DIT IS GEEN SPAANSCH EXECUTIEPELOTON ADVERTEERT HET BLOEMENDAALSCH WEEKBLAD De g film De Bloemendaalsche Koninginnefeesten. i 't Is maar een weet TAMMER Burgerlijke Stand. w HA Coöperal Complete W Behangerij H. H S.H.BRO Grijs Het Bl oe Korte K BLOES <r*2s «F# T ■'f 'v I blTusschen Zomerzorgerlaan en Donkerelaan heeft Bloemendaal Maandag zijn Koninginnefeest gevierd. Een vriendelijk Oranje-zonnetje dat zich slechts nu en dan voor korten tijd achter de wolken verschool begroette de velen, die zich 's morgens tot. het aanhooren van de ope ningsrede naar het feestterrein begaven. De loco-burgemeester, wethouder A. .T. PRÏN- SENBERG, sprak te 10 uur op liet feestterrein het openingsoowrd, en zeide dat zijn gedachten onwillekeurig teruggingen naar het jaar 1898, toen op de schouders van onze prinses de taak werd gelegd ons kleine landje te besturen, en niet alleen ons Nederland, maar ook de over- zeesehe gewesten. Haar taak was reeds zwaar in rustige jaren, maar nog zwaarder drukte zij in moeilijke perioden, b.v. in de jaren 19141918, toen geheel Europa in vlam stond, maar Neder land neutraal bleef en de oorlogsgruwelen ge lukkig buiten onze grenzen bleven. Het kroningsjaar ligt thans reeds 38 jaar achter ons en de vereering die onze jeugdige vorstin reeds ontving, is thans een hechte toegenegenheid. Onze bede is, dat onze Koningin nog vele ge lukkige jaren beschoren mogen zijn. Op sprekers verzoek werden hierna twee cou pletten van het Wilhelmus gezongen. „Zóó uit China gekomen". De voorzitter van het Centraal Comité, Mr. F. J. D. THEIJSE, zeide hierna den titel voor zijn traditioneele speech te kunnen nemen van die eener pauselijke encycliek, n.I. „Rerum Nova rum": „Nieuwe Dingen"! Er zijn tal van nieuwe dingen, zegt spr.Wethouder Prinsenberg, die voor het eerst als hoofd der gemeente onze Koninginnefeest openter is het nieuwe terrein, dat blijk geeft, dat er in Bloemendaal nog andere gelegenheden zijn, die niet behoeven onder te doen voor het oude: er zijn vele nieuwigheden ook onder de vermakelijkheden, doch achter al liet nieuwe is het oude gebleven, n.I. dat heel het volk in al zijn verscheidenheid één is in liefde voor ons Vorstenhuis. Ook in de goede prestaties van de feestcommissie als groote toovenaars zijn ze met steeds minder wordende inkomsten weer aan den gang geweest hebben wc het oude behouden. Spr. besluit met een „Leve de Koningin. Leve Bloemendaal, Leve de feest commissie!" Direct hierna werd een aanvang gemaakt met de kinderspelen, die het verdere gedeelte van den ochtend, en een deel van den middag in be slag namen. Penstcken, autoped-rijden, ring steken op rijwielen, tonloopen en hardloopen met hindernissen, hielden de jongens en meisjes van 7 tot 14 jaar gezellig bezig, evenals het publiek, dat geamuseerd de wedstrijden volgde. Na afloop van ieder nummer werden de prijzen uitgedeeld. De gelukkige winnaars en winna ressen waren: Pensteken voor meisjes: 1. Bertha Hopma, 2. Nannie Ahrends, 3. Annie v. d. Valk. 4. Coba de Vries, 5. L. Metselaar, 6. Henny Rijbroek, 7. Henny Wildschut, 8. A. Koolhout, 9. Mieke Roozen. Autopedrijden jongens: 1. Karei Heule, 2. Jan Donker, 3. Kees Ahrends, 4. Thijs Roosjen, 5. Ben Sintenie, 6. Jan Hekker, 7. Henk Snellen, 8. Frits Schönhart. Autopedrijden meisjes: 1. Tinie Heinsius, 2. Willy Strang, 3. Martha Koopman, 4. Kitty Lanson, 5. Tineke v. Vlaanderen, 6. Janny Kok, 7. Janna Opdam, 8. Geesje Schipper, 9. Mia Bos v. d. Enden. Zakloopen jongens: 1. R. v. Straten, 2. Kees Baggerman, 3. Henk Duyvestein, 4. Piet v. d. Heide, 5. Hans Vogel, 6. Jaap Vethaak, 7. Toon Zuidema. Tonloopen jongens: 1. Piet Koopman, 2. Henk Bremer, 3. Rudolph Houtgraaf, 4. Kees Schoorl, 5. Kees v. d. Berg, 6. Frans v. d. Valk. Tonloopen meisjes: 1. Jantiena Veenstra, 2. Henny v. d. Bunt, 3. Nelly v. Eerden, 4. Marietje Verhelst, 5. Anneke Baas, 6. Tonia Rutte, 7. Rietje Hendriks. Ringsteken meisjes: 1. Nelly Bondsma, 2. Truusje Apeldoorn, 3. Beppie Balm, 4. Lena Kooij, 5. Leida Veenstra, 6. M. v. d. Bunt, 7. Willy Smeets. Hardloopen met hindernissen: X. Frits van Straten, 2. Rudolh v. d. Brink, 3. Gouwke Zwarte- veen, 4. Gijs v. d. Meij, 5. Hans Romp, 6. W. de Itooij, 7. Rienus Kaandorp. De talrijke attracties van het feestterrein trok ken den geheelen dag veel bezoekers. In de avond uren vooral werd gezweefd, gedraaid, ge-„eake- walk"-ed, en welke vermakelijkheden, beroemd heden of griezeligheden de aandacht en de dub beltjes vroegen. Nadat de muziekvereeniging „Euplionia" onder leiding van den heer J. H. Lefeber een muzikale rondwandeling door Overveen had gemaakt, gaven als voorlaatste nummer het Bloemendaalseh Chr. Gemengd Koor, directeur de heer P. Halsema, en de Chr. Harmonie-vereeniging „Sursum", dir. de heer I,. A. Meng, tezamen een concert in de muziektent in het Blocmehdaalsche Bosch, dat uit welke oorzaak is ons onbekend ruim een half uur later aanving dan het officieele pro gramma vermeldde. Het slot van den Koninginnedag kw am met veel knaleffecten en kanongedaver, met brillante Iuchtslangen en fluitende liclitkogels, met een ruischende vuurwaterval en een groot slot tafereel met knallende ontploffingen, met een lichtende hulde „Leve de Koningin", waarbij de ronddrentelende liarmoniecaspeler met zijn trek en duw-apparaat tevergeefs trachtte de onaf zienbare schare boven het bombardement uit te bewegen het Wilhelmus aan te heffen. Bond het middernachtelijk uur doofden de sèhitterlichten van de kermisspullen, verstomden de draaiorgels, zweeg de luid-knallende Indian van den motorduivel, telde de mechanische pop de centen uit haar hooge hoed, verzadigde de donkerhuidige Indiaansche zich met Roode Ster en ongeglansde rijst, werden de laatste palingen als zalm van Balm gevild, telden de kellners van Hoffschlag hun fooien en legden de feestcom missieleden hun over-moede, maar toch van veel zorgen ontlaste hoofden ter rustetot volgend jaar Koninginnedag! Feest te Aerdenhout. De Aerdenhoutsche jeugd was 's morgens reeds tijdig in touw, om tegen half tien gereed te zijn voor het Bloemencorso met den gecostumeerden optocht, die het programma voor de Koninginne dag-viering openden. Kr was een groote verscheidenheid van aller aardigste versieringen gemaakt; groote groepen, die door hun omvangrijkheid bewondering wek ten; kleine maar fijne bloemenprachten leuke vermommingen, kortom een stoet, die langs de gehccle route veel belangstelling trok. Op de speelplaats van de Tyo II. van Eeghen- school werd de prijsuitreiking gehouden en kregen alle deelnemers een versnapering. De prijzen werden behaald door: Rijwielen: 1. Gerda Boegschoten, 2. Ewin Bollmann, 3. Rietje van Holland, 4. Marie Revalk, 5. Adolf Davidson, Mare Bolhnan. Autopeds: 1. Jopie Scholte, 2. Ina Nusink, 3. Piet Glasz, 4. John Adolf Davidson. Poppenwagens: 1. Marietje Heining, 2. Emmie Schoemaker, 3. Jenny Siezenga. Afdeeling diversen en groepen: Xe prijzen: Els Bos. Erna Domhoff, Jette Geysendorffer, Ina Roelofsz. Hansje ten Hoopen, Carla Schulte, Ellen Schulte, Maarten van der Werff, Dickie van der Werff, Ilasja Roelofsz, Erica Ilerz, Cootje Bosman, Rietje Bosman, Pietje Meijer, Trudi Domhoff, Mijntje Domhoff, Ilanne Geijsen- dorfl'er, Henk Bos. Eco de Graaf, Willy Boon- acker. Job Göbel. Jantje Domhoff, Lotte Prinsen Gcerlings, Flip Bos, Gerard Bosman, Coekie Vroom, Gootje Vroom, Paula Woud, Atie Backer; 2e prijs Paul 'Grotz; 3e prijzen Robert Schmidt en Dikkie Barendsen; 4e prijzen: Titia Blanke voort. Henk Boot, Siepje Hendrikse. Theo Schultz van Haegen; 5e prijs Renata Meijer. Dis middags vertrok van de Vondellaan een lange rij kinderen met vlaggen getooid, die zich naar het feestterrein aan de Catslaan begaven doch een demonstratie van vaardigheid. Alleen voor schutters met geoefende oogen en trillooze armen schijfschieten succes te succes En nu de moraal van dit revolverpraatje. - Wie in het Zakenleven zijn mikpunt niet weet te vinden, zal het van „stom geluk" moeten hebben. Die tijd is echter lang voorbij. Slechts door een weloverwogen reclame campagne mogen gerechtvaardigde verwachtingen ten aanzien van verhoogde omzetcijfers gekoesterd worden DUS: is in het behalen Voor Bloemendaal en Omstreken natuurlijk en alleen in U wist niet, dat het nieuwe ERRES-RADIOTOESTEL, thans met Ultra-korte-golf ontvangst, slechts f 115.— compleet kost? Nu U dit weet, weet TAMMER, hoe U over Radio- Distributie denkt. Bel op 14753 of 23937 en wij komen demonstreeren. (Betaling in overleg). onafhankelijk Radio-handelaar Kleverlaan 176, t.o. sportveld, Tel. 14753, Haarlem; Bloemendaalscheweg 119, hoek Dr. D. Bakkerlaan, Telef. 23937, Bl'daal. en den middag met allerlei spelen doorbrachten. Een attractie vormde de ballonwedstrijd: de kleurige ballonnetjes werden losgelaten en dreven op de wieken van den wind naar heinde en ver, de eigenaars in gespannen verwachting latend, welke ballon de grootste afstand zal bereiken en daarmee een prijs zal behalen. Gecostumeerde behendigheidsspelen voor de grootere jongens besloten het middagprogramma. Het gelieele feestterrein stroomde tegen half negen vol met belangstellenden voor de „klap op den vuurpijl", het - vooral in letterlijken zin schitterende vuurwerk, waarmee van het feest terrein afscheid werd genomen, om ten besluite na een lampionoptocht met een bal-champétre onder de lantaarn bij den Oosterduinweg te eindigen. Ook Vogelenzang viert feest. Ook Vogelenzang heeft zijn Koninginnefeest gevierd. Met medewerking van de muziekver eeniging „Kunst na Arbeid" uit Bennebroek, maakten de schoolkinderen des morgens een rondgang met versierde autopeds, rijwielen, enz. Om 10 uur begon op het landgoed van Jhr. Barnaart een speelprogramma voor de kinderen; hardloopen met hindernissen, touwtrekken, loo- pen op evenwichtslat met bal en bord, tonnetje kruien, driebeen loop, hardloopen, pensteken, turfkruien en vlagsteken werden ijverig beoefend om te trachten een der aardige prijzen, die door den Zeereerw. lieer Pastoor B. N. Terra werden uitgereikt, te bemachtigen. Üe geldprijzen voor de middagwedstrijden hadden vele deelnemers gelokt; uit den strijd in het ringrijden op versierde fietsen en het hooi- slaan kwamen als prijswinnaars naar voren: Ringrijden: 1. R. Mantel, 2. T. Dedding, 3. G. Meijer, 4. J. Wedde, 5. J. v. d. Meer, 6. N. Boel- houWer. Hooislaan: 1. .T. de Vries, 2. T. v. Kessel, 3. T. Kroon, 4. N. Buschman. Een voetbalwedstrijd tusschen V.V.S. en B.S.M. bracht de noodige ontspanning, terwijl een filmvoorstelling op het terrein het avond programma vulde. „Kunst na Arbeid" heeft den geheelen dag voor de muzikale noot gezorgd. Bevallen: A. J. M. Groen-Van der Erf, d. J. A. Zaalberg-Kruit, z. A. IX. Kaars Sijpe- steijn-Stap, z. Ondertrouwd: G. C. Smit en L. C. Bak ker. E. van Loo en G. A. A. Bleijerveld. Chr. Weiier en A. Biihrmann. Getrouwd: Th. G. Ruijters en J. H. Bos. M. Officier en J. H. Capel. W. J. Fauth en C. A. J. Kohier. Overleden: C. J. Eland, oud 71 jaar, echtgen. van A. Iking. A. Thepen, oud 72 jaar, overleden te Haarlem. J. A. Vianen, oud 77 jaar, wed. van Th. Lagerman overleden te Haarlem. Chr. F. Rüter, oud 73 jaar. o Koninklijek onderscheiding. blBij Koninklijk Besluit is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau de heer S. de Kadt, te Aerdenhout, directeur van de N.V. Hollandsche Maatschappij voor gecondenseerde melk, gevestigd te Alkmaar. Geslaagd. blVoor het Dinsdag j.l. gehouden examen voor het politiediploma met aanteekening slaagde de heer L. J. J. Dissevelt, alhier, leerling van de Model-Politievakschool van den Algem. Nederl. Politiebond. Met ingang van 5 October a.s. is de geslaagde aangesteld als agent van politie te Rotterdam. De gelegenheid maakt den dief. blEen tot nu toe onbekend persoon heell gebruik gemaakt van de afwezigheid der bewoon ster, mevr. de Jong, om in haar villa aan den Ter- hofstedeweg een onaangekondigd en nog mindei gewenscht bezoek te brengen. Naar een politie agent, die Dinsdagavond op zijn ronde het per ceel inspecteerde, ontdekte, was een ruit van het keukenraam en van de achterdeur verbrijzeld. De recherche kwam in actie en aan de hand van eenige sporen zal zij trachten den inbreker te vinden. Of hij iets meegenomen heeft, zal nog blijken als de bewoonster terugkeert. Verloting Zomerpostzegels. blDe complete uitslag van de verloting, ge houden door het comité voor de zomerpostzegels niet minder dan 29223 personen namen er aan deel ligt voor belangstellenden ten kantore van ons blad, Korte Kleverlaan 66, ter inzage. 0 Bakenesserf Diner met s< Geen Gebrt boter, en ve Pros GEE GEEf LONDEN, 2 London film t voor de groote het leven var meester, hun vernemen wij i door Carl Zuck Biro uitgewerk leiding van Air Zooals met c gewoonlijk sle vaststaande ar werkelijkheid c ver voor het o daarbij dikwijl: afdwaalt. Dat geval zal zijn, dient dus af ti menten in het waaromtrent d hebben ingelic dramatische sp van de werkt worden weerge De aanvang op liet hoogte] op liet verkwi: vinciön en de GASTHU H A A Wij bevelen c voor het inrit Uw meubelen gestoffeerd zi. Behangwerk i Bloemendaa tijk hervat. WEG GELOOi 4 maanden o belooning ter Ilofsteedeweg plaatst in alle sche Bli prijsv

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 4