m Nieuwe aansluitingen Rijkstelefoon. Predikbeurten. Agenda, Bij onze dagelijksche rondwandeling. kaarten juisten Heeren hebben, beer .7. verwijk. ,-«7 blEnkele dagen na de Raadsvergadering kwamen wij langs den Tetterodeweg bij het station Overveen en wel bij de plaats waar jaren onze Gemeenteschool gestaan (we zouden bijna zeggen „gehangen") heeft. De ondergrond schijnt eenigszins losgerammeld te zijn door de elee- trische spoor, die er thans langs dreunt, want de voormalige koffiemolen zal daar zooveel schuld niet aan gehad hebben. Op het oude „schoolterrein staan nog twee gebouwtjes, die bet leven nog gespaard bleef. Óp dit terrein zal straks bet Politie-bureau ver rijzen, met al zijn attracties, terwijl de zoo juist genoemde gebouwtjes op architectonische wijze daarin zullen opgenomen worden. Dit nieuwe bureau is geen overbodige maatregel. Daar het oude gebouw (ik weet niet of u daar wel eens inge zeten hebt, eigenlijk beter den naam van een schuurtje dragen kan. Het nieuwe- Politie-bureau wordt eenigszins „op de groei" gemaakt: men vermoedt blijkbaar dat het menschen in het plegen van strafbare feiten verergeren zal. Of we zijn nog niet aan het einde van de verbodsbepalingen. We stellen ons het gebouw straks zóó voor: allereerst de ingang: „Aanmelden", dan de ontvang kamer, waar de afspraakjes gemaakt worden, huiskamer voor de h.h. ageijten, salon voor de hoofdagenten en dan nog een verborgenheid: de kamer voor den inspecteur, (die op den langen duur ook wel zal verschijnen) en ten slotte de kamer voor het Hoofd, die met een druk op den knop alle afdeelingen bestri jken kan. Voorts komt er een garage, met een diepte van 10 meter, voor eventueel nog aan te schaffen ladderwagen en berging van de „politie-taxi's" Als ik het genoegen mag hebben nog eens met die laatste wagentjes mee te mogen rijden (als met de celwagen met de zes schoorsteen) zal de chauf feur wel de eenige zijn die als bestuurder van een vervoermiddel een fooitje weigert. Vervolgens komt er bij het Bureau een Gymna stieklokaal, dat tevens schoollokaal is voor de agenten. Daar komt een bureau-ministre voor den commandant van de Burgerwacht, met een boudoirtje voor de typiste, terwijl de echte Burgerwachters ziel) bij slecht weer in het gym nastieklokaal zullen kunnen ophouden. Tenslotte verrijst er een half dozijn moderne cellen (denk om den spiegel). Ik hoop en vertrouw dat als extra nummer een bomvrije kelder wordt gebouwd voor het geval de lucht niet zuiver is. Wie van ons zal het eerst gebruik maken van ons nieuwe Bureau Gaat u maar a oor Vanwege de verschillende richtingaan wijzers op onze dagelijksche wandeling buiten de gemeente Bloemendaal verdwaald zijnde, spraken wij een heer aan, ook met een hoeft op zooals wij, die zich ontpopte als quitantie-locpeiZijn Edele was allereerst wel wat achterdochtig, doch toen wij ons aan hem voorstelden als Jan Hamer, waren wij dadelijk de beste maatjes. De man in kwestie dan had een lederen portefeuille, met koperen ketting om zijn middel gebonden, onder den arm waarschijnlijk, dacht ik, de zoogenaamde moppen trommel. „Ja meheer (dat was tegen mij), vroeger hadden we het zwaarder, maar thans met die „Postgiro" vangen we haast nooit iets." „Wordt gegireerd." „Zullen gireeren." „Is gegireerd." „Kom het wel even brengen." „Niet aecoord." enz. enz., doch ongelezen gaan we feitelijk niet ver der. Die Postgiro breekt ons den nek. Vroeger rammelden we van het geld, en hoorden wel eens van een aanranding (door kennissen of familie). Maar thans is dat finaal uit. Die Giro is zoo ge makkelijk. Je hebt geen administratie, of een dubbelboekhouder noodig. Tante Pos doet alles en dat kost geen cent. Je gaat maar naar het Postkantoor, vraagt een gironummer en een biljet- tenboekje en klaar is kees." Het was mij erg duidelijk. Aan den rand der gemeente namen we hartlijk afscheid en begaf ik mij direct naar het Postkantoor te Overveen. Maar mijn metgezel bleek toch niet geheel gelijk te hebben. Want zonder geld krat ik geen giro krijgen (De Giro heeft een dikke rug). JAN HAMER. Feest te Velsen. bl- Zondag 19 Juli a.s. zal liet gewestelijk be stuur van het Instituut voor Arbeidersontwikke ling een zomerfeest beleggen op het mooie land goed „Beeckenstein" aah den Rijksstraatweg VelsenHaarlem, welk landgoed welwillend door den eigenaar Jhr. Boreel van Hogelanden is be schikbaar gesteld. Met de afdeeling Amsterdam is het Gewestelijk bestuur in onderhandeling om ook de Amster- damsche leden naar dit mooie landgoed te trekken. Dit historische buiten is een stukje natuur- scho on, eenig in Kennermerland met het bekende en veel bewonderde „Reigerbos". Landdag Rem. Ger. Gemeenten. blDe Remonstrantsche gemeenten van Amster dam, Haarlem, Alkmaar en Hoorn zullen op Zondag 21 Juni a.s. hun gemeensehappelijken landdag houden. De Haarlemsche gemeente geniet dit jaar wederom het voorrecht, aldus schrijft het maanblad, den landdag te organiseeren en hoopt, dat deze dag zal strekken tot onzen geeste lijken opbouw, maar bovendien tot versterking A an ons gemeenschapsbesef en tot ontspanning in de aan natuurschoon zoo rijke omgeving van Haarlem. De indceling is als volgt: Wij vangen 's morgens te 10.30 uur den dag aan met een dienst in de Haarlemsche Kerk, Wilhelminastraat, waar Dr. Haentjens hoopt voor te gaan. Na den dienst drinken wij gezamenlijk koffie in het Remonstrantenhuis. Hieina gaan wij te 1 uur in touring-cars naar het landgoed „Elswout" in Overveen, waar na een wandeling een bijeen komst zal worden gehouden. In deze bijeenkomst, zal het onderwei p „Gemeente en Geloofsgemeen schap" (in verband met de Oxford-grocp-beweging) worden besproken. Dit onderwerp zal worden inge leid door Mr. P. Tideman uit Bloemendaal. Daarna wordt de wandeling voortgezet naar Kraantje-lek, waar de thee wordt gebiuikt. De touring-cars komen dan weer voor en brengen het gezelschap te 5 uur na een rit door de omstreken van Haarlem naar Hotel Lion d' Or aan den Kruisweg, waar de landdag met een gemeensehappelijken maaltijd wordt besloten. Arbeidsbeurs Bloemendaal. De Brouwerskolk en Omgeving te Overveen. Door een misverstand. blNabij den oprit naar den bovenweg bij de Elswoutslaan, wilde mej. II. M. G. uit de Accacia- straat te Haarlem den weg oversteken. Een pas- seerende motorrijder J. A. M. G. uit Zandvoort begreep de manoeuvre van de juffrouw verkeerd, waardoor een botsing ontstond en het rijwiel geheel vernield werd. De juffrouw, die over hoofd pijn klaagde en eenigszins versufd was, werd op advies van Dr. Immink per auto naar huis ver voerd. blHet mooie weder en het jonge groen lokten mij naar buiten. In langen tijd was ik niet naar de Brouwerskolk geweest en nieuwsgierigheid hoe het daar geworden was, deed mij besluiten daar eens heen te gaan. Het laatste was ik er, toen men de laatste hand legde aan de verharding van den nieuwen weg, die van de Elswoudslaan langs de kolk naar de ontworpen viaduct aan de spoor lijn HaarlemZandvoort voor de nieuwe verbin ding naar den Zeeweg gaat De toen nog kaal getrapte duinhellingen hebben een geheel ander aanzien gekregen en zijn beplant. Wandel- en rijwielpaden slingeren over en tusschen de duinkoppeu, waarbij zooveel mogelijk oude beplantingen zijn gespaard. Met voldoening kon ik constateeren dat niet alleen Overveen, maar ook Haarlem een mooie wandelplaats rijker is geworden, als de pas ge- plante boompjes en struiken zullen aanslaan en doorgroeien. Of de beplanting in alle deelen aan de verwach ting zal voldoen, wil ik gaarne in het midden laten en liever afwachten. Bij mijn wandeling werd in mij de herinnering wakker omtrent de correspondentie, die ik in het voorjaar van 1928 met het Gemeentebestuur van Bloemendaal had. naar aanleiding van den op dracht om voor de ongeving van de Brouwers kolk een bebouwingsplan te maken voor het bou wen van arbeiders- en middenstandswoningen. Na met de ambtenaren van Publieke Werken het terrein bekeken te hebben, meende ik voor de eervole opdracht te bedanken, omdat ik niet wilde medewerken deze prachtige omgeving nog verder te bederven. Wel bood ik aan een plan te maken voor den gewenschten weg en ver beteringen aan te brengen in de meer dan ver waarloosde omgeving 1 Deze weigering tot medewerking tot huizen bouw aldaar heeft kwaad bloed gezet bij zekere partij in den Gemeenteraad, en heeft later mee gewerkt om een verwijdering te bewerken tusschen de gemeente Bloemendaal en mij, die jarenlang het genoegen had de gemeente van advies te mogen dienen. Toen ik heden dus de nieuwe omgeving zag, kon in constateeren dat de Gemeente gelukkig haar dwaling van 8 jaren geleden had ingezien. De Overveenders en Haarlemmers mogen wel dank baar zijn dat ik destijds geweigerd heb het land schappelijk schoon geheel te bederven. De oogen der Raadsleden schijnen toch openge gaan te zijn, maar dit openlijk te erkennen bleek moeilijk te zijn geweest. De reden laat zich denken, voor zie op de hoogte is van hetgeen enkele jaren later geschiedde in betrekking tot mijn adviezen omtrent het Bloe- mendaalsclie Bosch. Hoe het zij: ik wensch de gemeente Bloemen daal geluk met het terugkeeren van het verkeerde pad, en met het behoud en vooral de verbetering der omgeving van de Brouwerskolk. LEONARD. A. SPRINGER. Nederlaridsche Protestantenbond. blDe Afdeeling Bloemendaal van den Neder- landschen Protestantenbond maakt bekend, dat zij erin geslaagd is om vanaf 1 Sept. a.s. mej. F. Voute, thans voorgangster van de Ver. v. Vrijz. ITerv. te Middelharnis, als vaste medewerkster aan zich te verbinden. Mej. Voiite zal zich belasten met de leiding van de in te stellen Zondagsschool, met het geven van het voorbereidend godsdienstonderwijs op de lagere scholen, terwijl zij voorts een deel van het catechisatie-onderwijs op zich zal nemen. Door geregeld huisbezoek bij leden en belang stellenden hoopt zij zoowel bij de ouderen als bij de jongeren, de belangstelling voor den religieuzen arbeid der afdeeling aan te wakkeren en op te wekken. Mede in verband met den in den laatsten tijd veelvuldig uitgesproken wensch om bijbelonderwijs op de openbare scholen, twijfelt de afdeeling niet dat mej. Voiite in dit deel van haar taak met vrucht werkzaam zal kunnen zijn. blJ.l. Zaterdag stonden bij de Arbeidsbeurs alhier ingeschreven 212 mannelijke en 3 vrouwe lijke persoenn, in totaal 215 werkzoekenden, gesplitst als volgt: Stuca doors2 Loodgieters4 Behangers3 Timmerlieden4 Schilders-3 Metselaars3 Opperlieden3 Grondwerkers6 Overige bcuw\ «karbeiders3 EJeetricjens2 Monteurs (dis oorten)14 Bankwerkers6 Chauffeurs 15 Bloemist-, land- en tuin bouwarbeiders 43 Handels- en kantooi personeel 15 Losse arbeiders58 Diverse beroepen 31 215 waaronder 1 dame. waaronder 2 dames. Het kantoor is gevestigd Bloemendaalscheweg 313 te Overveen en geopend iederen werkdag van 912 uur v.m. Tel. te bereiken onder de nummers 10795 en 10790. Alle bemiddeling geschiedt geheel kosteloo 23974 12786 10623 10446 28473 26130 23977 28523 23983 28535 28524 239G5 23978 11003 23980 11080 10860 10980 Beek, J. C.; Pianoles, Methode Klavars- cribo, Pianoliandel, Caninefatenstraat 23. Berg, J. van der; Lood- en Zinkwerker; Gaelstraat 27. Bogerd's Reformbakkerijen, Hoofdkantoor Leidschevaart 372, b.g.g. 26088. Broerse, N.; Dir. B.V.A, Amsterdam; Wagenweg 188. Bijleveld, Mr. C. G.; Rechter in de Arr. Rechtbank; Bron stee weg 39, Heemstede. Cats, Puck; Gedipl. Schoonheidsspecialiste; Zandv. laan 46, Heemstede. Dam, C. F.; Zaadhandel; Hyacinthenstraat 2, Santpoort-dol p. Garage ,,'t Raadhuis"; Raasliuisplein 7, Heemstede. Kaufmann, J. S.; Ir. Joh. Verliulstweg 50, Santpoort-Station. Kost, F. C.Belastingconsulent, lid v. d. Bond van Belastingconsulenten; Heemst. Dreef 112, Heemstede. Kruseman, Mr. J. W. G.; Dr. P. Cuypers- laan 16, Heemstede. Kunstatelier „de Driehoek"Middenduiner plein, Santpoort. ■unshof, H. A.; Redacteur Dagblad de Telegraaf te Amsterdam; Zandvoortsche- weg 25, Bentveld. Mastenbroek, J. H.; Pension; Prof. v. Vlotenweg 9, Bloemendaal. Pool, J.; Timmerman, Zaagselhandei en Transporten; Klarenbeekstraat 40rood, bij g.g. 10671. Schorn, Frits; Banketbakkerij; Hoofd straat 122, Santpoort-Dorp. Vos, A. K. de; Autohandel; Zomervaart 160. Vries, Mevrouw S. J. de; Ileemsteedsche Dreef 259, Heemstede. Woningbouwvereeniging „Huis ter Cleeff"; Administratie: Marnixstraat 8. Gevonden voorwerpen. blGevonden en terug te bekomen bij Huijsser, Ter Hoffsteedeweg 11, Overveen, een jonge her dershond; Van Amerongen, Bronsteeweg, Heem stede, een ring met 2 sleutels; station Bloemen daal, een sport wagentje; Kennemer Golfclub Zand voort, een hond. grijs met buine kleur; H. Riet berg, Houtvaartkade 58, Aerdenliout, een schop en een hark; H. van Heeringen, Veldlaan 9b, Aerdenliout, een zwart kleed en ceintuur; P. Meuring, Rollandslaan 41, Haarlem, een pijp; Dernison, Noordertuindorplaan 9b; Haarlem, een ceintuur; Veenstra, Duinlustparkweg 54, Bloemen daal, een damesparasol; Hoefnagel, Van Raep- horststraat 32, Haarlem, een dames parapluie; Klok, Berkenlaan 16, Bloemendaal, een portemon- naie; Van Eijsden, P. de Hoogstraat 26, Heem stede, een rijwielbelastingmerkM. van Pelt, Lin- schotenstraat 53, Beverwijk, een portemonnaie met inhoud; Kennel Haarlem, een scliotsche terrier; Laverman, Amsterdam, Olympiaplein 55, een rij wielbelastingmerk; E. Marree, Hyacinthenlaan 14, Zw. Haarlem, een vulpenhouder; aan den politiepost te Aerdenhout, een zwempakje; een dameshoed; aan het bureau van politie Overveen: een paar dameshandschoenen; een sleutel; een ceintuur; een handschoen; een benzine-reservoir; aan den politiepost Noordzeestrand: een pet; een drietal sleutels; een vulpenhouder; een hand schoen; een tweetal mutsen; een kosteloos rijwiel belastingmerkeen riem en een ceintuur. Landelijke Ruitersport. Aanrijding. blWoensdagmiddag botste een auto, be stuurd door den 26-jarigen F. M. uit de Duven- voordestraat te Haarlem, tegen den 15en jarigen wielrijder J. Th. de R. uit de Busken Huetstraat te Haarlem, op den hoek Iepenlaan-Platanenlaan. De wielrijder maakte met flinke vaart een te groote bocht en kwam tegen het linker voorwiel van de auto terecht. De fiets werd vernield en de berijder kreeg een schram aan het hoofd. Proces verbaal werd opgemaakt. 10 jaar landelijke ruitersport. 1926—1936. Dat de landelijke ruitersport in de achter haar liggende tien jaren van harden arbeid onder dikwerf moeilijke omstandigheden veel heeft bereikt, kan niet ontkend worden. De landelijke lijvereenigingen hebben niet alleen honderden houders in gebruikers van paarden geleerd, hoe ze hun dieren moeten ver zorgen, voeden en behandelenhoe ze er mee moeten werkenhoe ze er het meeste profijt van kunnen hebben voor .hun hedrijf, doch de rijver- eenigingen hebben oqk duizenden guldens per jaar in omloop gebrachtZoo werd in het jaar 1934 zeven duizend gulden aan geldprijzen bij de wedstrijden uitgeloofd, benevens eenige duizenden voor reis- en 'verblijfkosten en kunstvoorwerpen, medailles, e.d. Verder werden nog honderden uitgegeven voor demonstraties,, drukwerken, pro pagandamiddelen, programma's, reclame, enz. Voeg daarbij, dat door de landelijke ruitersport bovendien per jaar naar schatting meer dan vijf duizend rvordt uitgegeven aan kleeding en uit rusting; dat zadelmakers, hoefsmeden, dieren artsen, vrachtauto-verhuurders, caféhouders en chauffeurs bovendien ook nog veel werk van hen ontvangen, dan zal men wel erkennen moeten, dat de landelijke ruitersport van grootere beteeke- nis is, dan zoo oppervlakkig wel blijkt. Eerst wanneer zij plotseling zoude ophouden te bestaan, zou men haar gemis eerst grondig voelen. bloemendaal. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. J. C. Brussaard. Ned. Protestantenbond, v.m. 10% uur Ds. J. J. Thomson van Baain. santpoort. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. Salverda uit Hoofddorp. Ned. Herv. Evang. geen dienst. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer K. v. d. Berg. overveen. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. aerdenhout. Vereen. Relig. Kring, v.m. 10 uur Ds. A. R. de Jong, voorg. Vrijz. Rel. Gem. te Bussum. zandvoort. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Ds. P. v.d. Vloed. Voorbereiding. H. Avondmaal. N.m. 5 uur dezelfde. Bed. LI. Avondmaal. haarlem. Evang. Luth. Gem. v.m. 10% uur Ds. C. H. Brandt. Coll. Synod, fondsen. Donderdag n.m. 7% uur dezelfde (Weeshuis). Coll. tot Verbr. v.Spirit. Beginselen, geb. Theosofia, (Nassauplein 8) v.m. 10.30 uur wijdingsmor gen. Spr. mevr. J. K. Alblas-lïutèe uit Bloemendaal. (Laatste wijdingsmorgen v. d. seizoen; gesloten tot 6 September a.s.) Eglise Réformée Wallonne. Dimanche 10 h. 30 Service et Sermon, Pasteur Ivrafft; 3e coll. pour l'Eglise; 11 h. 45 Sei'Vice des Enfants. Vendredi 19 Juin a 20 h. Service Pasteur Krafft. Burgerlijke Stand. Geboren: M. van Galen-Kramer, z.P. W. A. Warmerdam-Beliën, z.; A. W. M. van Eerden- Haagen, d. Ondertrouwd: P. A. J. M. Hagemeijer en H. M. Boot. P. Bas en J. W. Niessen. Overleden: J. W. Denkers, oud 66 jaar, (overleden te Haarlem). M. L. Chr. Godzen, oud 49 jaar, echtgenoot van P. F. M. Kolfschoten. Rembrandt-theater: „Koningsmacht". Luxortheater: „De bruid van Frankestein" „Zij kreeg haar man". Frans Halstheater: „Triomph der Liefde". „Cinema-palace": „Het 2e bureau". Spaarnetheater: „Het huisje uit de bergen" en .Victor Maclai". Helmbrand. bl— Dinsdagmiddag te 3 uur werd de politie door den chef van het station Overveen gewaar schuwd, dat de spoordijk-begroeiing brandde. Na dr drie kwartier werken waren de vlammen gedoofd. Circa 500 vierkante m. helm en laag houtgewas is verbrand. Provinciale Staten van Noord-Holland. blDe opvolger van den heer Hooij als lid der Provinciale Staten van Noord-Holland is de heer J. G. van Kessel, wonende in Tuindorp te Over veen, lid van den Haarlemschen gemeenteraad. De heer Van Kessel werd 12 September 1880 te Overveen geboren, was in het bloemistbedrijl werkzaam en kwam later in den fruithandel. In 1918 werd hij lid van den Bloemendaalschen ge meenteraad en na de annexatie lid van den Haar lemschen gemeenteraad. Hij is bestuurslid van tal van organisaties, o.m. voorzitter van den Ned. R.-K. Bond van Klein handelaren in aardappelen, groenten en fruit, lid van verschillende adviescommissies voor tuin bouwcrisismaatregelen, bestuurslid van de R.-K. Middenstandsvereeniging Bloemendaal-Overveen enz. N.II.C Personalia. blWij hebben den heer E. Gomperts wede. bereid gevonden zijn medewerking aan ons blad te verleenen. Het door hem geschrevene zal ■voor' - aan een teeken dragen.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 3