1 11 Agenda. Predikbeurten. Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon. Gevolgen der depreciatie. Ingezonden. U is nooit te vroeg, maar steeds te laat HAARLEMSCHE Coöperatieve Diner-vereen. Prospectus op aanvrage Bloemendaal. STADSSCHO UWBURG. Zondagmiddag 2.15 uur: Kindermatinée Paul de Waart. Mickey Mouse. Zondag 18 October 8.15 uur. De Boer van Rijk- Ensemble: „Om de Ronde Tafel". Maandag 19 October 8 uur. Toonkunst. Buda- pester Strijkkwartet. Dinsdag 20 Oct. 8.15 uur. Jacob van Lennep. „Amor op Dwaalwegen". Donderdagmiddag 22 Oct. 2 uur. Nederl. Ver. voor Huisvrouwen. Tooneel- en voordrachtmiddag Mevr. Royaards. Woensdag 21 Oct. 8.15 uur. A'damsche Too- neelvereeniging. Den Heer en Mevr. Sèverin. Donderdag 22 October idem. Vrijdag 28 Oct. 8.15 uur. Geloof en Wetenschap. „Het Voorste Legioen." Rembrant Theater: „De Lokkende Stem" met Martha Eggert en Paul Hartman. Luxor-Theater: „De Muiterij op de Bounty", met Charles Laughton, Clark Gable en Ranchot Tone. Frans Hals-Theater: „De Vlucht voor het Nood lot" met Sylvia Sydney. Cinema Palace: „Leve de Vloot" met Ginger Ro gers en Fred Astaire. Spaarne Sound Theater: „Ik ben een dief" met Regardo Cortes en „De Veroveraar". BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. Bed. H. Avondmaal. N.m. 7 uur dezelfde. Donderdag n.m. 8 uur geb. „Maranatha", Ds. J. C. van Dijk. Bijbellezing. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ds. Joh. C. Brussaard. Voorber. H. A. Nederl. Protestantenbond, geen dienst. Vrije Kath. Kerk (Popellaan Kinheimpark) v.m. 10 uur Gezongen H. Mis. Predikatie van Priester Ko Borsten. Woensdag n.m. 8 uur Genezingsdienst en Lof. Zaterdag 24 Oct. v.m. 7.25 uur Gesproken H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Donderdag n.m. 8 uur dezelfde. Bijbellezing. AERDENH0UT. Vereen. Relig. Kring v.m. 10% uur Ds. H. A. C. Snethlage, Vrijz. Herv. pred. te Hillegersberg. SANTPOORT. Ned. Herv. Gem. Ned. Herv. Evang. v.m. 10 uur Ds. J. B. Oskamp, Hulpprediker, IJmuiden-Oost. Geref. Kerk (H.V.), v.m. 10 uur de heer K. v. d. Berg. N.m. 8 uur Ds. H. A. V. Hildering. Mededee- lingen over het Zendingswerk onder de Chineezen in Indië. ZANDV00RT. Geref. Kerk (H.V.) 10 uur, de heer A. C. Revyl. 5 uur, de heer Siem Visser. HAARLEM. Evang. Luth. Gem. v.m. 10% uur Ds. C. H. Brandt. Eglise Réformée Wallonne de Haarlem (Begijn hof), Dimanche 0 h. 15 Service des Enfants et de la jeunesse; 10 h. 30 Service et Sermon, Pasteur Krafft, 3e coll. pour la restauration 20 h. Service. Vendredit 23 Oct. a 20 h. Service. Pasteur Krafft. College tot Verbreiding van Spiritistische Begin selen (geb. „Theosophia", Nassaupl. 8.), v.m. 10% uur Wijdingsmorgen. Spr. de heer Offermans (inspiratie-medium). Toegang vrij. Onafhankelijke Religieuse Gemeenschap, gebouw De Nijverheid, v.m. 10% uur: A. R. de Jong uit Bussum: onderwerp „Hemelsehe Humor". 16742 Abas, L„ Prins Mauritslaan 123, Overveen. 17087 Boeltjes, R., „Unitas" (wettig gedeponeerd), Gummiwaren, Patent-geneesmiddelen, Ban dages, ënz., Zijlstraat 91. 23893 Centrale voor Werkloozenzorg Prot. Chr. Cursus tot opleiding voor huishoudelijke beroepen;. Jeugdherberg „Jan Gijzen", Jan Gijzenvaart, Haarlem. 11789 Drogisterij „De Instuif", Coornliertstr, 26 28685 Goijarts, W. E„ Crayenestersingel 39, Heemstede. 26688 Heidemann, Dr. Leo, Distellaan 9, Aer- denhout. 23890 Hirschfeld, Dr. W. K„ Hooge Duin- en Daalscheweg 22, Bloemendaal. 26608 Kant, A. W„ Zonnebloemlaan 34, Aer- denhout. 17815 Keur, H. E., Tandarts, spreekuur 13% 14% uur, tevens Dinsd. en Donderd. van 18%19% uur, Adriaan v. Ostadeplein 2, Heemstede. 16475 Lettinga, A., Mesdaglaan 9, Heemstede. 20487 Louwerse, J. J„ Zonnebloemlaan 21, Aerdenhout. 28713 Luyken, Fred., Muziekleeraar, pianist, Koediefslaan 12, Heemstede. 17812 Minkels, W. L., Barendsestraat 20, districts- vert. der Ned. Duitsche Vulcaniseerinr. te 22119 Moll van Charente, Ds. G. H., Predikant Ver. Vrijz. Herv. Haarlem „Blokland", Hooge Duin- en Daalscheweg 17, Bloe mendaal. Pol, H. v. d., Penn. Land. Fed. van Hei werkers in Nederland, Thorbeckestraat 76. Russ en Buys, Fa., Aannemers, Gasthuis singel 14 rood. Smid, H. J„ Handelsagent, Heemsteedsche Dreef 153, Heemstede. Stomps-Kuipers, Mevr. F., van Wiekevoort Crommelinstraat 22. Stam, E. J., Districtsbestuur v.d. Alg.Ned. Bouwarbeidersbond, Piet Heinstraat 7. Uyttenbroek, J., Stuyvesantstraat 83 zwart. Voerman, J., Vertegenwoordiger van de drukinktfabriek G. E. Habich's Söhne te Veckerhagen, Gaelstraat 16. Zwankhuizen, Fa. A., Modelvleeschhou- werij, Jansstraat 24. Nieuwe Aansluitingen Rijkstelefoon. „Barno" rijwielhandel, Zomervaart 150. Blankenstein, A„ Verkade's engros- en detailhandel, Turfmarkt 30. Bruin, K. de, Koopman, Nieuwe Weg 12, Zuid-Schalkwijk. Cramer, J. P., Rund- en Varkensslagerij, Kruisweg 37. Deutekom, A. van, Timmerman en aan nemer, J. C. van Oostzanenlaan 10, Heem stede. Eerste Nederlandsche Bank voor Financi- eele Waarden, Lange Veerstraat 14 rood. Gorter-Graauw, Mevr. C. G„ Franz Schu- bertlaan 25, Heemstede. Hoogenstraaten Conserven (G. Woud, Ver- tegenw.), Jordensstraat 17. Knop's Vleeschhouwerij, Rollandstraat 27. Kokke, W. A., Dahlialaan 32, Aerdenhout. Koning, C. de, Assurantiën, Jan Gijzen- kade 95. Reynders, D. J„ Jelgermastraat 12. Singer Dames Kapsalon, Marnixstraat 50. Verkes, firma, Garage, Stalling en Herstel plaats, Nagtzaamstraat 65. Voorde, A. v. d., Aannemer van hei-, grond-, beton- en bestratingswerken, Vijfhuizer- straat 17. 17174 16314 28691 23889 16445 22474 17046 16486 10172 17814 13367 17910 17819 10614 28719 16315 17912 26684 22437 17816 22352 17818 10462 Meening van de „Alkmaar Packet". Op de vraag: „Wat zijn de gevolgen van het verlaten van den gouden standaard voor het Nederlandsch bedrijfsleven, voor de vrachtvaart enz.", welke de Maasbode aan een aantal-Maa% schappijen heeft voorgelegd, antwoord de N.T. „Alkmaar Packet" als volgt: De N.V. Maatschappij „Alkmaar Packet" te Amsterdam acht het voor haar maatschappij van groot voordeel dat Nederland den gouden standaard heeft losgelaten. „Eenerzijds lijkt het ons,," zoo schrijft zij, „een voordeel wat betreft ons goederenvervoer. Het is ons reeds bekend, dat veel menschen die buitenlandsclie goederen koopen dit indertijd deden via Antwerpen, doch nu hetzelfde zullen doen via Amsterdam, daar de kosten aan dezen invoer verbonden nu vrijwel gelijk zullen zijn. Anderzijds lijkt het voor onze maatschappij zeer gunstig met het oog op het vreemdelingen verkeer. Door de lagere valuta n.l. zullen veel meer vreemdelingen ons land bezoeken, terwijl de Hollanders zelf hun vacantie meer in eigen land zullen doorbrengen. Het is alleen helaas jammer, dat deze verlating van den gouden standaard niet vóór het zomerseizoen is ge komen. Op uw vraag of wij het gewenscht vinden den gulden spoedig in een vaste verhouding ten opzichte van het pond sterling (of van het goud hadden wij gevraagdRed. Msb.) te brengen, kunnen wij antwoorden, dat het ook ons zeer gewenscht voorkomt. Wil men tot verlaging van invoerrechten en opheffing van contingenteerings- maatregeelen geraken, zoodat uiteindelijk het vrijhandel systeem weer door verschillende landen zal worden ingevoerd, dan is o.i. een monetaire basis noodzakelijk, daar dit de grondslag behoort te zijn van de internationale samenleving in het handelsverkeer. Het heeft ons indertijd reeds gespeten, dat Nederland met de devaluatie van het pond sterling niet mede gedevalueerd heeft, maar dat onze regeering in plaats van den gulden, den heer Vissering heeft laten vallen, want wij zijn van mee ning dat de landen die indertijd met het pond sterling zijn gedevalueerd, hiervan groot voordeel hebben geplukt, welk voordeel ons jarenlang is onthouden." „HET BROKKEN HUIS". Donkere Spaarne 34. Tel. 23676. Het bestuur van het Brokkenhuis kan met blijdschap mededeelen, dat het beroep op de in gezetenen van Haarlem en Omstreken, onlangs in dit blad gedaan, om gedragen kleeding, schoei sel, beddegoed, etc. gelukkig niet te vergeefs is geweest. Velen gaven hieraan gehoor, door een briefkaartje te zenden aan bovengenoemd adres, of ons telefoonnummer 23676 op te bellen, met de mededeeling, dat er het een en ander kon worden gehaald, om zoodoende een steentje bij te kunnen dragen tot leniging van den nood, die in vele gezinnen weder schrikbarend hoog is ge stegen. Gebrek aan warme kleeding, schoeisel, dekking en beddegoed treft men aan in tal van gezinnen, die jaar in jaar uit van een kleine ondersteuning moesten leven. Middelen om zelfs maar het ge ringste aan te schaffen ontbreken ten eenenmale, zoodat een beroep wordt gedaan op de Instel lingen van Weldadigheid, vooral nu het tegen den winter loopt. Aangezien er dagelijks nog tal van aanvragen om hulp binnenkomen, hoopt het bestuur op de sympathie en offervaardigheid van allen te mogen rekenen, die met het lot van bovenge schetste gezinnen begaan zijn. Laat een ieder zijn garderobe nog eens ter dege nagaan of er niet iets is, dat niet meer wordt gebruikt, dus opgeruimd kan worden. Het be stuur zorgt, dat het komt, daar, waar de hulp het meest noodig is. Doordat nog tal van ge zinnen, zelfs met een groot aantal jonge kinderen, niet in het bezit zijn van een kachel, hopen wij spoedig ook hieraan geholpen te worden. Ook financieele bijdragen zullen dankbaar worden aanvaard, daar deze speciaal bestemd zullen worden voor aankoop van ondergoederen.Het postgironummer van de vereeniging „Het Brok kenhuis" is 147245. De laatste 3 weken werd in vriendelijken dank ontvangen: van mevr. M. eenige kleeding; van Dr. E. S. ledikanten en matrassen; van den heer De J. een haard; van mevr. O. eenige kleeding; van mevr. S. kinderkleeren en schoeisel; van mevr. de Wed. H. meisjeskleeren en schoenenvan mevr. V. een fornuis; van mevr. H. kinderkleedingvan mevr. T. kleeding; van den heer K. eenige klee ding; van Jhr. R. diverse voorwerpen en kleeding; van mevr. O. een kachel en een petroleum kachel; van den heer B. een springbak; van mevr. O. L. kleeding en speelgoed; van den heer v. d. H. diverse kleedingstukken; van mevr. v. d. H. schoenen en kleeding; van mevr. T. doos met goed; van den heer N. vele goederen; van mevr. C. eenige goederen; van mevr. H. houten ledikant met stroomatrassen; van mevr. G. kindergoed; van mevr. T. v. A. R„ Heemstede pakje goed; van mevr. v. H., Aerdenhout groote kachel; :3y de fa. K. schoenen en kleedingvan mevr. M. ■Vrntj.' diverse kleeding;" Van mevr. K. winterjas en colbertjasje; van Ds. M. een doos met goed; van mevr. B. een waschtafeltje en diversen; van mevr. H. T., Overveen, petroleumstel en kleeding; van mevr. S„ Heemstede, 2 persoons springbak en schoenen; van mevr. v. G. eenige kleeding; van mevr. S., Bloemendaal, een kamerscherm; van mevr. P., Overveen een kinderstoel; van mevr. v. d. M„ Bloemendaal. doos met goed; van den heer L. divan en kleeding etc.; van den heer H. Overveen, 3 tuinstoelen en 2 keuken stoelen; van mevr. B., Heemstede een kachel; van mevr. v. H„ Heemstede, eenige kleeding; van de fa. K. eenige matrassen; van mevr. Ten H. d. L., Aerdenhout, eenige kleeding; van mevr. V., Bloemendaal, dameskleeding en schoeisel; van de firma v. O. een fornuis en gasoventje; van mevr. Wed. v. T. W. een kapokmatras en een deken; van mevr. W. eenig heerengoed; van new. V. te Velsen, eenige kleedingvan mevr. H. te Heemstede, goederen; van mevr. v. d. P., Bloemendaal, een ledikant met stroomatrassen; van mevr. v. O., Aerdenhout, diverse voorwerpen en kleeding; van den heer S„ Heemstede, gasstel met tafeltje; van mevr. P. T. doos met kleeren; van mevr. R., Bentveld, goederen; van mevr. T., Bloemendaal, diverse voorwerpen; van Haarl. Jachtclub, heeren- en kinderkleeding; van Dr. G. diverse kleeding. Ten slotte wordt medegedeeld, dat de goederen, na ontvangst van een berichtje, ten spoedigste aan huis worden afgehaald. Het Bestuur van het Brokkenhuis: A. v. MARSELIS HARTSINCK, President. P. J. MULDER, Secr.-penningmeester. 0 Vacature Bornwaterschool. blVoor de vacature van onderwijzer aan de Bornwaterschool hebben zich 55 sollicitanten aangemeld. Als U het eerder geweten had, was U reeds lang aardappel-cliënt van ons geweest!! FIJNE DUINAARDAPPELEN (voor winterprovisie)per H.L. f 3.in kistjes van 25 K.G. f 1.25, zakjes van 5 K.G. 30 et. ZEEUWSCHE BONTENper H.L. f 3.10, 5 25 et- BLAUWENf 3.10, 5 25 ct. EIGENHEIMERSt 2.50, 5 25 ct. Mr. Cornelisstraat 40, Kieverpark Tel. 15014 Bewaar de papieren zakken. 50 stuks geven recht op een goed gevulde FRUITSCHAAL Wij kunnen door onzen grooten gezamenlljken inkoop U zoo voordeelig bedienen; de kwaliteit is U bekend, zoo nietprobeer nog heden! Bakenessergracht 27 - Tel. 14393 Diner THUISBEZORGD f 0.90, met soep of toespijs f 0.15 meer Geen extra bezorgloon Gebruik van uitsluitend natuur boter, le soort duinaardappelen en verder de beste grondstoffen. GEEN LIDMAATSCHAP GEEN OMZETBELASTING Jeugd-Luchtvaartclub. blMen schrijft ons: Het doel van de Jeugd- Luchtvaart-Club (afdeeling van de Kon. Ned. Ver. voor Luciitvaart) is: de belangstelling van de Nederlandsche jeugd op te wekken, aan te wakkeren en in goede banen te leiden. Dit wordt bevorderd door: het actief deelnemen aan wedstrijden met modellen, welke de leden zelf gebouwd en beproefd hebben; het houden van lezingen, filmvoorstellingen en het maken van excursies; Jiet deelnemen aan tentoon stellingen en het verspreiden van doeltreffende luchtvaartlectuur. Het secretariaat is gevestigd Berkenlaan 10, Bloemendaal. Deze club beschikt over een schitterend vliegveld en een bouwlokaal. Zij heeft ook voor dit winterseizoen een uitgebreid en veelbelovend programma samengesteld. „Het Witte Kruis". blDe afd. Bloemendaal van de N. H. Vereen „Het Witte Kruis" houdt een ledenvergade ring op Woensdag 21 October in hotel Vreeburg te Bloemendaal. De agenda bevat o.a. benoeming van een afgevaardigde ter algemeene vergadering met behandeling van den beschrijvingsbrief; benoeming van een lid van de Commissie voor Wijkver pleging (vacature mevr. Komtervan der Mey), aanbieding van de begrooting en benoeming van de Commissie tot nazien van de rekening over 1936. Aanbesteding. blDe N.V. Bat. Import Mij., verkoopkantoor' van „Koninklijke-Sheli" producten, te 's Graven- hage, heeft heden aanbesteed het houwen van een benzinelaadstation c.a. op een terrein gelegen aan den Heerenweg hoek Kerklaan, te Heemstede. Laagste inschrijver was M. J. Meuleman te Heemstede voor f 4700. Opening zangseizoen „Volkszang". bl- Dinsdag j.l. is de afdeeling Bloemendaal van de Nederlandsche Vereeniging voor Volks zang weer begonnen met hare wekelijksehe zang avonden. Wegens noodzakelijke afwezigheid van den voorzitter, den heer D. Kuiper, opende de heer A. Kranenburg, secretaris der afdeeling, dezen avond met een woord van welkom tot de aanwezigen, in het bijzonder de nieuwe leden en den leider, den heer De Nobel; de heer Kranen burg sprak de hoop uit, dat het komende seizoen wederom een vruchtbare propaganda voor Volks zang mocht worden. Hierna kreeg de heer De Nobel de leiding, die de aanwezigen opwekte tot het zingen van onze mooie volksliederen; spr. gevoelde het als een behoefte in verband met de verblijdende gebeur tenissen in ons Vorstenhuis, den avond te openen met het zingen van het Wilhelmus, waarna het „Wilt heden nu treden" en eenige mooie Valerius' liederen volgden, om langzaam aan in een vroolijk programma te eindigen. De Volkszangers hadden, zooals altijd, er weer vlug de goede stemming in. Het was een mooie avond voor Volkszang, zooals we dat bij den heer De Nobel gewend zijn. 0 Najaarskampvuur „De Kennemer Padvinders". blZaterdagavond werd het groote najaars kampvuur van de Kannemer Padvinders, afdeeling Haarlem van de vereeniging „De Nederlandsche Padvinders", gehouden op het landgoed „Wild hoef", alhier. Was het tot dusver gewoonte het kampvuur te houden op Duinvliet te Overveen, door den sterken groei der Padvindersbeweging moest naar een ander terrein worden omgezien, waartoe thans „Wildhoef" gekozen werd. De padvinders verzamelden zich te half 7 in het Kenaupark te Haarlem; van daar ging het langs Verspronekweg, Juiianalaan en Bloemen- daalscheweg onder tromgeroffel naar Wildhoef. Hopman Beekes leidde den stoet. Rond den vijver verzamelden zich wel 500 pad vinders, uit Haarlem, Bloemendaal, Halfweg, Hoofddorp, IJmuiden, Heemstede enz. Hopman M. C. de Jong verrichtte de traditio- neele symbolische daad door het najaarskamp vuur te ontsteken met het laatst overgebleven hout van het vorig kampvuur, waarop het pad vinderslied volgde. I)ra sloegen de vlammen om hoog, telkens gevoed door nieuw aangedragen brandstof, terwijl dan een aanvang gemaakt werd met een gevarieerd programma, dat tot half tien de padvinders bijeen hield. 0- De Spoorwegtunnel. bl— De heer J. G. Steensma te Lemmer, aan wien door de N.V. Holl. IJ.S.M. te Utrecht is op gedragen het maken van een voetgangerstunnel met toegangen en een pompgebouwtje op hot stationscmpiacement alhier, voor een bedrag van f 27.750.heeft bereids een aanvang net de werkzaamheden gemaakt.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 11