VAN DER GRAAF 8, Col VAN DER GRAAF Co's Agenda, Arbeidsbeurs. Nieuwe aansluitingen Rijkstelefoon. Gevonden Voorwerpen. Slachtoffer per kolenauto vervoerd. HANDELS- INFORMATIES INCASSO'S ONTWERPEN EN DEPONEEREN Bureaux voor den Handel N.V. Predikbeurten. Ingezonden. Stadsschouwburg: Vrijdag 11 September 8.50 Uur: Louis Davids Revue „Hoe maller hoe mooier". Zaterdag 12 September idem. Maandag 14 September: Nieuwe Haarlemsche Kunstkring. Vereenigd Rotterdamsch Hofstad Tooneel. Dinsdag 15 September: idem. Rembrandt-Theater: „De kleinste Rebel", met Shirley Temple. Frans Ilals Theater: „Allotria." Cinema Palace: „De Wandelende Jood." Spaarne-Soud-Theater: „Richard Bartlemey', en „Johnny Wynne". 14707 10243 10789 10307 11164 12041 14443 14931 10849 10855 28730 13115 14110 11238 Barnhoorn, J. W„ Expediteur, Spaarne 49a. Bier, R. J., Parklaan 40 all. Bouwwerk Geneeskundige Dienst, Nieuwe Gracht. Elizabeth's Verecnigihg St. Jansstraat 49. Garschagen, M,, Hazepaterslaan 1. Hartendorp, M. A., Vertegenwoordiger Machinefabriek „Holland", Bergen op Zoom, Kleverlaan 164. Kam, C. M., Iloofmanstraat 64. Kroonenburg H., Modelslagerij, Rijksstraat weg 145. Lanson, H. S„ Prins Hcndriklaan 125, Overveen. Orgodet Lily, Dansleerares, Zaanenstraat 48zw. Ree, Ir. J. F. T. van der, Ingenieur van de N.V. Aannemers- en Wegenbouwbedrijf P. C. Zancn, Beethovenlaan 38, Heemstede. Roelofs, aannemer 26 woningen aan den Oudeweg. Sarot Alfred, Professcur de Francois, Gast huissingel 26 rd. Schoon's Parfumeriehuis Marlea, Emma kade 13. blGevonden en terug te bekomen bij: G. Zwarteveen, Lage Duin en Daalsclieweg 15, Bloemendaal, een rijwielbelastingmerk; D. Das senberg, Duinlustparkweg 16. Bloemendaal, een padvindersmes; A. van Galen, Graaf Florislaan 42, Vogelenzang, een koralen halsketting; Jansen, Noordlaan 06, Bloemendaal, een ceintuur; Hek- ker, Bloemendaalschewcg 205, 2e étage, Overveen. een' vachtje: L. Schoorl, Kennemerweg 2, Bloe mendaal. een zilveren broche: S. Stevens, Prins Hendriklaan 148, Overveen, een portemonnaie met inhoud; G. de Nobel, Graaf Florislaan 30, Vogelenzang, een beursje met inhoud; Huiman, Joh. Verhulstweg 00, Bloemendaal, een dames armbandhorloge; y. d. Berg, Kroessestraat 55, Haarlem, een pak verzegelde kaarten; Breijde, Bloemendaalscheweg 197, Overveen, een porte monnaie met inhoud; Commandant Burgerwacht, Haarlem, Oostzanenlaan 15, een witte kat; Harde bol, Kiosk Pannenkoekenhuisje, een rijwielbe lastingmerk; Vleghert, Stolberglaan 17, Aerden hout, een paar dameshandschoenenJ. v. d. Klinkenberg, Westerduinweg 7, Aerdenliout, een paar dameshandschoenen; een heerenrijwiel aan de Julianasehool te Overveen; aan den politie post te Aerdenliout, een nummerplaat G 92758; een heerenarmbandhorloge; een rijwielbelasting merk; een broche; een kous; een paar dameshand schoenen aan het bureau van politie te Overveen- een ceintuur,; een sierspeld; een jongenspet; een beursje; een broche; eén ring met sleutels; een kinderjasje. o Zin in een vuile maag? hl— Een viertal knapen, die in Heemstede een automaat aan een inspectie onderworpen hadden en daaruit een partijtje chocolade en andere eetbare voorwerpen had ontvreemd, werd in Aerdenliout door een agent aangetroffen en aan een verhoor onderwerpen. Het bleek dat de gestolen lek kernijen reeds in de respectievelijke magen waren verdwenen. Glimlach je lk ben werkelijk jaloersch op je tlanke lijnen, Keetje!.... hoe houdt je eigen toch zoo slank?! W— Zaterdag j.l. stonden bij de arbeidsbeurs alhier ingeschreven 223 mannelijke en 2 vrouwe lijke personen, in totaal 225 werkzoekenden, ge splitst als volgt: Stucadoors2 Loodgieters4 Behangers3 Timmerlieden0 Schilders9 Metselaars4 Opperlieden3 Grondwerkers5 Overige bouwvakarbeiders5 Electrieiens2 Monteurs (div. soorten)17 Bankwerkers6 Chauffeurs19 Bloemist-, land- en tuinbouwarbciders 47 Handels- en kantoorpersoneel18 Losse arbeiders51 Diverse beroepen24 225 Waaronder 2 dames. Het kantoor is geopend iederen werkdag van 912 uur v.n. en gevestigd aan den Bloemen daalscheweg 313 te Overveen. Telefonisch te be reiken onder de nos. 10795 en 10796. Alle be middeling geschiedt geheel kosteloos. bl- Drie snel racende Amsterdamsche jongens hadden zich Zaterdagmorgen laten verleiden om den Hooge Duin en Daalsclieweg in zesdaagsche- tempo te „nemen". De gevolgen bleven niet uit! In de gevaarlijke bocht bij villa Blokland had de 17-jarige W. K. een zoodanige snelheid, dat hij onmogelijk over zijn stuur meester kon blijven en met zijn hoofd op een langs den weg staanden paal terecht kwam. Toen omwonenden het on geval bemerkten, werd direct om politie-liulp ge zonden; daar dit niet telefonisch kon geschieden, moesten de drie jongelui even alleen achter ge laten worden. Na enkele oogenblikken keerden de hulpvaardige omwonenden met allernoodzakelijkst verband materiaal terug, dochde patiënt bleek Verdwenen te zijn. Een niet-beladen kolenauto was, naar een der achtergebleven jongens vertelde, langs gekomen en met behulp van een mede-inzittende had men den gevallen knaap op de auto gelegd om zoo spoedig mogelijk een dokter te bereiken. Blijkbaar was men zich niet bewust, dat. het vervoeren van een bewustelooze in zulke om standigheden niet raadzaam is. De inmiddels ge arriveerde politie, die tevens een dokter naar het terrein van liet ongeval had ontbod'r'Ijtroffen bij hun aankomst geen gewonde meer sforb Intussehen was de kolenwagen na(r het Overveensclie politiebureau vervoerd. Dij dienst doende agenten charterden onmiddellijk een dokter, om den knaap, die er ernstig aan toe leek te zijn, te helpen. Nadat deze doktersliulp het eerste verband had gelegd, werd K., die ernstige hoofdwonden had gekregen, per ziekenauto naar het St. Johannes de Deo-ziekenhuis te Haarlem getransporteerd. Zijn toestand is thans bevredi gend. Personalia. blMevr. C. J. Cohen Tervaert-Koch te Overveen ontving ter gelegenheid van den ver jaardag van H.M. de Koningin de benoeming tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. 0— Politie-examens. blBij de op 2 September j.l. gehouden exa mens van den Alg. Ned. Politiebond behaalde de heer S. Geertsma alhier het diploma met aan- teekening. o Bloemendaalsche Schaakclub. blEvenals vorige jaren wekken wij ook thans, vóór den aanvang van het winterseizoen, diegenen onder onze lezers, welke het schaakspel beoefenen, op om lid van de Bloemendaalsche Schaakclub te worden. De nieuwe leden kunnen dan aan stonds aan de competitie deelnemen. De Bloemendaalsche Schaakclub komt iederen Woensdagavond, 8 uur, in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan bijeen. Nieuwe leden kunnen zich daar aanmelden, of bij den secretaris, J. Lan- kamp, Sterreboschlaan 21. Door een misverstand is eenige maanden ge leden een vergissing geslopen in het bericht om trent den wisselbeker van de Bloemendaalsche Schaakclub. Deze beker wordt jaarlijks aan den kampioen van de club uitgereikt; ditmaal is der halve de heer J. Vreeken de houder daarvan. Een gevaarlijke hoek. blMej. A. G. B.geb. R., oud 46 jaar en afkomstig uit Oostzaan, wilde de Hooge Duin en Daalseheweg af fietsen in de richting Zomer- zorgerlaan, doch slaagde er niet in de macht over haar stuur te behouden. Zij botste tegen een ijzeren hek, waardoor een diepe vleeschwond aan het voorhoofd ontstond. Nadat de politie de wond had verbonden, werd zij later door Dr. Van Oldenborgh gehecht. De juffrouw werd per taxi naar Oostzaan teruggebracht. Rljwlelplaatjesmanlak. hlIn twee dagen tijds werd alhier van zeven rijwielen het belastingmerk gestolen. --0 Gesnapt. hl— 4 knapen van 12 en 13 jaar oud, werden gesnapt toen zij uit een tuin in deze gemeente aan het fruit plukken waren. De politie zal trachten het hen voor goed af te Ieeren. 0 Detective-in-den-dop. blW. B. uit Haarlem had 22 Augustus in Stoop's Bad gezwommen. Toen hij terugkwam, mis te hij een snelbinder van zijn fiets. Dezer dagen kwam hij een jongeman tegen die precies een zelfden binder had. B. maakte de politie hierop attent, die den jongen testte omtrent de herkomst van zijn „eigen dom". Het bleek dat B. inderdaad goed gezien had; de 13-jarige knaap bekende het voorwerp van B.'s fiets ontvreemd te hebben. 0- Opening. bl— Maandag 7 September a.s., des middags 2.30 uur wordt de aula en de nieuwbouw van de Middelbare School voor Meisjes ,,'t Kopje" of ficieel geopend. Aanrijding. Opening Kunstnijverheidshuis. hlWij vestigen de aandacht van onze leze ressen op de opening van het kunstnijverheidshuis aan de Kleverlaan 225, Haarlem, bij de Haar lemsche Ijsbaan. In ons volgend nummer komen wij hierop nog nader terug. Zie verder de advertentie, voorkomende in dit nummer. 0 De nieuwste Erres Radiotoestellen. hl- In ons vorig nummer is opgenomen een beschrijving over de nieuwste Erres Radiotoe stellen, waarin een zinstorende fout is geslopen. Men las dat alle toestellen zonder uitzondering uitgerust zijn met minstens „een korte-golf-ont- vangst". Men leze hiervoor: „met minstens 'n ultra-korte-golf-ontvangst". 0 Over den kop geslagen. blDe 34-jarige motorrijder H. N. uit Velsen kwam bij de wegreparaties aan de Ramplaan met zijn motor in een hoop zand terecht, waardoor hij over den kop sloeg. De berijder kwam er goed af, zijn motor echter kreeg veel schade. blEen wielrijdster en een auto kwamen op den hoek van de Dr. D. Bakkerlaan en de Ign. Bispincklaan met elkaar in zoodanige botsing, dat het meisje, wonende in de Stuyvesantstraat te Haarlem, een tamelijke ernstige hoofdwonde kreeg. Ter plaatse werd de gewonde door de doctoren Immink en Westenburg verbonden, waarna zij met een particulieren auto naar huis werd gebracht. De oorzaak moet waarschijnlijk toegeschreven worden aan een weifelend moment, wie van beiden den voorrang zou nemen. o Instructeursdiploma. blVoor het Zondag j.l. door den Nederl. Bond tot het redden van Drenkelingen te Utrecht afgenomen examen ter verkrijging van het diploma C, het instructeursdiploma, slaagden o.a. mej. M. Meijlis en de lieer J. Faber, beiden lid van de Bloemendaalsche Reddingsbrigade. p Jhr. G. EL1AS. blMaandagmiddag heeft onder zeer groote belangstelling op de begraafplaats Westerveld, de teraardebestelling plaats gevonden van liet stoffelijk overschot van Jhr. G. Elias. directeur van het verkooplokaal ,,'t Notarishuis" te Haar lem, die vorige week Donderdag bij een ongeval op de Kagerplassen is verdronken. Vele vrienden hadden zich opgemaakt den overledene de laatste eer te bewijzen. In de aula werden woorden van troost gesproken door Ds. J. C. van Dijk, predikant der Ned. Herv. Gem. te Bloemendaal, door Mr. Dr. L. A. Baron van Ittersum te Amsterdam, zwager, en den heer Brons, oom van den overledene, door den heer notaris N. J. Hoeflake, secretaris van de Vereen, van Notarissen, door den heer Carel Piek uit Dordrecht, namens de zeilvriendcn, terwijl aan de groeve de heer André de la Porte namens de Hockeyclub M.H.C. een afshceidswoord sprak. Mr. W. G. Del Baere, de schoonvader van den overledene, sprak woorden van dank voor de groote belangstelling. -o De Tunnel komt in zicht. blNadat reeds langen tijd besprekingen waren gevoerd omtrent den aanleg van een tunnel nabij het station Bloemendaal, ter verkrijging van een goede verbinding met Haarlem-Noord, is thans de datum der aanbesteding definitief ge worden, zoodat vermoedelijk binnen 'liet jaar het werk in gebruik genomen zal kunnen worden. De directie van de Nederlandsche Spoorwegen zal op 28 September a.s. te Utrecht openbaar aanbesteden het maken van een voetgangers tunnel met toegangen en een pompgebouwtje op het emplacement te Bloemendaal, voor rekening van de gemeente Haarlem. De raming van het werk bedraagt f 33.000.Het bestek bepaalt, dat het werk 8 maanden na den aanvang geheel gereed opgeleverd moet worden. Voorts wordt voorgeschreven, dat de voorkeur moet worden gegeven aan arbeiders ingeschreven bij de Haar lemsche arbeidsbeurs, indien een voldoend aantal beschikbaar is. Aanbesteding. bl- Ten stadliuize te Alkmaar is heden aan besteed het asphalteeren van den Kennemer- singel en Geestersingel, met bijkomende werken en "het vernieuwen van de Kennemersingelbrug en Iloevebrug. Hoogste inschrijver: G. Hulsebosch, Bloemen daal voor f 98.000.laagste inschrijver „Bitu- rnenweg" N.V., Utrecht, voor f 52.460. o Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken. Van den directeur-generaal van Handel en Nijverheid ontving de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken bericht, dat met ingang van 1 September 1936 het defini tieve adres van de afdeeling Economische Voor lichting van het Departement van Handel, Nijver heid en Scheepvaart zal zijn: Rijnstraat 24, 's-Gravenhage, Tel. 720060, Tnterlocaal letter G, telegramadres „Econinf". o Toestel 43 van achterstallige Koopmans-v orde ringen Toestel 25 vanHandelsmerken Toestel 20 Amstelstraat 14-18 - Amsterdam (C.) Tel. 32000, 6 Lijnen ZONDAG 6 SEPTEMBER 1936. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gcm. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Geref. Kerk V.m. 10 en n.m. 5 uur de heer J. Bos, theol. cand. en liulppr. tc Schermerwoude. Ned. Prot. Bond geen dienst. Vrije Kath. Kerk (Popellaan, Kinheimpark) v.m. 10.30 uur Gezongen TI. Mis. Uitstelling van het H. Sacrament van 2.30 tot 5.30 n.m. Gelegenh. tot meditatie, ook voor belangstellenden. Woensdag n.m. 8 uur Completen en Lof. Zaterdag 12 Sept. v.m. 7.25 uur Gesproken H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. V.m. 10 uur Prof. Dr. M. van Rhijn, Hoogleeraar te Utrecht. AERDENH0UT. Vereen. Religieuze Kring v.m. 10 uur Ds. P. v. d. Veer, Voorg. Vrije Gcm. te Amsterdam. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur de heer J. B. Os kamp, hulpprcd. te IJmuiden-Oost. Ned. Herv. Evang., geen dienst. ZANDVOORT. Gercf. Kerk (II.V.) v.m. 10 uur de heer Biem Visser. N.m. 7 uur Ds. P. A. E. Sillevis Sinitt. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10.30 uur Ds. C. H. Brandt. Eglise Réformée Wallonne (Begijnhof), Dimanche 7 Sept. 10 h. 30 Service et Sermon. 3e Coll. pour la restauration de l'Eglise. 20 h. Service de communion. Pasteur F. Ch. Krafft. Collg. tot Verbr. van Spiritistische Beginselen, (geb. „Theosofia") Nassauplein 8, v.m. 10.30 uur Wijdingsmorgen. Spr. mevr. J. K. Alblas- Rutêl (le lezing van het seizoen, vervolgens om de 14 dagen). DAT WORDT EEN DUUR PAKKET. 0 Geachte Redactie, Beleefd verzoekt ondergeteekende in uw ge- eerd blad het navolgende te mogen plaatsen. In Juli j.l. verzond ik per A.T.O. een pakket en betaalde daarvoor 70 cent vracht. Na enkele dagen schreef de A.T.O. aan geadresseerde, dat het pakket te zijner beschikking stond, daar het plaatsje buiten de bestelling gelegen was. Teneinde in het bezit te komen van het bewuste pakket, lieeft een bode het voor mij afgehaald, en betaalde ik daarvoor 50 cent; alzoo kostte mij dit geval f 1.20. Volgens de reclame-biljetten, die men op de bestelauto's van de A.T.O. ziet prijken, wordt reclame gemaakt onder dit motto: Per Spoor en A.T.O. van Huis tot Huis. Een vliegend wiel gaat door de landkaart van Nederland als bewijs van de reclame-zin. Door mij is de A.T.O. hierop gewezen, doch het resultaat was, dat zij de 70 cent behield en mij de 50 cent niet restitueerde. Nu is mijn vraag: kunt u mij raden langs welken weg ik in het bezit kan komen van 50 cent uit de A.T.O.-kas; ik meen hier recht op te hebben, daar het A.T.Ö.-biljet, op zijn zachtst uitgedrukt, niet met de waarheid overeenstemt. Met dank voor de plaatsruimte, Hoogachtend, J. Th. HOFFMAN. (Wij zouden u willen advisceren u tót een advocaat te wenden. Vraagt u echter, zoo noodig, eerst een bewijs Van onvermogen aan. Red,.). „Och, waren alle menschen wijs.." (Dat is heelemaal niet noodig, ais ze achter het stuur maar 'n klein beetje beter wilden opletten, dan konden we al héél tevreden zijn I)

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 3