Mensen N.V. STEENKOLENHANDEL v.H. J. H, KRUL Jr. OVERVEEN KRUL N.V. - OVERVEEN Slokken v$fttnc/iesfér A. G. G. M. GI0RGIS 8, Zn. Telefoon 23517 Telef. Santpoort K 560 No. 557 anthraciet le Wales kwaliteit. eierkolen. gascokes. Doet Uw voordeel en koopt Uw Brandstoffen bij: Voor de goede orde laten wij hier onder vrijblijvend de prijzen volgen van onze diverse Brandstoffen, welke A met ingang van 1 Oct. j.l. zijn ingegaan. anthraciet. brechcokes. Aanbieding Nationaal Huldeblijk. Wereldjamboree 1937. O. Vessem Engelschleer fantasie Org. Bronzen Tochtstrip Philips Gloeilampen A. ZETSTRA Verpleegsters en Nurse Gevonden Voorwerpen. schoorsteenvegers ridderstraat 18a zwart HAARLEM - TELEFOON 13310 - 2.30 - 1.95 Voor Uw Haard of Kachel: Anthraciet, Eierkolen, Gascokes. o.a. G.C.Q. Great Maintain. II 30/50 m.M. f 2.70 III 20/30 m.M- 3.- IV 15/20 m.M- 2.15 Belgische kwaliteit, o.a. EDEL-Anthraciet, mijn S. J. en MONA-Anthraciet, mijn Espérance. I 50/80 m.M12.- II 30/50 m.M-2.15 III 20/30 m.M. IV 15/20 m.M. Limburgsche kwaliteit, oa. Wiihelmina. I 50/80 m.Mf 1.90 II 30/50 m.M-2.— III 20/30 m.M- 2.15 IV 15/20 m.M. huisbr. - 2. - Allerbeste kwaliteit f 1 40 Prima gascokes, geklopte f 0.80 Prima gascokes, parel - 0.85 Alles per H.L., steen- en gruisvrij, inclusief omzetbelasting, franco bergplaats, geleverd in Gem. Bloemendaal, Haarlem, Santpoort en Zandvoort. Voor levering in papieren zakken f 0.30 per H.L. hooger. Voor Uwe Centrale Verwarming. I Belgische kwaliteit, o.a. EDEL-anthraciet, mijn Sophia Jacoba. I 50/80 m.Mf 23.- Jjj Limburgsche kwaliteit, o.a. Wiihelmina, Diergardt. I 50/80 m.M. f 21.- IV 8/15 m M., Industrie - 14.50 Hollandsche of Duitsche. I 60/90 m Mf 15.- II 40/60 m.M- 15.- III 20/40 m.M- 15.— Alles per ton van 1000 K.G., franco berg" plaats, inclusief omzetbelasting. Diverse Brandstoffen. Bruinkolenbriketten, merk G.R., per 100 K.Gf 2.50 per pak van 33 stuks - 0.25 Houtskoolbriketten, per stuk - 0 07 Turven, droge losse, p. lOOst. - 1.60 Turven, droge korte, p. 100 st. - 1.20 Aanmaakbosjes, per 100 stuks - 1.60 Vuurmakers, per pakje - 0.20 Beukenblokken, per 100 K.G. - 4 50 Haardkolen, de echte, per H.L. - 2. Houtskool, reuklooze, per H.L. - 2, Houtskool, reuklooze, p.VfH.L. *-9, ALLES FRANCO BERGPLAATS anders onherroepelijk den Geneeskundigen Dienst zou overbelasten. Behalve de hierboven genoemde affiches en sluitzegels, verspreidde de Propagandacommissie in een oplaag van 100.000 exemplaren een folder via de buitenlandsche Hoofdkwartieren en reis- bureaux en zond zij in samenwerking met de A.N.V.V. een groote hoeveelheid propaganda geschriften over Nederland naar de buitenlandsche padvindersorganisaties. Men hoopt binnenkort een rijk geïllustreerde propaganda-brochure uit te geven, die door de padvinders in groote getale door geheel het land zal worden verspreid onder het groote publiek. Op 27 September j.l. hield de Commissie voor Pers, Propaganda en Verkeer een samenkomst met de propaganda-leiders uit het geheele land op de terreinen te Vogelenzang, waarbij ook Kolonel Dlemont aanwezig was. Met den verkoop van loten der groote Loterij werd reeds het eerste succes be haald: op één verkoopdag, en dan nog wel een regenachtigen, verkochten de padvinders 300 loten te Scheveningen. Overal in den lande bereiden zich de padvinders voor, om, door liet geven van Jamboree-avonden en demonstraties, de belangstelling te wekken en den steun te verkrijgen van het groote publiek. Amsterdam gaf op 25 dezer een zeer geslaagde Jamboree-avond in Krasnapolsky, waarbij de zaal met bijna 1200 toehoorders gevuld was; Arnhem organiseert een groote demonstratie op 3 October, die door de Autoriteiten bijgewoond zal worden. Zaandam, Alkmaar, Schiedam en andere plaatsen volgen binnenkort. Men ziet uit het bovenstaande, dat hard gewerkt wordt voor de Wereld-Jamboree 1937, laat het groote publiek ook steun en medewerking geven opdat wij in Augustus a.s. goed voor den dag kunnen komen. Vorming van een Provinciaal Comité voor Noord-Holland, blIn eene ten Provinciehuize te Haarlem op uitnoodiging van den Commissaris der Koningin gehouden bijeenkomst heeft zich een Provinciaal Comité voor Noord-Holland (buiten Amsterdam) gevormd, met het oog op de aanbieding van een Nationaal huwelijksgeschenk aan Prinses Juliana en Prins Bernliard van Lippe-Biesterfeld. Dit comité is samengesteld uit de volgende heeren: Jhr. Mr. J. W. G. Boreel van Hooge landen te Overveen, voorzitter; Mr. S. H. Vening Meinesz te Aerdenhout, ondervoorzitter; J. A. Fontein te Haarlem, penningmeester; Prof. Mr. A. Anema te Haarlem; Mr. G. C. B. van der Feen de Lille te Alkmaar; E. Luden te Hilversum; Dr.'Henri Polak te Laren (N.-H.);M. A. Reinalda te Haarlem; H. C. J. Sondaal, te Haarlem; P. Pers, Propaganda en Verkeer. Na de groote demonstratie op de Maliebaan op 27 Juni j.l., heeft het groote publiek in de afgeloopen maanden, in de zoogenaamden „kom kommertijd", weinig meer gehoord, over de Wereld- Jamboree. Gezien echter heeft de goede opmerker wel iets. Allereerst verscheen de groote affiche, welke men o.a. op de binnenlandsche en buiten landsche stations en ook op andere plaatsen ziet. Doch dit was slechts een „gangmaker". De tweede affiche zal begin van het volgend jaar verschijnen. Verder heeft de verspreiding van den siuitzegel reeds onverwacht grooten omvang aangenomen: de oplaag bereikte nu al het enorme cijfer van twee millioen. Intusschen heeft de organisatie in al haar gele dingen niet stil gezeten. Nederlandsche padvin ders zijn uitgevlogen naar de buitenlandsche kam pen in Engeland, Frankrijk, België, Oostenrijk, en hebben, behalve oude vriendschapsbanden nauwer aangehaald of nieuwe gelegd, zich op de hoogte gesteld van de organisatie aldaar en tevens propaganda gemaakt voor de komende Wereld- Jamboree in Nederland. Wederkeerig kwamen Leiders van buitenlandsche padvinders-vereeni- gingen eens „neuzen" in Holland. Zoo kwamen dezen zomer vertegenwoordigers uit Amerika, Engeland, Frankrijk, Schotland en België eens polshoogte bij ons nemen; allen waren blij verrast over de mooie ligging en het natuurschoon der terreinen te Vogelenzang. De deelname zal dan ook niet teleurstellen. Engeland zal worden vertegen woordigd door een contingent van 5000 a 6000 jongens. Uit Polen komén er minstens 500, terwijl Nederlandsch-Indië alle. zeilen bijzet, om met een groep van 100 man deel te nemen. Amerika zal ook een groote vertegenwoordiging zenden, terwijl aanvragen om inlichtingen uit alle landen wijzen op groote animo, o.m. van zeeverkenners uit Califbrnië. Uit Luxemburg wordt bericht, dat de ouders van padvinders waarschijnlijk gezamenlijk een tocht naar Vogelenzang zullen maken. Gedurende de afgeloopen maanden werd ook met de voorbereidingen op de terreinen zelve aan gevangen. Daar zijn Voortrekkers aan den slag gegaan en hebben gerooid, gekapt en gezaagd; thans zijn daar reeds 14.000 takkebossen opgesta peld, hetgeen nog maar een vierde is van de be- noodigde hoeveelheid brandhout. I-Iet raderwerk van de bestuurs-machine heeft ook voortdurend gedraaid. De betreffende commis sariaten hebben besprekingen gevoerd op de ter reinen met vertegenwoordigers van de Dienst der P.T.T. over liet inrichten van een volledig post kantoor, dat ter plaatse zal verrijzen, waarbij een telefoon-centrale met ongeveer 25 kamp-aanslui tingen. De Nederlandsche Spoorwegen maakte reeds in overleg met de Commissie voor Verkee:- plannen tot tijdelijke uitbreiding van het station Vogelenzang en gaven onverholen blijk van belang stelling door toezegging van meerdere faciliteiten, o.a. extra regelingen bij aankomst per boot van overzee van deelnemers, speciaal lage tarieven voor padvinders die deelnemen aan de Jamboree of deze bezoeken. Met de Dienst der Posterijen werden meerdere besprekingen gevoerd over de uitgave de Jamboree postzegels. De A.N.W.B. besteedt aandacht aan het plaatsen van extra wegwijzers, terwijl Inspecteur Ladestein der Haag- sche Politie bereid is gevonden het verkeer in het kamp en de veiligheidsdienst op zich te nemen, welke beide diensten door Voortrekkers zullen worden uitgeoefend. Men ziet, over gebrek aan medewerking van autoriteiten en particuliere lichamen is niet te klagen, waarbij zeker niet vergeten mag worden de welwillende houding van Jhr. Barnaart, eige naar van „Vogelenzang". Het bestuur is uitermate verheugd over dezen steun, die het ernstige streven om de Jamboree te doen slagen, natuurlijk zeer stimuleerd. De Commissaris voor Voeding staat uit den aard der zaak voor een zware taak. De dagelijksche distributie van versclie en verpakte levensmiddelen op zoo eenvoudige en toch doelmatige wij ze te regelen voor 20.000 a 30.000 deelnemers is heuscll geen kleinigheid. Voor elke nationaliteit alsmede voor vele der vertegenwoordigde godsdiensten (bijv. Mohammedanen) moet rekening worden gehouden met de speciale voedings-eischen dezer groepen. Want, afgezien van de godsdienstige voorschriften, mag men de padvinders uit den vreemde geen voedsel verstrekken, dat te veel afwijkt van het voor hen gebruikelijke, daar men als u J-ranse van EET, heeft U een stukje Parijs in huis. TELEFOON No. 11070 Broeken,Mouwvesten, Colberts Broeken, Vesten Broeken, Vesten in de meest uitgebreide sorteering van kwaliteit en maat, tegen de laagste prijzen V AKKLE EDI NGM AG AZIJN Alléén Paarlaarsteeg I, Tel. 12842 Stapel te HoogkarspelMr. J. N. J. E, Heerkens Thijssen te Haarlem; J. A. Verkade te Zaandam; J. Versteeg Jr. t'e Monnikendam; C. Wijdenes Spaan te Anna Paulowna; Mr. A. J. Backer, referendaris ter Provinciale griffie, is als lid en secretaris aan het comité toegevoegd. Besloten is de medewerking van de burge meesters in de provincie in te roepen, ten einde, door de vorming hetzij van plaatselijke comité's, hetzij van comité's voor groepen van gemeenten, dan wel op andere wijze, indien hun die geraden mocht voorkomen, de ingezetenen in de gelegen heid te stellen aan het nationale geschenk bij te dragen. Het bureau van den secretaris is gevestigd ten Gouvernementshuize te Haarlem (Dreef 3); dat van den penningmeester ten kantore van de heeren Guépin Van der Vlugt, Spaarne 56, te Haarlem (gironummer 2292). Bij den penning meester kunnen ook rechtstreeks bijdragen worden gestort. i-o Personalia. blVoor het doctoraal examen rechtsgeleerd heid slaagde aan de Leidsche Universiteit de heer J. de Visser te Bloemendaal. „Klein Hartenlust". blDe Bibliotheek „Klein Hartenlust" is, zooals uit een annonce in dit nummer blijkt, weer geopend. Nu de lange avonden komen, en in den huiselijken kring ontspanning wordt gezocht, kan „Klein Hartenlust" u goede lectuur bezorgen! Omtrent de gelegenheid tot inschrijving zie men de bijzonderheden in de advertentie. VERLAAGDE PRIJZEN VERLAAGDE PRIJZEN. Korte Kleverlaan 22-24, Bloemendaal Telefoon 227 04 Heeft U zelf de stof DE HUISVLIJT Schagchelstraat 46 - Tel. 14461 Badhuisstraat 29 - Tel. 15993 maakt Uw uniform naar leder gewenscht model. Meermalen werd ons werk bekroond. blGevonden en terug te bekomen bij J. Pool, Pepijnstraat 1, Haarlem, een verrekijker; de Groot, Dr. Bakkerlaan 90, Bloemendaal, een gedeelte van een slot van een auto-deur; Houtgraaf, Zijl- weg 12, Overveen, een halsketting; Boterbloem, Vogelenzangscheweg, Aerdenhout, een imitatie paarlen collier; Kennel, Haarlem, een zwart poesje; Van Zorgen, Prins Hendriklaan 70, Over veen, een portemonnaiePolitie IJmuiden, een hond, bouvier; J. A. Kroon, Rolandspad 9, Haarlem, een vulpenhouderCreuter, Bosclilaan 29, Bloemendaal, een schooltasch; W. F. J. Hana, Oranje Nassaulaan 8, Overveen, een sierspeld; O. van Noggeren, Boschlaan 17, Bloemendaal, een wit zeemleeren handschoen; N. v. d. Eijnde, Rollandslaan 40, Haarlem, een paar nappa hand schoenen en een sleutel; aan den Politiepost te Aerdenhout, een dameshandschoen, een voetpomp; aan het bureau van politie Overveen, een hand schoen, een padvindersriem, een dameshandschoen, 2 sleuteltjes, een rozenkrans. „Een appeltje voor den dorst". blEen ploeg wielrenners, afkomstig uit Haarlem, die een rit door onze gemeente maakte, had blijkbaar van het vele trappen dorst ge kregen, want toen zij op het Kweekduin een tuin passeerden waarin een boom met mooie appels stond, konden zij de verleiding niet weerstaan om alle vruchten te kapen. De politie wist echter op de daders beslag te leggen en heeft tegen hen proces-verbaal opgemaakt. Kardinaalshoedjes ontvreemd. blTwee uit Sassenheim afkomstige personen hebben uit een tuin in onze gemeente een groote partij z.g. Kardinaalshoedjes ontvreemd. Toen de politie zich met de zaak bemoeide en de daders gevonden had, bleek het dat één van hen voor waardelijk veroordeeld was geweest voor hetzelfde feit. Aangezien de proeftijd nog niet om was, is hij gearresteerd en zal hij waarschijnlijk een dubbel portie moeten uitzitten. Wlnterlezingen Jeugdhuis. blDe jaarlijksclie lezingen door de Vereeni- ging voor Jeugdwerk in het Jeugdhuis te houden, zullen ditmaal een aanvang nemen op 15 October a.s. Eerste spreker zal zijn de heer Mr. Roel Houwink te Zeist, óver het onderwerp: „De dicht kunst der Protestantsche Jongeren". Voor meerdere bijzonderheden, ook over de komende lezingen, zie men de advertentie in dit nummer. Gegund. BlDe N.V. Hollandsche IJzeren Spoorweg Maatschappij te Utrecht heeft de uitvoering van een voetgangerstunnel met toegangen en een pompgebouwtje op het emplacement te Bloemendaal gegund aan den heer J. G. Steensma, aannemer te Lemmer voor een bedrag van f 17.750. Nieuwe wegwijzer. bl— Door invoering van het éénrichtingsverkeer wordt het verkeer op den Zeeweg te Overveen met bestemming naar Haarlem, enz. op het punt waar de Tetterodeweg van den Zeeweg afslaat, verplicht den Tetterodeweg te volgen. Aangezien ten Noorden van den spoorwegover gang op het punt waar de Tetterodeweg op dei Bloemendaalscheweg uitkomt, echter geen nadert aanwijzing aanwezig is, verkeert men aldaar ii twijfel omtrent de juiste te nemen richting. Vandaar dat de Koninklijke Nederlandsche Toe ristenbond A.N.W.B. besloten heeft op dit punt een wegwijzer te plaatsen. Burgemeester en Wet houders van Bloemendaal hebben daartoe hun gewaardeerde medewerking verleend door de ver eisclite toestemming te geven, alsmede door dr toezegging dat van gemeentewege voor kosteloozr plaatsing wordt zorggedragen. Opk de plaatsing van dezen wegwijzer is weer een voorbeeld van het vele en nuttige werk dat door den A.N.W.B. in het belang van het verkeei wordt verricht.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 2