I MODE TIPS E M KEN OM ZELF T KNIPPATRONEN Tenslotte nog enkele woorden over zomer-dessous. Het prettigste materiaal voor den zomer is zijde of charmeuse. Hiervan vervaardigd zijn dan ook de vier kleedingstukken op de afbeelding. Dat is allereerst een nachthemd waar van de rok zeer wijd en klokkend is. De pyama ernaast is van kleingebloem- de crêpe de chine. Allerliefst is de garneering van geplisseerde volants. Het korte pantalonnetje en het hempje zijn van zacht rose, met blauw be drukte crêpe satin. De vorm is eenvou dig. Men moet niet vergeten, dat voor de goede val van een japon dessous van een onberispelijke coupe noodzake lijk zijn. JEANNE DE FL. IN DE ZOMERZON. Het voorjaar is heel slecht geweest; maar eindelijk heeft de zomerzon over wonnen en verheugd trekt de vrouw de luchtige toiletjes aan, die reeds eenige weken hangen te wachten. En zij, die ïoor het slechte weer hun zomergar- derobe nog niet in orde hebben ge maakt, halen zoo spoedig mogelijk dat verzuim in. We laten hier de beschrij ving volgen van de zomerkleeding op onze illustraties. Op de meest linksche illustratie ziet u een tuin- of strandjurk van genopt katoen. De rok is een zoogenaamde broekrok, die voor werk in den tuin zijn voordeel heeft. Strikken op de schouder en een gestrikte ceintuur vor men de garneering. Daarnaast een leuke strandjurk van effen linnen, ge garneerd met geruit katoen. Heel apart is de ruglingsche sluiting. Speciaal geschikt voor jonge meisjes is het drietal jurkjes op de tweede il lustratie. Ze zijn vervaardigd van licht- echt, waschbaar katoen in vroolijke kleurige dessins. Bijzonder aardig is het geborduurde vestje, dat de middel ste jonge dame draagt en dat gecomple teerd wordt door een bijpassende cein tuur. De derde afbeelding toont een paar kerblauw materiaal. Het „doekje" is in model geknipt en laat de rug geheel vrij. De strandbroek ernaast is van ka toen, bedrukt met ankertjes. De broek wordt aan draagbandjes over een of onder blousje gedragen. De grappige groote hoeden, zooals de tuinlieden ze dragen zijn zeer modern voor het strand. Ze zijn van grof stroo vervaar digd en gegarneerd met een ribslint of koord in een afstekende kleur. modellen voor strand- of tuinkleeding. De linksche jonge-dame draagt een strandbroek van linnen. Het bovendeel, dat erbij gedragen wordt is van don- ALS MEN UIT LOGEEREN GAAT „Wat moet ik meebrengen?" een groot pro bleem voor dege nen, die uit lo- geeren gaan. Velen van ons, die te logeeren zijn gevraagd, breken het hoofd over de moeilijke kwestie: „Wat moet ik mee brengen?" Want dat men iets mee brengt voor degenen, die ons zoo vrien delijk uitgenoodigd hebben, staat als een paal boven water. Is men genoo- zijn, dan is het probleem al dadelijk veel minder lastig. Voor kinderen laat zich gemakkelijk iets geschikts vinden, digd in een gezin, waar kinderen Een boek, speelgoed of snoepwaren vallen altijd in den smaak, zoowel van kinderen als van ouders. Lastiger is het, wanneer men in een gezin of bij een familie zonder kinde ren komt. Altijd op zijn plaats zijn bloemen en gebak voor de huisvrouw. Verder doet men het best de omstandig heden van gastvrouw en gastheer eens aa te gaan. We bedoelen daarmee het volgende: worden we op een boot te logeeren gevraagd, dan is het vanzelfsprekend, dat men iets voor de inrichting van de boot meebrengt, zooals kussens, on breekbaar eetgerei e.d. Bezitters 4 booten stellen dergelijke attenties altijd Wordt men in een week-endhuisje te logeeren gevraagd, dan kan men ook daarvoor altijd wel iets bedenken. Een gezellig kleur- en waschecht tafelgarni tuur, een gemakkelijke ligstoel, een plaid, die 's nachts als deken dienst kan doen, vroolijk beschilderde kop en scho tels, dat zijn allemaal voorwerpen, die in een week-endhuisje van pas komen. Tenslotte blijft nog het probleem van de „fooi voor de dienstbode" over. Deze kan men zoowel aan de vrouw des huizes geven met het verzoek, het geld aan het meisje te overhandigen als kleine geldelijke vergoeding voor de drukte, die ze door den logeergast ge had heeft, óf men kan het geld, met een vriendelijk woord rechtstreeks aan het meisje geven. Het is heusch niet nood zakelijk buitensporig hooge fooien te geven. Iedere logeergast moet er aan denken, zoo min mogelijk last te bezorgen aan degenen, in wier huis 'j of zij zoo gast vrij ontvangen is. Door kleine attenties probeert men die v 'J.ijkheid te ver goeden. Voor dingen, die men zelf kan doen, roepe men niet de hulp van huis vrouw of dienstbode in. Zoo haalt men bijv. zelf 's morgens het bed af en een dame of meisje helpt bij het dekken en afruimen der tafel. Deze kleine attenties moeten echter niet op „indringerig heid" gaan lijken. Het aangeboren tactgevoel moet hier de juiste richtwijzer zijn. De japon heeft halve mouwtjes, die op dezelfde Onderstaande patronen zijn in één maat, de zoogenaamde standaardmaat te verkrijgen. Deze maat is bovenwijdte: 102 centimeter; taillewijdte: 87 centimeter; heupwijdte: 107 centimeter. Door het al of niet aanknippen van naden kan men het patroon passend maken voor het eigen figuur. No. 669aardige zomerjurk, bestaande uit blouse en rok. Het prettige van een dergelijk deux-pièce is, dat men de blouse nog eens op een andere rok en op de rok nog eens een andere blouse kan dragen. Het blousje wordt gesloten met een drietal groote knoopen. Be- noodigd materiaal5 meter katoen, zijde of toile de soie van 100 centimeter breedte. Prijs van de japon 20 ets (plus 6 ets, voor porto kosten). No. 670 Aaardig half-lang jasje, te dragen over een japon van hetzelfde materiaal. De breede kraag, de lange mouwen, die met een kopje in het manteltje gezet zijn en de aparte wijze, waarop de zakken opgenaaid zijn, maken het geheel tot iets bijzonders. Benoodigd mate riaal 3 meter stof van 90 centimeter breedte. Prijs van het patroon: 12J^ ets. (plus 6 ets. porto-kosten). Nr. 670 B: bij het manteltje passende japon. wijze ingezet zijn, als die van het manteltje. De jurk heeft een kleine vierkante halsopening. De rok bestaat uit 6 banen. Benoodigd materiaal: 4,50 meter stof van 90 centimeter breedte. Prijs van het patroon: 12j^ ets. (plus 6 ets. porto kosten). Deze patronen zijn dus in de standaardmaat tegen bovenvermelde prijzen verkrijgbaar bij de „Afdeeling Knippatronen" van de Uitgevers maatschappij „De Mijlpaal", Singel 91, Am sterdam-Centrum. Toezending zal geschieden na ontvangst van het verschuldigde bedrag, dat kan worden voldaan per postwissel, in post zegels of wel per postgiro 41632. Den leze ressen wordt vriendelijk verzocht bij bestelling duidelijk het nummer van het patroon en naam en adres zoo volledig en nauwkeurig mogelijk op te geven. Men voorkomt daardoor onnoodige vertraging in de toezending. Gelieve verder de bestelbrieven voldoende te frankeeren, daar deze anders niet door ons geaccepteerd worden. We leveren bovenstaande patronen ook naar maat. Prijzen worden dan 66950 ets; 670 A 30 ets; 670 B50 ets per stuk. Ook leveren we niet alleen patronen van de hier afgebeelde modellen, doch van ieder gewenscht model. Toezending van een afbeelding of schetsje met vermelding van maten is voldoende. Prijzen van deze patronen naar maat zijn voor een mantel: 60 ets.; voor een japon 50 ets.; voor lingerie en kinderkleeding 40 ets. en voor blouse en rok 30 ets. per stuk. Het kapje voor de schemerlamp, waarvan wij hier nevens de afbeelding geven, is zeer gemakkelijk te maken. Men vervaardigt de kap van taftzijde in een neu trale beige tint. De appliquaties, die men er op maakt, zijn van bruir fluweel. Als voering kiest men rose organ die. Het effect van deze combinatie is zeer gelukkig. Om de benoodigde hoeveelheid voor het kapje te be rekenen, meet men eenvoudig de hoogte van het karkas en de omtrek. Daar de kap wijd geplooid wordt, moet men driemaal de omtrek nemen. De onderkant van het kapje wordt afgebiesd met fluweel. De ronde fluweelen stukjes, die men op de kap appliqueert, maakt men er met een festonsteek op vast. De zijde, waarmee men appliqueert, moet dezelfde tint van het fluweel hebben. Als men met dat alles klaar is, legt men de kap in plooien en maakt de knoopsgaten, waardoor de strik gehaald wordt. Deze strik is natuurlijk ook van bruin fluweel. Dan bevestigt men de kap met een paar steken op het karkas. In een modern interieur zal deze schemer lamp bijzonder voldoen. Het mooiste is de kap op een mooie glazen pul te plaatsen, waarop men een lampje heeft gemaakt.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 4