BISSHAfi ndaal SPORT EN SPEL. GGE n aarlem Voetbal. Schaken. B.V.C. Bloemendal!. Korfbal. Korfbalclub „Sport Vereent" Bloemendaal-Santpoort. HAARLEMSCHE Coöperatieve Diner-vereen. Boksen. VOOR DE PIÜR Dobbelmaitn lekker... man! van De n bekend d laxeer- 10 stuks 1SCKE BESTEL :orgt uw St. Nico Haarlem en Om aatJ4, Tel. 16124 Lib. Tliymlaan 47. zwarten grond, duinzand tegei prijzen. RES voor vulpen itlooden. O. Th. straat 90, Haar- I. „TERLUIN" i, Kleverlaan 247, Haarlem. leschaafd Persoon, nog eenige uren doen van bood- helaanmaken, ko- Br. onder no. 230 t blad. iIENSTEN. Wij be- Nicolaas-geschen- [255, Kampervest Weduwe, 45 jr., raking met net n. Vaste positie. 26. Bur. v/d blad. Onder deze rubriek willen wij de vereenigingen uit onze gemeentedie sport of spel, hetzij voetbal, korfbal, schaak- of damsport, gymnastiek of welke tak van sport ook, beoefenen, gaarne gelegenheid geven hun officieele mededeelingen te doen opnemen. Behoudens bijzondere omstandigheden, verwachten wij copie voor deze rubriek gaarne des Woensdags vóór 12 uur in ons bezit. Redactie Bloem. Weekblad. Sportingclub „The Haarlem Boys". Terreinen gelegen Boekerodeweg bij Mariën- boscli. Algemeen secretariaat: H. Spierdijk, Leid- scheplein 50. Zondag j.l. werd D.I.O. met een 52 nederlaag naar huis gezonden. T.H.B. speelde eerst met den sterken wind mede en kon liet niet verder brengen dan dat de rust inging met 1Ovoor T.H.B. D.I.O., dat de tweede helft met den wind meespeelde, behoefde nog niet te wanhopen. Maar het verliep anders. T.H.B. speelde nu veel beter en wist den stand binnen bet kwartier tot 40 te brengen. ITet einde kwam met 52 voor T.H.B. T.H.B. 2 leed een gevoelige nederlaag tegen Kenau met 62. Kom Boys, er is nog niets ver loren. Wellicht zijn jullie nu flink wakker geschud, om nu in 't vervolg beter aan te pakken. Zooals te verwachten was verloor T.H.B. 4 met 41. Damiaten 1 speelde eerst met den wind mee maar eerst even voor de rust wist zij de leiding te nemen. Dus alles was mogelijk toen de Boys met den wind mee speelden, maar de voorhoede was niet bij machte om daarvan te profiteeren. T.H.B.-adsp. zetten hun overwinningenreeks voort, want nu werd R.C.H. f met eenflinke neder laag naar huis gestuurd, n.l. met 81. Voor Zondag 15 November a.s. zijn er weer be langrijke wedstrijden. T.H.B. 1 is vrij. T.H.B. 2 gaat op bezoek bij R.C.H. 8 en om in „the running" te blijven, moeten jullie alle krachten mobiliseeren om het R.C.H.-veld als overwinnaars te verlaten. Om 10 uur ontvangt T.H.B. 3 de E.H.S.-reserves. Dit zijn twee elftallen met kampioensillusies. De stand is als volgt T.H.B. 3 6 6 0 0 52—5 12 E.H.S. 2 6 5 0 1 42—9 10 T.H.B. 3 staat er iets beter voor. Kom Boys, als men van 't begin af flink aanpakt, kunnen de punten hier blijven en dan heeft men een voor sprong van vier punten. T.H.B. 4 gaat naar R.C.H. 9 en het zal haar dan ook niet gelukken deze sterke R.C.H.-ers een punt afhandig te kunnen maken. Om 10 uur ontvangt T.H.B. 5 Damiaten 2. Die zullen hun overwinningenreeks wel voortzetten en Damiaten 2 met leege handen naar huis sturen. Zaterdag 14 Nov., om 2.30 uur, ontvangt T.H.B. adsp. Kennemerland c-adsp„ wat weer een over winning voor de Boys wordt. dat velen onzer getrouwe bezoekers in de gelegenheid worden gesteld, een prettigen fairen wedstrijd te aanschouwen. Aan de gasten te bewijzen, dat wij mistasten met onze voorspelling, wat den eind uitslag betreft. De opstelling is als volgt: Domselaar Donkervoort v. Waard G. v. d. Linden Kluën de Vries Ruyter Oosterhof Kesting K.v.d.Linden v.Leuven In den verleden Zondag gespeelden wedstrijd Alemaria VictrixBloemendaal. bleek op on dubbelzinnige wijze den goeden vorm, waarin de gasten op het moment verkeeren. Wel is waar mocht de ontvangende vereerilging de beide punten bin nenhalen, doch dit geschiedde op zoo weinig ver- tuigende manier, dat niemand verwonderd behoefde te zijn, als een gelijk spel de uitslag was geweest. Nadat door Bloemendaal den toss verloren was, werd voor rust tegen wind en zon gespeeld, die beiden zeer hinderlijk waren voor het ontplooien van een normaal spel. De middenlinie was gedurende deze handicap echter een degelijken steun voor de achterhoede, zoodat zij gezamenlijk voor Alc. een groot struikelblok beteekende. Het spel werd vaak door de middenlinie over de vleugels gedirigeerd zoodat de snelle voorhoede, zeer verdienstelijk com- bineerend, het Alc.-doel dikwijls in benauwenis deed verkeeren. Jammer dat men op 't laatste moment de kluts volkomen kwijt raakte en het belangrijkste deel van de mooi opgezette aanvallen, n.l. de schotvaardigheid, achterwege bleef. Met den wind in den rug waren de gastheeren het meest in den aanval, doch, zooals gezegd, waren de snelle uitvallen van Bloemendaal niet van gevaar ontbloot. De Bock, die ook nu weer trouw gezel schap werd gehouden door een tegenstander, trachtte deze van zich af te schudden door voort durend van links naar rechts te verhuizen, doch ook dit mocht niet baten, want hij werd op den voet gevolgd door zijn „schaduw". Indien de Bloemendaal-binnenspelers dit beter doorzien hadden, was uit zijn beweeglijkheid meer profijt te trekken geweest. De tegenpartij had intusschen een nuttigen voorsprong behaald. Na de rust, met den wind in den rug spelend, was Bloemendaal veel sterker. Voortdurend zat onze voorhoede voor de Alc.-veste, die echter met veel talent door een jeugdigen doelman met leeuwenmoed verdedigd werd. De middenlinie, die haar taak ze'er goed begreep, was ook mede ten aanval getrokken en schoot dapper mee op het andere doel. Bij een voorzet van een der vleugels smaakte Beyk het genoegen, zooals later bleek, het eenige Bloemendaal-doelpunt te scoren. Ofschoon het initiatief meestentijds van Bloemendaal uit ging na de rust, verhinderde het hardnekkig ver dedigen van Alc. het overwicht uit te drukken in doelpunten. Al met al een wedstrijd, die hoop geeft aan het vermoeden, dat er wel meerdere punten behaald zullen worden, vooral als de beide binnenspelers weder hun vroegeren vorm zullen bereiken. Voor a.s. Zondag is het eerste elftal vrij. Door het tweede wordt echter een zeer belangrijke wedstrijd gespeeld en wel tegen Brederode 1. Het gaat hier om de suprematie van deze afdecling en door een overwinning nestelen onze reserves zich muurvast op de eerste plaats. Gezien den huidigen vorm onzer spelers, twijfelen wij er niet aan of de gasten zullen zoo goed als zeker met ledige handen huiswaarts keeren. Hetgeen echter niet wegneemt, Iets over Korfbal. Het feit dat de belangstelling voor onze sport steeds grooter afmetingen aanneemt, stemt ons natuurlijk zeer tevreden, doch-«daarnaast ontvein zen wij ons niet dat er nog steeds een groot aantal personen bestaat die onze mooie gemengde sport nog niet voldoende kennen en weten te waardeeren. Voor die personen mogen rvij dan misschien nog even wijzen op de uitstekende hoedanigheden van ons spel, dat reeds meer dan 30 jaar beoefend wordt. De korfbalsport is een zuiver Nederlandsche sport, welke door dames en heeren beoefend wordt, namelijk in twaalftallen, bestaande uit zes dames en zes heeren. Het groote voordeel van het gemengd zijn van het spel is dat het niet ruw is en sierlijkheid en beheerschtheid naar voren brengt. Het veld is verdeeld in drie vakken, welke vakken steeds na twee gemaakte doelpunten verwisseld worden, hetgeen het voordeel met zich brengt, dat ieder speler(ster) ieder onderdeel van het spel moet be- heersehen, waardoor het spel alzijdiger en afwisse lender wordt. De onderdeelen van het spel zooals loopen, werpen en vangen, zijn den mensch aan geboren, zoodat een beginneling al direct iets kan prestèeren. Korfbal houdt ieder egoïsme tegen, daar een éénling niets begint omdat het principe van het spel gebaseerd is op samenspel. Dikwijls wordt gedacht dat het beoefenen van deze sport vrij eenvoudig is, doch een serieuse beoefenaar weet dat juist veel van hem gevergd wordt. Wilt, u eens wat meer van korfbal weten, gaat u dan eens een kijkje nemen op één der velden in de omgeving van Bloemendaal, waar wij bijvoorbeeld noemen het terrein van „The Haarlem Boys" aan het einde van de Boekenrodeweg te Aerdenhout en dat. van „Sport Vereent" nabij de Ruïne van Brederode. W. v. Lohuizen, Seer. IIl.K.B. Secretariaat- Bruno Klauwersstraat 5, Sant poort (S.) Gespeeld Zaterdag 7 Nov.: Oosterkwartier l S.V.A.-adsp. 24. Gespeeld Zondag 8 Nov.: Flora 1S.V. I 45, Aurora 1—S.V. 2 3—2, S.V. 3—D.S.V. 1 1—2, Meerleboscli 2S.V. 4 t.a. Te spelen Zaterdag 14 Nov.voor de adspiranten zie II.K.B.-programma. Te spelen Zondag 15 Nov.: S.V. 1Haarlem 2, 2 uur. Voor de andere twaalftallen zie H.K.B.- programma. Aangenomen als donatrice: Mej. Bep Lobbes, Haarlem (N.); als lid: Frederik Bakker, Nar- cissenstraat 19. Santpoort-dorp. Voorgesteld door het bestuur als lid: W. v. Eijk, Rijksstraatweg 323, Haarlem-N. Bloemendaalsche Schaakclub. Maandag j.l. heeft het vierde tiental van Bloe mendaal zijn eersten wedstrijd voor de competitie van den N.H.S.B. gespeeld tegen de Rochade 3 te Haarlem. Bloemendaal 4 had tal van invallers, die echter bijna zonder uitzondering een goede partij speelden; de Roehade 3 had ook van reserves moeten gebruik maken. Gebrek aan wedstrijd- routine bleek bij spelers van beide partijen, want verscheidene blunders werden gemaakt, waardoor een ontijdig einde werd gemaakt aan eenige aardige partijen. De einduitslag, 4%5% in het voordeel van Bloemendaal 4, geeft tamelijk goed de ver houding weer. De volledige uitslag luidt: de Rochade 2Bloemendaal 4: C. KaaijA. Hofman01 P. E. KolderieH. Meij10 W. A. J. de MolJ. Halsema 01 C. J. II. RademakerG. A. Stemvers 01 A. FrijnJ. G. Wintery2y, W. KuijperW. Halsema10 W. OosterbroekB. J. Korsman 10 J. J. v. d. DomhofH. C. Kohier 01 W. P. Klipp—R. G. V. Rooij 01 J. WassenaarL. P. Walbrecht 10 Bakenessergracht 27 - Tel. 14393 Diner THUISBEZORGD f 0.90, met soep of toespijs f 0.15 meer Geen extra bezorgloon - Gebruik van uitsluitend natuur boter, le soort duinaardappelen en verder de beste grondstoffen. Prospectus op aanvrage GEEN LIDMAATSCHAP GEEN OMZETBELASTING 4V,- i u Omtrent de 4 November j.l. gespeelde wed strijden Bloemendaal 1Heemstede 1 en Bloe mendaal 3Haarlem 3, waarvan de voorloopige uitslagen reeds de vorige week gepubliceerd wer den, kan nog medegedeeld worden, flat zoowel de twee afgebroken partijen uit den wedstrijd tegen Heemstede 1, welke gearbitreerd zullen worden, als de afgebroken partij uit den wedstrijd tegen Haarlem, waaromtrent wij met Haarlem overleg plegen, voor dc Bloemendalers gunstig staan. Secretariaat: P. Uljce, Amsterdam straat 76. T.H.B. 1 gaat naar Watervliet en zal op hevigen tegenstand kunnen rekenen. Maar Boys, iaat den achterstand op D.T.V. 2 niet grooter worden en zorgt voor een overwinning. T.H.B. 2 krijgt 's morgens Flora 2 op bezoek Dit zijn twee twaalftallen voor de bovenste plaats. Wie zal er winnen? Het zal een spannende strijd worden. Wellicht geeft terreinvoordeel wel den doorslag. Dus, Boys, van 't begin tot het eind aangepakt. Dan is er kans op succes. De stand van deze twaalftallen is: T.H.B. 2 4 4 0 0 27—3 8 Flora 2 5 4 1 0 20—8 10 T.H.B. 3 gaat naar Oosterkwartier, een ver. deeling van de punten zal het resultaat wel zijn C. K. Bij de nieuwelingen-wedstrijden te Amsterdam behaalden leden der vereeniging „De Ring" te Haarlem de volgende resultaten: Reijntjes (de Ring) won na een eenzijdigen strijd van Jansen en promoveerde door deze zege naar de R-klasse. Deneyts (de Ring) bad evenmin veel moeite met zijn tegenstander van Amsterdam en werd eveneens onbedreigd winnaar. Hoffman (de Ring) moest na een goed begin, waarbij zijn tegenstander zelfs even neerging, toeh de meerderheid van de betere techniek van de Breekel erkennen. De partij Smit (de Ring)van Wijnschenken was zeer zeker de beste van den avond en na een fraaie, gelijk opgaanden kamp werd van Wijn schenken winnaar met gering verschil. Beide boksers behoorden tot de beste van den avond. Tooneel. „Het Hart" door Henri Bernstein, bij „Het Mas ker" (regie Elias van Praag). Rose Maguéyran (Ant. v. d. Moer), die getrouwd is met Jean Claude Maguéyran (John Gobau) heeft naar zij meent, cene ernstige liefde opgevat voor den jongen, inderdaad wel aardigen Patrick (Leo de Hartogh). Zij zullen er samen van door gaan. Intusschen komt bovengenoemde Jean Claude thuis, die geheel argeloos is en geweldig schrok toen hij het nieuws hoorde, welke ge beurtenis betrekkelijk goedgekeurd woidt door Jeaa Claude's vader (Ko Arnoldi), die veel in de Wc Arid en van de menschen begreep, maar zijn eigen zoon niet. Inderdaad was Jean Claude een onbegrepen ziel. omdat hij koel scheen, maar inderdaad een warm hart had. Dit bleek uit zijne houding, man van beheersehtc smart. Juist door die zelfbe- hecrsching en juist door die smart won hij het hart terug van de jonge vrouw. Dit is de quin tessence van het st.uk. waarin nog eene personage voorkwam, eene dochter van den ouden heer [voor die dochter speelde Georgette Reyewsky), cene gehuwde vrouw, lector in de geschiedenis. Deze voorstelling was, kortweg gezegd, eene modelvoorstelling, en ik weet niet wie(n) van allen ik het meest prijzen moet. Het was alles volmaakt: elke intonatie juist, elk gebaar precies wat het zijn moest. In Parijs, waar dit stuk op het oogenblik gespeeld wordt, kan het niet beter zijn. Teatro dei Piccoll (dir. Vittorio Podrecca). Onder impresa van Hugo Helm kwamen deze wereldberoemde poppenspelers, oftewel mario netten. Het schenen echt levende menschen, deze spelers aan draadjes, waarmee de vertooners naar welgevallen liandelen konden. Eene kunst en een vermaak. We zagen van deze poppen variété-nummers, een ballet en zang en niemand minder dan Greta Garbo, Maurice Chevalier, ja zelfs Josephine Baker traden ten toonecle en kweelden hun lied. In werkelijkheid waren liet echte menschen, die dit deden. En mooi ook. Het was een aardige avond. EDMOND VISSER. Ned. Natuurhistorische Ver., Afd. Haarlem en Omstreken. Lezing van Dr. A. B. van Deinse. Woensdag j.l. hield Dr. A. B. van Deinse uit Rotterdam voor de leden van bovenstaande ver eeniging een lezing over het onderwerp „De fossiele walvisschen van ons land". Staring noemde in zijn boek „De bodem van Nederland" (18551860) twee soorten walvisch- achtige dieren, die in ons land aangetroffen werden doeli veronderstelde al, dat er meerdere soorten zouden zijn en inderdaad is men thans, door deter minatie, reeds gekomen tot een aantal van 30 soorten. De vindplaatsen in ons land zijn de groeven in de Streek Groenlo, Eibergen, Neede in dé boven- miocene lagen. Er moet in den bodem nog belang rijk meer te vinden zijn, doeli dit alles ligt helaas té diep verscholen onder de diluviale laag. Een compleet, gaaf, walvischskelet wordt in ons land nimmer aangetroffen, omdat, onder den druk van de groote ijslaag die in den ijstijd ons land bedekt, alles werd ineen geperst, terwijl daarna, toen het ijs smolt, bovendien alles nog weer door elkaar gespoeld werd. Wat dat betreft, is men in Antwerpen heel wat gelukkiger. Deze plek lag aan de grens, zoowel van de kust van de Miocene zee, als, later, van de Pliocene kust en hier worden dan ook complete skeletten in groote hoeveelheden aangetroffen. Dr_ v. D. roemde liet werk van de Luc (1.778), een Zwitser, die als voorlezer van de Koningin van Engeland, zijn vrijen tijd gebruikte voor het maken van reizen, waarbij hij o.a. Twickel, waar toen de Twickelsche vaart gegraven werd, bezocht. Over de daar door hem aangetroffen walvischbeenderen heeft hij in zijn reisbrieven aan de Koningin van Engeland belangrijke mededeelingen gedaan. Deze brieven zijn verzameld en uitgegeven. In hetzelfde jaar zijn in Twickel ook door den Nederlander Martinet dergelijke vondsten gedaan. Daarna kwam Staring met zijn belangrijk werk „De bodem van Nederland", terwijl de Bosquet, apotheker in Zuid-Limburg, in de miocene lagen van Zuid- Limburg fossielen heeft gevonden. Helaas zijn diens authentieke stukken en materiaal alle naar Brussel verkocht. Dr. v. Deinse besprak hierop enkele der in Neder land gevonden soorten en toonde daarbij ook eenige wervels, welke zijn gevonden. De in de pauze vertoonde lichtbeelden gaven hiervan meerdere fraaie foto's, ook o.a. van de behoor- beentjes, welke, door hun zeer verschillenden vorm een zoo belangrijke rol spelen bij het moeilijke werk van het determineeren. De enthousiaste voordracht van Dr. v. Deinse heeft de belangstelling van de aanwezigen voor dit voor velen „nieuwe" onderwerp zeer zeker op gewekt of versterkt. Strand-excursie onder leiding van de heeren P. Cornet en G. A. v. Sc haik. Onder zeer slechte weersomstandigheden ver zamelde zich Zondagmorgen een klein aantal deel nemers voor de strand-excursie. Besloten werd deze toch door te zetten en wind en regen te trotsee- ren. Gelukkig knapte het weer later eenigszins op. Heel wat schelpen werden gevonden, terwijl op het strand ook verschillende soorten vogels lagen, ditmaal geen teer-slachtoffers, doch slachtoffers van den storm; hieronder waren zeer gave exem plaren van zeekoet, alk, en zwarte zee-eend. Halverwege Zandvoort-Noordwijk werd de toelit voortgezet door de duinen, waar bij het schitterend gezicht kregen van een twintigtal mantelmeeuwen, welke in Zuidelijke richting verdwenen. Ook werden nog eenige kramsvogels en een ransuil waarge nomen, terwijl zelfs nog, op het laatste deel van den tocht, een kruisbek werd opgemerkt. Vermoeid, maar voldaan keerde men van deze excursie terug. o Concert „Die Spaerne Sanghers". hlBlijkens aankondiging in dit nummer geeft het Mannenkoor „Die Spaerne-Sanghers" Woens dagavond a.s. zijn 11e concert in de Gem. Concert zaal, waarbij medewerking wordt verleend door liet „Haarlem's Vrouwenkoor", beide onder leiding van Lieven Duvosel. De dirigent staat bekend om de samenstelling van een programma, dat den geheelen avond het gehoor kan boeien. Ook het concert van Woensdag a.s. belooft dus iets bij zonders te zullen geven. Bijzonderheden vindt men in de annonce. o Benoemd. hl- Tot lid van den Centralen Beleg- gihgsraad is bij Kon. Besluit met ingang van 1 Januari 1937 benoemd de heer Mr. W. M. J. van Lutterveld, voorzitter van den Raad van Toezicht op de Rijksverzekeringsbank, te Bloe mendaal. nees Meys/ Kent U da Ibis-pijp? Zoo niet, vraagt Uw winkelier. ,_j

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 5