Er is in Bloemendaal jaren lang gewerkt onder zeer moei lijke omstandigheden. Wanneer we nu nog weer versoberen moeten, zou spr. liever het voorstel terugnemen Spr. maakt een vergelijking met gemeenten van ongeveer dezelfde grootten, als Alkmaar en Wassenaar, die resp. f 85.000.en f 106.000. voor hun politiebureau besteedden. De heer OUARLES VAN UFFORD (R.K.) zal voor het crediet stemmen, omdat hij weet dat de Voorzitter met hart en ziel opgaat in zijn functie als hoofd der Politie en het een teleurstelling zou zijn wanneer het plan niet door zcu kunnen gaan. De heer NOORMAN (S.D.A.P.) zegt, dat de plaats voor het politiebureau min of meer gewild, of gedurfd is. Het is jammer dat de gemeente gebouwen niet geconcentreerd kunnen worden. Het spijt spr. nog altijd dat de plannen aan den Zeeweg geen doorgang konden vinden. Spr. zegt zich niet tegen de credietaanvrage te zullen ver zetten. De heer ROHLING (R.K.) vraagt of het beslist noodig is deze f 7000.nog te voteeren. Om het risico te vermijden, dat deze voordracht wordt afgestemd, zou spr. wel gaarne zien dat deze f 7000.nog kon worden versoberd. Weth. HOGENBIRK (C.H.) zegt, dat door den architect reeds f 4600.op verschillende dingen bezuinigd is. De heer POSTHUMUS MEIJJES (V.B.) merkt nog op dat er te wijdloopig met de veelheid van vertrekken is gewerkt. Er zijn 6 cellen gemaakt, wat spr. feitelijk te veel vindt. De VOORZITTER: Dat kunt U niet beoordee- len als niet-politieman. Het is voorgekomen, dat wij in Haarlem leentjebuur moesten spelen. De heer POSTHUMUS MEIJJES: Dan kan U wel 12 cellen bouwen. De VOORZITTER: Er wordt niet meer ge bouwd dan strikt noodig is. Het voorstel wordt met 12 tegen 2 stemmen (de H.H. Posthumus Meijjes en Bouvy) aange nomen. BENOEMING. Ter voorziening in de vacature van hoofd der Julianaschool te Overveen wegens verleend eervol ontslag aan den heer H. Hoekstra, bieden B. en W. de navolgende voordracht van: 1. R. Keu- ning, hoofd der Nutsschool (Opleidingsschiol te Zwolle; 2. W. R. Jansen, hoofd der Junoschool (Opleidingsschool) te Haarlem: 3. A. A. van leperen, Hoofd der openbare school voor G.L.O. te Moordrecht. Benoemd wordt de heer W. R. Jansen met 8 stemmen; 6 op den heer Keuning. - A. J7 Losecaat Vermeer, 2. Mr. C. W. Ritter. II. Vac. W. J. Schunhart: 1. D. Kool, 2. L. Essen. Benoemd worden: Prof. Mr. P. A. J. Losecaat Vermeer en D. Kool. De thans nog zitting hebbende leden dezer Commissie zijn: mevr. C. J. Cohen Tervaert- Kocli, aftr. 1 Jan. 1937; Mr. F. J. D. Theijse, aftr. 1 Jan. 1939; Drs. C. G. J. Bos, aftr. 1 Jan. 1940. Het wil B. en W. voorkomen een waarborg voor objectief toezicht te zijn, indien de leden der Commissie niet lid zijn van het bestuur van een der aan haar toezicht onderworpen scholen en niet behooren tot het personeel dier inrich tingen. Zij stellen daarom voor de verordening op de samenstelling der Commissie in dien zin aan te vullen, en voor de zittende leden een overgangs bepaling te maken Z.h.st. aangenomen. GRONDRUIL. Ter verkrijging van een ruimeren toegang van het Bloémendaalsehebosch en de Zomerzorglaan naar de Bosehlaan is het gewenscht de beschikking te hebben over een strook grond van de Stichting „F.ben Haëzer", ter oppervlakte van pl.m. 170 M2., nabij den hoek Boschlaan-Zomerzorgerlaan. De gemeente kan daartegenover ter afronding van dien hoek zonder bezwaar aan voormelde Stichting in eigendom afstaan een stuk grond van de gemeente, ter oppervlakte van pl.m. 270 M2. Het Bestuur der Stichting heeft zich met dit voorste] accoord verklaard, waarom B. en W. voorstellen tot dezen grondruil oyer te gaan. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. VERHUUR GROND. B. en VV. stellen voor aan de afdeeling Bloe mendaal van den Chr. Nat. Werkmansbond te verhuren tegen een huurprijs van f 480.per jaar een terrein ter oppervlakte van pl.m. 2000 M2., gelegen aan de Boschlaan, zulks voor den tijd van 13 jaren, ingaande 12 Juli 1936, met recht van koop van het terrein door de huurster op of na 12 Juli 1949, voor de som van f 12.000.zulks om op dien grond te bouwen en te exploiteeren 12 arbeiderswoningen. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. BESTRIJDING VAN BRAND. In de raadszitting van 17 October 1935 werd reeds in beginsel goedkeuring verleend aan het treffen van een gemeenschappelijke regeling tot wederkeerige hulpverleening bij de bestrijding van brand tussehen de gemeenten Haarlem, Benne- broek, Bloemendaal, Haarlemmermeer, Heem stede en Zandvoort. Het resultaat van de onderhandelingen, welke B. en W. van Haarlem terzake gevoerd hebben met de andere gemeentebesturen is nu. dat B. en W. van alle belanghebbende gemeenten voornoemd bereid zijn te bevorderen, dat een regeling tot stand komt. B. en W. bieden daartoe een ontwerp besluit ter vaststelling aan. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Bloemendaal, Tel. 22874 BESTEMMING OPENBARE WEG. Gezien het verzoek van het gemeentebestuui van Haarlem inzake het ondeflioud van den van wege de gemeente Haarlem aan te leggen toegangs weg met park tot de voetgangerstunnel nabij het emplacement van het station Bloemendaal, stel len B. en W. voor het onderhoud van de vanwege de gemeente Haarlem aan te leggen wegen en van het door die gemeente aan te leggen park door en voor rekening der gemeente Bloemendaal te doen geschieden vanaf den dag waarop de aanleg in zijn geheel ten genoege van B. en ff, is voltooid. Voorts stellen B. en W. voor gunstig te beschik ken op het verzoek van het gemeentebestuur van Haarlem om medewerking te willen verleenen tot het bestemmen tot openbaren weg van de aan te leggen voetgangerstunnel met toegangsweg nabij het emplacement van het station Bloemendaal. Z.h.st. aangenomen. BEBOUWING BOSCHLAAN, ETC. B. en W. stellen voor, overwegende dat in de wijk Bloemendaal eenige uitbreiding van de gele genheid tot het bouwen, verbouwen, inrichten en hebben van winkelhuizen raadzaam en verant woord moet worden geacht, de Boschlaan-Noord zijde tot winkelstraat te bestemmen. Voorts stellen zij voor, van art. 6, lid 2 der Bebou wingsvoorschriften een bepaling toe te voegen, op grond waarvan het mogelijk zal zijn dispensatie te verleenen voor een bebouwing welke volkomen in overeenstemming is met de bebóüwingswjjZe en het karakter der omgeving. Hiertoe leidt de over weging dat bij bouw- en dispensatie-aanvragen in de practijk gebleken is, dat liet bepaalde in art. 6 de bevoegdheid van den Raad ten aanzien van heb verleenen van dispensaties der in art. 2 vervatte voorschriften betreffende onbebouwde ruimten op eigen erf, nog te veel aan banden legt. De heer CASSEE verzoekt aanteekening dat hij tegengestemd heeft. Het voorstel wordt aangenomen. OPENBARE WEG. B. en W. stellen voor te besluiten het bij raads besluit van 2o Februari 1936 van A. J. P. Jansen overgenomen nieuwe weggedeelte (het verlengde van de Prins Hendriklaan) tot openbaren weg te verklaren. Z.h.st. aangenomen. HERZIENING UITBREIDINGSPLAN. B. en W. bieden ter vaststelling aan een partieele herziening van het uitbreidingsplan voor de ge meente, met betrekking tot de gronden, omgeven door den Bloemendaalscheweg, de Korte Klever laan, den Verbindingsweg de Ing. Bispincklaan en de Dr. D. Bakkerlaan en de aan de achterzijden dezer wegen gelegen perceelen. Tegen deze herziening is een bezwaarschrift ingekomen van J. W. G. Lasance, namens het Bestuur der Bispinck-Stichting, waarin wordt aangevoerd dat er nooit sprake kan zijn van zulk een bebouwing en stratenplan op het terrein van de buitenplaats „Sparrenheuvel", daar de Stichting de nalatenschap heeft aanvaard met de bepaling, dat het geheele bezit voor godsdienstige of lief dadige doeleinden worden gebruikt. B. en W. meenen echter dat een dergelijke bepaling bij het aanvaarden van een nalatenschap de Overheid niet behoeft te weerhouden een plan van uitbrei ding, mede omvattende de gronden behoorende tot bedoelde nalatenschap vast te stellen. Het voorstel wordt z.h.st. aangenomen. ONTHEFFING BEBOUWINGSVOORSCHRIFTEN. B. en W. stellen voor, gehoord de Commissie van publieke werken, om ontheffing van het be paalde in art. 2 der bebouwingsvoorschriften te verleenen aan: a. N.V. Haarl. Hypotheekbank voor het ver bouwen van perceel Bloemendaalscheweg 237; b. A. Micheels te Bloemendaal voor het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Lonbar Petri- Iaan; c. N.V. Albert Heijn te Zaandam voor het bouwen een bergplaats bij perceel Bloemen daalscheweg 228; d. M. Drost te Aerdenhout voor het bouwen van een garage bij perceel Pentislaan 14. e. N. van Haaster te Vogelenzang voor het bouwen van een bergplaats aan den Zilkerweg. N.V. Wimbledon Tennispark te Overveen voor den bouw van een kleine bergruimte. De ontheffingen worden z.h.st. verleend. Na eenige onbelangrijke hamerstukken volgt dan sluiting.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 1