J.P.YAN BEEM 2 BERT G. VAN HAARLEM Bloemendaal. 1 VEREENIGING DER NOTARISSEN TE HAARLEM K e e r e n Veranderen Gediplomeerd Coupeur A. G. G. M. GIORGIS 8, Zn. Burgerlijke Stand. Predikbeurten. Accountant, Belasting-Expert-Consulent (Lid N. G. v. A.) Alle Accountantswerkzaamheden. Gespecialiseerde Afdeeling Belastingzaken". Adviseerend Bedrijfseconoom. 4 Wulverderlaan 4, Telefoon 239, Santpoort-Dorp Buurtvereeniging ,,RampIaankwartier" blDe onlangs opgerichte Buurtvereeniging „Ramplaankwartier" kwam in hotel „Roozen- daal" m ledenvergadering bijeen. De voorzitter van het voorloopig bestuur, de heer J. F. Koning, memoreerde in zijn openings woord, dat de vereeniging na 23 September met 36 leden te zijn opgericht, thans reeds 165 leden telt. Het aantal gezinnen, dat in het Ramplaan kwartier woont, bedraagt echter 600, zoodat er nog gelegenheid te over is om het ledenaantal te vergrooten. Het voorloopig bestuur heeft reeds getracht een bibliotheek te krijgen; er bestaat heel veel kans, dat een filiaal van de Stadsbibliotheek te Haarlem gevestigd wordt in het Ramplaan kwartier. Een clublokaal, een St. Nicolaasfeest e.d. staan op het programma, doch daarvoor moet eerst pecunia komen. Overleg is gepleegd met het het bestuur van de woningbouwvereen. Bloemen daal, dat een mooi gebouwtje aan de Tuindorp- laan heeft en het bestuur heeft goede hoop, dat de beraadslagingen succes hebben. Het concept statuten en huishoudelijk regle ment werd na verschillende besprekingen, met enkele wijzigingen goedgekeurd. In het definitief bestuur werden hierna ge kozen de heeren J. F. Koning, voorzitter; D. C. Reijgwart, secretaris; J. W. Duisenberg, pen ningmeester; mevr. M. Linck, de heeren H. P. B. van der Ham, H. S. Uyekruijer en W. G. Schwartz. In de kascommissie werden verkozen de heeren N. Delleman, J. F. II. Prusehen en C. Stroo- snijder; tot plaatsvervangende leden de heeren H. Koopman, J. H. Kuling en Th. Sinderam. Den heer Kuling, die een werkzaam aandeel in het voorloopig bestuur had, doch zich voor het definitieve niet beschikbaar stelde, werd de dank der vergadering gebracht. Koperen Jubileum van de Vrijwillige Brandweer. blIn hotel „Rozendaal" heeft de Bloemen- daalsche Vrijwillige Brandweer Vrijdagavond haar 12 %-jarig bestaan in een intieme bijeenkomst herdacht. De heer J. Meeuwig, commandant der V. B., hield bij deze herdenking een rede, waarin hij de manschappen namens den staf dank bracht voor de in het belang der gemeenschap volbrachte taak. Den heer Van Schooten, die van de oprichting af zijn krachten aan de vereeniging heeft ge geven, werd hulde gebracht. De groote werkkracht en ijver van den voor zitter werd belicht door den heer H. J. Eichhorn, die den wensch uitsprak dat de Brandweer zich nog lang in het bezit van haar voorzitter mag verheugen. De Brandweer bleef hierna nog eenigen tijd gezellig bijeen. In een feestelijke samenkomst met de dames der brandweerlieden, is het koperen jubileum voorts Dinsdagavond j.l. herdacht. Nadat de Voorzitter de heer Meeuwig de gebeurtenissen der V.B. had gememoreerd, werd de leiding van den avond over gedragen aan den humorist-conferencier Jack Tunny, die de spuitgasten gezellig bezig hield, aan gevuld met het optreden van de Vier Jordaan- zangers, Vasila Karnow op zijn Russisch instru ment en een xylophonist. ,,The Rhythme Kiddies" zorgden voor den vroolijk stukje muziek. Bloemenmagazijn ,,'t Blommeke". blWoensdag j.l. heeft de heer A. G. van Velzen het bloemenmagazijn ,,'t Blommeke" aan den Bloemendaalscheweg 267 geopend. De heer Van Velzen is de eigenaar van de kweekerij, die denzelfden naam draagt als het thans geopende bloemenmagazijn; de kweek- producten, die in den vervolge in den winkel verkocht zullen worden, zijn alle voortbrengselen van de eigen kweekerij, waardoor kwaliteit is gewaarborgd. Een ervaren bindster, die in de zaak de clientèle bedient, zorgt voor de goede rangschikking der bloemen. Bovendien heeft de heer Van Velzen de beschikking over een groote collectie vazen van kunstglas, modern aardewerk, bloempotten, enz., zoodat de orders keurig en compleet afgeleverd kunnen worden. Het interieur maakte een gezelligen indruk. Examens. bl— Mej. G. Roozen te Overveen slaagde voor het examen apothekersassistente. Nationaal Huwelijksgeschenk Prinses Juliana. blDe volgende personen hebben op uitnoo- diging van den burgemeester zitting genomen in het Bloemendaalsche Comité tot het bijeen brengen van gelden voor een nationaal huwelijks geschenk aan Prinses Juliana (in dit comité is opgenomen de commissie die met hetzelfde doel bij het „Centraal Oranje Comité Bloemendaal" in voorbereiding was): J. Bal, Jhr. W. Ph. Barnaart, Dr. J. D. Bierens de Haan, J. A. C. Bleeker, C. M. Boelhouwer, G. D. W. Boissevain, J. Th. Bornwater, Mr. A. Bos, J. A. Boskamp, Ds. J. C. Brussaard, C. J, Bruijn, G. H. Bührmann, A. E. H. Baronesse van Dedem-Zubli, Ds. J. C. van Dijk, mevr. N. Dyse- rinck-Van Gilse van der Pals, Mr. A. J. Enschedé, II. E. Everard, C. J. de Groot, F. C. H. Harmens, E. Baron van Heerdt tot Eversberg, H. Heerkens Thijssen, A. Hiemstra, H. Ilogenbirk, S. Huy- nink, II. D. G. A. Immink, H. W. van Kempen, mej. A. Koopman, II. Kraetzer, G. Kraus, Prof. Dr. H. H. Kuijper, Prof. Mr. P. A. J. Losecaat Vermeer, W. van der Mandele, H. Meinesz, G A. van der Meij, Pastoor G. van Niekerk, J. van Oldenborgh, A. J. Prinsenberg, W. Pronk, Jhr, G. C. Quarles van Ufford, S. P. Rijnierse, T. K. Roosjen, W. Scheepstra, H. M. Schieferdecker, H. Smidt van Gelder, mej. Y. J. M. Steijns, Douairière Jhr. Mr. E. H. E. Teding van Berk- hout-Ca:nerling Helmolt, Mr. F. J. D. Theijse, Dr. Jac. P. Thijse, Mr. C. W. Thöne, mevr. E. II. van Toulon van der Koog-Van den Honert, Mr. Dr. J. F. Veeren, mevr. E. Veltman-Nienhuijs, C. W. de Visser, Dr. A. de Vletter, C. D. van der Vliet, Dr. E. de Vlugt, II. M. van Weel, J. J. Westenburg, Mr. Tli. J. M. A. Westerwoudt, S. A. Wilson, A. IJzerman. laarlemsche Bachvereeniging. De Bloemendaalsche Wildhal. blZooals reeds in de advertentiekolommen van het vorige nummer is meegedeeld heeft de heer Schat, de bekende poelier Pieter Kiesstraat 13 te Haarlem in onze gemeente een filiaal geopend onder den naam „De Bloemendaalsche Wildhal" Verbindingsweg 41 naast Jan van Es' Vleescli- warenbedrijf. De hal is keurig hygiënisch verzorgd en herbergt de diverse soorten pluimvee en wild. Wild koopen is een kwestie van vertrouwen, men kan moeilijk wild of een boutje aan de deur koo pen van gegarandeerde kwaliteit (hoewel het jam mer genoeg vaak voorkomt en men evenzoo vaak bedrogen uitkomt), evenmin als een stuk vleesch waarvoor men toch een vakkundige vleeschhouwer kiest. Welnu poelier Schat geeft de cliënten niet alleen de garantie goede waar te leveren, maar stelt de koopers tevens in de gelegenheid zelf keus te maken wat men wensqht. Wij meenéü dat dit systeem door de liefhebbers van wild zoozeer qp prijs gesteld zal worden dat de Bloemendaalsche Wildhal de voorraden zeer veel zal moeten aan vullen. Den ondernemers wenschen wij dit succes. Kon. Nederl. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. blDe afdeeling Bloemendaal en Omstreken der bovengenoemde Maatschappij hield haar maandelijksche bijeenkomst in café „Rusthoek", alhier. Bij verhindering van den voorzitter werd de vergadering voorgezeten door den heer Mr. W. Snellen. De notulen der vergadering van 22 September j.l. werden voorgelezen en zonder wijzigingen goedgekeurd. Medegedeeld werd, dat de beschrijvingsbrief van de algemeene vergadering, te houden op 28 October te Amsterdam, eerst na dien datum werd ontvangen en daar de geloofsbrieven uiterlijk op 20 October ingezonden moesten worden, heeft het bestuur den voorzitter als afgevaardigde en den secretaris als plaatsvervangend aangewezen, zoodat verkiezing van een afgevaardigde niet kon plaats hebben. Vervolgens werd de beschrijvingsbrief behandeld. Gevraagd werd, welk nut het Jaarboekje had, daar dat van 1936/37 het verslag der Maatschappij van het jaar 1932 bevat en werd voorgesteld dit boekje maar achterwege te laten. Door het stormachtig weer was de opkomst van leden zeer gering en werd daarom besloten de Vakbespreking over Klein Fruit, iri te leiden door den heer Steetskamp, uit te stellen. De Vragenbus bevatte een vraag over het goed- houden van nu gesneden hulsttakken met bes voor Kerstfeest te gebruiken. Geen afdoend middel kon worden aangegeven. Bij de rondvraag ontspon zich een leerrijke ge- dachtenwisseling over eene afwijkende wijze van snoeien van perzikboomen op een der excursies gezien. Naar het algemeen oordeel was deze wijze van snoeien niet aan te bevelen. Het slechte weer belette ook de inzending voor het puntenstelsel. De aandacht werd nog ge vestigd op de Cyclamon Persicum odoratum, waarvan de bloem een heerlijke geur van viooltjes heeft. VERKOOPLOKAAL ,,'T NOTARISHUIS" Direct.: W. N. Wolterink, Bilderdijkstr. la, Tel. 11928 Maandag 9 November Kijkdag Dinsdag 10, Woensdag 11 November Verkoöping van 10-4 uur. blIn aansluiting aan de circulaire van Aug. j.l. heeft het bestuur van de Haarlemsche Bach vereeniging het volgende bericht omtrent de concerten in het seizoen 1936/'37 te geven door het Concertgebouw-orkest. Dp 8 December a.s. wordt onder leiding van Prof. Dr. Willem Mengelberg ten gehoore ge bracht: „De getemde feeks" van Wagenaar, en het 2e piano-concert van Joh. Brahms, te spelen door den solist Esclibacher; na de pauze volgt de 6e Symphonie van Tchaikowski (Pathétique). Op 12 Januari 1937 volgt een Bach-programma onder leiding van Prof. Dr. Willem Mengelberg: cöricert voor twee piano's, concert voor drie piano's, concert voor vier piano's, alsmede liet concert voor vier violen van Viyaldi. Piano-solisten zijn vermoedelijk de heeren Van Beinum, Van Renesse, Felix de Nobel en Mr. Dén Hertog. Ten slotte zullen op het concert van 16 Febr. 1937 onder leiding van Eduard van Beinum worden uitgevoerd: een ouverture van Badings, een suite en liederen van Gerard von Brucken Fock, El amor Brujo van da Falla. Zang-soliste is Berthe Seroen. Daarna volgt de bekende Sym phonie van César Franck. Eenige wijzigingen in de genoemde programma's zijn mogelijk; in hoofdzaak zullen echter de hier genoemde werken ten gehoore worden gebracht. In verband met de omstandigheid, dat twee van de drie concerten van het Residentie-orkest zullen worden geleid door den dirigent I. A. Dobrowen, die nog niet in het land is, zijn de plannen voor deze uitvoeringen nog niet vast omlijnd; zoo mogelijk zullen wij deze nog tijdig ter kennis van onze lezers brengen. KLEERMAKER Verbindingsweg 35 Telefoon 23187 Ned. Protestantenbond. blDe laatste der drie lezingen van de afd. Bloemendaal van den Ned. Protestantenbond zal Vrijdag 13 November a.s. gehouden worden in het kerkgebouw. Spr. voor dien avond is de be kende Ds. G. Westmijse te Rotterdam, met het onderwerp: „De groote vraag.... en het ant woord". o Te zwaar beladen? blEen zwaar met steenen beladen vrachtauto, bestemd voor de tennisbaan aan de Joh. Verhulst- Weg, strandde op den hoek van de Alberdinck Thymlaan en den Bloemendaalscheweg; de as van de auto brak, waardoor een der wielen van den wagen liep. De schade bleef tot die aan het materiaal beperkt. Achterhaald. blDoor de politie is aangehouden de 18- jarige A. B. F. S., die zich schuldig gemaakt had aan ontvreemding van een achteras met wielen van een auto ten nadeele van H. B. uit Sant poort; het ontvreemde was weggehaald van een terrein der firma Hooff aan de Schaepmanlaan. Nadat den man op het politiebureau een ver hoor was afgenomen, is hij op vrije voeten ge steld. o Ernstige aanrijding. blEen bijna vierjarig dochtertje van den heer Z. stak Maandagmorgen met een vriendinnetje vrij onverwacht den weg nabij de ouderlijke woning aan den Vogelenzangscheweg te Vogelen zang over. Juist op dit moment passeerde een personenauto; het meisje werd gegrepen, het vriendinnetje kon zich tijdig in veiligheid stellen. De aangereden kleine kreeg echter een hersen schudding en een schedelfractuur en werd naar de Mariastiehting overgebracht. Naar uit een ingesteld onderzoek bleek, waren de remmen van den auto in orde; den chauffeur treft dan ook waarschijnlijk geen schuld. Naar wij nader vernemen is het meisje aan de gevolgen overleden. „Aerdenhouts Toneelensemble". blNaar wij vernemen heeft „Aerdenhouts Toneelensemble" in studie genomen „De Spion van den Prins", historisch tooneelstuk in vier bedrijven door J. van Randwijk. Dit stuk zal binnenkort onder regie van den heer Van Dongen door het ensemble woTden opgevoerd onder aus piciën van de vereeniging „Buurtbelang Aerden- liout-Bentveld". SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 blBevallen M. E. RolversVoorham, z. Overleden: S. Kappelhof, oud 53 jaar (wonende te Zandvoort). M. Frederikze, oud 49 jaar (overleden te Haarlem). C. M. W. Smits, wed. van H. J. Th. van den Bergh, oud 83 jaar. S. P. van Gulik, wed. van G. C. C. Reeser, oud 78 jaar. ZONDAG 8 NOVEMBER 1936. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. Ch. de Beus. Jeugddienst voor ouderen. Geref. Kerk v.m. 10 en n.m. 5 uur Ned. Prot. Bond v.m. 10% uur Dr. W. Banning van Bentveld. Vrije Kath. Kerk, (Popellaan, Kinheimpark), v.m. 10% uur Gezongen H. Mis. Uitstelling v. h. H. Sacrament van 2% tot 5% uur. Gelegen heid voor meditatie. Woensdag n.m. 8 uur Completen en Lof. Donderdag v.m. 7.25 uur Gesproken H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Gem. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Dijk. AERDENHOUT. Vereen. Religieuze Kring Ds. H. J. D. R. Theesing, Ned. Herv. Pred. te Middelie. SANTPOORT. Ned. Herv. Evang. v.m. 10 uur Ds. J. C. van Apeldoorn te Leiden. Coll. voor de Zending. N.m. 5 uur Ds. J. B. Oskamp te IJmuiden- Oost. Collecte voor de Zending. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur de heer K. v. d. Berg. ZANDVOORT. Geref. Kerk (H.V.) v.m. 10 uur Ds. P. van der Vloed. N.m. 5 uur de heer H. A. Bakker. HAARLEM. Eglise Réformée Wallonne (Begijnhof), 9h.l5 Service des Enfants et de la jeunesse; 10 h. 30 Service et sermon et ste. Cène. 3e Collecte pour la restauration20 h. Service. Pasteur Krafft. Ned. Vereen, v. Spiritisten „Harmonia", afd. Haarlem II, Societeitsgeb. Vereen. Zijlweg 1, v.m. 10% uur Wijdingsmorgen. Spr. de heer Th. H. Koekx, van Den Haag; onderwerp: „Twijfel" (een vraag en een antwoord). Toe gang vrij. Agenda. Stadsschouwburg: Zaterdag 7 November 7.30 uur Amsterd. Tooneel vereeniging. „Midzomer- nachtdroom". Zondag 8 November 8.15 uur Amsterd. Tooneel- vereeniging. Volksvoorstelling „Het Chineesche Landhuis". Maandag 9 November 8.15 uur Ab. Ie Centraal- Tooneel. Prof. Dr. Hiob Pratorius. Dinsdag 10 November 8.15 uur. Concertavond Johanna de Geus. Woensdag 11 November 2.15 uur Schoolvoor stelling Gez. Jan Musch. „Het Wederzijdsch Huwelijksbedrog' Vrijdag 13 November 8.15 uur Cabaret Edwin. Zaterdag 14 November 8.15 uur Centraal-Too- neel. „Het voorste Legioen". Zondag 15 November 8.15 uur Centraal-Tooneel. Meisjes-Lyceum". Rembrandt-Theater: „Gelukskinderen" met Lilian Harvey en Willy Fritsch. Luxor-Theater: „Paarlenroof" met Stanve Tracy en Mima Loy. Frans Hals Theater: „Ave Maria" met Benjc mino Gigli. Zondagmorgen 11.30 uur „Pandio' de Vischarend". Cinema-Palace: „In Zonneschijn" met Ja Kiepura. Jeugddienst Ned. Herv. Kerk Bloemendaal. blDe Jeugddiensten-Commissie te Bloemen daal vestigt de aandacht op den komenden Jeugddienst van Zondag a.s. in de Ned. Herv. Kerk te Bloemendaal, waarin Ds. Ch. de Beus hoopt voor te gaan. Aanvang 10 uur. Alle jonge menschen worden verzocht in 't schip van de Kerk, de hun toegewezen plaats in te nemen, ter wijl alle andere plaatsen vrij zijn dezen Zondag. Kunnen wij ook op uw komst rekenen? „Valkenheide". blDe Speldjesdag te Bloemendaal voor het Jongensopvoedingsgesticht „Valkenheide", Stich ting der Ned. Herv. Kerk, heeft opgebracht f 108.43. Namens het bestuur der stichting wordt dank gebracht aan mej. P. G. Meij en haar help sters, aan een groep jongelui en de vriendelijke gevers.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 2