DOUWE EGBERTS THEE acovito/ Haarlem. Middenstandscampagne „MICA 1936" gehouden van 10 tot en met 24 October. Uitslag van de Prijs-puzzle. Op het thee-kransje in den barren winter van 1789 schonk de gastvrouw menig kopje D.E. Toen al gold D.E.-thee algemeen voor het fijnste van het fijnste. En ook wie vandaag aan den dag een goed kop thee op prijs stelt, schenkt: D.E.I Ook D.E. koffie is het fijnste van de plantages. Vredes-lichtommegang. .Bellamy". Gevonden voorwerpen. Ingezonden. HAARLEMSCHE Coöperatieve Diner-vereen. Prospectus op aanvrage 183 jaar thee-ervaring... zegt U dit niet alles? Drink dus steeds ANNO 1753 hl— Woensdag 11 November a.s. zal te Haarlem de Vredes-lichtommegang door kinderen worden gehouden. Van vele zijden is reeds instemming be tuigd en steun verleend aan dezen kinderstoet. Alle vereenigingen aangesloten bij den Vredesraad zegden medewerking toeook de bisschop van Haar lem gaf zijn medewerking waarvoor van Katho lieke zijde tevens steun ontvangen wordt. Uit Bloemendaal hebben zich nog niet vele deel nemers aangemeld; hiertoe bestaat alsnog gele genheid bij de leden van de commissie van moeders en opvoeders uit de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede, mevr. Nienhuys, Hooge Duinen Daalscheweg, Telefoon 22120, Mevrouw Bone bakker, Dr. D. Bakkerolaan 63, Telefoon 22096; mevrouw de Balbian Verster, Vredenhofstraat 9, Telefoon 11131; voor Overveen zijn inlichtingen te verkrijgen bij Mevrouw Schuitemaker, Bloem veldlaan 3, waar tevens bons verkrijgbaar zijn a 10 cent die recht geven op deelname aan den omme gang. Voor deze bons wordt een witte lampion met kaars en stok uitgereikt, terwijl na afloop van den stoet, de kinderen onthaald zullen worden. De stoet wordt opgesteld nabij het gebouw van de Provinciale Staten. haVrijdag j.l. hield de afdeeling Haarlem van de Internationale Vereeniging „Bellamy"- in het gebouw van den Ned. Protestantenbond in de Berkenstraat een openbare bijeenkomst. De eerste spreker op dien avond, de heer M. v. d. Stijl uit 's-Gravenhage, die tot onderwerp voor zijn rede had gekozen: „Door samenwerking tot welvaart", betoogde dat in steeds breedere lagen der bevolking de drang naar eenheid zich begint te manifesteeren. In deze eenheid ziet men terecht een middel om de gevolgen der huidige economi sche crisis gezamenlijk en eendrachtig te over winnen. De meeste groepeeringen, die deze eenheid voorstaan, gaan echter van het standpunt uit,dat dit alleen is te verwezenlijken op hun politieke basis. Deze opvatting nu verhindert de practische totstandkoming van de zoo hoog noodige eenheid. De Bellamygedachte brengt deze eenheid, met uit sluiting van alle politieke bijgedachte. In deze eenheid op zuiver economische basis ligt de sleutel tot een nieuwe maatschappij. De nieuwe gemeen schap, waarin niet meer wordt voortgebracht om zooveel mogelijk winst te behalen, maar die ge baseerd is op planmatige voorziening in de behoef ten der geheele menschheid. De heer C. Oderkerk uit Velsen sprak daarna over „Wat wil Bellamy?" In een maatschappij, zooals Edward Bellamy ons die heeft geschetst, zal economische gelijkheid bestaan. In tegenstelling met de huidige opvatting van aanpassen en ver soberen, zal het geheele productie-apparaat er op gericht zijn om de behoeften te doen toenemen. Een ongerijmde toestand, waarbij op de eene plaats voedsel wordt vernietigd en op de andere plaats gebrek en honger wordt geleden, kan in een Bel- lamy-gemeenschap niet meer voorkomen. „Over productie" en „onderconsumptie" zijn uitgesloten. De chaos zal worden vervangen door orde, de armoede door welvaart, de oorlog door vrede, kort zichtig groeps- of partijbelang door welbegrepen gemeenschapsbelang. Elke godsdienstige en ethi sche richting vindt volkomen vrijheid van uiting. Het publick, dat in grooten getale was opge komen en beide sprekers met volle aandacht had gevolgd, dankte met een warm applaus. De gestelde vragen werden door de sprekers beantwoord. Na afloop meldden verschillende personen zich als lid aan. 0 Neder!. Natuurhistorische Vereeniging, Afd. Haarlem Strand-excursie IJmuiden. ha Het minder mooie weer van Zaterdag middag schrikte de leden der afd. Haarlem N.N.V. niet af en ruim twintig leden hebben onder leiding der heeren P. Cornet en G. A. van Schaik bij de pieren in IJmuiden gezocht tussehen de groote hoeveelheid schelpen en zeedieren, die de zee hier had aangespoeld. En altijd is er wel wat aardigs te zien. Tussehen de pieren lagen kokkel en de groote strandgaper in groote hoeveelheden. Mooie exemplaren van de groote zeester en van de slangster, nog heel mooi oranjerood gekleurd. De heer van Schaik gaf een korte uiteenzetting over den bouw en de wij ze van voortbeweging van deze dieren. Wonderlijk zijn ook de uit zandkorrel tjes opgebouwde kokertjes van kokerworm en liet mooie goudkammetje. Ook 'n zwemkrab was aangespoeld, en aardig waren de nog zeer jonge, levende, exemplaren van de heremietkrab. Er lagen ook mooie exem plaren van de groote strandschelp, ruwe boor mossel en een buitengewoon gaaf exemplaar van den hartegel. Bovendien vond men nog een drieteenmeeuw en een reekoet, welke laatste een slachtoffer van de stookolie bleek te zijn. blGevonden en terug te bekomen bij D. van Haaster, Zilkerweg 19 Vogelenzang, een weeg schaal; H. Zwertbroek, Hospeslaan 7, Haarlem, een leeren schakelriem; H. Brunis, Kennemerweg 13, Bloemendaal, een klein hondje; D. Schild, Diclimanstraat 23, Haarlem, een pet; P. Salm, Hofje van Stoel 10, Bloemendaal, een jongenspet; W. Korstjens, Prins Hendriklaan 120 Overveen, een R.K. kerkboekje; A. Rampa, Zuidertuindorp- laan 14, Haarlem, een paar rubber overschoenen; Lindeman, Denijs van Hullenlaan 31, Haarlem, een damesarmbandhorloge; aan den politiepost te Aerdenhout: een witte jas; aan het bureau van politie Overveen: een regenpijp; een imitatie Lipssleutel; een nummerbord van auto G. 70487; een paar dameshandschoenen; een rijwielbelasting- merk; een sjaal; een kinderbeursje met inhoud; een rijwielbelastingmerk; een blauwe en een bruine wollen handschoen; een bruine klut; een tompouce; aan den politiepost Aerdenhout: een rood beursje met inhoud. „KRAAMPJESDAGEN". De winter staat weer voor de deur en in menig gezin heerscht gebrek aan het allernoodzakelijkste wanne kleeding, schoeisel, dekens enz. Stad- en dorpsgenooten, zoudt gij niet eens willen nagaan of ge iets van dit alles zoudt kunnen afstaan voor de „Kraampjesdagen", die dit jaar weer gehouden zullen worden op 13 en 14.Nov. in gebouw „Caecilia", Jansstraat 48 Daarmede zou dan menige stille arme verblijd kunnen worden. Ook pakjes levensmiddelen of geldelijke bijdragen (waarvoor het comité dan weer nuttige zaken kan inslaan) zijn ten zeerste welkom. Ruim 200 uitnoodigingen aan huisgezinnen van alle gezindten, opgegeven en gecontroleerd door de plaatselijke instellingen van liefdadigheid en de zusters van Maatschappelijke zorg voor zieken zijn rondgestuurd en alleen aan deze gezinnen, wordt tegen uiterst geringe vergoeding al het voorhandene verkocht. Een telefoontje of eene schriftelijke mede- deeling aan een van de ondergeteekenden en volgaarne worden de welkome gaven aan uw huis afgehaald. Tevens noodigen wij u vriendelijk uit den mid dag te voren, 12 November, tussehen 3 en 5 uur alle ingekomen goede gaven te komen bezichtigen. Er zal nog eene afzonderlijke tafel zijn, waar men een aardigheidje voor zich koopen kan. De opbrengst komt ten goede aan de Jos. Butler- Vereeiiiging en aan het „Babyhuis", Boekenrode- straat 26, Haarlem. Comité „Kraampjesdagen" Mevr. v. d. Noord-Magré. «L-fc. Mevr. J. Miihlschlegel-Smit. Mevr. D. Schieferdecker-Stibbe. Mevr. E. A. Wesselink-v. Griethuijsen. AAN ALLE WELDENKENDE EN GOEDWILLENDE VROUWEN VAN NEDERLAND. Onze Oproep tot den Vrouwen Kruistocht heeft bij de vrouwen van Nederland en Koloniën weer klank gevonden. Zeer velen gaven zich reeds als medewerkster op. Tevens werden wij zoo over stroomd door aanvragen om nadere inlichtingen, dat door onze Brochure-Centrale een tweede ge schrift is uitgegeven, waarin nadere bijzonder heden, o.a. betreffende de practische werkwijze van den Vrouwen Kruistocht zijn opgenomen. In dit tweede geschrift wordt er nogmaals op gewezen, dat de Vrouwen Kruistocht organisa torisch geheel vrij staat en de zuiver geestelijke bedoeling heeft om alle weldenkende en goed willende vrouwen over ieder maatschappelijk, politiek en godsdienstig verschil heen en boven elk eigen-, partij- en groepsbelang uit te vinden Bakenessergracht 27 - Tel. 14393 Diner THUISBEZORGD f 0.90, met soep of toespijs f 0.15 meer Geen extra bezorgloon Gebruik van uitsluitend natuur boter, le soort duinaardappelen en verder de beste grondstoffen. GEEN LIDMAATSCHAP GEEN OMZETBELASTING in het besef van haar gezamenlijke en wellicht reddende taak in den nood van dezen tijd. Dit is practisch mogelijk, wanneer men zich laat inschrijven als „Kruistochtvrouw" aan het Bureau Vrouwen Kruistocht, Langendijkstraat 13, Haarlem. Daarmee aanvaardt men vrijwillig de opdracht om te leven en te handelen naar de be ginselen van den Vrouwen Kruistocht en ver bindt zich tevens om deze beginselen in de wereld uit te dragen: ieder in eigen kring en op eigen wijze. Aldus is deze Vrouwen Kruistocht geheel ingesteld op de praktisch-idealistische zelfwerk zaamheid der Kruistoehtvrouwen. Het is van het allergrootste belang, dat de vrouwen zullen weten, dat zij in deze liefdelooze en donkere tijden niet alleen staan met haar ge loof in de Liefde en met haar wil tot het Goede en dat zij in eendracht de kracht zullen vinden om haar edelste aandriften in de juiste daden om te zetten. Geeft u dus onmiddellijk als „Kruistochtvrouw" op aan ons meergenoemd Bureau-adres, met ge lijktijdige storting zoo mogelijk van een vrijwillige bijdrage a f 0.25 of meer op post rekening no. 286200 t.n.v. W. A. van Sonsbeek, adm. Vrouwen Kruistocht, Haarlem of per post wissel aan ons Bureau. Vraagt tevens ons 2e geschrift a 5 ct„ alsook de brochure: „De Vrouwen Kruistocht" (met 2e geschrift samen a 8 ct.), welke u na storting van het bedrag op bovengenoemde postrekening, even tueel na betaling in postzegels, franco worden toegezonden. E. J. Miolée-Riem Vis, Haarlem. A. E. Talens-Ebbens, Apeldoorn. Jecovitol levertraan weten schappelijk de beste lever traan voor U en Uw kind. Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten 6 f 0.75 p.flacon De jury, samengesteld uit de heeren: A. Hiemstra, commissaris van politie; G. A. van der Meij, hoofd R.K. school; J. B. Klein-Poelhuis, hoofd Bornwatersehool; J. Lindeman; en L. P. Walbrecht, heeft de volgende prijzen toegekend: Jozef Lohman, le prijs f 15.— Mevr. C. v. Truijen, 2e prijs f 12.50 Mevr. G. A. de Vries, 3e prijs f 10. T. Grupping, 4e prijs f 7.50 IX F. Heeres, 5e prijs f 5.de H. van de Brink, 6e prijs f 2.50 Mevr. C. v. d. Meij, 7e prijs f 2.50. Mej. A. Lohman, 8e prijs f 2.50 Familie Krimp, troostprijs f 1. W. J. v. d. Werff, troostprijs f 1. Jan van Asch, tulband, uitgeloofd door J. Tullenaar. M. M. Barnhoorn, rollade, uitgeloofd door H. C. Kohier. M. J. de Bruin, doos. postpapier, uitgeloofd door Fa. A. Vernout. B. Bouchier, blik speculaas, uitgeloofd door B. Zuurbier. Mevr. P. Bismeijer, electrisch strijkijzer, uitgeloofd door J. B. Stuut. M. Beer, flesch wijn, uitgeloofd door A. J. v. Schooten. Jan Bakkers, sigaren, uitgeloofd door H. H. Dalman. A. v. d. Vilt, h.l. aardappelen, uitgeloofd door L. F. Kaandorp. M. C. B. v. d. Bijl, sigaren, uitgeloofd door J. v. Twisk. Tootje Borsten, eau de cologne, uitgeloofd door W. Mazurel. Ellen Bijkerk, electrische rijwiellamp, uitgeloofd door Gebr. Bee1 Wim Cassee, pantoffels, uitgeloofd door Gez. van Lierop. A. Docter, blik speculaas, uitgeloofd door H. J. Teeuwen. H. Doctor, tafelkleed, uitgeloofd door J. P. de Jong. A. A. Dijkshoorn, windbuks, uitgeloofd door J. G. Verbeek. Mevr. J. Dalman, fruitmand, uitgeloofd door J. Vermeer. II. V. van Dort, dames-pullover, uitgeloofd door P. P. Bouchiei-. G. Dalman, rijwiel voetpomp, uitgeloofd door H. J. Cassee. E. van Gennep, 1 h.l> anthraoiet, uitgeloofd door A. de Graaf. F. Grupping, taart, uitgeloofd door M. Oskam. Arnold Gras, bedwarmer, uitgeloofd door J. J. Schrama. Carolientje van Houten, blik koekjes, uitgeloofd door Jacq. Pijl-. G. Hogerheijde, sigaren, uitgeloofd door Wed. P. J. Zwart. B. van de Holst, blik speculaas, uitgeloofd door P. Rutte. Mevr. S. M. Hanhart, doos postpapier, uitgeloofd door J. Timmer. K. Hanhart, 1 h.l. anthraciet, uitgeloofd door II. Lohman. Joop v. d. Ham, doos bonbons, uitgeloofd door Ary v. d. Ham. D, Janse, 'eau de cologne, uitgeloofd door B. Zuyderland. Mevr. Kranendonk, taart, uitgeloofd door J. Denijs. Familie Kuijck, kaas, uitgeloofd door Gebr. Houtgraaf. F. Koopman, paling, uitgeloofd door J. Balm Zn. II. Kruseman, deurmat, uitgeloofd door Gras Spoor. Mevr. Lindeman, sigaretten, uitgeloofd door C. Ouwejan. Meta Lieneman, blik speculaas, uitgeloofd door Ant. van Wijk. G. van der Meij, doos bonbons, uitgeloofd door J. Tanis. B. Mica, kaas, uitgeloofd door A. J. Rutte. E. en G. Mesritz, fruitmand, uitgeloofd door J. Pijnakker. Atie Oldenburg, schemerlamp, uitgeloofd door L. P. W'albrecht. Ramondt, bluschapparaat, uitgeloofd door D. Hogebirk Zn. Jan Scheepstra, vleeschwaren. uitgeloofd door Th. W. de Vries. Mevr. M. A. Schaap, gascomfoor, uitgeloofd door J. Lindeman. Mejuffr. A. Sieverts, flesch wijn, uitgeloofd door Th. de Visser. B. Troost, fruitmand, uitgeloofd door P. E. van Riessen. Ter Teijse, electrische rijwiellamp, uitgeloofd door Corn. Jas Mejuffr. Topper, doos zeep, uitgeloofd door W. Scheepstra. J. A. van Wees, doos postpapier, uitgeloofd door Hemelsoet. Laid Weller, rolpens, uitgeloofd door Abr. van Ham. J. J. Waal Malefijt, doos zeep, uitgeloofd door D. Vermeer. II. van Waard, fazant haan, uitgeloofd door K. C. Wals. J. G. de Vries, bloemstuk, uitgeloofd door Gebr. Koebrugge. J. G. de Vries, electrisch lampje, uitgeloofd door C. J. Cassee. G. E. van Valkenburg, sigaren, uitgeloofd door A. G. van Wijk. Mevr. A. G. v. d. Valk, ontbijtlaken, uitgeloofd door M«J. Vader.

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 5