KNIPPATRONEN ZOMERKLEEDING. De stoffenfabrikanten konden niet genoeg nieuwe ontwerpen meer be denken voor hun bedrukte stoffen en na de vruchten, bloemen en symme trische figuren zien we nu stoffen bedrukt met scheepjes, huisjes, pop petjes, dieren, molentjes, enz. Om het meteen maar eerlijk te zeggen; voor japonnen en kleedingstukken kunnen deze motieven ons niet be koren. Hoogstens voor gordijnen in een kinderkamer of voor vacantie- kleertjes voor de kleintjes. Maar vol wassen vrouwen, die dergelijke, be drukte stoffen, japonnen, e.d. laten maken, kunnen tofch werkelijk niet verwachten au serieux genomen te worden. Week-end of tuinkleeding staat in het middelpunt der belangstelling. De stof, die men gebruikt voor de japonnen en japonschorten is meest al gebloemd of gestreept katoen. Groote zakken worden er op gestikt om het de draagster gemakkelijk te maken verschillende gereedschappen, die ze in den tuin noodig heeft, mee te nemen. Breedgerande zonnehoe den of gekleurde zakdoeken, die om het hoofd gebonden worden, bescher men het haar tegen verbleeken en uitdrogen. Voor de goede coupe van een ja pon is het noodzakelijk, dat het on dergoed, dat men draagt eveneens van onberispelijke snit is. Is dit n.l. niet het geval, dan ziet men door de moderne, aangesloten japonnen de naden van het ondergoed heen. En dat dit niet bevorderlijk is om een fraai geheel te krijgen, is te begrij pen. De illustratie toont u eenige TOEGEPASTE HAND WERKEN. Zelfgemaakte handwerken kunnen een huis, een vertrek een sfeer van gezelligheid en huiselijkheid verke nen. En het hoeven volstrekt geen groote kostbare handwerken te zijn, die opvallen; integendeel, het zijn Juist de zelfgemaakte kleinigheden, die de liefdevolle zorg der huisvrouw voor haar toebehooren verraden. Linnen tafellakens, die klaar ge kocht zeer duur kosten, kan men be- ti<kkelijk goedkoop self maken. Ben modellen van crêpe de chine, gegar neerd met kant en tule. Zomer-avondjurken zijn anders dan de avondjurken, die we 's win ters dragen. Heeft men in den winter aangesloten nauwe japonnen, in den zomer daarentegen zijn de rokken wijd, doen wijde pofmouwen opgeld, zijn ruischende, uitstaande stoffen het aangewezen materiaal. Op onze afbeelding ziet u een zomer-avond- japon van taftzijde. Op de zeer wijde, uitstaande rok, zijn een paar groote bloemen van taftzijde in een andere nuance dan van de japon aangebracht. De zeer ruime pofmou wen geven de japon een jeugdig cachet. aardige garneering vormen de vier kantjes van gekleurd linnen, die men er op gefestonneerd heeft. Ook in kussens kan men telkens nieuwe variaties bedenken. De twee kussens op de illustratie zijn gegar neerd met banden geborduurd lin nen. Het satinet, dat men er bij ge bruikt, wordt dan in een afstekende tint gekozen. Vooral 's zormers kan men nooit kussens genoeg hebben. Mevrouw DE JONG. DE ZORG VOOR ONZE HUISDIEREN. Als we in het voorjaar de noodige voorbereidingen maken om het in den zomer zoo aangenaam mogelijk te hebben, mogen we onze trouwe huis dieren niet vergeten. Daar is allereerst de hond. Die moet in de warme zomernachten een luchtig hok hebben, waarin hij even wel toch beschermd is tegen regen buien, e.d. Op de eerste afbeelding ziet u een doelmatig hondenhok. Het bouwmateriaal was een kist en een paar rieten latten, die op de kieren gespijkerd worden. Daaronder heeft men, om het doorlaten van vocht te gen te gaan, een paar strookjes as- bestpapier gelegd. Tenslotte een frisch kleurtje verf, waarin men voor de zuiverheid wat carbol gemengd heeft, en de hond heeft een prettig zomerverblijf. Ook de kanarie wil 's zomers wel een „buitenverblijf" hebben. Deze bescheiden wensch van den kleinen, vroolijken zanger, die ons zoo vaak met zijn lustig gekwinkeleer opbeurt en opmontert, is gemakkelijk te ver vullen. Op het zonnigste hoekje van het huis, waarbij men er echter op moet letten, dat 't er niet tocht, hangt men het kooitje op. Opdat het vogel tje echter niet, bij een plotselinge op komende regenbui nat zal worden, maken we een glazen plaat er boven, zoodat het diertje toch zonlicht krijgt. Wanneer de zon al te on barmhartig schijnt, laten we 's mid dags het zonneschermpje, dat we er boven bevestigd hebben, neer. Dit zonnescherm moet ongeveer 10 cen- Ümctes OY6£ ids glassn glaet tangen, HET MENU VOOR DE HEELE WEEK. Zondag: aspergesoep: saucijsjes, bloemkool met saus, ge kookte aardappelen; roompudding. Maandag: kalfslappen, peulen, gekookte aard appelen; fruit. Dinsdag: runderlapjes, spinazie, gekookte aardappelen; rijst met rabarber. Woensdag: biefstuk, sla, gebakken aardappelen; citroenvla. Donderdag: gehakt, postelein, gekookte aardap pelen; chocoladepudding met vanillesaus. Vrijdag: gestoofde schelvisch, bietensla, bo tersaus, gekookte aardappelen; beschuiten met bessensap. Zaterdag: rookworst, stamppot van andijvie en aardappelen; wentelteefjes. Beide onderstaande patronen zijn in drie maten tegen de prijs van 25 ets. per stuk te verkrijgen. Deze maten zijn de volgende: Maat 2: bw. 302 cm.; tw, 86 cm.; hw, 107 cm. Maat 3: bw. 107 cm.; tw. 90 cm.; hw, 114 cm. Maat 4: bw. 110 cm.; tw. 92 cpt.; Hw, 116 cm. Door het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. Nr. 632: eenvoudige zomerjurk, te ver vaardigen van linnen of matting. De drie kwart mouw kan men desgewenscht ver vangen door een half-lang mouwtje. Benoo- digd materiaal: 4 meter linnen van 90 cm. breedte. Nr. 633: aardig kantoorjurkje van gestreept katoen of gestreepte zijde. Kraagje en manchetjes zijn van effen mate riaal vervaardigd. Benoodigd: 4 meter katoen of zijde van 90 centimeter breedte. Beide patronen zijn dus in de drie vast gestelde maten, tegen bovenvermelde prijs te verkrijgen bij de Uitgeversmaatschappij: „De Mijlpaal", Singel 91, Amsterdam, centrum. Toezending zal geschieden na ontvang* van het bedrag, dat kan worden overge maakt per postwissel, in postzegels of pet postgirci 41632. v

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 3