\m mom „KLEVERPARK" PITTIGE GERASPTE KAAS DE TWENTSCHE BANK N.V. A. G. G. M. GIORGIS 8, Zn. Uw Costuum, Jas of Mantel i ii i 2 BL'DAALSCHEWEG 147 BLOEMENDAAL DE UITSTORTING VAN DEN HEILIGEN GEEST. Nederlandsche Kinderbond. Nieuwe aansluitingen RijksteSefoon. Langs den weg. Linnen Overhemden Sport-Overhemden Kampeer-Hemden Zijden en Tweed Shirts Noodlanding. Colbert-Costuum naar maat Ingezonden. Propaganda voor Tafeltennis. MEVROUW! U zult ongetwijfeld wel alreeds ons handig lil in Uw bezit hebben en zoo niet, zenden wij het U op aanvraag gaarne GRATIS toe. Voor de diverse Kaasrecepten hebben wij iederen dag versch waarvoor U geen duurdere soorten behoeft te nemen - a 14 ct. per ons. Wordt gaarne overal thuis bezorgd, bij elke kleine of grootere hoe veelheid. Bij vaste of grootere afname belangrijke reductie. En er geschiedde haastelijk uit den hemel een geluid, gelijk als van eenen geweldigen gedrevenen wind, en vervulde het geheele huis waar zij zaten. En van hen werden gezien verdeelde tongen, als van vuur, en het zal op een iegelijk van hen. En zij werden allen vervuld met den Heiligen Geest, en begonnen te spreken met andere talen, zooals de Geest hun gaf uit te spreken. (Hand. 2 2—5). Zoo hebben de discipelen de verschijning van den Heiligen Geest beleefd, op het oogenblik, dat zij tot apostelen, uitgezondenen, werden. Als een wonder werd het door alle aanwezigen tege lijkertijd bemerkt: eerst de storm, die plotseling opstak, die „het huis waar zij zaten" vervulde van zijn onstuimig geloei, als het zinnebeeld v: de geestdrift, waarmee Jezus' leerlingen op dat oogenblik bezield waren; toen de gouden vlammen die uit den hemel vielen en als gespleten tongen op elk van hen neerdaalden; en tenslotte het wonder van het spreken in aile talen „want een iegelijk hoorde lien in zijne eigene taal spre ken" en dat uit den mond van deze eenvoudige visschers. Het moet een geweldige belevenis zijn geweest voor allen, die het bijwoonden. En het lijkt heel begrijpelijk, dat later de Christelijke Kerk op het Pinksterfeest deze miraculeuze gebeurtenis zou gaan herdenken. Toch is het niet zoo ongewoon als het lijkt. Dergelijke wonderen gebeuren nog steeds; en wij hebben er allen wel eens iets van meege maakt, wij hebben het alleen niet „als wonder" gevoeld, omdat we nu eenmaal pas van „won deren" gaan spreken, als het heel lang geleden gebeurd is, en de merkwaardigste feiten uit ons dagelijksch leven klakkeloos accepteeren alsof het ,,zoo hoort". Wonderen gebeuren er niet minder dan vroeger; wij matigen alleen aan ze „logisch" en „natuurlijk" te noemen en ze te kunnen verklaren. „Natuurlijk" zijn ze mis schien ook wel, maar voor ons verklaarbaar in elk geval niet. Zoo hebben wij ook allen wel eens iets van die geheimzinnige Uitstorting van den Heiligen Geest gemerkt, 't zij persoonlijk, 't zij met anderen samen. In het persoonlijke leven kan het ge beuren, dat we ons op een gegeven oogenblik zoo overweldigd voelen door iets wat voor ons het hoogste en heiligste is, dat we als 't ware om hoog geheven worden op den top van een golf, die voor ons gevoel bijna tot aan den hemel reikt. Ook op ons dalen dan de gouden vlammen neer, d.w.z. de Heilige Geest met zijn kracht en scheppingsdrang. Overkomt ons dit met vele anderen samen, dan kan het zelfs ook gebeuren, dat wij die anderen gaan toespreken „een iegelijk in zijne eigene taal", omdat dan die ééne golf van enthousiasme op dat oogenblik allen samen bindt en alle onderscheiden doet wegvallen. Dan staan wij tegenover elkaar louter als mensch tegenover mensch, ontdaan van alle vermom mingen, die wij in het gewone leven hebben aan te nemen, en daarom begrijpen wij elkaar zooals menschen uit alle mogelijke oorden elkaar in de muziek begrijpen. Is het oogennlik van de „goddelijke roes" echter weer voorbij, dan lichten de vlammen nog wel langen tijd na, maar het allesoverweldigende, het stralende is er uit verdwenen. Het helpt niet, of wij het visioen weer trachten op te roepen, dergelijke hoogtepunten in ons leven laten zich niet dwingen. En langzamerhand vervaagt ook de herinnering er aan, de sleur krijgt weer macht over ons, wij gaan ons verbeelden, dat het maar een waan was; het was alleen maar dat ééne, goddelijke moment van hoogste geestvervoering, toen we meenden in den hemel te zien, doch het was slechts een droom. En al was het werkelijk heid, dan was het toch te kort; slechts die ééne keer, slechts dat ééne korte oogenblik. En wij gaan de onbewuste diepe waarheid beseffen van de woorden, die als een scherts bedoeld zijn: „Nur für ein Weilchen fallt auf uns nieder vom Paradis ein goldner Sehein." Wij worden misschien cynisch, en halen spot tend het voorgaande uit het liedje aan: „Das ist zu schön um wahr zu sein!" En wij leven voort, alsof wij nooit iets van de Uitstorting van den Heiligen Geest ervaren hadden. Wij vergeten weer den prachtigen tijd van de „alte Bursehen- herrlichkeit" en Worden droge philisters. Hier mee verraden wij echter, datgene wat eens voor ons het heiligste was, want wanneer dat éénmaal in al zijn glorie aan ons geopenbaard is geworden, is onze verantwoordelijkheid zwaarder dan van anderen, die 't: „Want hoog is uw roeping en heilig uw taak" niet zoo aan den lijve mochten ondervinden. Wat wij op het Pinksterfeest dus hebben te gedenken is niet zoozeer het feit van de Uit storting zelf, want hoe mooi ook, is die op zich zelf nog niet genoeg. Maar dat de discipelen het niet bij dat „einde loos heil van éénen stond" gelaten hebben, dat zij de vlammen niet hebben laten dooven, hoe wel daar bij hen heusch ook wel eens gevaar voor zal hebben bestaan, want geen enkel mensch kan nu eenmaal altijd zijn geest op de hoogste spanning hebben, vooral dit: dat zij den sleur hebben kunnen verdragen, dat is het wat ons na tweeduizend jaar nog steeds evenveel te zeggen heeft. Zij zijn inderdaad uitgegaan in de wereld en hebben gedaan waartoe hun op dat eene oogen blik de kracht werd gegeven en hebben zoo den ergsten vijand, de sleur, overwonnen, die ons heele leven lang op alle mogelijk gebied parten zal blijven spelen: in werk, huwelijk, godsdienst, ontspanning, alles, zoolang wij niet sterk genoeg zijn om de herinnering aan de Uitstorting van dén Heiligen Geest te kunnen bewaren en, mocht zij zich al eens een poos schuil houden, te kunnen vertrouwen, dat zoo'n groot licht op den duur toch ook de dikste wolken weer moet kunnen door dringen. In hotel „Zomerzorg" te Bloemendaal wordt Zaterdag 6 Juni a.s. de algemeene jaarvergade ring' gehouden van de afdeeling Haarlem der Vereeniging „Nederlandsche Kinderbond". Na afdoening der huishoudelijke zaken in een bijeenkomst, die des middags 2 uur aanvangt, wordt te 4 uur een lezing gehouden door mej. Wilh. Blomberg, woningopzichteres bij de N.V. B< uwonderneming „Jordaan", over het onder werp: „Werk onder fabrieksmeisjes". 's Avonds 8 uur wordt in het Jeugdhuis aan de Donkerelaan te Bloemendaal een feestavond ge houden, waar o.a. worden opgevoerd fragmenten uit de operette „Het parelsnoer", en Hollandsclie en Fransche volksliederen worden voorgedragen door mevr. E. E. de Vogel, met pianobegeleiding van mej. L. Mol. Zondagmorgen wordt een bezoek gebracht aan de Polikliniek van de Dierenbescherming, een school- en werktuin en de ruïne van Brederode. Samenkomst 10 uur in het Kinderbondshuisje, Frankestraat 89, Haarlem. Jan Hamer schrijft: Bij onze dagelijksche rondwandeling door de gemeente Bloemendaal, hebben wij eens een kijkje genomen op den Brouwerskolkweg, daar waar men zich bezig houdt met liet nieuwe via duct over den spoorweg Overveen-Zandvoort. De aannemer, de heer Schreurs uit De Bilt, vordert met het werk reeds aardig. De Noordzijde ver heft zich met ijzerconstructie loodrecht omhoog, evenzoo langs de glooiing. Na een betimmering met houten bekuiping, volgt het storten van be ton. Grind en rivierzand zijn in ruime mate aan wezig, terwijl de betonmolen reeds gearriveerd is om een en ander eens flink door elkander te mengen. Het is o.i. voor de bewoners wel eens de moeite waard, dat karwei in oogenschouw te nemen en een wandeling door den nieuwen plant- soenaanleg te maken. Op de Julianalaan ontmoetten wij een ijs- wagen, keurig opgetuigd met „Italiaanscli Con sumptie-ijs". Dat „Italiaanscli" zal wel meer op ,Haarlemsch" betrekking hebben. De bestuurder verkooper, met witte pet en jas, gaf ons te kennen, dat hij met de politie kennis gemaakt had, omdat hij bij verkoop niet langer stil mag staan dan hoogstens 2 minuten. Stel u voor, dat hij 5 men schen (want niet alleen kinderen zijn verzot op een ijsje), elk een van vijf cent verkoopt, dan duurt dat langer dan 2 minuten. De ontvangst is: 25 cent, de boete voor den Kantonrechter waarschijnlijk 100 cent. Als dat zóó moet, doet hij misschien beter geen ijs te venten, doch zich op het stempelbureau te melden. ONTVANGEN IN NIEUWSTE DESSINS EN KLEUREN. VA K K L B DINOMA8AÏVN PA ARL AAR STEEG 1. TEL! 12642 16(519 Beek. W. van; Schildersbedrijf, Ged. Raam- graeht 16. 15810 Bergh. H.Technisch Bureau „Service", Verspronckweg 76. 23847 Brug. B. v. d.Amuseinentsspelen, Pleya- denstraat 106. 16575 Dommelen. J. R. van: Aardappelen-, Groenten- en Fruithandel, Korte Laken straat 26zw., 10668 „Durcli" Verkoopkantoor en Autobenoo- digdheden en Industrieproducten, Raam- singel 46. 15458 Clubhuis Haarl. Meisjes Clubs, Dam straat 19. 23961 Ebbing. M.Aannemer, Rijksstraatweg 283. 15826 Gelderen. Mr. J. H. van; Advocaat en Procureur, Nassauplein 4. 16651 Hartendorp's Rijwielstalling en herstel plaats voor rijwielen, motoren, haarden en kachels, Gierstraat 25. 28417 Heslenfeld-Schaepman. Mevr. de AVed. C. C. M.Huize „St. Bavo", Kcrklaan, Heemstede. 26708 Hofstede de Groot. Mr. II.; Bentvcldsweg 105, Aerdenhout. 15925 Kalf. G.; Aannemer van schilderwerken, Pijlslaan 17. 26768 Meihuizen. Scliönfeld Wichers. Mevr. G. S. Teding v. Berkhoutlaan 47, Aerdenhout. 28468 Roozen Mzn. Nic.; Bloembollenkweeker, Kerklaan 99, Heemstede. 15834 Ree. G. L. de; Heeren- en Dameskleeding naar Maat, Duvenvoordest.raat 48. 15571 Spijksma. Ir. R. M.; Adj.-Dir. Openbare AVerken Heemstede, Lucas v. Leydenlaan 11, Heemstede. 23839 Schlatmann. H. A. A.; Hartenlustlaan 14, Bloemendaal. 15889 Timmer-Polderman. Wed. K., Zaanen- straat 96. 26785 Visser. J.Duinwindelaan 5, Aerdenhout. 26987 AVesterwoudt. L. W. A. M.; Grenslaan 22, Bentveld. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 Een militair schoolvliegtuig, gemerkt S IVII6, afkomstig uit Soesterberg, heeft Zaterdagavond een noodlanding gemaakt op een weiland van den heer Van der Velde aan de Leidsclie Vaart. De bemanning van het toestel, de reserve sergeant-vliegers Tuininga en Schipper, kwamen hoven Heemstede tot de ontdekking, dat de motor weigerde. Zij besloten een noodlanding te maken en kozen liiervoor het weiland van den lieer Van der Velde uit. Het toestel kwam goed op den grond neer, docli gerarkte bij den uitloop in een weinig zichtbare greppel, waardoor het landingsgestel, de propeller en een der vleugels ernstig beschadigd werden. De piloten kregen geen letsel. Agenten uit Bloemendaal en Heemstede zorgden er voor, dat het van alle kanten toestroomende publiek het toestel niet kon benaderen. Nadat het vliegtuig gedeeltelijk was gedemonteerd, is het restant per vrachtauto naar de plaats van herkomst teruggebracht. Ontvlekken en Oppersen I 1.25 Alléén Oppersen f 0.75 Halen en thuisbezorgen inbegrepen. A Atelier voor reparatiën, ver~ maken en beter keerwerk KLEERMAKERIJ EN PERS-INRICHTING Mr. Cornelisstraat 100 (tegenover de M.T.S.) - Telefoon 11061 - Haarlem f 35, 42, 49, 55, met volle garantie voor kwaliteit, coupe en afwerking. Stalen worden U gaarne ter inzage toegezonden. wij allen deze mooie tak van sport beoefenen, al was het alleen maar om de groote lichamelijk cul- tureele waarde die hij ons schenkt. Nederland staat ten opzichte van liet buitenland met deze sport ver ten achter. Maardie achterstand kan en moet worden ingehaald. Zoo goed als we ons in de meeste takken van sport een naam ver worven liebhen waarop we met recht trots mogen wezen, zoo ook moet tafeltennis onze volle aan dacht hebben en niet ten achter blijven. Door tafeltennis te propageeren en te beoefenen kunnen we goede resultaten bereiken. A'oor de beoefening daarvan bestaan in Haarlem verschillende ver- eenigingen o.a. II.T.T.C., Victoria, „Barna", Oranje Zwart, T.O.G., „Shot", e.a. Nadere bijzonderheden zooais oefenavond, plaats waar geoefend wordt, contributie, enz., zal de BondsseeretarisJ. C. Hceek, Oranje Nassaulaan 169 te Overveen, U gaarne verstrekken. Laat ik trachten, zij liet dan ook in 't kort, een antwoord te geven op de vraag: „AVat is tafeltennis feitelijk V" Sommige „spelers" gaan aldus te werk: In de huiskamer wordt liet meubilair aan den kant gezet met uitzondering van de tafel. De tafelbladen worden uitgeschoven en de tafel is tot „tennis veld" gepromoveerd. Er wordt een net over gespan nen en het „spel" gaat beginnen. De „spelers", gewapend met een bat, trekken ten strijde. AVanneer men een dergelijk „spel" even gade slaat, dan komt men tot de conclusie, dat het er in hoofdzaak om gaat het balletje te raken en dat dan het balletje met een beetje geluk soms ook nog op tafel terecht komt. Op deze manier houdt men zich aangenaam bezig met tafeltennis of om juister te zijn met ping-pong. En naar het dan heet „speelt men tafeltennis". Neen, waarde lezers en lezeressen. Tafeltennis is ook nog wat anders! Het vereischt vlugheid, behendigheid, een groote dosis realisatie-vermogen, een keurige beginslag, een behoorlijke verdediging, goed opgezette aanvallen, weloverwogen „placings" effectslagen en wat dies meer zij. Tafeltennis is een sport, die aan ons lichaam de noodige elasticiteit geeft, die ons vlugger leert denken en handelen, het laatste onontbeerlijk in de huidige samenleving. Tafeltennis is spannend, 't is een gezonde sport. Een ieder die eenige maanden deze sport be oefend heeft ziet, dat liet een elegante, een mooie sport is en hij of zij is er dan ook beslist enthousiast over. Ik zou er nog Iieel veel over willen zeggen, maar de plaatsruimte iaat dit niet toe. Alleen spreek ik de wenscli uit, dat dit stukje Uw interesse zal heb ben gewekt, dat U inlichtingen zult vragen en een wedstrijd zult bijwonen. AVendt U daarom tot den Bondsseeretaris. Als U eenmaal lid van een vereeniging zult zijn, dan zult U bemerken, dat tafeltennis een pracht sport is, dat het méér is dan het raken van een balletje en dat U zich vóórdien heel wat heeft ontzegd. U, mijnheer de Redacteur, hartelijk dankend voor de verleende plaatsruimte teeken ik, A'oor de II.T.T.B.-Propaganda-Comm. II. AV. FRIS, II.T.T.B.-Commissaris. AA'aarde Lezers en Lezeressen, Onder het opschrift „Propaganda voor Tafel tennis" wil de propaganda-commissie van den Haarlemsehen Tafeltennis Bond het lezend publiek wat meer vertrouwd maken met wat er al zoo op Tafeltennisgebied in het algemeen en de Haar- lemsche in het bijzonder, te koop is. Behalve de uitslagen van liet tournooi van Reijnegom, verleden jaar te Aerdenhout gehouden, heeft het publiek slechts weinig over deze sport kunnen lezen. Het spreekwoord„Onbekend maakt onbemind" geldt hier in zijn volle beteekenis. En het is toch werkelijk zoo noodzakelijk, dat VEILIG VERKEER. Geachte Redactie, Bij onze avondwandelingen door Bloemendaal, worden wij herhaalde malen verblind door de schijnwerpers van de Riiwiellantaarns. Langs dezen weg mogen wij de Bloemendalers vriende lijk verzoeken hun lantaarns meer naar den grond te richten: zij liebhen er persoonlijk voordeel van, en liet verkeer wordt er beter door gediend. Helpt mede tot een veilig verkeer Overveen, Mei 1936. J. T. HOFFMAN. VAN DE LEESTAFEL. „Lichaamstraining voor Voetballers", door Th. Heeg (N.V. Uitg. Mij. „Kosmos", Amsterdam. Prijs f 0.65; 10 st. 55, 25 st. 50 ct.). In de Kosmos-Sportbibliotheek is thans ver schenen een uitgave van den leeraar M.O. Licha melijke Opvoeding aan de Rijks Hoogere Burger school te Ter-Apel, Th'. Ileeg, welk boekje een handleiding geeft voor Lichaamstraining voor voetballers. K. J. J. Lotsy, bestuurslid van den K.N.V.B., beveelt in een „woord ter aanbeveling" de lezing van dit boekje bij de clubs warm aan. „Gids voor de Veluwe". Uitgave Fa. A. J. Wuestman te Harderwijk, niet medewerking van Verecnigingen voor Vreemdelingenverkeer. Het tiende nummer van deze jaarlijksclic, gratis uitgaven, die in een oplaag van 10.000 exemplaren vervaardigd is, en uitgegeven wordt ter bevorde ring van het toeristenverkeer op de Veluwe, geeft alle inlichtingen, die den toerist van dienst kunnen zijn: boot- en bus- en treinverbindingen, een kaartje van de Noord-Veluwe, fietstochten en een beschrijving der Yeluwe-gemeenten.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 2