BEKT Half elf Blooke r tijd BLOOKER's CACAO Sport en Spel. Voetbal. Korfbal. Korfbalclub „Sport Vereent' Bloemendaal-Santpoort. B.V.C. Bloemendaal. Van Zondebok tot „Zon" De Bock. ER MOEDER'S PARAPLUIE 50 - 35 - 20 ct. Bloemendaalsche Schaakclub. Tooneel. geen bons geen toegift-artikelen Alles is ten koste gelegd aan de KWALITEIT Het goedkoopste der voorname merken Onder deze rubriek willen wij de vereenigingen uit onze gemeentedie sport of spelhetzij voetbalkorfbal, schaak- of damsport, gymnastiek of welke tak van sport ook, beoefenen, gaarne gelegenheid geven hun officieele mededeelingen te doen opnemen. Behoudens bijzondere omstandigheden, verwachten wij eopie voor deze rubriek gaarne des Woensdags vóór 12 uur in ons bezit. Redactie Bloem. Weekblad. Sportingclub „The Haarlem Boys". Terreinen gelegen Boekerodeweg bij Mariën- bosch. Algemeen secretariaat: H. Spierdijk, Leid- scheplein 50. Zondag j.l. had T.H.B. een goeden dag, daar al haar vier elftallen die moesten spelen, een over winning behaalden. T.H.B. 2 bracht H.F.C. 4 een 51 nederlaag toe. In het begin zag het er niet naar uit dat men een overwinning zou halen. Maar na de rust her stelden de Boys zich en namen de punten mee. Door het gelijk spel van D.C.Q. tegen Zandvoort 3 heeft T.H.B. 2 nu de leiding. T.H.B. 3 stuurde H.S.V. 1 met een 31 neder laag naar huis. Daar heeft men nog hard voor moeten werken om dit resultaat te bereiken. Boys, gaat nooit met de gedachte het veld in: die wed strijd winnen wij wel! Over het algemeen loopt het dan verkeerd uit. Onderschat je tegenstanders nooit. T.H.B. 4 behaalde haar eerste overwinning op Brederode 2 met 21. Er is hard voor gewerkt. Nu de eerste punten binnen zijn, volgen er wel meer. T.H.B. 5 hield Kemphaan 2 er onder met 31, waardoor zij nu de 2e plaats inneemt. Ook T.H.B.-adsp. behaalde een overwinning en wel op Zeemeeuwen C met 31. De keeper van de Meeuwen was de ster van het veld en behoedde zijn elftal voor een groote nederlaag. Zondag 8 November a.s. is het volgende pro gramma te spelen: Om 2 uur krijgt T.H.B. 1 bezoek van D.I.O. I. Als er zoo gespeeld wordt (op de fouten van de achterhoede na) als tegen S.D.W., kan er gewonnen worden. T.H.B. 2 ontvangt een van haar concurrenten en wel Kenau 1. Dit zal een harde strijd worden. Er kan gewonnen worden als er meteen flink aan gepakt wordt. T.H.B. 4 krijgt het ongrslagen Damiaten op bezoek, die dan ook wel de punten zullen meenemen Of de Boys moeten voor een verrassing zorgen Deze wedstrijden worden om 10 uur gespeeld. T.H.B. 3 en 5 zijn vrij. Zaterdag 7 November half drie spelen de T.H.B.- adsp. tljuis tegen R.C.H. f. Deze wedstrijd kan ook gewonnen worden. Kom Boys, houdt de groen witte kleuren hoog! Secretariaat: P. Uljee, Amsterdamstraat 76. T.H.B. moest de overwinning aan D.T.V. 2 laten, waardoor D.T.V. 2 met 4 punten voorsprong op haar concurrenten de leiding heeft. Reeds in de eerste minuten had een vakverwisseling plaats; de stand werd 11. Er volgde nu een gelijk opgaand spel en zoo bleef het tot de rust. Daarna nam D.T.V. 2 de leiding door een strafworp. Kort daarop maakte T.H.B. weer gelijk; hierna werd een speler van T.H.B. het veld'uitgezonden, waar door de wedstrijd een zeer onaangenaam verloop kreeg. De straf was veel te zwaar, daar de speler in zijn recht was, maar men mag nu eenmaal den scheidsrechter niet tegenspreken, al zegt men hem hoe de overtreding gebeurde. Zijn tegenstander bleef door volkomen onbekendheid met het begrip van sportiviteit, ongehinderd doelen en maakte 2 goals. Was de T.H.B.-speler door ruw spel het veld uitgezonden, dan had zijn tegenspeler 't recht om dit te doen, doch dit was niet het geval. Zondag j.l. werd bij den wedstrijd Het Zuiden H.K.V. de aanvoerder van H.K.V. het veld uit gezonden, omdat hij in de verdediging praktijken toepaste, die niet door den beugel konden. Zijn tegenspeler kreeg de opdracht: niet schieten. Hier ziet men het verschil van sportiviteit. Zoo leed T.H.B. een onverdiende nederlaag. T.H.B. 2 behaalde een zwaar bevochten zege op Aurora 3, met 32, waardoor zij nog onge slagen bleef. Het kan beter, Boys. Er werd te veel zonder verband gespeeld. Voor Zondag 8 November zijn T.H.B. 1 en 2 vrij, maar het derde gaat naar Zwaluwen en zal wel met een nederlaag naar huis worden gestuurd. C. K. Secretariaat: Bruno Klauwersstraat 5, Sant poort (S.) Gespeeld Zaterdag 31 October: Meerleb. c S.V.A. t.a. Zondag 1 November: S.V. 1Swift 2 10; Aurora 2S.V. 3 60. Te spelen Zaterdag 7 November: Oosterk. b S.V.A.3 uur; voor S.V. b zie H.K.B.-programma. Zondag 8 November: Flora 1S.V. 1, 2 uur; voor andere 12-tallen zie H.K.B.-programma. Aangenomen als adspirantenHenny Rikkerink, Willy van der Ven, Edu Blak en Tini Vlaanderen, allen te Bloemendaal; Mien Sabelis, Emmy Kruyt en Liesje de Graaf, allen te Santpoort (dorp); Jan de Pater, Lam Bilder en Marie Dijkmans, allen te Santpoort (Stat.), en Mia Tiemijer te Haarlem. Voorgesteld door de adspiranten-commissie als adspiranten: Willy Nieuwenhuis, Joh. Verhulst- weg 48 te Bloemendaal; E. en B. Planting, Brede- rodelaan 5, Santpoort (Stat.) Voorgesteld door den secretaris als adspirante: A. Doets Jr., Leeuwerik straat 69, Haarlem (N.) Geroyeerd wegens contributieschuld: J. v. d. Poorten, Borskistraat 10, Haarlem (N.) Dit roye ment wordt door beide bonden overgenomen. Mochten wij verleden week, naar aanleiding van het medespelen van De Bock in den komen den interlandwedstrijd, gerechtvaardigde ver wachtingen koesteren omtrent het aandeel, dat deze zou nemen bij het behalen van een over winning of het bereiken van een eervol resultaat, dan zijn we daarin niet door hem teleurgesteld. Het debuut als internationaal was zelfs „zeer goed" te noemen, als we het eens in schooltermen moesten waardeeren, en zijn spel kon den toets der vergelijking met de meer geroutineerden met glans weerstaan. Hij demonstreerde een technisch goe<l verzorgd^ tactische partij voetbal-, -vvkarüit, naar onze meening te weinig voordeel is getrokken. Van den aanvang tot het einde heeft de B.V.C.'er zeer hard gewerkt en tenslotte daarbij zijn zwoe gen beloond gezien met een juweel van een doel punt, dat Holland op het nippertje voor een nederlaag behoedde. De Noren speelden een uitmuntende partij en het zou niemand verwonderd hebben, indien zij als overwinnaars het veld hadden verlaten. Bak huis werd gedurende 2 x 45 minuten volkomen „geschaduwd", op enkele oogenblikken na, waarin hij dan ook kans zag een pracht van éen doelpunt te scoren. Het nut van een ver teruggetrokken midhalf zag men hier in de practijk uitstekend, want de beweeglijkheid van den Hollandsehen middenvoor werd door den stopper-spil aanzienlijk belemmerd. Misschien ware uit dit voorbeeld, aanschouwe lijk gedemonstreerd, voor „Bloemendaal" een nuttige les te putten? Dat na eenigen tijd, niet een der binnenspelers met Bakhuis van plaats verwisselde, is den aanvoerder als een ernstige fout aan te rekenen. Uit het feit, dat De Bock weder uitgenoodigd is deel uit te maken van het Bondselftal op 15 November, kan gevoegelijk geconcludeerd wor den, dat zijn optreden algehetle voldoening heeft geschonken. Onze gelukwenschen Voor a.s. Zondag staat een uitwedstrijd op het competitie-programma en wel een zeer zware. Bloemendaal 1 moet op bezoek bij Alemaria- Victrix, dat een zeer gunstige positie inneemt op de ranglijst, hetgeen er op wijst, dat deze tegen standster in zeer goeden vorm is. In normale omstandigheden is het al een zeer moeilijk pro bleem te winnen, nu Bloemendaal bovendien nog met een invaller verschijnt, zal 't een zware dobber hebben. We rekenen echter op een gelijk spel. De opstelling is als volgt: Huisman v. d. Bijl, v. d. Meij. v. d. Linde, Beijk, Imeer Hartman, v. d. Bragt, De Bock, Tuilenaar, Hartendorp. Om half 12 wordt aan de Ramplaan gespeeld de wedstrijd Dio 2Bloemendaal 2. Daar het nood zakelijk is, dat de geheele oogst van 2 punten binnengehaald wordt, om in de running te blijven voor de eerste plaats, zullen de reserves er alles opzetten om den tegenstander een nederiaag toe te brengen. Zij verschijnen in de volgende opstelling: v. Domselaar. Max, v. Waard Donkervoort, Kluwen, De Vries Ruijter, Oosterhof, Kesting, v.d. Linde, v.Leuven. 't Was een drukte van je welste In de goede Amstelstad; Want, de „Bloem" van onze Natie Had een vast plan opgevat. Wat het was? Om onze Noren, Vroeger vijanden (1), nu vriend, Op het voetbalveld te kloppen; Maar, zij hebben 't niet verdiend. Eénmaai, 't was in 1919, Was het dubbel blank gelijk; En een tiental jaren later Hadden zij geen and'ren kijk Op het spel, want 't werd verloren, 't Was toen immers 1 om 4, En de toenmaals sterke Noren Waren hier met groot pleizier! 't Is nu echter: zes en dertig, Wie liad dubbel-drie verwacht Van de sterke Oranje-leeuwen In hun ongetemde kracht? Maar helaas, het mocht niet wezen, Noren speelden opperbest, En het scheelde maar een haartje Of zij wonnen op het lest. Doch wie heeft dit nog voorkomen? Wie schoot rustig in het net? Wie heeft op 't critiekst moment toch Holland's voetbaleer gered? Daar wil ik nu eens op wijzen, Want het is de moeite waard; 'k Wil de „Zon" de Bock gaan prijzen '•Om zijn „gouden" punt vermaard! 'V/ariks spijt van Landgerooien, ÖYn deez' „Bloem" van Bloemendaal, loopt Zus als een groote meid Stevige schoen tjes - warm inge pakt - haar deert geen regen! Geen vrees voor kou vatten. Moeder gaf haar Wybert tabletten. broken, P. RotteveelS. Koorn 10, H. G. v. RiessenK, Kuné D- "f- PlompH. Wessel 10, W. F. CramerP. Rosmalen I0, W. VisserW. Bakker 01, P. HalsemaN. Ouwerkerk 01, J. H. WijnmalenG. Ouwerkerk 10; voorloopig 54. Is hij één van onze grooten. Is bij internationaal! X. 1) 8101010 Invallen der Noormannen. Woensdag j.l. werden in het Jeugdhuis aan de Donkere Laan twee wedstrijden voor de competitie van den Noord-Hollandschen Schaakbond ge speeld en wel door Bloemendaal 1 tegen Heemstede 1 voor de 2e klasse en door Bloemendaal 3 tegen Haarlem 3 voor de Reserve 3e klasse. De uitslagen luiden als volgt: Bloemendaal 1Heemstede 1J. Vreeken Mantz 01, v. HeeringIvroese afgebroken, MarseilleHulshoff Pol. I0, Babelionsky Steenken y21/2, C. Bolsenbroekv. Brederode VzVz> v- Dortv. d. Leek 01, II. Hogenbirk Tliürkow I0, VerberneKubatz afgebroken, v. d. BronkWesselink W. Hogenbirk v. d. Lint 01voorloopig 3%^Vz- Bloemendaal 3Haarlem 3: J. de VriesMevr. Auleé-Lans 01, R. MeijermannJ. v. d. Broek yzH. B. v. d. HoeffS. Timmerman afge- „Het Offerlam", door Stefan Zwelg, bij „De Jonge Spelers" (Regie B. Groeneveld). Ondanks den grooten naam van den schrijver waren èn den vorm èn de inhoud van dit stuk teleurstellend. De vorm, omdat het meer episodes waren uit het leven van en om Napoleon, de inhoud, ook, omdat Napoleon te eenzijdig, te propagandistisch werd voorgesteld als een uit sluitend slecht mensch, als een dictator en dit laatste met kennelijke bedoeling. Het tooneel hoeft geen kansel te zijn, noch voor revolutionaire leuzen, noch voor het omgekeerde daarvan. Het gaat om een luitenant Fourès (R. Flink), die eene lieve vrouw heeft (Nelly Ernst). Deze vrouw wordt hem door Napoleon afgekaapt, hij wordt op expeditie gezonden, komt terug en zeer brutaal wordt hem de waarheid onthuld. Napoleon bereikt dat zij scheiden moeten. Nu is het met het geduld van Fourès gedaan: Hij tracht revolutie te verwekken in Parijs, maar met hooge heeren is het kwaad kersen eten en hij mag blij zijn dat hij het leven nog behoudt. Het spel was over het algemeen goed en prettig jong. Richard Flink heeft een mooie stem en wist het dramatische van zijn figuur in het stuk wel ontroerend te brengen. Nelly Ernst was wat zwakjes, maar zeer zuiver, hetgeen belangrijker is. Aan de kleinere rollen werd veel zorg ook besteed. Wij noemen Groeneveld zelve als een vrij ver vaarlijken plaatscommandant van Kairo, Jan Seves als een nog al karikaturalen advocaat en Anton Burgdorffer als de fijn-puntige politie minister Fouehé. Maar NapoleonJacq. de Haas maakte er nu louter een marqué van, niets van het lieroisehe, dat toch ook stellig aan Napoleon vast zit, maar alleen een verbitterend tyran. Qui prouve trop „Leopold de Onweerstaanbare" door Jean Sar- ment, bij het „Nieuw Schouwburgtooneel" (regie Adr. v. d. Horst.) En fijn geestig blijspel, met een ernstigen inslag ook. Het gaat om een verdrongen complex: Liefde, welke versmaad werd en in vrouwenhaat omslaat. Totdat blijkt dat die jeugd-liefde niet werkelijk werd versmaad, maar dat er een misverstand in het spel was: het verloren raken van een brief. Dan wordt de thans 50-jarige overmoedig, maakt ieder jong meisje en jonge vrouw het hof, had haast een jong paartje dat voor elkaar bestemd was, doodongelukkig gemaakt, maar de jeugd liefde komt terug en na een fijn uitgesponnen intrige trouwen de thans oudere menschen met elkaar. Frits Bouwmeester speelde den jongen man en hij toonde wel een echte Bouwmeester te zijn. Vooral in het eerste bedrijf. Het omslaan van den onaangenamen Nurks in een volmaakten charmeur was meesterlijk. Als pendant zijn broer: een ge moedelijke pastoor, door Ko van Dijk uitstekend gespeeld. Nina Bergsma en Ben Aerden, frisch het jonge paar, Sophie Stein geestig en oude vrijster en last not least Jetty van Dijk, Riecker de ouder geworden jeugdgeliefde. Een belangwekkende vertooning „Baron Tip" door Cecil Holm en George Abbott bij het Gezelschap Jan Musch (regie Jaap v. d. Poll). Een aardig blijspel. Aardig, maar dan moet de hoofdrol ook gespeeld worden door een man van het kaliber van Jan Musch. Deze creatie was efiorm, grootsch, onverbeterlijk! Musch maakt altijd iets bijzonders van zijn rollen. In dit blijspel die groteske gebaren, dat loopen met kleine pasjes, dat geheel het burgermannetje typeert, dat unevelletjes, ge dichtjes maakt op den Moederdag, daar veel te weinig salaris voor ontvangt, maar die de eigen aardige intuitie heeft precies te raden welk paard op de wedren winnen zal. Bekende bookmakers komen daar achter en exploiteeren den braven man en verdienen schatten daaraan. Er komen aardige situaties, maar ware Jan Musch niet Jan Musch, dan zou dit alles vrij flauw zijn. Nu was het koste lijk van fijne humor. Er werd behalve door Jan Musch goed gespeeld door allen, vooral door de bookmakers, voor wie Jaap v. d. Poll, Adolphe Hamburger en Valk van Spiegel speelden, terwijl daarbij nog kwam een geestig gespeelde „vriendin" van Jeanne van Rijn, een liefhebbende vrouw van Mieke Flink-Verstraete en een geestige waardin of barmeid van Line v. d. Poll-Hamakers en een ruwe zwager van Emile van Stuee. Maar Muscli, alleen Musch was de held van den avond. Edmond Visser. LEO HALLE heeft voor de tweede maal het nakijken. ;1 ---

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 4