iRK" adering D.B. Gasten uit alle hoeken der wereld verlevendi gen het Berlijnsche Stadsbeeld. Van de Olympische Spelen te Berlijn. Predikbeurten. Agenda, -*x - x x -jjmm. zzv&s*mm ,j-,-i..- MWi 'ERSEN MANTEL (RICHTING "EL. 11061 KEEREN. in de rustieke neenschap van dsweg de 37e i Algem. Ned. l. Ie de voorzitter uit Den Haag, mst goed in te iel omlaag; een wel de crisis, de genever, dat zelfs in deze de vereeniging aan het einde in.Toeh moeten i worden, want enkele drank- men de jeugd nschen moeten il gelegen' fami- sn die hetzelfde organisaties enz. op het terrein len vergrooten. afgevaardigden, n gesneden dan door den voor- Wester namens voor de loge rankbestrijding, ihakel, J.G.O.B. rekers voor hun samenwerking en werden geko- ?nieD. Volbeda D. van Maurik, oor groeps-actie land, Beverwijk; Scheepbouwer, ïontroleerd en in recht, Santpoort lagen werd voor arn waardeering id als secretaris, erd goedgekeurd, len vurige debat- e door de verga- t. Jacobi Parochl en heer en Mevr. voor den eersten ltijd werd gemu- iool en den heer en wandeling ge it congres voort teling over het ;den met de acco- sopig als congres aangewezen. Het te houden, werd leringen den band idsfunctionarissen ren voor diverse f 175.subsidie iale propaganda- legd kreeg. ?els uit te geven gekocht kunner de diverse afdee :n; tot slot maak deelen des land- ïen, nog een tocht enkele leden des drecht naar Bent- aigt wel van het rouwens ook meer- lar was. oor het gemeente- ing van het raad- santoor voor den 14.620.— 14.250.— 13.820.— 13.789.— 12.830.— 12.740.— 12.700.— 12.487.— 11.976.— 11.971.— 11.600.— 11.584.— 11.340.— 10.640.— erend - dt - kerk De kwestie Bloemendaal— Zandvoort. Over het tentenkamp. WOp de vragen van het Tweede Kamerlid Kupers betreffende het nemen van maatregelen door de gemeentebesturen van Zandvoort en Bloemendaal tot verbetering van de verbindings wegen naar het ten Noorden van de bebouwde kom der gemeente Zandvoort aan het Noordzee strand gelegen tentenkamp heeft de minister van binnenlandsche zaken het volgende geant woord De moeilijkheden, gerezen tusschen de gemeen ten Zandvoort en Bloemendaal, zijn aan den minister bekend. Zij hebben haar oosprong in de verplaatsing door eerstgenoemde gemeente van het aldaar aan de Zuidzijde gelegen tentenkamp van het zeestrand ten Noorden van de bebouwde kom tegen de duinreep, die privaatrechtelijk aan de gemeente Bloemendaal toebehoort en met prikkeldraad is afgesloten. Als gevolg van deze verplaatsing heeft de gemeente Bloemendaal haar vroeger op het stand benoorden den Zeeweg gelegen tentenkamp opgeheven en den toegang naar het nieuwe Zandvoortsche tentenkamp over de afgesloten duinreep belet. Het is echter onjuist, dat het tentenkamp daardoor verstoken is van rechtstreeksche en behoorlijk begaanbare commu nicatiemogelijkheden met de in de nabijheid ge legen groote wegen. Het tentenkamp is langs het strand over de geheele lengte bereikbaar en boven dien zoowel ten Noorden als ten Zuiden van de afge sloten duinreep door behoorlijk verzorgde af wegen met den Zeeweg en den Zeeboulevard ver bonden. Indien honderden kampeerders gedupeerd zijn, is dit niet het gevolg van de afsluiting van de duinreep, maar veeleer van de opheffing van het Bloemendaalsche tentenkamp, waarvoor goed- kooper tarieven golden dan bij Kon. besluit van 2 Mei jl. voor het nieuwe Zandvoortsche zijn goed gekeurd. Dat dit laatste in geval van nood slechts zeer bezwaarlijk en met groote vertraging zou zijn te bereiken, kan op grond van het bovenstaande niet worden toegegeven. Bij de verdrinkings- gevallen op Zondag 5 Juli zijn de lijken op niet meer dan 270 Meter van den Noordelijken afweg aangespoeld. Ook al was deze afstand nog korter geweest, dan zouden de levensgeesten bij de slacht offers, die eerst een half uur na hun verdrinking zijn aangespoeld, niet meer hebben kunnen worden opgewekt. Van een gevaarlijken toestand kan, in ver band met het voorgaande, niet worden gesproken. Voor zoover de bestaande toestand ongewenscht kan worden genoemd, zij medegedeeld, dat reeds vóór de verdrinkingsgevallen pogingen zijn aan gevangen om de beide gemeentebesturen over een nieuwe regeling van de kampeergelegenheid op het zeestrand tot overeenstemming te brengen. De minister vertrouwt, dat de gemeentebesturen aan deze regeling hun medewerking niet zullen onthouden. Propaganda-avond Oranje-Garde. Als spreker trad hierna op de secretaris van den Centralen Oranje-Garde-Kaad, de heer G. van Oei, beter bekend onder zijn pseudoniem Leo Lens, die in een geestig betoog het streven van de Oranje- Garde uiteenzette en veler bestrijding weerlegde. De Oranje-Garde, zeide spreker, is een positief Christelijke Oranje jeugdvereeniging, die als grond slag heeft Gods Woord, en zich ten doel stelt het opwekken en aanvuren van de liefde voor het Oranjehuis en het versterken van den band die God in de historie tusschen Nederland en Oranje heeft gelegd, met name bij de jeugd van Pro- testantsch Christelijken huize. Door de laksche houding van ons Nederlandsche Volk kon de Koningin gehoond worden door 2 communisten bij de opening van de Staten Gene raal in 1932; door die laksche houding zou in 1933, het jaar van de Zeven Provinciën, in plaats van het Wilhelmus de Internationale geschald hebben. We zijn God dankbaar dat Hij ons mannen gege ven heeft die den doorbrekenden revolutiegeest hebben gedoofd, doch we zijn er nog niet, hoewel alles tegenwoordig met onze vlag sleept en mis schien straks ook Wijnkoop het Wilhelmus mee zingt. Uitvoerig staat spreker dan stil bij de bestrijding die de Oranje-Garde ontmoet in de Gereformeerde jeugdbladen. Wij willen leiding geven, zegt spreker, opdat de jeugd niet worde meegesleept door de golf van nationalisme die over ons land heengaat. Geef iets van uw tijd voor Oranje, leg af de lakschlieid en lauwheid, schaart u allen trouw als één man rond den troon van Oranje. Met een „Levé de Koningin" waarmee door de aanwezigen werd ingestemd, eindigt spreker. De fluitclub onder leiding van den heer Spaan gaf daarna een nummertje ten beste, terwijl de heer Spaan met pianobegeleiding een solo ten gehoore bracht. De heer P. Tideman Jr. bood hierna met enkele welgekozen woorden de Oranje-Garde een groote foto in lijst aan van de aubade hem onlangs door de garde gebracht, uit erkentelijkheid voor de destijds geboden attentie, waarvoor de Voorzitter een warm woord van dank bracht. Nadat de E.H.B.O.-elub der garde een aan schouwelijk beeld had gegeven van de diensten die deze club bij eventueele ongelukken kan verleenen, sloot de heer de Vries na liet gcmeenseliappelijk zingen van het Wilhemus den geslaagden avond met gebed. .Sursum" concerteert. blOp de speelplaats van de Chr. M.U.L.O.- school aan de Bosch- en Duinlaan werd Dinsdag avond door de afd. Haarlem der Oranje-Garde een propaganda-avond gehouden. Rond een geimproviseerd podium waren de belangstellenden geschaard toen de Voorzitter, de heer van Rooyen, het Gardelied ter opening liet zingen, en na te zijn voorgegaan in gebed, een gedeelte van Psalm 72 las. Het verheugde spreker dat deze avond in de openlucht belegd kon worden; dit geeft iets fleu rigs, waardoor we voelen dat we tot iets in staat zijn. Uw aanwezigheid, zegt spreker, moge toonen dat ge ook iets voelt van wat ons beheerscht, moge een golf van enthousiasme opwekken waarvan de ups and downs mogen zijn als de heuvelen van Uw plaats. Alvorens het woord gegeven werd aan den spre ker van den avond, werd door jonge gardisten een Nederlandsche potpourri vertoond, die direct voor de goede stemming zorgde, evenals de muziek van de mondorgelclub, onder leiding van den heer Knosse, die tot haar spijt wegens de vacanties slechts onvolledig kon opkomen. hlHeden, Vrijdagavond 8 uur, geeft de Chr. Harmrmievereeniging „Sursum", directeur de heer J. A. Meng, een openluchtconcert in de tent in het Bloemendaalsche Bosch. Het programma luidt: 1. Psalm 47arr. J. A. Meng 2. Souvenir d' Ostende Pasrëdouble H. Fayat 3. 1' Amabile, OuvertureJ. Werkman 5. Concordini Ouverture Dramatique Léon 4. Isidora, Fantaisie Lyrique E. Bedouin, Dervaux. Pauze. 6. Veteranen, Marseh Ileinr. Reinhardt 7. 1' Amittié, Ouverture O. Filsfils 8. La Fornarina Polonaise V. J. Benoodt 9. During the BattleG. Gadenne 10. Finale. CONCERT HAARLEMSCHE ORKESTVEREEN. Dirigent: Frits Schuurman. blWoensdag 5 Augustus a.s. geeft de H.O.V. een concert in onze gemeente, onder leiding van Marinus Adam. Het programma luidt: 1. Marche et Cortèget de l'Opera „La Reine de Saba"Ch. Gounod 2. Ouverture „Le Roman d'Elvire" A. Thomas 3. Wiener Madlen (walzer)Ziehrer 4. Vasantasena (Suite) Jolian Halvorsen (i. Vorspiel. b. Bajaderentanz. c. Hymne an Brahma. d. Stillleben, Tanz und Bacchanale. 5. Ouv. Orpheus in der Unterwelt", Offenbach 6. Polnischer TanzX. Schwarenka 7. Fantasie de l'Opera Cavalleria Rusti- cana"Mascagni o OPBRENGST Z0MERP0STZEGELS. blHet plaatselijk Comité voor den verkoop van Zomerpostzegels heeft als resultaat van de gehouden actie het mooie bedrag van f 1019.17 voor verkochte zegels, briefkaarten e.d. aan het Nationale Comité kunnen afdragen. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL. blïfij de gehouden toelatingsexamens voor de Middelbare Technische School te Haarlem waarvoor in totaal 168 candidaten slaagden werden o.a. toegelaten: Eerste studiejaar Werktuigbouwkunde, Electro- tecliniek en Vliegtuigbouwkunde, theoretici: R. Alting du Cloux, Aerdenhout en D. Maasen, Oven een; idem practici: F. E. Paulini, Overveen. Eerste studiejaar Scheepsbouwkunde en Vlieg- tuigbouwkunde-theoreticiT. Klerk, Bloemen daal; Tot de afd. Scheepsbouwkunde 2e studiejaar: A. H. von Wo'gozen Ivuhr, Bloemendaal. Afd. Vliegtuigbouwkunde 2e studiejaar: C. Wicherlink, Overveen. BLOEMENDAALSCHE REDDINGSBRIGADE. blDe Apeldoornsche Reddingsbrigade is Zondagmiddag de gast geweest van de Bloemen daalsche zustervereeniging, om kennis te maken met het reddingsmateriaal aan het Bloemendaal sche strand. Deze gelegenheid werd aangegrepen om tevens een en ander in onze omgeving te bezoeken: Het Stoop's Bad, dat onder leiding van den d'recteur, den heer De Vogel, werd bezichtigd, het Brouwers kolkje en 't Kopje. Tegen 3 uur werd via Zandvoort het Bloemendaalsche strand bezocht, waar de ontvangende vereeniging aanwezig was. Nadat de vice-voorzitter, de heer A. J. Meijerink, de sasten verwelkomd had, werd het materiaal der Bloemendaalsche brigade gedemonstreerd. De rediljngsflotteur Evaneha en de Bergmannkar wer- hun deugelijkheid beproefd. Na de demonstratie begaven de gasten zich in zeè, terwijl Dr. van Oldeborgh, nadat de thee ge serveerd was in het strandhuis, de hoop uitsprak dat de Apeldoornsche brigade een aangenamen en leerzamen middag in Bloemendaal had door gebracht. De Bergweg afgesloten voor groot motorverkeer. blGed. Staten hebben hun besluiten van 14 Maart en 17 October 1928 ingetrokken en het gedeelte van den Bergweg in Bloemendaal, tusschen de boerderij „Bleek en Berg" en den hoofdingang van de inrichting „Brederodeduin" aldaar, en het gedeelte van de Velserenderlaan in Velsen, tusschen het hotel „Velserend" en den Brederoodschen weg in die gemeente, in de richting Noordwest-Zuidoost of daaromtrent, gesloten verklaard voor alle motorrijtuigen op meer dan twee wielen. EXAMENS. blSedert de vorige opgave slaagden de vol gende leerlingen van de Hartenlustschool aan de Yijverweg voor het M.U.L.O.-diploma (A): A. Sclmylenburg, J. Hekket, J. Bijvoet, A. C. Knuyt, D. Hartog, D. Vettewinkel, A. Nijhof, IV. van Kessel, II. Verbeek en B. Meeuwig. Voor het Mercurius-examen Engelsche Handels correspondentie slaagde te Amsterdam Mej. A. Rozelaar te Overveen. Voor het examen Handenarbeid slaagde onze plaatsgenoote Mej. M. M. J. Göttgens. Mej. II. M. Lasthuis te Overveen slaagde te Amsterdam voor het examen huttige handwerken Maandag j.l. slaagde te Haarlem voor het examen Hoofdakte de heer II. P. van Gaasbeek te Bloemendaal. Dagelijks kan men thans in Berlijn nieuwe gasten uit alle deelen der wereld gadeslaan die naar de 11e Olympische Spelen komen. Hier ziet men een groep Roemenen in hun prachtige kleederdracht. De Amerikaansche favoriet Zwem men vrije slag, Ralph Flanagan. Nieuwe aansluitingen Rijkstelefoon. 13451 Adam. M., 2e Dirigent H.O.V., Toonkunste naar, Kloppersingel I. 23856 Ament. H. M., Jozef Israëlweg 10, Bloemen daal. 13321 Begrafenisonderneming. J. G., Hoogerbeets, Schoterweg 100. 26332 Dombof Sr. J. H., Zonnebloemlaan 44, Aerdenhout. 12974 Hengeveld. R., Westerhoutpark 26. 13534. Jansen. W. G., Julianalaan 74, Overveen. 13478 Ketel. II. J., Vert. Fa. J. Schoenmakers, Koninginneweg 43. 13429 Lindner Biezenaar. A. J. J., Zijlweg 168. 13408 Nederl. Sigarenbedrijf „De Driehoek", Gr. Houtstraat 7. 13677 Wetter. W. R. van, Drogist, Rollandstr. 72. o BLIKSEM INGESLAGEN. blDinsdagmorgen heeft een kort doch krachtig onweer boven Vogelenzang gewoed. In twee per- ceelen aan de Leidschevaart is de bliksem ingesla gen. In het huis bewoond door de fam. van Galen, Leidschevaart 96, werden de ruiten en eenig huis raad vernield; bij de familie Schramm, op no. 124, sloegen eveneens enkele ruiten kapot. In beide gevallen ontstond gelukkig geen brand, terwijl tevens geen personen werden geraakt. Dj Benoemd. blDe heer J. P. van Loon te Overveen is be noemd tot distrietsleider van het Nationaal Jon geren Verbond. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem., v.m. 10 uur: Ds. D. Kuilman, te Leiden. Geref. Kerk, v.m. 10 en n.m. 5 uur: Ds. G. Tooren- vliet, van Nieuwerkerk a. d. IJsel. Ned. Protestantenbond, geen dienst. Vrij Katholieke Kerk, Popellaan, Kinheimpark. Zondag 2 Aug. 10.30 v.m. Gezongen H. Mis. Uitstelling van het H. Sacrament van 2.30 tot 5.30 n.m. Gelegenheid voor meditatie, ook voor belangstellenden. Woensdag 5 Aug. 8 uur n.m. Completen en Lof. Donderdag 6 Aug. 7.25 v.m. Gesproken H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem„ v.m. 10 uur: Ds. W. F. Dank baar, te St. Jacobi-Parochie. AERDENHOUT. Vereeniging Religieuze Kring, geen dienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk, Ned. Herv. Evangelisatie, v.m. 10 uur de heer H. Heeresma, te Amsterdam. Geref. Kerk H.V., v.m. 10 uur de heer T. H. Geusebroek. ZANDVOORT. Geref. Kerk H.V., v.m. 10 uur: Ds. P. van der Vloed; n.m. 5 uur geen dienst. HAARLEM. Evang. Luth. Gemeente, v.m. 10.30 uur: Ds. H. K. G. Ouwerkerk, te Purmerend. Eglise Réformée Wallonne (Begijnhof 30). Diman- che 2 Aoüt a 10 h. 30 Service présidé par Mr. le Pasteur S. Clèr. 3e Collecte pour la res- tauration. Rembrandt-theater„Metropolitan". Luxor-theater„Broadway-Bill". Frans Hals-theater: „Meisjesjaren van een Koningin" met Jenny Jugo. Cinema-Palace: „S.O.S., ik ben verloofd". Spaarne Sound-theater: „Joe Brown" en „Een meisje dat men nooit vergeet".

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 3