IlllllHIlllllllllllllUlllllllllllllllll iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Het Slotfeest van de Olympische Spelen. Bij onze Dagelijksche Rondwandeling. Agenda, Voor het laatst zijn de vlaggen van de 52 deel nemende landen aan de 11e Olympische Spelen te Berlijn voor den Fuehrer opgesteld. uitgebracht door de Lumina film uit Amsterdam. Het heeft dit met onze Nederlandsche producten gemeen, dat het een zeer zwak en kinderlijk scenario heeft, veel te naief voor onzen volksaard. Maar dit vergeet men snel, als men de prachtige foto grafie en schitterende zang en dans gezien en gehoord heeft. Welk een verschil met het Neder landsche product, in aanpassing en opvatting; welk een phenomenaal actrice, die Imperio Argen tina vergelijk haar eens met Jopie Koopmans, of hoe die andere „stars" van ons land mogen heeten. Veel willen we er niet over zeggen, u moet zelf eens objectief oordeelen; het fimpje zal spoedig uitkomen. TJ bemerkt dan heel spoedig dat de Spanjaarden ook nog iets anders kunnen dan bakkeleien en revolutie maken. E. G. 7e Verloting Brederodeduin. Ten bate van „Brederodeduin", de bekende lig- hallen van de Haarlemsche Vereeniging tot Be strijding der Tuberculose, wordt wederom de jaarlijksche (thans zevende) verloting gehouden. Nog meer dan de schitterende hoofdprijzen (een luxe auto, zeiljacht enz.), die reeds een attractie op zichzelf vormen, zal het buitengewoon goed doel, waartoe deze verloting is georganiseerd, den loten ver koop ten zeerste bevorderen. Men kan zich yan loten a f 1.o.a. voorzien van het bureau van ons blad, Korts Kleverlaan Graaf de Baillet La- tour spreekt de slot woorden bij de sluiting van de 11e Olympi sche Spelen. Attentie op den weg. blDe 15-jarige mej. W. J. uit Santpoort, reed per rijwiel op den Bloemendaalschestraatweg, toen zij van achter een vrachtauto plotseling naar links wilde gaan, doch daarbij een tegemoet komende auto niet bemerkte. Ook de chauffeur werd door de jonge dame verrast; een botsing was onvermijdelijk, hoewel de bestuurder' van de auto binnen twee m. zijn wagen tot stilstand wist te brengen. Mej. J. werd tegen den grond ge slingerd zij kreeg een groote hoofdwonde en klaagde over pijn in rechterschouder en arm. Een lid van E.H.B.O. verleende de eerste hulp, terwijl I)r. Mansholt de patiënte verder behandelde en naar huis deed vervoeren. De automobilist kreeg geen letsel, doch was hevig ^ontdaan. Bijna verdronken. blZondagmiddag is de 20-jarige Joh. Kop, uit de Van Èeghenstraat te Amsterdam, door kranig reddingswerk aan den dood ontsnapt, toen hij ter hoogte van het vrije strand ten Noorden van den Zeeweg baadde. K. was reeds geruimen tijd in zee en bevond zich ongeveer 80 m. uit de kust, toen hij onwel werd; zijn vriend was in de buurt en bemerkte, dat K. niet meer in staat was tc zwemmen, en verder dreigde weg te drijven. Met veel moeite slaagde hij er in K. te grijpen, doch was waar schijnlijk niet geslaagd in zijn poging om K„ die inmiddels bewusteloos was geworden, naar het strand te brengen. De benauwde situatie werd gelukkig opgemerkt door een lid van de Am- sterdamsclie reddingsbrigade, die zich aan het strand bevond en ijlings ter hulp kwam, waarna het gelukte K. op het strand te brengen. De Bloemendaalsche reddingsbrigade was spoe dig ter plaatse, en nadat, de eerste hulp was ver leend, werd de patiënt verder behandeld door Dr. Immink. Deze gaf toestemming K. naar huis te vervoeren; per auto geschiedde dit, nadat de patiënt tot het bewustzijn was teruggekeerd. Tijdens het vervoer geraakte K. nog enkele malen bewusteloos. Twee te Amsterdam geraadpleegde doktoren achtten liet niet onwaarschijnlijk, dat K. door een zonnesteek was getroffen en daardoor in het water onwel was geworden. De Spaansche Filmindustrie en wi) öf Wij en de Spaansche Filmindustrie. Als u het over een Nederlandsche film heeft, dan glimlacht u. Niet omdat ze zoo dolvermakelijk waren, neen slechts omdat ze zoo slecht waren, stuk voor stuk, en de glimlach van u wil zooveel zeggen als: „Nou ja, vooruit maar". Inderdaad, de eerste Nederlandsche films waren leuk, in dien zin dat het aardig was zijn moedertaal, zij het dan niet perfect, eens vanaf het witte doek gedurende een heelen hoofdfilm te hooren. De Hollandsehe films bleken „kasmagneten" te zijn, zooals de geijkte vakterm luidt. Men begon allerlei maatschappijtjes op te richten, en de films verrezen als paddestoelen uit den grond. Maar na eenigen tijd kwam aan het gouden leven een einde, de maatschappijen verdwenen even vlug als ze ver schenen waren, en met hèn, het vele daarin ge stoken kapitaal. Enfin, u kent den lijdensweg ten volle, en het heeft geen zin het hier nog eens in den breede te herhalen. bl— Gewekt door de lijsters, gingen we Zater dagochtend al vroeg op stap, want, waarde lezers en lezeressen, vroeg van het staaldraad geeft kracht. In den maalstroom hepen we mede, want er scheen iets aan de hand te zijn. Wij zagen vrouwen met zakdoeken voor de oogen, en mannen met hun nanet ia liet "vestv-.aicjo of pomrmninwh:. jjg Elswoutgroep stond op het punt haar kampement te betrekken. Op de Elswoutslaan, waar het Troe penhuis gevestigd is, krioelde het vau erkenners, Voortrekkers, en één Hopman, die gepakt en gezakt gereed stonden om 10 dagen bij Hellen- doorn van de vrije natuur te genieten. Op het juiste oogenblik kwam de trein de „halte Overveen" binnen, en na eenig passen en meten waren de 3e klasse rijtuigen beklommen, en met enkele minu ten vertraging vertrok de trein, die zich van den inhoud niet veel aantrok. Voor de ramen verdrongen zich de frissche snui ten om een laatsten groet aan de ouders en voog den te brengen, en weg waren ze, nagestaard door de achterblijvers. Wederom kwamen de water landers voor den dag, want het scheen enkelen te machtig te zijn. Maar de leiding is in goede handen, Hopman Weselman, die zich voor 100 procent geeft, heeft de gerustelling voor de achterblijvers verworven en met den uitroepOpgeruimd is netjes, keerde de rust terug. De volgende "week koop ik me ook zoo n pakje. Juist stond ik op het punt Zondagmorgen m'n wandeling te beginnen, toen ik in de verte een geklop hoorde: daar kwam mijn vriend uit den Achterhoek aan met zijn auto, een „toezittertje". Hij herkende mij haast niet meer, en vertelde op het politie-bureau gevraagd te hebben of ik al vrij was! Het was hem dezen morgen te doen, zoo zeide hij, om Bloemendaal eens te bekijken; daar had hij al zooveel van gehoord, en nu wilde hij het ook eens op een Zondag bezien. Na eenig gekraak spron gen we vooruit en de auto was gestart. De man scheen goed geboerd te hebben dat hij er zoo'p wagen op na kon houden. „Och Jan", zeide hij, „dat ding heb ik nog van de mobilisatie overge houden". Een gratis autoritje lokte mij toch wel aan. Allereerst reden we langs de Julianalaan om de „nieuwe school" eens te bezien; m'n gastheer vond het schitterend, de gebeeldhouwde paneelen aan den hoofdingang,, en de bloemenpracht die zoowel door de gemeente als door de huiseigenaren daar ten toon gesteld waren in de tuinen. Ik vertelde hem wat de paneelen voorstelden, en daar hij lid van den Baad is (in den Achterhoek) zal hij een voorstel tot aanmaak indienen. Want dat is iets - -ti-i- HO Wp- .--j wat het beteèkerit, want zoo zonder meer heeft het ook geen waarde, en zou het geld weggegooid zijn. Na alles nauwkeurig bekeken te hebben, sprongen we weer verder. „Zeg Jan, zetten jullie de vuilnisbakken 's Zon dags al buiten?" M'n chauffeur had verschillende bakken langs den weg gezien; die hij niet zag, rook hij wel. Ik wilde hem niet direct een antwoord geven, daar ik hem toch moeilijk kon zeggen dat de daghitten Zondags niet komen en 's Maandags eerst weer verschijnen als de vuilnisman er al geweest is. Doch hij begreep het wel, en wilde zeggen: „De huisgenooten kunnen zelf toch niet zoo'n vuilnis emmer dragen", maar ik klapte hem gauw m'n hand voor zijn mond, want je kunt niet alles over je kant laten gaan. We reden maar verder door de prachtige lanen en wegen, om hem het voorgaande te doen ver geten, naar „Bloemendaal-aan-Zee". Daar heeft hij zijn oogen uitgekeken; hij nam 'n bad en kon er niet genoeg van krijgen, zoo heelemaal gratis. Doch we konden er niet blijven, en we reden terug door Overveen. Ik kreeg een pluimpje over onze verkeersregeling, waarna we den auto op stal brachten, en ons hart, dat onder het schokken al aardig gezakt was, wat rust kreeg. Op de voetpaden kon hij zijn hart nog eens op halen door al hetgeen daar door de honden gede poneerd was. 's Avonds bracht ik hem weer naar de autostal en toen mijn vriend van start hobbelde riep hij mij toe: „Je dacht zeker dat we alleen in Rembrandt-theater: „Ginger, de kleine wildzang". Luxor-Theater: Liftboy 14"„. Frans Hals-theater: „Eiken avond 8 uur". Cinema Palace: „Spektakel om Jolante". Spaarne Sound Theater: „Auto-kampioen" en mmm Bobbies'V.-, rnHtur-- i ••iMHinira Nog een aardige Duitsche opname van Rie Mastenbroek, die bij de Olympische Spelen drie gouden medailles heeft gewonnen en met veel eerbetoon te Rotterdam is ingehaald. IMPERIO ARGENTINA in de Spaansche Lumina-Film NOBLEZA Ongeveer in denzelfden tijd is de Spaansche film met haar productie begonnen. Dezer dagen hebben wij een schitterend staaltje Van deze toch ook nog vrij jonge industrie kunnen bewonderen. Het. filmpje heet „Nobleza" en wordt in Nederland

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 3