De MICA is in aantocht! Aanbesteding 12 Woningen. Bloemen-tentoonstelling. Opening Kunstnijverheidshuis Kleverlaan 225. Wij maken er gaarne melding van dat de MICA CAMPAGNE wordt gehouden van 10 tot 24 Oct. a.s. Wat is de MICA? Wat beoogt de MICA? Wat is het doel van de MICA? Duizenden, neen millioenen zullen vragen naar de MICATJES want deze MICATJES brengen U geluk. U kunt KNALPRIJZEN winnen, zooals: LANDHUIS AUTO AMEUBLEMENTEN enz. en duizenden andere prijzen. De MICATJES kosten U niets, U kunt deze krijgen bij de leden van de Bloemendaalsche Middenstands-Vereeniging, en bij de leden van de R K. Middenstands-Vereeniging te Bloemendaal en Overveen. Ingezonden. Burgerlijke Stand. Agenda. Predikbeurten. Zwart als de Nacht I blVoor rekening van den Christ. Nat. Werk mansbond, afd. Bloemendaal, werd Woensdag j.l. door het Architecten-Bureau Mulder Van Asdonk publiek aanbesteed het bouwen van 12 woningen aan de Boschlaan, alhier. Ingekomen waren 43 biljetten. N.V. Bouwbedrijf Gebr. Schiphorst, Haarlem f 34.293. M. Ebbing, Haarlem- 33.785. D. Baas Zoon, Haarlem- 32.900. P. Meijer, Velsen- 32.680. H. Oudshoorn, Velsen- 32.350. H. Hom, Zaandam32.300. H. Bijlaart, Amsterdam- 32.200. W. Reevers, Haarlem31.700. N.V. N. van Bergen Timmer, Amsterdam 31.682. »S. J. Berger, Amsterdam.....- 31.604. J. G. Wensdonk, Haarlem31.000. P. Rings, Santpoort30.980. H. J. Oppenkamp, Haarlem30.800. van Donk, Landsmeer30.761. N.V. de Woningbouw, Amsterdam 30.647. ,T. B. Heuteman, Overveen30.890. D. J. H. Ludden, Enschede30.350. II. J. Bastink, A. Bastiaans en J. Lutten, Bloemendaal 29.870. Gebr. H. en J. de Vries, Haarlem en Purmerend 29.764. G. H» Geus, Den Helder- 29.640.— N.V. Bouwbedrijf v/h H. Doorn, Den Helder 29.530. G. J. Evers, Bloemendaal29.374. J. v. d. Plas, Driehuis29.273.— P. Cupido, IJmuiden- 28.980. Joh. v. Putten, Haarlem28.940. Fa. Doedens en Schilder, Alkmaar - 28.884. J. Verhoog, Amsterdam- 28.858. N. Kleijn Zn., Assendelft- 28.780. J. A. C. Joele, Den Haag28.776.— Fa, v. Duin en Prienk, Noordwijk - 28.500. A. Eshuis, DriehuisVelsen28.345. J. H. Baggerman, Bloemendaal28.292. G. Kloos, Katwijk aan Zee- 27.950. J. v. d. Rol, Santpoort- 27.877.— P. J. Engels, Oud-Amstelveen27.656. J. N. Kranenburg, Delft- 27.500.— Gebrs. Kraak, Haarlem- 27.315.— S. Keizer, Zandvoort- 26.655. A. Klomp, Heemskerk- 26.244. C. v. d. Plas, Katwijk aan Zee- 25.265. C. van Dijk, Nieuwveen- 24.950. N.V. Bouw- en Aann. Bedr. Boet en Bakker, Delft- 24.280. P. J. Harmsen, Den Haag- 23.270. Gunning aangehouden. bl— Onder veel belangstelling werd Zaterdag middag in het slöjdlokaal van de Bornwaterschoól een tentoonstelling gehouden van de kweekpro- ducten, die door leerlingen der scholen waren ver zorgd van plantenstekken, in het voorjaar door de Vereeniging voor Jeugdwerk in samenwerking mét de afdeeling Bloemendaal van Tuinbouw aan de leerlingen uitgereikt. Nadat de jury, die met het gekweekte zeer inge nomen was, haar taak verricht had, konden de volgende bekroningen worden toegekend: le prijzen: Liesje Franken, Kees Krijt (2), Annie Veldkamp, Hans Markus, Joke Straaten broek, Greetje Korsman, Lia van der Wal, Ineke Brons, Evelientje de Boer, Jan Rigter, Gerda Markus, Jan Wolff, Wim van Tatenhove, Tineke Vette winkel. 2e prijzen: Emmy Ris, J. Polderman, W. de Nijs, E. Wolff, B. Douma, K. Baggerman, I. Brons, T. Wansink, P. v. d. Esch, H. Kuyl, W. v. d. Ven, H. Speelman, H. de Graaf, I. Fris, J. Kranenburg, J. IJspeert, J. Staleman, T. van Diest. 3e prijzen: N. van Reekjum (2), J. Postma, W. v. Abs, J. Cassée, F. Kroon, T. Timmer, J. Meijer, N. Overbeek, W. de Nijs, A. Moen, J. Bakker (2), O. Weermeijer, T. van Essen (2), J. van Heteren, L. Lichtenbelt, A. Hekker, T. van Batenburg, I. Markus, M. Steensma, J. Straakenbroek, G. Deutc- kom, L. Dijkman, D. Veen, I. Tjaden, T. Flohil, E. v. Peperseel, I. Kohier, S. Cramer (2), B. Bran denburg, E. Groenevelt, G. Wirtz, H. Greuter, W. Vink, H. Groenewegen, T. van Vlaanderen, T. Borsten, W. v. d. Ven, J. Middendorp, J. Brussen, A. Klerk, T. Deutekom, K. van Essen, J. Wolff, M. Straub, J. IJspeert, W. van Tatenhove. Bollenschuur in brand. blDinsdagavond werd de brandweer ge alarmeerd voor een brand in een bollenschuur van.de firma Van Zadel aan het Zwartepad, nabij den Boekenrodeweg te Aerdenhout. Ook de Heemsteedsche brandweer was ge waarschuwd, en daar zij het dichtst bij de plek des onheils gestationneerd is, gaf zij het eerst water. Toen de Aerdenhoutsclie spuit en de Magirusspuit van Bloemendaal, de laatste met den ladderwagen, verschenen, behoefden zij geen dienst te doen, daar de Heemsteedsche brandweer er in slaagde met enkele stralen het vuur te blus- schen en de schuur voor een groot deel te be houden. De vuurhaard verspreidde een dikke rook, waardoor een der Heemsteedsche spuitgasten bewusteloos werd. Twee Bloemendaalsche collega's, die de E.H.B.O. meester waren, gelukte het den brandweerman weer tot bewustzijn te brengen. De burgemeester en de directeur der gemeente bedrijven waren op het terrein van den brand aanwezig. o Personalia. blTot tijdelijk onderwijzer aan de Openbare School voor U.L.O. aan den Vijverweg zijn be noemd de heeren G. A. Stenvera en H. G. Dokkum. Mej. G. A. Selle te Heemstede is benoemd tot leerares in de lichamelijke Opvoeding aan boven genoemde school. hlZaterdag had de opening plaats van het Kunstnijverheidshuis aan de Kleverlaan 225 bij de Haarlemsche Ijsbaan. Deze inrichting beoogt niet alleen den verkoop van luxe weefwerk, leerartikelen en andere kunst voorwerpen, maar tevens het vervaardigen op eigen atelier, wat men „als iets aparts" wenscht uitgevoerd te zien. Dit in den breede te omschrijven zou niet alleen te veel plaats in beslag nemen, maar het zou onvoldoende blijken; beter advies kunnen we geven door zelf met de dames Nieuweboer-Romeijn kennis te maken en tegelijk met de inrichting, men krijgt dan een duidelijker inzicht ten op zichte van mogelijkheden op weefwerk en luxe voorwerpen. Vooral nu straks de feesttijd aan breekt van geschenken is er reden te meer en een goede gelegenheid ontstaan om, hetzij in op dracht of door ontvangen lessen, (welke'ook door deze inrichting worden verstrekt), iets aardigs machtig te worden ten eigen bate of om er anderen mee te verrassen. Over het perceel nog dit: Het is keurig betim merd door den aannemer P. Timmers, Delftkade 2, niet te vergeten het behang- en schilderwerk, dat aan het geheel een rustigen indruk geeft. Men krijgt bij het binnentreden niet het idee van een winkel, te meer daar het interieur inge richt is als showroom, interessant is o.m. liet groote weefgetouw dat iedere bezoeker in bewer king te zien kan krijgen. De belangstelling was zeer groot, getuige de talrijke mooie bloemstukken. Rest ons voorts nog te melden, als reeds boven aangehaald, dat eind September in deze inrichting bij voldoende deelname cursussen zullen worden gegeven in weven, leerbewerking en het ver vaardigen van eigen haardschermen. Men geve zich dus nu reeds op aan het Kunst- nijverheidshuis, Kleverlaan 225. De dames Nieuwboor-Romeijn inmiddels onze bezte wenschen. Nederlandsche Protestantenbond. blDe Zondagsschool, uitgaande van de afdee ling Bloemendaal van den Nederlandschen Pro testantenbond, hoopt 20 September a.s. van 12. tot 12.45 uur te beginnen voor kinderen van 6 tot 11 jaar. Gelegenheid tot inschrijving wordt gegeven op Zaterdagmiddag 19 September a.s. van 2 tot 3 uur in het Kerkgebouw, Potgieterweg 5. Ds. Faber zal zijn catechisatielessen voor het 2e en 3e jaar hervatten op Maandagavond 14 Sept. om 8 uur. Inschrijving voor de leerlingen van het le jaar, te geven door Mej. Voute, zal gehouden worden Maandagavond 14 Sept. a.s. van 7 tot 8 uur in het Kerkgebouw. Examen Kustwachtdiploma. blZondag 13 September a.s. zal het examen tot het behalen van het Kustwachtdiploma voor Bloemendaalsche- en Zaandamsche Reddingsbri gadeleden worden gehouden in het Strandgcbouw Bloemendaal; het examen vangt te 9 uur aan. Na afloop van het theoretisch deel wordt het prac- tisch examen in zee afgenomen. Mi ddelbare Technische School. blTot de Middelbare Technische School te Haarlem zijn alsnog de volgende leerlingen toe gelaten Tot de afdeeling Bouwkunde: tweede studie jaar, L. Jepsen, Aerdenhout, en J. Kruyswijk, Bloemendaal. Tot de afdeeling Weg- en Waterbouwkunde: practisch leerjaar: J. L. Noorman te Bloemendaal. Werktuigbouwkunde: J. Asselbergs, Bloemen daal; W. A. Barnhoorn, Overveen; W. I. Tjassens Keizer, Overveen. Electrotechniek: H. J. de Bruin, Bloemendaal; N. J. de Graaf, Bloemendaal. Doet Uw voordeel en vraagt NU reeds inlichtingen bij de leden van bovengenoemde vereeniglngen. HET IS HEUSCH DE MOEITE WAARD!! Surséance van betaling. bl— Bij beschikking van de Haarlemsche Rechtbank is voorloopig surséance van betaling verleend aan het „Automobiel Bedrijf Bloemen daal" gevestigd te Bloemendaal, Dr. D. Bakker- laan 1218. Als bewindvoerder treedt op Mr. L. G. van Dam. o Aanvulling. blNaar aanleiding van ons bericht omtrent devorige week ten stadhuize te Alkmaar gehou den aanbesteding van het asphalteeren van een Kennemersingel en Geestersingel, met bijkomende werken en het vernieuwen van de Kennemersingel- brug en Hoevebrug, vestigt men onze aandacht er op dat de hoogste inschrijver G. Hulseboschte Bloemendaal, met f 98.000.— had ingeschreven voor beide perceelen, terwijl de laagste inschrijfster „Bitumenweg" N.V. te Utrecht met f 52.460. slechts voor één perceel, n.I. het asphalteeren van van den weg had ingeschreven. Spreekuur wethouder Prinsenberg. blDe Wethouder van Publieke Werken, de heer A. J. Prinsenberg, is door afwezigheid ver hinderd op 14 September a.s. zijn gewone spreek uur te houden. Opening Parfumeriezaak. blWij verwijzen onze lezers naar een adver tentie voorkomende in dit nummer betreffende de opening van de parfumeriezaak van den heer W. G. Kruse, in het gerestaureerde perceel Klever parkweg 3. In het volgend nummer komen wij hier nader op terug. blBevallen: T. de Jongvan Blitters- wijk, zoon. Ondertrouwd: J. I. Clarisse met J. J. de Moor. Getrouwd: J. Akkerman en P. M. J. Uylen- hoed. EEN NAPRAATJE OVER KONINGINNEDAG. Koninginnedag is hier wederom «gevierd mogen worden. Het weer we zijn daaromtrent erg ver wend was, laten we zeggen herfstachtig, maar het was droog en dat was wel de hoofdzaak. We misten bij den ingang de mooi versierde eerepoort met groen en vlaggen. Ieder jaar prijkte deze bij den ingang, maar dit jaar was hij er niet. Waarom is niet bekend. Waarschijnlijk is dit wel vanwege de malaise. Alhoewel ieder jaar een verplicht programma de feestgangers voor een dubbeltje toegang verschafte op het terrein, was dit jaar de toegang geheel kosteloos en behoefde men geen programma te koopen. Nu de verplichting niet bestond, deed men het ook vast niet en bleven heel wat pro gramma's over als een blijvend aandenken aan het Koninginncfeest 1936. Alhoewel het des middags en des avonds erg druk is geweest, werd er geen wanklank gehoord, en heeft men werkelijk op waardige wijze dezen dag feestelijk gevierd. Het vuurwerk werd om 11 uur afgestoken. Dit is o.i. veel te laat. Heel wat kleuters en kinderen mochten er dan ook niet naar toe, en werden schreiend onder de wol gestopt. Jammer dat tijdens het vuurwerk de lichten niet gedoofd wer den, maar dat kon nu eenmaal niet. Eigenaardig was het, dat het hoofdnummer niet aan het einde aangestoken werd, maar dit even over de helft van het vuurwerk-programma geschiedde, zoodat de menschen na afloop hier van naar huis togen en voor de rest geen interesse meer voor het bom en knalwerk hadden. De Bloemendaalsche politie heeft den geheelen dag en des avonds streng toegezien dat alles naar behooren verliep. Opmerkelijk was echter een klein voorval, nadat het feest afgeloopen was. Het zal ongeveer drie kwartier daarna geweest zijn, dat een agent van politie voor den hoofdingang stond te kijken. Toen nu iemand met zijn wagen niet van het terrein kon komen, en zeker hulp noodig had, verwijderde de agent zich in noorde lijke richting, waarschijnlijk gedachtig aan den schoonen naam van het Bloemendaalsche adres boek „Help U zelf". Ten slotte moeten we de padvinders die aan den hoofdingang stonden, een woord van hulde brengen voor hun groote bereidwilligheid en hulpvaardig heid. TOESCHOUWER. Stadsschouwburg: Vrijdag II Sept. 8.50 uur: Louis Davids Révue „Hoe maller hoe mooier"; Zaterdag 12 Sept. idem; Maandag 14 Sept.: Nieuwe Haarlemsche Kunstkring, Vereenigd Rot- terdamsch HofstadtooneelDinsdag 15 Sept. idem. Rembrandt-Theater: „De geheime Agent". Luxor-Theater: „Het Masker valt". Frans Hals-Theater: „Allotria" (geprolongeerd). Cinema Palace: „De achterneef van King Kong". Spaarne Sound Theater: „Hup Joe Brown" en „De Zingende Cowboy", Kamer van Koophandel. De eerstvolgende vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en Omstreken zal worden gehouden op Dinsdag 22 September a.s. te 8 uur in het Gebouw Nassau- plein 4fl, Haarlem. ZONDAG 13 SEPTEMBER 1936. BLOEMENDAAL. Ned. Hery. Gem. v.m. 10 uur Ds. Hoogerzijl, em. pred. te Den Haag. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. Ned. Prot. Bond Ds. G. Horreus de Haas te Zwolle. Vrije Kath. Kerk (Popellaan Kinheimpark) v.m. 10.30 uur Gezongen H. Mis. Predikatie van Priester Ko Borsten. Woensdag geen dienst. Donderdag v.m. 7.25 uur, Gesproken H. Mis. OVERVEEN. Ned. Hery. Gem. v.m. 10 uur Candidaat Foeken te Haarlem. AERDENHOUT. Vereen. Religeuze Kring, geen dienst. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. v. Dijk te Bloemendaal. Ned. Herv. Evang. geen dienst. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer B. H. Blankenberg. HAARLEM. Evang. Lutli. Gem. v.m. 10.30 uur Ds. G. J. Duijvendak. Eglise Réformée Wallonne, (Begijnhof), Dimanche 13 Sept. 10 h. 30. Service présidé par Mr. le Pasteur Olivet de Genève. 3e Collecte pour la restauration. 20 h. Service Pasteur Krafft. Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia", afd. Haar lem II (Societeitsgeb. Ver., Zijlweg 1), v.m. 10.30 uur Wijdingsmorgen. Spr. mevr. L. Servaas Smits-Peletier uit Den Haag. Onderw. „Zoo gij liefde, hebt onder elkander". (Ev. mededeeling v. helderz. waarnemingen). ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.), v.m. 10 en n.m. 5 uur de heer C. Redert van Zeist. geen drie meter zicht en dan nog zonder achterlicht? 't Is 'n poging tot zelfmoord om zonder achterlicht te rijden (om van stilstaan heelemaal niet te spreken!) Alleen reeds het transport naar een ziekenhuis is heel wat duurder dan de aan schaffing van een veilig achter licht I

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 4