Viensen i A. G. G. M. GIORGIS Zn. BERT G. VAN HAARLEM Bsnsiansinsinsinsisiflsi:! Getailleerde Damesjassen vanaf f 2.10 y y a y si y a VEREENIGING DER NOTARISSEN TE HAARLEM VERKOOPLOKAAL ,,'T NOTARISHUIS" Maandag 23 November Kijkdag Dinsdag 24, Woensdag 25 November Verkooping van 10-4 uur. DE SPECIAAL-ZAAK DE HUISVLIJT I Accountant, Belasting-Expert-Consulent (Lid N. G. v. A.) Alle Accountantswerkzaamheden. Gespecialiseerde Afdeeling Belastingzaken". Adviseerend Bedrijfseconoom. 4 Wulverderlaan 4, Telefoon 239, Santpoort-Dorp schikte te verkrijgen zijn. Komt men dan niet in moeilijkheden met de verordening, die spreekt: „met uitsluiting van ieder ander". De VOORZITTER antwoordt dat de verorde ning in deze mogelijkheid inderdaad voorziet. De verordening wordt hierna zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 4. NOGMAALS DE JAARWEDDEN DER POLITIE. Met de door den Raad op 19 October 1933 vast gestelde en bij besluit van 15 Februari 1934 ge wijzigde verordening, regelende de rangen, het aantal, de samenstelling, de eischen van benoem baarheid en dc bezoldiging der politie, heelt de Minister van Binnenlandsclie Zaken zich niet kunnen vereenigen. De Raad heeft toen, evenals B. en W., het stand punt ingenomen dat de tijd te kort was om reeds vóór 1 Februari 1936 een beslissing te dezer zake te nemen. In de raadsvergadering van 23 Juli 1936 was de Raad met B. en W. van meening, dat deze gemeente, vooral ten aanzien van de door den Minister ge- wensehte salarissen een ander standpunt moest innemen. Den Minister is toen' verzocht te willen mededeelen of hij zich zou kunnen vereenigen met een voorstel de salarissen vast te stellen op de bedragen, die voor het Amsterdamsche politiecorps gelden, t. w. f 1700.tot f 2000.voor de agenten en f 2175.tot f 2550.voor de hoofdagenten. Bij brief van 22 Augustus 1936 deelde genoemde bewindsman mede geen aanleiding te kunnen vinden tot wijziging van zijn standpunt over te gaan. B. en W. hebben den Minister bij brief van 25 September d.a.v. medegedeeld, dat de Raad, die zich hieromtrent uitsprak in zijn vergadering van 17 September t.v. noch B. en W., de verant woordelijkheid voor de vaststelling van salarissen, welke lager zouden zijn dan die van het Amsterdam sche politiecorps, kunnen aanvaarden. Het antwoord hierop kwam in den vorm van een Koninklijk besluit, d.d. 17 October 1936, waarbij de Raad wordt aangemaand, om binnen een termijn van drie maanden, de jaarwedden voor de ambtenaren van politie te regelen over eenkomstig den wensch van den Minister. In dezen stand van zaken wil het B. en W. niet gewenseht voorkomen het eenmaal ingenomen standpunt te handhaven, waarom zij den Raad in overweging geven een ontwerp-besluit, waarin aan den wensch van den Minister wordt tegemoet gekomen, te bekrachtigen. Bij nader inzien wilde het B. en W. beter voor- kpmea, dat artikel,9 van het Jj®twerp,- bevriende, een regeling voof de toekérinióg van vergoeding voor gemaakte overuren, voorloopig vervalt en de behandeling van dit onderdeel wordt uitge steld totdat desbetreffende veTzoeken van de betrokken vakorganisaties zullen zijn ingekomen. De verordening vermeldt o.a. Rangen: aantal en samenstelling: Het politie corps bestaat, onder leiding van den commissaris van politie, uit: 5 hoofdagenten, 31 agenten. 1 nachtwaker, 4 tijdelijke agenten voor de maanden Juni, Juli en Augustus; ten hoogste 6 reserve agenten, en 1 klerk of agent-schrijver. De reserve-agenten worden door den Burge meester opgeroepen, wanneer daaraan naar diens oordeel behoefte bestaat. Bezoldiging. 1. De bezoldiging der ambtenaren van politie bedraagt a. voor de hoofdagenten: f 2000.per jaar, welk bedrag met 5 éénjaarlijksche verhoogingen van f 50.per jaar opklimt tot f 2250.per jaar; b. voor de agenten: f 1500.per jaar, welk bedrag met 8 éénjaarlijksche verhoogingen van f 50.— per jaar opklimt tot f 1900.per jaar; c. voor agenten op proef en agenten in tijdelijken dienst f 1400.per jaar; d. voor den nachtwaker f 1000.per jaar; e. voor den klerk: f 1140.per jaar, welk be drag met 6 éénjaarlijksche verhoogingen van f 95.per jaar opklimt tot f 1710.per jaar. 2. De in het eerste lid genoemde bezoldiging van de hoofdagenten en de agenten wordt verhoogd met f 25.voor het bezit van een der in artikel 2 genoemde diploma's zonder aanteekening en met f 50.voor het bezit van een dier diploma's met aanteekening. 3. Aan den agent van politie, gestationneerd te Vogelenzang, wordt een toelage toegekend van f 50.per jaar. 4. De agent-schrijver geniet dezelfde bezoldiging als de agenten. SCHOORSTEENVEGERS RIDDERSTRAAT 18A ZWART HAARLEM - TELEFOON 13310 5. De reserve-agenten genieten gedurende den tijd, dat zij werkelijken dienst verrichten, gelijke bezoldiging als de agenten in tijdelijken dienst. 6. Zij, die worden aangesteld voor de tijdelijke vervulling eener betrekking genieten de minimum bezoldiging, welke aan die betrekking is ver bonden. Vergoeding dienstkleeding. 1. Aan de ambtenaren van politie wordt een uil keering voor dienstkleeding toegekend en wel: a. aan de hoofdagenten en agenten tot een bedrag van f 100.per jaar; b. aan den nachtwaker tot een bedrag van f 25.per jaar. 2. De reserve-agenten ontvangen hun kleeding van gemeentewege in gebruik. 3. Voor het gebruik van een eigen rijwiel ten dienste van politie wordt een vergoeding van f 30.per jaar toegekend. 4. De bewapening wordt van gemeentewege verstrekt en blijft eigendom van de gemeente. Toelagen. 1. B. en W. verleenen: ft. aan één der hoofdagenten, door den burge-, meester aan te wijzen, een persoonlijke toelage van f 100.— per jaar voor het verrichten van bij zondere diensten; b. aan ten hoogste vier, door dëh burgemeester aan te wijzen politieambtenaren, belast met den opsporingsdienst, gedurende den tijd hunner aan wijzing, een toelage van f 75.per jaar. 2. Wegens zeer bijzondere omstandigheden, waaronder ook begrepen langdurige trouwe dienst, kan de burgemeester een belooning toekennen. Kindertoeslag. Boven en behalve de wedden en toelagen naar de regelen van dit besluit toe te kennen genieten de ambtenaren van politie bij wijze van tijdelijke toelage voor elk wettig of gewettigd kind boven de twee een kindertoeslag. Deze toeslag bedraagt per kind 3 ten honderd van de wedden en toelagen, voor zoover deze in komsten worden genoten op den lsten Januari van het jaar. of bij latere indiensttreding, op den datum van de indiensttreding. Een en ander met dien verstande, dat deze toeslag ten minste f 60. en ten hoogste f 216.per kind per jaar bedraagt. Voor de toepassing van het eerste lid worden buiten beschouwing gelaten die kinderen, die op den lsten Januari van het jaar, waarover de toeslag wordt toegekend, den leeftijd van 18 jaren hebben bereikt. Evenwel worden wel medegerekend de wettige of gewettigde kinderen, die uit een vroeger huwelijk van den echtgenoot of de eehtgenoote zijn ge sproten. Overgangsbepalingen. 1. Aan de op 31 December j .,,,6 in dienst zijnde ambtenaren van politie, die gehuwd of kostwinner van een gezin zijn en wier netto-bezoldiging ten-, gevolge van deze verordening met meer dan 10.%IJ wordt verin' ivcjrdt gedurendo^'-en jaar der» dag (tejnji M«g*redi«ig- eenrtij«!»jk«sto<lt^~jl" toegekend tpt zoodanig bedrag, dat hun netit-vj§5 bezoldiging en de tijdelijke toelage samen niet minder bedragen dan 90 van de bezoldiging, die zij op 31 December 1936 genoten. 2. Aan de op 31 December 1936 in dienst zijnde ambtenaren van politie, die ongehuwd en niet- kostwinner van een gezin zijn en wier netto- bezoldiging tengevolge van deze verordening met meer dan 15 wordt verminderd, wordt gedurende een jaar na den dag der inwerkingtreding dezer verordening een tijdelijke toelage toegekend tot een zoodanig bedrag, dat hun netto-bezoldiging en de tijdelijke toelage samen niet minder bedragen dan 85 van dc bezoldinig, die zij op 31 December 1936 genoten. 3. Voor de in het le en 2e lid bedoelde ambte naren van politie, wier netto-bezoldiging tenge volge van deze verordening met meer dan 20 resp. 30 wordt verminderd, wordt gedurende het tijdvak van 1 Januari 1938 tot 31 December 1938 een tijdelijke toelage toegekend tot een zoo danig bedrag, dat hun netto-bezoldiging en de tijdelijke toelage samen niet minder bedragen dan 80 resp. 70 van de bezoldiging, die zij op 31 December 1936 genoten. 4. B. en W). beslissen in voorkomende gevallen of een ambtenaar van politie al dan niet kost winner van een gezin is. De VOORZITTER deelt mede dat dit punt voor deze vergadering van de agenda wordt afgevoerd. 7. AANKOOP GROND. Het bestuur der R.-K. Oratorium-Vereeniging te Haarlem heeft zich bereid verklaard om aan de gemeente in eigendom over te dragen voor de som van f 200.een stuk grond ter oppervlakte van 361 m2, gelegen aan den Vogelenzangscheweg. Overwegende, dat het bezit van een dergelijk aan den openbaren weg gelegen stuk grond voor de gemeente van belang is, terwijl de bedongen koopprijs billijk kan worden geacht, stellen B. en W. voor dit stuk grond aan te koopen. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 8. VERKOOP GROND. Het Woningbureau „Kweekduin" te Bloemen daal, en L. Klaassen te Haarlem, verzoeken aan laatstgenoemde of zijn nader te noemen last gevers) te verkoopen tegen den prijs van f 8. per m2, een stuk bouwgrond van circa 32 x 30 m. gelegen aan de Vrijburglaan, tegenover de Mau- ricialaan te Overveen, aan de achterzijde (Oost zijde), grenzende aan de speelplaats van de lianaschool en aansluitende aan de Zuidzijde het terrein, waarop een blok van drie wo- Ingen in aanbouw is. j'l B. en W. stellen voor hiertoe te besluiten onder y jorwaarden l a. dat gebouwd worde geheel overeenkomstig het door B. en W. vóór de overdracht van den grond goed te keuren en ten bewijze daarvan te waarmerken bouwplan, wat het uiterlijk van het te stichten bouwblok betreft; b. dat met den bouw binnen zes maanden na iverdracht van den grond moet zijn aangevangen; c. dat de woningen binnen een jaar na den aan vang der werkzaamheden moeten zijn voltooid. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 9. RIJWIELPAD KLEVERLAAN. Uit een oogpunt van verkeersbelang is het zeer gewenseht om langs de Kleverlaan aan de Zuid zijde te maken en in stand te houden een rijwielpad van basaltine-tegels. De ondergrond, de vroegere trambaan, behoort voor een gedeelte aan de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg-Maatschappij N. V.en voor het overige gedeelte aan de gemeente. De Directie van de N.Z.H.T.M. heeft zich bereid verklaard den ondergrond voor zooveel door haar in eigendom bezeten, tot wederopzegging voor dit doel aan de gemeente te willen verhuren, tegen een huurprijs van f 0.10 per M2. per jaar. B. en W. 5. BENOEMING ONDERWIJZER. Ter benoeming van een onderwijzer aan de Bornwaterschool bieden B. en W. de volgende voordracht aan: 1. C. H. Hamelink te Anna Pauwlona; 2. J. T. C. Willemsen te Arnhem; 3. Ch. Snakenborg te Lippenhuizen. Ook dit punt wordt van de agenda afgevoerd. 6. OVERNAME GROND. B. en W. stellen voor van mevr. L. G. A. Schoen, geb. Lelsz te Overveen, om niet in eigen dom over te nemen een stukje grond, deel uit makende van perceel „Beek en Duin", zulks ter afronding van den hoek Cearalaan-Julianalaan, onder bepaling, dat de gemeente, als tegen prestatie, naar en vanuit het door mevr. Schoen aangekochte en met den tuin te verheden laantje langs de noordgrens van „Beek en Duin" recht van toegang en uitgang verleent, zoowel vanaf en naar den Bloemendaalseheweg als vanaf en naar de Cearalaan. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. BB Vakfcleedingmagazijn alléén Paarlaarsteeg 1, Telef. 12842 S| Direct.: W. N. Wolterink, Bilderdijkstr. la, Tel. 11928 stellen voor dezen ondergrond, tezamen een opper vlakte van pl.m. 620 M2., te huren tegen een huur prijs van f 0.10 per M2. per jaar, onder bepaling dat deze huur en verhuur voor onbepaalden tijd tot wederopzegging zal worden aangegaan, met inachtneming wederzijds van een opzeggings termijn van ten minste zes maanden. De heer LiiDEN vraagt of deze grond niet gekocht inplaats van gehuurd kén worden. Weth. PRINSENBERG deelt mede dat de N.Z.H.T.M. den grond slechts voor f 7.50 per M2 wil verkoopen. De Mij. heeft dezen prijs zelf voor den grond moeten geven en wil dien niet verlagen. Het voorstel wordt dan zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 10. ONTTREKKING OPENBAAR VERKEER. Het Roomsch-Katholiek Kerkbestuur te Voge lenzang verzoekt om een gedeelte van den Kerkweg te Vogelenzang (op den legger der Wegen aangeduid als Vogelenzangsche Kerkweg), aan het openbaar verkeer te onttrekken, teneinde een directe ver binding op eigen terrein mogelijk te maken tusschen het voorplein der kerk en den pastorietuin. Daar tegen inwilliging van dit verzoek geen be iwaar bestaat, stellen B. en W. voor het verzoek in te willigen. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 11. BOUW ARBEIDERSWONINGEN VOGELENZANG. Tegen het raadsbesluit van 17 September 1936, waarbij aan B. en W. machtiging werd verleend om tot den bouw van zestien goedkoope arbeiders woningen te Vogelenzang over te gaan, zijn eenige bedenkingen gerezen bij den .Inspecteur van de Volkshuisvesting, bedenkingen niet tegen het bouwplan, maar tegen de exploitatie-opzet gericht, welke Ged. Staten aanleiding hebben gegeven wijziging en opnieuw vaststelling van het raadsbesluit in overweging te nemen. B. en W. meenen dat het wel gewenseht en ge motiveerd is om de kosten van grondophooging, ten behoeve van een huurbepaling naar draag kracht der toekomstige bewoners, en in verband met de noodzakelijke grondafgraving elders, bij de exploitatie-opzet buiten beschouwing te laten. Overigens is aan de geopperde bezwaren tegemoet te komen: o. door de aflossing van de bouwkosten bij wijze van annuiteiten op 50 jaren te stellen; b. door de aflossing van de kosten van grond aankoop bij wijze van annuiteiten op 75 jaren te stellen. Met. inachtneming van het vorenstaande kan nochtans een sluitende exploitatie-rekening worden verkregen met huren van f 3.70 per week. B. en W. stellen daarom voor: I. In te trekken het betreffende raadsbesluit van 17 September 1936. II. Behoudens goedkeuring van Ged. Staten aan B. en W. machtiging te verleenen om tot Meermalen Bekroond 1 voor al Uw HUISH0UD- PERS0NEEL is en blijft Gevestigd sedert 1907 SCHAGCHELSTRAAT 46, TEL. 14461 den bouw van 16 goedkooper arbeiderswoningen te Vogelenzang over te gaan. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 12, 13, 14, 15. VASTSTELLING KOHIEREN etc. Ter vaststelling worden aangeboden: 5e suppl. begrooting 1936; suppl. kohier rioolrecht 1936; idem hondenbelasting 1936; idem precariogelden 1936 met de resp. beschikkingen inzake afschrij vingen. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 16. DIENSTWONINGEN. Het is B. en W. gebleken, dat het percee. Hooge Duin en Daalscheweg 2, reeds eenigen tijo niet meer als dienstwoning is aan te merken. D( bewoner, de werkman A. H. M. Teuwisse, doel door het niet meer in gebruik zijn van de ge meentelijke zanderij, geen dienst meer als zand haas, zoodat de noodzakelijkheid om in bedoeld perceel te wonen voor hem is komen te vervallen. B. en W. stellen daarom voor de aanwijzing als dienstwoning voor bedoeld perceel in te trekken. Zonder hoofdelijke stemming aangenomen. 17. HERZIENING UITBREIDINGSPLAN. De wenschelijkheid is gebleken om tot een herziening van het uitbreidingsplan (weerszijden Juiianalaan) over te gaan, voor zooveel betreft het gedeelte tusschen de Waldeck Pyrmontlaan, de spoorbaam Haarlem-Overveen, den Bloemen daalseheweg, het laantje van Elderin, dan door het land ten Oosten van het Binnenpad en de Cearalaan en vervolgens achter de huizen om van de Juiianalaan (Zuidzijde) tot de J. W. Friso- laan en dan achter de huizen om van de Oranje- Nassaulaan (Zuidzijde) tot de plansoentje met vijver, aldaar en dan weer volgende het beloop van de Oranje Nassaulaan en de Prins Hendrik laan tot de Waldeck Pyrmontlaan. B. en W. stellen daartoe voor voorloopig vast te stellen een partieele herziening van het uit breidingsplan der gemeente voor de bovenbedoelde gronden met dien verstande, dat de goten van de te bouwen woningen binnen liet gebied waarop het plan betrekking "heeft op geen grootere hoogte van den begane grondvloer uit gemeten komen van 6 m., terwijl de dakhelling van de te bouwen woningen moet zijn 50 graden ten opzichte van het te bouwen vloervlak. Zander hoofdelijke stemming aangenomen. 18. ONTHEFFING BEB0UWINGSV00R- SCHRJFTEN. B. en W. stellen voor gunstig te beschikken op de verzoekschriften om ontheffing van het be paalde in art. 2 der Bebouwingsvoorschriften van: a. D. A. Appelboom te Haarlem, voor den bouw van drie woonhuizen met 2 garages één aangebouwd) aan de De Waal Malefijtlaan te Aerdenhout b. Ir. B. J. K. Cramer, architect te Rotterdam, namens Ir. J. C. Kaars Sijpesteijn, voor den bouw van een schuurtje in den achtertuin van perceel Willem de Zwijgerlaan 89 te Overveen. De ontheffingen worden zonder hoofdelijke stemming verleend, evenals aan a. G. Maks, voor bouw van een garage bij perceel Aerdenhoutsduinwcg no. 9b; d. Wed. G. S. Bonarius-Faase, voor verbouw van perceel Bloemendaalseheweg no. 108; e. Smits v.d. Linde, voor bouw van een woon huis aan den Zwarteweg; N.V. Bfëdero's Bouwbedrijf voor bouw van een dubbel woonhuis met garages aan de Vrij burglaan J. H. Antonisse, voor bouw van een woonhuis aan de Bilderdijkiaan; h. Mevr. C. C. van Olst-Unger, voor bouw van twee woonhuizen aan de Vinkenbaan. RONDVRAAG. De heer BOUVY (R.K.) vraagt of de gemeente aan de Spoorwegen kan verzoeken den weg door liet Klaphek nabij station Overveen niet verhard kan worden. De VOORZITTER antwoordt dat dit een zeei gevaarlijke weg is; er rust een servituut van over gang op; spr. meent dat de eenige oplossing is dat de eigenaar van het overgangs-servituut een sleutel van het hek krijgt en het hek gesloten wordt. De heer QUARLES VAN UFFORD vindt het een menschonteerend bedrijf dat de papierprikker, nu er zooveel bladen van de hoornen vallen tusschen al die bladeren gaat zoeken of er ook eer stukje papier tusschen ligt. „Wat voor mensc! ben ik", zal deze man zich afvragen als hij ziet zijn functie indenkt. De VOORZITTER: Zullen we de verordening op de papierprikkers wijzigen De VOORZITTER zegt toe dat deze zaak onder oogen zal worden gezien. De heer CASSEE wijst op de buitengewoon slechte verlichting van het Kinheimpark. Boven de trottoirs steken vele afsluitingen van water leiding enz. uit, wat veel gevaar en valpartijen oplevert. Verbetering is daar noodig. Weth. PRINSENBERG zegt dat herhaaldelijk klachten, en ook gegronde, komen over de ver lichting. De afstand tusschen twee lantaarns, die feitelijk 40 m. moet bedragen, is in het Kinheim park soms wel 75 m. Verandering zal echter veel geld moeten kosten. Er zal niettemin aandacht aan besteed worden. De heer QUARLES zegt, dat de stroomspan ning in het Kinheimpark te laag fc geweest. Hierin zal door het P.E.N. verbetering worden gebracht. (Zie Vervolg pag. 4).

Het Bloemendaalsch Weekblad | 1936 | | pagina 2