CHIEF WHIP SPORT EN SPEL. VAN DER GRAAF&Co.f HANDELSBELANGEN" MICA-CAMPAGNE. ,v. DANKBETUIGING. LAAT U GEEN SPROOKJES VERTELLEN OVER HET STROOMVERBRUIK VAN EEN RADIO-TOESTEL, WIE REKENEN KAN KOMT TOT EEN UITERST KLEINEN KOSTPRIJS Voetbalvereeniging B.V.C. Bloemendaal. In ieder beroep prefereert iedereen de beste sigaret voor ieders gezondheid- OOK MET KURK MONDSTUK Tooneel. 1 iiimr Wanneer men U zwart op wit geeft, dat de kosten der radiodistributie in de meeste gevallen kleiner zijn dan het stroomverbruik van een eigen toestel, is het verstandig eens bij het gemeentelijke electriciteitsbedrijf te informeeren. Daar zal men U wel wat anders vertellen. Een ERRES toestel kost, behoudens het minimale stroomverbruik, de eerste twee of drie jaar in 98 van de 100 gevallen TOTAAL NIETS. Vraagt demonstratie bij TAMMER, onafhankelijk radiohandelaar, Kleverlaan 176, Haarlem, Telefoon 14753 en Bloemendaalscheweg 119, Telefoon 23937. Onder deze rubriek willen wij de vereenigingen uit onze gemeente, die sport of spel, hetzij voetbal, korfbal, schaak- of damsport, gymnastiek of welke tak van sport ook, beoefenen, gaarne gelegenheid geven hun officieele mededeelingen te doen opnemen. Behoudens bijzondere omstandigheden, verwachten wij copie voor deze rubriek gaarne des Woensdags vóór 12 uur in ons bezit. Redactie Bloem. Weekblad. Sportingclub „The Haarlem Boys". Opgericht: 22 Mei 1914. Algemeen secretariaat: H. Spierdijk, Leidsclie- plein 51. Secretariaat KorfbalP. Uljee, Amsterdamstr. 76. Zondag j.l. heeft T. TI.B. na een goeden en spannenden wedstrijd de overwinning aan S.D.W. moeten laten, waardoor zij een onverdiende nederlaag kreeg. De oorzaak daarvan lag bij de achterhoede: de keeper had eenige doelpunten kunnen voorkomen en ook het verband tusschen linksback en halfspeler was zoek, waarvan de rechtsbuiten van S.D.W., een zeer goede en tactische speler, gebruik maakte, om steeds groote verwarringen voor het T.H.B.-doel te stichten en met succes. Ongeveer zeven minuten voor het einde was de stand 53 voor S.D.W. De Boys kwamen nu geducht opzetten en zoowaar, het gelukte hun om den stand gelijk te maken (55). In de allerlaatste minuut werd echter de snelle rechtsbuiten vrijgelaten en onhoudbaar bezorgde hij S.D.W. de overwinning. O.a. miste T.H.B. nog strafschoppen. De andere wedstrijden werden gestaakt wegens het slechte weer. Het T.H.B.-adsp.-elftal maakte Swastika b, die een keeper in het doel had staan, van de lengte van Van Male, met 130 in. Goed zoo Boys! Het B.-elftal speelde 21 Oct. j.l. tegen O.H.C.- trappers en verloren met 62. De O.H.C.-trappers kwamen met het volgende elftal in het veld: Ferwerda Teekenaartje Castor Moppie Roode Wolk Slimmerik Bakkertje Pollux Midvoor Flippie Flink Keeper- tje Voor Zondag 1 Nov. a.s. te spelen wedstrijden: T.H.B. I vrij. T.H.B. II gaat bij H.F.C. 4 op bezoek, een niet te onderschatten tegenstander. Maar er kan gewonnen worden, als er van begin tot einde toe gewerkt wordt. Doe je best, Boys! T.H.B. 3 krijgt bezoek van H.S.N., en die zal de doelpunten van de Boys niet kunnen stuiten. Zal dan ook met een nederlaag naar huis worden gezonden Ook T.H.B. 4 krijgt bezoek en wel van Brederode 2. Kom Boys, dit is de kans om de eerste over winning te behalen en de onderste plaats door Brederode te laten innemen. T.H.B. 5 gaat naar Kemphaan 2. Het zijn twee gelijke tegenstanders en het resultaat zal wel een puntenverdeeling zijn. Al deze wedstrijden worden om 10 uur gespeeld. Zaterdag 31 Oct. speelt T.H.B.-adsp. tegen Zee meeuwen adsp. Dit kan, als er zoo gespeeld wordt als tegen Swastika, zeker gewonnen worden. Deze wedstrijd wordt om 2.30 op het T.H.B.- terrein gespeeld. Korfbal. Voor Zondag 1 Nov. zijn twee belangrijke korfbalwedstrijden vastgesteld. T.H.B. 1 krijgt om 2 uur het ongeslagen D.T.V. 2 op bezoek. Kom Boys, laat de nederlaag tegen Haar lem jullie niet ontmoedigen. Als er zoo gespeeld wordt als tegen A'mum, dan kunnen de punten hier blijven en blijven jullie meteen in de running. Zoo niet, dan zal de bovenste plaats D.T.V. niet meer kunnen ontgaan. Dus Boys, doe je plicht en houd de groen-witte kleuren hoog. Ook het 2e kan 's morgens op een zwaren wed strijd rekenen tegen Aurora 3. Maar er zal beter gewerkt moeten worden dan tegen AU Beady 2, om succes te kunnen behalen. Dus Boys, doe je best om Aurora met een nederlaag naar huis te sturen. Het 3e is vrij. Komt U eens kijken naar een van deze korfbal wedstrijden C.K. Korfbal „Sport Vereent". Bloemendaal-Santpoort. Secretariaat: Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort. Gespeeld Zaterdag 24 Oct.S.V.Aurora (adsp.) 70; Zondag 25 Oct.: Hercules 2S.V. 1. Andere wedstrijden niet doorgegaan. Te spelen: Zondag I Nov. S.V. 1-Swift 2 (2uur.) voor de H.K.B.-twaalftallen zie Nov.-programma van den Bond. Aangenomen als leden: de heer en mevr. Klaver Budding. En als adspirant,: Jan Kruyt. Voorgesteld door den secretaris als donatrice: Bep Lobbes, Dr. Leydsstraat 10, Haarlem (N.); als lid door den voorzitter en S. Ritburg: Frederik Bakker, Nareissenstraat 19, Santpoort. ij! Bridgeclub „Santpoort". Secretariaat: Bruno Klauwersstraat 5, Santpoort. In haar speellokaal „Hotel Zomerzorg" te Bloemendaal, hield bovengenoemde club haar jaarlijksche Ledenvergadering. Het geheele Bestuur werd herkozen. A.s. Dinsdag heeft het eerste treffen voor de competitie plaats en wel tegen de Kennemers te Santpoort (dorp) in haar lokaal aan de Wüs- De Bock in het Ned. Elftal. Voor a.s. Zondag is het eompetitierad, wat de meeste Bloemendaal-elftallen betreft, stilgezet. Op dien dag zullen velen het debuut van den Bloemendaalmiddenvoor De Bock kunnen aan schouwen als rechtsbinnen van het Ned. elftal, dat spelen moet tegen het vertegenwoordigend elftal van Noorwegen. Zijn verkiezing als internationaal heeft vrij veel stof doen opwaaien, vooral in Amsterdam- selie kringen. De meeste groote bladen in Am sterdam, die vrij geregeld optraden als promotor voor de verkiezing van den A.F.C.'er Lungen, konden hun spijt over diens niet-verkiezen nauwe lijks onderdrukken, toen De Bock uitverkorene bleek. Deze manier van schrijven achten wij ook de voornaamste oorzaak van het onaangename verloop van den wedstrijd Bloemendaal versus A.F.C. Immers bij de A.F.C.'ers was een rivaliteit ontstaan,zoo onbehoorlijk, dat de normale grènzen van sportiviteit -verre werden overschreden. Zij zouden hun supporters laten zien, dat niet De Boek, doch Lungen veel eer voor verkiezing in aanmerking kwam. De Bock werd dan ook danig op de huid gezeten en mocht zich „verheugen" gedurende 2 maal 45 minuten in een extra be waking, bestaande uit een lijfwacht van 3 a 4 A.F.C.'ers, wier werk alleen bestond, op zoo'n zware wijze te „voetballen", dat De Boek zoo spoedig mogelijk uit de circulatie zou moeten worden genomen. Hetgeen echter volkomen mis lukte. Wel moesten Leemhuis en v. d. Bijl zich laten vervangen, daar zij door de unfaire manier van spelen op minder dan halve kracht figureer den. Leemhuis was er aanvankelijk niet zoo best aan toe, doch men deelde ons mede, dat hij na een maand van volkomen rust weer de oude zal zijn, hetgeen wij van ganscher harte van dezen fairen speler hopen. Hoewel het niet onze gewoonte is, de toch al moeilijke taak der arbiters, te becritiseeren, moet het ons van het hart geconstateerd te hebben, dat de fluitist van gepasseerden Zondag, öf niet op de hoogte was van de spelregels, öf van tijd tot tijd zijn gezichtsvermogen zeer verduisterd werd en wel speciaal wanneer de A.F.C.-achter hoede haar levensgevaarlijke attaques uitvoer^. Eenmaal in het A.F.C.-doelgebied werd De Bock op zoo'n ruwe wijze besprongen, dat de meest veTstokte A.F.C.-chauvinist er hevig van ont stelde. Een strafschop was ai het minste, meende men. En de geheele tribune was ook deze over tuiging toegedaan, zoodat de spanning zoo groot was, dat men als het ware, vergat adem te halen. De val van de bekende speld zou zelfs als een donderslag geklonken hebben. De arbiter deed alsof hij niets bemerkte en zag daarna ook eenige geheide buitenspelgevallen over het hoofd. Toen het eindsignaal klonk, waren allen blij er nog zoo goed afgekomen te zijn. De tegenstander had. zijn doel bereikt en de overwinning behaald echter op een wijze, die grooten twijfel overliet op de vraag, wie nu de sterkste was van beide ploegen. Intussclien voor a.s. Zondag hopen we allen, dat De Bock zich in de betrekkelijke nieuwe om geving zal thuis gevoelen, en dit zal laten blijken door het spelen van een uitstekenden wedstrijd, waardoor hij een aanzienlijk deel zal bijdragen tot het behalen van de overwinning. Bloemendaalsche Schaakclub. Woensdag 21 Oct. j.l. heeft een vriendschappelijke ontmoeting plaats gehad tusschen de Bloemen daalsche Schaakclub en de Schaakclub „Benne- broek" in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan. De 13 Bennebroekers vonden een combinatie van spelers uit de competitiegroepen II, III en IV van „Bloemendaal" tegenover zich. Op verzoek van de gasten namen geen spelers van groep I aan den wedstrijd deel. De Bloemendalers wonnen met 8% De volledige uitslag luidt: Bloemendaal. Bennebroek. J. Vermeer—P. L. v. Andel 0 1 A. J. de VriesJ. Lekkerkerker 1 -0 E. M. PronkJ. Lagendijk 0 1 A. v. d. Werff Sr.A. Lagendijk 1 0 J. de VriesW. Lagendijk 0 1 P. RotteveelH. de Wit 1 0 W. F. Cramer-A. de Vries 1 0 R. J. PlompH. Schöter 1 0 J. H. WijnmalenA. Oosthoek 1 0 J. Hofland Jr.S. v. d. Moore 1 0 A. HofmanAd. Brouwer H. MeijA. Enthoven1 0 T. KoutB. Enthoven0 1 8/44% In November vangt de competitie van den Noord-Hollandschen Schaakbond aan. Hiervoor spelen Woensdag 4 November Bloemendaal I en Bloemendaal III beide een thuiswedstrijd, resp. tegen Heemstede I en Haarlem III. Bloemendaal IV speelt Donderdag 5 November een uitwedstrijd tegen De Rochade III en Woensdag 11 November gaat Bloemendaal II een uitwedstrijd spelen tegen Zandvoort II. Bloemendaalsche Jeugd Luchivaartclub. Goed nieuws. Zooals in het vorig bericht vermeld stond, beschikt de Bloemendaalsche Jeugd-Luchtvaart- club van de Kon. Ned. Vereen, v. Luchtvaart over een vliegterrein. Alvorens het zoover gekomen is, moest een periode van drie jaar verloopen. In 1934 heeft de club (toen nog „Haarlemsehe Zweefvliegclub") van een particulier de toezegging gekregen van een mooi terrein in Overveen. Door verschillende omstandigheden kon dit echter geen doorgang vinden. Sinds 1935 is het ledental sterk toegenomen. De ijverige secretaris, John Goes, heeft enkele weken geleden van de Amsterdamsche Water leiding een groot terrein van zeven vierk. K.M. toegezegd gekregen. Dat dit door de leden met enthousiasme is begroet, valt te begrijpen, want modellen bouwen zonder dat er gelegenheid is, deze te beproeven, werkt niet stimuleerend. Het terrein wordt eerdaags met groote modellen- wedstrijden officieel in gebruik genomen, wat een groote gebeurtenis voor het vlieg-enthousiaste publiek van Bloemendaal en omgeving belooft te worden. Modellenbouwers, weest paraat en laat U tijdig als deelnemer inschrijven bij John Goes, Berkenlaan 10. Bloemendalers dingt mede naar de schitterende prijzen, die beschikbaar gesteld worden. Nadere bijzonderheden worden spoedig bekend gemaakt. BOY VAN DEUTEKOM Koninginneweg 85, Haarlem (Z.). „Wederzijdsch Huwelijksbedrog", door Pieter Langendijk, bij het Ensemble Jan Musch (regie Jan Musch). Langendijk heeft met Molière gemeen, dat hij op piquante wijze eenige der meest voorkomende menschelijke zwakheden weet te hekelen. Zooals Molière in ,,1'Avare" de gierigheid gispte, in „Tartuffe" de huichelarij, zoo doet Langendijk zulks in het bovengerioemde blijspel met de hoovaardij van een leegbuideligen jonker, die om een bekoorlijke juffer te winnen op zijne rijk dommen en bezittingen snoefde. Zijn dwaze knecht Jan staat hem bij en geeft zich uit voor zijnen vriend, eenen baron. Char lotte, het voorwerp der min is ook 'n kale joffer, maar doet eveneens alsof zij zeer rijk is, bijge staan door haar kamenier. Dat dit alles tot aardige verwikkelingen aan leiding geeft, totdat alles ontmaskerd is, spreekt vanzelf. Werd zoo'n spel niet met de noodige vaart gespeeld, dan zou het niet zoo aardig zijn, maar je moet nu juist Musch hebben om van Jan, de knecht, een levend kluchtig mensch te maken vol grollen en fratsen en Hamburger om zoo'n pochen- den jonker te geven en van Jeanne van Rijn voor een „struische" kamenierster „om zoo rauw in te bijten", zei mijn achterbuurman, die zich rijk gespeculeerd heeft op de Beurs (er waren krachtens kleeding en manieren veel van dat soort in de zaal; zij maken trouwens heel Am sterdam onveilig). Maar ook nog 'n pluimpje voor de sierlijke Charlotte van Mary Musch-Smithuijsen en voor de regie van Jan Musch. Ik noem nog v. d. Poll en mevrouw v. d. Poll in enkele kleinere rollen. „Straatmuzikanten", door P. Schurck en Hans Sassman bij het Ensemble Bouber (regie Bouber). Het ensemble Bouber is ons Volkstooneel bij uitnemendheid en meestal is Bouber behalve één der hoofdvertolkers, de knappe, technisch goed onderlegde schrijver van menige goede volksschets. Ik heb een wettig vermoeden, dat hij ook in dit stuk de vaardige sehrijvershand heeft gehad. Stellig heeft hij het stuk ver-Amsterdamd. Het gaat om den straatmuzikant Frans Leunk (Harry Boda), een lustigen, lichtzinnigen muzi kant, die v erliefd was op de aardige huishoudster bij de drie muzikanten (Annie Verhulst), maar Frans heeft nu een oogje op de listige, niet zeer gunstige buurvrouw Katrien (Beppie Boda). Maar al gauw heeft hij ook van haar genoeg en trekt de wijde wereld in, ofschoon hij vader worden moet van het kind van de huishoudster. Beurtelings bieden de kameraden, de goed moedige Frits Spittel (Bouber) en de iet-wat August de Domme-achtige Emil Dikkop (Geza Weisz) haar hart, hand en vaderschap, maar zij wijst ze af. Nu heeft Dikkop op straat een kostbaar juweel gevonden en de drie muzikanten willen goede sier daarmee maken, maar de buis houdster weet dit plan te verijdelen dstor het naar de politie terug te brengen. De huishoudster krijgt ten slotte Frans. De muzikanten werden werkelijk geestig en met menschelijkheid gespeeld door de drie tus schen haakjes genoemde acteurs en Annie Ver hulst was uitstekend en warm de goedgezinde huishoudster. Ook Beppie Boda de booze buur vrouw. EDMOND VISSER. Handels-Informaties Incasseeren van Achterstallige Koopmansvorde- ringen met verze kering tegen ge rechtskosten Credietbescher- mingsdiensten Ontwerpen en de- poneeren van Han delsmerken weekblad II Amstelstr. 14-18, Amsterdam-C. Telefoon 32000 6 lijnen Hiermede betuigen wij het geachte publiek van onze gemeente hartelijk dank voor de waarlijk schitterende medewerking gedurende de veertien dagen der MICA-CAMPAGNE. Het heeft verre de verwachtingen der Commissie overtroffen. Duizenden Micatjes zijn er meer uitgegeven dan door ons was berekend. Wij kunnen dan ook gerust zeggen dat deze Campagne volkomen is geslaagd. Voor een volgend maal mogen wij wel weer op U rekenen? Nogmaals dank! DE COMMISSIE VOOR DE MICA-CAMPAGNE. In een hedenavond door de jury te houden vergadering worden de plaatselijke prijswinnaars uit de vele honderden inzenders vastgesteld. De winnaars ontvangen schriftelijk bericht. In het volgend nummer van „Het Bloemendaalsch Weekblad" wordt de volledige lijst gepubliceerd. De uitslag van de landelijke prijzen wordt nader bekend gemaakt. >T-;

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 3